TAHA-SH

پیشنهادیک سیستم جدید موشک ضد هوائی کارآمد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

هواپیما یا هر وسیله پرسرعت درحال حرکت در حالت پرواز یا طی مسیر روی زمین یک تلاطمی از هوا پشت سر از خود برجای میگذارد با بهره گیری از این خاصیت طرحی نو در اندازید !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از زحمات شما تشکر می کنم، معمولا اینجور تاپیکها مخاطب خاص دارند، البته اقبال تاپیکهای خاله زنگی معمولا بیشتر از تاپیکهای فنی و خصوصا تألیف شده( که ارزش خیلی بیشتری از تاپیکهای کپی پیست و حتی ترجمه ای دارند) هست، اسپمرهای حرفه ای سایت هم که معمولا تاپیکهای خاله زنکی رو به خوبی بالا نگه می دارند و به لطف این دوستان ممکنه یه تاپیک مفید ظرف 2 ساعت از اسکرول محو و به بایگانی سایت سپرده بشه!
[/quote]
ممنون از شما من دو سال طول کشید تا عضو سایت بشم فکر می کردم تو این سایت فقط این جور تایپیکها رو خود مدیریت با توجه به متن و موضوع بالا نگه می دارند - حالا هم سعی دارم تا نظر شما دوستان رو بگیرم شاید با همکاری شما و کمک خدا این صحبتها برای دوستانی که در مراکز نظامی ما کار میکنن و میدونم اینجا سر میزنن بدرد بخوره و باعث تقویت این کشور یشه و رضایت خدا هم جلب بشه -لذا سعی میکنم فقط بخاطر شنیدن نظر شما و دیدن اون دوستان لااقل تا مدتی با نوشتن مطلب تو صفحه اول نگرش دارم-
[quote] [quote]عملا تو استینگر هم فرد تا نزدیکی هواپیما اون رو کنترل میکنه[/quote]

اولین باره چنین چیزی رو می شنوم، مطمئنید؟
[/quote]
بله مطمئنم و این رو تو یک مقاله ترجمه شده تو مجله صنایع هوائی خوندم - این تکنیک باعث شد سیستم های شلیک انبوه فلیر شرقی جواب نده و بجاش اسرائیل تکنیک شلیک مداوم و با فاصله کم رو استفاده میکنه که موثرتره تو ویکی پدیا به این قابلیت بصورت کلی اشاره شده

[quote]اینطوری که هزینه واحد هر موشک خیلی بالا میره، آخه مواد RAM خیلی گران هستند.
[/quote]
مواد جاذب رادار رو بصورت رنگ هم استقاده میکنن و خیلی گرون نیست- بالچه آدر هم برای عدم انعکاس راداری لانه زنبوریه
[quote]خب با delay تصویر تلویزیونی چه می کنید؟ با اختلاف زمانی ایجادشده در تصویر IR و تلویزیونی چه؟ موشک کدام را باید باور کند و کدام یک مرجع هستند؟ اگر تصویر IR دچار فریب کامل شد ، با توجه به delay تصویر تلویزیونی، موشک چگونه حرکت یا مانور بعدی هواپیما را تخمین بزند و به آن حمله ور شود؟ [/quote]
با شما موافقم و این از جمله همون محدودیتهائیه که گفتم اما ظاهرا در موشکهای جدید اسرائیلی و آمریکائی حل شده - قعلا من نظرم هدایت تلوزیونی بعنوان یک هدایت تکمیلیه و تو نزدیک هواپیما که نیاز به قفل شدن و عکس العمل سریعه و مشکل فلیر و لیزر حذف یا کم شده
همون حرارتی باید باشه -درباره جمینگ یا اخلال تصویر اطلاعی ندارم اما ممکنه تو ارسال فرمان به موشک یا ارسال تصویر به کاربر اخلال بشه ایجاد کرد اما مطمئنا این سیستم با پیشبینیهائی هم برای این موارد بهبود خواهد یافت ولی قطعا بهتر از حالت الانه که یک f15 میومد بالای عراق نه موشک حرارتی میشد بهش زد نه راداری -همینطور اسرائیل تو لبنان
[quote]توي اون تاپيك ايرون دوم هم گفتم كه صهيونيستها سامانه جديدي رو دارن در كنار آيرون پيگيري ميكنند با عنوان ديويد اسلينگ كه به نوعي يك طرح جديد در دفاع هوايي محسوب ميشه ..
كه از يك موتور دو مرحله اي و سامانه هدايت راداري و اوپتيكي همزمان بهره ميگيره . [/quote]
خیلی ممنون من یک حس ششم قوی خدا بهم داده و خیلی از ابداعات نظامی رو قبل از ساختشون تصور کردم -اینم یکیش چون این موضوع چند ساله تو ذهنم جفتک چارگوش زد در هر حال ترکیب سیستم اپتیکی با راداری (غیر فعال ) هم از جمله مواردی بود که داشتم تو بند سوم مطرح میکردم - عملکردش هم مثل آمرامه اما ارزونتر چون رادار فعال نمیخواد - رادارش هم از نوع ARM هست و میتونه توسط نفر یا ماشین از روی زمین به سمت رادار جستجوگر هواپیما یا انعکاس راداری اون بره و تو فاز نهائی با اپتیک ( و حساس به حرارت )هدف را بزنه
[quote]تاپیک بسیار خوبی هست خسته نباشید
در کل ایده خوبیه منتهی به این شکل مشکل ایرودینامیکی داره با توجه به سرعت بسیار بالای موشک های پدافندی که اصولا قابل قیاس با بمب های GBU نیست ...
منتهی میشه قسمت پیشران اصلی به صورت یک بوستر بزرگ طراحی بشه و تا نزدیک هدف موشک را حمل و اونجا جدا بشه در این صورت مشکل ایرودینامیکی هم نخواهد داشت[/quote]
ممنون با شما موافقم اما اگه موشک روی بدنه جای نصب داشته باشه (کمی کنارش بره تو بدنه موشک مادر)بهتره و مشکل ایرودینامیک هم تقریبا حل میشه - درهرحال هدف یکیه مهم اینه که طرح عملی باشه حالا نظر شما هم بشه خوشحال میشم
[quote]هواپیما یا هر وسیله پرسرعت درحال حرکت در حالت پرواز یا طی مسیر روی زمین یک تلاطمی از هوا پشت سر از خود برجای میگذارد با بهره گیری از این خاصیت طرحی نو در اندازید ![/quote]
اینهم خوبه اما با سیستم لیزر لیدار امکان شناسائی داره اما برای شکار نزدیک نمیدونم تنهائی کارائی داشته باشه اما باز هم خویه - شنیدم از روی تغییرات ترکیب گاز و هوا در مسیر دود هواپیما ایده شناسائی استیلت با لیزر مطرحه
باز هم منتظر نظرات خوبتونم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرچند سيستم هاي هدايت اپتيكي و تلويزيونيسيستم هاي جديدي هستن اما به تنهايي كارآمدي كافي رو ندارن و بايد با سيستم هدايت راداري تركيب بشن مانند سامانه تور ام 1
به عكس زير دقت كنيد:
http://www.pic.iran-forum.ir/images/qzajjbh2mf43rmcqfbmk.jpg

يك مجموعه كامل .........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مقاله خوبتون

روش هدایت موشک هایی مانند aim-9 , python ،هدایت تصویری مادون قرمز(IMIR) است که البته سنسور این موشک ها هم به وسیله لیزر منحرف می شوند به اصطلاح سنسور توسط لیزر اشباع می شود

در مورد شناسایی شدن موشک توسط missile approach warning به واسطه حرارت ساطع شده از موتور و تاثیر سوخت مایع باید گفت که: موشک استرینگر از سوخت جامد استفاده می کند اما توسط این سامانه ها شنایایی می گردد و دلیل آن هم سرعت زیاد موشک های پدافند است که باعث ایجاد حرارت در dome و بالچه های کنترل موشک می گردد (مانند عکس اولی که در مقاله گذاشته بودید) حتی اگر زمان سوزش سوخت تمام بشود

بازهم از مقاله بسیار خوبتون تشکر فراوان icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک هاي حرارت ياب جديد مثل مدل هاي جديد سايدوانديور و پايتون و استينگر و انواع مشابه به هيچ عنوان با فلر منحرف نميشند .علت هم در رزولوشن بالاي سنسور اونهاست در حالي که موشک هاي قديمتر تنها يک سنسور يا چهار سنسور داشتند ! يعني فقط يک يا چهار پيکسل و تصوير بوسيله اسکن سريع مکانيکي لنز ها روي سنسورها پخش ميشد و يک شبه تصوير بوجود مي آمد که قابليت تشخيص چنداني براي فلر نداشت. موشک هاي جديد با پيشرفت فنآاوري مثلا موشک اسراييلي پايتون از يک حسگر با رزولوشن 128*128 استفاده ميکند که يک تصوير واقعي براي موشک تهيه ميکند .که پردازشگر موشک بخوبي قادر به تشخيص هدف از اهداف قلابي ميباشد اين گونه موشک ها رو تنها بوسيله تاباندن ليزر به قسمت جستجو گر ميشه مختل کرد .

براي پدافند کوتاه برد موشک هايي که به روش هدايت ديد و توسط سيستم اپتيکي هدايت ميشود گزينه مناسبي هستند . مثلا سيستم pantsir کاملا قادر به هدايت موشک به هدف بدون رادار هست .يک ليزر در انتهاي موشک وجود دارد که موقعيت موشک رو براي لانچر مشخص کرده و سپس لانچر با ديدن موشک و مقايسه اون با تصوير هدف موشک رو به سمت هدف هدايت ميکنه . اين روش در برابر جمينگ و جنگ الکترونيک کاملا مقاوم هست روش ديگر که به هيچ عنوان امکان جم شدن نداره روشي هست که موشک هايي مثل RBS 70 استفاده شد اين بار سنسور گيرنده روي خود و موشک سوار هست و ليزر روي لانچر .و به هيچ عنوان امکان اخلال روي اين سيستم وجود نداره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]موشک هاي حرارت ياب جديد مثل مدل هاي جديد سايدوانديور و پايتون و استينگر و انواع مشابه به هيچ عنوان با فلر منحرف نميشند .علت هم در رزولوشن بالاي سنسور اونهاست در حالي که موشک هاي قديمتر تنها يک سنسور يا چهار سنسور داشتند ! يعني فقط يک يا چهار پيکسل و تصوير بوسيله اسکن سريع مکانيکي لنز ها روي سنسورها پخش ميشد و يک شبه تصوير بوجود مي آمد که قابليت تشخيص چنداني براي فلر نداشت. موشک هاي جديد با پيشرفت فنآاوري مثلا موشک اسراييلي پايتون از يک حسگر با رزولوشن 128*128 استفاده ميکند که يک تصوير واقعي براي موشک تهيه ميکند .که پردازشگر موشک بخوبي قادر به تشخيص هدف از اهداف قلابي ميباشد اين گونه موشک ها رو تنها بوسيله تاباندن ليزر به قسمت جستجو گر ميشه مختل کرد .

براي پدافند کوتاه برد موشک هايي که به روش هدايت ديد و توسط سيستم اپتيکي هدايت ميشود گزينه مناسبي هستند . مثلا سيستم pantsir کاملا قادر به هدايت موشک به هدف بدون رادار هست .يک ليزر در انتهاي موشک وجود دارد که موقعيت موشک رو براي لانچر مشخص کرده و سپس لانچر با ديدن موشک و مقايسه اون با تصوير هدف موشک رو به سمت هدف هدايت ميکنه . اين روش در برابر جمينگ و جنگ الکترونيک کاملا مقاوم هست روش ديگر که به هيچ عنوان امکان جم شدن نداره روشي هست که موشک هايي مثل RBS 70 استفاده شد اين بار سنسور گيرنده روي خود و موشک سوار هست و ليزر روي لانچر .و به هيچ عنوان امکان اخلال روي اين سيستم وجود نداره .[/quote]
این روش هایی که فرمودین رو نمیشه با اخلاگر هاییی که روی تانک ها هست(روی هواگرد نصب بشن) از کار انداخت؟
چطوری روی قفل لیزری موشک ضد زره اخلال میکنن؟ اینجام همون کاره میشه کرد دیگه!
ضمنا بازم این موشک های پیتون و ... وقتی بیم لیزر روی تجهیزات شناسایی فروسرخ تابونده بشه دیگه چیزی رو نمی بینه و فکر نمی کنم رزلوشن اثری داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این روش هایی که فرمودین رو نمیشه با اخلاگر هاییی که روی تانک ها هست(روی هواگرد نصب بشن) از کار انداخت؟
چطوری روی قفل لیزری موشک ضد زره اخلال میکنن؟ اینجام همون کاره میشه کرد دیگه[/quote]

موشک سيستم پنتسير رو ميشه . منتها باريکه بايد به لانچر تابانده بشه که خيلي سخته اون هم از هواپيمايي در حال مانور ! يا تو سيستم راديويي کنترل موشک اخلال بوجود بياره منتها موشک RBS 70 رو نميشه به هيچ عنوان اخلالي توش بوجود آورد چون اين موشک هست که لاچر رو ميبينه نه لانچر !

[quote]ضمنا بازم این موشک های پیتون و ... وقتی بیم لیزر روی تجهیزات شناسایی فروسرخ تابونده بشه دیگه چیزی رو نمی بینه و فکر نمی کنم رزلوشن اثری داشته باشه[/quote]

خب من هم همين رو گفتم ديگه !

[quote]اين گونه موشک ها رو تنها بوسيله تاباندن ليزر به قسمت جستجو گر ميشه مختل کرد . [/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون.
راستی یه سوال من در بازی CoD:black opsدیدم که استینگر رو باید یه جورایی خود شلیک کننده کنترل میکرد مثل هدایت در راستای خط دید ولی در جای دیگه خوندم که هدایت استینگر فر سرخه بلا خره کدوم درسته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون.
راستی یه سوال من در بازی CoD:black opsدیدم که استینگر رو باید یه جورایی خود شلیک کننده کنترل میکرد مثل هدایت در راستای خط دید ولی در جای دیگه خوندم که هدایت استینگر فر سرخه بلا خره کدوم درسته؟[/quote]

استينگر که نه ولي موشکهايي مثل Blowpipe و Starstreak انگليسي از هدايت به روش خط ديد استفاده ميکنند . و بايد تا زمان برخورد هدف رو در لانچر نگه داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جهت زنده نگه داشتن تایپیک و ادامه اخذ نظر دوستان من روی ساخت موشک جدید هوا به هوا و زمین به هوا یک نمونه خوب رو اینجا ذکر می کنم

موشک RIM
این سیستم جهت دفاع ناوچه ها و ناوها در مقابل موشکها طراحی شده است
مشخصات سیستم هدایتی این موشک
passive dual-mode radio frequency/infrared (RF/IR) guidance and an active-optical proximity and contact fuse
[img]http://www.navy.mil/navydata/policy/vision/vis02/p111-b.gif[/img]
منبع :http://www.navy.mil/navydata/policy/vision/vis02/vpp02-ch3o.html

خصوصیات (Block 1) :

کاربرد: موشک سطح به هوا
سازنده: شرکت‌های Raytheon و Diehl BGT Defence
طول: 2780 میلیمتر
قطر: 127 میلیمتر
سرعت: بیش از دو ماخ
سرجنگی: 11.3 کیلوگرم
وزن شلیک: 73.5 کیلوگرم
برد: 7.5 کیلومتر
سیستم هدایتی: سه گونه؛ تنها لیزری، لیزری همراه با رادار بسامد رادیویی غیرفعال، لیزری یا رادار بسامد رادیویی غیرفعال
قیمت هر واحد: 444000 دلار
سال ورود به خدمت: 1992
نام دیگر آن RIM-116A است توسط ایالات متحده استفاده می‌شود. این گونه در واقع نوع اصلی سیستم‌های RAM است که بر اساس سیستم موشک‌های ضدهوایی AIM-9 Sidewinder (تشکیل شده از یک راکت موتور، فیوز و سرجنگی) طراحی‌شده‌است. موشک‌های Block 0 در ابتدا دارای هدایت داخلی راداری بودند و براساس اطلاعات حسگرها به سمت هدف حرکت‌میکردند. اما بعدها سیستم هدایت گرمایی و رهگیر لیزری (مانند آنچه در موشک‌های FIM-92 Stinger وجود دارد.) به این موشک‌ها اضافه‌شد. در آخرین آزمایشات انجام شده دقت این موشک 95٪ برآورد شده‌است.

Block 1 :
گونه‌ی Block 1 یا RIM-116B نوع ارتقا یافته‌ی موشک‌های RAM است. در این ورژن از نوعی سیستم رهگیر لیزری استفاده شده که موشک را قادر می‌سازد تا موشک‌هایی را که هیچگونه سیگنال راداری از خود بروز نمی‌دهند را مورد هدف قراردهد. در این ورژن از سیستم راداری غیرفعالی که در Block 0 بکارفته‌بود نیز استفاده‌شده‌است.
http://www.centralclubs.com/rim-116-t64214.html
خوب به خوبی مشخص شد که سیستم کارآمد فوق همان ترکیبی است که میتونه یکی از کاندید های ما باشه. اولا موشک low-cost system ثانیا از بدنه SIDEWINDER , جستوگر حرارتی استینگر به مراه سیستم PASSIVE راداری استفاده میکنه (هرسه رو داریم )- تو متن مشاهده میشه سیستم اوپتیکال هم اومده که تو حالت عدم انعکاس راداری هدف هدایت صورت بپذیره
به نظر من موشک های هوا به هوا و زمین به هوای ما باید بر اساس این سیستم باشه . ابتدا
بر اساس اطلاعات رادار مادر (رادار بلند برد مرکزی )موقعیت هدف برای هواپیما یا واحد زمینی مشخص میشه - در حالت پیچیده تر و نبود اطلاعات رادار مرکزی از روی رادار خود هواپیما موقعیتش مشخص میشه - حالا موشک به سمت هدف شلبک میشه و امواج رادار هواپیما رو تعقیب میکنه - اگه هدف متوجه بشه و در فاصله خاصی رادار رو خاموش کنه یا با اطلا عات رادار مرکزی و یا یا درحافظه نگه داشتن موقعیت قبلی و با هدایت اپتیکی موشک به سمت هدف میره و در فاصله نز دیکی هدف سیستم حرارتی فعال میشه - اینجا سیستم راداری یا لیزری اگر سیستم حرارتی اخلال بشه باعث هدایت به مرکز اخلال میشه(بسته به نوع اخلال)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/_DSC0276.jpg[/img]
با توجه به طرح موشک RIM پیشنهاد من نصب سیستم حرارت یاب R73 و جستجوگر لیزری موشک قائم بهمراه رادار PASSIVE موجود موشک آلامو رو همین موشک هست - برد 170 کیلومتری اون هم با بهبود برد (مشابه موشک هاگ ) افزایش می یابه - در مجموع مشابه موشک RIM میشه و هدایت به سمت هدف از طریق ردیابی امواج رادار هدف یا با هدایت هواپیما یا رادار مرکزی صورت بپذیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا زيبا بود . استفاده برديم فقط يه سوال :

[quote]با توجه به طرح موشک RIM پیشنهاد من نصب سیستم حرارت یاب R73 و جستجوگر لیزری موشک قائم بهمراه رادار PASSIVE موجود موشک آلامو رو همین موشک هست - برد 170 کیلومتری اون هم با بهبود برد (مشابه موشک هاگ ) افزایش می یابه - در مجموع مشابه موشک RIM میشه و هدایت به سمت هدف از طریق ردیابی امواج رادار هدف یا با هدایت هواپیما یا رادار مرکزی صورت بپذیره
[/quote]

منظورتون اينه كه چند حالت مثلا جستجوي ليزري و راداري و حرارتي رو با هم روي يك موشك داشته باشيم يا مثل عكس قاصد3 همرا با چند موشك چنين چيزي باشه !

يقينا هنگاميكه چند موشك (به هم متصل و در كنار هم) شليك بشوند هم هدايت مشكل تر خواهد بود هم مانور پذيري ! اگر بشه طبق فرمايش خود شما مثلا موشك خاصي علاوه بر هدايت ليزري بتونه راداري يا هدايت حرارتي رو هم به خاطر افزايش hit داشته باشه که نور علی نوره !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا زيبا بود . استفاده برديم فقط يه سوال :

[quote]با توجه به طرح موشک RIM پیشنهاد من نصب سیستم حرارت یاب R73 و جستجوگر لیزری موشک قائم بهمراه رادار PASSIVE موجود موشک آلامو رو همین موشک هست - برد 170 کیلومتری اون هم با بهبود برد (مشابه موشک هاگ ) افزایش می یابه - در مجموع مشابه موشک RIM میشه و هدایت به سمت هدف از طریق ردیابی امواج رادار هدف یا با هدایت هواپیما یا رادار مرکزی صورت بپذیره
[/quote]

منظورتون اينه كه چند حالت مثلا جستجوي ليزري و راداري و حرارتي رو با هم روي يك موشك داشته باشيم يا مثل عكس قاصد3 همرا با چند موشك چنين چيزي باشه !

يقينا هنگاميكه چند موشك (به هم متصل و در كنار هم) شليك بشوند هم هدايت مشكل تر خواهد بود هم مانور پذيري ! اگر بشه طبق فرمايش خود شما مثلا موشك خاصي علاوه بر هدايت ليزري بتونه راداري يا هدايت حرارتي رو هم به خاطر افزايش hit داشته باشه که نور علی نوره ![/quote]

درسته دوست عزیز - ممنون از توجهتون - ببینید ما الان چند سیستم گسسته رو روی موشکهای مختلف داریم که هرکدوم نقش ناقصی رو دارند -
سیستم هدایت نیمه فعال راداری آلامو بدلیل نیاز به قفل کردن روی هدف بر اساس امواج راداری بازگشتی از هدف هملا هم از نیمی از برد راداری هواپیما رو هدر میدهند (چو ن باید روشن بشه)
دوم قفل اون سریع میشکنه و بعد هم موشک به انحراف میره
پس ما با هدایت نیمه فعال راداری بعلاوه حرارتی میتونیم قسمت دوم که شکستن قفل راداریه رو جبران کنیم و اگه سیستم شکستن قفل حرارتی هدف هم توسط لیزر فعال بشه اینجا هم سیستم سوم که ردیابی لیزر هدف هست فعال میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از حرف دوستان من آماتور اینطور برداشت کردم
فکر کنم چهار را برای پیدا کردن هدف برای موشک می باشد

1- حرارت
حرارت که فلر های بهترین راه منحرف کردن آنها است که دوستی گفت می شود با افزایش سنسور اثر فلر را کم کرد

2- رادار
فکر کنم کاهش سطح مقطح راداری راه مقابله با آن است

3- کنترل تلویزیونی
در نزدیک هدف پیدا کردن هدف از دید دوربین موشک سخت می شود

4- صوت
استفاده از صوت ناشی از هواپیما که سرعت مافق صوت راه آن است

در مجموع فکر کنم برای ساخت موشکی که احتمال برخوردش بالای 70 درصد باشد استفاده از همه باشد

موشک با کمک حرارت و کنترل تلویزیونی هدف گیرنده تا نزدیکی هدف می رود تا زمانی که امواج راداری به اندازه کافی از به موشک رسید کنترل از حرارت به رادار سویچ کند و با کمک دوربین به چند متری هواپیما برسد و یک فیوز مجاورتی می تواند خساراتی را به هواپیما وارد کند و آن را حداقل از رسیدن به هدف باز دارد و یا حداقل صدمه شدید وارد نماید
این روش هزینه زیادی می خواهد چرا که یک رادار کوچک روی موشک باید نصب گردد و یک نفر باید موشک را با سرعت بالا کمک کند و همچنین جمینگ نباید اختلال ارتباط شلیک کننده و موشک ایجاد کند

اما این روش حتی می تواند به اکثر هواپیما آسیب جدی بزند

حال دوستان کارشناس فکر آماتوری ما را اصلاح کنند و . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.