ColonelShak

ویدئو از درگیری های اخیر نیروهای سپاه و پژاک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

حماقت؟بهتره چندتانوشته که راجبه قندیل و بقیه جاهاکه پژاک حضورداره بخونین تا دلیل تجمع نیروروبفهمین البته اگه تجمع نیرونهایتاده نفره درنقاطی که بعنوان کمپ عبوری دفاعی شناخته میشه بشه گفت تجمع! بیشترتجمع درنقاط غیرقابل نفوذ هست درقندیل و ریشه درخت اونجاس بقیه جاها شاخ وبرگشه
مثال:حین درگیری اعلام شدپانزده هزار پیشمرگ دراماده باش قراردارندتادرصورت نیازاعزام بشن,معنیش اینه که درهر کمپ که بعنوان سنگرپشتیبانی وکمین استفاده میشه تنهابحد مکفی نیرومیزارن نه بیشتر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][/size]سلام دوستان عزیز باور کنید ما کردا ایران رو با هیچی عوض نمیکنیم ولی ای کاش یخورده دولت بحرف رهبری گوش بدن و به کردا برسن ........................راستی چرا ترکیه این همه داره مانور خبری میده و با تسلیحات سنگین داره حمله میکنه ولی سپاه با امکانات کم و تازه اصلا تصویری زیادی هم منتشر نمیکنه .............خدایی بعضی اوقات ادمو حرص میدن اخه سپاه با این همه نیرو و امکانات چرا این همه کشش میده ..............بحث سر اقتدار کشور .......به نظر من ما باید نسبت به بعضی گروه ها و کشورهای اطراف جدیتر برخورد کنیم............................

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی یادم رفت اینو بگم به این بحث ربطی نداره ولی اعصابم بهم ریخته ................چرا کشوری مثل امارات خیلی اوقات با ایرانیا توهین میکنن و حرمتشون رو میزارن زیر پا ..............................اما مسئولین ما هیچی نمیگن در صورتی که باید طوری برخورد کنن که کسی جرات نکنه به ایران توهین کنه اما همیشه کوتاهی و بی توجهی ........چرا چرا چرا چرا.ما عاشق ایرانیم و نباید مسئولین بیخیال باشن ........اگه حرمتها شکسته بشه خوب نیست :mrgreen: :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولي تو رو خدا يکم بابا اين نيرو ها رو تجهيز کنيد ! از نظر سلاح هيچ برتري به پژاک نداشتند !
ديگه براي اين تعداد نيرو من فکر نکم تهيه کلاه و جليقه ضد گلوله کار سختي باشه ...

:(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولي تو رو خدا يکم بابا اين نيرو ها رو تجهيز کنيد ! از نظر سلاح هيچ برتري به پژاک نداشتند !
ديگه براي اين تعداد نيرو من فکر نکم تهيه کلاه و جليقه ضد گلوله کار سختي باشه ...

:([/quote]

سلام
برادر من که سرباز وظیفه و تو ارتشه می گه بهمون جلیقه ی ضد گلوله می دن ...
حالا چرا سپاه به نیروهای کادریش نمی ده رو نمی دونم !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه کلیپی تو چند صفحه قبل شبرو گذاشته بود ؟ از قراری گویا ماله همین درگیری هاست چون اسم کشته ها دقیقا منطبق با اسامی هست که تو کلیپ پخش شد

پژاک یه امار از کشته هاش ارایه کرده به علاوه کشته های سپاه با اسم و مشخصات ، البته مثل امار سپاه زیاد تعریفی نیست و نمیشه به قطع گفت درسته هرچند با توجه به اینکه این نبردها اغلب با نیروی زیاد علیه نیروی کم و چریکی بوده تا حدودی منطقی و معمولی و عادی هست تلفات نیروهای سپاه بالاتر بوده باشه ولی خوب مثلا تو همون کلیپ داره میگه سپاه علی بن ابی طالب قم به فرماندهی سرهنگ عاصمی (که اشتباها میگه سردار که سرتیپ دو بالاتر بهش میگن سردار)

نمیدونم ولی متنی که داشت مخوند اپدیت تیر و مرداد امسال بود .... چی بگم ؟

البته صحنه درگیری ش با اون چیزی که ما از نحوه شهادت سرهنگ عاصمی و 5 پاسدار دیگه میدونیم کمی توفیر داشت ، حدس میزنم روی تصویر میخوند فقط

شاید متن با تصویر یکی نبودند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا در این عملیات ها از تجهیزات مدرنی که در مانور ها نشون داده میشه استفاده نمیکنند؟![/quote]
بله سوالیه که هیچکس جوابی براش نداره
حداقل آدم انتظار داره یه جلیقه ضدگلوله تن این بچه های سپاه باشه
الان تجهیزاتی رو که توی این عملیات ها دارن استفاده می کنن رو با 30 سال پیش و زمان جنگ مقایسه کنیم تفاوتی نمی بینیم ؟؟؟؟
در صورتی که توی نمایشگاه ها و رژه ها چیزای متفاوتی و نشون می دن !!!!!!

یه توضیحی هم درباره تعداد شهید ها بدم
تعداد رو در منابع رسمی کم اعلام می کنن

من خودم بچه کرمانشاه هستم و از نزدیک در اخبار این درگیری ها رو می شنوم بارها اخبار درگیری باپژاک رو شنیدم که توی رسانه ها اصلا به تلفات نیرو های خودی اشاره نمی شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote] چرا در این عملیات ها از تجهیزات مدرنی که در مانور ها نشون داده میشه استفاده نمیکنند؟![/quote]

جای تاسفه[/quote]
برادر از کدوم تجهیزات مدرن استفاده نمیشه؟
منظورت جلیقه ضد گلوله و... هست که تولید انبوه شده اما هنوز جا نیافتاده بین سربازا و اونا ازش استفاده نمیکنن.
اگه منظورت تجهیزات دیگه هست!! بگو کدوما رو میگی؟[/quote]
برادر شما بگو از کدوم تجهیزات مدرنی که توی این رژه ها و نمایشگاه ها نشون می دن استفاده می کنن؟؟؟؟؟
همین جلیقه ضد گلوله و کلاه ضد گلوله
این جا افتادنی که میگی یه بهانه بیش نیست مگه سرباز دست خودشه بره جلیقه ضد گلوله برداره بپوشه فرمانده باید دستور این کارو بده که نمی ده؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پژاک مثلا میخواست ادای قدرت در بیاره و اومد تو ایران یه منطقه رو برای خودش قرق کرد .

این برای ایران و هر دولت دیگه به معنی تجاوز به خاک محسوب میشه و اگر به شدت و فوری سرکوب نشه بمعنی برسمیت شناختن تجاوز و دشمنه و نشان دهنده ضعف و ناتوانی

وقتی دمار از روزگارشون در اومد و فرار کردن و تعدادیشون هم کشته و مجروح و اسیر میگه هزاران نفر دیگه پشت کوه دارم که اگه اشاره کنم میان و همه چیز رو کن فیکون میکنم اما چیکار کنم که دلم نمیاد و دل رحمم ، بعلاوه اندازه یه کوه حرف ناگفته دارم که نمیگم .

خدا بهشون بده یه جو عقل سالم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام دوستان عزیز باور کنید ما کردا ایران رو با هیچی عوض نمیکنیم ولی ای کاش یخورده دولت بحرف رهبری گوش بدن و به کردا برسن ........................راستی چرا ترکیه این همه داره مانور خبری میده و با تسلیحات سنگین داره حمله میکنه ولی سپاه با امکانات کم و تازه اصلا تصویری زیادی هم منتشر نمیکنه .............خدایی بعضی اوقات ادمو حرص میدن اخه سپاه با این همه نیرو و امکانات چرا این همه کشش میده ..............بحث سر اقتدار کشور .......به نظر من ما باید نسبت به بعضی گروه ها و کشورهای اطراف جدیتر برخورد کنیم............................
[/quote]
من كه از حملات سپاه راضيم .
در ضمن تركيه توانايي و تجهيزات و نيروي انساني لازم براي مقابله با گروه هاي چريكي رو نداره وگرنه چطوري ميخواد تونلي رو كه از فاصله 2 متري دهانش تشخيص داده نمي شوند رو با هواپيما بزنه ؟
در ضمن سپاه هم از نيروي انساني و هم از تجهيزات سنگين و نيمه سنگين مدرن استفاده مي كنه و دليل اينم كه شما نميدونيد اينه اخبار جبهه نبرد به سرعت در داخل سازمان بلوكه ميشه و قائدتا اخباري كه توسط سپاه بايكوت بشه منتشر نميشه و اگه هم منتشر بشه با منتشر كننده مثل يك حفره امنيتي برخورد مي كنند !
[quote]حماقت؟بهتره چندتانوشته که راجبه قندیل و بقیه جاهاکه پژاک حضورداره بخونین تا دلیل تجمع نیروروبفهمین البته اگه تجمع نیرونهایتاده نفره درنقاطی که بعنوان کمپ عبوری دفاعی شناخته میشه بشه گفت تجمع! بیشترتجمع درنقاط غیرقابل نفوذ هست درقندیل و ریشه درخت اونجاس بقیه جاها شاخ وبرگشه
مثال:حین درگیری اعلام شدپانزده هزار پیشمرگ دراماده باش قراردارندتادرصورت نیازاعزام بشن,معنیش اینه که درهر کمپ که بعنوان سنگرپشتیبانی وکمین استفاده میشه تنهابحد مکفی نیرومیزارن نه بیشتر
[/quote]
فكر كنم اينطوري نيست !!!
پژاك يه پايگاه داره يه قرارگاه داره يه كمپ اصلي داره ، كمپهاي اصلي خارج از ايرانند ولي تعداد بسيار زيادي پايگاه داره ، ( وقتي ميگه پايگاه فكر نكنين چند ده نفر توشه ، بلكه پايگاه اينا ميتونه يا سنگر با خروجي شبيه به سنگر حفره روباه باشه كه يه نفر هفته ها و ماه ها داخلش زندگاني بكنه ! ) برا هر جند ده تا پايگاه ، يه قرار گاه داره ، قرارگاه فقط از نظر تجهيزات و مهمات و ... كامله ، هر پايگاه كه سقوط بكنه ، افرادش فرار ميكنن به سمت قرار گاهشون و اونجا دوباره سازماندهي ميشوند .
پس اين حرف كه پژاك ميخواد از بيرون خاك چند هزار نفر آدم بياره كشكه ، چون سپاه الان تو مرزه ،
ديگه بيش تر از نميگم و البته شايدم نميدونم !!
برا پيروزي رزمندگان اسلام صلوات .....
[quote]بنیانگزار امروزی جنگ های چریکی کشور کوبا و شخص ارنستو چه گوارا هست (البته به نظر من ولی نظرات مختلفه اما کاربردی ترین روش چریکی رو ارنستو بنیان نهاد)
در این روش شما هرگز در یک مکان ثابت موضع نمیگیری بلکه به مدت دو سه ماه به صورت فشرده بر روی عوارض طبیعی و غیرطبیعی منطقه که معمولا باید حساس و استراتژیک باشه کار میکنی و اونجا یک سرپناه فوری با چند تا سنگر مخفی و مقداری مهمات و تونل و ... میزاری و نهایتا چند نفر نگهبان و اینا

بعد شما سفرتو ادامه میدی میری بقیه مکان های حیاتی رو هم کمپ ایجاد میکنی و بازم همین کارا

سپس عضوگیری شروع میشه البته به صورت تخصصی و گسترده و هرچی عضو زیادتر شد میبری شون برا اموزش تو همون کمپ ها

این از این [/quote]
فكر كم اينايي كه گفتي رو پژراك داره اجرا ميكنه بد جوري هم رو جذب نيرو كليك كرده !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote][size=18]همه كردستانها روزي به ايران مي پيوندند.چون كرد از همه ايرانيتره.راستي من به طور قاطع به عنوان يك كرد ميگم كه جدايي طلبي هيچ ريشه در بين كردها نداره.دود از كنده ديگه است.
همچنين از دوستان خواهش ميكنم قضيه تركيه را با ايران مقايسه نكنند.چون بحث تركيه جداست تركيه بدتراز از عراق نسل كشي كرده.باورتون نميشه درمورد نسل كشي ارامنه در پوشش جنگ اول جهاني مطالعه كنيد.1.5 ميليون ارمني به طرز وحشتناكي به جرم ترك نبودن كشته شدند.اما ارامنه غيور نگذاشتند تا روياي محو ارمنستان به تحقق بپيوندد.[/size][/quote]

البته نمیشه از نسل کشی ارمنستان توی قره باغ هم گذشت... :([/quote]

سلام
این دومی رو باید اول ثابت شود ...
بعدش هم کسی که با جمعیتی چندبرابری جلوی کشوری که هیچ برتری خاصی نسبت بهش نداره فرار کنه و ایستادگی نکنه ( و از قضا و قدر روزگار خودشون هم جرقه های جنگ و درگیری ها رو شروع کردن ) همون حقش هست ، حالا چه مسلمان باشه و چه غیر مسلمان ...[/quote]

برادر من گناه مردم بیگناه چیه که باید سلاخی بشن گناه پیر مردد بچه ی چند ماهه چیه که باید نسلش از بین بره...[/quote]

[size=18]با شما كاملا موافقم.همچنين بايد نگاهي به كشتار ارامنه در سومقاييت آذربايجان هم داشت.والبته از مزخرفاتي كه نوكران عليف پشت ايران هم ميگند نبايد گذشت.[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پژاك يه پايگاه داره يه قرارگاه داره يه كمپ اصلي داره ، كمپهاي اصلي خارج از ايرانند ولي تعداد بسيار زيادي پايگاه داره ، ( وقتي ميگه پايگاه فكر نكنين چند ده نفر توشه ، بلكه پايگاه اينا ميتونه يا سنگر با خروجي شبيه به سنگر حفره روباه باشه كه يه نفر هفته ها و ماه ها داخلش زندگاني بكنه ! ) برا هر جند ده تا پايگاه ، يه قرار گاه داره ، قرارگاه فقط از نظر تجهيزات و مهمات و ... كامله ، هر پايگاه كه سقوط بكنه ، افرادش فرار ميكنن به سمت قرار گاهشون و اونجا دوباره سازماندهي ميشوند . [/quote]

نه اشتباه معنی حرفامو برداشت کردید ، نگفتم قراره چنده هزار رو یکجا بیاره برعکس
منظورم تایید حرفام و حرف شما بود یعنی پایگاه هایی که برای کمین زدن و نشون دادن عمق نفوذشون در خاک ایران احداث کردند کلا شامل ده نفر یا 20 نفر میشه نهایتا و اینم بسته به اوضاع منطقه داره که تو درگیری چند نفر برن اما این 15 هزار نیرو به صورت غیرمتمرکز و ناهمگون به هرجایی که لازم باشه پخش میشن در اقلیم کردستان
وگرنه قسمتهای اصلی که خاک کردستان عراق و .. هست کلی کمینگاه و نیرو داره که غیرقابل نفوذ هست و تا این لحظه هم ایران نتونسته وارد اون مناطق بشه

اتفاقا به تازگی موفق شدم خاطرات بعضی نیروهای پژاکی رو از همین درگیری های اخیر گیر بیارم یکیش بسیار بسیار جالب و تامل انگیز هست که من نقل به مضمون میکنم بدون لینک منبع

قضیه از این قراره که یه پایگاه 15 نفره پژاک توسط .... نفر از سپاه محاصره میشه (منبع موثق نیست پس نمیتونم به جرات بگم درست میگه یا نه ولی خودشون میگن هزار نفر که البته در ادامه مطالب جمله خودشونو نقض میکنند ، همونطور که ایران امار ماورایی ارایه میده اینام میدن، خلاصه ولی تعدادشان بسیار بیشتر از این 15 نفر پژاکی بودند) و درگیری شروع میشه و یک روز درگیری ادامه پیدا میکنه و بیش از 7 نفر از نیروهای پژاک کشته میشن با تعدادی نامشخص از نیروهای ایرانی .... نیروهای کمکی پژاک در راه هستند و دارند میرسند اما به دلیل صعبی عبور از کوه و نیز سرعت کم ماشین و بعدم پیاده روی تا رسیدن به داخل منطقه درگیری 4 نفر دیگه از نیروهاشون کشته میشه و فقط دو نفر زنده موندند که عقب نشینی میکنند
در همین حین نیروهای پژاک میرسن و یکی از پژاکیا به سبک برادران ! یهو شور میگیره ش و میزنه تو سپاهی ها که گویا دارند تیرخلاصی میزنند یا اینطور به نظر می اومده از نظر پژاکیا ، به نحویکه شخص نقل کننده میگه یک سپاهی تپل با چفیه و با دستور دادن به جاش ها (نیروهای محلی همکار سپاه رو میگن بهشون جاش) داشتند دخل نیروهای زنده مونده احتمالیو میارند
یعنی حداقل 13 نفر تلفات در مقابل .... !(اینم نمی نویسم هم چون سرم حوصله دعوا نداره هم اینکه امار دقیقی ندادند جز اینکه همه شونو کشتند و نیز امار کلیه عملیات ها تا این لحظه کمی غیرقابل باور هست هم برای ایرانی هم برای پژاکی !)

خلاصه نیروی کمکی پژاک میرسه و اون منطقه که عملا سقوط کرده دوباره می افته دستشون ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولي تو رو خدا يکم بابا اين نيرو ها رو تجهيز کنيد ! از نظر سلاح هيچ برتري به پژاک نداشتند !

جنا اشتوکا من خودم این جلیقه که میگی استفاده کردم... به نظر شما نیرویی که میخواد تو کوه و صخره با دشمن بجنگه با جلیقه ای که 15 الی 20 کیلوهستش میتونه چالاکی و سرعت عمل کافی داشته باشه ؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ولي تو رو خدا يکم بابا اين نيرو ها رو تجهيز کنيد ! از نظر سلاح هيچ برتري به پژاک نداشتند !

جنا اشتوکا من خودم این جلیقه که میگی استفاده کردم... به نظر شما نیرویی که میخواد تو کوه و صخره با دشمن بجنگه با جلیقه ای که 15 الی 20 کیلوهستش میتونه چالاکی و سرعت عمل کافی داشته باشه ؟؟[/quote]

سلام
مگه سرباز های آمریکایی ندارند !؟

در ضمن جونش مهمتره یا راحتیش !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.