mvb_mehrdad

مقايسه قدرت نظامي ايران و عربستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]کشورهای حوزه خلیج فارس آنقدر بین خودشان مشکل دارند که هیچ وقت این گفته شما درباره شان صدق نمی کند.یعنی هیچ وقت این کشورهای با هم متحد نمی شوند .در بحرین هم از نیروهای سپر جزیره ای فقط عربستان دخالت کرد.امارات به صورت نمایشی یک تعداد خیلی کمی نیروهای پلیس فرستاد.کویت هم یک کشتی مثلا !برای حفاظت از مرزهای دریایی بحرین فرستاد!
به طور کلی تمام کشورهای حوزه خلیج فارس نگاه یکسانی به ایران ندارند!
عمان یک کشوری هست که رابطه ی خیلی خوبی با ایران دارد.
کشور کویت شاید طرف ایران را نگیرد اما ضد ایران هم عمل نمی کند!
کشور امارات هم میخواهد سر به تن ایران نباشد اما از جنگ با ایران هم استقبال نمی کند چون برای پیشرفت و ادامه حیاتش نیاز به ثبات دارد!
کشور بحرین هم مثل امارات!
کشور قطر هم عربستان هر موضعی بگیرد این کشور ضدش موضع می گیرد!
فقط می ماند عربستان تک و تنها![/quote]

درسته ولی به نظر میرسه هر کشوری که با ایران مخالفت میکنه کمک های مالی به سمتش سرازیر میشه مثل عراق[/quote]
عربستان یک کشوری هست که 4 برابر ایران در آمد نفتی دارد و یک سوم ایران جمعیت !
با این درآمد می تواند خیلی کارها بکند اما نه هر کاری!
گذشته از این کشور عربستان کلی الان مشکل دارد.عربستان کویت نیست که یک جمعیت کم با مساحت کم که برای ساختن زیر ساخت ها نیاز به هزینه کمی دارد.جمعیت الان عربستان حدودا 25 میلیون هست و مساحت عربستان هم بیشتر از ایران هست.الان عربستان مشکل بیکاری شدید دارد.مشکل مسکن دارد.حدودا 70 درصد مردم عربستان منزل شخصی ندارند! اکثر مردم عربستان وضعیت زندگی شان مثل مردم ایران است اگر بدتر نباشد!
چند ماه پیش که برای عمره به عربستان رفته بودم .باور می کنی که من هرچی در خیابان ها دنبال ماشین های مدل جدید بودم ،نبود!
ماشین پلیسشان یک شورلت مدل هشتاد بود!خیلی از خانه ها قدیمی بود!

در مورد کمک به عراق در زمان جنگ
یک از مقامات رژیم بعد از سقوط صدام یک جمله گفت که به نظرم خیلی حرف دارد
این مقام گفت که جنگ عراق علیه عراق تنها نقطه ای بود که تاریخ که شرق و غرب به یک نتیجه مشترک رسیدند و آن کمک به عراق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شعار ما اين است: خون بر شمشير پيروز است..
شعار اونا چيه؟[/quote]
شعار آن هم این جمله است.
وهابی ها که در عراق و افغانستان عین نقل و نبات خودشان منفجر می کنند،در جنگ هم تا آخرین نفس می جنگند!
واقعیت را نمی شود انکار کرد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حاج آقا زيارت قبول...
بي شرفها عين اختاپوس چنبره زدن و ول كن نيستن... اي خدا كي ميشه حرمين شريفين آزاد بشه اي خدا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حاج آقا زيارت قبول...
بي شرفها عين اختاپوس چنبره زدن و ول كن نيستن... اي خدا كي ميشه حرمين شريفين آزاد بشه اي خدا[/quote]
ممنون

حکومت آل سعود براساس یک فکری بناشده که تا آن فکر در میان مردم مقبول باشد آن حکومت پایدار است
ایران می تواند عربستان را ضعیف کند با از بین بردن هم پیمانش در عراق و لبنان و مصر ! اما از بین بردن حکومت آل سعود محال است!
حکومت آل سعود مقبولیت زیادی بین مردمش دارد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گمون نمي كنم 100 درصد مردم عربستان سينه چاك آل سعود باشن.. مثل هر كشور ديگه اي. و در ضمن تمامي جمعيت عربستان رو وهابيون تشكيل ندادن.. و عاشق عمليات انتحاريم نيستن درست مثل ايران مه همش شيعه نيست و همشون عاشق شهادت نيستن همه چي نسبيه..
پس نميشه گفت آل سعود تافته جدا بافته اي هست و رفتني نيست..صداي شكستن استخوناشون داره بگوش ميرسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قدرت هوایی عربستان روز به روز در حال پیشرفت هست به خصوص در سال های اخیر خریدهای موفق عربستان اسمان این کشور رو کاملا امن و در عین حال اماده پاسخ به تهاجمات کرده.همچنین روند جایگزینی جنگنده ها در این کشور به نحو احسنت جلو میره و با تکمیل شدن ورود ۷۲ فروند تایفون و ۳۲ فروند اف ۱۵ سایلنت ایگل تا سال ۲۰۱۴ وضعیت نیروی هوایی این کشور کاملا به روز خواهد شد.همچنین نباید از این موضوع غافل شد که تمام خلبانان نیروی هوایی عربستان در امریکا اموزش دیده و زبده میشوند.
در مقابل سیاست های خارجی ضعیف ایران در سال های اخیر باعث شده تا وضعیت نیروی هوایی ایران بدون پیشرفت قابل توجهی تقریبا ساکن بماند.اکثر خریدهای ایران مربوط به پیش از انقلاب یعنی بیش از ۳۰ سال پیش است.مهم ترین خریدهای ایران در پیش از انقلاب اف ۵ تایگر اف ۴ فانتوم و اف ۱۴ تامکت بود که همه ان ها پس از گذر از یک جنگ فرسایشی فرسوده شده اند.در این میان اف ۱۴ تامکت گل سر سبد جنگنده های ایران برگ برنده خود یعنی موشک فونیکس را در کنار خود نمیبیند و نکته دیگر اینکه تمام تامکت های ایران از نوع ای بوده و ایران برای ارتقای ان ها هزینه های زیادی را به روس ها پرداخت کرده است.
پس از انقلاب ۱۹۷۹ نخستین جنگنده هایی که وارد ایران شدندجنگنده های عراق بودند که در جریان جنگ خلیج به ایران گریختند.تعدادی میراژ اف ۱ سوخو ۲۴ سوخو ۲۵ که تا امروز در خدمت نیروی هوایی ایران هستند و تعدادی میگ ۲۷ و میگ ۲۳ که هرگز عملیاتی نشدند.پس از فروپاشی شوروی نیز ایران توانست تعدادی میگ ۲۹ از روسیه خریداری کند که این اخرین خرید ایران تا به امروز است.در واقع اکثر خریدهای نظامی ایران در زمان هاشمی رفسنجانی انجام گرفت و او توانست با بهره گیری از فرصت هایی مانند ماجرای ایران-کنترا و خرید موشک های فونیکس تا حدودی وضعیت هوایی ایران را بروز نگه دارد فرصتی که در سال های اخیر بارها برای ایران مهیا شد اما ایران نتواست استفاده لازم را ببرد.

در این شرایط مقایسه نیروی هوایی دوکشور برتری عربستان را نشان می دهد هر چند که جنگ جنگ است و غیر قابل پیش بینی و هیچ اتفاقی غیر ممکن نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]گمون نمي كنم 100 درصد مردم عربستان سينه چاك آل سعود باشن.. مثل هر كشور ديگه اي. و در ضمن تمامي جمعيت عربستان رو وهابيون تشكيل ندادن.. و عاشق عمليات انتحاريم نيستن درست مثل ايران مه همش شيعه نيست و همشون عاشق شهادت نيستن همه چي نسبيه..
پس نميشه گفت آل سعود تافته جدا بافته اي هست و رفتني نيست..صداي شكستن استخوناشون داره بگوش ميرسه[/quote]
من نگفتم همه سینه چاک آل سعود هستند اما اکثریت عددی سینه چاک آن ها هستند!
من توی فروم ها زیاد با مردم کشورهای عربی صحبت می کنم،خیلی از شهروندان عربستانی طرافدار آل سعود هستند و به دلایل مختلف و مهمترین دلیل هم بحث مذهبی هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
من توی فروم ها زیاد با مردم کشورهای عربی صحبت می کنم،خیلی از شهروندان عربستانی طرافدار آل سعود هستند و به دلایل مختلف و مهمترین دلیل هم بحث مذهبی هست![/quote]

آن چنان هم طرفدار حکومتشون نیستن بلکه خیلی مخالف دارن الان با این اوضاعی که توی دربار هست و جنگ قدرت بالا گرفته و خوب موقعیتیه برای تظاهرات و درگیری بین مردم و حکومت فقط کافیه خبر مرگ اون یارو پخش بشه و دعوا بشه و خداحافظ عربستان من به شما قول میدم به زودی اینطوری میشه چون از ثبات کمی برخوردار هست و فروپاشی حتمی هست!!!!! :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در این میان اف ۱۴ تامکت گل سر سبد جنگنده های ایران برگ برنده خود یعنی موشک فونیکس را در کنار خود نمیبیند[/quote]

شما از کجا می دانید که نمی بیند ؟ ..... پس این همه فونیکس بسته شده زیر اف 14 ها همه ماکت هستند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
من توی فروم ها زیاد با مردم کشورهای عربی صحبت می کنم،خیلی از شهروندان عربستانی طرافدار آل سعود هستند و به دلایل مختلف و مهمترین دلیل هم بحث مذهبی هست![/quote]

آن چنان هم طرفدار حکومتشون نیستن بلکه خیلی مخالف دارن الان با این اوضاعی که توی دربار هست و جنگ قدرت بالا گرفته و خوب موقعیتیه برای تظاهرات و درگیری بین مردم و حکومت فقط کافیه خبر مرگ اون یارو پخش بشه و دعوا بشه و خداحافظ عربستان من به شما قول میدم به زودی اینطوری میشه چون از ثبات کمی برخوردار هست و فروپاشی حتمی هست!!!!! :rose:[/quote]

دلتان را به این که آنجا تظاهرات اتفاق بیفتد و نظام حاکم سقوط کند،دلخوش نکنید!
داشتن مخالف که دلیل بر نداشتن مقبولیت نیست.تازه مخالفین هم فقط درخواست اصلاح در نظام حاکم دارند نه سقوطش
البته ممکن بعد از مرگ پادشاه فعلی بین شاهزاده ها جنگ قدرت صورت گیرد اما سقوط نظام امری خیلی بعید است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه دوستان فکر می کنند حتما برای داشتن رابطه با غرب یا خرید تسلیحات حتما باید نوکری بکنیم . یعنی ما جنگنده های میگ-29 و زیر دریایی از روسیه خریدیم نوکری روس ها رو کردیم . هند این گونه از سرمایه گذاری عظیم در خرید تسلیحات از روسیه کرده داره نوکری روسیه رو می کنه .

از لحاظ جئوپلتیک نمی شه فقط بر روی یک کشور تمرکز کرد . باید نیروی هوایی توانایی مقابله با تمام تهدیدات چه از طرف کشور های خلیج فارس و چه از طرف ترکیه و کشور های غرب کشور رو داشته باشه . سیاست خارجی ایران باید انقدر اعتبار و قدرتمند باشه تا بدون فشار آمدن به کشور مقابل بتونه براحتی معاملات تسلیحاتی بکنه . و الان هم که قطعنامه 1929 دیگه به ایران حتی اجازه صادر کردن تسلیحاتش رو هم نمی ده چه برسه به خرید تسلیحات .

پدافند فقط می تونه بخشی از نیاز های دفاع هوایی کشور رو حل کنه .

کشور های منطقه هر مشکلی که با هم داشته باشند ولی تقریبا همشون در یک مورد با هم هم نظرند و اون هم ایران هست همونطور که در هشت سال جنگ دیدیم که عملا بعضی از کشور ها چون عربستان و کویت عملا با ایران وارد جنگ شده بودند و سرباز به عراق اعظام می کردند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان ما بايد قبل از اينكه دير بشه سياست خارجيمون رو اصلاح كنيم چون با اين وضعيت نيروي هوايي كاري از پيش نميتونيم ببريم.نميدونم چرا از چين جنگنده خريد نميكنيم چيني ها كه عاشق پول هستن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما اقتصاد مون ضعیفه ولی سیاست خارجه مون وضعش بد تره
ولی طرف مقابل ما (عربستان )سیاست مدارن خیلی خوبی داره
برای نمونه(تو بحران اقتصادر اخیر عربستان سود بالایی کرد با این که اقتصادش برعکس ما کاملا مبتنی برنفت نیست و در امد بالایی از توریست داره.اونا ضرر نکردن و سود داشتتن ولی ما با یک اقتصاد کاملا مبتنی بر نفت ضرر بالایی دادیم)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان ما بايد قبل از اينكه دير بشه سياست خارجيمون رو اصلاح كنيم چون با اين وضعيت نيروي هوايي كاري از پيش نميتونيم ببريم.نميدونم چرا از چين جنگنده خريد نميكنيم چيني ها كه عاشق پول هستن![/quote]
این گونه خریدها زیر ذره بین سازمان های اطلاعاتی غربی هستش و چون ما تحریم هستیم نمی توانیم این گونه تسلیحات سنگین را خرید کنیم.بهترین کار خرید فناوری از چین و بازار سیاه به اضافه ی تکیه بر دانش بومی و همکاری صنعت و دانشگاه برای ساخت یک جنگنده ی کار امد نسل پنجم هستش.زیاد نگران نباشید به هر حال تا چند سال اینده نیروی هوایی یک تکان اساسی خواهد خورد مسئولین بیشتر از من و شما نگرانند و به خوبی پیگیری می کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه خبر هایی شده یه سر بزنید
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=16325&highlight=

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.