jang_saalaar

فالانکس و ضد فالانکس

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]پس چطور ايراني ها در جنگ بايوناني ها شكست خوردند؟[/quote]
اولا که ایران و یونان که فقط یه بار جنگ نکردن.چرا پیروزی ایران در جنگ زمان خشایارشا رو نمیگی که آتن فتح شد
ثانیا،قرار نیست که فقط به کار بردن تاکتیک ضد فالانکس،پیروزی رو تضمین کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]پس چطور ايراني ها در جنگ بايوناني ها شكست خوردند؟[/quote]
اولا که ایران و یونان که فقط یه بار جنگ نکردن.چرا پیروزی ایران در جنگ زمان خشایارشا رو نمیگی که آتن فتح شد
ثانیا،قرار نیست که فقط به کار بردن تاکتیک ضد فالانکس،پیروزی رو تضمین کنه[/quote]

سلام ...
مشکل اصلی سپاه رو مازه ایجاد کرد .... حاکم بابل با اون استحکامات افسانه ای ... اگه اون خیانت نمی کرد و شهر رو تحویل الکساندر نمی داد و بعدش بهش سپاهی بده .... الکساندر مجبور بود [b]چند سالی[/b] رو صرف فتح بابل کنه ... و از اون طرف دارا هم می تونست به صورت مداوم نیرو بر ضدش بفرسته ...

ناپلئون یه اظهار نظر جالب داره ( قریب به مضمون ) :
« می گه اگه فتح کردن آتن و آتش زدن شهر و فراری دادن مردمان از شهر ، برای ارتش خشایار شاه پیروزی نیست ، پس چیه !؟ ... »

دقیق یادم نیست چی گفت ولی در حد همین مطلب بود ...

کلا یونانی ها خودشون رو زیاد بزرگ می کردن ولی در کل تاریخ چیز خاصی نبودن ...

این غرب هم برای این از یونانی ها اینقدر دفاع می کنه که بگه فرزندان فلسفه و علم غربی ( دقت کنید ، غرب حتی واژه هایی مثل دموکراسی و اتم و فلسفه ی غربی بر پایه ی نهیلیست های یونانی هست ) بر شرق و فلسفه ی شرقی پیروز شد ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ناپليون يك حرف جالبه ديگه داره كه ميگه «تمام تاريخو يونانيا نوشتن تا اثري از نوشته هاي ايراني ها پيدا نشه نميشه درست درمورد جنگ ها نظر داد» (نقل به مضمون بود)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رفقا اگه اطلاعاتي داريد ميتونيد در يك تاپيك بذاريد تا ما هم استفاده ببريم ! icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من خودم کم کتاب تاریخ نخواندم و قبول دارم حرفم اشتباه بود و منظورم را بایدطوری دیگر بیان می کردم .
منظور من عملکرد سپهر ها بود . میشه توضیح بدید وقتی دیواره ای از نیزه جلو ادم است با چه تاکتیکی با کمترین زخم از جلو حمله کرد. نظر من این است که از جناعین میشه چنین کاری کرد ولی از جلو امکام نداره. تصویر دوستون گواه این واقیته .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.