rainbow

تمرینات نیروهای سوری برای عملیات ویژه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خدا بشار اسد و دولت سوریه را حفظ کنه. هر چند بشار اسد یک شخصیت ایده آل ضد اسراییل ی نیست ولی باز شرف داره به یک مشت از حکام عرب ه رذل که فقط به فکر شکم و حوالی آن هستند.
اصلا فکرشم نکنید که اگر کشور یا کشور هایی عملا و واضح گلوله ای به طرف دولت دکتر بشار اسد بندازند ایران و جوانان انقلابیش میشینند و تماشا میکنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب رسول عزيز.
من در عجبم كه چرا شما اصرار دارين جهان‌بيني خودتون رو در بحث غالب بفرمايين.
چرا كه در جاي جاي فرمايشاتتون در تاپيك‌هاي مختلف، از هركس كه مخالف نظر شما فرمايشي داشته، با تعجب ياد فرمودين و سپس تحليل قراي خودتون رو به عنوان تنها تحليل امكان‌پذير بيان فرمودين!!

دوستان براي نظرات شما احترام قائلن. ولي شما هم سعي بفرمايين براي عقايد ديگران احترام قائل باشين!
باور بفرمايين فقط شما نيستين كه امكان درست گفتن دارين!
باور هم بفرمايين شما هم مي‌تونين به مسئله‌ يا تحليل غلطي اشاره بفرمايين.

پس بهتره اينقدر در بحث اعتماد به نفس نشون ندين و اينطور براي ساير كاربران، رجز خواني نفرموده و خط و نشان نكشين.

-------------------------------------------------------

راستي.
شما كه اينطور پرشور و بالاتر از پروپاگانداي شبكه‌هاي دولتي سوري، از سوري‌ها غولي قدرتمند ساختين، آيا تا بحال مستند 80 سال مقاومت كه ساخته‌ي صدا و سيماي خودمون هست رو ملاحظه فرمودين؟!!

آخه احتمالاً اونجا هم مشتي ليبرال نشسته بودن كه از قضا با مستندات تاريخي، مطالبي عكس فرمايشات شما رو مطرح فرمودن!!

مثلاً براي بنده جالب بود كه شما چطور ورود سوري‌ها رو هم‌زمان با سركوب فالانژها توسط ايشان!!!! دونستين و البته همه مي‌دونيم كه سركوب فالانژها در دوران سيطره‌ي اسرائيل بر خاك لبنان بود (يعني بعد از سال 82)!!

حال اينكه حداقل هر كسي كه كمي مطالعه‌ي ساده درخصوص تاريخ خاورميانه داشته باشه، اين رو مي‌دونه كه نيروهاي سوري به عنوان نيروي حافظ صلح و آن هم هنگامي كه نيروهاي چپ‌گراي لبناني در حال تصرف بيروت بودن، وارد خاك لبنان شدن تا آرامش در اين كشور برقرار بشه. اون هم به درخواست اتحاديه‌ي عرب؛ نه به عنوان ناجي‌اي شكست ناپذير!

داستان هم ربطي به فالانژها نداشت و اگه هم درگيري‌هايي انجام گرفته باشه، صرفاً در راستاي حفظ بيروت بوده!!

هسته‌ي مقاومت هم از زمان حضور شهيد چمران و امام موسي صدر در جنوب لبنان و تشكيل جنبش امل شكل گرفته بود و باز ربطي به سوري‌ها نداشت!!

در هنگام جنگ 1982 نيز ارتش سوريه توان بازدارندگي حملات اسرائيل رو نداشت و حافظ اسد از سپاه ايران، فقط براي فشار به اسرائيل براي عدم تهاجم بيشتر به خاك سوريه استفاده كرد كه كماكان اين رو هم مي‌تونين در خاطرات رزمندگان و سرداران لشكر 27 ملاحظه بفرمايين (بطور مثال كتاب «آذرخش مهاجر؛ نوشته‌ي حسين بهزاد).

پس از فشار آوردن لشكر 27 به حافظ اسد براي حمله به اسرائيل، پيشنهاد حافظ اسد مبني بر تشكيل گروهك‌هاي چريكي در لبنان، بيشتر براي از سر باز كردن نيروهاي ايراني و كاهش فشار بر سوريه جهت ورود به جنگ بود (يعني كاملاً برخلاف فرمايشات شما).

قبل از اينكه نسبت به عرايض بنده جبهه‌گيري فرموده و بنده رو نيز مزين به القابي چون منافق، ليبرال و يا ترسو و نامرد بفرمايين، خواهشاً لينك زير رو مطالعه بفرمايين :

http://www.hajsaeed.ir/newsdetail-10-fa.html

اين لينك، حاوي نامه‌ي مستند مهندس سعيد قاسمي، فرمانده اطلاعات عمليات لشكر 27 و از فرماندهان باسابقه‌ي هشت سال دفاع مقدس + 2 سال درگيري‌هاي كردستان هست.
لابد ايشان كه در دل ماجرا بودن، از شما بيشتر اطلاع دارن ديگه.

در بخشي از اين متن مي‌خوانيم :

[quote]امید مبارزه با اسرائیل اما خیلی زود رنگ باخت چه اینکه [color=red]نیروهای ایرانی و نیز مقامات سیاسی تهران دریافتند که سوری‌ها قصد جنگ نداشته و با آوردن بهانه های گوناگون وقت کشی می کنند[/color] و [b]بیشتر در پی آن هستند تا از نیروهای ایرانی به عنوان وجه‌المصالحه و برگ برنده در پشت میز مذاکرات بهره برند و در واقع آنها در فکر تنها چیزی که نیستند جنگ با اسرائیل است[/b].[/quote]
اين اين واضح‌تر نمي‌شد درخصوص موضع سوري‌ها، اظهار نظر كرد.

اما قضيه به اينجا ختم نمي‌شه.

يكي از دلايلي كه سپاهيان ايران برگشتن، از نگاه سردار قاسمي به شرح ذيل است :

[quote][b]عدم وجود اراده به جنگ در دولت سوریه[/b] و بازی سیاسی با تهران بر سر نیروهای اعزامی و [color=red]عدم همکاری با این نیروها من جمله عدم در اختیار گذاردن سلاح در دسترس آنها[/color].[/quote]
حال اينكه اين قهرمان پر يال و كوپالي كه شما در سطور نگارشي‌تون ترسيم فرمودين، مي‌بايست دقيقاً عكس اين مورد رو انجام مي‌داد!!

حالا يا برادر قاسمي دروغ مي‌فرماين و شما درست مي‌فرمايين؛ يا ...!

اما باز هم قضيه به اينجا ختم نمي‌شه.
فرضاً برادر سعيد، دروغگو.
ببينيم نظر حضرت امام (ره) در اين مورد چيه :

[quote]این همه موجب شد تا حضرت امام در جلسه با حضور رئیس جمهور (آیت‌ا... خامنه‌ای) و رئیس مجلس (هاشمی رفسنجانی) اعلام کند که: " با حضور ما در آن جبهه با شرایط موجود مخالفت دارند و [b]معتقدند که عربها [يعني همان سوري‌ها!] جنگ جدی نخواهند کرد [/b]و درگیری بیشتر ما باعث می‌شود که در جبهه جنگ با عراق دچار وقفه می‌شویم و در آنجا هم به جایی نرسیم ". (منبع ش1، ص159)[/quote]
اما باري اينكه بهانه‌اي باقي نمونه، امام (ره)، موافقتي بدين شرح اعلام فرمودن :

[quote]و در نهایت ایشان با این امر موافقت کردند که "[b]اگر به طور جدی از طرف سوریه جنگ شد[/b]، شرکت کنیم. " (همان ص 159)[/quote]
ملاحظه فرمودين؟!!
اين ابرقدرتي كه شما در ذهن خود ساختين، بيشتر زاييده‌ي علايق شماست تا حقايق!

سعي كردم از مستنداتي استفاده كنم كه مورد قبول شما باشه و به اين راحتي زيرش نزنين.
هرچند كه اگه مستند 80 سال مقاومت رو ملاحظه مي‌فرمودين، اطلاعاتي به غايت كامل‌تر و بهتر درخصوص مواضع سوريه از همان ابتدا تا به امروز رو كسب مي‌فرمودين!

ولي علي‌الظاهر شما تمايل به پروپاگاندايي عجيب و غريب براي سوريه دارين كه ان شاءالله برگرفته از عدم آگاهي شما باشه.

-------------------------------------------------------------

هدف از نگارش اين سطور، نه ورود به بحث، بلكه صرفاً نشان دادن نقايص فرمايشات شما بود تا بلكه كمي درخصوص آن تأمل فرموده و به همين راحتي هر كسي رو متهم به ترس و دروغ و نفاق و چنين و چنان نفرمايين.

اين رو هم از برادر كوچكتر خود بپذيرين كه هركسي نظر و عقيده‌اي داره كه براي خودش محترمه.
اگر شما فكر مي‌فرمايين كه عقيده‌ي ايشان غلط است، مي‌بايست با ادب و متانت و البته ارائه‌ي مستندات (نه ارتباط دادن دو تاريخ كاملاً بي‌ربط به يكديگر يا خلاف واقع گويي و ...)، ايشان را متوجه اشتباه خود سازين!
اگر پذيرفت كه فبها المراد. اگر هم نه، تكليف از روي دوش شما برداشته شده و شما اجازه ندارين به بهانه‌ي تفاوت عقايد، نظر خود را تحميل و نظرات مخالفين فرمايش شما رو بكوبين!

از خداي منان براي شما آرزوي موفقيت و سربلندي دارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه ولی فکر کنم انقدر قدیمی بود که در اون زمان بشر همینطوری غذا میخورد یعنی هنوز دورانی که اتش کشف نشده اینها هم از اون زمان هستند با این حساب انسانهای اولیه نیروهای ویژه بودند(شوخی کردم) icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر مصطفی بنده به شما یکی ارادت دارم .

بنا به فرمایش خودتون از جواب دادن خودداری میکنم و درستی و نادرستی نظریات رو به دیدن حوادث در آینده موکول میکم.

بدون شک گذشت زمان بهترین قاضی و صادقترین هست .

ولی بنظرم بودن نظریه ام و در معرض دید و قضاوت قرار دادنش رو لازم میدونستم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر رسول عزيز.
اتفاقاً‌ بنده كاملاً از اين حركت شما حمايت مي‌كنم كه نظرتون رو ابراز بفرمايين.
اتفاقاً بيان نظرات، شجاعت خاصي رو مي‌طلبه. چرا كه ترس از عافيت‌طلبي و همراهي با موج (كه هر اتفاقي افتاد بگيم نظرم اين بود و درست بود!) درش ديده نمي‌شه.

لكن نبايد از مرز اعتدال خارج شيم و سعي در غالب نمودن نظراتمون داشته باشيم.

ما اينجا خيلي متمدنانه دور هم جمع شديم و هركدوم هم در هر زمينه، نظر خودمون رو بيان مي‌كنيم.
به قول خود شما، صحت يا عدم صحتش رو هم به محك روزگار خواهيم سپرد و آينده‌ي نه چندان دور، عيار صحت كلاممون رو آشكار خواهد كرد.

ان شاء الله نتايج آينده، هرچه كه باشه، باعث پيروزي و سربلندي اسلام عزيز و آزادي مستضعفين جهان از چنگال مستكبرين باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حداقل بنويس كه نيروهاي ويژه عهد تيركمون شاه..

يعني اينها واسه زمان خودشون ويژه بودن؟

اموزش اشپزي بود يا خوردن مار؟

موزيك ويدپوي سوري بود يا تمرين ويژه؟

فقط كم مونده بود يك نفر بياد وسط مار رو بگيره تو دستشو بگه: هيشكي مث مو نميتونه مار بخوره...هيشكي[/quote]

هر کی مث مو بخوره میزنم پا چشش ها icon_cheesygrin icon_eek

اق معلم هیشکی نمیتونه مثل مو مار بخوره icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته برادر مصطفی دلم نیومد اینو نگم برای اینکه کسی برداشت دیگه ای از جواب ندادن من داشته باشه : که نقدی که در بالا فرمودید سراسر اهانت بود .

در مورد استنادات هم صداقت حکم میکنه که تمام حقیقت رو بگید نه گزیده و بریده اونو . و برخی رو هم کلا قبول ندارم و نظرم عکس نظر شماست

اگر نظرات حضرات رو هم مشاهده میفرمودید سراسر اهانت باره هر چند اهانت مستقیم به شخص نیست ولی اهانت به معتقدات هست .. اگر کسی نظرش رو با دلیل یا محترمانه بگه کسی باهاش کاری نداره ولی اگر یه مروری نظرات حضرات رو مشاهده بفرمائید از هر جمله اهانت می باره و نظر دادن صرف نیست .

بارها شده این دوستانی که ازشون دفاع فرمودید از منافقین و شاهنشاه و آمریکا و ... بارها به نیکی یاد کرده و به انقلاب و رزمندگان و مسولین و حتی امام راحل و ... اهانت ها کردند اما یک بار هم ندیدیم که شما برآشفته بشید

بنده نظراتم را به کسی غالب نکردم و برای هر جمله اش دلیل ارایه کردم ویا بی نیاز از ارایه دلیل دیدم به دلیل وضوح مطلب ولی کسی هم ندیدم با دلیل رد کنه . اگر دوستان شما بجای بکار بردن الفاظ اهانت بار نسبت به عقاید دیگران بصورت مستدل صحبت کنن فکر نمی کنم اصلا از اول مشکلی پیش بیاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدایا شکرت ، این مصطفی نباشه واقعا بعضی وقتا دیگه امپرم میترکه خوب شد مصطفی پست داد واقعا خیلی کمتر عصبانیم الان و راحت ترم و تشکر ازش

قسمتایی بسیار جالبی رو اشاره داشت مصطفی جان که واقعا ممنونم ازش ، قسمتایی بسیار کوتاه هم من میگم تا انشالله همه مون بدونیم منافع هر کشوری چی رو اقتضا میکنه ؟
[quote]

سوریه در جنگ اعراب و اسرائیل بهترین کارنامه رو داره و تنها کشوری هست که 60 ساله داره مقاومت میکنه . حتی ما هم این عرضه رو تا حالا نداشتیم . [/quote]

در تاپیک های بسیار زیادی عرض اندام شما یا بهتر بگم سعی در عرض اندام شما در مقابل اندیشه های دیگران به خصوص خودم رو دیدم دوست عزیزم ، بارها اومدم حرفی بزنم که به یاده گذشته های خودم منصرف شدم نمیخواستم توی ذوق شما بزنم یا خدای ناکرده کلا شما رو از ادامه راه علم و دانش و تحقیق و یادگیری دلزده کنم که قطعا توانایی کلامی ش رو دارم اینکارو بکنم !

اما دوست عزیزم ، شما با این جمله تون فکر کنم آبروی یک ملت رو بردید ! جدا عرض میکنم !

سوریه اردن عربستان عراق .... اینا جز چند کشوری بودند که با مصر هم قسم شدند تا علیه اسراییل بجنگند ، در سالهای 1947 تا 1973
در تمامی این جنگ ها مستقیم و غیرمستقیم این کشورها حضور داشتند ولی از مهمترین دلایل عدم موفقیت اعراب به خصوص مصر همین تکیه بر روی این کشورها بود چرا که برعکس حجم عظیم تسلیحات گرداوری شده شون اونها نه اراده لازم بلکه اموزش و توانایی و درک درست نظامی نداشتند و برخلاف مذاکرات با مصر همیشه در میدان جنگ تبدیل میشدند به عنصر منفعل و این مصر بود که مستقیما درگیر با تمام قوای اسراییل میشد

شما رو ارجاع میدم به کتاب عملیات بدر سپهبد سعد الدین شاذلی

ایشون بسیار جالب برخی نقاطی که قرار بود سوری ها ازش حمله کنند تا واقعا اسراییل قیچی بشه رو توضیح میده ، سپس نتیجه عملیاتشونم میگه

شک ندارم شما قبول خواهید کرد که در رابطه با بسیاری از وقایع تاریخ نظامی اگرنگیم اطلاعی ندارید بلکه تسلط ندارید !

از مهمترین دلایلی که مصر با اسراییل دست دوستی داد سر همین قضایا بود ، ملت مصر تمام دارایی خودشو به پا تجهیز ارتش گذاشت و ازادی فلسطین اما هربار شکست پشت شکست که نصف شکست ها هم تقصیر خودشونو متحدانشون بود !!! به حدی که مردم مصر به این عقیده رسیده بودند که واقعا دارند تنهایی مقابل اسراییل میجنگند و کسی کمک شون نمیکنه !

منم بودم واقعا بهشون حق میدادم ! چرا که سوریه در سال 73 اگر فقط چند روز مقاومت میکرد و به شدت حمله میکرد به داخل خاک اسراییل امکان نداشت اریل شارون و اون همه نیرو کماندویی از دفرسوار سردربیارن !!! پشت سرشونم کلی نیرو با خیال راحت از سوریه بیاد برا مصر !

البته قصد جمله شما مانند بقیه جملات تون تنها کم رنگ کردن اثر حضور و جملات من هست میدونم ! ولی خوب گاهی اوقات سعی کنید مطالعه خودتونو بالاتر ببرید

یا حق

** مصر حتی برای ارتقا نیروی سوری از شوروی رسما تقاضا تسلیحات و اموزش میکنه !!! روس ها معتقد بودند که سوری ها توانایی لازم جهت استفاده از تسلیحاتو ندارند ! ولی مصر مدام میگه باید تجهیز بشن .... !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کافیه حضرت عالی مشاهده میکردی که کدوم کشور درگیر در جنگ کمترین میزان اشغال خاکش توسط اسرائیل رو داره .

واینکه کدوم کشور هیچوقت جا نزد و تا آخر در میدون باقی موند .

سوریه شانسش رو در مذاکرات با اسرائیل هم امتحان کرد به جهت ورود تب مذاکره در اعراب همونطور که ما هم در قضیه هسته ای امتحان کردیم اما هر دو کشور وقتی دیدیم که فقط دام هست و قرار نیست که از مذاکره چیزی گیر کسی بیاد دوباره شیوه مقاومت رو در پیش گرفتیم . یعنی کاری که کشور دیگه ای عرضه اش رو نداشت یا اراده اش رو .

در اینکه ارتش اعراب که سوریه هم جزئی از اونها بود ضعف های بسیاری داشت شکی نیست و نمیشه تقصیر رو گردن یک ارتش خاص گذاشت اما مهم درس گرفتن و پای کار بودن هست که جز سوریه کسی باقی نموند و مرد کار نبود

در مقطعی که جنگ اعراب و اسرائیل واقع شد در حقیقت اعراب که با استراتژی حس ناسیونالیستی عربی و خاک عربی میجنگیدند و با وجود ضعف های بیشماری که داشتند و حمایت قاطع دول پیروز جنگ جهانی از اسرائیل وجود داشت عملا اعراب امکان پیروزی نداشتند .

فکر میکنید اولین کشوری که اسرائیل رو به رسمیت شمرد کدوم کشور بود ؟؟ شوروی بود نه آمریکا و نه انگلیس . بنا بر این کشوری که از همه مشتاقتر به وجود اسرائیل هست چطور اجازه شکست اسرائیل رو میده ؟؟؟

اتکا به نیروی دوم در مقابل دشمن ( روسیه ) رو اولین بار ایران در جنگهای دوران قاجار (فتحعلی شاه) بکار برد و امتحان کرد اما نتیجش چی شد ؟؟ فرانسه و انگلستان با روسیه پنهانی معامله کردند و ما رو فروختند و بین خودشون تقسیم کردن . در حالی که ما فکر میکردیم چون اینها رقیب همند رو در روی هم قرار میگیرند

در حالی که ما می باید به نیروی خودمون تکیه میکردیم . و ضعف هامون رو با تلاش خودمون و اهتمام به علوم روز و بدست آوردن علم و اتکا به نیروی مسلمان وطنی در مقابل نیروی اجنبی غیر مسلمان پوشش میدادیم . هر چند که جواب دادنش طول میکشید ولی دقیقا سیاستی بود که امیر کبیر با افتتاح دارالفنون بدنبالش بود . و الان هم ما همین سیاست رو داریم و قطعا موفق هم میشیم .

حالا فکر میکنید اعراب متکی به شوروی چقدر در اتکای به نیروی غیر مطمئن خارجی درست عمل کردن ؟؟ و عملا این سیاست امکان پیروزی داشت ؟؟

جناب ارنست من مطالعه کردن رو خوب میدونم و شما رو هم در کارتون تشویق میکنم اما برای اولین و آخرین بار نصیحتی برادرانه به شما دارم :

1- منابعی که برای مطالعه انتخاب میکنید می باید بی طرف و مطمئن باشن ویا حد اقل نویسندش سوء نیت نداشته باشه که فکر میکنم منابع شما اینگونه نیست .

2-در انتخاب منابع اگر این کار رو نکردید حداقل سعی کنید که منابع هر دو طرف رو بخونید تا تحلیلتون حداقل نزدیکتر به واقع باشه . هر چند که بدلیل ضعف تحلیل در شما حدس میزنم که به جهت میل درونی شما به یک طرف شما رو در نهایت از بی طرفی خارج میکنه ولی بهتر از رویه ای هست که الان دارید

3-سعی کنید الفاظ و جملاتی که بکار میبرید خالی از نیش و کنایه و اهانت به معتقدات دیگران باشه . این کار حداقل نظراتتون رو برای مخالفتون قابل تحمل و احترام میکنه

4-بجهت کم تجربه بودن ( البته با سن شما طبیعی هست ) سعی کنید همیشه در نظراتتون درصد هایی از احتمال خطا در نظر بگیرید و قاطع صحبت نکنید چرا که در اینصورت برای کسی حساسیت نا بجا ایجاد نمیکنه و باعث موضعگیری نمیشه و درثانی در صورت شکست در نظریه تون احساس شکست نخواهید کرد .

5-بیشتر از اینکه ما به مطالعه نیاز داشته باشیم ( البته مطالعه پیش نیاز تفکر هست ) باید سعی کنید قدرت تحلیل داشته باشید . آینده نگری و ارایه نظریه فقط با ایجاد قدرت تحلیل در ذهن بدست میاد . شما فکر میکنید امام خمینی (ره) چه تعداد کتاب داشت که ایشون رو مرجع تقلید کرد و بزرگترین رهبر سیاسی ایران در طی چند قرن معاصرمون ؟ کمتر از 200 کتاب . اما اگه شما به کتابخانه های دیگران سری بزنید چندین هزار جلد کتاب میبینید ولی چرا اونها امام نمیشن ؟؟

6-سعی کنید حس تواضع رو در خودتون تقویت کنید تا برای همه دوست داشتنی باشید حتی مخالفتون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Ernesto_Rommel من حرفای شما و اقا مصطفی رو کاملا قبول دارم ولی معدود حرکتهای سوریه هم که در زمان جنگ های داخلی لبنان انجام شد (هرچند جنبه تبلیغاتی ، سیاسی و ... داشت) رو یک سری لبنانی بدخواه یا حسود یا ... بطور بی شرمانه ای پاسخ دادند.

این که برخی از سر عداوت دست کمک اسد (هرچند اگر قصد و غرضی هم داشت) رو رد کردند به نظر من اشتباه بود
بازنده ملت لبنان بود . تلفات بیشتر ، خسارات بیشتر.
منبع: icon_cheesygrin
[url]http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=16764[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از کی تا حالا کمترین میزان اشغال شده ملاک ؟؟؟؟ عجبا

ضمنا همون جولااااااااان اندازه کل فلسطین ارزشش هست !

یکی ازدلایلی که جنگنده اسراییلی رو کاخ تابستانی اقا بشار اسد ! میاد میره اینام تیر نمیزنند همون جولانه !

ضمن اینکه سوریه مرد معامله س همونطور که مصر معامله کرد سینا رو پس گرفت

ولی در کل من به شخصه به هیچ عنوان دلیل نمیشه کمترین میزان اشغال خاک !!!!

حالا وقت ندارم باید برم نگهبانی بعدا یه قسمتایی از خاک اشغال شده سوریه رو میزارم که همون برابری میکنه با کل سوریه !

شما یه پاشنه اشیل بگیر ! سر و کله و شکم اشیل پیشکش !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از کی تا حالا کمترین میزان اشغال شده ملاک ؟؟؟؟ عجبا

ضمنا همون جولااااااااان اندازه کل فلسطین ارزشش هست !

یکی ازدلایلی که جنگنده اسراییلی رو کاخ تابستانی اقا بشار اسد ! میاد میره اینام تیر نمیزنند همون جولانه !

ضمن اینکه سوریه مرد معامله س همونطور که مصر معامله کرد سینا رو پس گرفت

ولی در کل من به شخصه به هیچ عنوان دلیل نمیشه کمترین میزان اشغال خاک !!!!

حالا وقت ندارم باید برم نگهبانی بعدا یه قسمتایی از خاک اشغال شده سوریه رو میزارم که همون برابری میکنه با کل سوریه !

شما یه پاشنه اشیل بگیر ! سر و کله و شکم اشیل پیشکش ![/quote]

جالبه .

اثباتش جالبتر هم میشه

مرد میخواد که وایسه برای پس گرفتن خاکش و به کشور و ملتش خیانت نکنه

و در ضمن فریب هم نخوره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حاجی به قول بابام توی این دنیا سیاست کشور ها ایجاب می کنه که تا پای شهادت با تو میان این سوریه هم که میگی کمتر خاکش اشغال شده خوب آقا مصطفی هم که گفت همچین یک نمه تا پای شهادت با بقیه بوده البته من اطلاعاتم درباره تاریخ معاصر زیر صفر هست ولی اگر یکم بیای و به عنوان یک کار بر دیگه مطالب خودت و آقا مصطفی رو بخونی خودت متوجه می شی که کی داره با منطق صحبت می کنه و اون یکی فقط روی حرف خودش پا فشاری می کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این بحث یه تاپیک جداگانه میخاد که به همه حوادث اون زمان و مواضع کشورها و نتیجه جنگهای با اسرائیل و علل اونها ، حوادث لبنان و نقش سوریه در حوادث لبنان ، تاثیر انقلاب ایران در لبنان و سوریه و برعکس ، مواضع کشورها پس از جنگ های با اسرائیل ، و... تا زمان حال پرداخته بشه .

مطمئنا این در توان بزرگانی چون آقا مصطفی هست .

بنده هر چند در بعضی نظرات با ایشون اختلاف عقیده دارم ولی در کلیات نظرات ایشون رو قبول دارم .

اما در تحلیل حوادث که جدای از بحث تاریخی هست من نظر خودم رو دارم .

در کل سعی کردن به ایجاد اختلاف بین من و ایشون بی فایده است .

اگه دوستان ایشون رو بیشتر قبول داشته باشن تا بقیه من خوشحالتر میشم .

در کل ادعایی نیست اگر کسی نظر من رو مستدل رد کنه و قانع و روشن کنه جای تشکر داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.