DeAtH-EaGlE

سامانه پدافندهوايي میم- 104 پاتريوت (MIM-104 Patriot)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
سخ اول موشکی ما هم در همون ساعت اول انجام میشه
و تمامی زیرساخت ها از [color=red]جمله پاتریوت[/color] و فرودگاه ها و پایگاه ها زیر آتش قرار میگیره
[/quote]
این دقیقا جمله ای بود که دوستمون فرمودن خوب برای زیر آتش بردنش اول باید شناسایی بشه و البته موقعیت یابی سوالم این بود که با چی میخوایم شناساییش کنیم با ماهواره جاسوسس آواکس یا چه میدونم رادارهای خیلی قوی که هیچ کدومش رو نداریم
[quote]
شما با دلیل و منطق بقیه رو قانع بفرمایید، ضمنا منظور شما از جمله آخر مبهم و کلی و ناقص هست.
[/quote]
من خودم سوال کرده بودم و جوابی نداشتم خوب پس نمیتونم کسی رو قانع کنم جمله آخر هم یه دوستی گفته بود اگه یکیش به هدف بخوره بازم ما برنده ایم که من گفتم چرا اینطور فکر میکنه
[quote]
این از این، اما اینکه چرا دشمن هیچ وقت نخواهد توانست کل خاک ما رو بطور دائم زیر نظر داشته باشه، بدلیل این هست که ماهواره های جاسوسی دارای مسیر مشخص و ساعات عبور معینی هستند و مسیر و ساعات اونها رو مسئولین کم اطلاع وزارت دفاع ما که هیچ، سایتهای آماتوری اینترنتی هم می دونن و آمار لحظه به لحظه موقعیت تمام ماهواره ها در اینترنت قابل دسترسی هست.
[/quote]
اصلا اینطور فکر نمیکنم ببخشید ولی حرفتون به هیچ وجه با منطق جور در نمیاد این اطلاعاتی که میفرمایین باید توی طبقه بندی خود اون ها هم جزو اطلاعات فوق سری باشه به نوعی این ماهواه ها اعم از جاسوسی و ناوبری در برگیرنده نصف قدرت نظامی اون هاست البته موافقم که کاملا نمیتونه به طور دایم زیر نظر بگیره

[quote]
شما می دونی لشکر بدر چیه؟ جیش مهدی چیه؟ مقتدی صدر کیه؟ سپاه قدس چیه؟ و . . .
[/quote]
هیچ کدوم اینها توی درگیری مستقیم (نه بمب گذاری و بزن و دررو) حتی توان تسخیر کردن یک پادگان نیروهای آمریکایی رو ندارن
[quote]
بل از این پستتون فکر می کردم دارای اطلاعات نظامی باشید، ولی حالا چیز دیگه ای دستگیرم شد! 40 متر شعاع تخریب یه نارنجک هست نه موشک زمین به زمین با کلاهک 1000 کیلویی، شما اگه تا حالا انفجار نیم پوند تی ان تی رو دیده بودی یه همچین چیزی نمی نوشتی!
[/quote]
من هیچ ادعایی ندارم شعاع تخریب یک موشک هم به طور دقیق مشخص نیست اما چیزی که از فیلم هایی دیده شده و کسایی که چیزهایی میدونن شنیدم همینه (جالبه بدونید توی بخش پرسش و پاسخ همین سایت هم پرسیدیم همینو گفتن )با توجه به سرعت موشک هنگام برخورد(با کلاهک متعارف) شدت تخریب در حد دایره به شعاع 40 متر تا 100 متر هستش یعنی نهایتا در حد طول یک زمین فوتبال شما اگه اطلاعات بیشتری داری ممنون میشم راهنمایی کنید
(منظور از شدت تخریب توی جمله من متراژی هست که کاملا نابود بشه نه مثلا تا جایی که ترکشش میرسه )
[quote]
احیانا نیروی هوایی عراق 2003 را که نمی فرمایید
[/quote]
فرقش اینقدری نیست که کل موضوع رو تحت شعاع قرار بده شما همون نیروی هوایی جنگ خلیج رو در نظر بگیر که مجهز به جنگنده های به روز سیستم راداری و پدافند قوی و خلبان ها و کادر با تجربه بود که چند سال قبلش وقتی شهید دوران از اون سیستم پدافند گذشت اون عملیات جزو عجایب جنگ 8 ساله شد

در کل اگر طرف حساب آمریکا کشور دیگه ای با توان در حد ایران بود شما واقعا اینقدر مطمین از پیروزیش صحبت میکردین ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگي
در اينكه امريكا از لحاظ تجهيزات برتره هيچ شكي نيست.اما زمان و مكان به نفع ماست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا به قول دوستمون امریکا نتونه موشک هایی که از عمق کشور لانچ میکنیم را شناسایی کنه

به نظر من اصلا نیازی نیست که شناسایی کنه چون به تازگی امریکا به سیستم پدافند لیزری به

وسیله ی هواپیما روی اورده که تا زمان جنگ با ایران (به نظر عده ایی 2015 ولی به نظر من

2018) به طور انبوه در اختیار دارد که موشک هایی که ما به سمت اسراییل لانچ میکنیم با توجه به

اینکه در عراق در فاز دوم خودشون هستند به وسیله ی این هواپیماهای پدافند لیزری شکار

میشوند! تنها کافیه 10 فروند از این هواپیمارو بین مرز ایرانو عراق بزاره قادر خواهند بود 50 تا

موشک بالاستیک را همزمان از بین ببرند! البته از این هواپیماها در کشور های حاشیه ی خلیج فارس هم لازم است.

امریکا به تازگی روی پهپاد هایی با مداومت پروازی طولانی(حدود 1 ماه) کار میکند که به زودی به

تولید انبوه خواهد رسید که وجود تنها چندین فروند از این پهپاد ها کافیست که کل ایران را پوشش بدهند!

نیروی هوایی در جنگ که هیچی نیروی دریایی هم بدون پشتیبانی نیروی هوایی مگه چند روز

می تونه مقاومت بکنه البته اگر از روی تعصب قضاوت نکنیم. نیروی زمینی هم که در این 10 ساله

روش کار کردیم فعالیتش اینه که در صورت فشار های بسیار زیاد و عدم توانایی مقابله به سمت

جنگ های چریکی روی بیاورند خوب بله ایران پس از جنگ با امریکا مثل عراق بمب گذاری های

بسیاری میشود اما امریکا با جایگزین کردن ارتش جدید ایران خود را به سرعت با توجه به تجربه ایی

که داشته از ایران خارج میکند (این را گفتم تا خیال مسولان را راحت کنم) زمان خروجش هم کمتر

از 10 ساله! اون وقت در حقیقت خودمون با خودمون در حال جنگ خواهیم بود. اما همه ی اینها

همش حدس و گمان است و ممکنه اصلا جنگی رخ ندهد چون من فروپاشی اقتصادی کشور را زودتر از سال 2018 میبینم.

ولی وظیفه ی امروز امریکا سخت تر از جنگ با ایران در اینده است؟!

امریکای امروز باید به سرعت از افغانستان خارج شود (به گفته ی خودشان 2014 اما در صورت

توافق با طالبان 2012)و اقتصاد خودشو به طور کامل بهبود دهد (که تا سال 2018 اتفاق خواهد

افتاد) حزب الله را از ایران جدا کند (مثل طالبان با القاعده) که برای این کار اول نیاز است حزب الله

را ضعیف تر کند پس باید جلوی رسیدن تجهیزات ایران به دست حزب الله را بگیرد و این ممکن

نیست مگر در سوریه اتفاقاتی بیوفتد(برکناری بشار اسد از قدرت) و در ضمن جلوی ساخت بمب

اتم در ایران را بگیرد که در غیر انصورت تمام سیاست گذاری ها برهم میخورد و به اختلاف ها در

ایران شدت ببخشد و با حکومت مقابله ی سایبری کند(مثل اوردن اینترنت سایه در برابر ملی

شدن اینترنت در ایران) و با افزایش تحریمات بر مشکلات اقتصادی کشور دامن بزند.

در صورت اتفاق افتادن همه ی این گزینه ها زمان مناسبی برای حمله به ایران هست ! که به نظر

من 2018 این اتفاق خواهد افتاد البته اگر اتفاق دیگری نیوفتد مثل فروپاشی اقتصادی!
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من اصلا نیازی نیست که شناسایی کنه چون به تازگی امریکا به سیستم پدافند لیزری به

وسیله ی هواپیما روی اورده که تا زمان جنگ با ایران (به نظر عده ایی 2015 ولی به نظر من

2018) به طور انبوه در اختیار دارد که موشک هایی که ما به سمت اسراییل لانچ میکنیم با توجه به

اینکه در عراق در فاز دوم خودشون هستند به وسیله ی این هواپیماهای پدافند لیزری شکار

میشوند! تنها کافیه 10 فروند از این هواپیمارو بین مرز ایرانو عراق بزاره قادر خواهند بود 50 تا

موشک بالاستیک را همزمان از بین ببرند! البته از این هواپیماها در کشور های حاشیه ی خلیج فارس هم لازم است. [/quote]

شما زیاد تبلیغات و انمیشنی که در "مستند سلاح های آینده" از این هواپیما نشون دادن رو جدی نگیرید.
اگر این سیستم یک دهم اون کارایی رو داشت آمریکا اینقدر برای توسعه سیستم دفاع موشکی سراغ سیستم های مختلف نمیرفت.
خود فرمانده نیروی هوایی آمریکا سال گذشته در کنگره اعلام کرد که این سیستم با وجود تکنولوژی بالایی که داره از نظر عملیاتی با مشکل رو به رو هست و بودجه تحقیق و توسعه این سیستم رو حذف کردند.(البته از بودجه قبلی هنوز مقداری مونده !)

[quote]امریکا به تازگی روی پهپاد هایی با مداومت پروازی طولانی(حدود 1 ماه) کار میکند که به زودی به

تولید انبوه خواهد رسید که وجود تنها چندین فروند از این پهپاد ها کافیست که کل ایران را پوشش بدهند! [/quote]

اگه پهپادی با یک ماه مداومت پروازی ساخته بشه بدون شک از نوع انرژی خورشیدی هست، و در نتیجه سرعت و قدرت حمل مهمات فوق العاده ناچیزی خواهد داشت(یعنی باز هم نیاز به وجود جنگنده در عمق خاک برای زدن لانچر هست)
نکته بعدی این که مداومت بالا هیچ ارتباطی با تعداد عملیاتی که باید در آسمان ایران باشند،نداره که شما اعلام میکنید چند فروند برای کل ایران کافیه!

[quote]نیروی هوایی در جنگ که هیچی نیروی دریایی هم بدون پشتیبانی نیروی هوایی مگه چند روز

می تونه مقاومت بکنه البته اگر از روی تعصب قضاوت نکنیم. [/quote]

اتفاقا به نظر من ما در دریا فوق العاده نسبت به دشمن برتری داریم!
و تا چند سال دیگه قدرت این رو پیدا میکنیم که اجازه ندیم حتی یک کشتی هم خلاف میل ما در خلیج فارس و دریای عمان حضور داشته باشه.
دوست خوب من کافیه ایران منطقه خلیج فارس رو مین ریزی کنه همین!
تا دو سال دیگه اون هم در شرایط صلح طول میکشه تا دریا امن بشه!
این تازه ساده ترین مقابله هست. تو این زمینه هم واقعا سر حرفم هستم. اگه دوستان بخوان تو تاپیک دیگه ای در این مورد بحث میکنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اصلا به قول دوستمون امریکا نتونه موشک هایی که از عمق کشور لانچ میکنیم را شناسایی کنه

به نظر من اصلا نیازی نیست که شناسایی کنه چون به تازگی امریکا به سیستم پدافند لیزری به

موشک بالاستیک را همزمان از بین ببرند! البته از این هواپیماها در کشور های حاشیه ی خلیج فارس هم لازم است.

امریکا به تازگی روی پهپاد هایی با مداومت پروازی طولانی(حدود 1 ماه) کار میکند که به زودی به

تولید انبوه خواهد رسید که وجود تنها چندین فروند از این پهپاد ها کافیست که کل ایران را پوشش بدهند!

نیروی هوایی در جنگ که هیچی نیروی دریایی هم بدون پشتیبانی نیروی هوایی مگه چند روز

می تونه مقاومت بکنه البته اگر از روی تعصب قضاوت نکنیم. نیروی زمینی هم که در این 10 ساله

روش کار کردیم فعالیتش اینه که در صورت فشار های بسیار زیاد و عدم توانایی مقابله به سمت

جنگ های چریکی روی بیاورند خوب بله ایران پس از جنگ با امریکا مثل عراق بمب گذاری های

بسیاری میشود اما امریکا با جایگزین کردن ارتش جدید ایران خود را به سرعت با توجه به تجربه ایی

که داشته از ایران خارج میکند (این را گفتم تا خیال مسولان را راحت کنم) زمان خروجش هم کمتر

از 10 ساله! اون وقت در حقیقت خودمون با خودمون در حال جنگ خواهیم بود. اما همه ی اینها

همش حدس و گمان است و ممکنه اصلا جنگی رخ ندهد چون من فروپاشی اقتصادی کشور را زودتر از سال 2018 میبینم.

ولی وظیفه ی امروز امریکا سخت تر از جنگ با ایران در اینده است؟!

امریکای امروز باید به سرعت از افغانستان خارج شود (به گفته ی خودشان 2014 اما در صورت

توافق با طالبان 2012)و اقتصاد خودشو به طور کامل بهبود دهد (که تا سال 2018 اتفاق خواهد

افتاد) حزب الله را از ایران جدا کند (مثل طالبان با القاعده) که برای این کار اول نیاز است حزب الله

را ضعیف تر کند پس باید جلوی رسیدن تجهیزات ایران به دست حزب الله را بگیرد و این ممکن

نیست مگر در سوریه اتفاقاتی بیوفتد(برکناری بشار اسد از قدرت) و در ضمن جلوی ساخت بمب

اتم در ایران را بگیرد که در غیر انصورت تمام سیاست گذاری ها برهم میخورد و به اختلاف ها در

ایران شدت ببخشد و با حکومت مقابله ی سایبری کند(مثل اوردن اینترنت سایه در برابر ملی

شدن اینترنت در ایران) و با افزایش تحریمات بر مشکلات اقتصادی کشور دامن بزند.

در صورت اتفاق افتادن همه ی این گزینه ها زمان مناسبی برای حمله به ایران هست ! که به نظر

من 2018 این اتفاق خواهد افتاد البته اگر اتفاق دیگری نیوفتد مثل فروپاشی اقتصادی![/quote]

اینکه شما عرض کردید یک منبع انرژی بی نهایت می خواد که یک هواپیما نمی تونه استفاده کنه(منظورم به تعداد زیاد)) به همین دلیل این سامانه برای دفاع در کشور خودی در مقابل تعداد محدود موشک هایی که فکر کنم بالستیک در نظر گرفته شده ، بعدشم یک موشک بالستیک می تونه با مانورهای گوناگون تاثیر لیزر رو براحتی به حداقل برسونه ، یا اونرو بازتاب بکنه((البته اینرو در مجله ی جنگ افزار خوندم)) به هر حال این سامانه مشکلات بسیار بزرگی داره که همین دلیل فقط برای دفاع در کشور خودی و در شرایط اضطراری که مثل پرتاب موشک های با کلاهک های هسته ای که مشخصا تعداد زیادی نیستند استفاده می شه و قادر به دفاع در تعداد زیاد موشک نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.

بعضی وقتها آدم مجبور میشه تو بحثی که علاقه ای بهش نداره شرکت کنه! :mrgreen:

دوست بزگوارم؛ جناب پاسداری عزیز؛ خیلی رک عرض می کنم؛ شما هیچ دیدی نسبت به جنگ ندارین. و حتی به احتمال بسیار فراوان، حتی سربازی هم نرفتین که اینطور درمورد سلاح صحبت می کنین.

عرض می کنم چرا:

[quote]ه نظر من اصلا نیازی نیست که شناسایی کنه چون به تازگی امریکا به سیستم پدافند لیزری به

موشک بالاستیک را همزمان از بین ببرند! البته از این هواپیماها در کشور های حاشیه ی خلیج فارس هم لازم است. [/quote]
این پدافندی که شما فرمودین اسمش هست لیزر هوابرد. جدید هم نیست. مال زمان جنگ سرد بین امریکا و شورویه. این طرح یه طرح شکست خورده از نظر عملیاتیه که به همین خاطر، فقط به منظور تبلیغات نظامی در سطح افراد عادی مطرح میشه.

تجربه ده ها سال پژوهش و آزمایش روی این روش ثابت کرد لیزر به علت وجود هوا نمی تونه برد مناسبی داشته باشه و از طرفی، روشهای مختلفی برای مقابله با اون موجوده که قبل از ساخته شدن این سیستم، روشهای مقابله با اون ابداع شد!

بنابراین نیازی به نگرانی از بابت لیزر هوابرد نیست.

از طرفی، حتی با فرض عملیاتی شدن این پدافند، شما مرز ایران و عراق رو در نظر بگیرین که چه تعداد هواپیما مجهز به این سیستم باید به صورت همزمان اون رو پوشش بدن. هزینه هر هواپیما و شعاع عملیاتی هر کدوم رو اگه بررسی کنین متوجه میشین هزینه چنین پروژه ای اونقدر زیاده که اصلا به اجراش نمی ارزه. ازطرفی چقدر زمان لازمه تا تعداد کافی از چنین هواپیماهایی (حتی به فرض اجرایی شدن پروژه که می دونیم به هیچ وجه درست نیست) ساخته بشه و به بهره برداری برسه؟

[quote]امریکا به تازگی روی پهپاد هایی با مداومت پروازی طولانی(حدود 1 ماه) کار میکند که [b]به زودی به

تولید انبوه خواهد رسید[/b][/quote]
icon_cheesygrin :mrgreen: icon_cool
میشه این پهباد رو به ما هم معرفی کنین؟!!!

از طرفی:
[quote]وجود تنها چندین فروند از این پهپاد ها کافیست که کل ایران را پوشش بدهند! [/quote]
استدلالتون برای این جمله چیه؟ اصلا مشکل ما مداومت پروازی نیست! مشکل یه چیز دیگه است که برادر محمد عزیز فرمودن و بنده مجددا نقل قول می کنم تا دقیق تر مطالعه کنین:
[quote]برای راحتی شما فرض می کنیم هیچ پهپاد گلوبال هاوکی از طرف ایران ساقط نشه و اصلا تحت تعقیب هم قرار نگیره. اگر مساحت تحت پوشش هر پهپاد رو 10000 کیلومتر مربع در نظر بگیریم( بیشتر از این میزان باعث کاهش دقت و پوشش دهی پهپاد خواهد شد) برای مساحت 1600000 کیلومتر مربعی ایران تعداد 160 پهپاد بطور دائم نیاز خواهد بود[/quote]
و موردی رو که بنده به این مطلب اضافه می کنم اولا این پهباد به هیچ وجه نمی تونه در عمل 10000 کیلومتر مربع رو پوشش بده (منظورم پوشش کامل هست به طوری که بتونه محل پرتاب موشکی رو شناسایی کنه)
ثانیا نوع پوشش دایروی هست و بنابراین پوششها دارای همپوشانی و نقاط کور خواهند بود. یعنی پوشش کامل چیزی بیش از 200 پهباد از این نوع لازم داره. (با فرض همون پوشش 10000 کیلومتر مربع!)

درضمن، مساله فقط شناسایی لانچر نیست. زدن لانچر متحرک مهمه و این کار باید توسط نیروی هوایی یا موشک کروز انجام بشه که هر دوی اینها مشکلات خاص خودشون رو دارن.

[quote]یروی هوایی در جنگ که هیچی نیروی دریایی هم بدون پشتیبانی نیروی هوایی مگه چند روز

می تونه مقاومت بکنه[/quote]
دقیقا به خاطر همین جمله است که میگم حتی سربازی هم نرفتین.
کی گفته نیروی هوایی ضعیف به معنی نبود نیروی هواییه؟!!!
این که عراق درمقابل امریکا ترجیح داد از هواپیما استفاده نکنه مشکل عراقه. چه ربطی به ما داره؟

بله. نیروی هوایی امریکا خیلی قدرتمندتر از نیروی هوایی ایرانه. اما نیروی هوایی ایران هم صفر نیست! حتی یه اف5 با پشتیبانی پدافند می تونه مقابل یه بمب افکن مقاومت کنه و اون رو وادار به عقب نشینی یا حتی ساقط کنه. چه برسه به f14 و mig29 و ... .

از طرفی، نیروی دریایی که زیردریایی خودش رو وسط یه ناوگروه از آب بیرون میاره و دوباره به عمق میره بلده چه جوری مقابل نیروی دریایی امریکا مقاومت کنه. معنی جنگ ناهمتراز هم اینه؛ نه اون چیزی که شما فرمودین.

[quote]نیروی زمینی هم که در این 10 ساله

بسیاری میشود [/quote]
تعریف جالبی بود از جنگ چریکی! icon_cheesygrin

درضمن، تو بحثهای قدیمی به اندازه کافی راجع به این مساله صحبت شده اما باز هم محض اطلاع شما عرض می کنم. جنگ چریکی (یا پارتیزانی) مقوله ای جدا از جنگ نامتقارن (و ناهمتراز) هست. جنگ چریکی صرفا یه تاکتیک رزمیه و جنگ نامتقارن یه استراتژی کلی برای برنامه ریزی عملیات متناسب با استعداد خودی و نقطه ضعف دشمن.

[quote]چون من فروپاشی اقتصادی کشور را زودتر از سال 2018 میبینم
...
اقتصاد خودشو به طور کامل بهبود دهد (که تا سال 2018 اتفاق خواهد

افتاد)[/quote]
موفق باشین.

[quote]برای این کار اول نیاز است حزب الله

نیست مگر در سوریه اتفاقاتی بیوفتد(برکناری بشار اسد از قدرت)[/quote]
آها! پس برای همین حماس مشکل تهیه سلاح داشت! ...

[quote]و در ضمن جلوی ساخت بمب

اتم در ایران را بگیرد که در غیر انصورت تمام سیاست گذاری ها برهم میخورد[/quote]
جالبه!
ما میگیم نره شما میگین بدوش!

کدوم بمب اتم؟!!!

امریکا خودش ادعا می کنه و خودش می خواد جلوی پیش آمدن این ادعا رو بگیره! چه جالب!
___________________________________________________________________________________

[quote]در کل اگر طرف حساب آمریکا کشور دیگه ای با توان در حد ایران بود شما واقعا اینقدر مطمین از پیروزیش صحبت میکردین ؟[/quote]
بنده بله. اگر امریکا بخواد مثلا به ترکیه (با فرض داشتن وضعیتی مشابه ایران) حمله کنه، بنده نتیجه اون جنگ رو شکست برای امریکا می دونم. همچنین اگه روسیه بخواد چنین جنگی علیه آرژانتین راه بندازه، باز هم همون نتیجه رو برای روسیه می بینم.

دلیلش هم کاملا واضحه. امریکا نمی تونه با تمام استعداد نظامی خودش در جنگ شرکت کنه. اما ایران چرا. البته اگه جای این دو کشور عوض می شد باز هم همون مشکل برای ایران پیش میومد. یعنی اگه ایران وضع امریکا رو داشت و امریکا وضع ایران رو، و ایران میخواست به امریکا حمله کنه، نتیجه شکست ایران بود.

البته اینجه مهمه که شکست رو چی تعریف کنیم. بنده شکست رو نرسیدن به هدف اصلی اشغالگر تعریف می کنم. تعاریف متفاوت می تونه پیروزهای متفاوت و شکست خورده های متفاوت به دنبال داشته باشه!

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
کی گفته نیروی هوایی ضعیف به معنی نبود نیروی هواییه؟!!!
این که عراق درمقابل امریکا ترجیح داد از هواپیما استفاده نکنه مشکل عراقه. چه ربطی به ما داره؟

بله. نیروی هوایی امریکا خیلی قدرتمندتر از نیروی هوایی ایرانه. اما نیروی هوایی ایران هم صفر نیست! حتی یه اف5 با پشتیبانی پدافند می تونه مقابل یه بمب افکن مقاومت کنه و اون رو وادار به عقب نشینی یا حتی ساقط کنه. چه برسه به f14 و mig29 و ... .

[quote]
نیروی هوایی ما اگر بخوای از بعد تهاجمی در نظر بگیری به طرز بدی ضعیفه عراق هم نه اینکه نخواد نتونست از نیروی هواییش استفاده کنه چون قبلش یه تجربه در اولین جنگش داشت به جریت میتونم بگم اگر بحث پدافند زمینی نباشه ما با جنگنده هامون حتی قادر به سرنگونی یک درصد از جنگنده هاشون هم نخواهیم بود f22 که واسه خودش توی مدار زمین ماهواره ارتباطی مستقل داره و با پشتیبانی آواکس که چند صد کیلومتر تا هدف رو پوشش میده رو چطور میخواین با فانتوم یا حتی همون میگ سرنگون یا حتی اصلا شناسایی کنین در زمینه قدرت هوایی متاسفانه قدرت طرف مقابل بسیار وحشتناکه شاید حرف سنگینی به نظر برسه ولی به نظر من قدرت حتی نیروی دریایی آمریکا توی هوا از نیرو هوایی روس ها هم بیشتره

[/quote]

البته اینجه مهمه که شکست رو چی تعریف کنیم. بنده شکست رو نرسیدن به هدف اصلی اشغالگر تعریف می کنم. تعاریف متفاوت می تونه پیروزهای متفاوت و شکست خورده های متفاوت به دنبال داشته باشه!

[quote]
من در این صورت شکست رو پشیمان شدن کشور 1 یا 2 از به وجود آوردن وضعیتی که منجر به بروز جنگ شد تعریف میکنم[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیزی که سلاح‌های آینده‌ی آمریکا رو در مقابل ایران در نظر می‌گیرند، باید سلاح‌های آینده‌ی ایران رو هم در نظر بگیرند! اگر آمریکا لیزر هوابرد (که اصولاً به علت قیمت نجومی [b]۴ میلیارد دلاری[/b] هر دستگاه لیزر به گفته‌ی خود آمریکایی‌ها به هیچ وجه عملی نیست) بسازه، ما هم موشک‌های رادارگریز و پدافند هوایی برای زدن لیزرهای هوابرد آمریکا خواهیم ساخت! اگر آن‌ها پهپادهای با مداومت پروازی بالا بسازند، ما هم پوشش راداری و پدافندی خودمون رو گسترش خواهیم داد! هیچ یک از دو طرف که بیکار ننشسته‌ند طرف مقابل پیشرفت کنه. ضمن این که سرعت رشد ایران بیشتر از سرعت رشد آمریکا خواهد بود چون ایران یک کشور در حال توسعه است، و ضمناً کشوری که در موقعیت تدافعی قرار داره و در محدوده‌ی خاک خودش عملیات نظامی انجام می‌ده، کارش راحت‌تره تا کشوری که در موقعیت تهاجمی قرار داره و ده هزار کیلومتر دورتر از سرزمین اصلی داره عملیات می‌کنه. البته ما خسارت بیشتری خواهیم خورد ولی آمریکا هم به اهدافش نخواهد رسید.
اصولاً سایه‌ی تهدیدهای نظامی برای همیشه از روی ایران برداشته شده مگر این که ایران از داخل دچار مشکل بشه. بنابراین بزرگترین تهدید فعلی علیه ایران جنگ نرم است نه موشک کروز و F-35 و غیره. (از موضوع تاپیک خیلی دور شدم!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان آيا راجب كلاهكهاي مايكروويو چيزي شنيديد اين سلاح ميتونه انقلابي در دنيا ايجاد كنه كه سرنوشت بسياري از جنگهاي معاصر رو در كوتاه ترين زمان ممكن تايين كنه حالا فرض كنيد كه كشور ايران بتونه به تكنولژى اين مهمات دست پيدا كنه و تعداد ي از موشكهاي زمين به زمين خودشو مجهز به اين سلاح كنه و وقتي از اين سلاح استفاده كنند چه اتفاقي براي نيروهاي مقابل ميافته ساده ترين اتفاق اين كه كليه زيرساختها و سلاحهايي كه در معرض تابش اين سلاح قرار ميگيرند به اندازه يك آهن پاره ارزشي ندارند اين مثال رو زدم كه دوستان اينو بدونند توي 25 سال گذشته كشور ايران رو تهديد كردند تحريم كردند و .... كه منتج به اين شد كه ما امروز سلاحهاي دفاعي زيادي رو ساختيم كه امنيت خودمون تضمين كنيم بعضي از دوستان مطمين باشيد كه اگه بخواند با مهمات مخوف كشور ما رو مورد تهديد قرار بدند كشور عزيزمون توانايي اين داره كه در زمان مناسب تجهيزاتي رو به رخ ديگران بكشه كه باعث حيرت اونا بشه و اونا از عملي كردن نيات پليد خودشون راجب مردم ما پشيمان كنه و با تمام قدرت پوشاليشون سرافكنده برگردند خونشون ! با عرض معضرت از دوستان اين فقط يك مثال بود و ايده شخصي من جنبه واقعيت نداره من نظر شخصيمو گفتم هيچكس نمي دونه در آينده چه اتفاقي بيافته به نظر من حتي آمريكايها هم به اون صورتي كه بعضي از دوستان ميگن به اون بدي كه كه ميگن باشند و بخوان دنيارو رو سرما خراب كنند دشمني دشمني مياره من فكر ميكنم ما بايد با درايت به موضوعات برخورد كنيم و از روي عقل و منطق با بحرانها مقابله كنيم و از زياده روي و افراط شديدن دوري كنيم مردم ما با هيچ كدام از ملل دنيا دشمني نداره و به اراده همه ملل در ادره مملكتشون احترام ميگذاره مردم ما طالب صلح و دوستي با همه مردم دنياست بازهم گفتم اين نظر شخصي من و من جسارت نمي كنم كه از جانب دوستان صحبت كنم و هر ايرادي كه بگيريد من قبول ميكنم با تشكر و آرزوي بهترينها براي شما !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.
من نمیدونم جواب کدومتونو بدم و حوصله ندارم جواب همتونو بدم پس به صورت کلی حرف میزنم.

اول در مورد نیروی هوایی!

از شمایی که سربازی رفتید میپرسم نیروی هوایی با هواپیماهای داغونو و قدیمی و از دست

دادن قابلیت های خودشون چه جوری میتوانند در برابر جنگ های مدرن امروز یا اینده ی نزدیک مقابه کنند؟؟

نگید که با اف 4 یا اف5 و 14 (که مال خودشونه) یا قدیمی ترین نوع میگ 29 شوروی میخواید مقابله کنید! icon_cheesygrin

ارتش عراق مگه مریضه از هواپیماهای خودش در جنگ استفاده نکنه؟! بهتره بگیم نتونست استفاده کنه که اگر به یاد داشته باشید یدونه بلند کرد که اون هم به سرعت برگشت دلیلش چی بود؟؟2018 میفهمید!

همانطور که گفتم امریکای 2003 را با 2018 مقایسه نکنید و باید این را اضافه کنم که و نباید ایران

1357 را به قول دوستمون با الان مقایسه نکنیم ایران 1357 نیروی هوایی فوق العاده ایی داشت که امریکایی ها خودشون از نیروی هوایی ما میترسیدند.

و نیروی زمینی که دیگه نگو فداییان میلیونی داشتیم که همانطور که دیدیم در جنگ با عراق گل کاشتند که چنین جوانان شجاع را در طول تاریخ تمام کشور ها کی پیدا میشه! ولی خوب از لحاظ موشکی پیشرفت کردیم .

در مورد لیزر هوابرد که همه میدونیم در زمان جنگ سرد پروژه اش استارت خورده ولی به دلیل پایین بودن سطح تکنولوژی به بن بست خورد و کنار گذاشته شد ولی بعد از 25 سال (که امروز میباشد) دوباره پروژه اش شروع شده که پیشرفت های بسیاری در این زمینه داشتند چه در مورد پدافند لیزری زمینی و چه توسط هواپیماها و اختصاص ندادن بودجه به ان در سال 2012 دلیل بر ادامه دادن پروژه نیست ممکنه میخواهند به صورت محرمانه انجامش بدهند نباید دشمنو دست کم گرفت که قطعا در جنگ غافل گیر خواهیم شد!

در مورد نیروی دریایی حرف هایی زده شد بلازم به ذکر است که نیروی دریایی نیاز شدید به نیروی هوایی دارد و در صورت نبود نیروی هوایی ناقص است. حالا انواع زیردریایی های بزرگ و استیلث و اتمی هم داشته باشد باز یک نیروی دریایی ناقص است و بسیار اسیب پذیر ! و باز هم می گم ساقط کردن چند کشتی و هلیکوپتر دشمن فقط به ضرر خودمونه چون بعد از جنگ تمام این هزینه ها را باید با پول نفتمون بپردازیم و خیال نکنید امریکا با از دست دادن 10 تا کشتی و 50 تا جنگنده و... جنگ را متوقف میکنه!

در مورد پهپاد ها گفتم امریکا به بر روی پهپاد هایی با مداومت پروازی طولانی کار میکند و کمی صبر باید داشته باشید خبر های بدی به زودی خواهید شنید.(دو و سه سال دیگه)
, و در مورد کاربرد گلوبال هاوک در جنگ با ایران بهتره این فیلمو ببینید.
http://www.flightglobal.com/blogs/the-dewline/2011/03/us-navys-wish-list-for-new-uav.html

و در مورد اقتصاد حرف زده شد بله من فروپاشی اقتصادی ایران را زودتر از 2018 پیش بینی میکنم و موفق هم هستم. :mrgreen: در مورد این فقط باید صبر کنید تا ببینید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اختصاص ندادن بودجه به ان در سال 2012 دلیل بر ادامه دادن پروژه نیست ممکنه میخواهند به صورت محرمانه انجامش بدهند نباید دشمنو دست کم گرفت که قطعا در جنگ غافل گیر خواهیم شد! [/quote]
آهان!!!
یعنی الان دیگه میخوان محرمانه کار کنند بعد از 30 سال که غیرمحرمانه بوده!!
میشه شما که اینقدر به نیات پنتاگون واقف هستید،فایده این کار رو بفرمایید.
(خیلی ناراحت شدی که آمریکا دیگه از این هواپیما بزرگ و قوی ها نمیخواد بسازه؟!)
[quote]باز یک نیروی دریایی ناقص است و بسیار اسیب پذیر ! و باز هم می گم ساقط کردن چند کشتی و هلیکوپتر دشمن فقط به ضرر خودمونه چون بعد از جنگ تمام این هزینه ها را باید با پول نفتمون بپردازیم و خیال نکنید امریکا با از دست دادن 10 تا کشتی و 50 تا جنگنده و... جنگ را متوقف میکنه! [/quote]
اینم از اون حرفها بود!!!
یعنی شما میگی ما اگه هر کشتی آمریکایی رو بزنیم به ضررمون هست چون بعدا قرار پولشو باهامون حساب کنند؟!
تبریک میگم بهت این بیانات شما واقعا از میان قشر... تازگی خاصی داشت!
البته خدا رو شکر برخلاف تصور شما آمریکا مثل شما اینقدر بچه گانه فکر نمیکنه! که بخواد برای خاطر شکست دادن ایران از همه چیزش بگذره
ایران با نشان دادن قدرتش داره به آمریکا این علامت رو میده و اونها هم به خوبی این رو گرفتن که نمیتونن از پس ایران بدون دادن هزینه فوق العاده سنگین بربیاند. تازه باز هم آمریکا میمونه و یک خاورمیانه ملتهب تا 30 سال دیگه...
[quote]در مورد پهپاد ها گفتم امریکا به بر روی پهپاد هایی با مداومت پروازی طولانی کار میکند و کمی صبر باید داشته باشید خبر های بدی به زودی خواهید شنید.(دو و سه سال دیگه) [/quote]
خب بازم نگفتی که چند تا از اینها چطوری قراره ایران رو پوشش بدن؟ این هم محرمانه شده؟! صبر کنیم بعدا دوستاتون از پنتاگون میگن که افشا کنید؟
[quote]و در مورد اقتصاد حرف زده شد بله من فروپاشی اقتصادی ایران را زودتر از 2018 پیش بینی میکنم و موفق هم هستم. Laughing در مورد این فقط باید صبر کنید تا ببینید![/quote]
از الان داری لحظه شماری میکنی که اقتصاد فرو بپاشه ذوق کنی بگی من میدونستم؟!
خیالت راحت نمیفروپاشد
icon_cheesygrin
*توصیه: دوست عزیز رو حرف اشتباه پافشاری نکن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مجدد.

[quote]نیروی هوایی ما اگر بخوای از بعد تهاجمی در نظر بگیری به طرز بدی ضعیفه عراق هم نه اینکه نخواد نتونست از نیروی هواییش استفاده کنه چون قبلش یه تجربه در اولین جنگش داشت به جریت میتونم بگم اگر بحث پدافند زمینی نباشه ما با جنگنده هامون حتی قادر به سرنگونی یک درصد از جنگنده هاشون هم نخواهیم بود f22 که واسه خودش توی مدار زمین ماهواره ارتباطی مستقل داره و با پشتیبانی آواکس که چند صد کیلومتر تا هدف رو پوشش میده رو چطور میخواین با فانتوم یا حتی همون میگ سرنگون یا حتی اصلا شناسایی کنین[/quote]
درمورد عراق ترجیح میدم بحثی نکنم چون کلا بحث منحرف میشه. اما فقط عرض می کنم؛ اون تصمیم عراق (و باتوجه به وضعیت خودش) بود که از جنگنده استفاده نکرد.

فرمودین اگر بحث پدافند نباشه؛ اما مساله اینجاست که بحث پدافند هم هست! در پست قبلی هم اشاره کردم.

ببینین؛ همونطور که آواکس چشم هواپیماهای دشمنه، رادارهای زمینی هم چشم هواپیماهای ما هستند. تو خاطرات خلبانان f5 دوره جنگ خودمون هست که رادارهای زمینی، همین هواپیمای بدون رادار رو به سمت اهداف هوایی هدایت می کردن و همین هواپیماها با جنگنده های عراقی درگیر می شدن! رادارهای امروزی که دیگه جای خود دارند.

از طرفی، امریکا چند درصد هواپیماهاش f22 یا f35 هستند؟!!! جنگنده ها و بمب افکن های اصلی امریکا f15, f16 و در نیروی دریایی f18 ها هستند. این هواپیماها هم با وجود برتری نسبت به پرنده های ما، برنده مطلق نیستند. چون تو استفاده از هر سلاحی، نحوه استفاده مقوله خیلی مهمیه.

شما به یه مساله ای اصلا توجه نمی کنین (منظورم فقط شما نیستین، بلکه اکثر دوستانی که وارد این نوع بحث ها می شوند) اون هم محدودیت مهمات هر هواپیما یا هر سلاح دیگه ایه!

برای همین هم عرض می کنم ضعیف تر بودن خیلی فرق داره با صفر بودن.

درمورد پاسداری عزیز، متاسفانه فرمایشاتتون فاقد دلایل منطقی بود و بنابراین نیازی به پاسخ هم نداره. فقط جهت اطلاع شما عرض می کنم:

در نبرد کلاسیک (همون چیزی که تو دانشگاههای تمام دنیا از جمله امریکا تدریس میشه) در یه عملیات تک (تهاجمی - حمله) اگه میزان تلفات بیشتر از 6/3% باشه، اگه در نهایت عملیات به هدف برسه، عملیات موفقی نیست و اگه به هدف اصلی نرسه، شکست تعریف میشه. به عبارت بهتر، اگه از هر 100 هواپیمای مهاجم 7 هواپیما ساقط بشن، موفقیت عملیات از دست رفته. همچنین درمورد نیروی دریایی.

و درمورد نیروی دفاعی، اگه بتونه عملیات تک یا آفند رو خنثی کنه، به پیروزی رسیده. حتی اگه تلفات بالایی داده باشه.

اینو همون ژنرالهای امریکایی هم میدونن و می دونن نمی تونن در عملیات نظامی علیه ایران پیروز باشن. بنابراین اونها به اندازه شما به جنگ با ایران خوشبین نیستند. (که اگه بودن؛ قبل از عراق و حتی افغانستان به ایران حمله می کردن.)

نسبت به سلاحهای مخفی امریکا هم خوشبین نباشین! سلاح مخفی مال زمان جنگ سرد بود. الان در پنتاگون، اصل بر مبالغه است؛ نه پنهانکاری.

یا حق.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا با ذکر منبع حرف بزنید در این صورت معتبر نمیباشد.!

به هر حال ژنرالهای امریکایی طرح حمله به ایران را روی میز اوباما گذاشتند و اماده ی دستور اوباما

هستند هرچند اوباما اخرین گزینه را جنگ میداند و فکر میکند با راهکارهای اسان تری نیز به هدف

خود خواهند رسید که البته من هم با ایشون هم فکرم.

و در مورد حرف های اقای کاوه جز توهین چیز دیگه ایی ندیدم و لازم نمیبینم که جواب دهم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لطفا با ذکر منبع حرف بزنید در این صورت معتبر نمیباشد.!

به هر حال ژنرالهای امریکایی طرح حمله به ایران را روی میز اوباما گذاشتند و اماده ی دستور اوباما

هستند هرچند اوباما اخرین گزینه را جنگ میداند و فکر میکند با راهکارهای اسان تری نیز به هدف

خود خواهند رسید که البته من هم با ایشون هم فکرم.

و در مورد حرف های اقای کاوه جز توهین چیز دیگه ایی ندیدم و لازم نمیبینم که جواب دهم.[/quote]
اگه امکان داره منبع های خودتون رو در این مورد بگید
بنده هم میخوام یاد بگیرم
پیشا پیش ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.