nasirirani

آیا ممکن است ایران به جای اسرائیل تبدیل به متحد استراتژیک امریکا در منطقه شود؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=darkblue][quote]خاک بر سر هر ایرانی به خاد همچین فکری کنه :(
متحد استراتژیک چقدر میتونه یه ایرانی (تازه مسلمون هم نه)پست باشه همچین فکری کنه

----------------------------
[size=18]آقایون ادامه ندید[/size][/quote]

حداقل به خاطر اون نام کاربری و امضایی که برای خودت انتخاب کردی ، احترام نگه دار ، دوست عزیز .

این چه طرز صحبت کردنه ؟؟؟؟

هیچ یک از دوستان نگفت که ما با این تناقض ایدئولوژیکی که با آمریکا داریم ، با آن متحد شویم .

ما داریم احتمال آن و همچنین راهکارهای آنرا بررسی می کنیم .

اتحاد با آمریکا هم دارای پیش شرط هایی است که تا محقق نشدن آن در وهله اول عادی سازی روابط و در وهله دوم ایجاد اتحاد با این کشور کاملا منتفی است .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دوست عزيز از سالها قبل مولفه مهم و جديدي براي تعريف روابط بين كشورها اضافه شده است به نام منافع ملي و با توجه به همين منافع ملي دولتها و كشورها روابط خارجي شون رو تنظيم مي كنند. اين مقوله در تمام سياستهاي خارجي آمريكاييها به وضوح در نظر گرفته ميشه . به عنوان مثال اگر به تاريخ روابط آمريكا و چين نگاهي بياندازيد به وضوح چرخش سياستها در راستاي منافع ملي را خواهيد ديد. توجه ويژه به اسراييل هم به خاطر همين مساله منافع ملي آنها است . در صورتي كه اتفاقي بيفتد كه اسراييل تامين كننده منافع ملي آمريكا نباشد مطمين باشيد كه توسط آمريكاييها كنار گذاشته خواهد شد.
يك نكته مهم هم بايد يادآوري كنم : صهيونيستها فقط در اسراييل خلاصه نمي شوند و اسراييل براي تامين منافع آنها تشكيل شد. در تمام سير تاريخي اين قوم منافع بر همه چيز اولويت داشته است . حتي به سرزمين و خانواده . ممكن است اگر روزي منافع آنها ايجاب كند كشوري به نام اسراييل وجود نداشته باشد . :([/quote]

منافع ملی برای کشور هایی تعریف میشه که دیدگاه اومانیستی (دنیایی) دارن

نه کشوری مثل ما

بخاطر تناقضات ایدئولوژیک، منافع ما هیچوقت با امریکا در یک طول قرار ندارند که بخواهیم همدیگر رو متحد بدونیم

راهبرد ما:[color=red]

قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ
[/color]
یعنی ما میخواهیم همه مردم جهان رشد داده بشوندو از حاکمبت هرآنچه غیر خدا(طاغوت) است خارج شوند

این در چه حالت می تواند با دیدگاه های امریکا همراه شود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما هیچگاه با آمریکا متحد نخواهیم شد و این راه درستیست که انتخاب کرده ایم.

ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظما خامنه ای مدظله تعالی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما كه هيچ وقت با رژيم اسراييل رابطه نخواهيم داشت و آمريكا و اسراييل هم به هم وابسطه هستن و از هم جدا نميشن مگر اينكه يكيشون از بين بره!!! پس فكر نميكنم ما و آمريكا بتونيم تا اون زمان متحد استراتژيك بشيم.
اميدوارم اسراييل نابود شه بعد در مورد متحد شدن با آمريكا شايد بشه يه فكري كرد :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما به خاطر بی سیاستیمون بلاخره کار دست خودمون میدیم. روسیه و چین دشمنان اصلی امریکا هستند اما میبینید در ظاهر چه جوریند؟؟؟؟ ما هم برای قدرتمند شدن باید همین شیوه را پیش بگیریم :( ما هیچ وقت با امریکا روابط برقرار نمیکنیم با این که هیچ وقت مطیع امریکا نمیشیم کاملا متفاوته. ما باید با سیاست عمل کنیم یادمان نرود داستان صلح امام حسن(ع) با معاویه رو :oops:
شما فکر میکنید امام حسن با معاویه دوستی کرد؟
به طور کلی بگم چه بخوایم و چه نخوایم امریکا تنها ابر قدرت دنیاست و قهر کردن با امریکا یعنی قهر کردن با دنیا! (به جز چین و روسیه که البته این ها هم به خاطر چاپیدنمون به ظاهر با ما هستند) البته چند کشور در افریقا هستند + لیبی(قبل از درگیری ها) و ونزولا جون با چند کشور بیخود دیگه مثل اینها!
اگر سیاست خارجیمونو درست نکنیم کارمونو تمام میکنند همونطور که تا به حال چه در داخل!!!! و چه در خارج از کشور میبینیم.
در باره ی سخنان رهبر کبیرمون باید بگم ایشون فرمودند متحد نمیشیم و قطعا همینگونه هست ولی صلح با متحد شدن همونگونه در بالا ذکر کردم بسیار متفاوته و رهبری نه تنها مخالف صلح بوده بلکه کشور های غربی را به صلح دعوت کرده اند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

[b]آیا امکان دارد که نظام جمهوری اسلامی ایران بتواند به جای اسرائیل نقش این کشور در تامین منافع امریکا در منطقه را برآورده سازد؛چرا؟[/b]

برای این منظور چه الزامات و پیش فرض هایی لازم است؟

لطفا دلایل امکان یا عدم امکان این فرضیه را شرح دهید....

[/quote]

:( :oops: icon_eek
عجيبه
و با اين اوضاعي كه جامعه جهاني داره پيش مي ره .. غيرممكن
مگر اينكه هر دو كشور ايران و آمريكا
عالمي ديگر بسازند و از نو آدمي !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما به خاطر بی سیاستیمون بلاخره کار دست خودمون میدیم. روسیه و چین دشمنان اصلی امریکا هستند اما میبینید در ظاهر چه جوریند؟؟؟؟ ما هم برای قدرتمند شدن باید همین شیوه را پیش بگیریم :( ما هیچ وقت با امریکا روابط برقرار نمیکنیم با این که هیچ وقت مطیع امریکا نمیشیم کاملا متفاوته. ما باید با سیاست عمل کنیم یادمان نرود داستان صلح امام حسن(ع) با معاویه رو :oops:
شما فکر میکنید امام حسن با معاویه دوستی کرد؟
به طور کلی بگم چه بخوایم و چه نخوایم امریکا تنها ابر قدرت دنیاست و قهر کردن با امریکا یعنی قهر کردن با دنیا! (به جز چین و روسیه که البته این ها هم به خاطر چاپیدنمون به ظاهر با ما هستند) البته چند کشور در افریقا هستند + لیبی(قبل از درگیری ها) و ونزولا جون با چند کشور بیخود دیگه مثل اینها!
اگر سیاست خارجیمونو درست نکنیم کارمونو تمام میکنند همونطور که تا به حال چه در داخل!!!! و چه در خارج از کشور میبینیم.
در باره ی سخنان رهبر کبیرمون باید بگم ایشون فرمودند متحد نمیشیم و قطعا همینگونه هست ولی صلح با متحد شدن همونگونه در بالا ذکر کردم بسیار متفاوته و رهبری نه تنها مخالف صلح بوده بلکه کشور های غربی را به صلح دعوت کرده اند.[/quote]

"ملت شریف ایران، خبر قطع رابطه بین ایران و امریکا را دریافت کردم . اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است . رابطه بین یک ملت به پاخاسته برای رهایی از چنگال چپاولگران بین المللی با یک چپاولگر عالم خوار، همیشه به ضرر ملت مظلوم و به نفع چپاولگر است . ما این قطع رابطه را به فال نیک می گیریم چون که این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید امریکا از ایران است . ملت رزمنده ایران این طلیعه پیروزی نهایی را که ابر قدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه یعنی خاتمه دادن به چپاولگری ها کرده است، اگر جشن بگیرد حق دارد . ما امیدواریم که نابودی سرسپردگانی مثل سادات و صدام حسین به زودی انجام گیرد و ملتهای شریف اسلامی به این انگل های خائن، آن کنند که ملت ما با محمدرضای خائن کرد . به دنبال آن برای آزاد زیستن و به استقلال تمام رسیدن، قطع رابطه با ابرقدرتها خصوصا امریکا نمایند . من کرارا گوشزد نموده ام که رابطه ما با امثال امریکا رابطه ملت مظلوم با جهانخواران است"
خمینی کبیر(ره)

ما همه پیشرفتمان مرهون قطع ارتباط با امریکاست

همیشه داریم فریاد می زنیم که امریکا همه دنیا نیست شما از دریچه ... اومدی میگی امریکا همه ی دنیاست؟

واقعا تاسف

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته که ممکن نیست.
باز میپرسیدی آیا ممکن است اسراییل به جای ایران تبدیل به مخالف شماره یک آمریکا در منطقه شودیه چیزی :(
کلا فاصله بین دوستان آمریکا و مخالفانش که اکثرا مردم عادین هر روز داره بیشتر میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمی تواند همکار و متحد رژیم طاغوتی امریکا بشود[/quote]
:(
چرا که نه ایران از خداش باشه که بزرگ ترین کشور بخواد اون رو متحد خودش بدونه.

[quote]خب اگه قرار باشه متحد بشن يكي بايد كوتاه بياد به خاطر اين كه نابودي اسرائيل بخشي از هويت ايران هست و همچنين اسرائيل بخشي از هويت كنوني امريكاست كه در اين مورد شكي نيست فقط ميمونه كي از اصول خودش كوتاه مياد يا بياد كه در يك روز متحد استراتژك هم ميشن مثلا همين مصر از در صد خالصيت امريكايش كم شد رو به ايران آورد
[/quote]
داداش اولا شما منبع کاملی داری که ثابت کنه اسرائیل هویت کنونی آمریکا هست.؟ :oops:
بعد هم این نابودی اسرائیل که شما گفتی بخش مهم هویت ایران هست. رو از خودت گفتی یا نظر همه مردم ایران هست؟ .
حرف من اینه که ما چه کار به اسرائیل داریم ؟ و چرا باید داشته باشیم؟ بابا اون اصلا بزنه مسلمون ها رو جر وا جر کنه به ما چه ربطی داره؟ مگه ما وکیل وصی مردم هستیم؟

[quote]باز هم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران میتونه متحد امریکا بشه؟؟ [/quote]

بله چرا که نه .. شما اگر اون اخلاق بسیجی گونه ی افراطی رو کنار بزاری میشه. مگه مردم امریکا شاخ و دم دارن که شما ها این قدر بر ضدشون هستید؟

نکته بعد اینه که ایران الان داره به چین و روسیه باج میده. یعنی یه جورایی با سیلی صورت خودش رو سرخ نگه داشته. خوب به جای این ظاهر سازی ها بیاد مثل آدم با چهار تا کشور درست و حسابی هم پیمان بشه تا حداقا ایران رو آدم حساب بکنن.
icon_eek :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید ... شما حالتون خوبه؟

متوجه تاپیک هستید اصولا؟

اینجا بحث بر سر تقابل و تعامل دو کشور، دو نظام و دو حکومته

ایران نگرش ایدئولوژیک و خاصی نسبت به بازوی سیاست خارجی خودش داره و اصولا پراگماتیست (عمل گرا بیشتر به مفهوم سودجو و فرصت طلب) محسوب نمیشه ... نگرشی که عمدتا متأثر از آموزه های اسلامیه و ... یک تجربه سیاه و تاریک داره با آمریکایی ها (سرنگونی مصدق، تاسیس ساواک، گسترش نفوذ صهیونیست ها در ایران و برنامه ریزی سیستمیک برای حذف و زوال عناصر سنتی در پروفایل هویتی ایرانیان (این موضوع ارتباطی به تعاملات آکادمیک و فرهنگی میان افراد عادی جامعه یعنی روابط میان ایرانیان و آمریکایی ها بعنوان دو ملت نداره) ...)

برعکس ...

آمریکا بطرز آزاردهنده و خوفناکی پراگماتیستی عمل می کنه (چیزی که بهش می گیم هژمونی آمریکایی): هر جا بتونه (حمله هسته ای به شهرهای ژاپن ... اشغال ویتنام ... کشتار گرانادا ... سرنگونی دولت قانونی شیلی ... تربیت آدمکش در کلمبیا (تاریخچه فارک رو مطالعه بفرمایید نکات جالبی رو متوجه می شید) ... قتل رییس جمهور منتخب کنگو ... پشتیبانی همه جانبه سیاسی و نظامی از عراق بعنوان آغازگر جنگ تحمیلی بر ضد ایران ... اشغال افغانستان و عراق و حالا هم حمله هوایی محدود)
:( به لیبی ...

حال شما خودتون قضاوت بفرمایید ... چطور چنین چرخش و تغییری حتی متصوره!؟

دوست ارجمند
در این جایگاه نه مقوله مردم دو کشور مطرح شده و نه لزومی به طرح مسائل حاشیه ای است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بله چرا که نه .. شما اگر اون اخلاق بسیجی گونه ی افراطی رو کنار بزاری میشه. مگه مردم امریکا شاخ و دم دارن که شما ها این قدر بر ضدشون هستید؟ [/quote]
ورودتون رو به میلیتاری تبریک میگم
[b]
اولا من همیشه سعی میکنم که مقیاس و معیارم اسلام باشه نه چیز دیگه، و اگر این در بسیج عینیت داره من افتخارم اینه که بسیجی هستم(البته خاک پای بسیجی هم نمیشم)
[/b]
دوما اشکال همه شما اینه که منابعتون ثابته و خودتون حرفی رو نمی زنید لذا ما در طول سال مجبوریم دائم پاسخهای یکسان رو به شما و دوستان همفکرتون بدیم
ما با مردم امریکا مشکلی نداریم با سیاست های جهانخوارانه و ایدئولوژی دولت امریکا مشکل داریم

[quote]نکته بعد اینه که ایران الان داره به چین و روسیه باج میده. یعنی یه جورایی با سیلی صورت خودش رو سرخ نگه داشته. خوب به جای این ظاهر سازی ها بیاد مثل آدم با چهار تا کشور درست و حسابی هم پیمان بشه تا حداقا ایران رو آدم حساب بکنن. [/quote]
بخش اول صحبتتون که منبعش بی بی سی و امثالهم هست

دوما ما منبع قدرتمون رو خارج از ایران نمیدونیم که با اتحاد باکسی بخواهیم زیاد یا کم بکنیمش مثل امروز بحرین و مصر و ...
مانیفست ما:
[b]
إِنَّ الْعِزَّةَ لِلّهِ جَمِيعًا [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای بابا اینجا چه خبره
هر کی هر چی دلش می خواد می گه
دوستانی که هنوز تعداد پستاتون 2 رقمی نشده :(
شما اصلا می دونید مشکل ایران با امریکا چیه ؟؟
یا مشکل آمریکا با ایران؟؟؟؟؟؟
از نظراتتون مشخصه کاملا سطحی به قضایا نگاه می کنید
جهت اطلاع شما ما یه زمانی متحد آمریکا بودیم (البته متحد که نه نوکر )
تا به فکر منافع ملی مذهبی مون افتادیم امریکا با ما چپ افتاد
افتخاری بزرگتر از سربلندی و استقلال نیست دوستی با آمریکا یعنی دوستی با شیطان بزرگ این مایه ننگه نه افتخار شما اگه بچه شیعه هستی اگه محرما واسه حسین سیاه می پوشی نباید این طرز فکرت باشه
دیگه هر کسی می دونه امریکا حامی اصلی وپدر خوانده اسرائیله منبع می خوای خواهره من برو تحقیق کن ببین کدوم کشوره که با حق وتو تو سازمان ملل نذاشته حتی یک قطع نامه علیه اسرائیل صادر بشه برو تحقیق کن ببین بیشترین کمک مالی رو امریکا به کدو م کشور می کنه
اصلا اگه فقط سخنرانی رئیس جمهور های آمریکا رو شنیده باشی گفتن که منافع آمریکا کنافع اسرائیله

هر انسان آزاده ای در دنیا وقتی جنایات اسرائیلو می بینه سکوت نمی کنه اونوقت شما ......
چند روز پیش یه مستند دیدم که توش وقتی شیرا به یه گوساله حمله کرده بودن باقی گله گاو ها علی رغم ترسشون به سمت شیرها حمله کردن و گوساله رو نجات دادن .... یعنی ما اندازه یه گله گاو شعور نداریم که بشینیم تماشا کنیم چه طوری دارن مسلمونارو سلاخی می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بسیجی بودن یعنی باج ندادن و تابع ولایت فقیه بودن اگه منظورتون اینه که به امریکا بله بگیم و باج بدیم این بچه شیعه ایرانی که محرما یا حسین می گه قبول نمی کنه

هر کی بخواد مسقل باشه باید سختی بکشه این عزت نفسی که ما داریم واسمون هزینه داره
اما صدبرابر ار حقارت نوکری بهتره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نظر مو قبلا گفتم من موافق يك رابطه برابر هستم نه درابطهاي برمبنتي طرف داري از ائدئولوژيه يك شور علتشم به عنوان مثال نام ميبرم ما دارين سالانه سه برابر مبلغي كه قيمت واقعي يك قطعه هواپيما هست ميديم بعدشم تازه يك كشوري هم اندازه استان قزوين مي خواد سر دادن ندانش ناز كنه يا باج بخواد خوب به جاي اين كار ما مي نوانيم بايك رابطه برابر با امريكا به طور مستقيم خريدامونو انجام مي ديم تازه منابع بلوكه شدمونم مي توانيم اروم اروم پس بگيريم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من نظر مو قبلا گفتم من موافق يك رابطه برابر هستم نه درابطهاي برمبنتي طرف داري از ائدئولوژيه يك شور علتشم به عنوان مثال نام ميبرم ما دارين سالانه سه برابر مبلغي كه قيمت واقعي يك قطعه هواپيما هست ميديم بعدشم تازه يك كشوري هم اندازه استان قزوين مي خواد سر دادن ندانش ناز كنه يا باج بخواد خوب به جاي اين كار ما مي نوانيم بايك رابطه برابر با امريكا به طور مستقيم خريدامونو انجام مي ديم تازه منابع بلوكه شدمونم مي توانيم اروم اروم پس بگيريم[/quote]

حرفت قشنگه

[b]ولی [/b]

امریکا تا از عقایدت عقب ننشینی قبولت نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.