mvb_mehrdad

مقايسه قدرت نظامي ايران و عربستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ایران دارای بزرگترین زرادخانه موشکی خاورمیانه است . به نظر من موشک های ما می تونند برخی از ضعف های ما رو در بخش های دیگه بپوشونند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]در ضمن انگار این موشکه که دوستمون گفتن واقعی هست ! DF-3A یک موشک 4000 کیلومتری هست که عربستان سعی داره تا با خریدن کلاهک هسته ای از پاکستان به موشک هسته ای دست پیدا کنه ! [/quote]

واقعا راسته!!!!
من جدی نگرفته بودم- اساتید بنگاه خبری ،هر کسی خبری از این قضیه داره رو کنه که ثواب داره.

از کی و کجا عربستان موشک بالستیک 4000 کیلومتری داره ما خبر نداریم!! حتی من تا به حال نشنیده بودم عربستان ترقه آزمایش کنه!!

مطمئنم که خریدن یا بهشون یه جوری رسوندن. کسی کیدونه تکنولوژی یا اصلاخود موشک از چه طریقی به عربستان منتقل شده؟؟
----------------------------------------------------
مهدی جان این که چینیه!!

[url=http://en.wikipedia.org/wiki/DF-3A]ویکی پدیا[/url]

اون عکس هم که مال عربستان نیست - منبعی دارین شما؟؟[/quote]

حسین آقا يكي از دوستان توضيح داد كه اين موشك ها قديمي هستن ( از رده خارج ) و ... ولي يك نكته خيلي هاعظ اهميته و اونم اينه كه رفقاي عربمون در حال تلاش براي اين هستند كه چين بياد و اينا رو ارتقاع بده همون بهينه سازي خودمون ! :mrgreen:

در كل به نظر من نيروي هاي اطلاعات سيلوها و مقرهاي پرتاب و .... اين موشك ها رو بدست آوردن و مطمئن باش حتی یک دونه از این هم بلند نخواهد شد ! چون هم قدیمی هستن ، هم عربا بی عرضه و دلایل زیادی که بخوام لیست کنم .....! icon_cheesygrin

[quote]چيزي كه واضحه اينه كه با حلوا حلوا دهن شيرين نميشه!!!!
دركنار ايمان بالا ، تجربه و تخصص چيزي هم كه نيازه تجهيزاته نظامي نوينه.
اللخصوص در جنگ هاي امروزي كه ديگه درگيري به صورت تن به تن به وجود نمياد و سرنوشت جنگ ها را در بيشتر اوقات تجهيزات و ادوات نظامي رقم ميزندد.
با اين وجود بايد اعتراف كرد كه كشورمون ايران در بعد دريايي و هوايي كه مهمترين بخش اين جنگ ها(منظور دور بودن دو كشور از نظر زميني) رو تشكيل ميدن كمي ضعيفتر از حريفه و فقط در بعد زميني برتري داره كه اونم با توجه به بعد زميني جنگ عملا كارايي نداره.
ولي اگر قرار باشه از انصاف نگذريم بايد بگم توان موشكي ما واقعا خارق العاده است و خيلي روش ميشه حساب كرد.
در آخر اميدوارم كه هيچوقت مسلمانا با هم نجنگند و همه مسلمانان دشمن واقعي خودشون رو بشناسن و جهت مبارزه با اون گام بردارن.[/quote]

داداش اولا خیلی از عربستانی ها مسلمون نیستن ، وهابین ! icon_cheesygrin
ثانیا ، نمیفهمم کی گفته ما در نیروی دریایی و هوایی از عربستانی ها کمتریم ؟ داداش میدونی قدرت یعنی چی ؟ یعنی این که دو تا جوون باشن که واسه مملکتشون بمیرن ، ما اف 15 نداریم ، که نداریم ، مگه حتما باید از آشغالای اونا داشته باشیم ! ما اف 14 داریم که سگش شرف داره به 100 تا اف 15 ، هنوز خیلی از دوستان فرق اف 15 و اف 14 رو نمیدونن که نظر میدن ، آخه کدوم از آدمایی که دم از ضعیف بودن ما میزنن از 100 ک . م یکی از پایگاه های ما رد شدن ؟
آخه کی میگه نیروی دریایی ما ضعیفه ؟ یه نور خرج اون ناو الریاضشون بیشتر نیست ! آخه تا اونا بخوان ناوهاشون رو روشن کنن که همشون رو به فنا دادیم ! یک دفعه گفتم ، جنگنده های عربستانی نمیتونن نزدیک خاک ما بشن که بعدش بخوان شکر خوری کنن ! :(

[quote]در زمينه موشکي و دريايي با توجه به موشک هاي ما, هرچند عربستان هم موشک بالستيک
که از چين خريداري کرده داره, ما سرتريم. در زمينه دريايي هم با توجه به توان موشکي ضد کشتي و زيردريايي ها باز برتري با ماست.
منتها در زمينه هوايي متاسفانه بايد عرض کنم که در صورت درگيري, چندان حرفي براي گفتن نخواهيم داشت و احتمالا تلفات سنگيني خواهيم داد ... نبرد f-4 و f-5 چهل سال پيش با f-15 و تورنادو و ديگر هواپيماهاي بروز عربستان نتيجش از همين حالا معلومه .... روي f-14 هم زياد حساب باز نکنيد , يکي تعداد عملياتيشون خيلي کمه , بقيه هم فقط ميپرند ! موشک فونيکسي هم نيست ! هاگ هم آزمايشي هست و هنوز بطور کامل عملياتي نشده ,ميمونه اسپارو و سايدوانديور که برتري خاصي به حريف ندارند .شايد mig-29 و ميراژ ها بتونن کاري صورت بدند ....

در هر صورت در زمينه هوايي, برتري کامل با عربستان هست .[/quote]

داداش دیگه از شما توقع این حرفا رو نداشتم ! :(
اون موشک هاشون شک دارم روشن بشن که حالا ما بخواییم جلوی پروازشون رو بگیریم ! :mrgreen:
آخه کی میگه ما با اف 4 و 5 میریم به جنگ تورنادو ؟ مگه امیرشاه صفی از ساخت موشک با برد 40 کیلومتر خبر نداده بود ؟ چرا همه چی یادتون میره ؟ میدونی این 40 کیلومتر مال چند سال پیش بوده ؟ میدونی پروژه ساخت فینیکس از کی شروع شده ؟
تورنادو رو از روی تامکت ساختن ! این تورنادویی که میبینی بچه ی تامکته ! زیاد به اینا امیدوار نباش ! اتفاقا به تنها چیزی که باید از همه بیشتر امیدوار بود همین تامکت ها هستن ! :party:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

اصلا عربستان هرکول ! اصلا عربستان ابرقدرت ! اصلا هر .......... ! ولی مهم اینه که ما واسه مملکتمون میجنگیم نه واسه پول نه واسه مقام نه واسه .... ما به عشق آقامون حضرت مهدی (عج) میجنگیم ما به عشق رهبرمون میجنگیم ! عربستان هم همچین کسانی رو داره ؟ مهم اینه که ما هستیم و تا هستیم نمیذاریم دشمن پاشو تو خاکمون بذاره ، اس 300 نداریم ، کلاش که داریم ، اگه کلاش نداریم تیرکمون که هست ، اگه تیرکمون نیست سنگ که هست ، اگه سنگم نیست تن ما که هست ، ما وظیفمون رو انجام میدیم به این کارا هم کاری نداریم ! :lol:

خداوندا توفیق شهادت رو به ما بده ! :(
الــــــــــــــــــــــــهــــی آمین ! :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران و عربستان هیچ کدام قدرت شکست حریف را در یک جنگ حقیقی ندارند

این مساله در درگیری های نظامی دو طرف در دهه ۶۰ واضح بود آن هم در شرایطی که
ایران درگیر جنگ با عراق بود

از نظر نظامی:
عربستان توان عملیات نظامی خارج از مرزهای خود به تنهایی را ندارد این امر در جنگ عراق و
کویت که حملاتی به مناطقی از مرز عربستان را شامل میشد به خوبی مشهود بود. عربستان
حتی یک حمله هوایی را نتوانست یا نخواست سامان دهد و ترجیح داد تا با پول ارتش آمریکا را
برای این حمله اجیر کند

ایران نیز گرچه نیروی زمینی مقتدری دارد لیکن برای عملیات زمینی در عربستان نیاز به توان
پشتیبانی لجستیکی دریایی و هوایی قوی دارد تا خطوط مواصلاتی امنی از شمال خلیج فارس به جنوب آن داشته باشد که امکانات موجود اجازه این امر را نمی دهد

از نظر سیاسی:
حمله عربستان به ایران باعث افزایش قیمت نفت و نارضایتی اربابان عربستان میشود
مگر به یک پیروزی کامل و سریع ایمان داشته باشند که بعید به نظر میرسد

ایران نیز با حمله به عربستان، کشور حرمین شریفین نارضایتی بخشی از مسلمین و دولتهای اسلامی را ایجاد میکند

عوامل تاثیر گذار دیگر:
عربستان نیروهای وهابی افراطی آموزش دیده در شرغ و غربی و حتی در داخل ایران برای
ایجاد خرابکاری در ایران دارد
شرق عربستان و غنی ترین بخش آن منطقه ای شیعه نشین است که ایران در آن نفوذ زیاد و قدرت تاثیر گذاری زیادی دارد
:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یادتون باشه در زمینه ی حمله ما بسیار ناتوانیم. دکترین ما بر اساس دفاع در مقابل آمریکا طراحی شده ولی توانایی انجام یک تک موفق و بزرگ رو در خاک کشور دشمن ازمون میگیره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Aspahbod جان هميشه اينو بدون ، یک مدافع بدون قدرت حمله هیچ ارزشی نداره ، ما ارزش داریم پس قدرت حمله هم داریم ( حال ندارم بیشتر بازش کنم خودت یکم فکر کنی میفهمی ) ! :mrgreen:

smorteza عزیز ورودت رو به جمع بروبچ میلیتاری تبریک میگم ! icon_cheesygrin

دوست عزیزم این حرفت اعصابمو خورد میکنه که ما رو با عربستان قاطی کردی و گفتی ما توان شکست حریف رو نداریم ! کی رو با کی مقایسه کنی ! چرا مزخرف میگی ما حریف حقیقیمون رو شکست ندادیم ؟ 42 کشور ؟ میدونی یعنی چی ؟ میدونی وقتی اونا خاک ما رو گرفتن با گوشت و خونمون خاکمون رو پس گرفتیم ؟ ما توان شکست حریف رو نداریم ؟ اعصابم خورد میشه هر وقت میام این پست های سرتاسر مزخرف رو میخونم ولی باید جواب داد تا ملت فکر نکنن داری راست میگی ! icon_cheesygrin دیگه بیشتر نمیگم ، بذار فردا قشنگ تفهیمت میکنم که بفهمی ما توان شکست آمریکارم داریم ولی عربستان از پس الحوثی ها هم برنمیاد ! :(

کی میگه ما توان لجستیک و پشتیبانی نیروهامون رو نداریم ؟ میدونی هرکولس چیه ؟ این هواپیما ویژه ترابری و پشتیبانی هست ! این هواپیماها برای فرود وسط پایگاه های دشمن ساخته شدند اونم با کله چون واقعا هواپیماهای مقاومی هستند ! 10 تا از اینا واسه لجستیک 100000 تا نیرو کافیه تا 1000000 نفرم جا داره فقط باید سورتی ها بیشتر بشه و در صورت ترکیدن جایگزین موجود باشه ! :(

با این دو سه خط آخرت خیلی خندیدم ! :mrgreen: نفوذ در شیعیان هست ولی وجود وهابی های افراطی برای خرابکاری یه جوکه محضه ! نیرویهای اطلاعاتی ما ، اگر اونا دست تو دماغشون کنن میفهمن چه برسه به این غلطا !

خیلی خوابم میاد ! حال ندارم زیاد بنویسم وگرنه جون میدادی واسه پست های 500 خطی ! :party:
شرمنده به جاهایی تند رفتم ! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ایران دارای بزرگترین زرادخانه موشکی خاورمیانه است . به نظر من موشک های ما می تونند برخی از ضعف های ما رو در بخش های دیگه بپوشونند.
[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان ما رو روشن کنی ایا عربستان با بودجه نظامی 10 برابر ایران واقعا از ایران ضعیف تره
مگه می شه؟
اخه از قدیم گفتن هر چی پول بدین آش می خورین
از دوستانی که بنده رو در درک و توجیه این مطلب یاری می کن پیشاپیش سپاس گذارم
من هنوز رای ندادم قضیه مبهم برام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان ما رو روشن کنی ایا عربستان با بودجه نظامی 10 برابر ایران واقعا از ایران ضعیف تره
مگه می شه؟
من هنوز رای ندادم قضیه مبهم برام[/quote]
بله ضعيفتر در جنگ 33 روزه بوجه نظاميه كدام طرف بيشتر بود كدام طرف در رفت؟
عربستان بوجه براي زير بنا نداره بلكه فقط خريداري ميكنه مستشارمياره يا نيروي نظامي كشور هاي ديگرو استخدام ميكنه هر وقت يك عكس واقعي يا باچشم هاي خودت ديدي بك عرب اگر تونست يك اف 5 حالا اف15 پيشكشش اورهالم نه يك كاناپي بازو بسته كنه آن وقت مي توانيم بگوييم عربا به يك جايي رسيدن
البته نصف بيشتر اين بوجه هم خرج خورد وخورا كشون و تفريحات نظاميانشون ميشه ها :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان ما رو روشن کنی ایا عربستان با بودجه نظامی 10 برابر ایران واقعا از ایران ضعیف تره
مگه می شه؟
من هنوز رای ندادم قضیه مبهم برام[/quote]

[b]قبلا در يك تاپيك ديگه اينو گفتم باز هم تكرار ميكنم [/b]

[quote]سلام

چيزي كه مهمه نحوه خرج كردن بودجه نظامي هست .

مثلا ما با همين بودجه نظامي كلي پروژه تحقيقاتي را جلو برديم و به نتيجه هم رسونديم ولي عربستان دلار ميده اسلحه تحويل ميگيره ...
فكر ميكنيد در بلند مدت برد با كيه ؟ كسي كه اسلحه ميسازه يا كسي كه اسلحه ميخره ؟

نكته بعد اينكه بودجه نظامي بايد با بودجه كل كشور تناسب داشته باشه الان به نظر من اولويت اول ما بايد اقتصاد باشه ( براي حرفم دليل دارم )
بودجه نظامي سنگين يعني اينكه شما بايد به اقتصاد كشور ومردم بيشتر فشار بياري ...
( البته به اميد خدا با اجراي كامل طرح هدفمند سازي و اصلاح نظام مالياتي دست دولت براي تخصيص بودجه خيلي باز ميشه ...) [/quote]

عربستان در طي اين سال ها چيزي حدود 30 درصد بودجه جاري خودش را صرف امور نظامي كرده كه روي همين روال احتمالا بودجه نظامي 2011 بايد بالاي 40 ميليون دلار باشه بودجه نظامي ما هم احتمالا 12 ميليون دلار بنابراين راحت باشيد بودجه اونها 10 برابر ما نيست .!!! در ضمن ما غير از بودجه رسمي درامدهاي فرعي هم داريم مثلا فعاليتهاي اقتصادي سپاه ...

مضافا اينكه دكترين نظامي هر كشوري در نوع مصرف بودجه نقش اساسي داره . عربستان بيشتر خريد داره و ما از زمان جنگ تا به حال ياد گرفتيم كه توليد داشته باشيم اضافه كنيد اين را هم كه امريكا همون جنگ افزارهايي را كه به اعراب ميفروشه چطور دولا پهنا و چند برابر قيمت حساب ميكنه مثالش مقايسه هزينه استقرار سامانه تاد با اس400 يك سرچي بكنيد چيزهاي جالبي مفهميد . حالا فاكتور بگيريد هزينه سرويس جنگ افزارها و مستشاران بيشمار امريكايي و غيره كه مفت مفت ميچرخن ... عربستان بايد از همون بودچه بده...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در هر صورت عربستان یه نقطه ضعف بزرگ داره اونم نفتشه

اگه عربستان نفت تولید نکنه پول نداره ، پول نداشته باشه آمریکا کمک نمی کنه
پس اون همه سلاح همش کشک کافیه دو تا موشک بخوره تو تاسیسات نفتیش الفاتح

آمریکاییام که شرف ندارن ببین سر قضیه لیبی یه بار این طرف و میگیرن یبار اون طرف ( بستگی داره تو اون روز شهرهای نفتی دست کدوم طرف باشه ) ، تنها مشکل اینه که همون قدر ما اعتقاد داریم تو راه خدا و دین کشته بشیم شهیدیم میریم بهشت اونام معتقدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

عربستان در طي اين سال ها چيزي حدود 30 درصد بودجه جاري خودش را صرف امور نظامي كرده كه روي همين روال احتمالا بودجه نظامي 2011 بايد بالاي 40 ميليون دلار باشه بودجه نظامي ما هم احتمالا 12 ميليون دلار بنابراين راحت باشيد بودجه اونها 10 برابر ما نيست .!!! در ضمن ما غير از بودجه رسمي درامدهاي فرعي هم داريم مثلا فعاليتهاي اقتصادي سپاه ...

مضافا اينكه دكترين نظامي هر كشوري در نوع مصرف بودجه نقش اساسي داره . عربستان بيشتر خريد داره و ما از زمان جنگ تا به حال ياد گرفتيم كه توليد داشته باشيم اضافه كنيد اين را هم كه امريكا همون جنگ افزارهايي را كه به اعراب ميفروشه چطور دولا پهنا و چند برابر قيمت حساب ميكنه مثالش مقايسه هزينه استقرار سامانه تاد با اس400 يك سرچي بكنيد چيزهاي جالبي مفهميد . حالا فاكتور بگيريد هزينه سرويس جنگ افزارها و مستشاران بيشمار امريكايي و غيره كه مفت مفت ميچرخن ... عربستان بايد از همون بودچه بده...[/quote]

با 40 میلیون دلار که حتی نمیشه 20 تانک آبرامز خرید... احتمالا منظورتون 40 میلیارد دلار بوده. نه؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در هر صورت عربستان یه نقطه ضعف بزرگ داره اونم نفتشه

آمریکاییام که شرف ندارن ببین سر قضیه لیبی یه بار این طرف و میگیرن یبار اون طرف ( بستگی داره تو اون روز شهرهای نفتی دست کدوم طرف باشه ) ، تنها مشکل اینه که همون قدر ما اعتقاد داریم تو راه خدا و دین کشته بشیم شهیدیم میریم بهشت اونام معتقدن[/quote]

ببخشید اشتباه نشه عربستان یک زمانی فقط نفت داشت !! . الان بزرگترین تولید کننده مواد پتروشیمی و مولد های صنعتی دنیاست . در ضمن حاجی خورشم خوبه ! بیشتر ماهی - مروارید - کانی های زیستی آسیا رو هم تعمین می کنه . دشمن رو اگه ساده بگیری شکستت حتمی هست ! بعدش عرب ها بعد از سقوط نظام شاهنشاهی ایران که کلی بودجه صرف خرید اسلحه و صنعت از غرب می کرد کلی در خارج عربستان سرمایه گذاری کردن و الان در کشوری مثل آمریکا و انگلستان و فرانسه سرمایه گذار عمده هستن ! شاید بعد یهود ها ! پس فقط نفت نیست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]در هر صورت عربستان یه نقطه ضعف بزرگ داره اونم نفتشه

آمریکاییام که شرف ندارن ببین سر قضیه لیبی یه بار این طرف و میگیرن یبار اون طرف ( بستگی داره تو اون روز شهرهای نفتی دست کدوم طرف باشه ) ، تنها مشکل اینه که همون قدر ما اعتقاد داریم تو راه خدا و دین کشته بشیم شهیدیم میریم بهشت اونام معتقدن[/quote]

ببخشید اشتباه نشه عربستان یک زمانی فقط نفت داشت !! . الان بزرگترین تولید کننده مواد پتروشیمی و مولد های صنعتی دنیاست . در ضمن حاجی خورشم خوبه ! بیشتر ماهی - مروارید - کانی های زیستی آسیا رو هم تعمین می کنه . دشمن رو اگه ساده بگیری شکستت حتمی هست ! بعدش عرب ها بعد از سقوط نظام شاهنشاهی ایران که کلی بودجه صرف خرید اسلحه و صنعت از غرب می کرد کلی در خارج عربستان سرمایه گذاری کردن و الان در کشوری مثل آمریکا و انگلستان و فرانسه سرمایه گذار عمده هستن ! شاید بعد یهود ها ! پس فقط نفت نیست .[/quote]
كاملا موافقم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]اگه این جوری دوستان یه کشور 36 میلیون نفری چنان ابر قدرت نظامی و اقتصادی حساب کنند و ایران 75 میلیونی با جمعت جوان پرشور هیچی در مقابل نداره!
پس ما باید با سلاح های خیلی زیادمون توی جنگ هشت ساله! و خرج کردن پول فرت وفرت! برای ارتش و سپاه و بسیج ! که باید 100 در 100 شکست میخوردیم
اگه دوره جنگ با اون تجهیزات زیادی! که داشتیم رو یادمون بیاد که حتما نابود بودیم!
همون جورکه دوستان که گفتن ما با اون امکانات و تجهیزات زیاد! دوره جنگ داشتیم مقابل تمام دنیا شکست میخوردیم!
و اگه ما در مقابل عربستان هیچی باشیم تا حالا که امریکا و ناتو که با خاک یکسانمون کرده بودن این دشمن 30 ساله رو!
قربون این دشمن 30 ساله برم
[/b] :mrgreen: icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.