nasirirani

اگر صدام سلاح اتمي داشت نتيجه جنگ با ايران چه مي شد!؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من شایعه دادن سلاح هسته ای از طرف فرانسه به صدام رو قبلا شنیده بودم ولی این مطلبی که شما الان گفتیو حتی تصورشم نمیتونستم بکنم.درسته که در سال 1991 ودر پی جنگ اول خلیج فارس حکومت صدام برای جلب نظر ایران و ترغیب به اتحاد تعدادی از جنگنده هاش از جمله میگ29 در خاک ایران نشستن ولی فرستادن 3 تا بمب اتمی به ایران از دیوانه نژادپرستی مثل صدام خیلی دور از ذهنه.اگر هم که فرض کنیم واقعا صدام برای فرار از محاکمه به جرم داشتن سلاح کشتار جمعی اونم از نوع هسته ای اقدام به خارج کردن اونا از کشورش در سال 2003 کرده باشه گزینه های بهتری برای صدام وجود داشته مثل عربستان اردن یا حتی فلسطین به هر حال اینا کشورهای عربین و اگه یادتون باشه صدام همیشه سنگ عرب بودنشو به سینش میکوبید. هنگام اعدامش و زمانیکه داشتن طناب دارو مینداختن گردنش مدام میگفت:الموت لامریکیون و الموت لایرانی (یعنی مرگ بر آمریکاییها و ایرانیها) . فیلماش تو اینترنت زیاده حالا چنین جونوری بیاد بمب اتمشو بده ایران؟؟؟؟ و برای جواب تاپیک باید بگم اگه عراق بمب اتمو به دست میاورد و باهاش به ایران حمله میکرد ما هم میرفتیم چندتا کار درستشو(در حد مگاتن) از کشور دوست و برادر چین میخریدیم(به هر قیمتی) و خوب بعدشم که دیگه آشکارا معلوم بود چی میشد:1-یه تیکه از کشورمون به سرزمین مادریش برمیگشت و ایران بزرگتر میشد 2-ذخایر گازی و نفتیمون بیشتر میشد 3-مرزامون به اسراییل نزدیکتر میشد و صد البته باعث میشد که کمتر ...شر بگن شاید اونجارو هم میگرفتیم خدا میدونه 4- دیگه مجبور نبودیم برای زیارت عتبات عالیات بریم ویزا بگیریم 5-بیابوناشو مالچ پاشی و درختکاری میکردیم که دیگه انقدر خاکو خل و ریزگرد عربی نخوریم 6- یه چند میلیون نون خور اضافه میشد که باید بهشون فارسی یاد میدادیم و بسیاری چیزای دیگه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عراق تا اونجایی که من میدونستم 3 تا کلاهک اتمی داشت که آخر جنگ آمریکا بهش داده بود ولی جنگ تموم میشه و کار خیلی بالا نمیگیره که عراق بخواهد از اون استفاده کنه بهد از اون وقتی یه چند سالی که میگذره و عراق سیاست هاش عوض میشه و ضد آمریکایی میشه و احتمال استفاده اون بر علیه آمریکا زیاد میشه آمریکا به عراق حمله میکنه تا اون ها رو بگیره (یادتون هست که دلیل حمله به عراق چی بود :تسلیحات کشتار جمعی) ولی وقتی آمریکا به عراق میرسه میبینه جا تره و بچه نیست وقتی یکم از سران عراق بازجویی میکنن میفهمن عراق وقتی از تحرکات آمریکا باخبر میشه کلاهک ها رو ظاهرا تو چند تا کانتینر و کامیون گذاشتن و تو کشور های همسایه و منطقه میگردوندند و آخرین جایی هم که میدونستند بوده و دیگه خبری ازشون نشده ایران بوده .
من اینو به یکی از برادران سپاهی که تو بخش اطلاعات سپاه بود گفتم حرفام رو تایید کرد.
بازم میگم الله اعلم.[/quote]

دوست عزیز بنده هم شنیدم در هنگم فرو پاشی شوروی ایران شیطنت هسته ای کرده ؟ ایا درسته ؟از 1 بنده خدا که خیلی هم اسرار بر درستیش داشت مطلع شدم

در ضمن ایران همکاری هسته ای با پاکستان برای سلاح داشت که متاسفانه پس از خیانت یک دیپلمات خائن راه پاکستان از ما جدا و پاکستان سه سال بعد موفق به ساخت سلاح اتمی شد این یکی رو مطمئنم چون تحقیقات وسیعی کردم در موردش و در مورد دیپلمات خائن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه صدام اين سلاح اتمي رو داشت قطعآ مثل سلاح شيميايي ازش استفاده مي كرد چون اصلا وجدان نداشت icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا سوال اينه كه اسراييل استفاده مي كنه يا نه؟و بعد از استفاده (خداي نكرده) واكنش مجامع بين المللي چيه؟ حتما بعدا ميگن اسراييل ميخواسته از خودش دفاع كنه؛ وعيبي نداره پيش مياد!!!! :oops: icon_cheesygrin icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عراق تا اونجایی که من میدونستم 3 تا کلاهک اتمی داشت که آخر جنگ آمریکا بهش داده بود ولی جنگ تموم میشه و کار خیلی بالا نمیگیره که عراق بخواهد از اون استفاده کنه بهد از اون وقتی یه چند سالی که میگذره و عراق سیاست هاش عوض میشه و ضد آمریکایی میشه و احتمال استفاده اون بر علیه آمریکا زیاد میشه آمریکا به عراق حمله میکنه تا اون ها رو بگیره (یادتون هست که دلیل حمله به عراق چی بود :تسلیحات کشتار جمعی) ولی وقتی آمریکا به عراق میرسه میبینه جا تره و بچه نیست وقتی یکم از سران عراق بازجویی میکنن میفهمن عراق وقتی از تحرکات آمریکا باخبر میشه کلاهک ها رو ظاهرا تو چند تا کانتینر و کامیون گذاشتن و تو کشور های همسایه و منطقه میگردوندند و آخرین جایی هم که میدونستند بوده و دیگه خبری ازشون نشده ایران بوده .
من اینو به یکی از برادران سپاهی که تو بخش اطلاعات سپاه بود گفتم حرفام رو تایید کرد.
بازم میگم الله اعلم.[/quote]
با عرض سلام و ادب
برادر بزرگوارم از شما بعید بود شایعه پراکنی کنی
با تاکیدات معظم له ما به دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم و در دکترین ما جایی ندارد و این مطلب شایعه ایی بیش نبوده و ما با صدام ملعون همیشه مشگل داشتیم پس ایشان هم همچین کاری رو انجام نمیدادند
مواظب حرف زدن باشید بهانه دست دشمنان قرآن و ولایت فقیه ندید
من در عجبم از اون عده که این اطلاعات رو به شما دادن و شما هم بدون در نظر گرفتن عواقب کار این اطلاعات رو میدید
در جایی نوشته بود یک فروم استرالیایی از اطلاعات این فروم استفاده کرده بود پس مراقبت کامل را در نظر داشته باشید
ما سلاح هسته ایی و اتمی و میکروبی و شیمیایی نداریم و اگر قدرتی هست به علت توجهات خاص امام زمان عج به مردم ما و رهبری ما هست
و من الله توفیق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در كل نصير جان، طرح اين مسئله، نادرسته. چون دكترين جنگ ايران و عراق، «عدم پيروزي متقابل» بود.
به همين دليل هنگامي كه وزنه به سمت ايران سنگيني مي​كرد، كمك​ها به سمت عراق بود و زماني كه عراق قدرتمند شد، تلاش به سمت كمك به ايران بود به انحاء مختلف كه آخرين اون​ها، قطعنامه​ي سازمان ملل و اجبار عراق به پذيرشش بود.
قطعاً هم از دستيابي اين كشور به سلاح هسته​اي جلوگيري مي​شد و درصورت استفاده از اين سلاح، از ايران حمايت مي​شد و عراق به طرفه​العيني نابود مي​شد!
[/quote]

البته مصطفي جان موضوع برسي امكان داشتن يا نداشتن سلاح اتمي توسط عراق بر اساس دكترين ابرقدرتهاي شرق و غرب نيست... موضوع برسي رفتار طرفين جنگ بر اساس وجود اين سلاح و حوادث پيش رو هست

ولي به نظر بنده هم صدام حتي بر فرض امكان سلاح اتمي در اختيار داشت به همين دليل دكترين عدم پيروزي متقابل كه اشاره كريد به احتمال زياد اولآ‌ وجود چنين سلاحي رو اعلام نمي كرد و بعد هيچ گاه از اين سلاح به دليل عواقبي كه ناشي از قرار گرفتن در جبهه تضاد با منافع قدرت هاي جهاني و متحدانشان در منقطه بود استفاده نمي كرد.........

اما ممكن هم بود باعث گرايش بيشتر ايران به سمت تسليحات اتمي در آن دوران مي شد و شايد روند حوادث سرنوشت تلخ تري رو براي هر دو كشور پيش مي آورد.......... icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته اين خريد اتمي از اكراين بيشتر شايعه بوده انجام شده
ولي به نظرم اين شايه بيش نبوده اگر ازدانشمندانشون استفاده ميكرديم خيلي بهتر بودش شايدم استفاده شده خدا داند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b][color=darkred]قوانین سایت[/color]
5- هرگونه سعی در ناچیز قلمداد کردن تلاش متخصصان داخلی و تزریق حرف رسانه های بیگانه در راستای جنگ روانی ممنوع است.

6- خیلی مهم: از ارائه آمار و اطلاعات طبقه بندی شده درباره نیروهای مسلح کشور جدا اجتناب کنید.
اگر مطلب یا مقاله ای در این باره دارید قبل از ارسال در انجمن آنرا به یکی از اعضای شورای سایت در pm ارسال کنید تا بررسی شود.
ارسال سرخود آمار و اطلاعات نظامی و مخصوصا آمار جدید (مثلا من میدونم ده تا آذرخش گذاشتن تو مشهد! ، یا یه سوخو27 تو اصفهان دیدم فردا عکسش رو میزارم!) درباره ایران ممنوع است.

7- ارسال هرگونه مطلبی که باعث سوء استفاده شود ممنوع است.
شما دارید بر خلاف قوانین پست میدید شماره 5 تزریق حرف رسانه های بیگانه
مگه آمریکا و دشمنان ما دنبال این نیستند که ایران به دنباله سلاح اتمی هست
6حالا بر فرض محال داریم به چه حقی میایید میگید
7 شما فکر نمیکنید ممکنه از حرفهای شما استفاده بشه [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول ايران به نيروگاه اتمي تموز عراق تو غرب بغداد حمله كرد و تونست خسارت بزنه..........اما اسراييل كارشو يكسره كرد
خدايي هم كار اسراييل به نفع ما بود چون اگه بمب اتمي توليد ميشد هدف اول ايران بود و بعد ممكن بود به اسراييل بزنه

اينكه بمب اتم رو بياد تحويل ايران بده عجيبه icon_cheesygrin البته اون زمان نمي تونسته به عربستان يا اردن و بقيخ بده چون با اونا تو جنگ بوده و اونا جز نيرزوهاي ا‌ئتلاف عليه عراق بودن بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اول ايران به نيروگاه اتمي تموز عراق تو غرب بغداد حمله كرد و تونست خسارت بزنه..........اما اسراييل كارشو يكسره كرد
خدايي هم كار اسراييل به نفع ما بود چون اگه بمب اتمي توليد ميشد هدف اول ايران بود و بعد ممكن بود به اسراييل بزنه

اينكه بمب اتم رو بياد تحويل ايران بده عجيبه icon_cheesygrin البته اون زمان نمي تونسته به عربستان يا اردن و بقيخ بده چون با اونا تو جنگ بوده و اونا جز نيرزوهاي ا‌ئتلاف عليه عراق بودن بودن[/quote]
البته صحبتهايي بر سر خريد موشكهاي كروز برد بلند توسط ايران از اوكراين بوده كه موثقه تا حدودي ! اما من از جايي كه خيلي مطمن بود خبرهايي مبني بر خريد ... موشكهاي با ك....در زمان فروپاشي شوروي شنيده بودم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم اينو شنيدم
ولي فرضا درست باشه چرا تا حالا اونا رو نشون نداده ؟؟ درسته كه ممكنه مخفيانه باشن ولي خب ميتونست از روي اونا كپي برداري كنه و بگه ما ساختيم
مثل خيلي سلاح هاي ديگه كه كپي زديم و ارتقا داديم و كلا دگرگون هم كرديم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان از بحث های انحرافی خودداری کنند و بهتر است قوانین سایت را هم مطالعه نمایند.
در غیر این صورت تاپیک قفل خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حالا سوال اينه كه اسراييل استفاده مي كنه يا نه؟و بعد از استفاده (خداي نكرده) واكنش مجامع بين المللي چيه؟ حتما بعدا ميگن اسراييل ميخواسته از خودش دفاع كنه؛ وعيبي نداره پيش مياد!!!! :oops: icon_cheesygrin icon_cheesygrin[/quote]

به نظر من اسراييل از سلاح اتمي در صورت لزوم استفاده مي كنه . تو جنگ اسراييل با اعراب هم يه جا خوندم كه سه تا موشك با كلاهك هسته اي در صحراي سينا براي شليك حاضر كرده بودن كه با پيروزي اسراييل به كار نرفتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.