nasirirani

استاکس نت؛ نخستین سلاح سایبری قرن

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
با احترام نسبت به شما - ميشه منبعي براي اثبات جمله هايلات شده بالا ارايه بديد ؟؟
[/quote]
در اون موقع اولین شرکتی که اعلام رد موجودیت این ویرووس یک شرکت بلاروسی بود که اتفاقا در ایران فعالیت می کرد اگه شما زودتر کشف کردید خوب اطلاع می داد من بر اون اساس می گم چون اون ها اولین بار اعلام کردن
چطور تشخیص دادن در صورتی این کرم مخوف مثل یه روت کیت هیچ آسیبی به منابع کامپیوتری نمی زنه و فقط با PLC کار داره من با این کرم کار کردم و رو خودم اجرا کردم تنها چیزی که ندیدم همین آسیب بود اگه جایی فهمیدن حتما با PLC کار می کردن و آسیب دیدن حتی چند جا خوندم که منابعی مثل ماکروسافت هم موزی بودن این کرم تصدیق کردن

[quote]
تا جایی که من میدونم در مراکز هسته ای ما آنتی ویروس و ویندوز ساخت داخل استفاده میکنیم نه NOD32نه نورتون نه هیچی دیگه
[/quote]
جناب hosseinvahdat ما که آنتی ویروسس درست حسابی ساخت داخل نداریم فقط ایمن هست که خوب و لی زیاد راضی کننده نیست بقیه هم از موتور های خارجی استفاده می کنن
ویندوز ساخت داخل هم یعنی چی یعنی ما ویندوز تولید کردیم
اتفاقا ما در مراکز حساس هسته ای هم از ویندوز استفاده می کنیم چون از اسکادا استفاده کردیم و سیستم نرم افزاری اسکادا بر بستر ویندوز نهاده شده از همون قدیم تا حالا پس ما از ویندوز ماکروسافت استفاده می کنیم
-------------------------------------
اگر کسی هم ناراحت چرا نمی ره از لینوکس استفاده کنه ویندوز مفت استفاده می کنیم تازه یه چیزی هم می گیم به این بیچاره ها چه سرعتی هم داره این اینترنت که همین طور اطلاعات منتقل کنه بخواد هم نمی تونه
--------------------------------------------------
آمریکایی ها بهترین هکر های دنیا رو دارن اون ها فقط بهترین نیستن اون ها نابغه هستن چون روش های هک رو اختراع و ابداع می کنن اینو دیگه همه می دونن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
با احترام نسبت به شما - ميشه منبعي براي اثبات جمله هايلات شده بالا ارايه بديد ؟؟
[/quote]
در اون موقع اولین شرکتی که اعلام رد موجودیت این ویرووس یک شرکت بلاروسی بود که اتفاقا در ایران فعالیت می کرد اگه شما زودتر کشف کردید خوب اطلاع می داد من بر اون اساس می گم چون اون ها اولین بار اعلام کردن
چطور تشخیص دادن در صورتی این کرم مخوف مثل یه روت کیت هیچ آسیبی به منابع کامپیوتری نمی زنه و فقط با PLC کار داره من با این کرم کار کردم و رو خودم اجرا کردم تنها چیزی که ندیدم همین آسیب بود اگه جایی فهمیدن حتما با PLC کار می کردن و آسیب دیدن حتی چند جا خوندم که منابعی مثل ماکروسافت هم موزی بودن این کرم تصدیق کردن

[quote]
تا جایی که من میدونم در مراکز هسته ای ما آنتی ویروس و ویندوز ساخت داخل استفاده میکنیم نه NOD32نه نورتون نه هیچی دیگه
[/quote]
جناب hosseinvahdat ما که آنتی ویروسس درست حسابی ساخت داخل نداریم فقط ایمن هست که خوب و لی زیاد راضی کننده نیست بقیه هم از موتور های خارجی استفاده می کنن
ویندوز ساخت داخل هم یعنی چی یعنی ما ویندوز تولید کردیم
اتفاقا ما در مراکز حساس هسته ای هم از ویندوز استفاده می کنیم چون از اسکادا استفاده کردیم و سیستم نرم افزاری اسکادا بر بستر ویندوز نهاده شده از همون قدیم تا حالا پس ما از ویندوز ماکروسافت استفاده می کنیم
-------------------------------------
اگر کسی هم ناراحت چرا نمی ره از لینوکس استفاده کنه ویندوز مفت استفاده می کنیم تازه یه چیزی هم می گیم به این بیچاره ها چه سرعتی هم داره این اینترنت که همین طور اطلاعات منتقل کنه بخواد هم نمی تونه
--------------------------------------------------
آمریکایی ها بهترین هکر های دنیا رو دارن اون ها فقط بهترین نیستن اون ها نابغه هستن چون روش های هک رو اختراع و ابداع می کنن اینو دیگه همه می دونن[/quote]

[color=darkblue]جناب وافان در مورد ويندوز فرمایش شما صحیحه و بنده هم قبول دارم . ویندوز ایرانی ساخته شد اما با استفاده از موتور های خارجی !! برخی dllها و Activex های خارجی !! درایورهای خارجی و خیلی چیزهای دیگه !!! (فقط اسمش ایرانی بود !! مثلا میخواستند جلوی فعالیت حفره ها رو بگیرند که نتیجه اش رو میدونیم :mrgreen: ) البته بنده نخواستم در این خصوص جوابی به دوست عزیزم hosseinvahdat بدم چون ایشون هم تا حدودی درست میگه و بنده میدونم منظورشون چیه ولی شما ماشالله توپتون پره !! :mrgreen:

و اما در خصوص بهترین هکرهای دنیا !! امریکا صاحب فن هست قبول !! اما بهترین هکرها رو نداره !! اگه داشت یه نوجوون 15 ساله ویندوزش رو اونم دقیقا زمانی که مایکروسافت ادعا امنیت بالای ویندوز رو میکرد هک نمیشد !! اگه داشت بالغ بر 50 بار ناسا هک نمیشد !! اگه داشت برخی از اطلاعات سیا دست روسها نبود !! عزیز دلم قدرت سایبری به تولید کاری نداره !! خیلی از کشورها مثل روسیه به جای هزینه در خصوص تولید به سرمایه گذاری در زمینه هک روی آوردن . چون نرم افزار تولید شده با پرداخت هزینه ای کم بدست می یاد.

بنده منکر وجود هکر های امریکایی خوب نیستم . بله طبق فرمایش شما در امریکا هم هکر های خوبی وجود داره مثل Kevin mitnick اما دوست گرامی تعداد هکرهای حرفه ای در روسیه و گروهای سایبری فوق متخصص در روسیه بیشتر از همه جای دنیا است . جهت اطلاعاتون باید بگم حتی امریکا در مقام دوم هم نیست بلکه این رتبه در اختیار چینی هاست !! و بعد نوبت امریکا است

چرا روسها بهترین هستند ؟ به علت تسلط زیادشون در علم ریاضی !! یکی از پشتوانه هایی که باعث شد روسها به این سمت پیش برن تسلطشون به ریاضی بود و مورد بعد دسترسی به اطلاعات محرمانه امریکایی که هر روز گنده تر میشد !!!

مثلا نیما صالحی گروه آشیانه به رتبه 5 بزرگترین هکر دنیا دست یافت !! و ایشون سایت سیا و ناسا رو هک کرد !! به سرورهای اسراییل نفوذ کرد !! به سرورهای دانمارک که عکسهای توهین به پیامبر اسلام رو ترویج میکردند حمله کرد و دمار از روزگارشون در آورد ؟؟ کجا بود اون هکر آمریکایی که به عنوان مسول تامین امنیت سایت جلوی همین ارتش شایبری ایران رو بگیره !! جلوی روسها پیش کش !!

و در انتها ضمن تشکر از شما بابت شرکت در این بحث نظرتون رو به قسمتی از متن گزارش خبرنگار ایرانی از نیما صالحی - مدیر آشیانه و یکی از مسولین ارتش سایبری ایران جلب میکنم :[/color]

[quote]
خبر نگار : من شنيدم هكرهاي برزيلي در جهان بهترين هستند. به نظر شما اين ادعا درست است؟

[color=blue]صالحی :برزيلي‌ها هكرهاي خوبي هستند، اما بهترين نيستند. آنها بيشتر حفره پيدا مي‌كنند. از نظر من چيني‌ها و روس‌ها به خاطر تسلط زيادي كه به رياضي دارند، بهترين هكرهاي دنيا هستند. آمريكايي‌ها در مقام بعدي هستند. البته چون در آمريكا برخلاف چين و روسيه قوانين سفت و سختي در اين مورد وجود دارد،كمتر شاهد آن هستيم كه آمريكايي‌ها هك‌هاي قوي و درست و حسابي انجام بدهند.[/color]

خبر نگار : پس جايگاه ايراني‌ها كجاست؟

[color=blue]بدون اغراق و با توجه به هوش و توانايي بالاي جوانان و نخبه‌هاي ايراني در علوم پايه همچون رياضي و فيزيك كه در المپيادهاي علمي هم مي‌بينيم كه ايراني‌ها هميشه جزو مدال‌آوران رشته‌هايي مثل كامپيوتر هستند، ايراني‌ها چهارمين هكرهاي قوي جهان هستند.[/color]
[/quote]

[color=darkblue]امیدوارم جواب قانع کننده داده باشم در غیر اینصورت باز هم در خدمت شما هستم.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته قطعا وزارت اطلاعات برای این کار هم چاره ای داره
[/quote]

ويندوز قرمز يادتونه كه از لپتاپ قاتل شهيد شهرياري دراوردن؟؟!!!! و همچنين سيستم ميلينگش.
:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید اگه یکدفعه وارد بحث می شم بنظر من هم در رده بندی هکر ها روس ها اولند بعدش چینی ها وبعدش ایرانی ها
چرا!؟ چون هرچی نباشه الان اشیانه رتبه اول دیفیس های ثبت شده توی ZONE -H رو داره که بد نیست دوستان یه تفعلی بهش داشته باشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا اگه از حرف های من برداشت شده که تند بوده معذرت می خوام
بهترین هکر هم بیشتر باید به نفر داده بشه تا کشور
چون آمریکایی ها صاحب سبک هستن نظر من روی اون ها است

[quote]

صالحی :برزيلي‌ها هكرهاي خوبي هستند، اما بهترين نيستند. آنها بيشتر حفره پيدا مي‌كنند.

[/quote]
خوب مگه هک کردن کاری غیر از این هم هست مهمترین و حرفه ای ترین قسمت هک پیدا کردن حفره است کاری که هر کس بلد نیست انجام بده
وگر نه حفره کسی کشف کنه یه اکسپلویت هم براش پیدا کنی یا بنویسی بعد بزنی هز چی سروز هک کنی کاره شاقی نیست البته کار سختی هست
گروه آشیانی اصلا بهترین گروه ایران نیست من آدمای حرفه تری رو می شناسم که کنار کشیدن البته الان ازشون خبر ندارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم با اين نظر موافقم كه امريكا قدرت سايبري محسوب نميشه
چون رفيق من ماكروسافت و كاسپر رو هك ميكنه يه اكانت رو حذف ميكنه خودش ميره جاي او استفاده ميكنه واپديت ميكنه :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کدام جنگ سایبری؟! :mrgreen:

دیفیس کردن چهارتا وب سایت رو که اسمشو جنگ سایبری نمی زارند!! قصدم توهین به برادران هکر ایرانی نیست ولی دوستان توجه کنید که دیفیس کردن سایت و اینجور بچه بازی ها که هک نیست! اینها تبلیغاته!

هک کردن به اونکاری می گند که چین داره انجام میده! به دیتابیس های لاکهید و هزاران شرکت قدرتمند آمریکایی دیگر حمله می کنند بدون اینکه کسی بفهمه! استفاده ابزاری از هک مهمه! اگر عملیات لو بره کلا طرح شکست خورده است! چینی ها توانایی اینکارو دارند اینهمه به اندازه ما تبلیغات نمی کنند! بالعکس میان می گن: نه؟!!!!! ما؟! ما نکردیم! این اتهامات توهین آمیز و غیر مسئولانه است!

بازم می گم قصد توهین به هیچکس رو ندارم! ولی دوتا Zero-day attack که توسط ایرانی ها انجام شده باشه معرفی کنید جایزه بگیرید! (اون عده از هموطنانمون که توانایی چنین کاری رو دارند اینقدر باهوش هستند که لو ندن!) توی مسابقات CTF هم سطح مسابقات یا خیلی پایینه یا اینکه میان مسابقات گذشته HAD و DEFCON رو دوباره انجام بدن!!!

الان جدیدا مد شده می رن:

1- بک ترک دانلود میکنند!
2- یک ماشین مجازی ران می کنند!
3- Nmap -> Scan یا اون برادرانی که دیگه خیلی شوت هستند از رتینا استفاده می کنند چون آسونتره! (حتی زحمت استتار ایپی هم به خودشون نمی دن چون کسی کاری به کارشون نداره!)
4- می شینند پشت کامپیوتر متاسپلویت رو ران می کنند!
5- منتظر آسیبپذیری ها می مونند! سرچ می کنند! بعد که دیگه تموم!

بعد هم می گن هکریم! خیر دوستان این هک نیست! بچه های 8 ساله الان دارن از این کارا می کنند! کسی که اینکارو می کنه اسکریپت کیدی بهش می گن! 1 2 3 3 2 1 هک شد؟! اونایی که از متاسپلویت استفاده کردن می دونند من چی می گم!

فقط می خوام یک نکته به دوستانی که به هک علاقه مند هستم رو یادآوری کنم!

هروقت تونستید از دیس آسمبلر استفاده کنید! هر وقت تونستید بوفر آورفلو های خفن رو پیدا کنید! هروقت اسمبلی یاد گرفتید و... بعد می تونید بگید هکر هستید!

پیشنهاد من اینه که اول زبان انگلیسی رو کاملا یاد بگیرید! (چون بهترین منابع برای آموزش انگلیسی هستند!) بعد برید دنبال برنامه نویسی از زبان های سطح پایین شروع کنید (سخته!) بعد برید دنبال شبکه! می تونید سه مورد رو هم باهم شروع کنید ولی انگلیسی پایه است!

[b]درضمن بدون رودربایستی می گم توی جنگ سایبری تا الان ما بازنده بودیم!
[/b]
اینو بخونید زیاد مرتبط نیست ولی بد نیست!

http://download.cnet.com/8301-2007_4-20088801-12/viruses-destroying-your-systems-for-25-years/?tag=mncol;txt

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote]الان جدیدا مد شده می رن:

1- بک ترک دانلود میکنند!
3- Nmap -> Scan یا اون برادرانی که دیگه خیلی شوت هستند از رتینا استفاده می کنند چون آسونتره! (حتی زحمت استتار ایپی هم به خودشون نمی دن چون کسی کاری به کارشون نداره!)
5- منتظر آسیبپذیری ها می مونند! سرچ می کنند! بعد که دیگه تموم! [/quote]
نه لیچ جون اون زمان شما بود :mrgreen: الان دو حالت بیشتر نداره یا میان خیلی راحت dork رو تو گوگل می زنند بعد اگه وقت کردند یه کاراکتر به اخر سایت می افزایند بعدشم اگه سایت اسیب پذیر بود ادرسش رو یه کپی پیست تو هویج یا دیگر sql injector ها کپی می کنند وتمام بعدشم یه shell رو سایت می ریزند و میان بین مردم می گن اقا ما همزمان شونصد تا سایت هک کردیم ملت هم کف وسوت برا بچه :mrgreen: بیچاره ملت هم چه می فهمه Mass Deface چیه؟
بنده هم نگفتم ما بهترینیم چون اول دیفیسیم
بله!! اسون ترین کار در زمینه هک در سطح حرفه ای شاید دیفیس باشه ولی گفتم بد نیست به اون هم نگاهی بکنیم
راستی لیچ جون
[size=7] میگم قدیم ندیما متا اسپولیت واسه کلاینت هکینگ بود نه سرور هکینگ میگم ورژن جدیدش سرور هکینگ شده[/size] :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام
[quote]الان جدیدا مد شده می رن:

1- بک ترک دانلود میکنند!
5- منتظر آسیبپذیری ها می مونند! سرچ می کنند! بعد که دیگه تموم! [/quote]
نه لیچ جون اون زمان شما بود :mrgreen: الان دو حالت بیشتر نداره یا میان خیلی راحت dork رو تو گوگل می زنند بعد اگه وقت کردند یه کاراکتر به اخر سایت می افزایند بعدشم اگه سایت اسیب پذیر بود ادرسش رو یه کپی پیست تو هویج یا دیگر sql injector ها کپی می کنند وتمام بعدشم یه shell رو سایت می ریزند و میان بین مردم می گن اقا ما همزمان شونصد تا سایت هک کردیم ملت هم کف وسوت برا بچه :mrgreen: بیچاره ملت هم چه می فهمه Mass Deface چیه؟
بنده هم نگفتم ما بهترینیم چون اول دیفیسیم
بله!! اسون ترین کار در زمینه هک در سطح حرفه ای شاید دیفیس باشه ولی گفتم بد نیست به اون هم نگاهی بکنیم
راستی لیچ جون
[size=7] میگم قدیم ندیما متا اسپولیت واسه کلاینت هکینگ بود نه سرور هکینگ میگم ورژن جدیدش سرور هکینگ شده[/size] :mrgreen:[/quote]

علی جون شما که روی سر ما جا دارید! :mrgreen:

والله من خودم تو کار هک نبودم به غیر از یکی دو مورد! ولی یک دوره CEH رو باید می گذروندم که خیلی بچه بازی بود و مجبور شدیم تحملش کنیم برادر! خنده بودا!
به پس گوگل هکینگ هم یاد گرفتند؟ :mrgreen:
بابا دمشون گرم! :mrgreen:
بله برادر! :lol: آخرین بار 3 ماه پیش استفاده کردم فکر می کنم R2 4 بود! (من از امبد شده با بکترک استفاده می کردم!)

ولی انشالله که ملت حرکت کنند به سوی هک های هدفمند! :(

راستی آف تاپیک نشه ولی به لینک این دنیای اقتصاد نگاه کن! فکر کنم آپدیت نکردن!

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=265835 :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کدام جنگ سایبری؟! :mrgreen:

دیفیس کردن چهارتا وب سایت رو که اسمشو جنگ سایبری نمی زارند!! قصدم توهین به برادران هکر ایرانی نیست ولی دوستان توجه کنید که دیفیس کردن سایت و اینجور بچه بازی ها که هک نیست! اینها تبلیغاته!

هک کردن به اونکاری می گند که چین داره انجام میده! به دیتابیس های لاکهید و هزاران شرکت قدرتمند آمریکایی دیگر حمله می کنند بدون اینکه کسی بفهمه! استفاده ابزاری از هک مهمه! اگر عملیات لو بره کلا طرح شکست خورده است! چینی ها توانایی اینکارو دارند اینهمه به اندازه ما تبلیغات نمی کنند! بالعکس میان می گن: نه؟!!!!! ما؟! ما نکردیم! این اتهامات توهین آمیز و غیر مسئولانه است!

بازم می گم قصد توهین به هیچکس رو ندارم! ولی دوتا Zero-day attack که توسط ایرانی ها انجام شده باشه معرفی کنید جایزه بگیرید! (اون عده از هموطنانمون که توانایی چنین کاری رو دارند اینقدر باهوش هستند که لو ندن!) توی مسابقات CTF هم سطح مسابقات یا خیلی پایینه یا اینکه میان مسابقات گذشته HAD و DEFCON رو دوباره انجام بدن!!!

الان جدیدا مد شده می رن:

1- بک ترک دانلود میکنند!
5- منتظر آسیبپذیری ها می مونند! سرچ می کنند! بعد که دیگه تموم!

بعد هم می گن هکریم! خیر دوستان این هک نیست! بچه های 8 ساله الان دارن از این کارا می کنند! کسی که اینکارو می کنه اسکریپت کیدی بهش می گن! 1 2 3 3 2 1 هک شد؟! اونایی که از متاسپلویت استفاده کردن می دونند من چی می گم!

فقط می خوام یک نکته به دوستانی که به هک علاقه مند هستم رو یادآوری کنم!

هروقت تونستید از دیس آسمبلر استفاده کنید! هر وقت تونستید بوفر آورفلو های خفن رو پیدا کنید! هروقت اسمبلی یاد گرفتید و... بعد می تونید بگید هکر هستید!

پیشنهاد من اینه که اول زبان انگلیسی رو کاملا یاد بگیرید! (چون بهترین منابع برای آموزش انگلیسی هستند!) بعد برید دنبال برنامه نویسی از زبان های سطح پایین شروع کنید (سخته!) بعد برید دنبال شبکه! می تونید سه مورد رو هم باهم شروع کنید ولی انگلیسی پایه است!

[b]درضمن بدون رودربایستی می گم توی جنگ سایبری تا الان ما بازنده بودیم!
[/b]

[/quote]

با سلام خدمت سرور و استاد عزيزم

اميدوارم ايام به كامتون باشه !! جناب ليچ عزيز ضمن استفاده از فرمایشات جنابعالی بنده كاملا با شما موافقم و البته صحبتهاي ديگه اي هم دارم . چون شما در اينجا مطرح كرديد و ديگران هم ميخونند مجبورم در همين جا مطالبي رو عرض كنم و یه سری مطالبی هست که انشالله در آینده در پیام خصوصی خدمتتان عارض خواهم شد..

اينكه فرموديد هك ارتش سايبري ايران بيشتر تبليغاته ! بايد به عنوان شاگرد همه در اين قسمت عرض كنم هم بله هم نه !!

بله - از اين منظور كه اونطور كه اونها به ما ضربه زدند (اونهم فقط با استاكس نت - بقيه بماند) ما نتونستيم جواب بديم !!

نه - به اين خاطر كه ما تاز ه در اين زمينه ها قدم گذاشتيم و تازه كاريم و نسبت به سابقه فعاليتمون خوب عمل كرديم

از طرفي ديگر بنده اعتقاد دارم ميتونستيم بهتر هم باشيم اما فكر ميكنم مسولين ذيربط كمي جانب احتياط رو گرفتند يعني از عواقب آينده اش ترسيدند و فقط با اين كار خواستند بفهمونند كه ما هم مي توانيم ولي نمي خواهيم !! :mrgreen:

انشالله در آينده در اين زمينه قدرتمند تر خواهيم بود !!

ضمناْ يقينا استحضار داريد كه هر روز روشهاي جديدي ابداع ميشه و سريعا هم منسوخ ميشه !! زماني همين نرم افزار sub7 برای خودش یال و کوپالی داشت.

[quote]
[/quote]

جانا سخن از زبان ما میگویی :mrgreen: راستش کاش میشد با هک و دستیابی به دیتابیس های لاکهید مارتین میتونستیم مشکلاتی که در طراحی رهگیر قدرتمند داریم رو مرتفع کنیم !!! هک یعنی این !! :mrgreen:

[quote]
[/quote]

[color=blue][b]هک تشکیل شده از اسمبلی و کاربرد ریاضیات !! - بنده از یکی از دوستانم که اسمبلی نویس مشهوری حتی در سطح کشور بود در مورد سطح سوادش پرسیدم ایشون صادقانه گفت در مقابل یک اسمبلی نویس خارجی حرفی برای گفتن نداره و در ایران به ندرت اسمبلی نویس حرفه ای داریم !!

ضمنا مشکلات دیگه که سر راه قوی تر شدن ماست عبارتند از عدم آشنایی با بک بن های امنیتی شبکه و مهمتر از همه عدم آشنایی با مکانیزم و بسترهای امنیتی سخت افزارهای مختلف شبکه است و عدم دسترسی به اطلاعات محرمانه config های امنیتی برخی از سخت افزارها !! و همینطور عدم آشنایی حرفه ای با زبان اسمبلی که در بالا ذکر شد. [/b][/color]

با احترام نسبت به برادر عزيزم ali75 باید قبول داشت جنبه تبلیغات ما خیلی بیشتر از جنبه عملی ماست !! خوب این که در همه جهات مملکتمون فراگیره !! :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا وقتي كه خودمان به قول معروف "دستي بر آتش نداشته باشيم"، اوضاع همينطور است (البته اوضاع بد نيست ولي ايده آل هم نيست)
متاسفانه در چند دهه اخير، تقريبا تمام پروتكل ها و زيرساختهاي نرم افزاري سيستم هاي كامپيوتري را خود آنها تدوين و تعريف كرده اند، علتش هم اين است كه تسلط سخت افزاري دارند.
خودشان سخت افزار توليد مي كنند بنابراين مسير نرم افزار را هم خودشان جهت دهي مي كنند.

به نظرم چاره كار اين است كه صنعت ادوات نيمه هادي را از 0 تا 100 اش را داخل كشور داشته باشيم (و هر چه فكر مي كنم نمي دانم چرا نداريم :mrgreen: )

تا وقتي كه تهاجم در سطح نرم افزار است، امكان مقابله داريم. ولي آيا تاكنون هرگز به اين موضوع فكر كرده ايد كه اگر دشمن به ايجاد "ويروس هاي سخت افزاري" روي بياورد چگونه بايد با آن مقابله كرد؟
پردازنده اي را درنظر بگيريد كه علي الظاهر سالم است و به خوبي كار مي كند، اما در ميان ميليونها مدار داخلي، يك اشكال عمدي سخت افزاري گنجانده شده است كه مثلا با دريافت يك سيگنال خاص از ماهواره و يا پورت هاي ورودي، وارد عمل مي شود و كل پردازنده را از كار مي اندازد و يا وادار به خرابكاري مي كند. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تا وقتي كه خودمان به قول معروف "دستي بر آتش نداشته باشيم"، اوضاع همينطور است (البته اوضاع بد نيست ولي ايده آل هم نيست)
متاسفانه در چند دهه اخير، تقريبا تمام پروتكل ها و زيرساختهاي نرم افزاري سيستم هاي كامپيوتري را خود آنها تدوين و تعريف كرده اند، علتش هم اين است كه تسلط سخت افزاري دارند.
خودشان سخت افزار توليد مي كنند بنابراين مسير نرم افزار را هم خودشان جهت دهي مي كنند.

[b]به نظرم چاره كار اين است كه صنعت ادوات نيمه هادي را از 0 تا 100 اش را داخل كشور داشته باشيم (و هر چه فكر مي كنم نمي دانم چرا نداريم :mrgreen: )[/b]

تا وقتي كه تهاجم در سطح نرم افزار است، امكان مقابله داريم. ولي آيا تاكنون هرگز به اين موضوع فكر كرده ايد كه اگر دشمن به ايجاد "ويروس هاي سخت افزاري" روي بياورد چگونه بايد با آن مقابله كرد؟
پردازنده اي را درنظر بگيريد كه علي الظاهر سالم است و به خوبي كار مي كند، اما در ميان ميليونها مدار داخلي، يك اشكال عمدي سخت افزاري گنجانده شده است كه مثلا با دريافت يك سيگنال خاص از ماهواره و يا پورت هاي ورودي، وارد عمل مي شود و كل پردازنده را از كار مي اندازد و يا وادار به خرابكاري مي كند. :mrgreen:[/quote]

سلام

ببین ، تو فیلم های ابرانی رو می بینی !؟
هک توشون شده یه کار برای سرفت تصویر و فیلم شخصی و باج گیری و ...

خوب ، این نگاه رو داشته باش ، بعد برو پیش یه مسئولی یا رئیس دانشگاهی که بخواد بودجه و امکانات رو در اختیار یه بنده ی خدای محققی بزاره !!
احتمالا نمی دونند هک رو چطور می نویسن ( هک یا حک ) اونوقت انتظار دارین که بریم تو یه علم و صنعت سختی مثل نیمه هادی ها ( که هیچ پیش نیازی درست و حسابی هم ازش نداریم ) سرمایه گذاری کنند ، اونم سرمایه گذاری که در بهترین شرایط ، 5 سال بعد می شه یه نمونه ی اولیه رو داد ...

مشکل دید دارند ...

حالا شاید صنایع نظامی بسته به نیازشون مجبور بشن وارد این موضوع بشن و از این طرف این دانشگاه ها و صنعت کشور هم یه سودی ببرن ( کلا برعکسه )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="mobarez"][quote]
و اما نكته جالبش اينه كه در حدود 80 عكس و يك مكالمه 12 دقيقه اي و كپي 10 تا 12 فايل با پسوند PDF و كپي يه پوشه خاص در مسيري كه از پيش بهش داده بودم تنها 3 مگ جاگرفته بود !!
اين نوع نرم افزارها پس از نصب در ويندوز پنهان شده و فقط كاربر خاص با فشاردادن يكسري كليدهاي تركيبي امكان دسترسي به نرم افزار رو داره !!

---------------

اين موردي كه عرض كردم يه نرم افزار جاسوس معمولي و پيش پا افتاده است !! چه برسه به نرم افزارهاي قوي تر !![/quote]

سلام
بگو چطور می تونم بهش دسترسی داشته باشم ... خواهش می نمایم :mrgreen: لازمش دارم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.