daria

آيا ما به موشك هاي بالستيك با برد بيش تر از 2000 كيلو متر احتياج داريم

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]بله به ساحل ميرسه ولي با چه درصد آسيب و خرابي و كشته خدا ميدونه[/quote]
شمازیاد حرص نخور برا بچه خوب نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سر این راه یه مشکلی هست به نظر من!
الان که همه میدونن برد ما از 2000 کیلومتر بیشتر نیست و فقط خاور میانه رو در تیرس داریم تهدیدی برای صلح و ثبات جهانی شدیم اگه بتونیم خاک آمریکارو بزنیم که کل دنیارو ضد خودمون بسیج کردیم!
اعلام این خبر تمام جهان رو ضد ما بسیج میکنه!
بهتره بسیازیم و مخفیانه نیز آزمایشش کنیم اما به هیچ وجه نباید رسانه ی بشه! بنظر من باید فوق سری باقی بمونه تا روز مبادا!
هرچند که همه معتقدند کشوری که ماهواره هواکنه میتونه اونسر کره زمین رو هم هدف قرار بده! خدارو چه دیدی؟ شاید الان داریم انبار میکنیم؟ :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سر این راه یه مشکلی هست به نظر من!
الان که همه میدونن برد ما از 2000 کیلومتر بیشتر نیست و فقط خاور میانه رو در تیرس داریم تهذیذی برای صلح و ثبات جهانی شدیم اگه بتونیم خاک آمریکارو بزنیم که کل دنیارو ضد خودمون بسیج کردیم!
بهتره بسیازیم و مخفیانه نیز آزمایشش کنیم اما به هیچ وجه نباید رسانه ی بشه! بنظر من باید فوق سری باقی بمونه تا روز مبادا!
هرچند که همه معتقدند کشوری که ماهواره هواکنه میتونه اونسر کره زمین رو هم هدف قرار بده! خدارو چه دیدی؟ شاید الان داریم انبار میکنیم؟[/quote]
آفرین! موافقم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان که همه میدونن برد ما از 2000 کیلومتر بیشتر نیست و فقط خاور میانه رو در تیرس داریم تهدیدی برای صلح و ثبات جهانی شدیم اگه بتونیم خاک آمریکارو بزنیم که کل دنیارو ضد خودمون بسیج کردیم!
هرچند که همه معتقدند کشوری که ماهواره هواکنه میتونه اونسر کره زمین رو هم هدف قرار بده! خدارو چه دیدی؟ شاید الان داریم انبار میکنیم؟ :([/quote]

موافقم فعلا باید برد موشکی مونو در مرز 2000 نگهدارن (البته به ظاهر ) بعد یهویی بیان تو رژه موشک سوپر سجیل (ترجیحا ) بیارن با برد 12000 کیلومتر ( حداقل 5 تاشو تو رژه بگردونن که فکر کنن 200 تایی داریم ) البته نمونه اولشو باید آزمایش کرد به حر حال هر چقدم مخفی کاری کنیم موقع آزمایش شاید لو بره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرچند که همه معتقدند کشوری که ماهواره هواکنه میتونه اونسر کره زمین رو هم هدف قرار بده! خدارو چه دیدی؟ شاید الان داریم انبار میکنیم؟ [/quote]
ايران با پرتاب ماهواره هم اينو آزمايشش كرد هم رسانه ايش كرد نه براي ما و مردم دنيا بلكه براي سران كشور ها .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقت موشك در برد بالا پايين مياد ! به آمارهاي دروغين تسليحات غربي و شرقي توجه نكنيد ! عمرا يك موشك باليستيك دور برد (5 تا 8 هزار كيلومتر يا بالاتر)‌بتونه خطاي زير كيلومتر داشته باشه شايد بطور اتفاقي از هر 10 شليك يكيش زير اين خطا داشته باشه .

قيمت متوسط 5 الي 7 ميليون دلاري يك موشك بلند برد رو هم در نظر داشته باشيد ! كه البته الان گرانتر هم شده (اون قيمت موشك ترايدنت بود اگر اشتباه نكنم) يعني متوسط 10 ميليون دلار !!

خطاي بالا و دقت كم رو بايد با چي جبران كرد ؟!
يعني يك حمله به آمريكا داشته باشيم با چند موشك ؟!
چه هدفي رو بزنيم ؟! شهر ها ؟! بعد اينا نابود ميشن ؟!
هزينه نگهداري ساخت بونكر و همچنين هزينه هاي سياسي رو چطور ميشه محاسبه كرد ؟!

اين موشكها با كلاهك 500 يا حتي 1 تني اگر شليك بشن خسارت خاصي به كشورهاي پهناور نظير آمريكا روسيه و چين وارد نميكنند . دست آخر چي گير ما مياد ! چي گير كره شمالي اومده ؟!

تنها راه بهره گيري صحيح و همچنين جوابگويي متقابل نسبت هزينه به توليد و بكار گيري با بمب هسته اي جبران ميشه .

يعني كلاهك اتمي تعداد و دفعات توليد و بكار گيري رو كاهش ميده ! خطار رو جبران ميكنه و هزينه سياسي (يك حمله كوچك و يك جواب بزرگ رو به يك توازن قوا در مياره و دوباره روز از نو ! توان هوايي و دريايي و زميني و ...)

در ايران توان ساخت چنين موشكي هست و كشوري كه توانايي ورود به فضا رو پيدا كرد عموما بعدش به سيستم هاي كنترل فضايي و توان ماهواره اي دست پيدا ميكنه كه مقدمات موشكهاي بلند برد هستند .!

[b]منتها الان اعلام توليد و آزمايش چنين موشكهاي مشكل عظيمي (نظير فشار هاي جهاني و تحريم هاي فزاينده مقابل برنامه هسته اي و فضايي ما ايجاد ميكنه )[/b]

پس آسياب به نوبت ! ابتدا به سرانجام رسيدن برنامه هسته اي و فضايي بعد تكميل هژموني و قدرت نظامي با موشك هاي بلند برد ! ... فعلا واسه اين موشكها عجله نكنيد . البته همي 2000 كيلومتر هم كافيه و هر كشوري كه بخواد با حوزه منافع ما و خود ما بجنگنده بايد در اين محوطه زير ساخت عظيم داشته باشه كه در تير رس خواهد بود. البته نباشه هم اسراييل بعنوان گروگان در نزد ما هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام من تازه واردم و مثل شماها متخصص نیستم اما عاشق ایران زمینو ایرانی هستم ، با اجازه باید عرض کنم که نیاز به موشکی با برد بالا برای کشور ما امری کاملا بدیهی و لازمه ، اما با کلاهکهای متعارف در برابر ابرقدرتها کارایی لازمو نداره وبا کلاهکهای هسته ای هم باید ابتدا فکری به حال واکنش طرف مقابل کرد که ازقدرت اتمی نسل 3 و 4 برخورداره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از اونجا که بکارگیری این موشکها با کلاهک متعارف بیشتر به یک خودکشی اقتصادی شبیه است، بنده شخصا ترجیح میدم به جای آن روی ساخت راکتورهای کوچک هسته ای که به عنوان پیشرانه در زیردریائی ها استفاده میشه سرمایه گذاری و تمرکز بشه، و همین موشک های 2000 کیلومتری یا حتی کمتر رو روی همچین زیردریائی هایی نصب کنند. هر چند همین زیردریائی ها هم کم هزینه ندارند. ولی خوب باز بهتر از شلیک موشکی مثلا با برد 10 هزار کیلومتر با کلاهک متعارف هست اون هم علیه کشور پهناوری مثل آمریکا و نه منطقه کوچک فلسطین اشغالی، که این بیشتر به یک لطیفه میمونه. تا راهبرد دفاعی.

البته فکر میکنم اگه نخواهیم تولید انبوه همچین موشکهایی رو داشته باشیم، داشتن تکنولوژیش و ساختن نمونه آزمایشیش لازم هست،

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میخواین ایران تا آخر از تهدید نظامی بیمه بشه؟
راه حل:
آزمایش یک موشک با برد 10.000 کیلومتر و بعد از چند ماه یک انفجار کوچولوی اتمی در کویر لوت!
و تمام...! :(
دیگه عمرا هیچ پدرسوخته ای چپ به خاک ما نگاه کنه! اولین واکنش رو هم اعراب میدن که به ال ال میوفتن! :(
از شوخی گذشته هزینه ساخت این موشکهاهر عدد به چند میلیارد تومان میرسه! اونوقت کلاهکشو پر کنی از باروت؟ یا سی4 ؟ icon_arrowu منطقی نیست! یا باید هسته ای باشن یا الکترومغناطیسی.
البته هردو رو داشته باشیم خیلی خوبه.
باور کنین این تحریم و تهدید و اینا فقط تا قبل از زمانی هست که بمبو نساختیم! اگه بسازیم دیگه تمومه! :( :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
معلومه كه ايرا ن به موشك هايي با برد بالاي 2000ك.م نياز دارد.تكنولوژي و پيشرفت كه بد نيست.ولي بايد ديد كه ايران توانايي اين كار را با توجه به شرايط فعلي دارد يا نه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]معلومه كه ايرا ن به موشك هايي با برد بالاي 2000ك.م نياز دارد.تكنولوژي و پيشرفت كه بد نيست.ولي بايد ديد كه ايران توانايي اين كار را با توجه به شرايط فعلي دارد يا نه.[/quote]
طرح 10 ساله ی هوا فضا ما رو به این هدف سوق می ده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر میکنم در شرایط فعلی شامل :تحریم های گسترده وکمبود بودجه و نیروی انسانی متخصص واقعی برای چنین پروژه های عظیم وگرانی این کار چندان عاقلانه نباشه.
اولا" که به قول دوستان بدون کلاهک متارف بی فایده است.
دوم اینکه بجای فکر کردن روی موشکهایی با برد بالای 2000کیلومتر بهتر ه به فکر اصلاح موشکهای فعلی بود(کاهش سطح مقطع راداری- بالا بردن دقت اصابت-اگه بشه افزایش برد همین موشکها)
به نظرم در شرایط فعلی مهم ترین موضوع که باید در اولویت قرار بگیره پشتیبانی کامل از پروژه های فضایی است تا هر چه زو دتر بتونیم وارد این عرصه بشیم.(منظورم هم رده کشورهایی مثل چین و روسیه است) :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]میخواین ایران تا آخر از تهدید نظامی بیمه بشه؟
راه حل:
آزمایش یک موشک با برد 10.000 کیلومتر و بعد از چند ماه یک انفجار کوچولوی اتمی در کویر لوت!
و تمام...! [/quote]

لازم به این کارا نیست برادر. همین الانش هم اگه دقت کنی تهدیداتشون ( حتی به حرف) کم شده. شما فکر کن تو بازار کنار مغازه ات یه آدم بیکله باشه که هران اراده کنه کاروکاسبی تو رو میریزه به هم. الان ایران یه مقداری منطقه رو بریزه به هم نفت آمریکا پس چی میشه؟ تازه ایران الانش هم هسته ای هست و ادامه ی داستان.
راستی یادمون باشه ناوهواپیمابر امریکایی برای شلیک به یک قایق تندروی ایرانی باید از واشنگتن اجازه بگیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس مانده های راکتور آزمایشیمونو چیکار می کنن نمی شه پلوتونیمشو جدا کرد و بزنیم تو ساخت وساز .... ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.