Recommended Posts

با سلام دوستان؛ به نظر شما در صورت حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران اقدامات ایران چه خواهد بود و آیا عملیات اسرائیل در نابودی تاسیسات هسته ای چقدر موفقیت آمیز تخمین زده می شود؟ با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مبحث جالبیه
در حال حاضر اسراييل نه توان مالي اين كار رو داره و نه ميتونه از بمب اتمي استفاده كنه.چون در صورت اينگونه حملات،ایران از سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی استفاده میکنه و با توجه به اینکه اسراییل کوچیکه و بخش اعظم جمعیت آن در تل آویو قرار داره :D ! هیچ وقت ایکارو نمیکنه.
استفاده موشکی هم نمیتونه علیه تاسیسات ایران کارساز باشه.چون موشک های سری جریکو اسراییل اصلا دقیق نیستند(با توجه به این که تاسیسات ایران در زیر زمین واقع شده :) )
تنها امیدی که در حال حاضر برای اسرائیل باقی مانده مشخص شدن نتیجه مذاکرات تهران مسکوست...!!:D
من فکر نکنم اسراییل خودش به تنهایی دست به چنین کاری بزنه :cry: :D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسراييل از بعد اقتصادي توانايي درگيري با ايران را ندارد حتي اگر آمريكا كمكهاي بلاعوش زيادي به آن كند. در بعد نظامي هم عليرغم برتري كمي و كيفي بر ارتش ايران به چند دليل توانايي حمله به تاسيسات هسته اي ما را ندارد كه مهمترين دليل آن گستردگي تاسيسات هسته اي ايران در اقصي نقاط كشور است كه هر يك داراي پدافند ضد هوايي و موشكي و ... است. توان نظامي ايران هم هر چه باشد آنقدر هست كه بتواند تمام جنگنده هاي مهاجم را رهگيري و منهدم كند. icon_biggrin حالا فرض كنيم اسراييل حمله كرد ولي فقط به چند پايگاه هسته اي چون بيش از اين از توانش خارج است. ايران ميتواند پاسخهاي بسيار كوبنده اي به اسراييل بدهد كه به دليل نبود عمق استراژيك در اسراييل احتمال شليك موشكهاي حزب الله و درگيري و هجوم سوريه نيز وجود دارد. اما مساله مهم اين است كه بر خلاف ايران تمام فعاليتها و توان هسته اي اسراييل در هشت پايگاه نظامي خلاصه شده است. خوب فرضا اسراييل اومد چند تا ساختمان ما رو زد و رفت بعد چي؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فكر مي كنم نظر دوستان در مورد حمله اسراييل به ايران درست است اسراييل به تنهايي توان حمله به ايران را ندارد دلايلش هم روشن است حال اينطوري در نظر بگيريم كه اگر با همكاري آمريكا به ايران حمله كند (كه احتمالش زيادتر است) واكنش ايران چه خواهد بود. قبل از اينكه در اين مورد صحبت كنم بهتر است به حاميان ايران هم در اين واكنش نظري بكنيم از كشور هاي عربي حوزه خليج فارس هيچ انتظاري نبايد داشت (تازه اگر به آمريكا هم كمك نكنند كه عملا مي كنند شانس آورده ايم) حزب ا... لبنان و سوريه شايد مفيد باشند ولي فكر نمي كنم به اين راحتي وارد جنگ مستقيم شوند مگر اينكه خودشان مورد حمله واقع شوند از ساير كشورها هم نبايد زياد انتظار داشت در نتيجه ما عملا تنها هستيم :cry: شايد بستن تنگه هرمز اولين فكري باشد كه به ذهن خطور مي كند ولي به نظر من يك كار ديگر هم مي توان كرد و آن استفاده از اصل غافلگيري و يك حمله برق آسا و سريع و گازانبري (به سبك ارتش آلمان در جنگ جهاني دوم) به مراكز فرماندهي اصلي آمريكا در قطر و عراق است . كور كردن و يا از كار انداختن پايگاه هاي هواي آمريكا در تركيه و عراق و خليج فارس بايد با سرعت و دقت انجام شود. به نظر من كليد اصلي پيروزي در اين نبرد از كار انداختن نيروي هوايي آمريكا است چون ارتش اين كشور بشدت به نيروي هوايي خود متكي است. بعدا سر وقت به حساب اسراييل هم خواهيم رسيد آنهم از خاك لبنان :D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من بهترين و عاقلانه ترين و در عين حال نامردانه ترين راه حل اين است كه كسي ديگر را جلوي سيل آمريكا قرار بدهيم! حا ايني كه گفتم يني چه؟ اين يعني اينكه با بروز يك جنگ تمام عيار فرعي مساله ايران و آمريكا به كناري زده خواهد شد. icon_cheesygrin چين و هند بهترين گزينه ممكن است چون در اين صورت آمريكا و تايوان و انگليس و ژاپن و ... هم وارد جنگ خواهند شد. :mrgreen: بر سر اين راه حل هم بايد بحث شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين چيزيه كه خيلي از ساحب نظر ها راجع به اش حرف ميزنند به احتمال زياد در صورت حمله به ايران جنگ جهاني اتفاق ميفته مهمترين دليلش هم وجود نفت در منطقه است بايد بدونيد 70٪ نفت دنيا از خليج فارس صادر ميشه تو جنگ احتمالي نفت برگ برنده ماست نبايد اجازه بديم بقيه كشورها از خلج فارس نفت صادر كنند در اون صورت نارضايتي در تمام اروپا وامريكا افزايش پيدا ميكند و با فشار دولتها جنگ خاتمه پيدا ميكنه ولي اگه جنگ پايان پيدا نكنه به احتمال بسيار زياد بقيه كشور ها مخصوصا چين آروم نمينشينه و وارد عمل ميشه تركيه هم ممكنه به اين داستان اضافه بشه . ايران الان به راحتي مينونه بمب اتمي درست كنه {اگر نه كرده باشه } بايد بدونيد خود ساختن بمب كار سختي نيست قسمت مشكل داستان غني كردن اورانيوم تا 90٪ است ايران تا 3.5٪ ثابت شده كه تونسته براي بالا بردن غناي اورانيوم اين اورانيومي كه يك بار تا 3.5٪ غني شده را وارد سانتريفوژ كرد به جاي كيك زرد با اين كار غناي اورانيوم فكر ميكنم تا 10٪ برسه بعد هم همين كار را تكرار ميكنند تا 90٪ ميشه بمب اتمي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تند رفتم؟ در مورد چي؟!

به نظر من بهترين و عاقلانه ترين و در عين حال نامردانه ترين راه حل اين است كه كسي ديگر را جلوي سيل آمريكا قرار بدهيم! حا ايني كه گفتم يني چه؟ اين يعني اينكه با بروز يك جنگ تمام عيار فرعي مساله ايران و آمريكا به كناري زده خواهد شد. :D چين و هند بهترين گزينه ممكن است چون در اين صورت آمريكا و تايوان و انگليس و ژاپن و ... هم وارد جنگ خواهند شد. :D بر سر اين راه حل هم بايد بحث شود.

این جنگ فرعی دقیقا همان برنامه ای است چین و هند دوست دارند در مورد ایران اتفاق بیفتد تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا قبل از جنگ 33 روزه حزب الله و اسراييل هر جايي كه رسيديم داد زديم اسراييل نمي تونه همچين شكري بخوره ولي كو گوش شنوا :D بعدش ديگه فكر كرديم ملت فهميدن كه اسراييل مال اين شكر خوردن هاي زيادي نيست ولي اين برو بچ انگار تو توهم سير مي كنن. بابا اينا از پس حزب الله كه انگشت كوچيكه ايرانه با تمام طرفداريهاي آمريكا و انواع و اقسام سلاحهاي پيشرفته بر نيومدن و خودشون گفتن كه كار اشتباهي كردن حالا اونوقت شما مياييد و مي گيد كه در صورت حمله به ايران واكنش ايران چيه :) :D بابا شما ديگه كي هستيد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا تا جايي كه ما ميدونيم اسراييل حمله همه جانبه به لبنان نكرد به دلايل مختلف {مثلا سوريه اعلام كرد در صورت حمله همه جانبه ما هم وارد جنگ ميشيم و بعد اسراييل اعلام جنگ به حزب الله كرد كه يك گروه تروريستي ميدونتش براي جنگ با يك گروه تمام ارتش رو وارد جنگ نمي كنند و...} اسراييل بيشتر از نيروي هوايي خودش استفاده كرد رو زمين بعيد ميدونم بيشتر از يك تيپ وارد لبنان كرده باشه اگه تمام تانك هاي خودش كه بالاي 4000 تا است رو وارد ميكرد با توجه به عرض كم جنوب لبنان اصلا بعيده احتياج به شليك گلوله پيدا ميكرد همينطوري از روي افراد حزب الله با تانك رد ميشدن { فكر كنم فقط تيپ گولاني وارد لبنان شده} در مورد حزب الله موفق نبود چون جا و مكان مشخصي نداشتن با اين حال لبنان رو تقريبا با نيروي هوايي خودش كه شايد در دنيا هم نظير نداشته باشه با خاك يكسان كرده اگه اين جنگ با لبنان بود 100٪ لبنان شكست خورده به حساب مي اومد . ولي چون طرف جنگ حزب الله بود چون جاي مشخصي نداشتن نتونست ضربه جدي به حزب الله وارد كنه اسراييل قدرتي نيست كه بخواهيد دست كمش بگيريد ولي حمله به ايران به دلايل مختلف امكان نداره اتفاق بيفته { ما همسايه اسراييل نيستيم كه براش خطر جدي محسوب بشيم اون فقط در همين حد كه ايران به سلاح اتمي مجهز نشه براش كافيه } اگر حمله اي هم باشه يك دفعه اونم براي از بين بردن توان اتمي ايران است كه اين هم به دلايل مختلف امكانش براي اسراييل وجود نداره من قبلا هم گفتم اولا اين كار رو نميكنه دوما اصلا نمي تونه فكر هم نكنيد كه ما هم ميتونيم اغازگر حمله به اسرييل باشيم حد اقل تا 20 سال ديگه اين امكان وجود نداره اسراييل زورش به ايران نميرسه درست ولي اين دليل نميشه زور ما بهش برسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من با hosseingmn موافقم جنگ فرعي دقيقا برنامه اي است كه چين هند يا حتي شايد پاكستان هم به نوعي براي ما تدارك ديده اند. حتي به نظر من روسيه قلبا از جنگ احتمالي ايران با آمريكا يا اسراييل راضي است چون به تحكيم موقعيت خودش در صحنه سياست جهاني خيلي كمك مي كند. ما براي آينده بايد استراتژي نظامي مشخصي داشته باشيم به صرف اينكه فكر كنيم آمريكا يا اسراييل توان حمله به ايران را ندارند نبايد دست روي دست گذاشت و به خواب خرگوشي رفت بياييد بدون در نظر گرفتن اين احتمال اين موضوع را در نظر بگيريم كه با فرض اين حمله ما چه كاري مي توانيم بكنيم. من از دوستان خواهش مي كنم بدون وارد شدن به بحث سياسي اين مساله را صرفا از ديد نظامي نگاه كنند اگر اين بحث به انحراف كشيده شود به سرنوشت تاپيك هاي مشابه دچار شده و فقط صحنه يك ديالوگ يكطرفه سياسي خواهيم بود و نتيجه اي نخواهيم گرفت :D :D

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب به نظر شما چطور بیایم بین کشوری مثل هند و چین یا هند و پاکستان درگیری درست و حسابی راه بندازیم؟ -.- لطفا در این مورد بحث کنید! در جواب محمد جان که گفتند اسرائیل به ایران کمک کرده: تا اونجایی که می دونم فقط آقای هاشمی گفته بودند: زمان جنگ هواپیمای اسرائیلی با تجهیزات وارد ایران شد که به ایران کمک کنه که ما نپذیرفتیم... حالا این چطور تبدیل شده به کمک اسرائیل به ایران خدا می دونه!... اون سایتی هم که دادین دیدم و چیزی راجب کمک اسرائیل به ایران ننوشته بود!... حداقل تا جایی که لینک داده بودین!... تو زمان جنگ غیر از سوریه هیچ کس به ایران کمک که نکرد هیچ! به عراق کمک کرد!... آقا سعید و بقیه دوستان چرا نمی ان نظراتشونو بگن شاید واقعا کمک کرده و ما خبر نداریم؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد نابودي پايگاه هاي اسراييل با موشك فجر و شهاب ما مشكلي نداريم.ولي من برام يه چيزي تو ابهامه.اين كه موشك ها ميتونن در فاز اوليه،از پدافند پاتریوت عراق رد بشن؟؟
بله در حال حاضر ساخت بمب اتم برای ایران کاری نداره(با توجه به این که ایران در حال تکمیل 3000سانترفورژ است)من فکر میکنم بهترین روش مقابله با فشار های روانی و تهدید ها سلاح نفت میباشد.به طور مثال بستن تنگه هرمز یا کم کردن میزان صادرات و در نتیجه افزایش شدید قیمت نفت و اعتراضات کشورها...

بابا به کی بگم اسراییل در جنگ عراق قطعاتی از هواپیما های F-14رو بطور پنهانی به ایران میفرستاد چراش رو دیگه نمیدونم (به طور مثال باتری های حرارتی موشک فینیکس)در مورد این موضوع در وبلاگ ایر میتونید پیدا کنید.
در مورد جنگ فرعی و اینکه هند و چین علاقه دارن به ایران حمله بشه مطالبی رو خوندم
لطفا در این مورد هم بحث کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درباره جنگ لبنان در این تاپیک نظری ندارم و بهتر است در موردش صحبت نشود البته در این مبحث. جنگ فرعی یا به عبارتی سد کردن مسیر سیل با چیزی مثل بهمن یا مواد مذاب و زلزله و ... باید گفت که از قدیمی ترین اصول سیاستمدارن بوده است یعنی تفرقه بنداز و حکومت کن! چین و روسیه و هند و بسیاری دیگر از کشورهای جهان خیلی تمایل به ایجاد درگیری تمام عیار نظامی بین ایران و آمریکا دارند چون در اینصورت قصه هر دو کشور تمام خواهد شد! ایران میشه سرزمین مردگان و آمریکا هم بر اثر فشارهای اقتصادی و نارضایتی عمومی تجزیه خواهد شد همان بلایی که بر سر شوروی در نتیجه جنگ افغانستان آمد؟! خوب مساله مهم این است که ما الان داریم با بقیه کشورها شطرنج بازی میکنیم و در این بازی میتوان با کمی تدبیر مهره های حریف را از هم جدا کرد و با ایجاد تفرقه بین آنها زمینه را برای کیش و مات نهایی فراهم ساخت. مهره اصلی دشمن یعنی شاه آمریکا است و وزیر هم اروپا میباشد. کشورهای عربی و ترکیه و ... هم نقش سربازان پیاده را بازی میکنند. اسرائیل هم در نقش مشاور شاه بازی میکند. شاید روسیه اسب باشد که از پشت و چند خانه دورتر خنجر میزند؟ عامل دیگر چین و هند است که به ترتیب قلعه و فیل هستند. در این طرف بازی شاه خود ما هستیم و وزیر ما سوریه و رخ هم حزب الله لبنان است و آمریکای لایتن نقش فیل را بازی میکند. اسب ما کشوری است به نام کره شمالی و سربازان ما بر خلاف دشمن بسیار جسور و شجاع میباشند یعنی شیعیان. با کمی دقت به صفحه شطرنج میتوان وجود اختلاف بین قوای دشمن را درک کرد. وزیر و رخ و فیل دشمن در فکر توطئه برای کسب قدرت شاه هستند و در این راه حتی حاضر به بروز جنگ با طرف مقابل هم هستند. سربازان دشمن هم موجوداتی سست عنصر و بدون تصمیمات صحیح و قابل اعتماد میباشند که فقط بخاطر منافع مادی در برابر ما قرار دارند. بین رخ و فیل دشمن هم درگیری شدیدی اما از نوع بالقوه وجود دارد که میتوان تبدیل به حالت بالفعل بشود. اسب و وزیر با هم درگیری مادی داشته و ترس زیادی هم از قدرت یکدیگر دارند. باید بررسی کنیم که چگونه میتوان در این بازی پیچیده پیروز میدان بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
استراتژي آقا سعيد استراتژي جالبيه اگه توانايي اين كار رو داشته باشيم بهترين گزينه ميتونه با شه ولي ما آيا توانايي ايجاد تفرقه و اين نوع عمليات ها رو داريم براي شليك مشك اتمي تا جايي كه من ميدونم بايد توسط رييس جمهور امريكا فرمانش داده بشه { حالا ما بايد صداي بوش رو تقليد كنيم يا امضا شو } جنگ بين پاكستان و هند خيلي راحت تر امكان داره اتفاق بيوفته اينا اگه خط لوله گازه ايرن نبود صد باره تا حالا با هم جنگيده بودن روسيه را بعيد ميدونم بشه وارد جنگ كرد چين و هند شايد ما از هوگو چاوز هم ممكن بتونيم استفاده كنيم تا به امريكا حمله داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم