hosseinvahdat

ارتباط با آمریکا آری یا نه؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوست گرامي شما و دوست عزيز واريو
جواب داديد اما بنده جوابهاي جنابان عالي رو برخي ها شو قبول دارم و خيلي از جواب هاي شما رو پاك كردن صورت مساله ديديم تا جواب از نظر خودتون بي نقص اما از لحاظ من پر از نقص به زور كه نميشه قبول كنم حرفيو كه تو كتم نميره

تو بحث مشكل شخصي فكر كنم اين نقل قول جناب عالي بوده باشه

ببین دوست عزیز آخر حرفات باز داره میره به همون سمت بی منطقی که قبلا در پیش گرفته بودی و عصبانیت و تندی .در نهایت همین رو در مورد من بدون کمتر کسی در دنیای واقعی جرات می کنه جلوی من قد علم کنه و وقتی عصبانی میشم کلا هر کسی باشه به نفع خودش می دونه عقب بشینه چون یا نابود میشم و یا نابودش می کنم .پس اینکه من با نرمی برخورد می کنم و منطقی برخورد می کنم شما هم رعایت کن و هی راه به راه عصبانیت و لحن خودتون رو به روی من نیارید و فکر نکینی بقیه چوب شور هستن.هر فردی ممکنه بالقوه یه آدم عصبانی و خطرنا باشه ولی ااونم به جاش .نه اینکه شما یه چیزی بنویسین و بعد آخرش بگین این رو قبول کن و اگر نکردی من عصبانی میشم و چون عصبانی شدم شما داری مغلطه می کنی و چرت می گی.
نه دوست عزیز نظرت رو گفتی محترمی منم نظرم رو دادم همین .

يه مطلبي يادم رفت من كي گفتم مصاديق مي گم برا رد اصل بد متوجه شدي من گفتم اصل دين فقط برا شعار دادن به كار نبريم بلكه درست اجرا كنيم نه اينكه برا بعضي ها حد خدا رو انجام بديم برا بعضي ها نكنيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب دوست عزیز این کجاش به مشکل شخصی بر میگرده ؟؟؟؟؟اصلا در این مورد چیزی توش در این مورد هست ؟؟؟
من گفتم شما دارین روش بدی رو در پیش می گیرین و این اشتباه هست.
هر چند اونی که باید می گرفتین رو گرفتین. :mrgreen:

دوست عزیز ما هم نگفتیم کل حرفهامون درسته گفتیم جواب دادیم حالا یا شما قبول می کنی یا نه ولی اینکه بخوای با بحث و ادامه همه عقادیت رو به همه تحمیل کنی درست نیست و آخرش هم بگی شما هیچی نمی فهمین و من دارم با .... بحث می کنم.و عصبانی هستم و....
در کل شما دوست داری چند نفر بگن دمت گرم خیلی عالی بود پوزشون رو زدی و شما هم با شکسته نفسی جوابی بدی.
درسته دوست عزیز یا نه؟؟؟

به هر حال ما گفتیم و شما هم گفتین و اونی که باید بشنوه شنید امیدوارم نهایت عمل خیر باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اقتصاد منزوی نمی شه در مقابل امریکا ایستاد و با یک قیافه اخمو نمی تونیم سیاست هامون رو در جامع بین الملل رو کنیم . متاسفانه از اعتبار بسیار پائینی برخورداریم چه در زمینه دسترسی به مناع تسهیلاتی و اقتصاد بین الملل و بانک های خارجی .

اقای احمدی نژاد که دو سال دیگه کارشون تمومه . وقتی رفت حرفاش کم کم به فراموشی سپرده می شه تنها چیزی که باقی می زاره یک اقتصاد و یک سیاست خارجی . که هر دوش در هم برهمه . من خودم سال 1388 با اینکه سفارت ایران در شهری دیگه ای بود رفتیم و به اقای احمدی نژاد رای دادم الان به دلیل مشکلات اقتصادی و افزایش ارز از ایران 500 هزار تومن برام می فرستند کلش می شه 200 تا 230 دلار . اخه این همه ماجرا جویی ارزش این همه فشار رو به ملت داره ؟

اگر مردم ما تجیبند بخاطر اسلام و شهدا هست و اینکه می خوان در یک کشور اسلامی زندگی کنند وگرنه اگر هر کدوم از این اتفاقات اقتصادی در کشور های دیگه می افتاد همون سرنوشت و آینده خوشی در انتظار نبود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باشه قبول شما فرمايشاتو گفتي ما هم حرفمون زديم بعدش ما تشويق و چهچه سوت بلبلي دوستانو نخواستيم و كسي هم برامون نزده چون تجربه بهم نشون داده ايرانيه تو تاريخ برا هر كي از اين سوت و كفا زدن با سر يارو انداختن تو چاه دوست ندارم اون اتفاق برا منم بيفتو :mrgreen: :mrgreen: :evil:
اگه هم خواستن برا شما هم بزنن بگو نزنن عاقبتش خوب نيست

بعدشم ما نگفتيم خداي ناكرده شما متوجه نيستي هستي خوب هم مي فهميد
ولي دقيقو وهمه جانبه بهش نگاه نميكني يه طرفه به قاضي ميزي متاسفانه فكر مي كني افكارت درسته

ما نخواستيم حال شما رو بگيريم يا به قول شما پوزتونو بزنيم حالا نمي دونم چرا همچين حسي بهت دست داده چون نه مي شناسمتون نه باهات خورده پورده اي دارم فقط باهات تضاد عقيده و انديشه دارم شايد فكر كردي با كاخ سفيد داري صحبت مي كني جو گرفت شما رو مارو تهديد كردي ما هم خيلي ترسيديم :evil: icon_eek بله اونايكه بايد بشنوند شنيدن قضاوت با بقيه
بعد ما اون چيزي رو كه بايد بگيرمو نگرفتيم اره قربونت شاد خرم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اونايي كه ادعا ميكنن نبايد با آمريكا رابطه داشته باشيم همانها منتظر يك تبسم كوچيك از طرف آمريكا هستند تا مثل بچه اي كه دوست داره بپره بره بغل مادرش زود بپرن برن سمت آمريكا :evil: icon_eek :lol: بابا ديگه بسه اين همه ادعاي الكي كردين :mrgreen: :mrgreen: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با اقتصاد منزوی نمی شه در مقابل امریکا ایستاد و با یک قیافه اخمو نمی تونیم سیاست هامون رو در جامع بین الملل رو کنیم . متاسفانه از اعتبار بسیار پائینی برخورداریم چه در زمینه دسترسی به مناع تسهیلاتی و اقتصاد بین الملل و بانک های خارجی .

اقای احمدی نژاد که دو سال دیگه کارشون تمومه . وقتی رفت حرفاش کم کم به فراموشی سپرده می شه تنها چیزی که باقی می زاره یک اقتصاد و یک سیاست خارجی . که هر دوش در هم برهمه . من خودم سال 1388 با اینکه سفارت ایران در شهری دیگه ای بود رفتیم و به اقای احمدی نژاد رای دادم الان به دلیل مشکلات اقتصادی و افزایش ارز از ایران 500 هزار تومن برام می فرستند کلش می شه 200 تا 230 دلار . اخه این همه ماجرا جویی ارزش این همه فشار رو به ملت داره ؟

اگر مردم ما تجیبند بخاطر اسلام و شهدا هست و اینکه می خوان در یک کشور اسلامی زندگی کنند وگرنه اگر هر کدوم از این اتفاقات اقتصادی در کشور های دیگه می افتاد همون سرنوشت و آینده خوشی در انتظار نبود .[/quote]جناب کرکس به طور کلی با شما موافقم، یعنی عملکرد احمدی‌نژاد در سیاست خارجی به نظر من هم خوب نبوده. می‌شد ضمن پایبندی به اصول، بهانه‌های کمتری هم به دست دشمن برای تحریم و فشار داد.

اما به نظر من، این که فشارهای اقتصادی رو تقلیل بدیم به سیاست خارجی درست نیست، و خیلی هم خطرناکه: این سیگنال رو به دشمن می‌ده که یالّا، فشارت رو بیشتر کن تا تسلیم بشیم! و ضمناً ما رو از سازوکارهای داخلی بهبود وضع اقتصادی غافل می‌کنه، در حالی که اصل مشکلات اقتصادی منشأ داخلی دارند نه خارجی. مثلاً مشکل تورم به خاطر سوء مدیریت نقدینگی و بیماری هلندی هست که خودش ناشی از وابستگی به نفت هست. یا مشکل بیکاری و بهره‌وری به خاطر قوانین دست‌وپاگیر (بالاخص قانون کار) و تعیین دستوری قیمت‌ها (که بحمدالله با هدفمند شدن یارانه‌ها داره کم‌کم برچیده می‌شه) هست و غیره.

به عبارت دیگه اگر با آمریکا رابطه برقرار کنیم، لزوماً وضع اقتصادی ما چندان بهتر از الان نخواهد شد. مثال‌های مشابه از کشورهایی که با آمریکا رابطه دارند ولی وضع اقتصادی خوبی ندارند یا وضع اقتصادی‌شان مثل ایران است زیادند.

(داخل پرانتز:
همچنین وضع اقتصادی ما آنقدرها هم فاجعه نیست که ایرانی‌ها عادت به غر زدن دارند. البته همیشه باید به فکر پیشرفت بود ولی گاهی غر زدن‌ها این حس اشتباه را به وجود می‌آورد که وای ما چقدر بدبختیم و ... سرعت رشد سطح رفاه در ایران در پنج سال گذشته بیشتر از متوسط جهانی بوده:
http://hdrstats.undp.org/en/countries/profiles/IRN.html
و رتبه‌ی سطح رفاه ایرانیان هم بین ۱۶۹ کشور جهان، ۷۰ است. (بالاتر از ترکیه)
http://hdr.undp.org/en/statistics/index.html#hdirank
خاطرنشان می‌کنم که این معتبرترین رده‌بندی کشورها براساس رفاه است که توسط برنامه‌ی توسعه‌ی انسانی ملل متحد (UNDP) تدوین می‌شود.
یکی از علل غر زدن‌ها شاید تصورات اشتباه راجع به «ثروتمند بودن ایران» به خاطر ذخایر نفت و گاز است. محض اطلاع شما عرض می‌کنم که اگر کل درآمد نفتی (با فرض بالاترین قیمت نفت در سال‌های اخیر) را بین مردم ایران تقسیم کنیم، به هر کس در بهترین حالت ماهی صدهزار تومان می‌رسد. تازه این با این فرض است که دولت اصلاً از بودجه‌ی نفتی استفاده نکند و کل خدماتش را که با پول نفت تأمین می‌شوند (از جمله یارانه‌ها) تعطیل کند! و بنابراین مردم مجبور خواهند بود تازه بخش عمده‌ای از همین پول را هم خرج این خدمات حذف شده بکنند. بنابراین درآمد نفتی را باید با توجه به جمعیت مقایسه کرد. کشورهای نفتی عربی مثل عربستان و امارات و قطر و کویت لااقل ۱۰ برابر ایران درآمد نفتی سرانه دارند و بنابراین طبیعی است که رفاه مردمشان از ما بیشتر باشد (که تازه رفاهشان به اندازه‌ی درآمد نفتی‌شان بیشتر از ما نیست!). به نظر من در مقایسه با این کشورها، ما اصلاً کشور دارای درآمد نفتی محسوب نمی‌شویم! :mrgreen:

پرانتز بسته)

برگردیم به موضوع رابطه با آمریکا. یکی از مشکلات مهم برقراری رابطه با آمریکا تحت فشار، این است که به گزینه‌ی «فشار» نزد نخبگان و اتاق‌های فکر آمریکا، مشروعیت می‌دهد. یعنی به محض این که ما از موضع خودمان به خاطر تحریم‌ها کوتاه بیاییم، آن‌ها برای مسائل دیگری مثل آنچه «حقوق بشر» می‌خوانند و حمایت ایران از مقاومت و غیره تحریم‌های جدید وضع خواهند کرد. الان به لطف سرسختی ایران در مقابل تحریم‌ها، موضوع مهمی که بین تحلیلگران آمریکایی (و حتی نامزدهای ریاست جمهوری مثل ران پاول) مطرح شده این است که آیا اصولاً تحریم جواب می‌دهد یا نه. اگر ما بیشتر مقاومت کنیم، تعداد بیشتری از نخبگان قدرت آمریکا به ناکارآمدی گزینه‌ی تحریم پی خواهند برد. از آنجا که جنگ با ایران برای آمریکا بسیار خطرناک، غیرقابل‌پیش‌بینی و پرهزینه خواهد بود، تنها گزینه‌ی باقی‌مانده این است که آمریکا با ایران کنار بیاید. البته همان‌طور که در ابتدا عرض کردم نیازی نیست از ادبیات تحریک‌آمیز شبیه آقای احمدی‌نژاد استفاده کنیم چون به نظر بنده ضررش بیشتر از نفعش است. اما در هر صورت نباید از مواضع اصولی خودمان کوتاه بیاییم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته جناب احمدی عزیز اما متاسفانه وضعیت اینطوره که امریکا می تونه این تحریم ها رو تا چند سال آینده نگه داره و مشکل ما از این هست که در این مدت کشور های همسایه تمام زیر ساخت های خودشون رو ساختند و ما فرصت آنچنانی برای ساخت و دسترسی به امکانات برای ساخت زیر ساخت های کشوری نداریم . بعضی از کشور های منطقه با رشد بالای 10 درصدی اقتصادی روبرو هستند و آن هم سالانه . ترس از این هست که ما عقب بمونیم و ....

بالاخره دوستان نظر خودشون رو راجع به بسته پیشنهادی 5+1 نگفتند . این بسته ، بسته رابطه با امریکا نبود بسته لغو بسیاری از تحریم هایی بود که امریکا بر علیه ما وضع کرده بود مثل تحریم هواپیما های مسافربری . دوستان نظر بدند که ایا مسئولین کار درستی کردند که رد کردند یا نه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]درسته جناب احمدی عزیز اما متاسفانه وضعیت اینطوره که امریکا می تونه این تحریم ها رو تا چند سال آینده نگه داره و مشکل ما از این هست که در این مدت کشور های همسایه تمام زیر ساخت های خودشون رو ساختند و ما فرصت آنچنانی برای ساخت و دسترسی به امکانات برای ساخت زیر ساخت های کشوری نداریم . بعضی از کشور های منطقه با رشد بالای 10 درصدی اقتصادی روبرو هستند و آن هم سالانه . ترس از این هست که ما عقب بمونیم و .... [/quote]فکر می‌کنم ایران بتونه فقط با اصلاحات داخلی نظیر هدفمندسازی یارانه‌ها، اصلاح قانون کار و قانون تجارت، تقویت نهادهای اقتصادی برای قابل پیش‌بینی کردن اقتصاد و کاهش فساد و تشویق سرمایه‌گذاری داخلی، با وجود تحریم‌ها به رشد متوسط سالانه ۶ تا ۷ درصد برسه. تنها کشور منطقه که در سال گذشته (۲۰۱۰) رشد بالای ۱۰ درصد داشته قطر هست و تنها کشورهای منطقه که رشد بالای ۶ درصد داشتند ترکیه، یمن و افغانستان هستند.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_real_GDP_growth_rate
تحریم‌ها به تنهایی تقویت زیرساخت‌ها رو غیرممکن نمی‌کنند، فقط نیاز به تأکید روی اصلاحات اقتصادی داخلی رو تقویت می‌کنند تا اثر تحریم‌ها خنثی بشه. بعضی اقتصاددان‌ها می‌گن که در خیلی از کشورها، به خصوص ایران، اصلاحات اقتصادی مهم وقتی رخ داده که اقتصاد کشور دچار مشکل بوده. در شرایطی که اقتصاد رشد بالا رو تجربه می‌کنه مقامات دولتی کمتر حاضر می‌شن دردسر اصلاحات دردناک اقتصادی رو به جون بخرند. از این جهت من به آینده‌ی اقتصاد ایران امیدوارم. قوانین کار و تجارت در حال بازنگری در کمیسیون‌های مجلس هستند. طرح تحول اقتصادی که بخشی از اون هدفمندسازی یارانه‌ها هست داره دنبال می‌شه. این تحولات اونقدر عظیم هستند که تحریم‌ها رو به راحتی در هم بشکنند. تحریم کشوری که سالانه بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار (و در حال افزایش سالانه ۵-۱۵٪) مبادلات خارجی داره خیلی سخته، چه برسه به این که اصلاحات اقتصادی هم اجرا بشوند. کشورهای دیگه‌ای که تحریم شدن اصلاً در این حدها نبودند. مثلاً عراق زمان صدام وقتی تحریم شد مبادلات خارجی‌اش به قیمت امروز به ۵۰ میلیارد دلار به زور می‌رسید، و تازه تحریم‌های سفت و سخت و واقعاً بین‌المللی عراق کجا، تحریم‌های تا حد زیادی یکجانبه‌ی ایران کجا.

[quote]بالاخره دوستان نظر خودشون رو راجع به بسته پیشنهادی 5+1 نگفتند . این بسته ، بسته رابطه با امریکا نبود بسته لغو بسیاری از تحریم هایی بود که امریکا بر علیه ما وضع کرده بود مثل تحریم هواپیما های مسافربری . دوستان نظر بدند که ایا مسئولین کار درستی کردند که رد کردند یا نه .[/quote]تا جایی که توی متن فارسی بسته که شما پست کردید دیدم، در ازای سلب دائمی و قطعی حق غنی‌سازی و فرآوری اورانیوم، تعدادی قول غیردقیق و مبهم می‌ده. مثلاً دقیقاً در مورد تحریم‌های آمریکا صحبتی نمی‌کنه، و همچنین نبود فشارهای غیررسمی رو تضمین نمی‌کنه (ایران قبل از این جریانات دهه‌ی اخیر هم برای خرید مواد و تجهیزات هسته‌ای مشکل داشت چون فروشندگان تحت فشار آمریکا از این کار خودداری می‌کردند در حالی که نه قطعنامه‌ای در کار بود نه این خریدها غیرقانونی بود). ولی موافقم که این بسته ارزش بررسی و مذاکره رو داشت، و گمان هم نمی‌کنم که ایران بسته رو کاملاً رد کرده باشه. احتمالاً درخواست تضمین‌های عینی‌تری کرده ولی جواب رد شنیده (مثل مذاکرات زمان تعلیق ۲٫۵ ساله). الان که به خبرهای آن زمان مراجعه کردم، گویا ایران خواستار مذاکره بر سر این بسته بوده ولی پیش‌شرط تعلیق مجدد غنی‌سازی رو نپذیرفته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اقای احمدی اشتباه به ارزتون رسودندن می شد سر بسته بار ها و بار ها مذاکره کرد اون گفتگو ها و مذاکرات بر سر برنامه اتمی ایران بود که باید ایران تعلیق می کرد نه سر مذاکره بر روی بسته .

ما در نخست باید بدونیم که غنی سازی اورانیوم چقدر ارزش داره تا بدونیم کجا وایستیم و کجا دفاع کنیم و کجا انعطاف پذیری نشون بدیم . بسته رو ایران رد کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رابطه با آمریکا به هزار و یک دلیل آره !
یک دلیل : هر بدی که داشته باشن از روسیه بهترن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من روابط اقتصادي ميتونه به سود ما باشه تا كمي گرد فقر رو از كشور ما بزدايد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امریکای ها بهتر از انگلیسی ها و روس ها هستن .اینو از تاریخ میشه فهمید. اما کنار اومدن در برابر فشارها و زیاده خواهی های غرب خوب نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.