TANK

نفربر زرهی چرخداررخش ( Rakhsh APC)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]بنده هم يه اختيار دارين به rpg7 بگم...

اتفاقا خيلي جالبه كه موشك ضد تانك تاو هم دارن.كلا امريكا خوب بهشون ميرسه.
البته فعلا زمين خورده بچه هاي سپاه و اطلاعات هستن.[/quote]

متاسفانه شما پول داشته باش این کثافتهای آمریکایی ببین چی در اختیارتون قرار نمیدن مخصوصا اگر با اهدافشون همنظر باشی رایگان در اختیارت قرار میدن و یا اقساطی !!!!!!
از نظر مالی توسط وهابی ها ی کثیف یا حتی دولت عربستان حمایت میشن از نظر تجهیزات هم که هر کشوری که فکرش کنید میتونه باشه فقط آمریکا نیست که به این ها سلاح میده!!!!!!![/quote]

حالا مظلوم گیر آووردینا!!
همتون یه چیز بمن میپرونین...خیلی بدین :cry:
اصلا من میرم..کاری ندارین؟بای

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote][quote][quote]بنده هم يه اختيار دارين به rpg7 بگم...

اتفاقا خيلي جالبه كه موشك ضد تانك تاو هم دارن.كلا امريكا خوب بهشون ميرسه.
البته فعلا زمين خورده بچه هاي سپاه و اطلاعات هستن.[/quote]

متاسفانه شما پول داشته باش این کثافتهای آمریکایی ببین چی در اختیارتون قرار نمیدن مخصوصا اگر با اهدافشون همنظر باشی رایگان در اختیارت قرار میدن و یا اقساطی !!!!!!
از نظر مالی توسط وهابی ها ی کثیف یا حتی دولت عربستان حمایت میشن از نظر تجهیزات هم که هر کشوری که فکرش کنید میتونه باشه فقط آمریکا نیست که به این ها سلاح میده!!!!!!![/quote]

حالا مظلوم گیر آووردینا!!
همتون یه چیز بمن میپرونین...خیلی بدین :cry:
اصلا من میرم..کاری ندارین؟بای[/quote]

حالا ناراحت نشو دوست عزیز . :cry:

شما که از همه کس حرف شنیدی این را هم از بنده داشته باش :thinking:

اشرار نه تنها به دوشکا مجهزند ، بلکه در برخی از موارد پدافندهای شلیکا هم وارد کشور می کنند

تا بتوانند با هواگردهای ایران مقابله کنند ، همان طور که یک کبرای ایرانی توسط آنها سرنگون شد (؟)[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بهتر نبود براي كلاهكي كه مثلا چه در مرزها ُ‌چه در عمليات ضد شورش و چه در محيط جنگي استفاده ميشه ساختار دفاعي بهتري ساخته مي شد ؟
فرض كنيد در يك عمليات واقعي ( ميداني ) يك نفر تك تيرانداز روبروي حركت خودرو مستقر باشه ُ اونوقت يا آقاي مسلسلچي دار فاني رو وداع ميگه يا از روي مصلحت نبايد بياد بيرون و از سلاحش استفاده كنه و خودرو بي دفاع ميمونه .
ضمنا به نظر من هر كپي كاري و يا هر ساختي كه مورد قبول نيست !!!
به نفربرهاي منافقين در آخرين عملياتشون ( مرصاد يا فروغ جاويدان ) توجه كردين ؟؟؟
نمي دونم پانهارد هستن يا چيز ديگه
اما شخصا فكر ميكنم اين رخش جلوي اونها يابو هم نباشه ( ببخشيد كه در مورد يه طرح وطني اينطور ميگم ) مگر اينكه به عنوان اولين قدمها بهش نگاه كنيم كه باز هم براي ايراني با اين عظمت و هيبت كمه
نمي خوام بگم بايد خودمون رو كه تو خيلي از زمينه ها تازه كار هستيم رو با دول غربي مقايسه كنيم
اما ساخت دوچرخه تو زمانيكه همه با ماشين سفر ميكنن مسخره هست . نيست ؟
سودانيا چقدر بد بخت بودن !!!

DASHALI[/color][/quote]

[quote]جناب كينگ كاوه راس ميگه ديگه . اين نفربر ( نفربر كه چه عرض كنم ماشين بگيم بهتره) و همه سرنشيناش با يه مسلسل مثل دوشكا نابود ميشه . اين ماشين در مقايسه با يه نفربر متوسط به پايين مثلا BRT چيز سطح پاييني به حساب مياد . و اگه چرخهاش ضد گلوله نباشه حتي با يه كلت ميشه جلوشو گرفت . صرف ساختن با ارزش نيست يلكه كيفبت هم مهمه . من نميگم يه چيزي مثل برادلي بسازيم ولي اين اصلا مناسب نيست جناب حسين پور از كلمات مناسبي استفاده نكرد ولي من با منظور ايشون موافقم :cry:[/quote]

بابا یه دفعه بخونید تاپیکو بعدا بیاید بگید با دوشکا میشه زدش. دوشکا از گلوله های 12.7 میلیمتری استفاده می کنه که اگه از اون بسته ی زره بالستیک استفاده کنه نمیتونه بزندش چون میتونن تا 14.5 میلیمترو هم تحمل کنن. بعدشم اون عکسایی که رخش ایرانی رو نشون میدن معمولا اونو با این نوع زره (که شبیه کرکره ی پنجره می مونه) و برجک BMP-1 نشون میدن که بنابراین مشکل تیربارچی و دوشکا رو حل می کنه. بعدشم همون هامرو میشه با آر پی جی زد. پس هامر به درد نمیخوره؟

نمیدونم این عکسو رو تاپیک گذاشتم یا نه اما میتونه منظورمو خوب برسونه:
[img]http://www.iraniandefence.com/gallery/data/504/20_8507030036_L600.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
ضمن تایید حرف تمامی دوستان
برادر rpg7 ناراحت نشو اخه تو حرف خیلی از مردمو زدی که واقعا هیچی نمی دونند دولت کاری کرده که مردم سر شونو مثل کبک .........
بنده خودم چند بار تاپیکام به علت این که خیلی از اسرار رو گفتم تو همین سایت پاک شد!!!!
شهدای لار اعترافات عبدالحمید ریگی و........
حالا اینم از من داشته باش
گروهک عبدالمالک ریگی واقعا بصورت بی نظیری توسط امریکایی ها حمایت می شه
در ماجرای پاسگاه مرزی سراوان اونها با استفاده از عکسهای هوایی جنگنده های ارتش یک کشوری استفاده می کردند
همچنین اونها چندین موشک کاتیوشا رو از ....دریافت کرده بودند و حتی اونها رو توی کوه های سراوان (؟) آزمایش کردند وهزاران مورد دیگه
راستی اگر از کنار یه پاسگاه تو شرق (مخصوصا جنوب شرق رد شدی حتما دقت کن چون حتما یه دونه دوشکا حداقلش می بینی
[quote]حالا ناراحت نشو دوست عزیز . Mr. Green

شما که از همه کس حرف شنیدی این را هم از بنده داشته باش Mr. Green

اشرار نه تنها به دوشکا مجهزند ، بلکه در برخی از موارد پدافندهای شلیکا هم وارد کشور می کنند

تا بتوانند با هواگردهای ایران مقابله کنند ، همان طور که یک کبرای ایرانی توسط آنها سرنگون شد (؟)
[/quote]
البته ما شنیدیم که یه دونه 212 رو زدن البته بعدا با کامیون بردنش!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] http://tehranpic.net/download.php?img=497060 [/quote]
لاستيك ها هم در نمونه بالايي تغيير كردند.

اين هم عكسي از ماكت نفربر رخش با يك استتار خفن

http://tehranpic.net/download.php?img=497074

مهرنيوز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شوخی کردم بچه ها...!!

دم همتون گرم..یه چیزایی میدونستیم ولی خداییش دیگه فکر نمیکردم کاتیوشا هم

بتونن بیارن!! :cry:

شیلیکا هم شنیدم شلیک و هدف گیریش کار هر کسی نیست..

عکس های هوایی؟ :cry:

خداییش خیلی نامردیه..

پس چرا چیزی نمیگن تو تلویزیون؟

همش شبکه خیر خبر فوری از کشته شدن یک سرباز آمریکایی تو افغانستان میزنه

نمیدونم چرا یک اقدام جدی نمی کنن..مثلا برن تمام مرز کانال کشی مین ریزی کنن

این که نشد وضع!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر از کنار یه پاسگاه تو شرق (مخصوصا جنوب شرق رد شدی حتما دقت کن چون حتما یه دونه دوشکا حداقلش می بینی[/quote]

با سلام- راست میگی

ولی دوشکا کوچیکشه - تو پاسگاه های مرزی مخصوصا اونهایی که نزدیک مرزه اکثرا از zu-23 به عنوان ضد نفر و ضد خودروهای اشرار استفاده میکنن. و بعلاوه خمپاره های 60 و 81 میلیمتر هم تو بساتشون هست و در مواردی هم بالاتر.

[quote]پس چرا چیزی نمیگن تو تلویزیون؟

همش شبکه خیر خبر فوری از کشته شدن یک سرباز آمریکایی تو افغانستان میزنه

نمیدونم چرا یک اقدام جدی نمی کنن..مثلا برن تمام مرز کانال کشی مین ریزی کنن

این که نشد وضع![/quote]

تلوزیون رو که زیاد انتظار نداشته باشین ازش- کلا تو همه دنیا تلوزیون های دولتی حافظ منافع دولت هستن و به این چالشها زیاد نمی پردازند

مرزها مسدود شدن (در شرق کشور - تا حدودی) و این روند ادامه داره - ولی خوب - تا نبینی از نزدیک متوجه نمیشی - چاره کار تو این چیزا نیست- (می ترسم چیزی بگم به کسی یا نژادی بر بخوره - ولی خوب من یکی خیلی کشیدم ).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اين نفربر فكر كنم در كلاس خودروهاي كوچيك زرهي مثل هاموي باشه نه چيزي مثل بي تي آر ٬ اين براي جايگزيني وانت ها و جيپ ها خيلي مناسبه حد اقل از لحاظ حفاظت خيلي بهتر از هاموي هستش . چرا اين قدر ايراد ميگيريد ؟!؟!؟!؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من انتقاد نا عادلانه ميكنيد صد در صد كارايي داره كه توانستيم صادر كنيم اما اينو يادتون باشه ما تازه 30 ساله خودكفا شديم و سياست ما هم مبتي بر ساخت و استفاده از سلاح و صادرات نيست بهتر بگم در مقابل آمريكا و فلسطين اشغالي و انگليس چيزي نيست اينم در حد خودش خوبه اما بايد ببينيم به چه منظوري طراحي شده و در همون ماموريت ازش استفاده كنيم اگر براي مقابله با شورش طراحي شده باشه يا در گيري بسيار سبك كاملا خوب به نظر ميرسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.

دوستان خیلی پرسیدن چرا تو مرز استفاده نمیشه.

خوب مشخصه. تو مرز کاربردش چیه؟

در مقابل اشرار مسلح به انواع آرپی جی و نارنجک انداز ...

درمقابل قاچاقچی ها با خودروهای لندکروزر تندرو و چابک ...

این خودرو درمقابل هردوی این موارد ضعف داره. بنابراین نمیتونه برای مرزها خیلی کاربردی باشه.

بهترین کاربری این خودرو، در هنگام جنگ و برای حمل و نقل سربازان و تدارکات می تونه باشه. همون کاری که قبلا تویوتا ها و جیپ ها انجام می دادن (و هامویی های امریکایی انجام میدن.) چون درمقابل سلاحهای سبک و ترکشها مقاومه و سرعت و مانور قابل قبولی داره. در جنگ شهری هم می تونه مفید باشه.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همون بهتر كه صادر ميكنن و بهتره كه ما استفاده نكنيم . يا اين ارتفاع و سرعت يه سيبل بزرگ براي هر هركي كه ميخواد اونو هدف بگيره :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من خیلی خوبه
چرا عده ای از دوستان تا یک دستاورد از ایران می بیننده فوری با بهترین نمونه سطح جهانی به صورت مغرضانه مقایسه می کنند و حرف آخرشونم اینه: نه بابا ما نمی تونیم امریکا بهترینشو می سازه ما اصلا نسازیم چون اون از ما برتر هستن و تا زمانی که اونا برای ما نسازن فایده نداره.

اولا این نکته رو بگم که باید همیشه سپاسگذار متخصصین داخلی باشیم که حداقل کاری که کردن اینه که بقول یه عده بعضی ابر قدرت ها ( که همش تبلیغاته برای اینکه خودشون رو برتر نشون بدن )
جرات نداشتن که حتی یک تیر به سمت ایران شلیک کنند.(چون از توان واقعی ایران آگاه هستن و فقط سعی در ضعیف نشون دادنش در رسانه هاشون دارن)

متاسفانه یک باور غلطی که در جامعه ما در بین یه عده جا افتاده اینه که محصولات ساخت کشور های اروپایی و امریکایی حرف اول رو تو دنیا می زنن و اصلا اینا به هر چی دست بزنن اون جسم توانایی خارق العاده پیدا می کنه. ولی اگه شما هم یکی از اون افراد هستی یک محصول امریکایی (هر چند که امریکای خراب شده دیگه محصولی نداره و خودش فقط نفت کشور های دیگه رو میدزده و از جاهای دیگه وارد می کنه )رو با یک نمونه چینی که هم قیمت باشن مقایسه کن و متوجه خواهی شد که اون جنس چینی اگه بهتر نباشه کیفیتش اصلا کمتر نیست.
من این مثال رو چین انتخاب کردم چون شاهد بودم که تو همین سایت تا محصولی از چین معرفی میشه همه مسخره اش می کنند. من خودم حرفه ام در زمینه صنعتی هست و به جرات می تونم بگم از لحاظ امکانات و تکتولوژی چین حرف اول رو تو دنیا می زنه و از نظر امکانات صنعتی از امریکا و ژاپن خیلی بالاتر هست. همین دیروز راکتور ژاپن منفجر شد و من واکنش هموطن ها رو می دیدم که می گفتن وای اگه خدای من عجب اتفاقی بوده که ژاپن نتونسته مهار کنه حالا اگه این اتفاق در چین بود یه عده با لودگی میومدن می گفتن اینا راکتور رو خوب کپی نزدن یا قسمت ضد انفجارشو یادشون رفته و می خندیدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فانوس جان کاملا باهات موافقم
دوستان تورو خدا دفت کنید این محصول [color=red][b]برای جنگ و خط مقدم نیست کار هایی از جمله کنترل شورش و ترابری و جابجایی نیرو استفاده محدود در
مقابل سلاحهای سبک از جمله کلاش و یوزی کلت کمری برای این خودرو تعریف شده [/b][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر فراوان از دوست عزیزمان جناب faanoos که در نهایت تعادل و به دور از هر گونه افراط و تفریط و جانبداری ، نظرشون رو اعلام کردند .

از همه دوستان تقاضا می کنم که اینقدر به دید تحقیر و تمسخر به تجهیزات ساخت داخل نگاه نکنند ، هر چی که باشه ، این خودرو بر اساس

یک سری نیازهای داخل و برای مقاصد خاص خود ( که ما از آن اطلاعی نداریم ) ساخته شده است ،و شاید اینکه دلیل عدم استفاده این خودرو

در مناطق شرقی این است که مناسب مناطق شرقی کشور نباشد ولی در هر صورت بر اساس نیاز های کشور ساخته شده است و در حال

حاضر هم مناسب ترین خودرو برای ایران به شمار می رود .

مهم این است که خودرو در داخل ساخته شده است و می توان در آینده آنرا بنا به نیاز های سایر یگان های رزمی ارتقا داد و از آن در واحدهای

مختلف برای مقاصد مختلف استفاده کرد .

دوستان توقع ندارید که ما یک شبه ره صد ساله رو طی کنیم ؟؟؟ اگر آمریکا در حال حاضر از خودروهای حفاظت شده کوگار و کایمن استفاده میکند ، چهل

سال پیش از جیپ ها و خودروهای روباز استفاده می کرد . اما به مرور زمان با تشخیص نیازهای یگان های مختلف رزمی خود از طرح همان جیپ روباز

خودروهای حفاظت شده ای امثال کوگار را طراحی کرد .

پس یکبار دیگر خواهش می کنم اینقدر نظرات غیر مستدل و ناامید کننده ندهید .

در همین جا باز هم از زحمات زحمت کشان عزیز در صنایع دفاعی تشکر و قدردانی می کنم .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.