ColonelShak

ویدئو از درگیری های اخیر نیروهای سپاه و پژاک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]جناب مولتکا!
بله خب ترکیه رفتار بسیار وحشیانه ای با کردهای غیر نظامی کرد. که البته من رابطه ای بین این وحشیگری رژِیم ترکیه با پ ک ک نمیبینم!(یعنی هم رژِیم ترکیه به معنای واقعی کلمه داشت وحشیگری میکرد در دهه 90 و هم پ ک ک یک گروهک تروریستی است که بارها اقدام به کشتار مردم بیگناه ترکیه کرده) اما در مورد اینکه گفتید کردها چه چیزی میخواهند: اولا لطفا خودتون رو که علاقه ی وافری به گروهک تروریستی چون پ ک ک دارید, مردم کرد فرض نکنید! دوما چیزی به اسم خودمختاری یا اون چیزی که توی عراق به وجود اومد و من شدیدا مخالفش هستم(حتی توی عراق-معنی نداره یه عده واسه خودشون حکومت درست کنند) و توی ایران هم هر کس که توهم فدرالیسم یا خودمختاری رو داشته باشه... بهش میگم شب بخیر!!! icon_cheesygrin
بارها با توهین به جمهوری اسلامی یکه تازی کردید! مگه اینا جزو موارد خیلی مهم توی قوانین نیست؟ که هرکس اینها رو نقض کنه باید بشدت باهاش برخورد بشه؟!!
مدیران کجا هستند؟[/quote]
برادر گرامي،اولا من هيچ علاقه اي به گروه پ ك ك ندارم و به دليل ماهيت ماركسيستي اش كاملا مخالف عقايد آن ها هستم.
اما در مورد مساله تركيه،انصاف نيست اتهام نادرست به هيچ كس،حتي به بدترين دشمنانمان بزنيم.پ ك ك هيچ گاه غيرنظاميان ترك را هدف قرار نداده و كشتار نكرده. مي توانيد تحقيق كنيد.
حالا شب به خير گفتن شما بماند براي خودتان...كشورهاي زيادي در دنيا اين سيستم را دارند و هيچ مشكلي هم ندارند،شما و دوستانتان هم فكر و نظرتان محترم است در جاي خود.
من هيچ اهانتي به هيچ مسئول و حكومت ايران نكردم.
اگر كرده ام مثال بياوريد. اگر هم كرده ام كه بعيد مي دانم،صميمانه عذر مي خواهم چون اعتقاد دارم به هيچ كس و در هيچ حالتي نبايد بي حرمتي كرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
و دوستان خواهش می کنم این روند " نادیده گرفتن " این حناب Moltke رو انجام بدید تا دیگه اینقدر با حرص و ولع برای پژاک و پ ک ک سینه چاک نکنه ...

نمی دونم چطور به کسی که به این راحتی داره از تجزیه طلبی و گروخک های تروریستی که خون جوانان ما رو ریختن در لوای حرف های منطقی ( البته از نظر خودشان ) پشتیبانی می کنه ، اجازه ی فعالیت داده می شه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب 100،از اين همه لطف و محبت شما سپاسگذارم.
بارها در اين تاپيك گفتم دوستان علاقه مند به مباحثه جايي تعيين كنند تا با هم در مورد موضوعات مورد اختلاف بحث كنيم اما كو گوش شنوا.
مثل اين كه شما هم جز اتهام زدن هاي ناروا كاري نداريد.
ضمنا من كار غيرمجاز و خلاف قوانين سايت نكرده ام كه با من برخورد بشه.
لطفا براي مديران سايت تعيين تكليف نفرماييد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جناب مولتکا!
بله خب ترکیه رفتار بسیار وحشیانه ای با کردهای غیر نظامی کرد. که البته من رابطه ای بین این وحشیگری رژِیم ترکیه با پ ک ک نمیبینم!(یعنی هم رژِیم ترکیه به معنای واقعی کلمه داشت وحشیگری میکرد در دهه 90 و هم پ ک ک یک گروهک تروریستی است که بارها اقدام به کشتار مردم بیگناه ترکیه کرده) اما در مورد اینکه گفتید کردها چه چیزی میخواهند: اولا لطفا خودتون رو که علاقه ی وافری به گروهک تروریستی چون پ ک ک دارید, مردم کرد فرض نکنید! دوما چیزی به اسم خودمختاری یا اون چیزی که توی عراق به وجود اومد و من شدیدا مخالفش هستم(حتی توی عراق-معنی نداره یه عده واسه خودشون حکومت درست کنند) و توی ایران هم هر کس که توهم فدرالیسم یا خودمختاری رو داشته باشه... بهش میگم شب بخیر!!! icon_cheesygrin
بارها با توهین به جمهوری اسلامی یکه تازی کردید! مگه اینا جزو موارد خیلی مهم توی قوانین نیست؟ که هرکس اینها رو نقض کنه باید بشدت باهاش برخورد بشه؟!!
مدیران کجا هستند؟[/quote]
برادر گرامي،اولا من هيچ علاقه اي به گروه پ ك ك ندارم و به دليل ماهيت ماركسيستي اش كاملا مخالف عقايد آن ها هستم.
اما در مورد مساله تركيه،انصاف نيست اتهام نادرست به هيچ كس،حتي به بدترين دشمنانمان بزنيم.[size=24]پ ك ك هيچ گاه غيرنظاميان ترك را هدف قرار نداده و كشتار نكرده. مي توانيد تحقيق كنيد.[/size]
حالا شب به خير گفتن شما بماند براي خودتان...كشورهاي زيادي در دنيا اين سيستم را دارند و هيچ مشكلي هم ندارند،شما و دوستانتان هم فكر و نظرتان محترم است در جاي خود.
من هيچ اهانتي به هيچ مسئول و حكومت ايران نكردم.
اگر كرده ام مثال بياوريد. اگر هم كرده ام كه بعيد مي دانم،صميمانه عذر مي خواهم چون اعتقاد دارم به هيچ كس و در هيچ حالتي نبايد بي حرمتي كرد.[/quote]
پ ک ک به غیر نظامیان حمله می کنه
یک سال پیش بود حدودا که به یک عروسی حمله کردن که عروس یا داماد از ادمای دولت بود(سرشناس نبود فقط وفادار) چندین نفر(عددشو یادم نیست ولی خیلی زیاد) از ادمای اون عروسی رو کشتن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آن مورد كه شما فرموديد عروسي در يكي از روستاهاي كرد نشين تركيه بود و دليلش هم مسائل ناموسي و اختلافات قبيله اي بود و هيچگاه پ ك ك مسئوليتش را بر عهده نگرفت.بله حدود سي نفر كشته داشت.
البته مشخص است كه دولت تركيه اين كار را بي مدرك به گردن پ ك ك بيندازد.
مثل اسراييل در مورد حمله اخير بندر ايلات ...كه به گردن حماس گذاشت.
فكر نكنيد مي توانيد با اين مورد نام بردن هاي بي مدرك بتوانيد مرا دروغ گو نشان دهيد.
برويد اطلاعات خودتان را كامل كنيد بعد بياييد نظر بدهيد برادران.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حرفای دوستمون Moltke در این باب عروسی تایید میشه و نیز قضایای از این دست

ضمن اینکه دوستان در پشت هر قضیه ای قضیه دیگری خوابیده

در زمان قتل عام زمان انقلاب که تو سنندج به دست کومله و ... راه افتاد بسیاری اونو حاصل مشت جواب مشت پاسداران میدونستند ....
یعنی شاید خیلیا خاطرات سر بریدن سپاهیا رو تو عروسی های اکراد شنیده باشند که گاه حقیقت بود (مثل مردم شیعه بیجار) گاه اغراق از جانب اکراد (برای سرباز هراسی و ترس روانی ایرانیان و عراقی ها) و گاه از جانب خوده ایران (برای اینکه نباید هنگامه نبرد به این اشخاص رحم کرد !)

خوب مثل قضیه مرغ اول بود یا تخم مرغ بسیار شایعات راجبه اینکه کی اول شروع کرد به نحو سفاکانه کشتار در کردستان وجود داره یه عده ارتش و نیروی زمینی که رسما سپهبد قرنی گفته بود اجازه بدین چنان نسل کشی میکنم که تا سالها کرد جماعت جرات عرض اندام نداشته باشه رو مسبب قضایا و بدتر شدن اوضاع میدونند ....

در کل میخوام بگم همه نوع شایعه و مساله ای وجود داره ولی قطعا تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

کردهای افراطی در پاوه به سینه زنان بیمارستانی هم رحم نکردند (حتی بر فرض این زنان شیطان مجسم هم باشند این کار یک کار غیرانسانی و وحشیانه س که جز تضعیف نیروی کرد و بردن ابروی اکراد و ضربه به خودشون اثری نداشت و عزم راسخ تر کردن مردم کرد ایران از جدایی از این نیروهای وحشی )
از این طرفم اخباری که در سنندج و ... از نحوه کشتن افراد مخالف جمهوری اسلامی .....

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشكل برخي از افراد در اين بحث يكسويه نگري است.
ببينيد حتي اگر پ ك ك معدود حملاتي هم ضدغيرنظاميان انجام داده باشد كه آن هم مورد ترديد است،اصلا با اعمال ارتش تركيه قابل مقايسه نيست.يك بار ديگر توصيه مي كنم نحوه عملكرد ساير سازمان هايي كه در مورد قوميت هايشان با دولت هاي مركزي درگير بوده يا هستند را ملاحظه و با پ ك ك مقايسه كنيد،ارتش جمهوريخواه ايرلند،ببرهاي تاميل، سازمان اتا و ...
بنده جنايت را از سوي هركس و هرگروهي كه باشد محكوم مي كنم.ولي ببينيد جنايت هولناك تر و نسل كشي را چه كسي انجام داده و بعد درباره كسي كه بيشتر مقصر است تصميم بگيريد.
خواهشا در مورد پ ك ك هم از منابع معتبر و بي طرف استفاده كنيد نه منابع پان تركي.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آن مورد كه شما فرموديد عروسي در يكي از روستاهاي كرد نشين تركيه بود و دليلش هم مسائل ناموسي و اختلافات قبيله اي بود و هيچگاه پ ك ك مسئوليتش را بر عهده نگرفت.بله حدود سي نفر كشته داشت.
البته مشخص است كه دولت تركيه اين كار را بي مدرك به گردن پ ك ك بيندازد.
مثل اسراييل در مورد حمله اخير بندر ايلات ...كه به گردن حماس گذاشت.
فكر نكنيد مي توانيد با اين مورد نام بردن هاي بي مدرك بتوانيد مرا دروغ گو نشان دهيد.
برويد اطلاعات خودتان را كامل كنيد بعد بياييد نظر بدهيد برادران.[/quote]
کسی سعی نکرد شما رو دروغ گو جلوه بده
icon_cheesygrin
ببخشید ولی باید یه مثالی که شاید یکم خارج از ادب باشه بزنم
(یه بویی اومد همه همدیگه رو نگاه کردن یهویی یه نفر گفت من نبودم!)

گروه هایی که مقابله مسلحانه با دولت مرکزی می کنند و بخصوص به کشتن غیر نظامی ها هم دست می زنن و از روش هایی مثل بمب گذاری استفاده می کنند تروریستی محسوب می شوند
ضمنا اینکه یک گروه می خواد دولت فدراتیو داشته باشه به هیچ عنوان مبارزه مسلحانه رو مشروع نمیکنه
هر کسی دوست داره قدرت داشته باشه ! هر کسی دوست داره ریاست 20 میلیون کرد ترکیه دستش باشه اما ...

[quote]البته مشخص است كه دولت تركيه اين كار را بي مدرك به گردن پ ك ك بيندازد.[/quote]
بر این اساس تا حالا پ ک ک غیر نظامیان رو نکشته و هر کسی هم حرفی علیه پ ک ک بزنه داره تهمت می زنه(نحوه دفاع از یک گروه تروریستی که همه جهان تروریست می دوننش خیلی جالبه)
انتظار داشتید بعد از گندی که زد(کشتن 30 بیگناه) بیاد ابروی خودشو ببره و همه چیزو گردن بگیره؟ مهم اینه که عروس یا داماد (شایدم هر دو) از گروه های مقاومت محلی در مقابل پ ک ک بودند پس اولین مضنون..؟

شما از ما مدرک می خوایید امریکا ایران ترکیه اتحادیه اروپا و... همه این گروه رو تروریستی می دونن
حالا سوال من اینجاست شما چه مدرکی دارین که این تروریستا تروریست نیستند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيابان بابي ساندز...خيابان خالد اسلامبولي...
اين دو نفر هم عضو سازمانهايي هستند كه در اكثر دنيا تروريست محسوب مي شوند و مي شدند.ولي در ايران و با توجه به عقايد مردم نه.
تحقيق بكنيد و به وجدانتان رجوع كنيد نه ليست دولت ها و سازمان ها.
تا سازماني كاري را به گردن نگيرد و مدارك كافي براي اثبات اتهامش نباشد ، افراد باوجدان پيش داوري نمي كنند.
بله...بمب گذاري ...ولي در كجا؟
شما شنيديد در آنكارا و استانبول و در مناطق غيرنظامي با تراكم جمعيت بالا در سال هاي اخير بمبي توسط گروه مورد ذكر منفجر شود؟
مبارزه مسالمت آميز...شما مي دانيد ليلا زانا كيست؟
برويد زندگي اش را بخوانيد.
يك بار هم برويد در مورد كماليسم حاكم بر تركيه تحقيق كنيد و قضاوت كنيد كه در دوران شكل گيري پ ك ك اين ساختار كوچكترين انتقادي را بر مي تابيد يا نه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خداییش هادی جان از جهاتی این برادرمون حق داره

متاسفانه ما تا وقتیکه به نفع مون بود خیلی جو کشور به نفع p.k.k می چرخید بعد که نفع اوجب یعنی با ترکیه بیشتر شد ! دیگه از این خبرا نبود

به نظر من تروریست بر حسب زمان و مکان معنی داره ! یعنی شما ممکنه حماس رو تا امروز متحد ایران بدونی فردا که رسما اعلام برخی جملات کرد بگی اره از اولشم تروریست بودند ما به خاطر منافع کشور نمیتونستیم چیزی بگیم

یاسر عرفات رو کسی یادش هست در زمان جنگ ؟؟؟؟ خداییش از خودش تابلوتر هست ؟؟؟ بیانات مقام معظم رهبری رو راجبه ایشون بخونید ؟ سابقه ایشونم بخونید ! سابقه رفاقتی شم با ایران در زمان جنگ بخونید

در زمان جنگ صدام بهش بیشتر کمک کرد طرف صدامو گرفت ! ایران بهش کمک کرد طرف ما رو گرفت .... !

هربارم رسانه های ما یک چیزی راجبش گفتند !!!

قبول کنید دیدگاه ما فراملی نبوده و نیست ! الان تروریست چیه و کیه خوده ایرانم عین رشته های انسانی و انقلاب فرهنگی توش مونده !!

اگر تروریست کسی هست که میخواد کشوری رو با حکومتش سرنگون کنه پس قضیه فلسطین وبمب ترکوندن وسط میدان تل اویو چیه ؟ مگه اونا انسان غیرنظامی نیستند ؟ یعنی بچه هشت ساله کلاش دستش گرفته رفته تجاوز کرده به زن فلسطینی بمب ترکوندن در خونه ش ؟

بی خیال !

برا اینه بارها میگم از دید بالا نگاه کنید نه صرفا ایرانی یا کردستانی .....

مشکل داریم ! دراین دیدگاه ها ما

من هم حرف هادی رو قبول دارم هم Moltke رو ... اما نه از همه جهات

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانیکه در سپاه فعالیت میکنند و سایت رو میخونند ازشون یه تقاضایی بکنم بدشون نمیاد ؟

شرافتا بگید یه مجله ای چیزی از تصاویر عملیات پخش بکنند بچه های سپاه .... بابا یه کم از این ترکیه و ملت یاد بگیرید

همین الان پژاک و برخی مجلات تبلیغاتی ش تصاویر عملیات ها و ... گذاشتند ... هرچند خودشونم میگن حریف ایران نمیشن از این نظر اما حداقلش اینه گذاشتند تصاویر رو

چرا ما باید از اخبار خبرگزاری ها تصویر فلان شهید رو ببینیم ؟ یا فلان نیروی صابرین یا اصلا تصویر لبخند شهید جان نثاری و .... که با سه خط کل خبرش پخش میشه

این نشد تبلیغات نظامی .... اگر میخواهیم حریف امریکا از هر نظر بشیم باید بتونیم حداقل مثل اقدامات تبلیغاتی که اونا میکنند هم بکنیم

نه فیلمی نه عکس درست حسابی ... این نشد تبلیغات

امریکا زمان حمله به عراق به صورت انلاین پخش میشد

البته یکی از دوستان ما لینکی داد از خبرنگار جنگی کشورمون که خیلی فجایع رو راجبه ترسیدن خبرنگاران کشورمون از رفتن به منطقه جنگی نوشته بود

امیدوارم شما اینگونه نباشید که کسی نیومده باشه فیلم بگیره و .... هرچند فیلم اول تاپیک نشون میده قطعا فیلم از عملیات تهاجمی گرفتید ... یا لحظات قبل شروع عملیات

خداییش خسته شدیم از بس زل زدیم تی وی تا خبری بده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خيابان بابي ساندز...خيابان خالد اسلامبولي...
اين دو نفر هم عضو سازمانهايي هستند كه در اكثر دنيا تروريست محسوب مي شوند و مي شدند.ولي در ايران و با توجه به عقايد مردم نه.
تحقيق بكنيد و به وجدانتان رجوع كنيد نه ليست دولت ها و سازمان ها.
تا سازماني كاري را به گردن نگيرد و مدارك كافي براي اثبات اتهامش نباشد ، افراد باوجدان پيش داوري نمي كنند.
بله...بمب گذاري ...ولي در كجا؟
شما شنيديد در آنكارا و استانبول و در مناطق غيرنظامي با تراكم جمعيت بالا در سال هاي اخير بمبي توسط گروه مورد ذكر منفجر شود؟
مبارزه مسالمت آميز...شما مي دانيد ليلا زانا كيست؟
برويد زندگي اش را بخوانيد.
يك بار هم برويد در مورد كماليسم حاكم بر تركيه تحقيق كنيد و قضاوت كنيد كه در دوران شكل گيري پ ك ك اين ساختار كوچكترين انتقادي را بر مي تابيد يا نه.[/quote]

این بابی ساندز رو که من فقط پیتزاشو خوردم خودشو نمیشناسم icon_cheesygrin :mrgreen:
اما خالد اسلامبولی اون ملعونو برای قدرت نکشت هیچ ادعایی هم روی قدرت نداشت این کار یک اعدام انقلابی هست.
بله در استانبول شنیدم بمب گذاری شده الان مدارکشو ندارم چون یادم نیست کجا خوندم ولی تا اونجاییه که یادمه انفجار تقصیر پ ک ک انداخته شد حالا یادم نیست که گردن گرفت یا نه!
کلا گروه های تروریستی وقتی گند میزنن و هدف رو اشتباه می زنن یا اینکه غیر نظامی ها رو می زنن گردن نمیگیرن! مهم اینه که پیغام به دولت منتقل بشه که میشه دولت خودش می دونه کاره کی بوده و باج کافی رو می ده یا اینکه انتقام عملیات نظامیش گرفته میشه!
من که خودم دشمن نظام ترکیه حتی عدالت و توسعه هستم کی ازشون طرف داری کردم؟

[quote]اگر تروریست کسی هست که میخواد کشوری رو با حکومتش سرنگون کنه پس قضیه فلسطین وبمب ترکوندن وسط میدان تل اویو چیه ؟ مگه اونا انسان غیرنظامی نیستند ؟ یعنی بچه هشت ساله کلاش دستش گرفته رفته تجاوز کرده به زن فلسطینی بمب ترکوندن در خونه ش ؟[/quote]
به این مفاهیم توجه کنید
اولا کشور
دوما حکومت مرکزی
اسرائیل اولا کشور نیست(خوب گیرم باشه) حکومت مرکزی مبارزین فلسطینی دولت مقاومت هست اینا بر علیه دولت متبوعشون عملیات نمی کنن اینا دارن با کشور خارجی می جنگند

در مورد بچه 8 ساله ( اولا خیلی از اینا در غزه شهید شدند) ثانیا شبه نظامی ها هیچ وقت دنبال شکست دادن کلاسیک( به معنی نابودی یا اسیر کردن همه نیرو ها نیستند) بلکه دنبال خورد کردن اراده دشمن و القا این مفهوم که اخر این داستان خوش نیست هستند
احساس سربازان امریکایی در جاده های عراق یا در افغانستان رو در نظر بگیرید
احساس اشغالگران صهیونیست(اولا همه نظامی هستند ثانیا اوناییشونم که به نظر میاد غیر نظامی هستند به هر حال اشغالگرو هستند) رو در نظر بگیرید! بعد از 60 سال هنوز امنیت ندارندو هر روز از خودشون می پرسن بالاخره کی تموم میشه؟!
ضمنا توجه شما رو به گزارش CIA جلب می کنم که پیش بینی کرده اسرائیل تا 20 ساله دیگه نابود میشه(انشاءالله)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب بهتره محض اطلاع بدانيد بابي ساندز عضو ارتش جمهوري خواه ايرلند بود كه سابقه فراواني تو بمب گذاري و حمله به اهداف غيرنظامي دارد.لابد چون كشوري به اسم ايرلند شمالي تو نقشه نيست ايرلندي هاي ساكن بلفاست و ساير مناطق ايرلند شمالي در مبارزه با انگليس ناحق بودندو تروريست.يكبار ديگر مي گويم مرزهاي كنوني جهان و از جمله فلسطين يا مثلا تركيه و عراق و سوريه را كه خود مرم منطقه نكشيده اند تا مشروعيت مردمي داشته باشد.
ده ها اقليت قومي در دنياي امروز در حال مبارزه مسلحانه با دولت هاي مركزي هستند.با اين منطق شما همه اقليت ها نامردند و دولت هاي مركزي اگر ميليوني هم از اين ها بكشند مرد هستند.قضيه بوسني را كه يادتان نرفته...آنها هم كه كشور نبودند و زير پرچم يوگسلاوي زندگي مي كردند.پس لابد صرب ها كار خوبي مي كردند كه قتل عام و سركوبشان مي نمودند.
ضمنا براي بار چندم مي گويم براي حرف هاي خود دليل متقن بياوريد نه اين كه بگوييد دولت تركيه چنين گفت و ...
كلا تعريف تروريسم از نظر دولت ها مساله اي است بسته به منافع و شرايط ...شما كه دولت نيستيد مطابق وجدان و عدالت تصميم بگيريد.
ضمنا چه حرف جالبي زديد...اسراييلي ها از بچه شيرخواره تا مرد 100 ساله همه نظامي اند!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا به همین خاطر توضیح ایرلند رو ندادم چون دوستمون ذکرش کرده بود ....

از مصر هم که مثال اومده ....

البته یه نکته بگم : همین الانشم نصف متحللین بزرگ و عظما این کشور رو فلسفه کی تروریسته کی نیست کی شهادت طلب کی انتخاری طلب هست شک و بحث دارند icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]در تاپیک (( ویدئوی درگیری سپاه و پژاک )) درباره همه چیز بحث می شود الا موضوع تاپیک.

فعلا که بحث به اسرائیل و بابی ساندز و .... کشیده و معلوم نیست به کجا ختم خواهد شد.

با عرض شرمندگی از جناب کلنل ، تاپیک قفل می شود.

دوستان هم وقت و انرژی خود را صرف موضوعات جدیدتری کنید.

با تشکر.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.