ALI

تصاویر ترانسپورت تانک های PLA - ZTZ99 ساخته شده چین به وسیله قطار

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]برادر رضا باید دید مردم چین چجور مردمی هستن و در مقابل کشورگشایی و کشت و کشتار انسان ها چه واکنشی میدن . حمایت میکنن و از کشور گشایی خوشحال میشن و یا مقابله ( تظاهرات و از این جور کارها ) میکنن icon_cheesygrin[/quote]

سلام
اقوام شرقی طبق شواهد تاریخی برای کشور گشایی ها و کشت و کشتار مردم توسط سرانشون هیچ اهمیتی نمی دن ... در واقع ازشون حمایت هم می کنند ...

.........................................................

ولی آقا سعید :

داستان ابن ملجم و امام علی (ع) رو که یادتون هست icon_cheesygrin

قصاص پیش از جنایت فرمودید...
همه می دونند که چین در آینده به کجا می ره و چه فکر های پلیدی در سر داره ولی نمی شه ما برای کارهایی که نکردن باهاشون دشمنی کنم

در ثانی :
طبق این محاسبات شما ، هند ، روسیه ، برزیل هم جزو این موارد قرار می گیرن ... پس باید از همین حالا باهاشون دشمنی کنیم !؟

ما فعلا همین آمریکا و انگلیس رو بزرگ کنیم خیلیه ...
[b]
اگه می تونستیم باید یه سیاست سفت و سخت تر در مورد چین و امثال چین اتخاذ می کردیم ولی عملا توانش رو نداریم ... پس بهتره سنگ بزرگ بر نداریم [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته من فكر كنم وجود كشورهاي مثل هند پاكستان وشايدم روسيه كه هسته اي هم هستن خيلي باز دارندست
اگر بخواد كشور گشاي كنه به اسياي جنوب شرقي حمله خواهد كرد سرماي گذاري روي ناو هواپيما بر بخاطر همين بوده . شايد i_dont't_know

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام داش علي گرامي دست شما درد نكنه

چرا برجك اين تانكهاي در حال انتقال را 180 درجه نچرخوندن تا لوله توپ بره سمت عقب؟؟اخه اين تانك ذولفقار رو كه تو رژه ها راه ميبرن اين مدلي ميكننش..مسلسل هم روشون نصي نيست..يعني مسلسلها رو جدا ميفرستند بعدا روي تانك نصب ميكنند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]سلام داش علي گرامي دست شما درد نكنه

چرا برجك اين تانكهاي در حال انتقال را 180 درجه نچرخوندن تا لوله توپ بره سمت عقب؟؟اخه اين تانك ذولفقار رو كه تو رژه ها راه ميبرن اين مدلي ميكننش..مسلسل هم روشون نصي نيست..يعني مسلسلها رو جدا ميفرستند بعدا روي تانك نصب ميكنند؟[/quote]

سلام جناب هگزمن عزیز

از آنجایی که تانک های ذوالفقار را توسط کمرشکن جابجا می شود ، اگر لوله آن در قسمت جلوی آن باشد ممکن است در اثر جابجایی ها باعث صدمه زدن به کابین کمرشکن شود . به همین دلیل برجک را 180 درجه می چرخانند تا لوله توپ آن در پشت تانک قرار گیرد و باعث آسیب رساندن به کابین نشود . اما این تانک ها توسط قطار جابجا می شوند و به همین دلیل فاصله ایمنی بین دو تانک رعایت می شود و لوله تانک نمی تواند به تانک بعدی صدمه بزند .

در مورد تیربار نیز ، معمولا تانک ها به صورت غیر مسلح جابجا می شوند . تیربار 50 نیز در هنگامی که یگان زرهی قصد استفاده از تانک را داشته باشد بر روی برجک نصب می شود . البته یک تیربار 30 به صورت موازی لوله توپ بر روی تانک نصب شده است .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان.طبق ایات قران بزرگترین دشمنان ما یهودیان هستند (سردمداران امریکا و اسرائیل) و من فکر نمی کنم در اینده خطری از جانب چین ایران رو تهدید کنه (از لحاظ نظامی) حتی امروز هم شما می بینید که چین رفتار خصمانه ای در برابر ما نداره اما من فکر می کنم چین از دو جهت تهدید محسوب میشه:1.اقتصادی 2.سیاسی.امروز شما شاهد این هستید که محصولات چینی در حال قبضه کردن بازار جهانی هستند و این می توانه اقتصاد بسیاری از کشور ها از جمله کشور های در حال توصعه رو با مشگل جدی روبرو کنه.از لحاظ سیاسی هم چین در حال حاضر حرف های خودش رو می زنه اما با لحنی ارام اما در اینده قطعآ با لحن تندتری حرف هایش رو به کرسی خواهد نشاند.در اخر این رو بگم که چین بیشتر از اون که تهدیدی برای ایران باشه تهدیدی برای جهان غرب است.طبق براوردهای سازمان های معتبر جهانی چین از سال 2013 گوی سبقت را در حوزه ی تولید علم از امریکا خواهد ربود و این یعنی ارزوهای بر باد رفته ی امریکا.گرچه هیچ وقت نباید هیچ رقیبی را دست کم گرفت.به گفته ی نوام چامسکی ایران یکی از سه ضلع قدرت در قرن 21 خواهد بود قطعآ با سرعت بی نظیری که ما در رشد علمی داریم تا سال های 2030 تا 2050 یکی از برترین های جهان خواهیم بود (علم منشا قدرت و ثروته) و اون موقع باید ببینیم رقبای ما چه کسانی هستند.احتمالآ چین.هند.ترکیه.روسیه و برخی کشور های غربی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نميدونم تصور دوستان در مورد چين چي هست .

هر گاه سرمايه هاي خارجي به كشوري ميرن اولين چيزي كه ازش ميخوان امنيت و حفظ منابع ماليشون هست كه چين اول از همه با بمب اتم و موشكهاي بالستيك اون رو تضمين كرد و پس از رسيدن به ثبات نسبي و قوه اقتصادي مناسب بطور دست به توليد تسليحات نظامي با حجم بالا خواهند زد چرا :

نگاهي به مرزهاي بزرگ اين كشور و همچنين جمعيت بزرگ اون بندازيد .

چين رقباي بزرگي مثل هند روسيه آمريكا و ژاپن داره ! به هيچ وجه چين نميتونه با اينها به لحاظ سياسي حتي كوچكترين مجادله اي داشته باشه ! ولي اگر يك قدرت نظامي انبوه رو فراهم كرد كه هيچ گاه كسي نتونه خيال دست درازي داشته باشه و همه رو درپارانوياي قدرت نظامي خودش نگه داره اونوقت ميتونه حتي قطعنامه هاي شوراي امنيت رو وتو كنه با هند در بيفته ! مقابل ژاپن بايسته و ....

اما ايجاد يك نيروي نظامي بزرگ در بلند مدت هميشه خطرناك بوده و هست چرا كه نظامي ها ميتونند در قدرت طمع كنند و با ابزاري كه دارند حاكميت رو به كنترل دربيارن و يا مستقيما بدست بگيرن به همين رو نگراني براي آينده چين از جانب غرب مطرحه و از طرفي در دهه هاي آينده شاهد خواهيم بود كه چين مياد و پايگاههاي نظامي در كشورهاي همسايه و خصوصا خاور ميانه مثل پاكستان ايجاد ميكنه ....

چين آرام آرام خودش رو براي گرفتن آينده از امريكا آماده ميكنه و براي اينكار كمترين صدايي بيرون نميده تا كسي بهش مشكوك بشه بر خلاف ايران !!! ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]از همه شرکت کنندگان در این تاپیک تشکر می کنم .

ای کاش به بحث های نظامی نیز به همین اندازه توجه می شد .

ای کاش درباره خود تانک تایپ 99 در این تاپیک بحث می شد ، نه درباره آینده موهوم چین .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ای کاش به بحث های نظامی نیز به همین اندازه توجه می شد .

ای کاش درباره خود تانک تایپ 99 در این تاپیک بحث می شد ، نه درباره آینده موهوم چین .
[/quote]

با پتانسيلي که ما داريم يک دفعه ديديد سر از مسايل آشپزي و کمربند لاغري اين جور چيزها ....! هم تو اين تاپيک پيدا شد .

چنتا عکس از تانکها در کارخانه :

[img]http://azkojatakoja.persiangig.com/image/type99/1.jpg[/img]

و

[img]http://azkojatakoja.persiangig.com/image/type99/2.jpg[/img]

و

[img]http://azkojatakoja.persiangig.com/image/type99/3.jpg[/img]

و

[img]http://azkojatakoja.persiangig.com/image/type99/4.jpg[/img]

و

[img]http://azkojatakoja.persiangig.com/image/type99/5.jpg[/img]

در مورد زره هم بنظر زره قابلي مياد, زرهش از نوع کامپوزيت و از ترکيب زره فولادي در لايه خارجي و يک سري زره واکنشي در وسط براي مقابله با خرج گود و يک زره سراميکي
براي مقابله با پرتابه ها انرژي جنبشي يا گلوله هاي sabot تشکيل شده . هرچند جنس زره سراميکي از اکسيد آلومينيوم ( آلومين) هست , که ارزانترين نوع سراميک هست .جليقه هاي ضد گلوله ارزانقيمت که از صفحات پليت سراميکي استفاده ميکنند از همين سراميک استفاده
ميکنند . جليقه ها و زره هاي تانک هاي پيشرفته تر غربي از سراميک هاي سخت تري استفاده ميکنند که گران تر هست , البته همين زره هم مناسب هست چون قصد چيني ها ساخت تانک ارزانقيمتي بوده .قبال توجه صنايع دفاع خودمان که با آمدن گلوله هاي انرژي جنبشي
ديگر گذشت آن زماني که ميشد با نصب زره واکنشي جلوي خرج گود را گرفت ! الان دور, دور گلوله هاي Sabot هست .

همچين سرعت هشتاد کيلومتر و برد ششصد کيلومتري آن کاملا چشمگير هست, اگر به قيمت هم نگاه کنيم : (دو و نيم ميلون دلار ) چنين تانکي کاملا مناسب براي کشور ماست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون استتار دیجیتال بسیار کارآمد هست به نظرم
امیدوارم ما هم در رنگ آمیزی و یا پوشش رنگی استتار ماشین الات جنگی خودمون از نوع استتار دیجیتال استفاده کنیم مخصوصا در بخش پدافند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه دوست عرير تازه داره دباره جون ميگيره اين ولي در عصر جديد به نام ايجاد دمكراسي
بابا رژه امسال كه خداييش خوب بود دانشكده افسري كه عالي بود
من بارها گفتن چين همين الاناشم مارو مستعمره خودش ميدونه باوضع تحريمامون الان فقط از چين واردات داريم ان هم به قيمت نابوديه توليدات داخلي من خودم بتيك دارم نميدونيد چه بلايي سرمون دارن ميارن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نه دوست عرير تازه داره دباره جون ميگيره اين ولي در عصر جديد به نام ايجاد دمكراسي
بابا رژه امسال كه خداييش خوب بود دانشكده افسري كه عالي بود
من بارها گفتن چين همين الاناشم مارو مستعمره خودش ميدونه باوضع تحريمامون الان فقط از چين واردات داريم ان هم به قيمت نابوديه توليدات داخلي من خودم بتيك دارم نميدونيد چه بلايي سرمون دارن ميارن icon_cheesygrin[/quote]
و بحث اصلي:
اين تانك به نظتون يك نوع ورژن جديد تي 92 نيست؟
خط توليد كشور چين خيلي پشرفته ميباشد
كشور ما يم همچين خط توليدي نداره يعني مي توانه داشته باشه ولي بوجش كافي نيست
ولي تانك زيبايي هست ولي نه به زيبايه ذولفقار اميد وارم تانك خودمون كارايش ازاين چينيه بهتر باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان تو رو خدا مباحث سياسي و تاريخي در مورد چين رو رها کنيد .مثلا موضوع تاپيک تانک هست .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از توجه دوستان

[quote]
فك كنم شاسيش مال تي 72 باشه درسته[/quote]

بله دقیقا

تانک های قدیمی چین همگی بر اساس طرح تانک TYPE59 (که تقلیدی از تانک تی 55 شوروی بود ) ساخته می شدند ولی تانک های جدید

چینی همگی از طرح شاسی T72 استفاده می کنند .

این شباهت را در دو تصویر زیر ببینید

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-T72_cfb_borden_1.JPG[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-T72monumentTagil.jpg[/img][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.