mvb_mehrdad

مقايسه قدرت نظامي ايران و عربستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام

این عرب ها ..
عرب های ...
این نا مسلمون ها ...
این سوسول های ...
این صفرها ی ...

کلا اینها رو بزارید کنار ... به هر حال انسان هستن ... یه جایی خوندم که کفار و ظالمین روی کفر و ظلم خودشون بیشتر از مومنان و صالحین روی زهد و پاکی خودشون ، پا فشاری می کنند ...

من اگه یه سرباز بودم ، ترجیح می دادم فرمانده ام بهم بگه نیروی دشمن یکی در حد خودته و دست کمش نگیر و موقعی که می رفتم تو میدون جنگ با یه مشت ترسو رو به رو بشم ...
نه اینکه فرمانده ام بهم بگه نیروی دشمن یه مشت ترسو هستن ولی وقتی برم تو میدون جنگ ببینم در حد خودم هستن ...

ما حتی باید سربازهای زخمی اونها رو در حد کماندو های خودمون بدونیم ... ولی نباید افراط هم کنیم ...

فکر کنم کوچک شمردن حریف چیز جالبی نیست ... همون طور که بزرگ پنداشتنش هم چیز جالبی نیست .... مثال ناقصش هم همین فوتبال که می ره حریف رو دست کم می گیره و 3 تا می خوره و یا می ره حریف رو زیادی قوی می گیره و از ترس می بازه ...
من از بابت مثال فوتبالی و ربطش به موضوع نظامی ، پوزش می طلبم ...

ولی جنگ شد باید پدر نداشتشون رو از گور در بیاریم :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز من که به عمره مشرف شده بودم یکی از تفنگداران نیرو هوایی عربستان رو دیدم که کلا 60 کیلو وزن داشت :evil: و با یه سیلی می خوابید زمین چه برسه به رزم تن به تن!!

اما من خودم تو یگان ویژه خدمت کردم ورزیده ترین بدتها رو اونجا دیدم حالا چه برسه به کماندوهای ارتش!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهترين كار اينه كه اونقدر با موشك تاسيسات نفتيشو بكوبيمش كه اگه ما هم از بين رفتيم ديگه اونا هم ناي بلند شدن نداشته باشن [/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید ولی مهمترین مساله اینه که به جای اتحاد مسلمونا به فکر جنگ با هم هستن.

blitzیه سوتی دادیا :evil: بین خودمون بمونه اگه خواستی سوتیتو بدونی بهم پی ام بده

:evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقاله اي خوندم كه قسمتي از آن به موضوع مورد بحث مربوط مي شود .

نظریه های دفاعی

دکترین نظامی کشور های عرب خلیج فارس " دفاع پذیر ساختن مرزها ی خودی " و ایجاد " قدرت مقابله در خاک دشمن " را هدف افزایش قابلیتهای خود قرار داده است. سفارش اخیر نوع پیشرفته تر سامانه دفاع موشکی موسوم به پاتریوت توسط کویت و تحویل یک لیست خرید 3.5 میلیارد دلاری هواپیما از سوی عمان به آمریکا در راستای همین تلاشها است.

نیروی هوایی عمان هفته قبل در خواست خرید 18 فروند هواپیمای جنگنده اف-16 فالکون را به کمپانی لاکهید مارتین امریکا تحویل داد. دلیل انجام این خرید که به لغو قرارداد خرید جنگنده اروپایی تایفون انجامید عجله عمان برای بالا بردن ظرفیت نیروی هوایی خود و آمادگی بیشتر شرکت لاکهید برای تحویل سریعتر هواپیماهای درخواستی اعلام شد
.
عمان در سال 2005 نیز 12 فروند از این نوع جنگنده را دریافت داشته بود . عمان بعنوان یکی از اعضای شورای همکاری های کشورهای عربی خلیج فارس قصد دارد توان نظامی خود را در صورت آغاز عملیات نظامی علیه ایران افزایش دهد. به همین این منظور کشور عمان سال قبل تعدادی هواپیماهای ترابری آمریکایی هم سفارش داده بود. در میان کشور های عضو پیمان دفاعی خلیج فارس عمان دارای دوستانه ترین مناسبات با ایران است.

در این راستا و بمنظور افزایش بیش از پیش توان هوایی و دفاعی خود عربستان سعودی نیز مذاکرات تازه ای را برای در یافت 84 فروند جنگنده " اف-15 " با امریکا اغاز کرده و قطر سفارش تعداد قابل ملاحظه ای موشکهای فرانسوی اگزوست داده است.

موضوع خرید 84 فروند جنگنده اف-15 در دستور مذاکرات تیرماه عبدالله ابن عبد العزیز پادشاه عربستان سعودی و برک اوباما رییس جمهور امریکا قرار گرفت. دلیل تحویل این لیست خرید را مسئولان سعودی " مقابله با تهدید ایران علیه کشور حافظ اماکن مقدسه مسلمانان جهان " اعلام داشتند.

موزه هوایی ایران

در حال حاضر ایران دارای مجموعه ای از هواپیماهای ناهماهنگ نظامی است که هزینه نگاهداری آنها را نمیتوان با ظرفیت عملیاتی آنها قابل توجیه دید. تعداد هواپیماها جنگنده ایران به حدود 350 فروند میرسد در حالی که تنها 150 فروند از آنها دارای قابلیت عملیاتی محدود و بقیه عملا خارج از رده بحساب میآیند. عمر متوسط این هواپیماها بیش از 35 سال است. نیروی هوایی عملیاتی ایران که در پانزده فرودگاه مختلف کشور متمرکز شده اند مرکب از 25 فروند میگ 29، 14 فروند سوخو 25 ، 30 فروند سوخو 24، 25 فروند اف- 14 و 65 فروند فانتوم اف-4 است.

قریب به 70 فروند هواپیماهای اف-5 و 11 فروند هواپیماهای نوع اذرخش و صاعقه که ایران از راه مهندسی معکوس به مونتاژ آنها مبادرت ورزیده بکلی فاقد قابلیت عملیاتی شمرده میشوند. پایگاههای دزفول، امیدیه اهواز، بوشهر و بندر عباس و شیراز در خط مقدم مقابله با تهدید ها ی خارجی از مسیر خلیج فارس قرار دارند. در شیراز هواپیماهای نسبتا جوانتر سو 24 و 25، در بوشهر هماپیماهای فانتوم اف-4 و در دزفول اف-5 و اف 14 قرار داده شده اند.

در مقابل عربستان سعودی به تنهایی دارای بیش از 400 هواپیمای جنگنده است. از این تعداد بیش از 280 فروند همواره در شرایط حد اکثر آمادگی برای عملیات بسر میبرند. عربستان دارای 110 فروند هواپیمای تورنادو و 160 فروند هواپیمای اف-15 در شرایط عملیاتی است. عمر متوسط این هواپیماها در حدود یک سوم هواپیماهای نظامی جمهوری اسلامی است. بعلاوه بحرین و امارات و عمان ( دیگر اعضاء پیمان دفاعی خلیج فارس) بروی هم حدود 130 فروند هواپیمای اف-16 آماده عملیات در اختیار دارند. امارات مستقلا دارای 62 هواپیمای میراژ 2000 فرانسوی است. کویت دارای 39 فروند هواپیمای اف-18 جنگنده است.

بر خلاف ایران که طی 32 سال گذشته مجموعه ای از هواپیماهای کهنه روسی، چینی و فرانسوی را از منابع مختلف منجمله با پرواز خلبانان پناه جوی عراقی دریافت کرده و بر باقی مانده نیروی هوایی قبلی ایران افزوده، هواپیماهای کشور های عربی خلیج فارس با هدف تامین نیاز های خاص هوایی آنها خریداری شده است. عربستان سعودی طی 20 سال گذشته به تنهایی بیش از 50 میلیارد دلار صرف تجهیز نیروی هوایی خود کرده است.

مقایسه قابلیتها

در حال حاضر تعداد هواپیماهای رزمی کشور های عرب خلیج فارس در حدود 500 فروند و تعداد مجموع آنها در حدود 800 فروند است. با 75 درصد قابلیت عملیاتی، همواره تعداد 380 فروند از هواپیمای جنگی اتحادیه در شرایط آمادگی برای عملیات قرار دارند. این مجموعه در روز قادر به سه بار پرواز جنگی هستند. به این ترتیب کشور های اتحادیه میتوانند تا روزی 1100 پروازی جنگی علیه دشمن فرضی انجام دهند.

تعداد هواپیماهای قابل عملیات ایران در حدود 150 فروند است با قابلیت عملیات حد اکثر در حدود 60 درصد. هواپیماهای جنگی ایران بدلیل کهنگی در روز تنها قادر به انجام دو پرواز خواهند بود. به این ترتیب شمار پرواز های عملیاتی 90 فروند هواپیمای جنگی ایران تنها به 180 نوبت خواهد رسید ( در مقایسه با تعداد 1100 پرواز هواپیماهای عربی).

هنگام هجوم به هدفهای زمینی شانس به نتیجه رسیدن هواپیماهای ایران کمتر از 30 در صد است. از هر 20 هواپیمای ایران که در عملیات علیه هدفهای زمینی شرکت کنند، انتظار میرود تنها 12 فروند به پایگاه خود بازگردند. این رقم برای هواپیماهای عرب 15 فروند است.

با توجه به کیفیت تکنیکی و مقایسه قابلیتهای هواپیماهای ایران و اعراب خلیج فارس، در صورت درگیری آنها در یک جنگ هوایی فرضی 7 روزه ایران 62 هواپیما از دست خواهد داد حال آنکه تعداد هواپیماهای از دست رفته اعراب 27 فروند خواهد بود.

این مقایسه نشان میدهد که در یک نبرد هوایی، حتی بدون درگیر شدن نیروهای آمریکا و اسرائیل، برتری کامل با نیروهای عرب حاشیه جنوبی خلیج فارس خواهد بود. انجام مقایسه ای مشابه در زمینه توان رادار ها، نیروی دریایی، دفاع و حمله موشکی شاید بتواند نسبت این برتری و تعادل نا متناسب کنونی را تا حدودی تغییر بدهد.

در نتیجه این تغییر، میزان خسارات متقابل در یک جنگ واقعی نیز طبیعتا افزایش خواهد یافت. این افزایش ظرفیت تخریب را میتوان بعنوان عامل بازدارنده بخدمت گرفت اما در هر حال افزایش قدرت تخریب در سرزمین دشمن با استفاده از سایر ظرفیتها، منجمله قابلیتهای موشکی، نمیتواند میزان خسارات خودی را کاهش دهد.

از این لحاظ پرداختن به نیاز های دفاعی ایران در خلیج فارس و دست کم در رابطه با همسایگان جنوبی ایران یک ضرورت و اولویت درجه یک امنیت ملی است. فراموش نکنیم که تکلیف جنگ مخرب هشت ساله با عراق نیز عاقبت با شکل گرفتن تحولاتی در خلیج فارس به پایان رسید

منبع :
نویسنده: آرامیس جواهریان
http://amaris.mihanblog.com/post/176

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی..توان موشکی ایران این نقطه ضعف نیروی هوایی مارو پوشونده

یک نکته دیگر هم هست...اون هم تعداد اندک پایگاه های هوایی اعراب هست.

میشه با خرابکاری یا شلیک مداوم موشک که خیلی هم دورازواقعیت نیست...عملا نیروی هوایی

اعراب رو فلج کرد.باتوجه به نفوذ ایران در اعراب بخوبی میشه ازعناصر نفوذی حداکثر استفاده کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من اگه شرایط تحریم ها یکم بهتر میشد محتمل ترین گزینه ایران برای خرید جنگنده جدید در کنار ساخت جنگنده داخلی، هواپیمای "J-10" چین بود...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پرويز جان خواهشا از اين مزخرفات در سايت قرار ندهيد كه نويسندش فرق موشك با هواپيما رو نميدونه ! :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا گروه هاي سلفي طرفدار عربستان در سيستان كردستان و خوزستان فعاليت دارند براي همين عربستان هم ميتواند در داخل كشور خرابكاري كند
دوما فكر نكنم موشك به تنهاي عامل بازدارنده باشد اونهم موشكهاي دور برد ما كه فاقد سيستمهاي هدايتي دقيق هستند
(البته فاتح 110 دقتش فوق العاده است كه برد آن كم است)
سوما قيمت هر موشك Storm Shadow حدود يك مليون دلار است كه عربستان با بودجه خودش اگه 1000 تا بخره چي ميشه
موشك هارم را هم فراموش نكنيد
تازه عربستان اس 400 هم ميخواد بخره
تركيب آستر و اس 400 و پاتريوت خطرناك نيست؟
ما بايد براي مقابله با نيروي دريايي عربستان زير دريايي با قاتبليت موشك مافوق صوت داشته باشيم البته اگر عربستان پي 8 نخره

بعدش يك نيروي هوايي قدرتمند بعدش يك نيروي هوايي قدرتمند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!
سیاست > دیپلماسی - سفیر عربستان در قاهره گفت: امیدوارم ایران، قدرت ما را نیازماید زیرا ما توانایی مقابله را داریم.

به گزارش مشرق به نقل از انتخاب، "احمد القطان" سفیر عربستان سعودی در مصر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "الحیات" مصر ادعا کرد: ما در عربستان سعودی مخصوصا دوره ملک عبدالله و از زمانی که وی ولی عهد بود تلاش کرده ایم که دست دوستی را از طرق مختلف بسوی ایران دراز کنیم اما متأسفانه، توطئه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج[فارس] هرگز تمامی ندارد.

وی با سوء استفاده از برخی اظهارات جنجالی داخل کشورمان درباره برتری ایرانیان به دیگر اقوام و ملل، گفت: تا امروز آنها با توهم امپراطوری پارس زندگی می کنند.

القطان افزود: اظهارات اخیر ایرانیان عجیب و غریب است؛ آنها عربستان سعوودی را متهم به دخالت در امور بحرین کردند. این حقیقت ندارد و من می توانم آن را ثابت کنم.

وی مدعی شد: این اتهامات زمانی از سوی ایران متوجه ما می شود که ایران هم در حال مداخله در امور لبنان ، عراق، مصر و کشورهای حاشیه خلیج[فارس] است.

سفیر عربستان سعودی در مصر افزود: وضعیت ما با ایران در منطقه بصورت وحشتناکی است. ما پیام قدرتمندانه و مهمی را به آنها منتقل کرده ایم: ما اجازه نقض امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس] را نمی دهیم.

وی افزود: امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس]، خطر قرمز ما در عربستان سعودی است؛ مطمئناً شما به یاد دارید که عربستان چگونه به حمله کویت پاسخ داد.

احمد القتان در ادامه ادعاهایش، گفت: اهداف ایران در ایجاد یک شبکه جاسوسی در کوبت چه بود؟ کل این قضیه هشدار دهنده است. ایران چندین سال است که جزیره های امارات را اشغال کرده است! و هنوز هم از هر نوع مذاکره ای در این مورد سرباز می زند! و حتی داوری بین المللی را هم قبول نمی کند!

وی با بیان اینکه "ما در عربستان سعودی خیلی از دست ایران رنج کشیدیم" ادامه داد: بگذارید که به شما یادآوری کنم که ایران در سال 1986 و 1987 میلادی، دو بار به حریم عربستان سعودی حمله کرد که ما به آنها هشدار دادیم و وقتی که برای بار سوم این قضیه تکرار شد، هواپیماهای آنها را زدیم.

احمد القتان اضافه می کند: من فکر نمی کنم که سیاست ایران با سیاست مصر در یک خط است. ایران برنامه های خود را دارد. من از اعماق قلبم آرزو می کنم که مصر قادر باشد که ایران را متقاعد کند که روابط همسایگی اش را حفظ کند و به کنواسنیون های بین اللمی احترام بگدارد و دست از دخالت در کشورهای حاشیه خلیج فارس دست بردارد.

وی خطاب به مصاحبه کننده می گوید: برادر عزیر، شما باور نمی کنید که این ایرانی ها دارند در کشورهای حاشیه خلیج فارس چه می کنند. تنها چیزی که این کشور به آن اهمیت می دهد دخالت در هر قسمت از کشورهای جهان عرب است. مصر هم اکنون دارد از این قضیه رنج می برد. مانند خیلی دیگر از کشورهای عربی دیگر، من می توان در مورد هر کشور عربی دیگری، مثال های زیادی بزنم!

سفیر عربستان سعودی در مصر، در ادامه، تلویحاً ایران را تهدید به حمله نظامی می کند و می گوید: من به این چیزی که می گویم اعتقاد دارم: امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را امتحان نکنند. آنها نباید قدرت ما را تست کنند. ان شالله اگر آنها بخواهند کشورهای حاشیه خلیح[فارس] را بی ثبات کنند، ما توانایی مقابله با ایران را داریم.

مصاحبه کننده در این لحظه پرسید: منظور شما از قدرت به معنای خود کلمه است که وی پاسخ داد: بله.

مصاحبه کننده دوباره پرسید که این شامل حمله نظامی هم می شود که القطان پاسخ داد: منظور من ایران است؛ کشورهای حاشیه خلیج[فارس] و امنیت آنها، خط قرمز ماست و ما اجازه نقض امنیت را به آنها را نمی دهیم .

وی افزود: امیدوارم که ایرانی ها قدرت ما را تست نکنند و من دوست دارم چیزهایی که نگفتم یادآور شوم.

القطان ادعا کرد: ما از دست ایرانی ها در دوره حج، خیلی رنج بردیم و آزار دیدیم! آنها به عربستان می آیند و باعث آشوب در طول مدت برگزاری حج می شوند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که جز جنایتی که آل سعود در جمعه خونین سال 1366 آفرید، هیچ گونه دفاع دیگری از ایرانیان در طول سالهای برگزاری حج به ثبت نرسیده است.

مصاحبه کننده در پایان گفت وگو، از سفیر عربستان سعودی در مصر پرسید: آیا ایران، مسؤول آشوب و تظاهرات در عربستان هم هست؛ که القطان بدون اشاره به درگیری های سنگین در کشورش که روزهای متمادی است ادامه دارد، پاسخ داد: کدام تظاهرات؟ همانی را می گویید که 10 تا 15 نفر آمدند؟!
خبر انلاین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پرويز جان خواهشا از اين مزخرفات در سايت قرار ندهيد كه نويسندش فرق موشك با هواپيما رو نميدونه ! :evil:[/quote]

يكيم كه اومد مقايسه كنه جوابش اين شد :evil:
اقا اسم تايبك عوض كنين خلاص
بعدش يشينيم يه دل سير فحش بديمو ازارزو هامون حر ف بزنيم :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب yazdan61 اولا قرار نيست از هر سايتي هر مقاله اي كه هست ، بذارن تو سایت! این جور مقاله ها که اصلا در نگارششون یک ثانیه فکر نشده ارزش خوندنم نداره ، آخه کی گفته کل اعراب حاشیه خلیج فارس با ما میجنگند ، به نظر شما قطرم میاد با ما بجنگه ؟ به نظر شما اونا اصلا وارد جنگ میشن ؟ میدونی اگه یه موشک به کشورشون بخوره دیگه تا ابد کسی اونجا سرمایه گذاری نمیکنه ؟ عربستان قضیش فرق میکنه ولی هیچ کدوم از حاشیه نشین ها موقعیت عربستان رو ندارند ( عمق استراتژیک و ... ) و فکر نکنم وارد جنگ بشوند به غیر از کمک های غیرمستقیم ؟! :evil:
دوما ما به کسی فوحش نمیدیم احترام خودتون رو نگه دارین ! :evil:
چیزایی که الان شما میشنوید و و فکر میکنید آرزو واسه ما خاطرست ! :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب yazdan61 اولا قرار نيست از هر سايتي هر مقاله اي كه هست ، بذارن تو سایت! این جور مقاله ها که اصلا در نگارششون یک ثانیه فکر نشده ارزش خوندنم نداره ، آخه کی گفته کل اعراب حاشیه خلیج فارس با ما میجنگند ، به نظر شما قطرم میاد با ما بجنگه ؟ به نظر شما اونا اصلا وارد جنگ میشن ؟ میدونی اگه یه موشک به کشورشون بخوره دیگه تا ابد کسی اونجا سرمایه گذاری نمیکنه ؟ عربستان قضیش فرق میکنه ولی هیچ کدوم از حاشیه نشین ها موقعیت عربستان رو ندارند ( عمق استراتژیک و ... ) و فکر نکنم وارد جنگ بشوند به غیر از کمک های غیرمستقیم ؟! :evil:
دوما ما به کسی فوحش نمیدیم احترام خودتون رو نگه دارین ! :evil:
چیزایی که الان شما میشنوید و و فکر میکنید آرزو واسه ما خاطرست ! :evil:[/quote]

منم نگفتم همش درست ادم غلط بگيره با دليل بيهتر تا يهو بگه مزخرفات اين توهين به نظر شخص كامنت گذارنده است
بشدت احترام خودم دارم چون هرچي باشه 2 برابر شما سن دارم تقريبا
فحشم منظورم به اين اعراب بود باز به قول داش علي به خودت گرفتي
همشونم وارد جنگ ميشن نه بر اساس هيچ منطقي فقط بخاطر اينكه افسارشون دست كس ديگست تا حالا كدوم كارشون بر بايه عقل بوده اخه اونا فقط كيف بول و انبار ذخيره مهمات بايگاه امريكان در زمان جنگ ولا غير و دراون زمان براي شكار بزرگتر يعني ما قرباني ميشن
ولي بحث من اينه كه موضوع تايبك [color=#DC143C]م[/color][color=#DC143C]ق[/color][color=#DC143C]ا[/color][color=#DC143C]ي[/color][color=#DC143C]س[/color][color=#DC143C]ه[/color][color=#DC143C] [/color][color=#DC143C] [/color][color=#DC143C]ا[/color][color=#DC143C]ر[/color][color=#DC143C]ت[/color][color=#DC143C]ش[/color][color=#DC143C]ه[/color][color=#DC143C]ا[/color][color=#DC143C]س[/color][color=#DC143C]ت[/color]لطفا كمي با دقت بخون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.