Stuka

نخستین سامانه دفاع هوایی دوش پرتاب ( Fliegerfaust)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]راستی Stuka قبلا قول داده بودی در مورد موشک دراگون و دل رودش و..... (فکر کنم یه هزار باری شد یاد آوری کردم )!!!![/quote]
مقاله تقريبا آمادست منتها دنبال يک سري اطلاعات هستم تا اون رو بطور کامل تمام کنم مثل اون تاپيک موشک تاو تا تمام جزييات رو پوشش بده و اطلاعات کاملي باشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اسلحه ابتکاري و جالبي بوده و ساختنش بسيار ساده و ارزان .بعد از جنگ هم متفقين بخصوص روسها مدلهايي رو با ابتکار از اين اسلحه ساختند که البته با وارد شدن هواپيماي جت به عرصه ديگر از سرعت کافي براي مقابله با هواپيما برخوردار نبود. همچين با تحقيقات بروي آشيانه يابي مادون قرمز ديگر بطور کامل فراموش شد. منتها اين سيستم يک کاربرد جالب ميتونه امروزه داشته باشه .به نظرم چيزي شبيه اين ميتونه گزينه مناسبي براي گروه حماس باشه که در محاصرست و امکان رساندن راکت هاي پيشرفته دوش پرتاب براي اونها بسختي امکان پذير هست .دشمن اصلي حماس هليکوپترهاي اسراييلي هستند اغلب هم در ارتفاع پايين با خيال راحت به شکار حماسي ها مي پردازند. سرعت هليکوپتر آپاچي هم حداکثر 283 کيلومتر در ساعت هست که بسيار کمتر از سرعت 1300 کيلومتر بر ساعت راکت هاست ! در ضمن هليکوپتر به هيچ وجه قدرت مانور هواپيما رو نداره پس براحتي طعمه راکت ها ميشه !
حتي ميشه با کمي ابتکار با نصب يک فاصله ياب ليزري روي لانچر فاصله صحيح رو بدست آورد و زاويه پرتاب رو تنظيم کرد. ساختن راکت ها و لانچر هم بسيار سادست و ارزان حتي ساده تر از موشک قسام ساخت حماس ! اين سلاح درسته که با توجه به برد تسليحات هليکوپتر شانسي در جنگ کلاسيک و محيط باز ميدان جنگ نداره اما در محيط بسته شهري که امکان اختفا رو به اپراتور ميده ميتونه حسابي براي اسراييلي ها دردسر ايجاد کنه .از هر جايي امکان شليکش هست اگر هم دو سه نفر باهم شليک کنند اثابت حتميست !
برادران حماس بجنبيد که غفلت موجب پشيمانيست .يک فروم دارند ميرم اونجا بهشون پيشنهاد ميدم ...

به سرم زده يکي بسازم !!!!!!

:mrgreen:[/quote]
اتفاقا من هم موقع خوندن این مقاله همین فکر به مغزم رسید . حماس که موشک هاش اکثرا دست سازند و تقریبا هیچ خسارتی به حریف وارد نمی کنند (البته به جز ابعاد روانی ) واسشون به صرفه تره که از این ها درست کنند تا لا اقل چهارتا بالگرد رو بال نگرد بکنن icon_arrowd
راستی Stuka قبلا قول داده بودی در مورد موشک دراگون و دل رودش و..... (فکر کنم یه هزار باری شد یاد آوری کردم )!!!![/quote]

داداش چند بار بگم سرش خيلي كوچيكه برا آپاچي :lol: icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بي خيال بابا اين تسليحات بدرد استفاده فلسطيني ها نميخوره ..چون معمولا هليكوپتر ها در ارتفاع بالا اقدام به شليك ميكنند و بعدش اينكه روي شهر هستند ! حالا اگر اين گلوله ها به هدف نخوردند فكر كرديد كجا ميفتن ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در ضمن هليکوپتر به هيچ وجه قدرت مانور هواپيما رو نداره پس براحتي طعمه راکت ها ميشه ! [/quote]
فیلمهایی که از کبراهای هوانیروز در زمان جنگ با عراق در تلویزیون نشون می دهند چیز دیگه ای رو میگن. اتفاقا خیلی هم قدرت مانورشون بالاس.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]در ضمن هليکوپتر به هيچ وجه قدرت مانور هواپيما رو نداره پس براحتي طعمه راکت ها ميشه ! [/quote]
فیلمهایی که از کبراهای هوانیروز در زمان جنگ با عراق در تلویزیون نشون می دهند چیز دیگه ای رو میگن. اتفاقا خیلی هم قدرت مانورشون بالاس.[/quote]

این حرفت کاملا درسته

هلی کوپتر می تونه در جا بایسته، یکدفعه مسیر رو برعکس برگرده و ...

ولی قدرت مانور هواپیما در افزایش ناگهانی ارتفاع یه چیز دیگه است، در ضمن هلی کوپتر در شرایط خاصی می تونی با افزایش ارتفاع یه دور دور خودش بزنه ...

ولی در کل هلی کوپتر قدرت مانور بهتری داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:mrgreen: icon_cheesygrin طرح واقعا جالبی است icon_cheesygrin :(
بیشتر بدرد جنگ زمینی می خوره تا هوایی[size=18][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه مثل خیلی دیگر از نواوری های قرن 19 مانند موشک های سام و مهمات هوشمند و ... این طرح هم دیر هنگام وارد صحنه نبرد شد و ...
به هر حال
طرح جالبی بوده و به نظر من می توانسته یکی از ایده های اصلی تولید موشک های دوش پرتاب ضد هوایی باشه (متاسفانه برای سایرین ) که با وجود چنین طرحی و تولید موشک های ضد هوایی هدایت فروسرخ Enzian و تر کیب این دو می توان مشابه همین دوش پرتاب های فعلی را متصور شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه مردرنش کنیم و روی قدرت و برد و .... کار کنیم واقعا میتونه چیز عالی بشه ! :mrgreen: مثلا در کاربری های زمینی یا هوایی و ... میشه ازش استفاده کرد ! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.