worior

تصاویر اختصاصی سایت میلیتاری از رژه 29 فروردین 89 ...

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]به نظر من بايد سرنخ چگونگي بدست اوردن اين تجهيزات رو در شايعه قديمي خريد دو سامانه ( مجموعه كامل ) از بلاروس جستجو كرد ![/quote]

از تیوبهای موشک گذشته این رادار کنترل آتش مختص سری پی.ام.یو هستش که در اختیار بلاروس نبوده که بخواد به ایران بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمال این هست که به منظور اصل غافلگیری برای مثال از نمونه ای که قبلا بدست ایران رسیده بود تحت هر شرایطی(برای این در اختیار داشتن نمونه محتمل است که طراحی از پایه و با این همه شباهت کمی زمانبر هست بیش از این مقدار) مهندسی معکوس از سالها پیش صورت میگرفته و قصدی هم برای رونمایی وجود نداشته(فرض کنید جنگنده های رژیم صهیونیستی در حمله ای که احتمال کمی میدادند با سامانه پدافندی دوربرد مواجه بشند ناگهان با اس 300 مواجه میشدند) ولی تهدیدات اخیر(که دیگه نهایت تهدید هست تهدید به بمباران هسته ای ولو تلویحی) موجب شد که با چاشنی عملیات جنگ روانی و پنهانکاری (نمایش بدون اعلام قبلی و ناگهانی و بسیار مبهم) که ایران برگ برنده خود را زودتر از موعد رو کنه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Iran 's status regarding the S-300 system remains controversial. They seem to have acquired an unknown number of S-300PMU-1 missiles in 1993, maybe even 300 recently from Belarus. Iran claimed to have signed a contract with Russia on 25 December 2007 on the sales of the S-300PMU-2 missile system. Russian officials have denied this. According to senior Israeli defence sources Iran is to receive S-300s by 2009, deliveries will take place from September until begin 2009. It has also been claimed that Croatia sold their S-300s to Iran. Later, another claim was made saying Libya transferred S-300s to Iran. On December 21, according to a senior Iranian lawmaker, Russia has started the supply of components for S-300 air defense systems to Iran ...

http://en.wikipedia.org/wiki/S-300_(missile)

اين طور كه پيداست ... به جز بلا روس ... كرواسي و ليبي هم در اين شايعه نقش داشته اند !

از تیوبهای موشک گذشته این رادار کنترل آتش مختص سری پی.ام.یو هستش که در اختیار بلاروس نبوده که بخواد به ایران بده.

به چه استنادي اين رادار رو تنها مختص سري PMU ميدونين ؟
زياد وقت سرچ نداشتم ولي طبق لينك زير ... سري PS هم داراي اين رادار هست و گويا همون مدلي هست كه بلاروس در اختيار داشته !

http://www.armyrecognition.com/s-300_variants_sol_air_missile_system_russia_uk/s-300_ps_s-300ps_sa-10b_grumble_b_long_range_surface-to-air_missile_technical_data_sheet_information.html
به تيتر بالاي عكس توجه كنين ! البته نميدونم اين سايت چقدر اعتبار داره .
و در متن هم ذكر شده :
A typical battery S-300 PS group would include one 5P85S TEL, two 5P85D TEL/Transloaders, and one mobile 5N63S Flap Lid B radar.

Belarus - S-300PS systems delivered from Russia in 2007 to replace older S-300 model in Belarussian inventory,Older S-300V sold to Turkey for testing and using on Anatolian Eagle exercises.
منبع ويكي

تا حالا در هيچ جايي و هيچ عكسي از تيوب موشك ها نديده بودم كه درب تيوب دستگيره داشته باشه ! نظر شما چيه ؟ (كيفيت عكس مقداري بد شده بهتره خودتون رو عكس هاي رژه زوم كنين)
asdasdasad.JPG

S-300_family.JPG

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Waffen-SS عزیز

همونطور که در ویکی هم ذکر شده اون سری پی.اس (و نه پی.ام.یو 1) در سال 2007 بجای سامانه قدیمی سری "وی" به بلاروس منتقل شده، شایعه ایران و بلاروس مربوط به خیلی پیشترهاست و گفته میشد که در دهه 90 اون انتقال از بلاروس به ایران انجام شده، در ویکی هم که شما ذکر کردید میگه 93 اون زمان بلاروس پی.ام.یو 1 نداشته، الآن هم نداره، اون زمان بلاروس تنها سری "وی" رو داشته که اونهم مال زمانه شوروی بوده.

این سامانه های جدید بلاروس هم اصلاً زیر نظر روسیه هست و جزیی از پدافند هوایی روسیه، اپراتورهای اونها هم روس هستن، بلاروس این وسط تنها نقش خوش شانس رو بازی میکنه.

در مورد درب تیوبها هم اتفاقاً خیلی مرسومه، به عنوان نمونه این عکس که مربوط به پی.ام.ی. 2 های روسیه هست، بوضوح دستگیره رو میشه دید:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/MoscowParade2009_7.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تا حالا در هيچ جايي و هيچ عكسي از تيوب موشك ها نديده بودم كه درب تيوب دستگيره داشته باشه ! نظر شما چيه ؟ (كيفيت عكس مقداري بد شده بهتره خودتون رو عكس هاي رژه زوم كنين) [/quote]

پس تصور ميكردين با در باز كن درش رو بازميكنن؟
براي بازديد دوره اي موشكها مستقر در سيلو درب سيلو باز ميشه. فكر نكنم از تهش بشه بازش كرد !!!

در تاپيك ديگه هم نظرات تخصصي بعضي كاربران رو ديديم كه معتقد بودن ماكت هست و .....
ولي در مورد سخنان فرماندهان مبني بر طراحي و ساخت ، اين دو كلمه هيچ تناقضي با هم نداره.
در حال طراحي مدلهاي مختلف سيستم پدافند براي ناوچه ها و به طور كل سيستم پدافند دريا پايه براي حفظ مرزهاي ايران عزيز.
انشاالله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اي بابا خارجي ها بگن دكور حق دارن . دارن به خودشون روحيه مي دن { ما فكمون به قول دوستان پياده شد واي به حال اونا مخصوصا اگر خلبانم باشن}
حالا بچه هاي داخليمونم اين حرفو بزنن واقعا جاي تعجب و تفكر و افسوس داره
مثل اينكه اين دوستان براشون فرقي نمي كنه كشور اسمانش امن باشه يا نباشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سری دوم ... !

ببخشید اگر دیر شد چون توی تهران اینترنت در دسترس ندارم .

a

thumb_IMG_0509.jpg

thumb_IMG_0511.jpg

thumb_IMG_0515.jpg

thumb_IMG_0518.jpg

thumb_IMG_0520.jpg

thumb_IMG_0521.jpg

thumb_IMG_0524.jpg

thumb_IMG_0526.jpg

thumb_IMG_0529.jpg

thumb_IMG_0532.jpg

thumb_IMG_0546.jpg

thumb_IMG_0548.jpg

thumb_IMG_0549.jpg

thumb_IMG_0553.jpg

thumb_IMG_0556.jpg

thumb_IMG_0535.jpg

thumb_IMG_0538.jpg

thumb_IMG_06154.jpg

thumb_IMG_0542.jpg

thumb_IMG_0543.jpg

thumb_IMG_0545.jpg

thumb_IMG_0560%7E0.jpg

thumb_IMG_0564%7E0.jpg

thumb_IMG_0567.jpg

thumb_IMG_0572.jpg

thumb_IMG_0573.jpg

thumb_IMG_0578.jpg

thumb_IMG_0579%7E0.jpg

thumb_IMG_0580.jpg

thumb_IMG_0608.jpg

thumb_IMG_0581.jpg

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ابراهيم جان سلام
چطوري برادر خسته نباشي
خدائيش عكسهاي خفني بود دستت درد نكنه كلي استفاده كردم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام واریور عزیز دستت درد نکنه تصاویر بسیار عالی و زیبا و گویاست انشاء الله اومدی شهر ما بگو بهم یه شام اساسی مهمون من icon_cheesygrin راستش این تصویر برام آشنا نیست اگر کسی جوابشو می دونه بی زحمت بهمون بگه ممنون شبیه موشک کروزه ؟

http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0538.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان نظرتون راجع به تصاویر از پشت TEL های S300 چیه؟ آیا این دو فقط مدل هستند؟ اینطور که من متوجه شدم بیشترین ابهام خارجی ها روی همین TEL هاست که میگن ماکت هست،

پلینمن هم تو وبلاگش به نظرم نسبت به روز اول، سوء نظرش نسبت به این سیستم کمی تخفیف پیداکرده:

روز اول تو وبلاگش نوشته بود من که عقیده دارم، این لانچر ها فقط ماکت هستند خصوصا اینکه هیچ رادار و ... همراهشون نیست.

منتها از دیروز مدام در حال آپدیت وبلاگش هست، الان میگه که TEL ها[b] به نظر ماکت میان[/b] ولی حرفی از ماکت بودن رادارها نمی زنه :

[align=left][quote]The components, two TELS (Transporter, Erector, Launcher)[b] look like mock-ups[/b]. Also paraded was a 30N6 "Flap Lid B" fire control radar, also on an Iranian 'Babr' truck (same model as TEL), and a surveillance radar, most probably a Russian Nebo type. [/quote][/align]

البته جای دیگری در وبلاگش اشاره کرده که حتی اگه ایران واقعا S300 عملیاتی هم داشته باشه، معقول به نظر میاد که بخواد یک مدل از اون رو در رژه بکار ببره.

و این هم احتمالاتی که در مورد این سامانه مطرح کرده:

[align=left][quote]There is the possibly an S-300 system with only Iranian changes being locally produced vehicles. It could also be a hybrid system with minimal S-300 components and more accessible alternatives for things like surveillance radars and battery command centers. Whatever the case it is unlikely that this either represents actual deliveries from Russia of operation-ready kit, or a purely Iranian system.[/quote][/align]

1- اینکه این سیستم یک S300 هست که فقط حمل کننده های اون ساخت ایران هست.
2- سیستمی شامل تعداد کمی از اجزای S300 و جایگزین های در دسترس تری برای اجزایی مثل رادار جستجوگر و مرکز فرماندهی .
3- روسیه S300 ها رو واقعا به ایران تحویل داده
4- یک سامانه تماما ایرانی.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر مجدد برادر worior

عکسهای بسیار جالبی بود، فقط لانچر های اس-300 از نمای پشت و با این کیفیت عکسی و در مقایسه با عکسهای موجود از لانچرهای اس-300، خیلی متفاوت بنظر میرسن! نمیدونم شاید هم من اشتباه میکنم.

من هم دقیقاً سوال reza2740 رو دارم، اون تصویر آخر مربوط به لانچر چه موشکیه؟

jackturbo اون تصویر مربوط به یک نمونه target drone هست، یک نوع هدف پرنده، اسمش یادم نیست ولی فکر کنم در اصل ایتالیایی باشه و از قبل از انقلاب به عنوان هدف پرنده برای تمرین اف-14 ها مورد استفاده قرار میگرفت.

-----------------------------------------

یک سوال دیگه، واریور جان آیا این وسیله نقلیه که حامل یک سامانه اپتیکال هم هست جزیی از سامانه رپیر بود؟

http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0524.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0521.jpg

چون این دوعکس پشت سر هم بودن گفتم شایر کلاً یک سامانه رو تشکیل میدن، اگر اینطور باشه میشه گفت رپیرها با یک سیستم هدف گیری اپتیکال بهینه سازی شدن، یه چیزی شبیه سیستم "جرناس" انگلیس.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه تفاوتی که تو سامانه رادار کنترل آتش FLAP Lid ایران با نمونه های چینی و روسی هست اینه که باتوجه به جک و در کابین زیر اون به نظر میاد که جهت قرار گیری رادار و کابین زیر اون بر خلاف مدل های روسی و چینی هست. یعنی رادار که بلند میشه ضلع پایه و یا لولا یا هر چیزی که میشه اسمشو گذاشت ضلع عقبی رادار هست و ضلع جلویی اون بلند میشه. در کابین زیر اون هم بر خلاف مدل های روسی و چینی نزدیک به سمت جلوی کابین هست نه عقب اون.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان واقعا شرمنده میکنید این همه تشکر لازم نبود .من واسه کار تهران اومده بودم و بطور اتفاقی برادر بزرگ و گرامی بنده [b]ح[/b] برام کارت گرفت و اینکه بیشتر باید ازایشون (فارس نیوز ) تشکر کنید که این موقعیت رو برای من فراهم کرد تا سایت بتونه تصاویر اختصاصی داشته باشه .

[quote]سلام واریور عزیز دستت درد نکنه تصاویر بسیار عالی و زیبا و گویاست انشاء الله اومدی شهر ما بگو بهم یه شام اساسی مهمون من icon_cheesygrin راستش این تصویر برام آشنا نیست اگر کسی جوابشو می دونه بی زحمت بهمون بگه ممنون شبیه موشک کروزه ؟
[/quote]
لطف داری برادر .

راستش در مورد تجهیزات من خیلی موقع رژه نتونستم دقت کنم چون بعد از جایگاه ریاست جمهوری ایستاده بودم کشنده با سرعت رد میشدن و من فقط حواسم به ویزور دورین بود و مثل مسلسل عکس میگرفتم ! . اصلا نفهمیدم که دقیقا چه چیزهایی رد شد .
دوربین خوبی نداشتم اما تصاویر با رزولوشن 4000 در 3000 هر کدوم موجود هست که اگر نیاز به برسی ویژه تصاویر بود مثلا وارد شدن به جزییات وقتی رسیدم اهواز میتونم وارد سایت کنم ...
هنوز خودم با دقت بهشون نگاه نکردم .

[quote]
یک سوال دیگه، واریور جان آیا این وسیله نقلیه که حامل یک سامانه اپتیکال هم هست جزیی از سامانه رپیر بود؟

http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0524.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0521.jpg

چو ن این دوعکس پشت سر هم بودن گفتم شایر کلاً یک سامانه رو تشکیل میدن، اگر اینطور باشه میشه گفت رپیرها با یک سیستم هدف گیری اپتیکال بهینه سازی شدن، یه چیزی شبیه سیستم "جرناس" انگلیس.[/quote] نه به هم ربطی ندارن این همون سامانه دیده بانیه ..

راپیر ها رو بر عکس روی کامیون گذاشته بودن مجبور شم برگردم و عکس بگیرم که یکی از عکسا جالب نیفتاد دومی رو که گرفتم دیدم این دیده بانیه رد شد . از مقابل نشد عکس بگیرم .

این هم یکی از تصاویر بود که شایعات حول کوثر نور و نصر رو از بین میبرد و نمایانگر چند کلاس کاملا متفاوت از این موشک هاست .
http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0573.jpg

در مورد ادامه تصاویر هم بیشتر مربوط به یگان های نمونه نفرات بود که چند روز آِنده تصاویرش رو قرار میدم ....

[quote]آقا اگه بدونين اين برادر واريور چه پسر خوبيه ! ماه ! [/quote]
اگر من ماهم شما خورشیدین برادر ممنون از لطفتون .

با تشکر مجددا از همه دوستان .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.