ALI

بهترین تیربار سبک جهان کدام است ؟؟؟ ... تیربار NEGEV ، تیربار M 249 SAW و یا تیربار MG - 4

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote] تیربار M 249 هم که در ایران ساخته شده است و فقط می بایست منتظر بود و دید که این تیر بار چه موقع وارد خدمت نیروهای مسلح خواهد شد . [/quote]

علي آقا متاسفانه بايد بگم اينطور نيست.من هم مثل شما فكر ميكردم تا اينكه تو نمايشگاه

IPAS امسال يه نمونه ازش ديدم.از مسئول غرفه پرسيدم بهم گفت اين واقعي نيست و هر

وقت نيرو تقاضا كنه ما براش ميسازيم.ولي در وجود M-249 در ايران شكي نيست.اون انگليسيها

و آمريكاييهايي كه گرفته بودن M-249 هم داشتن.

اينم همون نمونه‌ي تو نمايشگاه:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_IMG_0063.JPG[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_IMG_0064.JPG[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_IMG_0065.JPG[/img]

اين نمونه در واقع اسلحه‌ي ارسافت بود تازه بنده خداها قنداقش رو هم برعكس وصل كرده بودن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]علي آقا متاسفانه بايد بگم اينطور نيست.من هم مثل شما فكر ميكردم تا اينكه تو نمايشگاه

IPAS امسال يه نمونه ازش ديدم.از مسئول غرفه پرسيدم بهم گفت اين واقعي نيست و هر

وقت نيرو تقاضا كنه ما براش ميسازيم.ولي در وجود M-249 در ايران شكي نيست.اون انگليسيها

و آمريكاييهايي كه گرفته بودن M-249 هم داشتن.

اين نمونه در واقع اسلحه‌ي ارسافت بود تازه بنده خداها قنداقش رو هم برعكس وصل كرده بودن.[/quote]

خب من این رو نمی دونستم . اما به نظر من این مهم نیست که ما در ایران M - 249 و FN - SCAR و P90 تولید کنیم . به نظر من مهم این است که [color=red]کیفیت و عملکرد[/color] اسلحه های ساخته شده در ایران در حد اسلحه های اورجینال ساخت بلژیک و آمریکا باشد . ( که متاسفانه در عمل این طور نیست :mrgreen: )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان جدا شدن لوله برای چیه؟ و چرا سرعت جدا شدنش اینقدر مهمه؟ دوباره نصب کردنش هم همین قدر طول می کشه یا نه اون یک مقوله ی جداست؟
ببخشید ما تا حالا تیربار ندیدیم فقط عکسشو نگاه کردیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان جدا شدن لوله برای چیه؟ و چرا سرعت جدا شدنش اینقدر مهمه؟ دوباره نصب کردنش هم همین قدر طول می کشه یا نه اون یک مقوله ی جداست؟
ببخشید ما تا حالا تیربار ندیدیم فقط عکسشو نگاه کردیم[/quote]

با سلام و عرض خیر مقدم خدمت شما دوست گرامی . انشاالله اوقات خوبی را در این سایت با هم بگذرانیم .

تیر بار ها معمولا پس از مدت مشخصی تیراندازی به صورت مداوم ، لوله آنها داغ می شود . همچنین قطعات درونی تیر بار نیز داغ می شوند . اما از آنجایی که لوله به لحاظ دارا بودن خان در اصطکاک مستقیم با مرمی است ، سریعتر داغ می کند . این داغ کردن باعث صدمه دیدن آن می شود . همچنین پس از مدت معینی تیر بار دچار puck - off می شود . برای جلوگیری از این مشکل در تیربارهای امروزی لوله را طوری طراحی می کنند که بتوان آنرا به سرعت جدا کرد . همچنین کاربران تیر بار معمولا علاوه بر حمل مهمات تیربارشان ، یک یا دو عدد لوله یدکی نیز با خود حمل می کنند . وقتی لوله داغ شد ، آنرا از تیر بار جدا می کنند و لوله دیگری را بر روی آن نصب می کنند . این قابلیت تعویض سریع لوله باعث می شود که تیربار در میدان نبرد مدت بیشتری در سرویس بماند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوستان جدا شدن لوله برای چیه؟ و چرا سرعت جدا شدنش اینقدر مهمه؟ دوباره نصب کردنش هم همین قدر طول می کشه یا نه اون یک مقوله ی جداست؟
ببخشید ما تا حالا تیربار ندیدیم فقط عکسشو نگاه کردیم[/quote]

با سلام و عرض خیر مقدم خدمت شما دوست گرامی . انشاالله اوقات خوبی را در این سایت با هم بگذرانیم .

تیر بار ها معمولا پس از مدت مشخصی تیراندازی به صورت مداوم ، لوله آنها داغ می شود . همچنین قطعات درونی تیر بار نیز داغ می شوند . اما از آنجایی که لوله به لحاظ دارا بودن خان در اصطکاک مستقیم با مرمی است ، سریعتر داغ می کند . این داغ کردن باعث صدمه دیدن آن می شود . همچنین پس از مدت معینی تیر بار دچار puck - off می شود . برای جلوگیری از این مشکل در تیربارهای امروزی لوله را طوری طراحی می کنند که بتوان آنرا به سرعت جدا کرد . همچنین کاربران تیر بار معمولا علاوه بر حمل مهمات تیربارشان ، یک یا دو عدد لوله یدکی نیز با خود حمل می کنند . وقتی لوله داغ شد ، آنرا از تیر بار جدا می کنند و لوله دیگری را بر روی آن نصب می کنند . این قابلیت تعویض سریع لوله باعث می شود که تیربار در میدان نبرد مدت بیشتری در سرویس بماند .[/quote]

سلام به داش علی عزیز،
ممنون از جوابتون. در این سه تیر بار که اعلام شده مدت زمان یا تعداد تیری که بعد از شلیک منجر به تعویض لوله میشه یکسان است؟ این فاکتور هم باید مهم باشه در مورد انتخاب یک مسلسل.
آیا لوله ی تعویضی را دور می ریزن مثل پوکه یا دوباره قابل استفاده است؟
مدت زمان تعویض چقدر است به همان اندازه ی در آوردن یا کار وقت گیر تری است؟

پانوشت:
راستی از خوش آمد گویی هم ممنون. من از حیث مشارکت در بحث تازه واردم ولی از نظر عضویت در سایت فکر کنم یکی از قدیمی ترین اعضا باشم. به قول فرانسوی ها پیرسرباز هستم. یادم میاد اولین باری که به سایت اومدم وبلاگ بود! چند سال بعدش اگه اشتباه نکنم سایت شد. جزو اولین نفرایی هم بودم که در سایت عضو شدم . یک بار هم پسوردم یادم رفت خیلی خیلی قدیم ترا قبل از اون که چند نام کاربری داشتن خلاف قانون باشه مجبور شدم این نام کاربری را بسازم. اون یکی حتما تا حالا پاک شده توسط آقا سعید. یادش به خیر آدم زود پیر میشه! اون زمانا عموم بحث ها مال آقا سعید و آقا مصطفی بود. دیگه هر دوشون کم کار شدن . چه بحث های جالبی داشت این آقا مصطفی، کلی چیز یاد گرفتم از ایشون، استراتژی قورباغه و جرات مرغ و... چگووارای سایت بودن. ببینم هیچ مدالی درجه ای چیزی برای پیش کسوت هایی مثل ما ندارید :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون از جوابتون. در این سه تیر بار که اعلام شده مدت زمان یا تعداد تیری که بعد از شلیک منجر به تعویض لوله میشه یکسان است؟ این فاکتور هم باید مهم باشه در مورد انتخاب یک مسلسل.
آیا لوله ی تعویضی را دور می ریزن مثل پوکه یا دوباره قابل استفاده است؟
مدت زمان تعویض چقدر است به همان اندازه ی در آوردن یا کار وقت گیر تری است؟ [/quote]

خواهش می کنم .
مداومت شلیک تیر بار NEGEV و M 249 حدود 500 گلوله است . مداومت شلیک MG4 نیز حدود 600 گلوله است . توجه داشته باشید که مداومت شلیک به معنای این است که بیشتر از این مقدار را نمی توان از تیر بار استفاده کرد . به عنوان مثال تیر بار MG4 پس از شلیک 600 گلوله به صورت مداوم ، به کلی داغ می کند و دیگر قابل استفاده نیست ، تا زمانی که سرد شود . اما لوله تیر بار را معمولا پس از شلیک حدود 250 گلوله ( به صورت ممتد ) تعویض می کنند . این کار عمر مفید لوله را بالا می برد .
لوله تیر بار پس از اینکه سرد شد ، می توان مجددا استفاده کرد . لوله تیر بار ها یک بار مصرف نیستند و فقط برای سرد شدن از تیر بار جدا می شود . معمولا عمر مفید لوله تیر بار ها را بر روی بدنه آن حک می کنند . لوله تیر بار را می توان با گازوئیل ، ماسه خیس ، پارچه مرطوب به سرعت سرد کرد . در برخی از مدلهای لوله به دلیل کیفیت فوق العاده ساخت لوله می توان آن را با آب نیز سرد کرد .
مدت زمان تعویض لوله تیر بار در تیر بارهای مدرن و امروزی حدود یک الی دو ثانیه است . اسمبل لوله نیز همین حدود وقت می برد .

در لینک زیر کاربر تیر بار MG4 لوله آنرا جدا می کند و با آب سرد می کند ..... ببینید :lol: :!: :!: :!:

[url=http://youtu.be/watch?v=gaBn6wDEICs]http://youtu.be/watch?v=gaBn6wDEICs[/url]

[quote]
راستی از خوش آمد گویی هم ممنون. من از حیث مشارکت در بحث تازه واردم ولی از نظر عضویت در سایت فکر کنم یکی از قدیمی ترین اعضا باشم. به قول فرانسوی ها پیرسرباز هستم. یادم میاد اولین باری که به سایت اومدم وبلاگ بود! چند سال بعدش اگه اشتباه نکنم سایت شد. جزو اولین نفرایی هم بودم که در سایت عضو شدم . یک بار هم پسوردم یادم رفت خیلی خیلی قدیم ترا قبل از اون که چند نام کاربری داشتن خلاف قانون باشه مجبور شدم این نام کاربری را بسازم. اون یکی حتما تا حالا پاک شده توسط آقا سعید. یادش به خیر آدم زود پیر میشه! اون زمانا عموم بحث ها مال آقا سعید و آقا مصطفی بود. دیگه هر دوشون کم کار شدن . چه بحث های جالبی داشت این آقا مصطفی، کلی چیز یاد گرفتم از ایشون، استراتژی قورباغه و جرات مرغ و... چگووارای سایت بودن. ببینم هیچ مدالی درجه ای چیزی برای پیش کسوت هایی مثل ما ندارید[/quote]

آقا ما خیلی شرمنده ایم . من فقط یک نگاه سطحی به اکانت شما انداختم و فکر کردم که شما تازه وارد هستید .

شما باید به ما خوش آمد بگی .. :mrgreen: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دمت گرم داش علی کلی راجع به تیر بار روشنم کردی.

دشمنت شرمنده باشه. معصوم می گه خیر الناس انفعهم لناس. ما یک عمره خوندیم چیزی پس ندادیم. دم شما گرم که تو این مدت کم این همه پست و تاپیک داری. خدا خیرت بده. زکاه العلم نشره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش می کنم .

ویدئوی زیر هم دیدنی است . یک تیر بار M - 60 که تعداد زیادی گلوله را به صورت مداوم شلیک می کند ، بدون اینکه دچار PUCK - OFF شود . اما به لوله و پیستون زیر لوله تیر بار توجه کنید ، ببینید چگونه سرخ می شود . در نهایت تیر بار آتش می گیرد . این صحنه در شب فیلمبرداری شده است ، به این دلیل که سرخ شدن لوله تیر بار به طور کامل مشخص شود .

[url]http://youtu.be/watch?v=dGAwrmOapb4[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خواهش می کنم .

ویدئوی زیر هم دیدنی است . یک تیر بار M - 60 که تعداد زیادی گلوله را به صورت مداوم شلیک می کند ، بدون اینکه دچار PUCK - OFF شود . اما به لوله و پیستون زیر لوله تیر بار توجه کنید ، ببینید چگونه سرخ می شود . در نهایت تیر بار آتش می گیرد . این صحنه در شب فیلمبرداری شده است ، به این دلیل که سرخ شدن لوله تیر بار به طور کامل مشخص شود .

[url]http://youtu.be/watch?v=dGAwrmOapb4[/url][/quote]

خیلی جالب بود. فقط برام سوال شد این چی بود که آتیش گرفت؟ بدنه و اجزای تیربار باید همه قاعدتا از فلزات باشه و سوختنشون منتفیه.
یک چیز دیگم نظرم رو جلب کرد و اون هم پرتاب جرقه هایی به سمت کسی بود که شلیک می کرد. این قضیه باید واقعا آزار دهنده باشه.
جالب می شد اگر به جای این که شما مجبور بشید لوله را عوض کنید مثلا سه تا لوله به اسلحه متصل می شد که هر وقت یکی داغ می کرد خود کار می چرخید و اون یکی جایگزینش می شد. این جوری می تونستید مدت طولانی تری بی وقفه تیر اندازی کنید. البته مشکلش این بود که اون لوله های بغلی هم احتمالا گرم می شدن. ( منظورم چیزی شبیه کتلینگ هست ولی نه اینکه دایم بچرخد.)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]خیلی جالب بود. فقط برام سوال شد این چی بود که آتیش گرفت؟ بدنه و اجزای تیربار باید همه قاعدتا از فلزات باشه و سوختنشون منتفیه.[/quote]

قطعاتی مثل روکش های لاستیکی و پلیمری که در زیر پیستون و بالای لوله تعبیه شده است آتش گرفت بود . این قطعات را جنس پلیمر های نارسانا درست می کنند که وقتی تیر بار داغ می شود ، بتوان از قسمتهای پلیمری آن جابجا کرد .

[quote]
یک چیز دیگم نظرم رو جلب کرد و اون هم پرتاب جرقه هایی به سمت کسی بود که شلیک می کرد. این قضیه باید واقعا آزار دهنده باشه.[/quote]

البته تیر بار M60 در حالت معمولی جرقه پرتاب نمی کند . در این ویدئو هم ، چون تیر بار بسیار داغ کرده بود گاز های حاصل از انفجار وقتی از داخل تیربار به بیرون می آمد به صورت جرقه خودش را نشان می داد . البته در مجموع تیر بار M 60 خیلی تیر بار مزخرفی است . در مدلهای اولیه این تیر بار به دلیل ایزوله نبودن چامپر شلیک حرارت های ناشی از شلیک گلوله به سمت صورت کاربر پرتاب می شد و باعث ناراحتی و آزار کاربر می شد . ( مثل دوشکا که عملا نمی شه بیش از چند ثانیه با اون به صورت مداوم شلیک کرد ) هر چند در مدلهای جدید M60 E3 این نقیصه بر طرف شد .

[quote]جالب می شد اگر به جای این که شما مجبور بشید لوله را عوض کنید مثلا سه تا لوله به اسلحه متصل می شد که هر وقت یکی داغ می کرد خود کار می چرخید و اون یکی جایگزینش می شد. این جوری می تونستید مدت طولانی تری بی وقفه تیر اندازی کنید. البته مشکلش این بود که اون لوله های بغلی هم احتمالا گرم می شدن. ( منظورم چیزی شبیه کتلینگ هست ولی نه اینکه دایم بچرخد.)[/quote]

این کار به دو دلیل عملی نیست . 1- وجود چند لوله در تیر بار باعث می شود که وزن تیر بار به میزان زیادی افزایش یابد و حمل و نقل آن دشوار شود . 2- اگر لوله تیر بار به صورت چرخشی طراحی شود ، در این صورت ایزوله کردن محل اتصال لوله به تیر بار نیز به اندازه تعویض لوله وقت گیر خواهد بود . پس بنابراین تعویض لوله بهترین راه برای تیربارها است . امروزه همه تیر بارهای مدرن مثل M240 و PKP و KORD دارای قابلیت تعویض سریع لوله می باشند . دقیقا مانند همان ویدئویی که از تیر بار MG 4 در بالا دیدید .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
m 249
با وصف اینکه کلا المانیا رو بیشتر قبول دارم ولی تیربار امریکایی ها کارکشته تر هست به خصوص تو میدان نبرد

تازگیا هم که نوستالوتووووووژیک شده برامون چون الزرقاوی سر همین خودشو به باد فنا داد !

یه سلاح غنیمیتی m249 رو تو جایی ازمایش کرد که خاک شناسان و جغرافیادانان شناسایی کردن کجاست و فرستادنش هوا ! چشمک

مرسی داش علی ، خوشم میاد از اونایی هستی که اطلاعاتت در سلاح های انفرادی بسیار عالی هست

میتونم بپرسم چند سالته ؟ به زبان انگلیسی تسلط داری ؟ مجله میخونی ؟

ایول خوشمان بیومد حسابی! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از جناب ارنستو بابت شرکت در این نظر سنجی .

[quote]میتونم بپرسم چند سالته ؟
[/quote]

حدس می زنی چند ساله باشم ؟؟؟ :mrgreen: :lol:

[quote] به زبان انگلیسی تسلط داری ؟
[/quote]

بله تا حدودی

[quote]مجله میخونی ؟ [/quote]

وقت ندارم .
فقط کتاب اونم خیلی کم .
شرایط کاری اصلا اجازه نمی ده .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای اقا پس پا به سن گذاشته ای !

البته منم 21 ساله به زور میشم ولی واقعا دیگه مثل سابق وقت کتاب و مجله خوندن ندارم !

اذیت نکن !!!

من از قدیما یادمه شما رو ، تو این مدت دو سه سال حسابی زیر و رو شدین و واقعا تخصصی مطالب رو مینویسن به خصوص در زمینه سلاح های نیروی زمینی

اگر دوست داشتین میتونم با دوستان مجله جنگ افزار صحبت کنم تا مقالات تون رو بفرستید براشون

واقعا مقالات مفیدی مینویسد

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنونم جناب ارنستو عزیز .

البته درست حدس نزدی . من 26 سالمه . :mrgreen: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای اقا من حدس نزدم سنت رو گفتم خودم 21 سالمه !

ایول 26 سال سن ... خوبه خداییش !

دمت گرم :lol: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.