ALI

بررسی ارتش افغانستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]بالاخره هر چي باشه داره كم كم خودش رو بعد از ده ها سال جنگ داخلي و خارجي ترميم و بازسازي ميكنه و پيشرفتهاي اين كشور به عنوان يك كشور برادر و هم فرهنگ با ايران باعث خوشحالي .......[/quote]

اگر کمی اخبار افغانستان را دنبال کنی می بینی که طالبان دوباره جون گرفته است.روزی نیست که از نیروهای خارجی کشته نگیرند.روزی یک دو تا عملیات انتحاری هم که خوراکشون هست!!
اگر دوستان توانستند سفرنامه رضا امیرخانی به افغانستان را بخوانند(جانستان کابلستان) .آنجا رضا امیرخانی یک شمه ای از اوضاع امنیتی افغانستان را شرح داده است.
به نظر من در آینده نزدیک اوضاع افغانستان به بدتر شدن سیر می کند!![/quote]

برای حضور مداوم و متوالی نیروهای خارجی لازم هست که جون بگیره چون توسط برخی از همین کشور های حمایت میشه طالبان icon_rolleyes اگر که بخوان ریشه کن کنند طالبان رو که دیگه بهانه ندارن برای مردم کشور خودشون و مالیات دهندگان و دیگر افکار عمومی جهان !!!! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت شما .
من فکر میکنم که شما ایرانی ها یا خواب هستید یا که خود را به خواب زدید و دارید افکار عامه را در مورد افغانستان خراب میکنید . ویا هم که پردی بر روی چشمان تان کشیدند تا که هرچه را که میخواهند برای شما به نمایش بگذارند . افغانستان تی 13 سال اخیر از لحاظ نظامی پیشرفت چشم گیر کرده و از لحاظ امکانات و تاکیک های جنگی به سطح بین المللی رسیده که . از لحاظ هوایی ضعف های دارد ولی نه با آن صورت ولی نمیگیم هم که از کشور های مثل ایران از لحاظ هوای بهتر یا هم سطح هستیم ولی از لحاظ نیرو های زمینی میتوان گفت از لحاظ تاکتیک و امکانات بروز و جدید از ایران هم بالا تر هستیم و نیاز به وقط داریم. ایران سرمایه های نفتی و دیگر سرمایه ها زیاد دارد و میتواند خرید های بزرگی بکند. واز طرفی اجباری بودن سربازی دلیلی بر بیشتر بود آنها نسبت به سربازان افغان است ولی در همین مورد هم سایت شما بسیار در باره با تعداد سربازان و ارتش و دستگاه نظامی 320000 هست نه اون تعدادب که شما گفتید . و در ادامه این مطلب عکس های واقعی از ارتش و امکانات آن میگذارم تا که واقعیت دیده شود....! و اگر که واقعا سایت شما بی طرف هست و فقط از لحاظ علمی و بدون هیچگونه تعصب مطلب نشر میکنید خواهشا این مطلب را به اشتراک بزارید . واگر هم که مایلید من عکس ها و ویدئو ها بیشتری برای شما میفرستم

G

لظف من رو راهنمایی کنید که چطور عکس رو آپلود کنم . تا که شما بتونید ببینید . قدرت و امکانات ارتش افغانستان رو.
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام جناب رحمه الله

ورودتون رو به میلیتاری تبریک میگم ، برای آپلود عکس لینک عکسها رو از سایت به اشتراک گذاری دیگری قرار بدید یا برای یکی از مدیران بفرستید تا به گالری میلیتاری منتقل کنند

شما میتونید با خرید اکانت VIP سایت ، از حساب کاربری اختصاصی در گالری میلیتاری بهرمند شوید

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1385658002' post='350450']
سلام جناب رحمه الله

ورودتون رو به میلیتاری تبریک میگم ، برای آپلود عکس لینک عکسها رو از سایت به اشتراک گذاری دیگری قرار بدید یا برای یکی از مدیران بفرستید تا به گالری میلیتاری منتقل کنند

شما میتونید با خرید اکانت VIP سایت ، از حساب کاربری اختصاصی در گالری میلیتاری بهرمند شوید

با تشکر
[/quote]

بازاریاب حرفه ای .

تو مقاله ای نه چندان موثق (شاید موثق ) گریلاهای کردستان عراق یا پیشمرگه ها و نیروهای ارتش افغانستان ( یا جهادی ها و یا ارتش فعلی افغانستان ) رو most skilled نام برده بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]
[quote name='Rahmatullah' timestamp='1385656031' post='350444']
با سلام خدمت شما .
من فکر میکنم که شما ایرانی ها یا خواب هستید یا که خود را به خواب زدید و دارید افکار عامه را در مورد افغانستان خراب میکنید . ویا هم که پردی بر روی چشمان تان کشیدند تا که هرچه را که میخواهند برای شما به نمایش بگذارند . افغانستان تی 13 سال اخیر از لحاظ نظامی پیشرفت چشم گیر کرده و از لحاظ امکانات و تاکیک های جنگی به سطح بین المللی رسیده که . از لحاظ هوایی ضعف های دارد ولی نه با آن صورت ولی نمیگیم هم که از کشور های مثل ایران از لحاظ هوای بهتر یا هم سطح هستیم ولی از لحاظ نیرو های زمینی میتوان گفت از لحاظ تاکتیک و امکانات بروز و جدید از ایران هم بالا تر هستیم و نیاز به وقط داریم. ایران سرمایه های نفتی و دیگر سرمایه ها زیاد دارد و میتواند خرید های بزرگی بکند. واز طرفی اجباری بودن سربازی دلیلی بر بیشتر بود آنها نسبت به سربازان افغان است ولی در همین مورد هم سایت شما بسیار در باره با تعداد سربازان و ارتش و دستگاه نظامی 320000 هست نه اون تعدادب که شما گفتید . و در ادامه این مطلب عکس های واقعی از ارتش و امکانات آن میگذارم تا که واقعیت دیده شود....! و اگر که واقعا سایت شما بی طرف هست و فقط از لحاظ علمی و بدون هیچگونه تعصب مطلب نشر میکنید خواهشا این مطلب را به اشتراک بزارید . واگر هم که مایلید من عکس ها و ویدئو ها بیشتری برای شما میفرستم

G

لظف من رو راهنمایی کنید که چطور عکس رو آپلود کنم . تا که شما بتونید ببینید . قدرت و امکانات ارتش افغانستان رو.
[/quote]
سلام
افغانستان قدرتمند خواسته ما ایرانی ها هم هست و ما از قدرت گرفتن شما نه آزرده خاطر هستیم و نه هراسان ؛ ویژگی های قومیتی و جغرافیای افغانستان در ترکیب با حمله نظامی آمریکا و متحدانش و شورش طالبان ، ما را از سمت امنیت افغانستان نگران کرده و ما همیشه در پی این بوده ایم که امنیت مردم افغانستان و مرزهای مشترک ما تأمین بشود !
گر چه شاید اگر پیشینه تاریخی یکسان نداشتیم و امنیت و خواسته شما مردم افغانستان برای ما مهم نبود ، ارتش ما در جریان مزار شریف از مرزهای شما عبور میکرد ... ولی امروز شاهد هستیم که حمایت ما از دولت کرزی مثمر ثمر بوده و ارتش افغانستان شکل یافته و خدا را شاکریم که مردمان این کشور دوست و برادر ما ، دوباره به سمت پیشرفت و امنیت نزدیک تر میشوند ...
اطلاعات در مورد ارتش افغانستان کمی محدود هستش و بعضی برداشت ها هم مربوط به همان بی اطلاعی ما از شرایط فعلی ارتش افغانستان هستش ، من برای افزایش آگاهی خودم و دوستان چند تا سوال بیان میکنم لطف کنین در صورت آگاهی پاسخ کامل و جامعی بفرمایید :
1- ارتش افغانستان تشکیل شده از چند نیروی مستقل هستش و هر نیرو به چه صورت فرماندهی میشود و چه استعدادی دارد ؟
2- نحوه سرباز گیری در ارتش افغانستان به چه صورت هستش ؟ میزان داوطلبین استخدام در ارتش و حقوق و مزایای افسران و درجه داران چگونه است ؟
3- مراکز آموزشی ارتش افغانستان و استعداد آموزشی در هر سال و کیفیت آموزش آنها و اساتید آنها در چه شرایطی میباشد ؟
4- استعداد نیرو های زرهی ارتش افغانستان در چه شرایطی میباشند ؟ آیا برنامه ای برای گسترش یگان های زرهی وجود دارد یا نه ؟
5- ارتش افغانستان در کدام ایالات مستقر است و در کدام ایالات و شهر ها کنترل کامل را بدست گرفته است ؟
6- رابطه افسران ارتش با نیروهای ناتو چگونه هستش ؟
7- وضعیت مذهبی ارتشیان چگونه هستش ؟ از چه مذاهبی هستند و در اعتقادات خودشان به چه میزان پایبند میباشند ؟
8- رابطه بین تشکیلاتی بین ناتو و ارتش در چه صورت هستش ؟ آیا نیروهای ارتش فرمانبردار نیروهای ناتو هستند ؟ آیا نیروهای ناتو به درخواست های اضطراری نیروهای ارتش پاسخ میدهند ؟ آیا نیرو های ناتو نسبت به نیروهای ارتش تعهد نامه خاصی دارند ؟ موقعیت فرماندهی ایساف نسبت به فراندهی ارتش افغانستان چگونه است ؟
9- وظایف نیروهای ارتش چیست ؟ فارغ التحصیلان آکادمی نظامی به کجا میروند ؟ در موقعیت فعلی ارتش افغانستان در چه مناطقی درگیر است ؟
10- مراکز نظامی ارتش افغانستان توسط چه کسی احداث میشود ؟ ار مراکز سابق ایساف استفاده میشود ؟

بعد از پاسخ به این 10 سوال موارد دیگری رو که ذهن دارم مطرح خواهم کرد ، با تشکر از شما
اگر هم نیاز به ارسال تصاویر داشتید میتونید اونها رو در یک فایل زیپ در یک آپلود سنتر آپلود کرده و لینک رو برام پی ام کنین تا من تصاویر رو در گالری سایت آپلود بکنم ![/right][/font][/color]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش افغانستان هیچ وقت دشمن کشوار برادر خودش ایران نیست و بلعکس
امنیت افغانستان برای ایرانی ها بسیار مهمه و تجهیز ارتش افغانستان مورد رضایت ایران هست
متاسفانه رسانه های افغانی و عربی بین افغانیان و ایران دشمنی راه می اندازن
و بیشتر افغانها در افغانستان نگاه خوبی ب ایران ندارند
نگاه شخصی بنده ب تجهیز ارتش افغانستان نگاه مثبتی هست
چون وقتی افغان ها بتونن امنیت خودشون رو تامین کنند و نیروی بیگانه ای در کشورشون نباشه ب راحتی میتونیم باهم دادو ستد کنیم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد ارتش بزرگ( امارات اسلامی)

لطیف‌الله حکیمی، رئیس کمیسیون تصفیه صفوف طالبان درباره تجهیزات نظامی افغانستان گفت: «تقریبا ۳۰۰ هزار قبضه سلاح سبک، ۲۶ هزار سلاح سنگین و حدود ۶۱ هزار خودروی نظامی برای ما باقی مانده است.»

او افزود: «۸۱ فروند هلیکوپتر و هواپیمای نظامی نیز باقی مانده بود که اغلب آنها آسیب دیده بودند. اما خلبانان و مهندسان ما توانستند بیش از چهل فروند از این تجهیزات را بازسازی کنندpeace_sign.» 

این مقام مسئول همچنین گفت که طالبان در حال ایجاد یک «ارتش بزرگ» برای افغانستان است. 

.

.

اتحادیه اروپای در پی یورش خانه به خانه در کابل :با توجه به وجود تنش در اروپا ما‌حواسمان همچنان به شما هست.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.