LAST-WAR

هویتزر ام-1978 کوکسان (M1978 Koksan)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ما تو پوشك بوديم وخودمونو خيس ميكرديم قنداقمون ميكردن
نجف عزيز توپ در ميكرده اقا نجف ممنون وممنون بابت همه چي ما قدر شناسيم
بابت اطلاعات ي كه گذاشتيد تشكر ازشماو لست وار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسمه تعالی

Aspahbod جان منظورت کدوم کالیبر و کدوم توپ هست ؟ هویتزر کوسان یا توپ 130م.م ؟ کدومشون غیر استاندارد هست ؟! کالیبر استاندارد و سازمانی خاصی برای واحدهای توپخانه نیروی زمینی ارتش و سپاه تا اونجا که من خبر دارم تعریف نشده.... چون بسته به شرایط جنگی و مناطق مورد عملیات داره. لذا توپخانه های سپاه و ارتش همه از تمام کالیبرها بر اساس نیازهای عملیاتی و استراتژیکی شون بهره میبرند.

منتها توپ 130 م.م هنوز هم به لحاظ قدرت گلوله و بقا پذیری و تعمیر و نگهداری آسونتر و همچنین برد مناسبش برای نیروهای مسلح دنیا (شرقی ها) و نیز برای ما در جنگ ها کاربرد بیشتری داره به همین دلیل تعداد این توپها بیش از دیگر مدل ها و کالیبرهاست. چون در اغلب میادین کاربرد داره.

- پیشنهاد بدی نیست... منتها بقول شاعر...: دست ما کوتاه و خرما بر نخیل...... :evil:

در مورد بند آخر فرمایش شما هم عرض کنم که درست هست که هویتزر ها و توپهای خود کشش محسنات خوبی دارن منتها دارای ضعفهایی هم هستند که به نسبت توپ های کششی این ضعفها در عمل ممکنه اشکالات مهمی ایجاد کنه.مثل خنک شدن توپ و سیستم تغذیه و آلات متحرکه شون در هوا ....و تعمیر و نگهداری....منتها خوبی مهمشون اینه که قابلیت جابجایی و آماده شدن در جایگاه های شلیک سریعتری دارند. در ضمن این رو اضافه کنم که الآن توپهای کششی هم در نوع خودش مدرنتر شده اند و دارای زاویه یابهای دیجیتالی و رایانه ای شدند و حتی سیستم آتش اونها هم کنترلی شده که با کنترلر و با فاصله مطمئن شلیک صورت میگیره.

یا علی مدد نجف47

برادر نجف عزیز. منظورم از کالیبر استاندارد کالیبریه که ما تعداد زیادی توپ به اون کالیبر داریم و گلوله هاشو تولید میکنیم. هیچ جای دنیا برای 40 عراده توپ متفاوت یه کارخونه ی تولید مهمات نمیزنن. برای همینه که این ها رو کنار گذاشتن.

جالب اینه که در مورد سیستم های زاویه یاب ما پیشرفتمون بد نبوده. به این نگاه کنین:
اینجا

از نظر اون اتولودر هم که همه میدونیم ایران اون توپ های ضد هوایی 100 میلیمتری رو ساخته. پس اتولودر چنین توپ هایی رو هم میتونه بسازه. سیستم آتش کنترلی هم مطمئنا میتونیم بسازیم. فقط شاید تا الان نیازش احساس نشده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اجرای آتش توسط توپ های 170 میلیمتری کوکسان کره شمالی

thumb_url~12.jpg

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.