hosseinvahdat

ارتباط با آمریکا آری یا نه؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

رابطه آمریکا با ایران مثل رابطه گرگ و میش .آمریکا یی ها منتظرن تا گارد ما باز بشه بعد به ما ضربه بزنن مثل یک دوره که با تمام همکاری های ممکن ما را مهور شرارت خواندن. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من میخوام یه سخن از امام بگم که فرمودن:اگر آمریکا یا اسرائیل روی پاتون افتادن و گریه کردن تا با شما ارتباط برقرار کنن به حرف این گرگ صفت های پلید گوش نکنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با عرض سلام و خسته نباشید
یکی از دوستان من پرسید:
فکر من رو سوالی مشغول کرده که چرا ما نباید با آمریکا رابطه داشته باشیم و با روسها و چین ارتباط داشته باشیم در حالیکه در جنگ با پدافند آمریکایی و موشک تاو جنگنده ها و تانکهای روسی و چینی عراق رو میزدیم.آمریکایی که بعد از فرار شاه اونو به رسمیت نشناخت و انقلاب رو به رسمیت شناخت.لطفا حتما نظرتونو بدون اسپم بدید.

یا علی مدد[/quote]
چه ربطي داره؟
ملاك حال فعلي اين كشور هااست...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من دشمنان درجه یک ایران کشور های عربی هستند و الان بیشترین سود رو از تحریم ها و تضعیف این ها همین عرب ها می برند بخاطر اینکه هواپیما های ما نمی تونن به برخی مقصد های اروپایی سفر کنند میزان پرواز هاشون رو به ایران افزایش دادند تا مسافران ایرانی رو از طریق دوحه یا دبی راهی اروپا کنند . [/quote]این هم باز برمیگرده به آمریکا ! اگر غرب به اینها اسلحه نده ! عمرا جرات کنند جلوی ما حرف بزنند .

[quote]تا كي سياست نخ نما شده اصلا انعطاف لازم نداريم در برابر كساني باج مي ديم كه دشمن اصلي ما هستند همين چين كه اقتصاد مارو عين لودر شخم زد و كل كارگاه هاي كوچيك و توليدي هاي ما رو نابود كرد بازارمون قبضه كرده مگه كالاي ايراني شعار ما نبود خودمون با واردات بي رويه از اين كمونيستها اونا رو خورد كرديم اينه استقلال تا روسيه كه دوستان خودشون مي دونن از اونطرف يه مشت تجهيزات داون گريد به ما قالب كرده پول اس 300هاپولي كرده دست ما رو گذاشته تو حنا و اونم از قرارداد نيروگاه بعد دوستان ميگن استقلال خوبي داريم البته راست ميگن استقلال الان صدر جدول ليگ برتر هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فكر كنم منظورشون اون باشه[/quote] ما جنسهاشون رو نخریم! اونا چکار میتونند بکنند ؟! ...

نکنه فکر میکنید که همه این اجناس رو دولت وارد میکنه ؟ باز هم مهم نیست ! مردم اگر کمی شعور اجتماعی و سیاسی داشته باشند جنس چینی نمیخرند !! و اگر بخرند باید عواقبی که واسه جامعه و دولت داره رو هم بپذیرند ...

من با یه وارد کننده صحبت کردم :

توجیهش این بود : بابا اشکالی نداره ! بزار مردم چین هم یه چیزی گیرشون بیاد !! ..

افراد زیادی رو توی این مملکت میشناسیم که به محض اینکه جنسی اینجا طرفدار پیدا میکنه نمونه ها ش رو میبرند چین ! کیلویی تولید میکنند و بعد وارد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به دوستان هفته دفاع مقدس بر همه مبارك ببينيد من همه دوستاني كه مخالف اين اتفاق هستند را درك ميكنم واقعا دوستي سختيه وقتي ميايم تاريخ اين كشور رو از پاسه تا به امروز رو ميبينيم چيزي جز سرارت و قتل كشتار و زور گويي چيزي ديده نميشه ولي چاره چيه ما تا الان نزديك 31 سال مقاومت جانانه اي انجام داديم اگه لازم باشه بازم اين كارو ادامه خواهيم داد چون ايراني جماعت با غيرته زير بار حرف زور نميره نمونش23 سال پيش همه گفتن ايران در مقابل عراق كم مياره و دست به دامن امريكا ميشه كه همه هنوز تو كفن كه چطوري با دست خالي تونست دوام بياره اون حماسه هارو خلق كنه در نهايت ما بايد بشينيم با امريكا حرف بزنيم چون توي خاورميانه امريكا انقدري كه به ما نياز دارد به هيچ كشوري نياز ندارد اما اين حرفا با 31 سال پيش خيلي فرق داره ديگه ما ژاندارم كشوري نيستيم بلكه ما كشوري مستقل هستيم كه به ديگر كشور ها در امر توسعه صلح و ثبات و خودكفايشون كمك ميكنيم حالا اگه امريكا ميخواد ما رو در اين امر ياري كنه چرا كه نه ما حاضريم دوستي كنيم ولي ايا امريكا حاضره دست چدني كه در دستكش مخمل قرار داده رو به دست صلح تغيير بده يا نه اين رو اينده مشخص خواهد نمود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب استیو کمی در مورد دمکراسی و نظر جمع تحقیق کنید و ببینید آیا همه چیز در این الگو درسته و نظر جمع اصالت داره و اگر داره چه مکانیزمی برای اون باید قرار داد.

فعلا که این شمائین که تحمل حرف مخالف ندارین و توهین و و تندی می کنین.وگرنه من و جناب واریور با نرمش و ارامی داریم بحث می کنیم و جواب بند به بند حرفهای شما رو میدیم .ولی شمائین که به همه می تازین و آخرش هم می زارین می رین.

جناب استیو رفتار ما شامل گفتار و کردار ملاک هست برای هر چیزی حداقل برخی دوستان فعلا در گفتار ظاهرا دارن علی وار برخورد می کنن و مثل محمد این شعب ابی طالبی که بر ما تحمیل شده رو تحمل می کنن و تن به ذلت نمی دن.
جنگ هم بهمون تحمیل شد که اونم حسین وار پشت سر گذاشتن.
پس فعلا گفتارمون رو درست کنیم تا کردار هم بعدا درست کنیم.ایمان هم مرحله به مرحله.
حداقل اینه که نیت و گفتارمون درست باشه کمتر مدیون خواهیم بود و جوابگو تا اینکه هیچکدوم رو نداشته باشیم.

جناب استیو فرض رو بر این بزارین که همه ما فقط شعار میدیم و چرند می گیم (هر چند این خودش یعنی اینکه شما تحمل حرف مخالف ندارین و از دمکراسی و زنده باد مخالف من هم فقط استفاده ابزاری می کنین و این توهین ها دقیقا نشان از این داره که شما عکس چیزی که می گین عمل می کنین) اما ما هم شعار بده و وطن فروش و به قول شما حاجی گرینف .باشه مشکلی نیست .اما بدونید هنوز توی مملکت کسانی غیر از ما هست که توی رگهاشون غیرت اسلامی و ایرانی می جوشه و اگر جنگ بشه ما میریم توی پناهگاه ها و اونها حتما مثل ما خائن نیستن و اونها می ایستن و می جنگن .
از خداوند می خوام اگر اون زمان من خیانت کردم و به جای امن فرار کردم و ننگ ابدی رو برای خودم خریدم شما جز اون کسانی باشین که با غیرت می ایستن و دشمن رو عقب می زنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آدم بي كاره مگه بشينه با اينا بجنگه . بجنگيم كه چي بشه ؟ آخرش كه آمريكا رو عقب زديم چي بهمون ميرسه؟ آخرش ميشه دوباره همين مملكت ي كه الان داريم ديگه!
ما بريم شهيد بشيم كه آخرش اختلاص 3000 ميلياردي كنن مسولان ؟
مردم در فقر و بدبختي باشن ؟
خونمون رو بديم كه آخرش يه عده بيان ژولاي نفت مملكت و بيت المال رو ببرن؟
من كه اگر جنگي بشه ژرچم آمريكا رو سريع ميزارم رو در خونمون!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب استیو کمی در مورد دمکراسی و نظر جمع تحقیق کنید و ببینید آیا همه چیز در این الگو درسته و نظر جمع اصالت داره و اگر داره چه مکانیزمی برای اون باید قرار داد.

فعلا که این شمائین که تحمل حرف مخالف ندارین و توهین و و تندی می کنین.وگرنه من و جناب واریور با نرمش و ارامی داریم بحث می کنیم و جواب بند به بند حرفهای شما رو میدیم .ولی شمائین که به همه می تازین و آخرش هم می زارین می رین.

جناب استیو رفتار ما شامل گفتار و کردار ملاک هست برای هر چیزی حداقل برخی دوستان فعلا در گفتار ظاهرا دارن علی وار برخورد می کنن و مثل محمد این شعب ابی طالبی که بر ما تحمیل شده رو تحمل می کنن و تن به ذلت نمی دن.
جنگ هم بهمون تحمیل شد که اونم حسین وار پشت سر گذاشتن.
پس فعلا گفتارمون رو درست کنیم تا کردار هم بعدا درست کنیم.ایمان هم مرحله به مرحله.
حداقل اینه که نیت و گفتارمون درست باشه کمتر مدیون خواهیم بود و جوابگو تا اینکه هیچکدوم رو نداشته باشیم.

جناب استیو فرض رو بر این بزارین که همه ما فقط شعار میدیم و چرند می گیم (هر چند این خودش یعنی اینکه شما تحمل حرف مخالف ندارین و از دمکراسی و زنده باد مخالف من هم فقط استفاده ابزاری می کنین و این توهین ها دقیقا نشان از این داره که شما عکس چیزی که می گین عمل می کنین) اما ما هم شعار بده و وطن فروش و به قول شما حاجی گرینف .باشه مشکلی نیست .اما بدونید هنوز توی مملکت کسانی غیر از ما هست که توی رگهاشون غیرت
اسلامی و ایرانی می جوشه و اگر جنگ بشه ما میریم توی پناهگاه ها و اونها حتما مثل ما خائن نیستن و اونها می ایستن و می جنگن .
از خداوند می خوام اگر اون زمان من خیانت کردم و به جای امن فرار کردم و ننگ ابدی رو برای خودم خریدم شما جز اون کسانی باشین که با غیرت می ایستن و دشمن رو عقب می زنن.[/quote]

اولا كه من با شما ها نه اشناي دارم نه دشمني
توهين هاي اوليه از شما بود و منم جواب شما رو دادم شما ادعاي داناي كل داشتي كه خواستم بهت بگم از اين فكر نادرست رها بشيد چون هم من و هم شما اشتباهاتي داريم و همه حرفامون درست نيست كه البته شما ميگي من جواب تمامسوالامو دادي از نطر خودت فكر مي كني جواب دادي بله جواب دادي اما فكر نكن همش درست بوده يه سريش درسته و خيلي هاش مغلطه كردن بود كسي كه با من تند برخورد كنه من همونطور برخورد مي كنم عين اينه مي مونم
برخورد احترام اميز هم رفتار مهربانانه منو داره اينو بدون بعد هم توصيه مي كنم مظلوم نمايي نكن خودت با اءمه الطهار و مشكلاتي كه با دشمنانشون داشتن مقايسه نكن اصلا كارت درست نيست در اون حد نيستيد نه من نه شما با زبون خودت از خودت دفاع كن نه اينكه خودتو به اون سلاله هاي پاك پيوند بزني

اولا دعا كن جنگ بيهوده اتفاق نيفته كه به حال مسلمين سودي نداشته باشه بعد اگر جنگي اتفاق افتاد كه مطمن باشيم حتما زير سايه امام زمان هستيم
بعد ميبينم كي مرد جنگه كي مرد اول پناه گاه
اره قربون دادا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آدم بي كاره مگه بشينه با اينا بجنگه . بجنگيم كه چي بشه ؟ آخرش كه آمريكا رو عقب زديم چي بهمون ميرسه؟ آخرش ميشه دوباره همين مملكت ي كه الان داريم ديگه!
من كه اگر جنگي بشه ژرچم آمريكا رو سريع ميزارم رو در خونمون![/quote] دوست این درست نیست که بخواهیم به خاطر مسائل داخلی از مام میهن و از این اب و خاک بگذریم این عین خیانت به کسانی که برای اینکه غبار این سرزمین به کفشای اونها نشینه با خون خودشون اون غبار رو شستن تا وقتی خون اونها خشک شد بازاین غبار که بمونه در مورد موضوعی که ذکر کردین این بحثی سیاسیه به نظرم جاش اینجا نبود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آدم بي كاره مگه بشينه با اينا بجنگه . بجنگيم كه چي بشه ؟ آخرش كه آمريكا رو عقب زديم چي بهمون ميرسه؟ آخرش ميشه دوباره همين مملكت ي كه الان داريم ديگه!
من كه اگر جنگي بشه ژرچم آمريكا رو سريع ميزارم رو در خونمون![/quote]

دوست گرامی شما در مرحله اول از آب و خاک پاک ایران زمین در مرحله دوم از ناموس خودتون و در مرحله سوم از سیستم دفاع میکنید پس سیستم اینجا مرحله آخره ! نباید ایران رو به دلیل داشتن انتقاد به عملکرد برخی از افراد فروخت! شهادت در راه وطن هم سعادتی است که نصیب هر کسی نمیشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول باید ریشه یابی کرد .

الان مشکل ما با امریکا سر چیه .

- برنامه هسته ای
- حمایت از حزب الله و حماس
- برخی شعار ها از طرف مسئولین در رابطه با محو شدن رژیم صهیونیستی

برنامه هسته ای که مال همین دهه هست اما دو مورد بعدی مسئله ایدوئولوژیکی هست که امریکایی ها باهاش مشکل دارند . نقض حقوق بشر هم بهانه هست . همین چند وقت پیش یک قرارداد 60 میلیارد دلاری تسلیحاتی با کشوری بستند که حتی به زنان اجازه رانندگی نمی ده .

اما اونطور که دوستان هم می گن نیست .

اقای احمدی نژاد امروز گفت که رابطه با امریکا همچین بد هم نیست و هنوز هم وقت و راه هست برای ارتباط .

متاسفانه از الان تا 20 تا 30 سال دیگه که امریکا هنوز قدرت اول اقتصادی جهان هست دسترسی ما به تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته از صنایع گوناگون کوتاه هست .

دوستان لطفا پاسخ بدید این سؤال رو :

بسته پیشنهادی 5+1 به نظر شما راهکار بهتری نبود برای حل مسئله هسته ای ؟ فکر نمی کنید می شد با هزینه کمتر به دنبال حق هسته ای خودمون بریم .

در سال 2004 یا 2005 بود که جناب اقای جواد ظریف گفت که ما به اروپایی ها گفتیم که تحریم هواپیما رو وردارید تا تعلیق کنیم و اروپایی ها هم موافقت کردند ولی باید امریکا رو راضی می کردند که تحریم ها رو ورداره چون تحریم هواپیما یک تحریم یک جانبه هست . بنابراین نماینده جک استرا و نماینده وزیر امور خارجه فرانسه به امریکا رفتند ولی جان بولتون بی پدر و مادر قبول نکردند اما وقتی ایران دوباره غنی سازی اورانیوم رو در زمان اقای احمدی نژاد شروع کرد وزیر امور خارجه امریکا این بسته رو در واقع پیشنهادش رو به اتحادیه اروپا داد که درش لغو تحریم صنایع هوانوردی غیر نظامی بود

سیاست های امریکا هر چهار سال یک بار همونطور که دوست عزیز گفت در حال تغییر هست .

دوستان نظرشون رو درباره بسته پیشنهادی 5+1 بدند لطفا :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا ريزو خلاصه پيشنهادات اراپه شده تيتر وار بنويسيد تا بشه بحث كرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب استیو آشنایی که دارین ولی خوب.....
ببین دوست عزیز داری از صبح در مورد مغلطه صحبت می کنی ولی اگر پست های من رو ببینی من هیچ توهینی به شما نکردم و در عین حال با تامل نه حرفهای خودم برخی واقعیات در مورد غرب و آمریکا رو به شما گفتم. و این رو خیلی از بزرگترها تائید می کنن .در ضمن من هیچ وقت این حرف و ادعا رو نداشتم بلکه فقط برخی اوقات به شما کد دادم.

دوستان همه شاهدن من با شما نه تندی کردمو نه مغلطه من دارم برای شما نمود تارخی و دینی میارم و خحرف می زنم شما دوست دارین اونی رو که خودتون علاقه دارین همه بگن و یه عده دیگه هم به به و چه چه کنن در حالی که واقعیت چیز دیگه ای هست.
میزارم به پای عصبانیتی که هنوز هم دارین و از سر تا پای نوشته شما کاملا مشخصه که هنوز عصبانی و تند هستین.و در کل پست های بنده رو یا نمی خونین یا سرسری و بدون تامل می خونید که باعث ناقص موندن حرفها میشه.

دوست عزیز کلا توی فضای دیگه ای هستی من کی خودم رو با ائمه اطهار مقایسه کردم و کی حتی مایه ای از اونها گذاشتم شما نمونه از اونها آوردین من هم نمونه آوردم آیا اینکه پیامبر توی شعب برای سالها تحریم بود دروغ هست؟؟؟آیا تحمل ایشون و مسلمین دروغ هست؟؟؟ اینها تنها نمونه های تاریخی هست و در ضمن میشه بگین من کجا مظلوم نمایی کردم ؟؟؟

اینکه من دارم می گم آقا شما درست می گین یعنی مظلوم نمایی؟ نه دوست عزیز می خوام دریچه ای باز بشه تا شما فکر کنین من دارم اشتباه می کنم و یه فضا ترسیم کنم تا شما توی اون برخورد کنین.

این برداشت شما هم کلا از روی عصبانیت هست و .....

این متن شماست:
اولا دعا كن جنگ بيهوده اتفاق نيفته كه به حال مسلمين سودي نداشته باشه بعد اگر جنگي اتفاق افتاد كه مطمن باشيم حتما زير سايه امام زمان هستيم
[color=red]بعد ميبينم كي مرد جنگه كي مرد اول پناه گاه[/color]
[color=green]اره قربون دادا[/color]

براتون رنگی کردم تا بهتر ببینین.
دوست عزیز من کی ادعا داشتم که من درست می گم و کی ادعا کردم مرد جنگم .برعکس من گفتم شما فکر کنین من یه خائنم پس این خحرف شما تنها از روی بغض و کین بود نه بحث منطقی.و موضوعیت نداره .البته اگر قبول کنین و باز نکین داری مغلطه می کنی.

و این تیکه آخر که به نوعی تائیدی بر حرف قبلی شما و به معنای تاکید بیشتر هست و باز چیزی جز برخورد از موضع تند و پیش داوری نیست.

پس خواهشا به جای ایجاد تنش و تندی به بنده و ..... خواهش دارم اگر حرف منطقی دارین بگین و همه می شنون و قرار نیست من و شما نظراتمون رو به هم هر طوری شده قالب کنیم و طرف مقابل رومجاب کنیم.
من نظراتم رو در آرامش گفتم و شما هم بفرمائید و این برخورد توهین آمیز و تند شما موضوعیتی نداره و در ضمن اتهام پشت سر هم از ترسو و حاجی گرینف بودن تا نفهمی و... حتی گفتین الان کیبوردمرو توی سرم خورد می کنم .در حالی که می بینین که من هنوز هم دارم خیلی آروم و بدون توهین کردن به شما و نظراتتون و تندی جواب میدم.

پس خواهشا اگر مطلبی دارین بیان کنین تا ما هم بشنویم و اگر نیست کلا سکوت بهتره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا وقتی که صهیونیست ها هستن و آمریکا ازشون حمایت میکنه و به اسم حقوق بشر و دموکراسی و نابود تروریسم به کشورای دیگه حمله میکنه ، نه

تنها در دو صورت دوستی ممکنه : 1- ایران شبیه آمریکا بشه یعنی به اسم نابودی تروریسم حمله کنه به کشور های دیگه که تا وقتی اسم جمهوری اسلامی رو این کشور باشه اصلا و ابدا امکان پذیر نیست
2- آمریکا بشه مثه ایران که اونوقت کل آمریکا در عرض کمتر 1 سال نابود میشه!چون دیگه نمیتونه از کشورای دیگه غارت کنه و مشکلات مالی که همین الان هم گریبان گیرشون هست 1000 برابر میشه

پس در هیچ صورت امکان دوستی و رابطه نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان ما همونطور که تحریم ها رو به فرصت تبدیل کردیم باید انقدر باهوش و حرفه ای باشیم که نزاریم امریکا بخواد ضربه ای بزنه .

بسته پیشنهادی 5+1 به ایران سال 2006 :

«به منظور دستيابي به راه حلي جامع، دراز مدت و مناسب براي مساله هسته‌اي ايران که با قطعنامه‌هاي مربوط سازمان ملل متحد سازگار باشد، در تکميل پيشنهاد ارائه شده به ايران در ژوئن 2006 (تيرماه 1385) که هنوز به قوت خود باقي است، موارد زير به عنوان سرفصل‌هاي مذاکره مابين کشورهاي چين، فرانسه، آلمان، ايران، روسيه، بريتانيا و ايالات متحده آمريکا به همراه نماينده عالي اتحاديه اروپا، پيشنهاد مي‌شود، تا زماني که ايران به شکل تصديق پذير تمام فعاليت هاي مربوط به غني سازي و بازفرآوري خود را زير «او پي 19 (آ)» و «او پي 15» قطعنامه 1803 شوراي امنيت سازمان ملل به حالت تعليق در آورد.

در راستاي اين مذاکرات همچنين از ايران انتظار داريم که درخواست‌هاي شوراي امنيت سازمان ملل و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي را اجابت کند. در مقابل چين، فرانسه، ْآلمان، روسيه، بريتانيا، ايالات متحده آمريکا و نماينده عالي اتحاديه اروپا اعلام آمادگي مي‌کنند:
- حق ايران را براي توسعه پژوهش، توليد و کاربرد انرژي صلح آميز هسته‌اي مطابق با تعهدات پيمان منع گسترش سلاح هاي هسته اي را به رسميت بشناسند.
- به محض ايجاد اطمينان از ماهيت کاملا صلح آميز برنامه هسته‌اي ايران، با آن همان رفتاري را داشته باشند که با برنامه هر کشور فاقد سلاح‌هاي هسته‌اي در چارچوب NPT.

** انرژي هسته‌اي
- تاکيد دوباره برحق ايران نسبت به انرژي هسته اي براي مقاصد صرفا صلح آميز مطابق با تعهدات اين کشور در چارچوب پيمان منع گسترش سلاح هاي هسته اي
- تامين کمک هاي مالي و تکنولوژيک لازم جهت استفاده صلح آميز ايران از انرژي هسته‌اي و حمايت نسبت به از سرگيري پروژه‌هاي همکاري فني در ايران توسط آژانس بين‌المللي انرژي اتمي

- حمايت از ساخت نيروگاه هاي آب سبک منطبق با آخرين فن آوري روز
- حمايت از تحقيق و توسعه در انرژي هسته اي به موازات بازيابي تدريجي اعتماد بين‌المللي
- تامين تضمين هاي الزام آور حقوقي عرضه سوخت هسته‌اي
- همکاري در جهت مديريت سوخت مصرف شده و پسماند راديو اکتيو

** سياسي
- بهبود روابط شش کشور و اتحاديه اروپا با ايران و ايجاد اعتماد متقابل
- تشويق تماس و گفت‌وگوي مستقيم با ايران
- پشتيباني از ايران در جهت ايفاي نقشي مهم و سازنده در امور بين‌الملل
- ارتقاي سطح گفت‌وگو و همکاري درحوزه‌هاي منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي و موضوعات مربوط به امنيت و ثبات منطقه‌اي

- کار با ايران و ديگر کشورهاي منطقه در جهت ارتقاي ترتيبات اعتماد سازي و امنيت منطقه‌اي
- ايجاد مکانيزم هاي مناسب مشاوره و همکاري
- حمايت از برگزاري يک کنفرانس درباره مسائل امنيت منطقه‌اي

- تاکيد دوباره بر اينکه حل مساله هسته‌اي ايران به تلاش هاي منع گسترش سلاح هاي هسته اي و تحقق هدف خاورميانه عاري از سلاح هاي کشتار جمعي شامل سامانه‌هاي آنها کمک خواهد کرد
- تاکيد دوباره بر تعهد در چارچوب منشور سازمان ملل که در روابط بين‌المللي خود از تهديد يا استفاده از زور نسبت به تماميت ارضي يا استقلال سياسي هر کشور يا هر رفتاري ديگري که مطابق با منشور سازمان ملل نباشد اجتناب ورزند.

- همکاري در مورد افغانستان شامل همکاري جدي‌تر در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، حمايت از برنامه‌هاي بازگشت آواره‌هاي افغان به افغانستان، همکاري در بازسازي افغانستان و همکاري در تامين امنيت مرزهاي ايران و افغانستان.

** اقتصادي
- گام‌هايي در جهت عادي سازي روابط اقتصادي و بازرگاني از قبيل تسهيل دسترسي ايران به اقتصاد ، بازارها و سرمايه بين‌المللي از طريق حمايت عملي در جهت الحاق کامل ايران به ساختارهاي بين‌المللي شامل سازمان تجارت جهاني و ايجاد چارچوبي براي سرمايه گذاري مستقيم و نيز تجارت بيشتر با ايران.
** مشارکت در حوزه انرژي
- گام‌هايي در جهت عادي‌سازي همکاري با ايران در حوزه انرژي: ايجاد يک مشارکت درازمدت و وسيع الطيف استراتژيک انرژي بين ايران و اتحاديه اروپا و ديگر طرف هاي علاقه مند، با کاربردها و تدابير عيني و عملي.
** کشاورزي
- حمايت از توسعه کشاورزي در ايران
- تسهيل خودکفايي کامل ايران در غذا از طريق همکاري در فن آوري مدرن.

** محيط زيست، زيرساخت‌ها
- پروژه هاي غيرنظامي در حوزه حفاظت از محيط زيست، زيرساخت‌ها، علم و فن آوري و هاي تک (hi-tech)
- قادرسازي ايران به نوسازي ناوگان هواپيمايي غيرنظامي خود
- کمک به ايران در جهت حصول اطمينان از اينکه هواپيماهاي ايراني مطابق با استانداردهاي ايمني بين‌المللي هستند.

** مسائل اقتصادي، اجتماعي و توسعه انساني/بشردوستانه
- در اختيار گذاشتن، در صورت نياز، کمک به نيازهاي توسعه اقتصادي و اجتماعي و بشردوستانه
- همکاري/حمايت فني در حوزه هاي آموزشي مفيد براي ايران:
- حمايت از ايرانيان براي شرکت در دوره‌هاي آموزشي يا کسب مدارج علمي در حوزه هايي مانند مهندسي عمران، کشاورزي و مطالعات زيست محيطي

- حمايت از برنامههاي مشترک بين موسسات آموزشي عالي مانند بهداشت عمومي، معيشت روستايي، پروژه‌هاي مشترک علمي، مديريت عمومي، تاريخ و فلسفه
- همکاري در حوزه توانايي‌هاي پاسخ موثر به حوادث غيرمترقبه (مانند زلزله‌نگاري، پژوهش زمين لرزه، مديريت بحران و غيره)

** مکانيزم اجرا
- تشکيل گروه‌هاي ناظر مشترک در جهت اجراي يک موافقتنامه آتي.»

---------------------------------------------------------

بنظرم بهترین بهانه برای خلاص شدن از بسیاری از تحریم ها همون برنامه هسته ای بود چون اقای هاشمی رفسنجانی هم بار ها تلاش برای لغو تحریم ها کرد اما موفق نشد .

اصلا بخاطر فشار خارجی این رو نمی گم ولی چون این تحریم ها باعث این شده که پول تو جیب عرب ها و چینی ها و روس ها بده و با این تحریم ها هر گونه که می خوان بر سر ایران قیمت بگذارند و معامله کنند و اینکه کشتی های ما با پرچم کشور های دیگه در حال حرکت باشند ، می گم که این پیشنهاد بد نبود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.