mvb_mehrdad

مقايسه قدرت نظامي ايران و عربستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان باید متوجه باشند که در صورت درگیری فقط عربستان نیست که با ما میجنگه باید اتحادیه عرب و احتمالا ناتو رو هم در نظر گرفت .
به نظر من که چنین درگیری رخ نخواهد داد. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خیلی راحت از جنگ صحبت می کنن.به نظر من بازنده ی اصلی هر دو کشور هستن.همینکه آمریکا تونسته کاری کنه که ما به فکر جنگ با کشوری مسلمان (مردمش) بیفتیم تا حدود زیادی برنده شده.همینکه اینجوری دو تا کشور همسایه رو به فکر جنگ با هم میندازه برنده شده.
خواهشا بعضی ها صرفا از دیدگاه میهن پرستانه نگاه نکنن.حتی اگه ایران از نظر نظامی توی این جنگ پیروز بشه،اونوقت جایگاه و دیدگاه نسبت به ایران میشه مثل اتحاد شوروی در دهه 60 میلادی.این تفاوت که قدرت اون رو نداره و همه هم خواستار نابودیش میشن.(با توجه به تبلیغات منفی آمریکا که اتفاقا خوب هم جواب داده)
خدا لعنت کنه سران کشور آمریکا رو که حتی یک روز اجازه ی خواب راحت به کل دنیا رو نمی دن.تا وقتی که کشوری مثل آمریکا هست،نا امنی و جنگ هم توی دنیا هست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان خیلی راحت از جنگ صحبت می کنن.به نظر من بازنده ی اصلی هر دو کشور هستن.همینکه آمریکا تونسته کاری کنه که ما به فکر جنگ با کشوری مسلمان (مردمش) بیفتیم تا حدود زیادی برنده شده.همینکه اینجوری دو تا کشور همسایه رو به فکر جنگ با هم میندازه برنده شده.
خواهشا بعضی ها صرفا از دیدگاه میهن پرستانه نگاه نکنن.حتی اگه ایران از نظر نظامی توی این جنگ پیروز بشه،اونوقت جایگاه و دیدگاه نسبت به ایران میشه مثل اتحاد شوروی در دهه 60 میلادی.این تفاوت که قدرت اون رو نداره و همه هم خواستار نابودیش میشن.(با توجه به تبلیغات منفی آمریکا که اتفاقا خوب هم جواب داده)
خدا لعنت کنه سران کشور آمریکا رو که حتی یک روز اجازه ی خواب راحت به کل دنیا رو نمی دن.تا وقتی که کشوری مثل آمریکا هست،نا امنی و جنگ هم توی دنیا هست.[/quote]

موضوع تاپیک بررسی قدرت نظامی دوکشور هست و لزوماً درباره جنگ نیست، ولی شاید راهبرد جدید سعودی در اقدام نظامی برای برای حفظ منافع برون مرزی و حتی مقابله با مشکلات داخلی خودش (تقریباً از زمان جنگ صعده) برای کاربران تصور یا نگرانی از یک جنگ احتمالی رو ایجاد کرده.

ولی با نظر شما کاملاً موافقم که هر دو سمت درگیری صدمات زیادی خواهند خورد و صد البته که برنده اصلی آمریکا و غرب خواهند بود.

جنگ چیزی هست که ملل مستقل باید ازش اجتناب کنن ولی بعضی وقتا حکم آش کشک خاله رو داره که حتی اگر ملتی نخواد بخوره هم به خوردش میدن مثل زمان ابتدای انقلاب، کاش چنین چیزی دوباره رخ نده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حتی اگه ایران از نظر نظامی توی این جنگ پیروز بشه،اونوقت جایگاه و دیدگاه نسبت به ایران میشه مثل اتحاد شوروی در دهه 60 میلادی.این تفاوت که قدرت اون رو نداره و همه هم خواستار نابودیش میشن.(با توجه به تبلیغات منفی آمریکا که اتفاقا خوب هم جواب داده)
[/quote]

era_923 جان يعني نجنگيم يا اگه ميجنگيم ببازيم ؟ :mrgreen:

GRIPEN داداش حرفات رو قبول دارم فقط يه جاهايي رو نه :

[quote]اگر اشتباه نکنم دفاع ضد بالستیک پک سه دارن که شاید در حجم کم آتش میانبرد تا اندازه ای به دربخور باشه، بهر حال اگر این سامانه خیلی آش دهن سوزی بود خود سازندگان به سراغ تاد و آرو و غیره نمیرفتن. [/quote]

داداش آرو و تاد هم هنوز در حجم كم آتش ميانبرد موشك هاي معمولي مشکل دارند مثلا شهاب 3 هاي قديمي ، تازه بدون هیچ تاکتیکی نه کلاهک های فریب دهنده ، جمر و ..... چه برسه به پک سه ! داداش با همون آروشون بود که یه اسکاد عتیقه رو زده بودن و هی ادعا میکردن ما شهاب 3 زدیم ! icon_cheesygrin

[quote]تلاش و کوشش متخصصان متعهد داخلی و مهارت و ایمان خلبانان غیور ما هم هر چین قابل تحسینه ولی بنظر نمیرسه که فاصله بین اف-5 با یوروفایتر رو بتونه پر کنه.[/quote]

داداش کی میگه ما با اف 5 میریم سراغ یوروفایتر ؟ همین چند روز داشتم تلویزیون میدیدم یهو یه فانتوم نشون داد بعدش گفت امیر شاه صفی خاطر نشان کرد : درست یادم نیست ولی مهمترین حرفش این بود که در سال 90 بدنه هواپیماهای ما رادارگریز خواهند شد ! یه همچین مضمونی داشت الان اصلا یادم نیست میگردم تو خبرها شاید پیداش کنم ! این یعنی اینکه ما با اف 5 نمیریم به جنگ با یوروفایتر ! icon_cheesygrin

در کل همه چون از نیروی هوایی ما بی اطلاع هستند ، این نیرو رو ضعیف جلوه میدن در صورتی که اصلا درست نیست ، اگرم چیزی نمیدونید بهتر حرف نزنید تا اینکه بدون دلیل بگید ایران در بعد هوایی ضعیفه ! :(

در ضمن انگار این موشکه که دوستمون گفتن واقعی هست ! DF-3A یک موشک 4000 کیلومتری هست که عربستان سعی داره تا با خریدن کلاهک هسته ای از پاکستان به موشک هسته ای دست پیدا کنه ! :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در ضمن انگار این موشکه که دوستمون گفتن واقعی هست ! DF-3A یک موشک 4000 کیلومتری هست که عربستان سعی داره تا با خریدن کلاهک هسته ای از پاکستان به موشک هسته ای دست پیدا کنه ! [/quote]

واقعا راسته!!!!
من جدی نگرفته بودم- اساتید بنگاه خبری ،هر کسی خبری از این قضیه داره رو کنه که ثواب داره.

از کی و کجا عربستان موشک بالستیک 4000 کیلومتری داره ما خبر نداریم!! حتی من تا به حال نشنیده بودم عربستان ترقه آزمایش کنه!!

مطمئنم که خریدن یا بهشون یه جوری رسوندن. کسی کیدونه تکنولوژی یا اصلاخود موشک از چه طریقی به عربستان منتقل شده؟؟
----------------------------------------------------
مهدی جان این که چینیه!!

[url=http://en.wikipedia.org/wiki/DF-3A]ویکی پدیا[/url]

اون عکس هم که مال عربستان نیست - منبعی دارین شما؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
واقعا راسته!!!!
من جدی نگرفته بودم- اساتید بنگاه خبری ،هر کسی خبری از این قضیه داره رو کنه که ثواب داره.

از کی و کجا عربستان موشک بالستیک 4000 کیلومتری داره ما خبر نداریم!! حتی من تا به حال نشنیده بودم عربستان ترقه آزمایش کنه!!

مطمئنم که خریدن یا بهشون یه جوری رسوندن. کسی کیدونه تکنولوژی یا اصلاخود موشک از چه طریقی به عربستان منتقل شده؟؟
[/quote]
يك موشك سوخت مايع ساخت چين هست كه سال 1971 وارد خدمت شده و چين در سال 1987 تعدادي بين 36 تا 60 تاشو كه از رده خارج شده بودند به عربستان فروخت.
و البته بايد گفت كه توانايي حمل كلاهك هسته اي رو هم داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]موشک :

موشک هوا به زمین : ماوریک آ. جی. ام- 65، آ. اس- 15 .

موشک ضد رادار : شرایک آ. جی. ام- 45 .

موشک هوا به هوا : سایدوایندر آ. آی. ام- 9 ج / ال/ پی، اسپارو آ. آی. ام- 7 اف
[/quote]
در مورد توان هوایی عربستان یک سوال مطرح است که ان هم به تسلیحات هدایت شونده این نیرو باز می گردد با توجه با نوشته های دوستان ایا این نیرو در تهاجم به اهداف زمینی تنها صاحب دو موشک ماوریک (موشکی هدایت تلویزیونی کوتاه برد) و موشک هدایت رادیویی (؟) با برد کوتاه تر 15 کیلومتری AS-15 است ؟ با فرض درست بودن جواب این پرسش به نظرتان حتی اگر عربستان اف-35 هم داشت با چنین تجهیزاتی چه کاری می توانست در مقابل نیروی هوایی ایران با طیف وسیعی از مهمات هوشمند و هدایت لیزری در یک نبرد فرضی انجام دهد؟ قطعا با این تحهیزات کار چندانی از ان ساخته نبود
این موضوع در مورد موشک های ضد کشتی , کروز , بالستیک و موشک های هوا به هوا نیز صادق است گرچه در این اواخر عربستان یکی از خریداران احتمالی موشک هوا به هوای پیشرفته IRIS-T بوده که می تواند در نبردهای هوایی با ارچرهای ایران مقایسه شود

اما مواردی که از نظر دوستان جا ماند با توجه به مطالب فوق توجه احتمالی عربستان به تسلیحات هوشمند و موشک های کروز هوا پایه است که در این حوزه عربستان یکی از مشتریان بمب های جیدام است که با ورود این مهمات به سازمان رزم عربستان توانایی بالایی به ایگل های عربستانی در تهاجم دقیق به اهداف ثابت اظافه می شود علاوه بر این خبرهایی از توجه این کشور به جذب موشک استورم شادو بریتانیایی نیز است موشکی که بیش از 250 کیلومتر برد دارد و یکی از خطرناک ترین تسلیحات ناوگان اروپایی عربستان به حساب خواهد امد

...

به هر حال برای بررسی قابلیت های های هوا به زمین دو طرف خیلی خوب بود که دوستان به جای پیگیری مسایل درجه دوم به جمع اوری اخرین اطلاعات از مهمات و تسلیحات هوشمند هوا به زمین دو طرف می پرداختند تا با بر اساس انها بتوان قابلیت های تهاجم به اهداف زمین و درایی را در دوطرف را بهتر و دقیق تر مقابسه کرد.
در کل اگر قصد این تاپیک و شرکت کنندگان در ان مقایسه قوای نظامی ایران و عربستان باشد می توان انرا در بررسی های جز به جز به طور مثال همان طوری که داش علی عزیز نیز اساره داشتن در حوزه های هجوم و دفاع در هر سه حوزه انجام داد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر نیروی زمینی ما قوی تریم ولی از نظر هوایی و دریایی عربستان با داشتن تعدادی ناوپیشرفته که فکر کنم از فرانسه با انگلیس خریده بود به اسم الریاض اگه اشتباه نکنم در مقابل f15 های عربستان ما حدود 30 تا f14 داریم که اگر هنوز فونیکس داشته باشیم بر f15 های عربستان که از مدل اصلیش ضعیف تر هستن برتری دارن و 40 تا mig29 که اگر به smt ارتقاع داده نشده باشند زیاد نمیشه روشون حساب کرد البته در مقابل عرستان تعداد زیادی تورنادو داره که حدود 40 تاشون مخصوص نبرد هوایی هستند اگه اشتباه نکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="komando59"][quote]
era_923 جان يعني نجنگيم يا اگه ميجنگيم ببازيم ؟ :mrgreen:

[/quote]

[quote name="GRIPEN"][quote]موضوع تاپیک بررسی قدرت نظامی دوکشور هست و لزوماً درباره جنگ نیست، ولی شاید راهبرد جدید سعودی در اقدام نظامی برای برای حفظ منافع برون مرزی و حتی مقابله با مشکلات داخلی خودش (تقریباً از زمان جنگ صعده) برای کاربران تصور یا نگرانی از یک جنگ احتمالی رو ایجاد کرده.

ولی با نظر شما کاملاً موافقم که هر دو سمت درگیری صدمات زیادی خواهند خورد و صد البته که برنده اصلی آمریکا و غرب خواهند بود.

جنگ چیزی هست که ملل مستقل باید ازش اجتناب کنن ولی بعضی وقتا حکم آش کشک خاله رو داره که حتی اگر ملتی نخواد بخوره هم به خوردش میدن مثل زمان ابتدای انقلاب، کاش چنین چیزی دوباره رخ نده.

[/quote]
نه من که نگفتم ببازیم!اتفاقا اگه خدای نکرده ما در این جنگ شکست بخوریم،سالها طول میکشه تا دوباره ایران بخواد قدرت کنونیش رو تو منطقه به دست بیاره.من اون حرفو برای این گفتم که اینقدر مشتاقانه از جنگ صحبت نکنیم.چون حتی پیروزی نظامی هم خیلی سودی به حال ما نداره (مگر اینکه به ساقط شدن خاندان منحوس آل سعود منجر بشه و ایران هم قدرتش توی منطقه دو چندان بشه)جنگی نباید شروع شه ولی اگه شروع شد باید با تمام قوا جنگید.امیدوارم هیچ وقت جنگی اتفاق نیفته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]كه در صروت شليك بيش از 50 عدد شهاب 1 يا 2 اونم 3 نه زيزا عربستان در برد اين دو موشك قرار دارد به نظرم جنگ به پايان ميرسد [/quote]
از کی تا حالا کلاهک هسته ای داریم که من خبر نداشتم؟ :mrgreen:[/quote]
بينم من كجاي جملم نوشتم كلهك هسته اي براي خودتون تحليل كردين؟
مگه فقط موشك ها براي بردن كلهك هسته اي به كار ميره
لطفا با دقت بخوانيد پست ها.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چيزي كه واضحه اينه كه با حلوا حلوا دهن شيرين نميشه!!!!
دركنار ايمان بالا ، تجربه و تخصص چيزي هم كه نيازه تجهيزاته نظامي نوينه.
اللخصوص در جنگ هاي امروزي كه ديگه درگيري به صورت تن به تن به وجود نمياد و سرنوشت جنگ ها را در بيشتر اوقات تجهيزات و ادوات نظامي رقم ميزندد.
با اين وجود بايد اعتراف كرد كه كشورمون ايران در بعد دريايي و هوايي كه مهمترين بخش اين جنگ ها(منظور دور بودن دو كشور از نظر زميني) رو تشكيل ميدن كمي ضعيفتر از حريفه و فقط در بعد زميني برتري داره كه اونم با توجه به بعد زميني جنگ عملا كارايي نداره.
ولي اگر قرار باشه از انصاف نگذريم بايد بگم توان موشكي ما واقعا خارق العاده است و خيلي روش ميشه حساب كرد.
در آخر اميدوارم كه هيچوقت مسلمانا با هم نجنگند و همه مسلمانان دشمن واقعي خودشون رو بشناسن و جهت مبارزه با اون گام بردارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من عربستان خيلي مشتاق اين هست كه ايران با يه كشوري وارد جنگ بشه.
احتمال داره خودش جنگ رو شروع كنه و بعدش بسپاره دست آمريكا و .... .
با اين كارش ميتونه نفت بيشتر بفروشه.
موضوع بحرين هم همينه كه ايران يه اشتباه بكنه و وارد ماجرا بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بينم من كجاي جملم نوشتم كلهك هسته اي براي خودتون تحليل كردين؟
مگه فقط موشك ها براي بردن كلهك هسته اي به كار ميره
لطفا با دقت بخوانيد پست ها.[/quote]
شما نگرفتین منظورمو!
منظورم این بود مگه روی شهاب 1 و 2 کلاهک هسته ای سوار کردی؟
با چه بینشی میگید با 50 تا جنگ تموم میشه؟ بگید تا ماهم روشن بشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زمينه موشکي و دريايي با توجه به موشک هاي ما, هرچند عربستان هم موشک بالستيک
که از چين خريداري کرده داره, ما سرتريم. در زمينه دريايي هم با توجه به توان موشکي ضد کشتي و زيردريايي ها باز برتري با ماست.
منتها در زمينه هوايي متاسفانه بايد عرض کنم که در صورت درگيري, چندان حرفي براي گفتن نخواهيم داشت و احتمالا تلفات سنگيني خواهيم داد ... نبرد f-4 و f-5 چهل سال پيش با f-15 و تورنادو و ديگر هواپيماهاي بروز عربستان نتيجش از همين حالا معلومه .... روي f-14 هم زياد حساب باز نکنيد , يکي تعداد عملياتيشون خيلي کمه , بقيه هم فقط ميپرند ! موشک فونيکسي هم نيست ! هاگ هم آزمايشي هست و هنوز بطور کامل عملياتي نشده ,ميمونه اسپارو و سايدوانديور که برتري خاصي به حريف ندارند .شايد mig-29 و ميراژ ها بتونن کاري صورت بدند ....

در هر صورت در زمينه هوايي, برتري کامل با عربستان هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.