SAEID

مسابقه تاکتیک نظامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون کلنل جان دستت درد نکنه.

البته باید طرح رو بر نقشه اصلی میکشیدی نه اون که من به عنوان مثال ارسال کردم. icon_cool

از سایر دوستان هم اگر کسی طرحی داشت ارایه بده تا مسابقه رو ادامه بدیم وگرنه جایزه مرحله اول رو به کلنل بدیم و شما شاهد قفل شدن موضوع باشید. icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به نقشه منطقه نفوذ از شرق راحتتر به نظر می رسه چون تراکم و نوع نیرو در این ناحیه کمتر هست به علت وجدو یک گردان پیاده در این ناحیه و برای نفوذ سریع در این ناحیه باید نیرویی سریع و تند در نظر گرفت و برای این کار استفاده از واحدهای مکانیزه که در مورادی می تونن از واحدهای تانک هم سریعتر عمل کنن بهتر به نظر می رسه .
این رو باید در نظر داشت که در بخش غربی تراکم نیرو و تفاوت در نوع اونها از سه نوع ضد زره مکانیزه و توپخانه وجود داره و در این بخش جنگیدن یعنی تنها یک جنگ فرسایشی و نافرجام برای ما
به همین دلیل به نظر من عملیات در شب برای کم کردن دید دشمن بسیار مفید هست و اما طرح من اینه که .

1- باید یک عملیات فریب برای گمراه کردن دشمن انجام داد و چون عملیات در شب انجام می شه شناسایی گردانهای زرهی و مکانیزه سخت تر از روزه برای اینکار به تانکهای گردان اول ماموریت داده می شه به ضلع 3 کیلومتری خاکریزهای دشمن (ضلع غربی) با پشتیبانی سلاحهای خمپاره انداز گردان اول پیاده حمله بشه حجم اتش تانک و حرکت انها به صورت اریب باید به اندازه ای باشد که دشمن تعداد نیروها را بیشتر و ناحیه حمله را همین بخش بداند.

در مرحله دوم این طرح باید اجرا بشه به دلیل اینکه دو گردان دشمن در طول ضلع سه کیلومتری در کنار هم هستن می شه با ایجاد شکاف بین اونها ادامه عملیات رو به صورت ارایش هشتی شکل تانکها انجام داد.
در این مدت اگر سلاحهای دید در شب در یگانهای گردان یک پیاده موجود باشه باید در طول عملیات اجازه هدفگیری رو از گردان ضد زره دشمن در غرب ضلع غربی رو گرفته و با ایجاد یک پوشش توسط مسلسل های نیمه سنگین موجود در این گردان و در سایه حرکت تانک ها یک پوشش برای عدم دقت دید دیدبانهای توپخانه و افراد گروهان ضد تانک دشمن فراهم کنن.

2- واحد مکانیزه به دلیل سرعت بالای خودشون در تحرک باید به ضلع غربی که فقط یک گردان پیاده داره حمله برده این گردان به دو بخش تقسیم شده و از دو طرف به طرف گردان پیاده حمله کرده و با حمله به طرف راست نقشه سعی در نابودی گردان پیاده دشمن مستقر در این ناحیه می کنن و در همین زمان گردان دوم و سوم و چهارم هم به صورت تقسیم شده به طرف این گردان از روبرو حمله می کنن که این باعث گسترده شدن میدان جنگ برای این گردان و درگیر کردن توپخانه دشمن در دو جبهه غرب و شرق و همچنین به دلیل نزدیکی نیروهای مکانیزه در فاصله نزدیک با این گردان نهایتا توپخانه دشمن مجبور به توقف اتشباری به این بخش می شه.
اما دشمن در سدد این موضوع بر می اد که پل رو یا خراب کنه و یا تعدادی از واحدهای خودش رو به غرب و کناره این پل حرکت بده و از نفوذ از این ناحیه جلوگیری کنه در این زمان گردان مکانیزه باید خودش رو به پل رسانده و در اولین فرصت از اون عبور کرده و یک سر پل در اونطرف ساحل تدارک ببینه و با پیاده افرادش در سدد دفاع بر بیاد .
دشمن به احتمال زیاد از دو گردان پیاده و یک گردان زرهی شمال خودش برای این منظور استفاده می کنه چون از جنوب هم در خطر حمله تانک ها قرار داره و حالا متوجه تراکم نیروهای ما در غرب خودش و نزدیکی پل شده پس گردان مکانیزه ما با دو گردان پیاده و یک گردان زرهی مواجه خواهد بود و در راست خودش هم یک گروهان مکانیزه داره.
این گروهان یا به طرف جنوب برای دفاع از خاکریز حرکت کرده یا به طرف گردان مکانیزه ما حرکت می کنه که کار گردان مکانیزه ما سخت تره می شه.

3- نیروهای گردانهای دو سه و چهار پس از نابودی یک گردان پیاده که در برابر نیروهای ما در موضع یک به سه هست به طرف پل حرکت رو باید ادامه بدن و به محل گردان مکانیزه رسیده و سر پل رو با گردان دوم پیاده حفظ و گردان مکانیزه همزمان به گروهان شش مکانیزه دشمن در راست خودش حمله برده و سعی در عبور از اون می کنه تا به توپخانه دشمن برای از کار انداختنش اقدام کنه.
حال ادامه عملیات به موفقیت گردان مکانیزه بستگی داره.

4- در این مرحله گردانهای سوم و چهارم به طرف شمال نقشه که نیروهای دشمن در سدد رسیدن به پل هستن حمله برده و سعی در سد مسیر اونها دارن.
در این مرحله اگر نیروهای گردان مکانیزه به مواضع توپخانه دشمن رسیده باشن با از کار انداختن اون فشار رو بر گردان زرهی و تانک خودی در جنوب کم می کنن و این گردان تانک همراه با همراهی گردان یکم به خاکریزی که از پشت محاصره و پشتیبانی توپخانه رو هم از دست داده مورد حمله از دو طرف قرار می گیره و با شکاف در میانه این دو گردان دشمن در ضلع سه کیلومتری خاکریز عملا این جبهه به دوناحیه می شکنه.
گردان دوم که حالا مسئول حفظ پل هست باید با خمپاره مواضع گروهان ضد زره رو هدف قرار بدن.

5- در این مرحله تانکها راه خودشون رو به طرف راست خاکریز دشمن ادامه و گروهان مکانیزه این بخش رو از بین برده و یا عقب می زنن و به سمت راست توپخانه دشمن و محل گروهان مکانیزه دشمن که در سدد عقب زدن نیروهای مکانیزه ما از مواضع توپخانشون هستن رو هدف قرار داده و نابود می کنن و سپس به شمالغربی جایی که گروهانهای سوم و چهارم قرار دارن ادامه راه می دن.
گردان یکم که حالا با پشتیبانی تانکها به خاکریز رسیده از شکاف به وجود اومده استفاده کرده و پس از ورود به خاکریز دشمن به مواضع نیروهای ضد زره حمله کرده و همزمان گردان دوم که وظیفه حفظ پل رو داشت با حرکت به جنوب این گردان دشمن رو به رودخانه عقب زده و با محاصرش مجبور به نابودی یا تسلیم می کنه.

6-در این مرحله مرحله حساسی در پیش است و ان در شمال جبهه هست که گردانهای سه و چهار خودی با دو تیپ پیاده و یک تیپ مکانیزه دشمن درگیر هستن و جنگ به یک عملیات فرسایشی تبدیل شده در این زمان نیروهای زرهی ما باید پس از نابودی گروهان 4 مکانیزه دشمن به طرف شمال غربی جایی که نیروهای دو گردان سوم و جهارم مشغول درگیری هستن حمله برده و سعی در پشتیبانی از انها بکنن.
در این زمان گردان مکانیزه به دو بخش تقسیم شده دو گروهان به کمک تیپ های مذکور رفته و عده ای هم از توپ های غنیمتی دشمن برای استفاده علیه خود اونها استفاده می کنند.

در نهایت با دخالت نیروهای زرهی گروهانهای یک و دو مکانیزه و توپخانه ای که حالا در دست ماست این تیپ ها یا عقب می شینن یا از بین میرن.

در تمام این مدت با ایجاد پرده دود می شه مسیر حرکت رو از دشمن پنهان کرد و از اصل غافلگیری استفاده برد.
برتری ما نسبت به دشمن تقسیم شدن نیروهای اونها به گروهانهای مختلف است که این خودش تعداد نیروی ما رو در جنگ کلاسیک که قانون حداقل یک در برابر سه باید در نظر گرفته شود برقرار می کنه. تمام این عملیات در گرو پوشش دود استتاری و عملکرد بالای تانکهای ماست تا ایجاد یک عملیات فریب کامل رو انجام بدن.
من این گردان زرهی رو برای نابودی گردان 3 دشمن در نظر نگرفتم چون نیروهای پیاده دست بالاتری برای نابودی تانکها دارن و اینکه گردانهای مکانیزه توانایی حمل تعداد بیشتری نیرو برای ایجاد سد دفاعی دارن در مراحل بعدی دارن که توپخانه دشمن توان زدن اهداف بزرگتر رو در اختیار داره اما زدن نفرات پخش شده سخت تر به نظر می رسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشین این تاپیک رو مدتها بود گم کرده بودم خیلی بهش علاقه مند شده بودم.
اقا سعید یه سری به این تاپیک بزنین ثواب داره.
من فقط یک نکته یادم رفته بود اضافه کنم که دو گردان دشمنی که در پشت توپخانه مستقر هستن طی عملیات فریب ما جلوی خاکریز بزرگ اونها ممکنه برای تقویت این خاکریز یکی یا هر دوتاشون به طرف پایین حرکت کنن اما مشکل خاصی نیست چون طرح ما ممکنه حتی بهتر هم پیش بره و راحتتر توی محاصره بیفتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

تشکر اپرا جان باز خوبه حداقل شما و امین زحمت شرکت در مسابقه رو کشیدید و از دوستانی هم که شرکت نکردن باید قدردانی ویژه کرد! icon_cheesygrin

به نظر من چون مسابقه نگرفت یا به هر دو نفر شما جایزه بدیم یا بین شما مسابقه رو ادامه بدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر جور شما دستور بدین ما هم اطاعت می کنیم این رو هم فراموش نکنیم طرحریزی و کالک عملیاتی بسیار سخت و پیچیده است من متاسفانه وقت نکردن مراحل مختلف رو عکس کنم وگرنه می فهمیدید من چقدر برای طراحی این حمله زحمت کشیدم و مرحله به مرحله و با در نظر گرفتن کامل جوانب اون رو طراحی کردم.

فقط یک مورد یادم رفته بود و اون هم واکنش اون دو تا گردن بود به عملیات فریب که گذاشتم ان شا الله مفید باشه.

اقا سعید ما همین جوری هم فقط می خواستیم یه کار مفی انجام بدیم برای بالا رفتن دانسته هامون وگرنه به قول کشتی گیرها ما زمین خورده همه هستیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعيد سلام .

خب چون اين تاپيك قفل نشد ما اومديم وسط icon_cheesygrin

[align=justify]خب اينجور كه از اين مسابقه پيداست هيچ كي ازش استقبال نكرده . چرا ! با اوون همه اشتياقي كه بچه هاي ايراني به بازيهاي استراتژيك دارن معلومه كه سؤال بد طرح شده . با خلق تنگ شما هم كه حوصله ما بچه مهد كودكي ها رو نداري ! چي بگم! اين سؤال بيشتر مثل سؤالات دانشكده افسريه كه يا بايد جواب بدي يا تا دم ميل پرچم پا مرغي بري :lol:

ببخشيد جسارت نباشه يك راهنما براي خوندن علائم مي گذاشتي ! قدرت مهندسي رزمي طرفين رو مشخص مي كردي بچه ها بدونن مي تونن پل بزنن .

اكثر علاقه مندان به چنين مسابقاتي ، به جاي اينكه بخوان وقت خودشون رو اينجا بگذارند ميرن C&C بازي مي كنند . هيجانش بيشتره . تازه حريفم حريف قدريه چوب خشك نيست كه وايسه تماشات كنه چجوري مواضعش رو مي گيري !

از دستم عصباني نشو :lol: اين حرف ها رو زدم كه ببيني چرا بچه ها نمي آن ! [/align]

و اما بعد

خب من خودم رو به فرماندهي نيروهاي دشمن منصوب كردم ! :lol: و نقشه حمله شما رو پيش رو گذاشتم . يعني اين :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/mosabege11.jpg[/img]

[align=justify]صبح قبل از طلوع فشار نيروهاي شما به گردان پياده احتياط من ( گردان 3 ) وارد مي شه كه با ارسال سريع گروهان مكانيزه 6 به مواضع گردان سه و با تصور اينكه حمله از ساير جناح ها قريب الوقوع هست  دستور جايگزيني مواضع گروهان شش توسط گردان 2 و ارسال گردان 1 به موقعيت گروهان 4 صادر مي شه .
دو گردان پياده شما به نقطه هفت شروع به حمله مي كنند و بنده هم با آتش توپخانه و ارسال يك گروهان پياده از گردان يك به اين موقعيت از خجالت شما در مي آم . icon_eek ( در نظر داريد كه ما پشت خاكريز هستيم و در موقعيت برتر دفاعي )

بقيه اش ساده است ! مي گي نه ! :cry: نگاه كن !

با حملات ساير گردان هاي شما به گروهان 8 من ، به اين گروهان دستور مي دم به سمت جلو مواضع توپخانه حركت كرده و اجازه نفوذ به گروهان هاي شما داده بشه ! وقتي كه نيروهاي شما به اين موقعيت رسيدن پشت خاكريز ! يگانهاي آقا سعيد به فرمانده اطلاع مي دن كه گروهان مكانيزه شش دشمن از شرق اونها و از پشت سر در حال قيچي كردن انهاست . چطور ؟ عبور از ميدان مين غير ممكن بود ! خب اين شرط براي نيروي مهاجم آقا سعيد است . هميشه مدافعين معبرهايي رو در ميادين خود براي نفوذ باز مي گذارند .
حالا ا ز اين آشي كه من پختم ، هرچي در بياد ، تلفات ارتشبد سعيد ! خيلي زياد مي شه !

امروز خيلي خوشمزه شدم . ( براي نيروهاي سعيد تلخ ) ببخشيد ديگه ![/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]طول خاکریز بزرگ 3 کیلومتر هست که نوشتم و اگر مقیاس بگیرید [color=red]رود عریضتر از اونیه که پل زرهی یا شناور روش زده بشه پس این گزینه قبول نیست[/color].[/quote]
[quote]در غرب ا[color=red]ز پلی که در شب احداث شده[/color] گروه با یک گردان از رود گذشته و قبل از گروه یک پیاده به مواضع احتیاط دشمن در غرب رود حمله میکند.
[/quote]
آقا سعید بچه ها پشت خطوط دشمن منتظرند ، پل بزنیم یا نه ؟؟ دیر میشه ها ؟؟! :lol: icon_cheesygrin
برد توپخانه چه قدره ؟؟ ( ببخشید دیگه یکم بیسوادیم :lol: )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقایون من در طرحم از حمله مستثیم به خاکریز 3 کیلو متری در مراحل اولیه ممانعت کردم چون حمله به خاکریزی که پشتش پر از یگانهای ضد تانک و نیروهای پیاده هست که در موضع بهتری برای دفاع هستن به همراه سنگرهای تیربار و...یه جور خودکشی میمونه و به همین دلیل من طرح های اقا سعید و بقیه دوستان برای حمله زرهی مستقیم به خاکریز رو قبل ندارم.
و از یگانهای پیاده مکانیزه هم به خاطر سرعت بالا و قدرت اتش برتر در کنار توانایی بالا برای جابجایی نیرو در مواضع دشمن استفاده کردم.

و برادر سه ایکس من حرکت گردانهای شما برای استحکام به خاکریز و پل رو پیش بینی کردم و اتفاقا همین موضوع باعث قیچی شدن نیروهای شما میشه البته اگر مراحل ابتدایی عملیات حقیر موفقیت امیز باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر دوستان.

فکر کنم برای مرحله اول عملیات کافی باشه.

به عنوان جایزه شرکت کنندگان ارتقای درجه میگیرند.

مرحله دوم مسابقه رو ارسال میکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر جناب سعید این بخش خیلی مورد علاقه حقیر هست اقا سعید من اکانت گالری ندارم و در عین حال وقت نداشتم طرح گرافیکی رو بفرستم وگرنه طرح ملموس تر میشد.

فقط دوستان زحمت بکشن اندازه تصاویر رو اینقدر بزرگ نگیرن و نرمال باشه تا مرورگرها دچار مشکل نشن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بر همه دوستان - بهترین روش به نظر من سعید جان کپی یک نقشه از گوگل ارث است ! یک عکس هوایی میگیریم - دید از زاویه هم میگیریم ( حالت پرسپکتیو ) . کلی پایگاه نظامی هم در جهان هست برای دیدن ! من همین چند روز پیش روی پایگاه هوایی بگرام در افغانستان بودم ! کلی استحکامات و احتمالا میادین مین دورش یافتم ! تازه در نقاط مختلف عکس هم داره که دیگه طلا میشه ! با نرم افزار FRAPS هم براحتی میشه با فشردن کلید F-10 از صحنه عکس گرفت و در سایت قرار داد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینطوری خوب میشه ولی مخالف قرار دادن عکس پایگاهها هستم چون جنبه آموزشی منفی میگذاره اما میتوان از محیطهای باز برای درگیری کلاسیک استفاده کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اره خوبه - مقلا همین مناطق کوهستانی افغانستان ! یا ایران خودمون - حتی میشه از کناره های خلیج فارس و جزایر هم عکس گذاشت که مثلا نیروهای دشمن حمله و جزیره ای رو فتح کردن و باید طرح حمله ریخت با توجه به استعداد نیروهای خودی . میشه از اراضی اشغالی فلسطین هم عکس گذاشت ! پاسگاهای مرزی اسرائیلی .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اوه اوه کلنل خیلی جدی گرفته اقا تیپ هوابرد ویژه ای چیزی نمی خوای بگو بابا خجاللت نکش. icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.