Ernesto_Rommel

کمین خوردن نیروهای ترک از پ.ک.ک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

رومل جان یکمی همچی شما تو کلیه پست هات جانب . . . رو میگیری داداش - شاید این برداشت منه شاید اشتباهه شاید درسته . . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به هیچ وجه از اعمال پ ک ک حمایت نمی کنم و از اساس با این جور مبارزات مسلحانه مخالفم.چون بیشتر موجب کشته شدن مردم بیگنام میشه.ولی به نظرم ارتش ترکیه خوبه که بعضی جاها یه تنبیه کوچیکی بشه.باز خدا پدر سپاه رو بیامرزه که اگر میجنگه حداقل با جنگجوها و مبارزان مسلح پژاک می جنگه.ولی ارتش ترکیه هر وقت یه ضربه از پ ک ک میخوره،دیگه براش نظامی و غیر نظامی کرد خیلی فرقی نمیکنه.در همین بمباران های جنگنده های ترکیه عده ی زیادی از غیر نظامیان کرد هم کشته شدند.حقوق کرد های ترکیه تا حالا کم پایمال نشده.هنور هم به دلیل اتخاذ بعضی مواضع تند رویانه و پان تورکیسم در ترکیه،عده ای از کرد های اونجا در مضیقه هستند.در زمان آتاتورک خصوصا،عده ی بسیار زیادی از کرد های ترکیه قتل عام شدند.فقط به این دلیل که می خواستند از زیر یوغ چند صد ساله عثمانی ها خارج بشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلنل جان باور کن اینطور نیست الان توضیحش میدم

متاسفانه من یه درد بی درمانی که دارم اینه به دلیل مطالعاتی که تو چند زمینه جامعه شناسی داشتم هروقت که از دیدگاه ملی و بومی به یک مساله نگاه میکنم و نقد میگم و حرف میزنم سعی میکنم از دیدگاه های فراملی و حتی ضدملی هم بهش نگاه کنم

میگن در اکادمی های پلیس جهان برای اینکه پلیس خبره ای از اب دربیای به شما توصیه میکنند سعی کنی فکرت رو نه از این جهت که پلیس هستی بلکه از جهت منفی (دزد، ادمکش، گروگانگیر) بزاری

به عبارتی ذهنتو جای همه بزاری تا بتونی درک درستی از کلیت مساله پیدا کنی، در واقع حتی ممکنه شما به مواردی فکر کنی که شدیدا ضد اونها هستی ولی برای اینکه در کار خودت موفق باشی باید بهشون فکر کنی وگرنه یک پلیس از کجا میتونه بفهمه در ذهن یک دزد گروگانگیر ادمکش قاتل زنجیره ای و ... چی میگذره ؟؟؟

مباحث روانشناسی و جامعه شناسی به صورت بنیادی رو این مساله کار کرده و این از مباحث لذت بخشی هست که من خوندم

اما متاسفانه تو فروم های ما به دلیل اینکه وقت ابراز و بیان ریز به ریز این مسایل نیست سوتفاهم پیش میاد

بنده یقینا با ایجاد کردستان بزرگ مشکل دارم، با تجزیه ایران مخالفم و .... چرا که عقیده راسخ من که حاصل مطالعه تاریخ این مرز و بوم هست این موضوع رو شکل داده ولی گاه وارد حیطه فراملی میشم که اینم به خاطر مطالعات جامعه شناسی م بوده وبس

اگر سوتفاهم پیش اومد معذرت میخوام

دقتم کنید دقیقا بحث فراملی و ملی رو مدنظرم در این تاپیک قرار دادم، گفتم اگر یک ترکیه ای در فروم خودشون همچون حرفی میزد چی بهش میگفتند ؟؟؟ ذهنیتش چی بود ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب کمین نابی بود حال کردم
واقعا بحال ترکیه با این همه تجهیزات مناسفم :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشالله ایران و ترکیه یه کار اساسی و همیشگی کنند و در حالی که عراق و اقلیم کردستان توانایی چندانی برای دفاع از خودش رو ندارند یک حمله اسای به منطقه کردستان عراق کنند و تا عمق خاکشون پیش برند و تمامی این تروریست ها رو نابود کنند و قدرت رو در اختیار گروه های نزدیک به خودشون قرار بدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته دست من گرفتن دشمن به خصوص کرد ! اونم تو محیطی که از صبح تا شب ش از اول نونهالی تا کهنسالیش توش هست خیلی خیلی حماقت محسوب میشه اخوی !!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان امار تاییدی تلفات ترک ها به دستم رسید : 15 نفر شامل چند درجه دار و افسر ، کشته شدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته دست من گرفتن دشمن به خصوص کرد ! اونم تو محیطی که از صبح تا شب ش از اول نونهالی تا کهنسالیش توش هست خیلی خیلی حماقت محسوب میشه اخوی !!!!!![/quote]
ما نگفتیم دست کم گرفته بششوند!بلکه گفتیم در حالی که توانایی چندانی برای دفاع ندارند و عراق هم کشوری نیست که در این اوضاع جنگی خودش بخواد وارد جنگ با با دو کشور ایران و ترکیه بشه. در ضمن فرض بر وارد کردن تمامی توانایی نظامی این کشور ها هست که با دلائل عقلانی میشه فهمید که توانایی های نظامی اونها خیلی بیشتر از اونها هست و در صورت هماهنگی طرح حمله بین دو کشور و پوشش دادن نقاط ضعف یکدیگر با نقاط قوت همدیگر همچین امکانی وجود داره در صورتی که این گروه ها بخواهند پاشون رو از گلیمشون فراتر بزارن و برای این دو کشور مشکل اساسی ایجاد کنند. در ضمن همه چیز هم فقط بومی منطقه بودن نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جاش اينجا نيست . نميخوام بحثي هم بشه. اما صرفآ جهت افزايش اطلاعات عمومي عرض ميكنم:

ارمني ها اگه به مناطق شمال غربي ايران حمله نميكردند هيچ وقت دولت عثماني وارد جنگ باهاشون نميشد. اگه جنايات ارمني ها تو استان آذربايجان اون زمان كه شامل استانهاي آذربايجان شرقي و غربي و اردبيل بود اتفاق نميافتاد دولت عثماني هم بنا به درخواست حكومت مركزي ايران(قاجاريه) وارد اين غائله نميشد.

حكومت مركزي ايران در اون زمان چنان دچار ضعف بود كه توان رويارويي با تهاجم ارمني ها به مرزهاش رو نداشت و بناچار با ديدن جنايات ارمني ها و ناتواني خودش در دفع تهاجم از تركهاي عثماني كمك گرفت. اينجا بود كه عثماني ها هم فرصت رو مغتنم شمردند و با توجه به پدركشتگيه ديرينه اي كه با ارمني ها داشتند حسابي از خجالتشون در اومدند!

در كل من به عنوان يكي از ساكنان همين مناطق از مردن 1.5 ميليون ارمني نه تنها ناراحت نيستم بلكه اين قتل عام رو به نوعي مصداق بارز ضرب المثل قديميه **هرچي عوض داره گله نداره** ميدونم![/quote]

[size=18]اتفاقا جاش همينجاست!!!
لطفا با سند حرف بزنيد و براي ما از توهمات عثمانيها نگيد.اولا در كجاي تاريخ ديدي حكومت شيعه قجري از عثماني كمك بخاد؟
دوما عثماني در حال نابودي اصلا مگه تو موقعيتي بود كه بشه ازش كمك خواست؟
سوما بهتره تاريخ بخوني تا بفهمي كه زمان ناصري بود كه ما با عثماني سر خرمشهر وارد جنگ شديم و پسش گرفتيم.
چهارما كل شيطنت ارمني چقدر مجازات داشت كه اون همه زن ارمني را فقط با تجاوز كشتند
پنجما ظاهرا كشتار ارامنه بدبخت تو سومقاييت اذربايجان جعلي(اران)را فراموش كرده اي
راستي در كجا اسلام شيعه به كشتار غير مسلمانان تشويق شده كه ميگي عوض داره گله نداره؟
راستي بهتره ببيني تو همين اردوگاههاي سوريها همين تركها چه كردند.
پنجما به كوري چشم هرچي قومگراست روزي ما كردها كردستان تركيه را به ايران وصل ميكنيم تا گرگ صفتها ديگه ويار مبارزه با شير را نكنند!!![/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشالله روزی این قوم و قومگرایی و فاشیستگرایی ها از پ کک و پژاک و نازی ها گرفته تا ایرانی بازی و عرب بازی و ناسیونالیست بازهایی که چیزی جز رنگ و لعاب تحجر و واپسگرایی نداره از روی زمین محو و نابود بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جاش اينجا نيست . نميخوام بحثي هم بشه. اما صرفآ جهت افزايش اطلاعات عمومي عرض ميكنم:

ارمني ها اگه به مناطق شمال غربي ايران حمله نميكردند هيچ وقت دولت عثماني وارد جنگ باهاشون نميشد. اگه جنايات ارمني ها تو استان آذربايجان اون زمان كه شامل استانهاي آذربايجان شرقي و غربي و اردبيل بود اتفاق نميافتاد دولت عثماني هم بنا به درخواست حكومت مركزي ايران(قاجاريه) وارد اين غائله نميشد.

حكومت مركزي ايران در اون زمان چنان دچار ضعف بود كه توان رويارويي با تهاجم ارمني ها به مرزهاش رو نداشت و بناچار با ديدن جنايات ارمني ها و ناتواني خودش در دفع تهاجم از تركهاي عثماني كمك گرفت. اينجا بود كه عثماني ها هم فرصت رو مغتنم شمردند و با توجه به پدركشتگيه ديرينه اي كه با ارمني ها داشتند حسابي از خجالتشون در اومدند!

در كل من به عنوان يكي از ساكنان همين مناطق از مردن 1.5 ميليون ارمني نه تنها ناراحت نيستم بلكه اين قتل عام رو به نوعي مصداق بارز ضرب المثل قديميه **هرچي عوض داره گله نداره** ميدونم![/quote]

در تاييد فرمايشات فوق و جهت اطلاع برخي افراد:
نظام جمهوري اسلامي و کلا هر حکومتي که در ايران سر کار بيايد به آذري زبانان ايران عنايت ويژه اي دارد، که به عنوان نمونه، نمود آن را در ديدار دو سه سال پيش اهالي استان آذربايجان با رهبري معظم انقلاب مي توان ديد که فرمودند: [color=red]آذربايجان سر ايران است. [/color]
مانند هميشه که تعابير رهبري حکيمانه است، در اين مطلب نکات نهفته ي زيادي وجود دارد: توجه کنيد که يک فرد، بدون داشتن مثلا دست يا پا مي تواند به حيات خود ادامه دهد اما بدون داشتن سر نمي تواند...
همانگونه که در تقسيمات کشوري نيز مشاهده مي کنيد، حکومت مرکزي ايران هميشه و در همه ي دوره ها (چه جمهوري اسلامي و چه شاهنشاهي و...) نسبت به برخي از اقوام موجود در ايران اطمينان بيشتري داشته و گروه هاي قوميتي اي را که فکر مي کرده ممکن است مشکل ساز شوند، در تقسيمات کشوري زير پوشش آن ها قرار داده است به عنوان مثال با اين که ما استان هاي بسيار کوچکتري نسبت به استان سيستان و بلوچستان داريم و به راحتي مي توان اين استان، را مثلا به استان سيستان(به مرکزيت زابل که بلوچ نيستند و شيعه اند) و استان بلوچستان(به مرکزيت زاهدان) تقسيم نمود ولي به دلايل امنيتي هميشه چه در زمان حکومت منفور شاهنشاهي و چه در زمان فعلي (و چه در زمان هر حکومت ديگري که در ايران سر کار باشد) اين استان را به همين صورت بايستي نگاه داشت و هنگام انتصاب برخي مسئوليت هاي حساس استاني، افراد مطمئن را (از قوميت مورد اطمينان) بدون اين که برچسب غير بومي بودن را بخورد، منصوب نمود.
اين وضعيت دقيقا در غرب کشور نيز وجود دارد. چه در زمان رژيم سابق و چه حالا برخي مناطق کرد نشين مثل مهاباد و... در تقسيمات کشوري زير مجموعه ي آذري ها قرار گرفته اند، بگذريم...
اهم دلايل ممتاز بودن آذري ها از نظر حکومت هاي مرکزي ايران:
1. وارد شدن و گسترش تشيع در ايران توسط آذري ها (صفويه).
2. تشکيل اولين حکومت ملي پس از اسلام در ايران توسط آذري ها (صفويه). پس از ورود اسلام، ايران نيز چون مصر و ... بخشي از کشور بزرگ اسلامي محسوب شده و مرکزيت حکومت به بغداد که مرکز خلافت حکومت بزرگ اسلامي بود منتقل شد. در نهايت صفوي ها با انتخاب مذهب تشيع و ترويج آن در ايران در مقابل مذهب رسمي دستگاه خلافت وقت، و انتخاب پايتخت و ارتش منسجم و... اولين حکومت ملي دوران جديد را در ايران بنيان نهادند.
3. گسترش سرزميني قلمرو و شکوفايي اقتصادي ايران در عهد صفوي
4. قرار داشتن مناطق آذري نشين ايران در مناطق جغرافيايي مساعد از لحاظ آب و هوا و توليدات کشاورزي گوناگون و... . اين مساعد بودن آب و هوا باعث تراکم جمعيتي اين مناطق و پر جمعيتي مناطق آذري نشين نيز شده است في المثل استان سيستان و بلوچستان با وجود آنکه چند برابر آذربايجان وسعت دارد، به دليل خشکي و خشونت هوا و کمبود آب، بسياري از مناطق آن قابل سکونت نبوده و از مناطق آذري نشين کم جمعيت تر است.
5. جمعيت آذري زبانان ايران: منابع معتبر سياسي مانند موسسه مطالعات ايران و اوراسيا، آذري ها را 25% جمعيت ايران ذکر کرده اند. لازم به ذکر است که اين رقم بدون در نظر گرفتن ساير ترک زبانان ايران مانند قشقايي ها، خلج ها و... مي باشد.
5. گستره ي پراکندگي آذري ها در ايران: که بجز استان هايي مانند آذربايجان شرقي و غربي و اردبيل و زنجان و...، جمعيت بزرگي از ترک زبانان ايران از خراسان شمالي(بجنورد) گرفته تا مناطق مرکزي ايران (اطراف همدان و قزوين)، (ترکان خلج در اطراف اراک و...)، اطراف شيراز و استان فارس (ترکان قشقايي)، شاهسون ها(اطراف قم) و... در برخي از شهرهاي بزرگ و مراکز سياسي ايران نظير تهران و قم و... نيز جمعيت بزرگي از ترکان ايراني ساکن و مشغول زندگي اند بطوري که حضور آنان تقريبا نيمي از مساحت ايران را در بر گرفته است.
و...
[البته حکومت هاي ايران در هيچ دوره اي مسائل فوق را در بوق نکرده اند تا جار بزنند ولي اين مطالب در کتب و سرفصل هاي رشته هايي مانند مديريت امنيت ملي و... در دانشگاه هاي خاص تدريس مي شود.]

در مجموع حکومت هاي مرکزي ايران از صفويه به بعد هميشه به آذري ها اعتماد داشته و دارند که نمونه آن حضور ايشان در مناصب عالي حکومتي و سياسي و امنيتي و نظامي ايران است (به عنوان مثال هم اکنون چند تن از معاونان مهم ترين دستگاه امنيتي کشور، آذري هستند...)
[color=red]و البته آذري ها نيز به دو ويژگي خود تعصب داشته و به آنها مي بالند: هويت شيعي و ايراني بودن.
آذري شيعه و ايراني است و نسل جوان آن حتي تحت تاثير تبليغات پان ترکيست ها فراموش نخواهد کرد که؛ اجداد وي به خاطر برقراري حکومت شيعي در ايران با ترکان سني عثماني جنگيدند و شهداي چالدران و... را تقديم کردند.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجبا

چقد بحثای شیرینی شده که من میتونم واردش بشم ولی نمیشم اما راهنمایی میخوام از دوستان

عزیزان ، تا اونجا که حافظه من یاری میکنه در طول تاریخ چند بار کلمه تجاوز تاریخی ارامنه به کار رفته شامل آذربایجان کنونی ، ترکیه و ارمنستان

میشه لطف کنید دقیقا کدوم تجاوز ها مد نظر هست ؟؟؟

البته بماند کتابی هست به نام شکنجه ها در طول تاریخ باستان ، که کتاب بسیار زیبایی هست و تمامی انواع شکنجه و نحوه پیدایش یا شایعه ! پیدایش و شکل گیری ش رو اورده و من از روش تونستم یک روش مدرن شکنجه ! اختصاصی برا خودم ایجاد کنک :? :mrgreen: :mrgreen: :lol:

ولی جالبه که اگر برید مطالعه کنید راجبه تاریخچه این تجاوزات ارمنی ها به دیگران و دیگران به ارمنی ها !!! قطعا تایید میکنید اگر 4 تا کتاب انواع تجاوز و شکنجه به زنان و ... در باستان تا کنون رو هم گرد هم بیارند بازم همه اینا نمیتونه این تجاوزات رو پوشش بده از بس ماشالله همه مدل و همه قسم تجاوزی توش هست !

در اینکه اغراق توش در حد تیم ملی شده و این رسم اون موقع ها بوده که میخواستند چهره ملت رو بد کنند میگفتند اره بهشون تجاوز کردیم یا اینا میخواستند چهره فاتح رو بد کنند اره اینا اینجورمون کردند شکی نداشته باشید !

ولی در بودن شون هم شکی نیست ولی نه در این حد و حدود !

[color=red]
برید سرچ کنید ببینید واقعا چی پیدا میکنید ؟؟؟؟ من یاده المان نازی وقت حمله به شوروی و سقوط شوروی افتادم و تبلیغات کمونیست ها بعد یاده سقوط برلین و تبلیغات نازی پرست ها ! از تجاوزات روس ها و .... !

جالبه که همین موارد باعث لوث شدن یک قضیه میشه ! درحالیکه واقعا این اعمال وقیحانه وجود داشته و بوده ولی جالبه از بس بزرگ میشه و با هدفم بزرگ میشه که .... ![/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
mahdi345n جان دقیقه 10:47 یک بمب ریموت جلوی پای یکیشون منفجر شد. البته از اونجایی موقع انفجار نزدیک فیلمبردار صدای تون کوتاهی شنیده میشه، از رو اون میشه گفت که بمب ریموت یوده. وگرنه میتونه مین تقربی یا Approxinmative هم باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله بهزاد جان تو همین کمین، رسما فضای کردستان مجازی رو ترکونده و اسامی چون حماسه و ... بهش دادند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.