امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ای خدا!!!!!!
یعنی تو این دنیای نکبتی هیشکی با ما نیس مردشور هرچی استعمار گرو نمیدونم این یابو الکترونیکی ها رو ببرن اینم شانس ما خیری که نمیرسه همش بدبختی اه اه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : :evil: :evil: :evil: icon_frown icon_frown icon_frown icon_frown icon_frown icon_frownn

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مگر امام(ره) نگفت كه نظامي ها وارد سياست نشوند !؟
پس چرا هم اكنون و از گذشته حتي نظاميان برجسته شهردار وزير كشور ! معاون استاندار و فرماندار ميشوند ! و حتي رييس حمهور ميشوند ...

چرا هم اكنون تمامي ادارات كه نياز شديدي به مديريت تخصصي دارند توسط سپاهيان با درجات بالا كه لباس عوض كرده اند اداره ميشود ! چرا رييس صدا و سيماي (مثالي) خوزستان معاون پارلماني مجلس در امور ورزش ميشود ! چرا اين پست هاي حساس و مهم و تخصصي كشور بين بي لياقت ترين افراد از نظر تخصصي داده ميشود ![/quote]
سپاه نور چشم من است، چشم من خطا نمی كند.
[quote]چرا فرد متقلب و دروغگويي به نام كردان بعنوان وزير كشوري كه بايد برگزار كننده انتخابات باشد به مجلس فرستاده ميشود ! و پس از چند گذري راي اعتمادش لغو ميگردد ![/quote]
من عين زمانی كه رای اعتماد گرفت رو ديدم، خودش گفت مدرك افتخاری.
[quote]و چرا فردي وقيحي مثل مشايي كه تمامي اماما ن جمعه در سراسر كشور و حوزه علميه و مراجع با امضاي مردم در نمازهاي جمعه در خواست بركناريش را ميدهند ! بر كنار نميشود ! و احمدي نژاد در مصاحبه ميگويد (علما و مراجع حرفش عزيزه ولي اونها به كار خودشون باشند و اجازه بدهند ما هم بكار خويش باشيم ) و با نحوي ديگر شعار جدايي دين از سياست اينگونه ميدهد !!!
و با توجه به اين امر ميخواست او را بعنوان معاون اول ! معرفي كند ! آيا اينكه مشايي گفته ما با مردم اسراييل دوست هستيم ! به مذاق احمدي انتي صهيون خوش امده ! و ....[/quote]
از اين كارش حمايت قاطع نمی كنم
بهتر از زمانی است كه گفتند ، اماما معصوم نيستن يا
خدا هم فتنه گر است يا
خمينی بايد راهی موزه شود.
و...
اگه دلت بخواد واست پی ام می كنم.(با نويسنده ، روزنامه منتشر كننده ، گوينده يا راوی و تاريخ)
مراجع هم تحريك شده بودند ، نكنه می خواهيد بگوييد كه اكنون رابطه با مراجع بد تر شده است،
چرا مكارم محاكمه نمی شود،
مكارم خشونت طلب است،
بسيج كانون خشونت،
و....
اگه دلت بخواد واست پی ام می كنم.(با نويسنده ، روزنامه منتشر كننده ، گوينده يا راوی و تاريخ)
[quote]آن شخصی که رییس جمهور محبوبتان در مناظره به بدترین و زشت ترین شکل حمله کرد و با اینکار برای خودش رای خرید هم از پایه های انقلاب بوده و هست.
می دانید آن زمانی که این آقایون و خیلی های دیگر داشتند ریشه های نوپای این انقلاب را آبیاری می کردند من و شما مشغول چه کاری بودیم !؟ احتمالا داشتیم در کوچه توپ بازی می کردیم.
بنابراین به شما توصیه می کنم که مانند عده ای آدم معلوم الحال و نورسیده نباشید و خادمان دلسوز نظام را قربانی اغراض سیاسی خود نکنید.
بدبختی این است که شما هم در دایره قدرت اینها نیستید و فقط طوطی وار حرفهای صدا و سیما و کیهان و احتمالا رجانیوز را تکرار می کنید.
اگر قرار بر اینگونه صحبت کردن باشد من و شما نباید به این راحتی با حرف دو تا شبکه صهیونیستی خدمتگزاران این کشور را منافق و مردم حامی آنها را نفهم خطاب کنیم اگر معیار قضاوت روی افراد حرف دشمن باشد وای به حال ما[/quote]
خوارج ابتدا فداييان امام علی (ع) بودند اما ديديم كه شدند منافق،
بايد انقلابی ماند نه فقط انقلابی بود. :|
[quote]سخنان اظهر من الشمس حضرت روح الله (ره) را من کاملا حفظ هستم و در درس وصایای امام در دانشگاه نمره خیلی بالایی گرفتم
الان هم دارم می بینم چه اشخاص یا گروه هایی حرف آن مرحوم را تفسیر به رای می کنند!
دارم می بنیم با خاندان حضرت امام (ره) دارد چه رفتاری می شود !
می بنیم خاندان ایشان را برای شرکت در انتخابات رد صلاحیت می کنند !
می بینم ...[/quote]
اينم سخن سيد حسن خمينی:mrgreen:خطاب به رهبری)
من اكنون از درس فارغ شده ام ،...........،شما هم خسته شده اید، بهتر است من به جای خودم بيايم.(كوتاه شده بيد)
-------------------------------------------------------------------------------
من فقط در صورتی در مراسم اعطای حكم رياست جمهوری شركت می كنم كه در جای پدر بزرگم نشسته باشم.
اينم خاندان آن حضرت كه بر خلاف جدشان عمل میكنند. :cry:
بهتره كل تايپك حذف بشه icon_wink
در ضمن نگفتند دوستان كه كجا رهبری نگاه به شرق رو به وزارت خارجه ديكته كردند، اگر در اين مورد حرفی نداريد، اون دروغ بزرگ رو از صفحه اول پاكش كنيد.
بتر اين تايپك هم محو بكنيدش چون سياسی شد و ديگه نمی شه كاری كرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در ضمن نگفتند دوستان كه كجا رهبری نگاه به شرق رو به وزارت خارجه ديكته كردند، اگر در اين مورد حرفی نداريد، اون دروغ بزرگ رو از صفحه اول پاكش كنيد.
بتر اين تايپك هم محو بكنيدش چون سياسی شد و ديگه نمی شه كاری كرد.[/quote]

فکر می کنم شما نگاه به شرق را نوکری به شرق خوانده باشید. نگاه به شرق یعنی بسط و گسترش روابط با شرق.
فکر نمی کنم دیگر روابط گسترده اقتصادی و سیاسی با چین و روسیه را انکار کنید. این روابط حاصل سیاست نگاه به شرق می باشد.

شما اگر نگران سیاسی شدن ان بودید بهتر بود پست خارج از موضوع و کاملا سیاسی نمی زدید و سعی می کردید و بحث را بیشتر از این منحرف نمی کردید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما نبودی، حالا اومدی يا قبلی ها رو نخوندی يا من اشتباه می كنم ، دوست من ،من فقط در حد خودم دفاع كردم، از خودم ،و از رهبرم واز ملتم واز كشورم و از دينم و اين ، عمل به وجدان بود،
[quote]فکر می کنم شما نگاه به شرق را نوکری به شرق خوانده باشید. نگاه به شرق یعنی بسط و گسترش روابط با شرق.
فکر نمی کنم دیگر روابط گسترده اقتصادی و سیاسی با چین و روسیه را انکار کنید. این روابط حاصل سیاست نگاه به شرق می باشد.[/quote]
ما تحريميم ، از كجا با غرب تماس داشته باشيم؟
اگه به اوضاع به صورت درست نگاه كنيد ما اكنون داريم با غرب به عنوان دو تا كشور مذاكره می كنيم، اما گذسته دور نيست كه به امريكا نامه نوشتند كه ما نوكر شماييم ،
غرب ناراحت شده كه ما هسته ای داريم پس فردا هسته ای بی هسته ای.چطوره؟
آيا رابطه با غرب يعنی همين؟
اما اكنون غرب داره كشور ما رو به عنوان كشور هسته ای قبول می كنه ،
اين خوبه يا گفتگويه تمدن ها؟
در ضمن شما بزرگ ما هم هستی ، اگه بی احترامی شده معضرت می خوام.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما نبودی، حالا اومدی يا قبلی ها رو نخوندی يا من اشتباه می كنم ، دوست من ،من فقط در حد خودم دفاع كردم، از خودم ،و از رهبرم واز ملتم واز كشورم و از دينم و اين ، عمل به وجدان بود،
[quote]فکر می کنم شما نگاه به شرق را نوکری به شرق خوانده باشید. نگاه به شرق یعنی بسط و گسترش روابط با شرق.
فکر نمی کنم دیگر روابط گسترده اقتصادی و سیاسی با چین و روسیه را انکار کنید. این روابط حاصل سیاست نگاه به شرق می باشد.[/quote]
ما تحريميم ، از كجا با غرب تماس داشته باشيم؟
اگه به اوضاع به صورت درست نگاه كنيد ما اكنون داريم با غرب به عنوان دو تا كشور مذاكره می كنيم، اما گذسته دور نيست كه به امريكا نامه نوشتند كه ما نوكر شماييم ،
غرب ناراحت شده كه ما هسته ای داريم پس فردا هسته ای بی هسته ای.چطوره؟
آيا رابطه با غرب يعنی همين؟
اما اكنون غرب داره كشور ما رو به عنوان كشور هسته ای قبول می كنه ،
اين خوبه يا گفتگويه تمدن ها؟
در ضمن شما بزرگ ما هم هستی ، اگه بی احترامی شده معضرت می خوام.[/quote]

دوست عزیز بنده کاری به درستی یا غلطی مطالب سیاسی شما ندارم. بنده هم توهینی به رهبر نکرده ام . توضیح دادم نگاه به شرق به چه معنا می باشد زیرا این طور به نظر می اید که شما سیاست نگاه به شرق را توهین تلقی کرده اید و طوری موضع گرفته اید که ما گفته ایم نوکری به شرق.
امیدوارم این بحثهای سیاسی را جای دیگری دوستان انتقال دهند و به موضوع تاپیک بپردازند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه حرفام با شما كه نبود :|
[quote] زیرا این طور به نظر می اید که شما سیاست نگاه به شرق را توهین تلقی کرده اید و طوری موضع گرفته اید که ما گفته ایم نوکری به شرق.[/quote]
هرچيزی رو گفتن يه روشی می خواد ، يه زوانی می خواد ، منم با تحليل های دوستان بحث كردم،
اما عمل به حرف شما،
[quote]اين مورد بر ميگرده به روابط بسيار قوي و ناگسستني روسيه و قزاقستانه ! چرا كه اونها از نظر جمعيتي به روسها خيلي نزديكتر هستند و باقي كشور ها كه ترك هستند مانند تركمنستان و اذربايجان ..[/quote]
اما روسيه می خواد كه تو يه قرار و مدار های الكی تو اين كشور ها موافقان روسيه به قدرت برسن و اين به حزبي كه در قزاقستان در راس قدرته هم بر می گرده ، اين بحث كاملا به بحث سياست خارجی برمی گرده و حالا ما يه تحليلگر سياست بين المللی رو می خواهيم(نه سياست داخلی نه، و گرنه همه اعلام آمادگی می كنند. icon_wink ) ، اگه كسی تو سايت هست اين موضوع رو واسه ما مشخص بكنه.
البته نه با احتملات. :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست گرامي جناب هانس

[quote]جناب ارمانی

سلام. عرض کنم برادر بزرگوار شما بهتر است این عینک بدبینی را برداشته و یک بار دیگر نگاه کنید که اصلا بحث به این دولت و ان دولت ربطی ندارد و بحث ملی و فرا جناحی است. اگر به عرایض بنده توجه داشتید متوجه می شدید که در ابتدای مقاله ذکر کردم : اقدام اخیر کشورهای اطراف دریای مازندران و ناچیز و بی اهمیت شمردن ایران مرا بر ان داشت تا این تاپیک را ایجاد کرده تا با دریای مارندران اشنا و سیر تاریخی ان مخصوصا در این چند دهه ی اخیر را بررسی کنیم. [/quote]

خدمت شما عرض كنم اگر نظرات بنده رو پيگير ميبوديد درگير مسائل اتفاقات اخير نميشدم (بنا به دلايلي ) ولي برام جالب بود كه اين سلسله مقالات جديدا در سايتهاي خاصي داره مطرح ميشه كه بدنبال تخريب هستند. كدوم اقدام اخير شما رو بر اون داشت كه اين مساله رو در يك سايت نظامي مطرح كنيد؟ اجلاس اخير مذاكرات بين چند كشور اسياي ميانه كه هنوز هم به اسم مشترك منافع ناميده ميشن. شما هر چقدر هم در ابتدا بيان كنيد كه اهاي ملت من قصد بررسي دارم بازهم شاهد انحراف بحث بوديد. ماشاالله شما خودتون مدير هستيد. تذكري هر چند كوچيك لازم بود. نه. حتي ميتونستيد به ادمين پي ام بزنيد.

[quote]پس ریطی به حوادث اخیر ندارد. حال اگر موافقان شما در امر سیاست و یا مخالفانتان تاپیک را رنگین کرده اند مشکل ایجاد کننده تاپیک نمی باشد.[/quote]

خوشبختانه من با هر دو طرف ماجرا دوست هستم و نيازي به موافق و مخالف ندارم. شايد دليل رنگي شدن تاپيك ، گذاشتن مطلبي بود كه هيچ ارتباطي با انجمنهاي اين سايت نداشت. شما كدوم انجمن رو مناسب ميدونيد؟ دكترين و استراتژي ؟ نقشي نظامي درش ديدين ؟

[quote]ارمانی عزیز این جمله ای که خطاب به یکی از دوستان فرمودید برای بنده تازگی داشته است. زیرا بنده در تاریخ مطالعه کرده ام 99 سال. اگر منبع ان را معرفی کنید ممنون می شوم[/quote]

هانس گرامي شما چرا؟
در سال 88 هستيم. 99 سال رو از اين سال كم كنيد به دوره احمد شاهي ميرسين . به نظر شما اين عهد نامه ها در زمان كدوم شاه قاجار بسته شده ؟
[color=red]جهت اطلاعتون عرض كنم عهدنامه گلستان در سال 1813 ميلادي و تركمنچاي در سال 1823 منعقد شد. ما در سال 2009 ميلادي هستيم. با اين حساب در حدود سال 1913 و قبل از جنگ جهاني اول ميبايست به ايران برگردد. 1913 مصادف با پادشاهي چه كسي بود ؟[/color]

كاش برادر من بجاي اينكه سريعا بخواين شخصي رو بكوبين با سرچ كوتاهي در گوگل كمي از تاريخها مطلع ميشدين.
[color=red]احيانا سوال شما در رابطه با نگاه به شرق هم فراجناحي و در راستاي تاپيك بوده ؟[/color]
يه سوال : به نظر شما اين امضاي شما غير سياسي و فراجناحي هست ؟؟؟
(به قول دوستي درست كه بي سواديم ولي هالو نيستيم !!! )
من براي شما احترام زيادي قائلم و دوست ندارم ذهنيتم با چند جمله خراب بشه.
از همه دوستان هم خواهش ميكنم از طرح تاپيكها و سوالاتي كه احتمال انحراف داره جدا خودداري كنيد. اين خواهش يه برادر بزرگتر به ديگر برادرانش هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست گرامي جناب هانس

[quote]جناب ارمانی

سلام. عرض کنم برادر بزرگوار شما بهتر است این عینک بدبینی را برداشته و یک بار دیگر نگاه کنید که اصلا بحث به این دولت و ان دولت ربطی ندارد و بحث ملی و فرا جناحی است. اگر به عرایض بنده توجه داشتید متوجه می شدید که در ابتدای مقاله ذکر کردم : اقدام اخیر کشورهای اطراف دریای مازندران و ناچیز و بی اهمیت شمردن ایران مرا بر ان داشت تا این تاپیک را ایجاد کرده تا با دریای مارندران اشنا و سیر تاریخی ان مخصوصا در این چند دهه ی اخیر را بررسی کنیم. [/quote]

خدمت شما عرض كنم اگر نظرات بنده رو پيگير ميبوديد درگير مسائل اتفاقات اخير نميشدم (بنا به دلايلي ) ولي برام جالب بود كه اين سلسله مقالات جديدا در سايتهاي خاصي داره مطرح ميشه كه بدنبال تخريب هستند. كدوم اقدام اخير شما رو بر اون داشت كه اين مساله رو در يك سايت نظامي مطرح كنيد؟ اجلاس اخير مذاكرات بين چند كشور اسياي ميانه كه هنوز هم به اسم مشترك منافع ناميده ميشن. شما هر چقدر هم در ابتدا بيان كنيد كه اهاي ملت من قصد بررسي دارم بازهم شاهد انحراف بحث بوديد. ماشاالله شما خودتون مدير هستيد. تذكري هر چند كوچيك لازم بود. نه. حتي ميتونستيد به ادمين پي ام بزنيد.

[quote]پس ریطی به حوادث اخیر ندارد. حال اگر موافقان شما در امر سیاست و یا مخالفانتان تاپیک را رنگین کرده اند مشکل ایجاد کننده تاپیک نمی باشد.[/quote]

خوشبختانه من با هر دو طرف ماجرا دوست هستم و نيازي به موافق و مخالف ندارم. شايد دليل رنگي شدن تاپيك ، گذاشتن مطلبي بود كه هيچ ارتباطي با انجمنهاي اين سايت نداشت. شما كدوم انجمن رو مناسب ميدونيد؟ دكترين و استراتژي ؟ نقشي نظامي درش ديدين ؟

[quote]ارمانی عزیز این جمله ای که خطاب به یکی از دوستان فرمودید برای بنده تازگی داشته است. زیرا بنده در تاریخ مطالعه کرده ام 99 سال. اگر منبع ان را معرفی کنید ممنون می شوم[/quote]

هانس گرامي شما چرا؟
در سال 88 هستيم. 99 سال رو از اين سال كم كنيد به دوره احمد شاهي ميرسين . به نظر شما اين عهد نامه ها در زمان كدوم شاه قاجار بسته شده ؟
[color=red]جهت اطلاعتون عرض كنم عهدنامه گلستان در سال 1813 ميلادي و تركمنچاي در سال 1823 منعقد شد. ما در سال 2009 ميلادي هستيم. با اين حساب در حدود سال 1913 و قبل از جنگ جهاني اول ميبايست به ايران برگردد. 1913 مصادف با پادشاهي چه كسي بود ؟[/color]

كاش برادر من بجاي اينكه سريعا بخواين شخصي رو بكوبين با سرچ كوتاهي در گوگل كمي از تاريخها مطلع ميشدين.
[color=red]احيانا سوال شما در رابطه با نگاه به شرق هم فراجناحي و در راستاي تاپيك بوده ؟[/color]
يه سوال : به نظر شما اين امضاي شما غير سياسي و فراجناحي هست ؟؟؟
(به قول دوستي درست كه بي سواديم ولي هالو نيستيم !!! )
من براي شما احترام زيادي قائلم و دوست ندارم ذهنيتم با چند جمله خراب بشه.
از همه دوستان هم خواهش ميكنم از طرح تاپيكها و سوالاتي كه احتمال انحراف داره جدا خودداري كنيد. اين خواهش يه برادر بزرگتر به ديگر برادرانش هست.[/quote]

ارمانی عزیز.
بنده اعلام کردم این اجلاس از نامش و واکنش مقامات ما هم پیداست که با اجلاس کشورهای مشترک المنافع تفاوت دارد. بنده کاری به سایتهای دیگر ندارم که می خواهند موضوع را بررسی کنند یا می خواهند با شرارت تحریف کنند. از همان ابتدا اعلام کردم اگر اشتباهی دیدید یا ناقص بود اعلام کننند بحث می کنیم. خدا را شکر اگر این پستهای سیاسی را حذف کنیم . خواهیم دید پستهای مرتبط مشکل ساز نیستند و دارای بار علمی می باشند. اگر کسی پست سیاسی می دهد نباید به تاپیک ابراد بگیریم بلکه باید به کسانی که قانون را زیر پا گذاشته اند خرده گرفت که چرا در خارج از موضوع تاپیک پست داده اند. گفتید جای این تاپیک کجاست. خدمت شما برادر بزرگوار عرض کنم جای این تاپیک همین بخش دکترین ، استراتژی و تاکتیک می باشد. بنده مدت زیادی است که مدیریت این بخش را بر عهده دارم و با تاپیکهای ان اشنایی دارم. اگر سری به این انجمن بزنید خواهید دید از این دست تاپیکها کم نیستند . تاپیکهایی که توسط مدیران ارشد نیز ایجاد شده اند. بحث این تاپیک سر حدود مرزی و امنیتی نیز می باشد چه بسا که همین موضوعات باعث به راه افتادن جنگهای زیادی هستند. اگر دوستان بیشتر به تاپیک توجه می کردند بنده قصد داشتم در ادامه قدرتهای دریایی این مناطق را بررسی کرده تا اگر توافقات راضی کننده ی طرفین نبود و احیانا هر کسی خواست خواسته ی خود را به کرسی بنشاند وضع به چه صورت خواهد بود.
به عنوان مثال ترکمنستان اخیرا قصد ایجاد پایگاه در یایی دارد. این کشور پس از فروپاشی شوروی، مثل سایرکشور‌های حوزه‌‌ی دریای خزر، به استثنای ایران و روسیه، از نظر قدرت دریایی مطرح نبود. در عرض ۱۶ سال گذشته نیز این کشور تلاش کرد نیروی دریایی محدود، یعنی در حد یک گارد ساحلی، تاسیس کند. ولی پس از بروز اختلافات بین ترکمنستان و آذربایجان بر سر منابع دریایی که در مناطق مورد اختلاف نظر پیش آمده و همچنین برای تثبیت حضور نظامی، خود ترکمنستان برنامه‌ای داشت که نیروی دریایی معتبری ایجاد کند.
خب این موضوع بیشتر این گونه که به نظر می اید برای مقابله با اذربایجان است. و در کوتاه مدت مشکلی برای ما به وجود نمی اورد به شرطی که این پایگاه ها در اختیار ناتو و غرب قرار نگیرد.

در مورد سوالی که درباره ی 150 سال از شما کردم به هیچ عنوان قصد این که بگویم شما اشتباه می گویید یا قصد کوبیدن ... را نداشته ام. بلکه به واقع همچین سوالی برای بنده به وجود امده بود. زیرا بنده تا همین امروز در منابع تاریخی 99 سال خوانده و با شنیده بودم. به همین دلیل از شما سوال کردم. از بابت جواب شما نیز ممنونم. و امیدوارم باعث نشده باشد که فکر کنید خدای ناکرده بنده قصد ناراحتی شما و یا کس دیگر را داشته باشم.

در مورد نگاه به شرق نیز که برای بنده به رنگ قرمز در اورده اید عرض کنم بنده سوال در این مورد نکرده ام .بلکه دوستی سوال کرد بنده جواب ایشان را دادم .

در مورد امضای بنده مطالبی را فرمودید. بنده از شما سوالی دارم. ایا امضای بنده در بحث تاپیک اثری داشته است؟ ایا با استناد به امضای بنده حرف و یا بحث سیاسی صورت گرفته است؟ امضای بنده کجای قوانین را نقض کرده است؟ ایا بنده در مورد امضای خویش حرفی زده ام و یا در جواب پستهای بنده اثری داشته است؟ ینده هیچ وقت نه شما و نه هیچ عضو دیگری را نه بی سواد و نه هالو فرض کرده ام. شما جایی سراغ دارید که بنده وارد بحثهای سیاسی شده باشم و طرف خاصی را گرفته باشم. پستهای بنده در جواب موضوعات سیاسی در صفحه اول تذکری دوستانه و برادرانه به همه ی سلیقه ها برای جلوگیری از بی اخلاقی است و خواستار این بوده ام همه ی طرفها بدون زدن انگ و تهمت و یا همه را به یک چوب راندن ابراز مخالفت کنند. عقیده ی بنده در این سایت و صحبتهایم همیشه سعی بر فرا جناحی بودن می باشد. ولی از نظر شخصی نه شما بزرگوار و نه کس دیگری در این سایت نمی تواند عقیده ی شخصی بنده را بداند. شاید حدسهایی بزنند ولی نمی توانید چیزی را به یقین به بنده نسبت دهید. در مورد امضا هم به قول شاعر هر کسی از ظن خود شد یار من. اگر امضای بنده به نظرتان قوانین را نقض کرده است به بنده گوشزد بفرمایید تا ان را بردارم.
بنده قصد کوبیدن و یا ناراحت کردن شما را نداشته ام. اگر این گونه برداشت کرده اید بنده از شما عذر می خواهم.
  • Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مجدد

[quote]حث این تاپیک سر حدود مرزی و امنیتی نیز می باشد چه بسا که همین موضوعات باعث به راه افتادن جنگهای زیادی هستند. اگر دوستان بیشتر به تاپیک توجه می کردند بنده قصد داشتم در ادامه قدرتهای دریایی این مناطق را بررسی کرده تا اگر توافقات راضی کننده ی طرفین نبود و احیانا هر کسی خواست خواسته ی خود را به کرسی بنشاند وضع به چه صورت خواهد بود. [/quote]

واقعا جاي خوشحالي بود كه اين بحثها راه خودش رو طي ميكرد و فارغ از دغدغه هاي سياسي و مرز بنديها ميشد. منم از موضوع اختلاف نظرات سياسي ناراحتم. دامنه اين اختلافات حتي در فاميلها رخنه كرده كه باعث دلخوري دوستان و اشنايان شده.

[quote]در مورد نگاه به شرق نیز که برای بنده به رنگ قرمز در اورده اید عرض کنم بنده سوال در این مورد نکرده ام .بلکه دوستی سوال کرد بنده جواب ایشان را دادم .
[/quote]

گاه چنان ابزارها كنارهم چيده ميشن كه ناخوداگاه ذهن ادمي به سمتي ميره. منم به نوبه خودم پوزش ميطلبم.

[quote]در مورد امضا هم به قول شاعر هر کسی از ظن خود شد یار من. اگر امضای بنده به نظرتان قوانین را نقض کرده است به بنده گوشزد بفرمایید تا ان را بردارم. [/quote]

مجددا خدمت عرض ميكنم گاهي يك حركت مدير باعث سواستفاده كاربران ميشه.(ضمنا بگم كه امضاي قبلي شما ابهت خاصي داشت).
در نظر قبلي گفتم براتون احترام خاصي قائل هستم و دوست دارم اين قرابت و اين اشنائيها مدتهاي مديدي دوام و بقا داشته باشه. حقيقتا ملت ايران دچار وازدگي و دلزدگي سياسي شدند. و به هر رويداد به چشم جناحي نگاه ميكنن.

از دوستان عزيز ميخوام در ارتباط مبحث اصلي تاپيك ادامه بدن و از دادن نظرات انحرافي خودداري كنند. يا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
لطفا هر كس در مورد مسائل راهبردي اقتصادي درياي مازندران سوالي داره تا چهارشنبه ي اين هفته ساعت 11.30 در اين تاپيك تا از طريق پيام مطرح كنه تا من چهارشنبه از مسول در ياي مازندران وزارت امور خارجه بپرسم . تو دانشگاه يه كنفرانس در اين مورد برگزار ميشه[color=darkblue][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

دستت درد نکنه برادر جان این سوالها رو بپرس.

1. چرا ما بجای پافشاری بر قرارداد 1921 بین ایران و شوروی در حال تقلیل منافع ملی از 50 به 20 درصد هستیم و سعی هم داریم که 20 درصد باشد وگرنه طرفین تجزیه شده میخواهند سهم ما را به 13 درصد کاهش دهند. همانطور که میدانیم طبق حقوق بین الملل و اصل جانشینی دولتها ، کشورهای تجزیه شده از شوروی ملزم به رعایت قرارداد 1921 هستند و طرف ایرانی هیچ مسئولیتی در قبال حقوق ادعایی آنان ندارد.

2. چرا برای استخراج نفت و گاز کاسپین همواره به موافقت همسایه روس نظر داریم و منافع ملی را بخاطر کشوری که از هر تلاشی برای ضربه زدن به ایران کوتاهی نکرده استفاده نمیکنیم.

3. چرا بجای استفاده از نام اصیل و باستانی این دریا که کاسپی یا کاسپین و در مرحله بعد مازندران باشد از نام قوم ضد ایرانی خزر استفاده میکنیم که اعراب به اشتباه این نام را بر روی دریا گذاشتند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا به جای استفاده از نام دریای مازندران و یا دریای قزوین از نام خزر استفاده میکنیم ؟
چرا در برداشت از ذخابر نفت این دریا کم کاری می کنیم آیا دلیل سیاسی خاصی داریم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سهم پنجاه درصد رو که پيکشکش کرديم (يعني کردند) رفت پي کارش. ولي آيا سهم بيست درصد هم واقعا به يازده درصد تقليل پيدا کرده و اينکه آيا در همين قلمروي فسقلي که برامون مونده چيز دندون گيري اعم از نفت گاز پيدا ميشه ?
اون منبع نفتي البرز هم که با دو تا توپ و تشر آذربايجان مثل اينکه بيخيال شديم !

icon_arrowd

در ضمن سعيد جان اين اسم خزر در دوران قاجار و از روسي وارد زبان فارسي شده.
چون اعراب از قديم و تا به حال به اين دريا ميگن بحر القزوين. که يعني درياي قزوين .قزوين همون معرب شده کاسپين هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا پس از فروپاشی شوروی چنین موقعیتی رو از دست دادیم ؟؟؟؟

[size=9]اب رفته رو دیگه نمیشه برگردوند ... ! [/size]

در هر حال چه دور نمایی براش متصور هستند ؟

و در مورد شیب کف دریا به سمت ما و چگونگی بهربرداری ..؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سهم پنجاه درصد رو که پيکشکش کرديم (يعني کردند) رفت پي کارش. ولي آيا سهم بيست درصد هم واقعا به يازده درصد تقليل پيدا کرده و اينکه آيا در همين قلمروي فسقلي که برامون مونده چيز دندون گيري اعم از نفت گاز پيدا ميشه[/quote]

هنوز قراردادی بین کشور ایران و کشورهای تجزیه شده از شوروی سابق منعقد نشده و از داخل هم صداهایی میاد مبنی بر پافشاری بر همون قرارداد 1921 که اگر این دولت بتونه همچین کاری انجام بده ارزشش حتی بیشتر از خودکفایی بنزین و هدفمندی یارانه ها هست و یک ضربه اساسی به روسیه و درانداختن سه کشور جمهوری آذربایجان و ترکمنستان و قزاقستان با روسیه. چون نمیتونن طرف ایران بیان تا زمانی که خود ما قرارداد 1921 رو ملغی نکنیم و میرن علیه روسیه.

[quote]در ضمن سعيد جان اين اسم خزر در دوران قاجار و از روسي وارد زبان فارسي شده.
چون اعراب از قديم و تا به حال به اين دريا ميگن بحر القزوين. که يعني درياي قزوين .قزوين همون معرب شده کاسپين هست[/quote]

من که شنیدم اعراب بعد از اشغال ایران و رسیدن به دریای کاسپین چون دیدند آن سوی دریا بهش میگن خزر اینها هم فکر کردند نامش خزر هست و از اون زمان رایج شد و حتی نقشه های قدیمی اعراب رو نگاه کنید که من یکی دارم متعلق به زمان صفویه نوشته بحر خزر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.