امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]ابوی گرامی تا واپسین روز دفاع مقدس خبرنگار جنگی بودند و تقریبا بسیاری از جبهه های جنگی را از نزدیک مشاهده کردند و بسیاری از همکاران خویش را در همان خطوط مقدم از دست دادند. خواهش دارم از سرسختی سربازان بعثی نفرمائید که در برخی موارد مانند خرگوشانی بی آزار تن به تسلیم دادند تا قربانی حمق و سفلگی اربابانشان نشوند. اینها تکیه به فناوری و ابزار (هویت ماشینی نبرد) داشتند و مباهات شان فلان سامانه نو رسیده و بهمان تحلیلگر رومانیایی و بلغار و گاه فرانسوی بود در ضمن، حقیر «با افتخار» عرض کردم که دوستان عرب زبان بسیاری دارم که مثال شما چنین تصور و تصویر نمی کنند. بیان من تاکید بر «ضعیف بودن ابزار این موجودات» نیست بلکه برجسته کردن «سست مایگی عامل انسانی» در تز جنگی دشمن بعثی است. [/quote]

من نمی توانم ابوی گرامی شما را نقض کنم چون نمی دانم دقیقا چه گفته اند
اما آنچه که من از صحبت اکثر کسانی که در خط مقدم حضور داشتند شنیدم جنگیدن سرسختانه عراقی ها بود
و وقتی می دیدند که کار از کار گذشته و دیگر امیدی نیست بدلیل عدم داشتن ایمان دست از مقاومت بر می داشتند
در حالی که ایرانی ها تا آخرین قطره خون می جنگیدند یعنی بدلیل ایمان و اعتقاد حتی بعد از نا امیدی باز به وظیفه خود عمل می کردند
در حالی که عراقی ها تا تمام شدن امیدشان برای رهایی از چنگ مرگ سریع تسلیم می شدند

از سوی دیگر عراقی ها بر خلاف ایرانی ها استاد کشتن اسیر بودند و صدام هم خرده نمی گرفت اما در اخر جنگ بدلیل داشتن برگ چانه زنی به دستور صدام حسین سربازان عراقی موظف به گرفتن اسیر در امار بالا بودند چه بچه چه زن چه پیرمرد و چه جوان و چه بسیجی و عدم کشتن آنها، حتی چندین افسر عراقی بدلیل سرپیچی در خود محل جلوی ایرانی ها اعدام شدند

[quote]آن «یک» دوست ارجمند هم که عرض کردم مو در امورات نظامی سپید کرده است و از حسن قضاء یک در میان خلاف نفرمودند. بر اساس چه «بنیانی» می توانیم چنین افراد مجربی را در کنجی از لغت بازی «گیر بیندازیم»؟
استدعا دارم با حقایق با فروتنی برخورد کنیم. [/quote]

خواهش می کنم و امیدوارم حرف های مرا دال بر توهین نگیرید که قصد جسارتی ندارم و تنها غرق در بحثم
من اختلاف گویی را در یک نفر نگفتم بلکه در مجموع دوستان گفتم
و این اختلاف گویی نه از نادانی یا مسخره بازی بلکه از سر بحث حفاظت اطلاعات بود که جای تقدیر دارد

[quote]راستی طی کربلای 5 هم که شما فرمایش کردید مگر هنر جنگی بعثی ها فراتر از «پاتک های متوالی» برای بازپس گیری مواضعی بود که با ناباوری و «غافلگیری» از کف دادند بود؟[/quote]

ایران هم پاتک می زد ولی مگر عراقی ها فرار می کردند ؟
جنگ آنچه در تلویزیون نشان می دهد یا در کتاب ها هست نیست
یک خاطره می گم که خیلی خیلی زاویه ای کوچک را از جنگ نشان می دهد خلاصه می گم
یکی از عزیزان که در جنگ بود می گفت خط بودیم و فضا آرام بود دو تا رفیق قدیمی و صمیمی در حال قدم زدن بودن که هواپیما آمد و زد بمب رفیق بغلی را چنان برد که چیزی نماند از او حتی پلاک
در حالی که آن یکی از ترس قفل کرده بود،
این اتفاق سر تار سر جنگ زیاد بوده است اما در این شرایط رزمندگان ما با ایمانشان می ایستاند و از جان گذشته و برای شهادت می جنگیدند
در حالی که عراقی ها تا ناامید می شدند دست از جنگ می کشیدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر عزیزم جناب Sorena_Noshad
با سلام دوباره
با احترام بیکران به شما

لطفا لینک ذیل رو هم وارسی بفرمائید و مجددا در خدمت شما خواهم بود (مجموعه ای از نظرات عده ای از کاربران احتمالا یانکی در خصوص سه هواگرد اف14، اف 15 و اف 16):

http://www.ww2aircraft.net/forum/polls/f-14-vs-f-15-vs-f-16-a-15447.html

در انتظار کامنت شما خواهم بود ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آرمین عزیزم
ترس و فقدان انگیزش ریشه دار چهره دیگر سکه تعدی و هتک سرزمینی است
بعثی ها دلیل چندان جدی برای امیدواری یا حتی نومیدی نداشتند ... داستان های زیادی را می توان از زبان افسران استخبارات بعثی که بدست مدافعان ایران اسیر شدند نقل کرد ...

دریدن و اطوار سگان را نمایان ساختن هنر جنگ نیست ... بلکه از عرض رودی در تاریکی شبی گذر کردن که در مخیله خصم غره نمی گنجد هنر جنگ است
موافق اید؟
پاتک ایرانیان نیز بر خلاف گفتارتان در بسیاری از موارد مایه فرار و بر جای گذاردن غنایم بسیار شد ...

از سوی دیگر، شالوده سخن هر دو ما این است که اگر خصم دون تا بن دندان مسلح بود و غره به ابزار (نه به اندیشه که سراسر عدم انگاری بود و یاوگی ...) اما مدافعان ایران نیز به «همان میزان کافی و وافی که فرمودید» قدرتمند و «قلدر» بودند
آن ماجرای بمب و پلاکی که باقی نماند که فرمودید برای بعثی ها نیز بسیار رخ داد

راست روایت این است که ایرانیان «انسانیت خویش» را فدای سرب داغ نکردند و «کارناوال اسیر کشی» به راه نینداختند، بدیهی است که ما ایرانیان شیعه علی (ع) بودیم و هستیم و نه مغلوب «اعرابی» که خود نیمروزی از مرگ نبی خدا (ص) گذار نکرده بود که ارمغان 23 سال سعی شبانه روزی رسول حق را یعنی امامت به فراموشی سپردند دست کم برای ربعی از قرن ... باقی بماند که حدیثی مفصل است ... (از باب انحراف از مسیر اصلی گفتار و تاپیک از شما برادر خوبم و از سایر دوستان و از مدیران میلیتاری عمیقا عذرخواهی میکنم)

تاکید می کنم که هر دومان همدل و همدرد ایم و نه طرفین مجادله، به گفتگو با شما برادر عزیزم مفتخر ام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تاکید می کنم که هر دومان همدل و همدرد ایم و نه طرفین مجادله، به گفتگو با شما برادر عزیزم مفتخر ام[/quote]

خوشحالم که بحث ما در مفهوم نبود و در معنی کلمات بود
و خوشحال تر از هم صحبتی با شما دوست گرامی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با درودی دیگر

یکی از نکات جالب این لینک تاریخ آن است(2008) یعنی یک سال پیش از بازنشستگی تامکت !

اما مقایسه این سه جنگنده نیاز به یک تاپیک جداگانه دارد که فکر کنم نیازش احساس می شود..

در این جا چندین مسئله وجود دارد ، اول این که هنوز هیچ کدام از ما از تعداد تامکت های از دست رفته چه در زمان جنگ و چه بعد از آن اطلاعاتی نداریم ، دوم این که کسی از تعداد تامکت های عملیاتی (با توجه به بازنشستگی تامکت از نیروی دریایی آمریکا و عدم دسترسی به منابع قطعات خارجی) خبری ندارد سوم این که کسی از عملیاتی بودن موشک فینیکس نیز اطلاعاتی موققی در دست ندارد و چندین مسئله دیگر...

عمده دلیل برتری تامکت که در کامنت های کاربران این فروم آورده شده است توانایی بالاتر آن در درگیری از راه دور با استفاده از موشک های فینیکس است که اف-15 از این نظر در رده پایین تری قرار می گیرد...اما باز هم در این جا چند مسئله هست ! این که نمونه های جدید ایگل از مدرن ترین غلاف های اخلالگر موجود استفاده می کنند که توانایی بالایی در انحراف انواح موشک ها را دارند... یا این که موشک های فونیکس ساخت آمریکا هستند پس بالطبع آمریکا به ضعف های آن آگاهی دارد و در این زمینه می تواند برای ما دردسر ساز شود(ماجرای موشک هارپون و ناوچه جوشن رو به یاد بیارد)

اما اگر از این جنبه بگذریم اف-15 در بسیاری از جهات مانند مانور پذیری ، پیشرانه (با توجه به این که نمونه های تحویلی به ایران از نوع F-14A هستند و از موتور نامطمئن TF-30 استفاده می کنند) ، توانایی بالاتر در درگیری های برد کوتاه و متوسط (با استفاده از نمونه های جدید سایدویندر و آمرام در مقابل نمونه های قدیمی سایدویندر و موشک های اسپارو با برد کمتر در تامکت های ایرانی) و همینطور توانایی بالاتر در زمینه جنگ الکترونیک و بسیاری موارد دیگر...

البته در نظر داشته باشید که نمونه های جدیدی که عربستان سفارش داده است پیشرفته ترین نمونه جنگنده اف-15 ایگل هستند و علاوه بر خرید این جنگنده ها قراردادی به منظور ارتقای دیگر جنگنده های اف-15 به این استاندارد بسته شده است...

اما نمی شود که اف-15 را تنها با اف-14 مقایسه کرد کما این که ما جنگنده های دیگری هم داریم و همینطور عربستان نیز جنگنده های پیشرفته ای مانند تایفون را دارد..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر عزیزم جناب Sorena_Noshad
با تقدیم درود و احترام بیکران به شما

نکاتی که تا کنون با یکدیگر طرح و بحث کردیم به یک سو و متن انتخاب شده ذیل نیز در یک طرف ماجرا

ملاحظه بفرمایید:

لینک اصلی:
http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13910129000985

* از یک سو هواپیمای پیشرفته f-35 (لایتنینگ 2) آمریکایی که 4 برابر کارایی بیشتری در عملیات هوا به هوا و هشت برابر کارایی بیشتر درعملیات هوا به زمین را دارا است، وارد گردانهای پروازی آمریکا و انگلیس شده است و از سوی دیگر، طرح بهبود قابلیتهای هواپیمای f-22(راپتور) در شرکت لاکهید مارتین آغاز شده است، با توجه به سخنان شما، آیا در یک نبرد هوایی هواپیماهای فانتوم، تایگر و تامکت ایران که بیش از35 سال از عمر مفید آنها می گذرد، توان رویارویی با هواپیماهای پیشرفته و چند منظوره را دارند؟

**این هواپیماها شاید قابلیت های بیشتری هم نسبت به هواپیماهای ما داشته باشند، اما من به جرأت اعلام می کنم که اکنون با هواپیمای تاریخ گذشته ازنظرکارشناسان غربی، پیشرفته ترین فناوری های غربی را زیر پا می گذاریم و این را اثبات هم کرده ایم. دردوران دفاع مقدس، ما هواپیمای پیشرفته میراژ عراقی را بارها نابود کردیم. هواپیماهای میگ 25 را بارها با همین تایگرهای نیروهای هوایی زدیم. شاید آنها از نظر برخی تجهیزات، پیشرفته تر باشند، اما ما تجهیزاتی را در اختیار داریم و در زمان لازم، آنها را رو می کنیم. این قابلیت ها درکنار مؤلفه های مهمی مانند غیرت ایرانی و شهادت طلبی بی گمان پیشرفته ترین هواپیماهای جهان را نابود می کند.

نیروی هوایی ما برمبنای تاکتیک، صنعت بومی و برمبنای تفکری به نام دفاع و شهادت فعالیت می کند و با همین رویه قابلیت مقابله با هرگونه تهدید احتمالی را داریم، همیشه f -35 , f-22 های آمریکایی برنده نیستند. برنده خلبان شجاع،ماهر، به روز، مؤمن و جسور ایرانی است که به جنگ با کشور متجاوز می رود.

البته در بحث تجهیزات الکترونیکی هم، سامانه های الکترونیکی و راداری جدیدی برای پرواز شب درنیروی هوایی به کار گرفته شده که این سامانه ها در سال گذشته، بهینه شده بودند و اکنون ما از آنها استفاده می کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر عزیزم جناب Sorena_Noshad
با تقدیم درود و احترام بیکران به شما [/quote]

با درودی مجدد و احترام :|

باید عرض کنم که در صحبت ایشون چند نکته وجود داره :

اول این که هواپیماهای میراژ که ما در دفاع مقدس در مقابل آن ها قرار داشتیم زمین تا آسمان با هواپیماهایی که الان در مقابل آن ها هستیم متفاوت است... در ضمن این اغراق است چون بر کسی پوشیده نیست که در آن زمان نیروی هوایی ایران پیشرفته ترین جنگنده جهان یعنی اف-14 رو در اختیار داشت.. اما حالا در مقابل هواپیماهایی قرار داریم که مشخص نیست رادار جنگنده های ما آیا قادر به رهگیری اون ها هستند یا نه ؟(اف-35 به زودی جایگزین سوپرهورنت در نیروی دریایی آمریکا خواهد شد و ما شاهد ناوهای هواپیمابر با اف-35 در خلیج فارس خواهیم بود) یا اگر هستند در چه فاصله ای ؟ آیا این رهگیری پیش از آن است که جنگنده دشمن به برد موشک های هوا به هوای خود برسد ؟

پی نویس:در زمان جنگ رادارهای جنگنده های ما به دلیل غربی بودن هواپیماهای میراژ کار سختی برای رهگیری اون در پیش داشتند و چون رادار جنگنده های ما هنوز همون رادارها هستند پس بالطبع توانایی جنگنده های ما تا اندازه ای برای رهگیری هواپیماهای آمریکایی پایین میاد.

[quote]شاید آنها از نظر برخی تجهیزات، پیشرفته تر باشند، اما ما تجهیزاتی را در اختیار داریم و در زمان لازم، آنها را رو می کنیم.[/quote]

من نمی تونم در مورد این قسمت از صحبت ایشون نظری بدم ! باید دید منظور ایشون از این تجهیزات چیه ؟

[quote]این قابلیت ها درکنار مؤلفه های مهمی مانند غیرت ایرانی و شهادت طلبی بی گمان پیشرفته ترین هواپیماهای جهان را نابود می کند. [/quote]

کسی منکر غیرت ایرانی و شهادت طلبی پرسنل و خلبانان ایرانی نیست ولی این یکی از عوامل موثر هستش و اگر به خاطر داشته باشید در زمان جنگ هم این خلبانان در کنار جنگنده هاشون تونستن به انجام وظیفه بپردازند ... پس خلبان و پرسنل ماهر و شهادت طلب یکی از عوامل مهم هستش ولی نمی شود تنها با تکیه بر این عامل به جنگ با دشمنی تا بن دندان مسلح رفت..این خلبانان هر چقدر هم شجاع باشند باز هم زمانی که در یک اف-5 نشسته باشی و دشمنت در یک اف-35 کار چندانی از پیش نخواهی برد !

در مورد این قسمت از حرف های ایشون :
--
البته در بحث تجهیزات الکترونیکی هم، سامانه های الکترونیکی و راداری جدیدی برای پرواز شب درنیروی هوایی به کار گرفته شده که این سامانه ها در سال گذشته، بهینه شده بودند و اکنون ما از آنها استفاده می کنیم.

--

بر کسی پوشیده نیست که همه ما از ارتقای جنگنده ها و کلا توان نیروی هوایی خوشحال خواهیم شد..اما هر چیزی تاریخ مصرفی دارد و یک روز باید بازنشسته شود و هر چقدر هم هواپیماهای ما ارتقا یافته باشند مسائلی مانند خستگی سازه مانع از ادامه خدمت آن ها خواهد شد (مسئله ای که در مورد چند میراژ اف-1 که تقریبا عمر سازه آن ها در عراق تمام شده بود و پس از ورود به ایران تنها چند ساعت پرواز کردند)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سورنا جان
سلام
صبح بخیر

این لینک یه صفحه شخصیه که فردی به نام دیوید چن چیوتی (که مدعیه متولد 1975 [1354] شهر رم پاینتخت ایتالیاست) در این page نظرات شخصی خودشو درباره نحوه استفاده احتمالی از تامکت های ایرانی طی یک جنگ هوایی با یانکی ها و جهودها بیان می کنه

http://theaviationist.com/2012/03/16/how-iriaf-f-14-tomcats-could-be-effectively-used-in-combat-against-israeli-or-u-s-planes-or-drones/

می تونید نگاهی به محتویات این صفحه بندازید و البته به گمان من این چکیده و مغز و نغز سخن فرنگی ها در باب نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایرانه.
کامنت هایی هم ارائه شده که خوندنشون خالی از لطف نیست!

باز هم در خدمت شما خواهم بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

هر چند انحراف تاپیک است اما :

نیروی هوایی ایران به هیچ وجه پاسخگوی تهدیدات نیست و ما هیچ گاه نباید شروع کننده جنگی باشیم و حریف بطلبیم!

اف 14 ، اف 4 ، اف 5 همه بالای 30 سال عمر دارند

تعداد کمی میراژ اف 1 و میگ 29 هم داریم که مشکلات خودشون رو دارند!

اما در مورد اف 14 این جنگنده در طول جنگ تحمیلی با وجود سوابق درخشان چندین مورد توسط جنگنده های عراقی از جمله میراژ اف 1 مورد هدف قرار گرفت!

یکی از روش های میراژ ها برای مقابله با اف 14 پرواز در اتفاع نسبتا پایین بود چون اف 14 با وجود تمامی قابلیت های راداری در بحث کشف اهداف در ارتفاع پست بسیار مشکل داشت!

اف 4 و اف 5 هم که تکلیفشان مشخص است! باز حداقل اف 14 از قابلیت نبرد هوایی میان برد و دوربرد برخوردار است. هر چند که تعداد اف 14 ها به هیچ وجه پاسخگوی تهدید موجود نیست!

در مقابل عربستان و کشور های حاشیه خلیج فارس از جنگنده های نسبتا به روزی برخودار هستند ! ایگل ها هر چند دانگرید شده ولی به مراتب پیشرفته تر و قویتر از اف 4 ها و اف 5 های ما! یاد قضیه شکار دو فروند اف 4 ما توسط ایگل های عربستانی افتادم!

72 فروند یورو فایتر تایفون! با پیشرفته ترین موشک های هدایت حرارتی میان برد و کوتاه برد و قدرت مانور فوق العاده و سیستم های جنگ الکترونیک به روز و ایضا آموزش های مورد نیاز خلبان های عربستانی در انگلستان!

به هیچ عنوان نباید به تبلیغات فرماندهان ارتش اعتماد کرد! به هیچ وجه باز حداقل سپاه در بحث موشکی اگر حرفی زده در خیلی موارد ثابت کرده ولی ارتش....

به عنوان نمونه سخن جناب صالحی : صاعقه مشابه اف 18 است اما از آن تواناتر است

یا صحبت های جناب چیت فروش :

[quote]این هواپیماها [b]شاید [/b]قابلیت های بیشتری هم نسبت به هواپیماهای ما داشته باشند، [/quote]

شاید!!!! یعنی فقط شاید!!! اف 22 و اف 35 چندین و چند ده میلیون دلاری با بودجه تحقیقات و ساخت چند میلیارد دلار که نسل پنجم به حساب میایند فقط [b] شاید[/b] از جنگنده های ما بهتر باشند؟؟؟؟!!! با این صحبت ها به حرف ایشون میشه استناد کرد یا به حرف جناب صالحی؟

اگر دوستان یک تحقیق جامع در مورد تکنولوژی های به کار رفته در جنگنده های روز دنیا داشته باشند به خوبی متوجه فاصله وحشتناک ما با کشور هایی مثل آمریکا و روسیه خواهند شد! که خیلی کشور های دنیا از جمله اعراب از تکنولوژی های این دو کشور بهره میبرند و در گذشته ما نیز از تکنولوژی های روز بهره میبردیم در بخش هوایی (الان شده تکنولوژی های منسوخ)

ما به امید صاعقه (1 فروند تولید شده و مابقی ارتقا یافته اف 5 ) یا آذرخش ( باز هم ارتقا یافته اف 5) نسل 3 (نسلی از رده خارج) و اف 14 ، اف 5 و کلا جنگنده های 30 تا 50 سال پیش هستیم در آن سو دشمن به پیشرفته ترین تجهیزات مجهز است و ایضا آموزش های مناسبی هم دارد. البته نباید کاملا نا امید بود اما دل خوشی بی مورد نیز به شدت مردود است. به نظر حقیر نبرد در آسمان 20 درصد ایمان ، 30 درصد آموزش و 50 درصد تجهیزات است که متاسفانه ما در مورد دوم و سوم ضعیف هستیم

به هیچ وجه نباید دنبال جنگ باشیم به خصوص جنگی که شروع کننده اون ما باشیم! که البته هیچ گاه اتفاق نخواهد افتاد چرا که در صورت وقوع بازنده اصلی ما خواهیم بود!

این گنده گویی ها رو باید از کانال های دیپلماتیک رفع و رجوع کرد که البته ....................

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب گوبلز عزیزم
خدای نکرده زبانم لال تصور شما این نیست که طی سال های پس از جنگ تحمیلی فرماندهان نیروی هوایی ما مشغول «یک قل- دو قل کردن» با هواگردهای نظامی و تجهیزات اکسسوری این ادوات بودن؟
لطفا ذهن حقیر جاهل رو نسبت به این موضوع تنویر بفرمائید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب گوبلز عزیزم
خدای نکرده زبانم لال تصور شما این نیست که طی سال های پس از جنگ تحمیلی فرماندهان نیروی هوایی ما مشغول «یک قل- دو قل کردن» با هواگردهای نظامی و تجهیزات اکسسوری این ادوات بودن؟
لطفا ذهن حقیر جاهل رو نسبت به این موضوع تنویر بفرمائید.[/quote]

خير بنده همچين تصوری نكردم

صد البته که از تلاش شبانه روزی بچه های نیروی هوایی برای سرپا نگه داشتن جنگنده ها خبر دارم اما منظور صحبت من این بود و هست که تبلیغات زیادی در بخش نیروی هوایی ما توسط فرماندهان ارتش انجام میشه که میشه گفت صحیح نیست و در جای به عوام فریبی میرسه!و این کاملا مشخصه! هر صحبتی رو نمیشه زود باور کرد! به خصوص قدرت نیروی هوایی ما در برابر نیروی هوایی امریکا و کشور های منطقه!

مثلا بعد از جنگ قرار بود تعدادی جنگنده میگ 29 از شوروی خریداری بشه که تعداد اون به یک دوم یا یک سوم رسید! صرفا به دلیل نبود بودجه!

این نیرو در سال های پس از جنگ تحمیلی به شدت در تلاش بود و هست که جنگنده های زمینگیر رو عملیاتی بکنه و ما بعضا در یکی دوسال گذشته شاهد این بودیم که گفته شده فلان اف 14 بعا از 20 سال زمینگیر بودن با تلاش فراوان متخصصین دوباره به پرواز درآمده! بودجه این نیرو صرفا صرف همین نگهداری میشه که هزینه عجیبی دارد و هر چقدر که عمر هواپیما ها بیشتر بشه این هزینه بالاتر میره!

آمار سقوط جنگنده های ما رو که حتما ملاحظه کردین! در کشور های دیگر بیشتر اشتباهات خلبان در سقوط موثر است اما در کشور ما عامل هواپیما است! این که گفته شده ما جنگنده صاعقه رو داریم تولید میکنیم و به گفته فرمانده ارتش جناب صالحی از اف 18 توانا تر است!! خوب با بودجه ای که به این نیرو تعلق گرفته و میگیره در تضاده این صحبت ها. ما تنها یک فروند(نهایتا دو فروند) صاعقه به تولید رسانده ایم بقیه هر چه که هست همان اف 5 است با کمی تغییرات! و این تغییرات از اف 5 جنگنده جدیدی نمیسازد و به قول فرماندهان ارتش نسل چهارمشان نمیکند! در مورد آذرخش هم که باز کاملا مشخصه!

برای اثبات صحبت های خودم هم اسنادی موجوده! تصویری و نوشتاری

بنده منکر کارهای مثبتی که در نیروی هوایی به انجام رسیده نیستم مثلا اورهال مستقل میگ 29 و... ولی اینکه ما بیایم و بزرگ نمایی بیش از حد بکنیم و نیروی هوایی فرسوده خودمون رو مقتدر نشان بدیم صحیح نیست

همانطور که قبلا هم گفتم جنگنده های ما اکثرا به سن 40 الی 50 سال رسیدن! و 8 سال جنگ رو پشت سر گذاشتند و قطعا از خستگی شدید سازه رنج میبرن! و این هواپیما رو شما تا چه حد میتوانی ارتقا بدی؟ نسلش که تغییر نمیکنه!

با اف 5 نمیتوانید در آسمان خلیج همیشه فارس به مقابله با تایفون و ایگل و هورنت و سوپر هورنت بروید چون نتیجه به احتمال 99 درصد شکست خواهد بود .در مورد اف 14 و میگ 29 و .... هم امکان موفقیت بالا نیست . همانطور که عرض کردم میراژ ها هم از پس اف 14 ما بر آمدند پس تاکید بیش از حد بر روی اف 14 درست نیست به خصوص اینکه در نبرد دوربرد موفقیت دارد و چنانچه در نبرد دوربرد موفقیتی حاصل نشود و کار به نبرد نزدیک هوایی برسد ....................

هر چقدر هم که اف 14 رو ارتقا بدهید باز هم جنگنده ای ایست متعلق به 30 و خورده ای سال پیش و نسل گذشته!

اینکه مدام میان از قدرت ایمان در مقابل سلاح صحبت میکنند و شاید و باید می آورند دیگر خود بخوان حدیث مفصل............

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاهزاده نایف ولیعهد عربستان سعودی در جلسه وزاری کشور شورای همکاری خلیج فارس گفت: هر گونه تعرض به کشورهای شورا، تعرض به تمام کشورهای شورا محسوب می شود.

به گزارش انتخاب، رویترز نوشت: عربستان سعودی به ایران هشدار داد که نمی تواند تهدید به حاکمیت کشورهای حاشیه خلیج فارس را تحمل کند.

بنا بر این گزارش، شاهزاده نایف ولیعهد عربستان سعودی در جلسه وزاری کشور شورای همکاری خلیج فارس گفت: هر گونه تعرض به کشورهای شورا، تعرض به تمام کشورهای شورا محسوب می شود.

وی در ادامه اشغال جزایر سه گانه توسط ایران و نقش این کشور در درگیری ها در بحرین را محکوم نمود!

ولیعهد عربستان سعودی افزود: ما تاکید می ورزیم که عربستان سعودی و باقی کشورهای شورا در خطی واحد در کنار بحرین و امارات در جهت حفظ حاکمیت و ثبات این دو کشور می ایستیم.

همچنین، سعود فیصل، وزیر خارجه عربستان هفته ی گذشته اعلام کرد که کشورهای عربی خلیج فارس به دنبال تشکیل یک اتحادیه با سیاست های دفاعی و خارجی مشترک است.

[url]http://alef.ir/vdcirpaz5t1awq2.cbct.html?153624[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب گوبلز عزیز، :|

اگه کسی می خواد در هر مورد قضاوت درستی داشته باشه باید موضوع رو از تمام جوانب و نماهاش بسنجه تا حرفاش مورد قبول واقع بشه و یه نظر شخصی صرف حساب نشه.

ما تحریمیم ... هیچ جنگنده ای به ما نمی فروشن ... هیچ راداری به ما نمی فروشن... هیچ موشک هوا-به-هوایی...هیچ بمبی ... هیچ لوازمی...هیچیییییییییییییییی... نه چین...نه روسیه ... نه پاکستان ... حتی دسته دومش.

تنها امید ما برای تامین وسایل خارجی بازار سیاهه و کشورای ثالث .

می گی چکار کنیم؟ چون نیرو هوایی ضعیفی داریم از تمام اصول مون که سی و اندی ساله پاش واسادیم کشته دادیم ادعاهای واهی نخاله های اطراف رو تحمل کردیم جنگ و ترور بهمون تحمیل شد بکشیم کنار و بگیم غلط کردیم ببخشین هر چی گفتین قبول به ما هواپیما بدین تو رو خدا؟

خودتون رو بذارین جای مسولان نظام..یه مشت مدیر و مهندس بی سواد و بدون خلاقیت که رسمی هم هستن هیچ کاربشونم نمی تونی بکنی فوقش توبیخ و اخطار که اونم بی اثره چون پشتشون به آشنائاشون گرمه ، یه مشت کارگر رسمی شده که روزی یکی دو ساعت کار می کنن بقیش از زیر کار در می رن.

بیا این یه میلیارد دلار بودجه نیرو هواییو ور دار ببر ببینی باش چکار میتونی کنی؟ 20 تا اف7 دسته دومم نمی توین باش بخری...پروژه های ساخت موتور و رادار و جنگنده و موشک هوابه هوا پیشکش.

ما بیرون گود نشستیم میگیم لنگش کن...توان ما همینه دیگه.
انواع و اقسام هواپیماهای غربی و شرقی رو اینقدر با شجاعت و با تکیه بر توان داخلی سرپا نگه داشتن، زمینگیر ها رو برگردوندن به چرخه پروازی خدا رو شکر کنین.

من که دستشونو می بوسم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب گوگلز عزیز،

اگه کسی می خواد در هر مورد قضاوت درستی داشته باشه باید موضوع رو از تمام جوانب و نماهاش بسنجه تا حرفاش مورد قبول واقع بشه و یه نظر شخصی صرف حساب نشه.

ما تحریمیم ... هیچ جنگنده ای به ما نمی فروشن ... هیچ راداری به ما نمی فروشن... هیچ موشک هوا-به-هوایی...هیچ بمبی ... هیچ لوازمی...هیچیییییییییییییییی... نه چین...نه روسیه ... نه پاکستان ... حتی دسته دومش.

تنها امید ما برای تامین وسایل خارجی بازار سیاهه و کشورای ثالث .

می گی چکار کنیم؟ چون نیرو هوایی ضعیفی داریم از تمام اصول مون که سی و اندی ساله پاش واسادیم کشته دادیم ادعاهای واهی نخاله های اطراف رو تحمل کردیم جنگ و ترور بهمون تحمیل شد بکشیم کنار و بگیم غلط کردیم ببخشین هر چی گفتین قبول به ما هواپیما بدین تو رو خدا؟

خودتون رو بذارین جای مسولان نظام..یه مشت مدیر و مهندس بی سواد و بدون خلاقیت که رسمی هم هستن هیچ کاربشونم نمی تونی بکنی فوقش توبیخ و اخطار که اونم بی اثره چون پشتشون به آشنائاشون گرمه ، یه مشت کارگر رسمی شده که روزی یکی دو ساعت کار می کنن بقیش از زیر کار در می رن.

بیا این یه میلیارد دلار بودجه نیرو هواییو ور دار ببر ببینی باش چکار میتونی کنی؟ 20 تا اف7 دسته دومم نمی توین باش بخری...پروژه های ساخت موتور و رادار و جنگنده و موشک هوابه هوا پیشکش.

ما بیرون گود نشستیم میگیم لنگش کن...توان ما همینه دیگه.
انواع و اقسام هواپیماهای غربی و شرقی رو اینقدر با شجاعت و با تکیه بر توان داخلی سرپا نگه داشتن، زمینگیر ها رو برگردوندن به چرخه پروازی خدا رو شکر کنین.

من که دستشونو می بوسم...[/quote]

[b]گوبلز[/b] هستم دوست گرامی و نه گوگلز!

در مورد فرمایشات شما هم باید عرض کنم که بنده شاید بیشتر از شما به دنبال جوانب کار نیروی هوایی ایران بوده ام و سعی در تکمیل اطلاعات خودم داشتم و دارم هنوز! اما آنچه گه گفتم صرفا برای این بود که هر حرفی رو به سرعت قبول نکنیم و صرفا آن توانایی حقیقی که داریم شناخته بشه و نه توانایی های تبلیغاتی و پوچ! بنده توقع خاصی از نیروی هوایی ندارم هر چند زمانی داشتم اما دیگر ندارم! و اون صحبت های بنده برخی حقایق بود همین!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب گوبلز عزیزم
برادر خوبم

نیت خیر شما بر من که برادر جاهل و کوچک تر شما هستم پوشیده نیست ایضا بر سایر دوستان و عزیزانی که اینجا در کنارتان می خوانند و می نویسند

اما ...

پاییز 1368 (مهرماه) تنها چند ماه پس از خاتمه جنگ تحمیلی
در شرایطی که پیش بینی کارشناسان یانکی و اذنابشان حاکی از فروپاشی و نابودی این نظام و این سرزمین مقدس در اثر فشارهای وحشتناک اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی بود
12 کیلومتری اصفهان بزرگ
سایت قدیمی دانشگاه صنعتی اصفهان
دپارتمان علوم گیاهی و کشاورزی

اتاق 202
ساعت حوالی 2 و 10 بعدازظهر

به گواه شاگرد مستقیم استاد دکتر مجید دانش

اولین ریزغده های گیاهی (رقمی اقتصادی از سیب زمینی با عملکرد 12 تن در هکتار) حاصل از فناوری «روز» کشت سلول و بافت گیاهی تولید شد ... تمام مدت جنگ تحمیلی این آقا و شاگردانش برای اکتساب و بومی سازی این فناوری کوشیدند و نومید نشدند حتی از برخی افراد مسئول توهین ها شنیدند که بماند ...

23 سال بعد

همان دانشگاه
همان اتاق
همان شاگرد و دانشجویانش
زمان حاضر (یا چیزی حدود سه ماه قبل)
راهبری پروژه ای مشترک با انیستیتو پاستور ایران برای تولید انبوه «اُرگانیک» داروی مسکن گیاهی ویژه بیماران سرطانی حاد با فناوری روز «molecular farming» با صرفه جویی ارزی معنادار

آیا این بزرگنمایی است؟
آیا چنین تلاش هایی که بطور قطع در همین لحظه از گفتاورد شما برادر بزرگوارم و حقیر جاهل در حال پوشیدن جامه حقیقت است ... در سایر حوزه های راهبردی نظام و کشور صورت نمی گیرد؟

آیا شما به این گزاره منطق صوری فکر میکنید: در هر لحظه هر آنچه که در دیدگانمان (چشم سر یا چشم خرد) نقش می بندد آن چیزی نیست که در «عینیت» و «حقیقت» آن چیز (فی نفسه) تجلی می یابد یا ... خواهد یافت؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.