hosseinvahdat

ارتباط با آمریکا آری یا نه؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام به دوستان
اول از همه باید ببینیم که دوستی با امریکا برای چی؟؟ایا واقعآ دوستی با امریکا اینقدر مهم است؟؟
در جواب باید گفت ارتباط با کشور ایالات متحده که یک ابرقدرت نظامی،علمی و اقتصادی هستش می تواند سطح کشور شما را چندین پله در فضای بین المللی بالا بکشد مانند:کشورهای کره ی جنوبی،ترکیه و.........
اما امریکا در مقابل این دوستی چه چیزی را از شما خواهد گرفت؟؟جواب یک کلمه است:استقلال
کافیست تا متحدین امریکا را در جهان زبر ذره بین ببرید و ببینید که کدام یک از کشورها واقعآ مستقل هستند.جز چهار کشور روسیه،چین،کره ی شمالی و ایران کشور مستقل دیگری در جهان به ان معنای واقعی وجود ندارد و باز هم ایران از بقیه مستقل تر است.(منظورم استقلال سیاسی است نه علمی و اقتصادی)
موقعیت برتر ژئوپلوتیکی ایران در کنار تمدن چند هزار ساله و نژاد خاص مردم ایران کشور ما رو تبدیل به یک کشور بسیار خاص برای قدرت های غربی کرده است واقعیت اینجاست که غربی ها در مورد ایران از دو چیز به شدت وحشت دارند:
1.نقش ایران در حوادث اخرالزمان و تسخیر جهانی ایران
2.پیشگویی هایی که در مورد تبدیل شدن ایران به قدرت برتر جهانی شده است (مثل پیشگویی های نوستر اداموس که یک یهودی الاصل بوده است و فراماسون ها بسیار متاثر از پیشگوهایی این فرد هستند)
شاید به نظر برخی از دوستان حرف های من خرافه به نظر برسه اما بنده بسیار تحقیق کردم و این دید غربی ها به ایران صحت دارد.خطری که ایران مستقل برای امریکا دارد بسیار بیشتر از شوروی و چین برای امریکاست.یک ایران مستقل از لحاظ سیاسی و مجهز به اخرین علوم روز دنیا به راحتی امریکا را مغلوب خواهد کرد کاری که شوروی و چین نتوانستند بکنند.
امریکایی ها از روی کار امدن دو نوع حکومت در ایران بسیار وحشت دارند:
1.حکومت ملی گراهای افراطی
2.حکومت دینی
هر دوی این حکومت ها به شدت از وابستگی متنفر هستند به همین علت بود که امریکایی ها دولت ملی گرا و مردمی مصدق رو سرنگون کردند و یک دولت وابسته به غرب رو روی کار اوردند و تقابل امروز غرب با جمهوری اسلامی هم همین استقلال سیاسی ایران است.
دوستی با امریکا خوب است اما به شرط ان که انقدر از لحاظ علمی و نظامی قدرتمند باشی که امریکا جرات نکند سیاست های خصمانه اش را به تو تحمیل کند و در واقع اگر قدرتمند باشی امریکا خودش دستش را به تو دراز خواهد کرد همان کاری که نیکسون با چین کرد.قرار نیست ما تا ابد با امریکا دشمن بمانیم اما امام خامنه ای برای رابطه با امریکا شرایطی دارند که تا این شرایط محقق نشود دوستی با امریکا منتفی خواهد بود زیرا عزت ایران و اسلام از همه چی مهم تر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب yalnzsalar کمی بیشتر تحقیق کنید . مستدل صحبت کنید و سعی کنید تا زمانی که مطمئن نیستید نظرتون رو قطعی ندونید .
نیازی نیست که حتما به من جواب بدید . شما با کلام من در ارتباط هستید و پاسخ های کودکانه دردی رو دوا نمیکنه . راهکار عملی دارید بفرمایید صحبت کنید و اگرنه اینکه شعار دادن خیلی راحت هست و نمیشه به هدفی خاص رسید که بدونیم واقعا مشکل کجاست و حل چطوریه .

[quote]مسلمان یعنی فقط تو واین تکبر یعنی شما هم مثل من مسلمان نیستی عزیز دل برادر اینقدر دست و پا نزن[/quote] بنده کی ادعای مسلمانی کردم ؟!! این تصور تندخویانه و بی دقت شماست که چنین برداشتی کرده ! . میتونید بار دیگر متنهایی که در پست های قبلی نوشتم بخونی .

[quote]((((دوست عزیز کفار شامل امریکا نیست بلکه شامل کشور دوست برادر وهمسایه چین هست که حتی کوچکترین مایحتاج تو رو تامین میکنه پس بهتره که با این کفار قطع رابطه کنیم البته اون چیزی کی میخواستی بگی و باید این کلمه رو بکار بست مشرک هست که تقریبا مسحیت رو شامل میشه))))[/quote]

شما که باید حتما قران خونده باشی ! حتی غیر مسلمان هم دیگه بعد از یازده سپتامبر این کار رو یه باری کرده .

سوره توبه :

[quote]بَرَاءةٌ مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى الَّذِينَ عَاهَدتُّم مِّنَ الْمُشْرِكِينَ توبه 1 [/quote]
(اين، اعلام) بيزارى از سوى خدا و پيامبر او، به كسانى از مشركان است كه با آنها عهد بسته‏ايد!

[quote]كَيْفَ يَكُونُ لِلْمُشْرِكِينَ عَهْدٌ عِندَ اللّهِ وَعِندَ رَسُولِهِ إِلاَّ الَّذِينَ عَاهَدتُّمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ فَمَا اسْتَقَامُواْ لَكُمْ فَاسْتَقِيمُواْ لَهُمْ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَّقِينَ (7) كَيْفَ وَإِن يَظْهَرُوا عَلَيْكُمْ لاَ يَرْقُبُواْ فِيكُمْ إِلاًّ وَلاَ ذِمَّةً يُرْضُونَكُم بِأَفْوَاهِهِمْ وَتَأْبَى قُلُوبُهُمْ وَأَكْثَرُهُمْ فَاسِقُونَ (8) اشْتَرَوْاْ بِآيَاتِ اللّهِ ثَمَناً قَلِيلاً فَصَدُّواْ عَن سَبِيلِهِ إِنَّهُمْ سَاء مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ (9) 7تا 9[/quote]
[b]چگونه براى مشركان پيمانى نزد خدا و رسول او خواهد بود (در حالى كه آنها همواره آماده شكستن پيمانشان هستند)؟! [/b]

[b][color=blue]مگر كسانى كه نزد مسجد الحرام با آنان پيمان بستيد; (و پيمان خود را محترم شمردندicon_rolleyes تا زمانى كه در برابر شما وفادار باشند،

شما نيز وفادارى كنيد، كه خداوند پرهيزگاران را دوست دارد![/color] [/b](7) (این هم کافی هست تا بدونی چرا با همون چین میشه پیمان بست ! و البته هم این رو قران در ادامه خوب نمیدونه )

[color=red][b]چگونه (پيمان مشركان ارزش دارد)، در حالى كه اگر بر شما غالب شوند، نه ملاحظه خويشاوندى با شما را مى‏كنند، و نه پيمان را؟![/b][/color] (این در مورد اینکه از ارتباط و پیمان بستن با کفار و مشرکین چی نصیب مسلمانان میشه مثل ترکیه امروزی که ادعای اسلام دارند اما بخاطر تسلط کفار و مشرکین ! پایگاه ناتو در برابر کشور مسلمان همسایه هستند و حکومت لائیک رو ترویج میدن !)

[b]شما را با زبان خود خشنود مى‏كنند، ولى دلهايشان ابا دارد; و بيشتر آنها فرمانبردار نيستند! [/b](8)

[quote]
یا ایها الذین آمنوا لاتتخذوا بطانة من دونکم لایالونکم خبالاً ودوا ما عنتم قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفی صدورهم اکبر[/quote]

ای اهل ایمان، از غیر خودتان (کافران و مشرکان) همراه نگیرید که در تباهی شما کوتاهی نمی کنند. آنها رنج بردن شما را دوست دارند. همانا کینه و دشمنی از دهانشان ]گفتارشان[ پیداست و آنچه دلهایشان در بردارد بزرگ تر است.

این در مورد ارتباط با کفار و مشرکین .

در مورد کسب علم و عملگرایی :

پیامبر اکر (ص) : «اطلبوا العلم من المهد الي اللحد»
«اطلبوا العلم و لو بخوض اللحج و شق المهج». که مفاد آن اين است که هر چه طلب دانش، دشواري به همراه داشته باشد، گرچه در حد فرو رفتن در گردابها و ريختن خون قلبها، اين سختيها را بايد بر خويش هموار کرد و هيچ مشکلي نبايد مانع افزايش دانش مسلمانان شود.
پیامبر اکر (ص) : طلب العلم فریضه علی كل مسلم؛ علم آموزی بر هر مسلمانی واجب است.
پیامبر اکر (ص) : عالم هفتاد درجه از عابد برتر است.

از قران هم کلی مثال میشه آورد ولی بزار یه مطلب مهمتری رو بهت بگم :

حضرت علی (ع) : « تجربه از علم برتر است »
«عقل، تجربه‏اندوزى است و بهترين تجربه تو آن است كه تو را پند دهد »
«عقل غريزه‏اى است كه با علم و تجارب،افزايش مى‏يابد.»
«تجربه‏ها تمام‏شدنى نيست، و عاقل با آنها رشد مى‏كن »
«عقل دو نوع است: عقل طبع و عقل تجربه، و هر دو منفعت مى‏رسانند »
«عقلى كه با تجربه به دست مى‏آيد،رشد آن نهايت ندارد و آدمى تا زنده است مى‏تواند از طريق تجربه، عقل خود را رشد دهد »
http://www.imamalinet.net/per/a/ae/ae1.htm

خوب !
میدونی علت پیشرفت علم در اروپا از قرن 15 تا الان چی بوده ! این یکی نه ارتباطی با امپریالیسم داره ! و نه با سرمایه داری یهود ! اسمش رو هم گذاشتن پوزیتیویست (تجربه گرایی اثباتی ) و البته بطور افراطی ریشه تحجر قرون وسطایی و تفکر یک جانبه کلیسا رو خشکوند ! و منتهی شد به رنسانس اروپا و در نهایت هم شد ارتجاع به سبک نوین ! بگذریم چون این بحث بسیار مفصل هست و فکر نمیکنم حوصله ای وجود داشته باشه که اینجا بخواد فلسفه و جامعه شناسی تدریس کنه ! .

اما در کل : کافی بود مسلمانان معنی همین کوتاه جملات حضرت علی (ع) رو هزار سال پیش میفهمیدن ! و البته فهمیدن رشد علوم تجربی و ریاضی و محاسبات بین دانشمندان مسلمان خود گویای این امر هست ولی حمله مغول .....

دقت داشته باشید که ما چون به دستورات الهی عمل نمیکنیم که در حال حاظر ناتوان هستیم ! .
واینکه شما این ضعف رو از اسلام میدونید ناشی از عدم شناختتون هست به همین خاطر میشه برای شما اون الفاظی رو که گفتم نام برد ! (جای ناراحتی هم نداره)

این وظیفه ماست که در هر چیزی که اسلام تاکید کرده بهترین و اگر نیستیم (که پیامبر هم ابتدای بعثتش نبود) وظیفه داریم جبران کنیم ! و این از کم کاری ماست و اگرنه حکم مشخصه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اين مطلب وموضوع همينطوري پيچيده هست لطفا پاي مسائل ديني و مذهبي وارد اين بحث نكنيد كه بحث از ايني هم كه هست بغرنج تر ميشه
تو مسائل ديني كارشناسي خاص خودشو داره و تحليل هاي شخصي از دين هم كار سختر ميكنه

يه بار ديگه تاكيد دارم

ما سر اين صحبت مي كنيم كه سفارت خونه هاي دو كشور در هر دو سمت باز بشه
يه جور ديگه هم مي گم الان كشور هاي زيادي در ايران وجود دارند موافق ما مخالف ما دشمن ما رقيب ما بد خواه ما (عربستان المان انگليس فرانسه ارژانتين كانادا و.....
براي يه رابطه ديپلماتيك براي اينها مگه ما اين فرمايشاتي كه تمامي دوستان مي فرمايند انجام داديم مثلا سفارت انگلستان كه در كشور ما هست ما از نظر ايدولوژيك و سياست با اونا همسو ويا دوستيم كه با اونا رابطه ديپلماتيك داريم خوب معلومه كه نه مي خوايم سر به تنشون نباشه
اما وقتي ما نفتمون به اونا مي ديم و منافع در اونجا داريم بايد رابطه ديپلماتيك داشته باشيم تا از حقوق خودمون دفاع كنيم از اموال توقيفيمون استفاده كنيم
عزيزان مسائل با هم قاطي مي كنيم مساله پيچيده مي كنيم راه حل سخت تر ميشه

من نمي دونم چه مشكلي در كلام من هست كه نتونستم به دوستانم در اينجا تفهيم كنم كه

[size=24]كه رابطه ديپلماتيك بين دو كشور ربطي به دوستي و نزديكي اون دو كشور نداره بلكه برا حفظ منافع ملي اون كشور در اون دياره[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادرها ذاتا هيچ كشوري در روابط خارجي به طور مطلق دوست يا دشمن ما نيست ممكنه الان كشوري دوست ما باشه فردا دشمن و بالعكس امريكا هم ازين قاعده خارج نيست رابطه با امريكا بد نيست در صورتيكه منافع وامنيت ملي و استقلال كشور لطمه وارد نشه حفظ بشه و مشكلاتي كه قبلا داشتيم پيش نياد ولي فعلا به نظرم الان رابطه داشته باشيم با امريكا درست نيست چون ميدونيد خيلي ها در كشور هستن كه اجنبي پرستن عشق امريكا همين الان كه رابطه نداريم براي امريكا دين ايمان كشور همه چيزو ميفروشن چه برسه رابطه داشته باشيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واریور جان حیف این همه اطلاعات و کتبی که خوندی و داره همین جوری الکی از بین میره.

خیلی دوست نداشتم وارد این بحث بشم ولی خیلی سر به سر واریور گذاشتید و تقریبا هیچکدومتون بنیه علمی و تحلیلی ایشون رو نداشتید برای همین دست به تند روی.... فرافکنی .... و در آخر هم دست کشیدن از مناظره به دلیل بی نتیجه بودن کردید .در حالی که اگر واقعا فردی اعتقاد داشته باشه حرفش درسته می زنه و براش دلیل محکم میاره اما هیچکدام از شما دلیل محکمی ارائه ندادین و تجربه هم نشون داده .

اما وایرور باید ابتدا لینک این تاپیک رو به شما می داد تا بخونید و بفهمید تا حدودی روش بازی امریکا با ما چیه و با نگاهی به یوگوسلاوی سابق و شوروی بفهمن قضیه چیه و چه چیزی باعث فروپاشی اونها شد.
به جرات میگم همین سفارتخانه باعث فروپاشی این دو کشور شد.
پی اول بی زحمت این تاپیک رو مطالعه کنین دقیق وبند به بند:
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17166

اما حالا یه چیزی من می گم:
اصولا روابط هر کشوری بر اساس اون چیزی نیست که شما گفتین .بیشتر شما میگین که روابط سیاسی و اقتصادی هر کشوری بر اساس منافع هست ولی این یه دروغ بزرگ در علوم سیاسی غرب هست چون اصولا منافع خودش بخشی از یک اصل دیگه هست .
هر کشوری منافعش رو و روابط دیپلماتیک سیاسی و اقتصادی و..... خودش رو بر اساس ایدئولوژی خودش استوار می کنه .خوب این ایدئولوژی در غرب و به ویژه در امریکا چیه بی شک لیبرالیسم و انواع و اقسام تعارفی که یک به یک با تعارف ما تفاوت ماهوی دارن و از همه بدتر امپریالیسم.
خوب کشور آمریکا کشوری با این تفکر هست و کل منافع و روابطش بر این اساس تعیین میشه.

اما در مقابل تفکر ما چیه تفکر و ایدئولوژی حاکم بر ما یک تفکر دینی هست (جناب استیو بدون در نظر گرفتن این عامل اولا تحلیل ما شبیه تحلیل لیبرال ها و تمام سیاسیون نخبگان دانشگاهی میشه و در عین حال طرف ما عقیم می مونه) و این حرف شما در واقع همونطوری که واریور گفتین در عدم شناخت شما از اسلام واقعی هست که به نوعی به شکل دین گریزی نمود پیدا می کنه و چون نمی تونید حضمش کنید فکر می کنید که تحلیل و تعقل چیزی خارج از مذهب و دین هست .
این نوع تفکر بسیار خطرناک و شیطانی هست.فراموش نکین خدا چی گفت .این فرزند آدم شیطان را برای خود قرار ندهید که او دشمن شماست .هر جا دین نباشه شیطان هست و لاغیر.

خوب بر گردیم به اصل موضوع تفکر ما و ایدئولوژی حاکم ایدئولوژی اسلامی و بر پایه تشیع هست و این موضوع روابط و منافع رو برای ما تعریف می کنه که تعریفش با اونها کاملا فرق می کنه.
در این تفکر ظالم نه تنها نباید باهاش رابطه داشت بلکه حتی باید بر ضدش بود .در این تفکر نه تنها دفاع از مظلوم کلامی صرف نیست بلکه عمل هم می خواد(حالا هر چند در کشور داریم که حتی به اندازه کلامش هم حاضر نیستن عمل کنن و حتی بزارن بقیه عمل کنن که خدا به این مسلمانی اونها رحم کنه).

خوب اینها رو گفتم تا به اینجا برسم که وقتی دو شکور با هم مشکلاتی دارن سیاسی و اقتصادی و.... این مشکلات رو در سایه دیپلماسی و سیاست و یا نهایتا جنگ میشه حل کرد اما روابط ما و آمریکا ماهوی و بنیانی با هم نمی سازن و این روابط با سفارت خانه و حرف های قشنگی مثل گفتگوی نمی دونم تمدنها و عشق و محبت و عدالت جهانی و .... به هیچ وجه حل نمی شه .چرا که ما و آمریکا از نظر تفکر حاکم مثل آب و اتیش هستیم (حالا یکی نیاد بگه ما مثلا نفت سبکیم و بریم روی آب و.... این مثال هست یعنی رابطه آشتی ناپذیر مثل اون قضیه سد).

در واقع دشمنی ما دشمنی و تحدی قرانی هست و این به ما اجازه نمیده که این روابط عادی بشه حالا هی بگیم سفاترت خانه و سفیر و دیپلماسی .این دشمنی رو با آب کوثر هم نمیشه شست.چون سنگ و شیشه با هم نمی سازن.

مثلا ما اومدیم توی ایران و امریکا سفارت زدیم که چی چی بگیم مثلا ؟؟؟؟ بعد اونها میان اینجا مثل همین الان موش می دونن و اگر ما کوچکترین کاری اونجا بکنیم یا تمام شورای امنیت رو علیه ما می کنن و یا مثل کنسولگری عراق همه دیپلماتهای ما رو می گیرن می برن یه آب هم روش.
اصولا به شیطان نمیشه تکیه کرد.

یالان سالار خان وظیفه مظلوم فقط ایستادگی هست و ما هم داریم می کنیم.

مسلمانی هم به نیت خالی نیست بلکه باید در کنارش گفتار و عمل هم باشه .اینجا حرفهای ما ملاک مسلمانی ما هست نمیشه من بیام مثل یه مشرک حرف بزنم و بعد بگم هیچ کس نمی تون به من بگه مشرک چون من مسلمانم .این که نشد ؟پس این وسط مسلمان کیه و کی نیست .تعریف اسلام هم تنها کتاب خدا و کلام ائمه هست .

اما مورد دیگه اینکه شما همه کشورها رو با هم قیاس می کنید مثلا شوروی حتی اون زمان هم میدونست به دلیل تفکر دینی در ایران تا قیام قیامت هم اگر هزار تا حزب توده راه بندازه در ایران به نفوذ و قدرت نخواهد رسید و تمام روابط ما بر پایه اصل مصلحت بود و برای خرید اقلاممون.
حالا که شوروی از هم پاشیده شده .امریکا قابل قیاس با هیچ کشوری نیست چراکه علملا تنها کشور امپریالیسم هست و لاغیر .چین این جایگاه رو نداره در ضمن به ما قران دستور میده نه علوم سیاسی غرب وشرق .قران به ما دستور میده و اسلام که رابطه با کسانی که دشمنی ندارن و تا زمانی که باعث تسلط نشه مشکل نداره.خوب چین و... هم همین طور هستن.
پس شما باید قاطی نکنید ما با هر کشوری رابطه داریم ولی استقلالمون رو نمی فروشیم .

در مورد مالزی حرف زدید میشه به ما بجز ایران یه کشور مسلمان با حکومت اسلامی نشان بدید؟؟؟؟؟ حکومت اسلامی یعنی ششریعت اسلامی انجام بشه آیا در دنیا این جور کشوری داریم ؟؟؟؟؟
مالزی خلاف اونچه فکر می کنید هر چی داشت فروخت و اون عزت و دینش بود که بند هست به قید استقلالا که اون رو به باد فنا داد .شما فکر می کنید اندونزی و مالزی اسلامی هستن ؟خیر یه کشورهای لائیک مثل ترکیه با کمی پیشرفت که اون هم لقمه نانیه که صاحب جلوی گوشفندش می اندازه تا بعدا سرش رو ببره و بخوره.

اسم علم اومد اما باید بگم در اسلام برای به دست آوردن هر چیزی دلیلی بر از دست دادن دین قرار داده نشده مثلا ما بگیم ما چون یمی خوایم خط تولید ماشین بنز داشته باشیم فعلا کل تفکر اسلامی خاموش تا بعدش قوی شدیم یه فکری می کنیم .سوال اینه کشوری که نون حرام و اقتصاد فاسد درش نفوذ کرد و شد اونی که در غرب شده .وقتی مزه غذا و فرهنگ و رفاه غربی اومد آیا دیگه نایی برای اسلام هم داره نه آقا اسلام کجا بود همین الان با این همه زحمت و کشور اسلامی با احکام اسلامی می لنگیم چه برسه به اینکه اول غربی بشیم تا بعدا اسلامی.این یعنی برای رسیدن به هدف وسیله رو توجیح کردن که در اسلام حرام و ممنوع هست.
علم رو باید خودمون تولید کنیم وگرنه به اندازه یک دو ریالی نه ارزش داره و نه ثبات.

و اما در آخر الگوی ما محمد(ص) و علی هست و قران. من یادم نمی آد پیامبر خاتم به خاطر قدرت برتر نظامی ایران و روم به خودش گفته باشه نه اینها ابر قدرت هستن و من نمی تونم براشون نامه بنویسم که مسلمان بشن .اونم نامه امری.
من یادم نمی آد پیامبر در شعب به خاطر شکم از حرفش و آرمانش کوتاه اومده باشه و بگه خوب فعلا بریم با اینها همراه بشیم تا اقتصادمون قوی بشه بعد یه فکری می کنیم.من یادم نمیآد مولا روابطش رو بر اساس این تعارف جدید غربی مبنی بر فعلا صلاح نیست و....استوار کرده باشه کسی که روز اول میگه عدالت رو اجرا می کنم و حتی اگر بیت المالی جهاز زنش باشه می گیرمش.
در روابط خراجی هم یادم نمیاد در برابر روم واداده باشن.
پس اگر ما به جایی رسیدیم که برای رسیدن به ماشین و مال و آپارتمان و رفاه و.... می خوایم از ارمان خدا و نبی و ولی اش دست بکشیم باید در مسلمانی خودمون شک کنیم .
این حرام رو نمیشه با آب تمام اقیانوس های دنیا شست که ای آقا دنیا عوض شده اینها ابر قدرت هستن اینها قدرت اقتصادی هستن و.... مگر روم و ایران هم نبودن ؟ ولی برخورد و موضع پیامبر چی بود.
یه عده میان میگن مسلمان باید کیاس باشه میگیم باشه ولی این کیاسی اگر اینطوری که میگین باشه کیاسی نیست میشه شیادی .اینکه ما به خاطر رفاه و این شکم کارد خورده و دیدین چشم وخواستن دل بخوایم هر چی داریم رو راه خدا رو بزاریم کنار باید بشینیم و زار زار گریه کنیم و همین الان توبه بخوایم از خدا.

البته رفاه و دارایی و.... بد نیست ولی اسلام براش راه دیگه ای غیر از وابستگی و... داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول
به جرات میگم همین سفارتخانه باعث فروپاشی این دو کشور شد.
پی اول بی زحمت این تاپیک رو مطالعه کنین دقیق وبند به بند:

دليل هم گفتيم كه شما ملطفت نشيديد يا نخواستيد متوجه بشيد

تو كه در مورد رفاه و نخواستن مال دنيا نطق كردي اين همه فساد مالي و اختلاس ها از كيه نكنه از منه
برو برا اوناي نطق كن كه دارن مي دزدن برو يقه اونا بگير چيه زورت نميرسه چرااااااااا بگو ديگه چرا بسه شعار قشنگ

اصلا جنابعالي درست مي گيد و حرفهاي شما وحي منزل و هيچ درزي لا حرفاتون نميره داراي بنيه علمي قوي و پر ملاتي هستيد

انشا الله با اين اموزه هاي شما همه اين سفارت خونه هاي اجنبي ببنيدم اصلا مي خوايم چه كار به چه درد مي خوره تازه باعث فرو پاشي ما هم مي شن هر چي خارجي و توريست هم امد با تيپا بندازيم بيرون تا خدا نكرده دچار مشكل نشيم شايد تو شون جاسوس باشه اصلا همين اينترنت خودش باعث در دسره اينم قطع كنيم تا دست خارچي ها به كلي قطع بشه همينكه خودمون مسلمونيم بسه خارجي ها اگه خواستن ما رو بشناسن برن خودشون كتاب بخونن

با ما چه متفكريم خودمون بي خبريم

برا همه حرفاي كه زديد جواب هست اما نمي خوام به جنجال برسه ولي جوابت يه كلامه اگه بخواي درك كني اينقدز مطالبت شعاريه كه من هيچ كدوم از حرفاتون ما به ازاي خارجي در جامعه نديدم اينگار شما از يه مدينه فاضله امده اي كه ما رو اونجا راه نمي دن
مالزي خيلي از ما بالاتر هستن وحتي شيعه هاي لبنان از ما با اعتقاد تر اما ما ادعا مي كنيم شيعه علي هستيم و هر كاري مي كنيمو........
نميشه هر چيز و. گفت ولي حالم بهم مي خوره از اين شعار هاي تو خالي كه عين طبل صدا داره اما پشيزي عمل نداره بسه ديگه

شما خودتو دين شناس واقعي مي دوني و يه دين دار و اينكه من از دين خدا شناخت ندارم همين ادعاي كه شما كردي
معلومه كه كي درش شيطان نفوذ كرده من يا شما خدا به دادت برسه دچار كبرت كرده شما يكه ميگي مسلموني به عمل تشخيص اينكه چه عملي درسته يا غلطه رو داري نكنه دست به عملي بزني كه شيطان برات درست جلوش داده خيلي مراقب خودت باش
مرد حسابي چرا موضوع قاطي به هم مي پيچوني پا برهنه مياي وسظ بحثي كه از اولش نبودي به دين خدا ربطش ميدي برا خودت افتاب بالانس ميزني

نرود ميخ اهني بر سنگ بخصوصو اوناي كه فكر مي كنن خيلي مي فهمند علي خصوص شما اين اخرين حرفم بود ديگه پستي نمي دم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب yalnzsalar کمی بیشتر تحقیق کنید . مستدل صحبت کنید و سعی کنید تا زمانی که مطمئن نیستید نظرتون رو قطعی ندونید .
نیازی نیست که حتما به من جواب بدید . شما با کلام من در ارتباط هستید و پاسخ های کودکانه دردی رو دوا نمیکنه . راهکار عملی دارید بفرمایید صحبت کنید و اگرنه اینکه شعار دادن خیلی راحت هست و نمیشه به هدفی خاص رسید که بدونیم واقعا مشکل کجاست و حل چطوریه .

[quote]مسلمان یعنی فقط تو واین تکبر یعنی شما هم مثل من مسلمان نیستی عزیز دل برادر اینقدر دست و پا نزن[/quote] بنده کی ادعای مسلمانی کردم ؟!! این تصور تندخویانه و بی دقت شماست که چنین برداشتی کرده ! . میتونید بار دیگر متنهایی که در پست های قبلی نوشتم بخونی .

[quote]((((دوست عزیز کفار شامل امریکا نیست بلکه شامل کشور دوست برادر وهمسایه چین هست که حتی کوچکترین مایحتاج تو رو تامین میکنه پس بهتره که با این کفار قطع رابطه کنیم البته اون چیزی کی میخواستی بگی و باید این کلمه رو بکار بست مشرک هست که تقریبا مسحیت رو شامل میشه))))[/quote]

شما که باید حتما قران خونده باشی ! حتی غیر مسلمان هم دیگه بعد از یازده سپتامبر این کار رو یه باری کرده .

سوره توبه :

[quote]بَرَاءةٌ مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى الَّذِينَ عَاهَدتُّم مِّنَ الْمُشْرِكِينَ توبه 1 [/quote]
(اين، اعلام) بيزارى از سوى خدا و پيامبر او، به كسانى از مشركان است كه با آنها عهد بسته‏ايد!

[quote]كَيْفَ يَكُونُ لِلْمُشْرِكِينَ عَهْدٌ عِندَ اللّهِ وَعِندَ رَسُولِهِ إِلاَّ الَّذِينَ عَاهَدتُّمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ فَمَا اسْتَقَامُواْ لَكُمْ فَاسْتَقِيمُواْ لَهُمْ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَّقِينَ (7) كَيْفَ وَإِن يَظْهَرُوا عَلَيْكُمْ لاَ يَرْقُبُواْ فِيكُمْ إِلاًّ وَلاَ ذِمَّةً يُرْضُونَكُم بِأَفْوَاهِهِمْ وَتَأْبَى قُلُوبُهُمْ وَأَكْثَرُهُمْ فَاسِقُونَ (8) اشْتَرَوْاْ بِآيَاتِ اللّهِ ثَمَناً قَلِيلاً فَصَدُّواْ عَن سَبِيلِهِ إِنَّهُمْ سَاء مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ (9) 7تا 9[/quote]
[b]چگونه براى مشركان پيمانى نزد خدا و رسول او خواهد بود (در حالى كه آنها همواره آماده شكستن پيمانشان هستند)؟! [/b]

[b][color=blue]مگر كسانى كه نزد مسجد الحرام با آنان پيمان بستيد; (و پيمان خود را محترم شمردندicon_rolleyes تا زمانى كه در برابر شما وفادار باشند،

شما نيز وفادارى كنيد، كه خداوند پرهيزگاران را دوست دارد![/color] [/b](7) (این هم کافی هست تا بدونی چرا با همون چین میشه پیمان بست ! و البته هم این رو قران در ادامه خوب نمیدونه )

[color=red][b]چگونه (پيمان مشركان ارزش دارد)، در حالى كه اگر بر شما غالب شوند، نه ملاحظه خويشاوندى با شما را مى‏كنند، و نه پيمان را؟![/b][/color] (این در مورد اینکه از ارتباط و پیمان بستن با کفار و مشرکین چی نصیب مسلمانان میشه مثل ترکیه امروزی که ادعای اسلام دارند اما بخاطر تسلط کفار و مشرکین ! پایگاه ناتو در برابر کشور مسلمان همسایه هستند و حکومت لائیک رو ترویج میدن !)

[b]شما را با زبان خود خشنود مى‏كنند، ولى دلهايشان ابا دارد; و بيشتر آنها فرمانبردار نيستند! [/b](8)

[quote]
یا ایها الذین آمنوا لاتتخذوا بطانة من دونکم لایالونکم خبالاً ودوا ما عنتم قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفی صدورهم اکبر[/quote]

ای اهل ایمان، از غیر خودتان (کافران و مشرکان) همراه نگیرید که در تباهی شما کوتاهی نمی کنند. آنها رنج بردن شما را دوست دارند. همانا کینه و دشمنی از دهانشان ]گفتارشان[ پیداست و آنچه دلهایشان در بردارد بزرگ تر است.

این در مورد ارتباط با کفار و مشرکین .

در مورد کسب علم و عملگرایی :

پیامبر اکر (ص) : «اطلبوا العلم من المهد الي اللحد»
«اطلبوا العلم و لو بخوض اللحج و شق المهج». که مفاد آن اين است که هر چه طلب دانش، دشواري به همراه داشته باشد، گرچه در حد فرو رفتن در گردابها و ريختن خون قلبها، اين سختيها را بايد بر خويش هموار کرد و هيچ مشکلي نبايد مانع افزايش دانش مسلمانان شود.
پیامبر اکر (ص) : طلب العلم فریضه علی كل مسلم؛ علم آموزی بر هر مسلمانی واجب است.
پیامبر اکر (ص) : عالم هفتاد درجه از عابد برتر است.

از قران هم کلی مثال میشه آورد ولی بزار یه مطلب مهمتری رو بهت بگم :

حضرت علی (ع) : « تجربه از علم برتر است »
«عقل، تجربه‏اندوزى است و بهترين تجربه تو آن است كه تو را پند دهد »
«عقل غريزه‏اى است كه با علم و تجارب،افزايش مى‏يابد.»
«تجربه‏ها تمام‏شدنى نيست، و عاقل با آنها رشد مى‏كن »
«عقل دو نوع است: عقل طبع و عقل تجربه، و هر دو منفعت مى‏رسانند »
«عقلى كه با تجربه به دست مى‏آيد،رشد آن نهايت ندارد و آدمى تا زنده است مى‏تواند از طريق تجربه، عقل خود را رشد دهد »
http://www.imamalinet.net/per/a/ae/ae1.htm

خوب !
میدونی علت پیشرفت علم در اروپا از قرن 15 تا الان چی بوده ! این یکی نه ارتباطی با امپریالیسم داره ! و نه با سرمایه داری یهود ! اسمش رو هم گذاشتن پوزیتیویست (تجربه گرایی اثباتی ) و البته بطور افراطی ریشه تحجر قرون وسطایی و تفکر یک جانبه کلیسا رو خشکوند ! و منتهی شد به رنسانس اروپا و در نهایت هم شد ارتجاع به سبک نوین ! بگذریم چون این بحث بسیار مفصل هست و فکر نمیکنم حوصله ای وجود داشته باشه که اینجا بخواد فلسفه و جامعه شناسی تدریس کنه ! .

اما در کل : کافی بود مسلمانان معنی همین کوتاه جملات حضرت علی (ع) رو هزار سال پیش میفهمیدن ! و البته فهمیدن رشد علوم تجربی و ریاضی و محاسبات بین دانشمندان مسلمان خود گویای این امر هست ولی حمله مغول .....

دقت داشته باشید که ما چون به دستورات الهی عمل نمیکنیم که در حال حاظر ناتوان هستیم ! .
واینکه شما این ضعف رو از اسلام میدونید ناشی از عدم شناختتون هست به همین خاطر میشه برای شما اون الفاظی رو که گفتم نام برد ! (جای ناراحتی هم نداره)

این وظیفه ماست که در هر چیزی که اسلام تاکید کرده بهترین و اگر نیستیم (که پیامبر هم ابتدای بعثتش نبود) وظیفه داریم جبران کنیم ! و این از کم کاری ماست و اگرنه حکم مشخصه .[/quote]
حضرت اقا شما در قران به ایاتی اشاره کردین در مورد مشرکان و کفار اولا اینها هر کدام در جایش درست ولی در همین سوره توبه هم خداوند به مسلمانان توصیه کرده میتوانند با نصاریها مراوده کنند که همانا عده ایی از انان را هم میتوان پارسا یافت ولی در مورد یهود گفته که مراوده به ضرر مسلمان است وبس پس اگر قران مطالعه میکنی تمام موارد ان را هم بخوان نه انکه ایه ایی که فعلا یه صرفه شماست ضمنا اگر که ایران هم تبدیل به ابرقدرت بشه همیشه منافع خودش رو در نظر خواهد داشت نه الزاما اسلام مثلا اگر چنانچه ما به مسلمانی و اسلام اهمیت دهیم باید هم بشار اسد رو محکوم کنیم که مسلمان کشی میکند ولی چون فعلا به صرف ما نیست ازاو حمایت هم میکنیم حالا چه انتظاری از امریکا داری؟
گفتی که بنده عقب ماندگی رو به جهت اسلام میدونم ولی نخیر این نظر شما بود نه من عرض کردم به شما مسلمانی که از تکنولوژی روز اطلاعی نداشته باشه نمیتوان نا مسلمان خواند و حالا کلی دلیل وحالا کلی حدیث میاوری که خودت رو محکوم کنی؟
گفتی علم به جهت تجربه گرایی بود نه امپریالیسم و یهودیت.اما در اینجا هم دچار خطای فاحشی شدی چرا که علت پیشرفت هم مسله امپریالیسمی و یهودیت بود تجربه گرایی در مرحله تحقیقی علم است نه در ابتدا و درخواست مثلا بنده نیاز به بمب بزرگی دارم اول باید کارشناس را پیدا کنم سپس هزینه و امکانات را در اختیارش بگذارم حالا حساب کن وببین چه کسی هزینه های این پیشرفتها را پرداخت میکرد خود دانشمندی که بعضا هزینه خوراک خودشان را هم نداشتند؟یا اربابان قدرت؟چرا چنین میکردن یهودیان علتش در تاریخ هست نه البته تاریخ مضحکی که در مدارس ودانشگاها تدریس میشود و سراپا خیالت و رمان هست
گفتی به دستورات الهی عمل نمیکنیم عقب مانده هستیم.کاملا درست است اگر به دستورات الهی عمل میکردیم زندان نبود بانکها با کارمزد 28%به مردم وام نمیدانند و انهم در کشور اسلامی و .......
ودرضمن بنده تند خو نیستم از ارامترین ومظلوم ترین بشر روی زمین هستم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=24][color=darkred]دوستان من آدم بسیار ولایت مدار و مذهبی هستم اما به نظرم رابطه داشتن با آمریکا از رابطه نداشتن و هی مرگ بر آمریکا گفتن تا ملتهای منطقه رو با خودمون هم نظر کنیم خیلی بهتره.چون کشورهای عربی عمدتا ترسو ضعیف و سنی هستن 10000 سالم ما بگیم مرگ بر آمریکا تو اون کشورا یه نظام سیاسی قوی ضد آمریکایی مثل ما ایجاد نمیشه.ما این وسط فقط داریم خودمونو زحمت میندازیم توجه به شرایطی که امروز بر دنیا حاکم هست و سعودی هم دشمن ما شده و ترکیه هم فقط به فکر منافع خودشه و روسیه و چین هم دیگه کاملا مشخصه.پس از حالا به بعد ما شاید تنها متحدمون مصر باشه که اونم بعیده!بهترین سیاست اینه که قبول کنیم شرایط دنیا تغییر کرده و تا دیر نشده دست به تغییر بزنیم چون حتی روسیه و چین هم برا ما نموندن.(عربستان دشمن وهابی ما به شدت تلاش میکنه نیاز نفتی چین به ایران رو از بین ببره و از این طریق ایران به گفته ی اونا رافزی! رو به زانو در بیاره!!!)برای همین تا از در ضعف وارد نشدیم باید با سیاست طرح دوستی با آمریکا بریزیم و از این وضعیت در بیایم.
مطمعنا 10000 سالم بگیم مرگ بر آمریکا از این اعراب دودی بلند نمیشه[/color][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][color=brown]آیات قرآن و احادیث در این جهته که در رابطه داشتن با کفار هوشمند باشید نه اینکه با اونها رابطه نداشته باشید!کجا در قرآن آمده به تمام کشورهای دنیا باج دهید تا با آمریکا رابطه نداشته باشید!از روسیه بگیر تا... چند وقت پیش شنیدم ایران میخاسته مبالغی رو به بانک یک کشور کوچک که جمعیتش همش سیصد و پنجاه هزار نفر هست وارد کنه اما اون کشور گفته بود نه !!!!!!
آیات قرآن در این جهته که در رابطه با غیر مسلمان ها و کفار بسیار هوشمند باشیم نه اینکه رابطه نداشته باشیم![/color][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همش بگیم مرگ بر آمریکا به چه قیمتی ؟
به قیمت اینکه مردم خودمون رو بزاریم تو فشار ؟ به قیمت اینکه با قطره چکون بهشون بنزین بدیم واسه اینکه درآمدشو واسه کشور پس انداز کنیم (تازه اگه در آمد خرج گروهک های خارج کشور و سایر کشور های فقیر نشین نشه ) اونوقت یکی بیاد یه اختلاسی به این بزرگی بکنه بعدش معلوم نشه کی پشت قضیه هست !؟ دولت رد میکنه مجلس رد میکنه این رد میکنه اون رد میکنه همه میخوان خودشون رو تبرئه کنند
گفتن مبارزه با کفار درست ولی ما خودمون کشوری هستیم که اسم اسلام رو یدک میکشیم ! و کم از اونا نداریم چه بسا تو مواردی اونا خیلی بهتر از ما هستند تو رعایت حق و حقوق ولو اینکه اسلامی هم نباشند ، وضعیتی که تو کشور ما حاکم هست جدای بحث حجاب و عفاف تو بحث ظلم کردن در حق مردم که نگاه کنیم مردم ما مردمی هستند که هم آب دارند هم برق هم نفت و هم کشاورزی فراوان ولی این وضع کشورمون هست ! پولش کجا میره خدا میدونه . دیگه بحث پارتی بازی و زد و بند و اختلاس تو ادارات و سازمان ها به جای خود . خودمون خیلی کافر تر هستیم .
به نظر من اگه مرگ بر آمریکا شعار کشور ما نشده بود خیلی وقت پیش ها فکر برقراری رابطه با آمریکا به ذهن مسئولان خطور میکرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب استیو این لحن صبت شما برای من مسجل کرد که عملا توان مناظر و مباحثه ندارین و همه چیز رو قاطی می کنین مثلا دزدزی به نفر از بانک رو رفاه در دین اسلام رو ربط به موضوعی مثل روابط سیاسی با یه شیطان به تمام معنا میدین که جز فرافکنی و مغلطه چیزی نیست .
اون تاپیک رو به خاطر خدا بخون نه به به خاطر من و واریور عزیز.
یه بار دیگه هم عرض کردم مسلمانی در نیت و گفتار و عمل ماست نه در ادعا.اگر حرف من شبیه حرف مسلمان نبود نباید ناراحت بشم و بگم مثلا واریور به من گفت تو مسلمان نیستی خوب راست میگه چه باید کرد.

در ضمن دوست عزیز اینجا چت روم نیست که یک نفر رو اد کنی و شروع کنی به حرف زدن یه فروم هست و وقتی نظری میدی همه می بینن و همه اعضا هم می تونن نظر بدن.انحصاری نیست که شما بگین تو حق نداری وارد بحث بشی.
به هر حال واریور و من نظرات نزدیکی داریم و بحث می کردیم و حتی ایشون آیه و روایت هم آوردن ولی به دلیل همون ضعف شما نمی تونید تحمل کنید و این روش خاص رو بکار می برین .ما و واریور قبلا هم دوستانی مثل شما بودن که در تمام زمینه ها باهاشون بحث کردیم ولی چون در مفاهیم بن مایه ای ندارن دست به دامان مصادیق میشن و با بافتن زمین و زمان به هم از شهرام جزایری تا حسن وروحانی و علی دایی و سیما و صدای رادیو فردا و.... یک روش و موضع حق به جانب میگیرن.
هنوز یادم نرفته توی همین سایت کسانی به من می گفتن و می گن شما کشور رو با این روش منحط و متحجر به باد فنا میدین و.... ولی هیچ مهم نیست.با خود خدا.

در ضمن من میدونم که کل جواب های شما به مطالبی که من عرض کردم چیه همونی که در بالا گفتم وارد شدن به بحث مصادیق و مانور روی اونها .برداشت غلط شما از نوشته های من هم بدتر کرده موضوع رو مثلا کی گفته رفاه و علم بده که شما اینطور اظهار نظر می کنین.
و یا مثلا اینکه کی به من گفته پابرهنه بپری توی بحثو بحث دین رو مطرح کنی و.... این نشان از عدم اطلاع شما از وضع اجتماعی سیاسی ایران داره.کما اینکه شما فراموش کردین که ایران چند هزار سال هست که یکی از پایه های اصلی اون همیشه دین بوده و خیلی ها هم خواستن از معادلات حذفش کنن از تفکر کج مانی و مزدک بگیرین و بیاین تا همین تازگیها که اینقدر فراوان هست که نمی شه شمرد.
تمام مراکز جامعه شناسی غربی هم می دونن باید در معادلات و تفکرات خودشون دین رو هم در مورد ایران در نظر بگیرین .بعد اون وقت شما می گین بحث دینی نکن انگار ما داریم توی یه کشور لیبرال و یا کمونیست مارکسیستی هستیم که دین درش هیچ نوع جایگاهی نداره.حالا من دارم حرف معقول می زنم یا شما با دوستان؟

من اصلا حوصله جدل ندارم و نمیخوام تنش هم ایجاد کنم ولی اگر در حوزه مفاهیم می تونید بحث معقول و به دور از هرگونه پیش داوری و فرافکنی و.... داشته باشید بفرمائید واریور خان که دارن جواب میدن من هم بحثی نمی کنم که خاطر شما از دیدین پست های یک نامسلمان آزرده خاطر نشه.
ولی اگر می خواین به همین روش آسمان و زمین وارد بحث بشین باید عرض کنم این یعنی شما در موضوع اصلی اصلا توان و بنیه کافی برای ادامه بحث ندارین مجبور به دست به دامان شدن مصادیق و امور غیر مرتبت میشین.

جناب نوید ظهور به سایت خوش آمدید ولی مشکل اینجاست که ما اگر میگیم مرگ بر آمریکا به معنای این نیست که می خواهیم در دنیا کشورهایی مثل خودمون درست کنیم.این شعار و موضع برگرفته از نوع تفکر و ایدئولوژی حاکم بر ماست نه یک موضع سیاسی و یا شعاری صرف هر چنذ برخی بخوان بگن این شعار هست بله در کشور ما هر چیزی از روند ولایی خودش خارج میشه و به دست برخی حضرات می افته تبدیل به یک بازیچه میشه .و این درست نیست.

ما تنها زمانی می تونیم با آمریکا رابطه داشته باشیم که یا ما دست از حرف زدن و به اصطلاح دوستان شعار گویی ورداریم و یا اونها تبدیل به یک کشور ابرقدرت مصلح بشن یعنی خوی اشغال تجاوز استعمار (که حالا نوین شده و برخی اون رو در قالب جدید متاسفانه نشناختن) و.... برداره که نه ما این کار رو می تونیم بکنیم و نه اونها .اونها برای بقای امپراطوری خودشون تلاش می کنن و ما هم برای خدا و تعالی تفکر خودمون.
مثلا دوستان نمی بینن که مالزی پر شده از قدرت سیستم های صهیونی و مراکز مالی و و بانکی وابسته به صهیونیسم و نمی بینن که تبدیل شده به یه مرکز فساد بزرگ نمی بینن که استقلال که بن مایه تفکر اسلامی هست رو نداره .نمی بینن قدرت اقتصادی و تولیدی واقعی نداره .ولی می بینن مردمش یه ماشین خوب زیر پاشون هست یه مسکنی و شغلی حالا شب وقت کردن یه نمازی هم به کمر می زنن و روزه ای هم میگیرن.
حالا از این بگذریم که میوه رو دونه ای می خرن و بعد برای هفت نفر قارچ می کنن و مصرف می کنن و یا مثلا سوخت رو با قیمت سر سام آوری می خرن و.... اسلام رو فراموش کردن که یعنی اجرای احکلم اسلامی و نه صرفا ظاهر و بعد اظهار میشه اونها مسلمانن و ما نه. خوب در برابر این تفکر که علم و رفاه و ظاهر رو رجحان بر استقلال میده واقعا آدم می مونی به چی استناد کنی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر منظور از رابطه صرفا باز شدن سفارت خانه در دو کشور و مبادلات تجاری عادی است من قطعا با اون موافق هستم.اما اگر آمریکا بخواد مثل الان علنا توی مسائل داخلی کشور دخالت کنه و سیاست خصمانه در پیش بگیره رابطه اصلا معنی نداره.من طرفدار رابطه ای از جنس روسیه و آمریکا هستم.در عین حفظ استقلال دو طرف کمتر پیش میاد به طور خیلی خصمانه توی امور داخلی هم دخالت کنند.
به نظرم قطع رابطه مطلق با آمریکا هیچ کمکی نکرده که از فرهنگ غربی تاثیر نگیریم.در واقع یه اصلی هست که میگه هر چی از یک حقیقت دور تر قرارت بدند،تمایلت به اون بیشتر میشه.یه نگاهی به جوان های ما بندازین.ببینین به فرهنگ غربی نزدیک ترن یا فرهنگ ایرانی و اسلامی.بر فرض مثال کشور هایی مثل ژاپن،کره جنوبی ،ایرلند ،آلمان و .. .که روابط گسترده با آمریکا دارند رو در نظر بگیرید.ببینید مردم کشورشون بیشتر به فرهنگ اصیل خودشون پایبند هستند یا فرهنگ آمریکایی.ما از این قطع رابطه مطلق نتایج منفی زیادی دیدیم.البته نمیخوام بگم تقصیر ماست.چون خود آمریکا حاضر به برقراری رابطه با ما نیست یا بهتر بگم آمریکا بدون داشتن یه دشمن در جه 1 از نوع شوروی،آلمان نازی،عراق و الان هم ایران،سیاست های خارجیش و متحد کردن مردمش علیه یک دشمن واحد براش بسیار مشکل خواهد شد.پس تا دشمن دیگه ای جایگزین ما نشده بعید می دونم برقراری رابطه در حد بازگشایی سفارتخانه کار آسونی باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگاه کنید دوستان من پست های شما رو تازه دیدم .
اصولا آمریکا با کشورهایی که براش خطر دارن نمی تونه رابطه دوستانه و یا هر نوع دیگه ای غیر از دشمنی داشته باشه.
نمونه می زنم شوروی یک خطر نظامی بود برای امریکا و هیتلر یه قدرت نظامی و در مورد شوروی کمی هم قدرت ایدئولوژیکش خطر بود.
اما چرا امریکا با ایران دشمن هست آیا ایران قدرت اقتصادی و نظامی داره که براش در آینده خطر آفرین بشه؟

به وضوح جواب نه هست چراکه ایران نه توان نظامی خیلی قوی مثل شوروی داره و نه اقتصاد بسیار قوی .در علوم نظامی راه حل سرمایه گذاری و پیشرفت هست و در بعد اقتصادی هم همین روش و کار فراوان ولی به جرا ت میشه گفت کسب درآمد در اسلام و سرمایه داری هست ولی سرعت رسیدن به اون به دلیل قید حلال بودن خیلی پایین هست برای همین در کوتاه مدت هم ایران به یک قدرت اقتصادی قوی تبدیل نمیشه .

اما پس چی ایران برای اونها مشکل ساز هست ؟؟؟؟؟ جواب تنها یک چیز هست و اون تفکر دین و ایدئولوژی برگرفته از اون.اما به شکل .

حالا مشکل شما از اینجا در تحلیل شروع میشه و اون اینه که شما وارد مصادیق میشید و از چاله خیابون تا دسته کلید دست رئیس جمهور و رژ لب خانم داخل خیابون و... رو وصل می کنین به این بحث در عین حالی که قضیه در واقع این هست اونها از این می ترسن که این جریان فکری نه گفتن و غلط نکن به کشورهای دیگه سرایت کنه حالا فارغ از هر شکل و نوعی .
در ایران ادعا داریم کشور اسلامی هست و حکومت اسلامی و.... اما در مصداق نیست خوب اونها اصلا با این مشکلی ندارن و اتفاقا خیلی هم خوشحال میشن ولی این تفکر اگر رسوخ کنه در کشورهای دیگه اون وقت مشکل میشه مثلا فرض روبر این می زاریم ما حرف دین می زنیم و دین نداریم اومدیم فردا کشوری اومد و با فقط فهمیدن این جریان فکری کشوری دینی و در مصداق و مفهمون درست کرد اون وقت مشکل اونها شروع میشه.

قدرت آمریکا در کنار قدرت واقعی بخش اعظمی هم قدرت هژمونی هست که داره یعنی قدرت بزرگ جلوه داده شدن و ابرقدرت فرض شدنش.
مثل گنده لات محله ای که نوچه هاش و همه اطرافیانش ازش یه بت قدرت درست می کنن که آهای مثلا فلانی چرا از این کوچه رد می شی میگه چرا میگن الان فلانی میاد یه مشتش سرت رومی کنه در عین حالی که واقعا شاید اینطوری نباشه ولی ایجاد رعب و ترس در واقع بخشی از سیستم قدرت اون شده.

حالا امریکا هم نه از قدرت اقتصادی ما می ترسه حداقل در میان مدت نه از سیستم تسلیحاتی ما اما از این می ترسه در آینده ایرانی اسلامی با همین ایدئولوژی باشه که افرادی مثل دزچیلد و .... به راسش اومدن مشکلات رو دیدن و کاستی ها رو حالا بدنه عو شده و دست اینها افتاده و تمام باگ ها رو هم پوشش دادن اونوقت دیگه نمیشه در یک جنگل دو تا شیر نر باشن و باید یکی یا بمیره یا بره.
و یا کشوری ثالث به این شرایط برسه.

زیاد هم ارمانی فکر نکنین دوستان که چون مثلا کشور اسلامی شد دیگه تمام نه اتفاقا اسلامی شدن تاریخ اسلام نشان داده یعنی بلا و رنج و سختی اصلا ایمان یعنی این .فراموش نکنیم که پیامبر در مورد آخر الزمان فرمودن در آخر زمان حفط دین مانند گرفتن ذغالی روشن و گداخته در دست است که اگر مومن آن را نگه دارد می سوزد و اگر رها کند ایمان خودرو از دست می دهد.
اسلام پیامبر با بلا و مشقت بود اولش توهین و فحش بود بعدش شد تحریم اقتصادی از این بدتری که سر ما میارن.
بعدش شد مهاجرت و آوارگی و بعد از اون هم جنگ پی در پی تا جایی که اگر فراموش نکنم فقط پیامبر ۲۵ غزوه داشتن.
در زمان علی هم همین مشکلات داخلی کمر اسلام رو شکست اول اون مشکلات و سکوت بعد ظهور کسانی که می خواستن حکومت اسلامی رو مصادره به نفع کنن و بعدش خوارج کج فهم دین اسلام و نهایتش شورش داخلی و حمله بخشی از سرزمین اسلامی به بخش دیگرش.

در زمان پیامبر و مولا هم فساد بود رشوه بود اختلاس بود ضعف بود نقص بود و اصولا در زمین هنوز مدینه فاضله اسلامی پدید نیومده به واقع ولی وظیفه ما تلاش هست و لاغیر.

من هم مثل شما می دونم توی کشور ما دزدی هست اختلاص هست رشوه هست ظلم هست وولی اینها کین آیا از آمریکا اومدن یا مریخ نه پدران ما هستن و ما هستیم .خوب حالا حرف اینجاست اونها کردن و اشتباه بود ولی در آینده این کشور مال ماست و ما باید بسازیمش اون طوری که حقه.
حتما شنیدین که میگن تخم مرغ دزد شتر دزد میشه تا زمانی ما رفتیم صف نانوایی و حق یه بچه کوچیک رو چون سنش و هیکلش نمی رسه پامال کردیم و زودتر نان گرفتیم نباید منتظر باشیم اونی که قدرت داره به من رحم کنه.
فردا این مملکت ما ماست یکی قاضی میشه یکی وکیل یکی نماینده مجلس اون یکی مدیر ولی بیاین به جای این همه خودزنی به این تفکر برسیم که من خودم خوب باشم و اگر مسئول و مدیر شدم هم خوب باشم و برای آرمانم تلاش کنم ظلم نکنم دزدی نکینم اختلاص نکنم برای رای خود فروشی و دین فروشی نکنم.برای یه لقمه نان حرام به دریوزگی هر کس و ناکسی نیفتم.
به این برسم که الله الرازق رزق دست خداست و امریکا هیچ کارس همونطوری که همه بشریت بی کاره هستن.
به این برسیم الله قادر قادر تنها خداست و هر قدرت دونستن کسی دیگر یعنی شرک امریکا و غیرش نداره هر کسی و هر چیزی .
بفهیم که الله علیم و از خودش بخوایم بهمون علم بده وخودمون هم کار و تلاش کنیم نه به دریوزگی کشور دیگه ای بیفتیم که آقا تو رو به خدا بیا یه خط تولید بزن برای ما ماشین تولید کنیم و بعد سوار ماشین خوب بشیم بگیم خوب دیگه بین ما و مردم امریکا و مالزی فرقی نیست همه ماشین خوب داریم.
تا زمانی من و شما می لنگیم توی عادی ترین مباحث زندگی خودمون نباید انتظار داشته باشیم که مملکت ما مدینه فاضله و آرمای وعده شده بشه.
اگر ما فهمیدیم و درک کردیم المومنون قلیلا اون وقت می فهمیم عدم ارتباط ما با تمام دنیا اگر بر پایه حق الهی هست به معنی منزوی و ضعیف بودن ما نیست اتفاقا به دلیل ایمان ماست.
اگر یه زمانی فهمیدیم ان الله مع الصابرین یعنی چی می فهمیم باید تلاش کنیم و صبر.

اگر فهمیدیم که دین با رفاه مشکل نداره با رابطه مشکل نداره و شرایطش رو درک کردیم نمی آیم بگیم روابط دینی رو وارد مباحث نکنید من حالم به هم می خوره و یا روحانی فلان کرد پس کلا دین تعطیل.

اتفاقا این همون اشتباهی بود که غربی ها کردن یعنی مشکل و انحراف کلیسای مسیحی رو به پای دین و اصل دین گذاشتن.
من حرفم اینه دین و عقل و شرع جدا نیستن و همه با هم برای انسان هستن و در این مورد همه معنی درستی از رابطه انسان با انسان و خودش و طبیعت و خدا میدن.ولی جایگاه ما باید درست باشه .آقا روحانیت کلا منحرف و کج و کلش دروغ و ظلم و ستم ولی آیا اصل دین مشکل داره ؟؟؟؟ آیا مشکل از اصل دین هست.

قران برای رابطه با مستکبر راه داره و شما درست می گین نگفته رابطه نباشه ولی شرایط داره یکیش قاعده نفی سبیل هست با این قاعده هست که ما روابط رو تشریح می کنیم من در پیش هم اشاره کردم هیچ کشوری جز آمریکا خوی نابودی و سیطره نداره برای همین ما با اون مشکل داریم وگرنه هیچ کشوری دیگه ای نیست که این توان روبرای سیطره دادن خودش داشته باشه در دنیای کنونی بجز شوروی که نابود شد و روسیه کنونی هم دیگه اون نیست.

اگر امروز امریکا بشه کشوری که ما میگیم صالح و خوب و.... ولی اگر مثلا افریقای جنوبی یا چه میدونم گینه بی صاحب یا با صاحب بشه همین کشور سیطره جو و ظالم و... موضع ما رو منافع و سیاست و اقتصاد تعیین نمی کنه موضعمون همونی هست که قران میگه و مولا علی که در برابر دو کس باید مغرور بود یکی ظالم و یکی نامحرم .
تکلیف روشنه.

یه چیز دیگه هم بگم آمریکا برای این مرگ بر امریکا گفتن ما تره هم خورد نمی کنه و عملا تا فقط ما باشیم براش اصلا محلی از اعراب نداره اونها از این می ترسن که این موضوع فراگیر بشه و این هژمونی اونها رو می شکنه.
دوستی اشاره به برادران اهل تسنن کردن .قصد توهین ندارم بلکه تنها یک نظر غقلی و تارخی هست که این مذهب در طول تاریخ جریان ساز نبوده و همیهش موضعی منفعل و همراه با هر حکومتی داشته و در طول تاریخ کاملا روشنه ولی تشیع همیشه به دنبال نوعی روش نقد و و جریان سازی بوده و در همین تاریخ معاصر هم میشه دید .این یه موضوع روشن هست مگر اینکه اهل تسنن پی ببرن ساختار فعلی اعمال اونها دیگه جوابگوی دنیای کنونی نیست و تغییر رویه و تفکر بدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یرا۹۲۳ در واقع آمریکا سیاستش در مورد فرهنگ های بومی این هست که هر فرهنگی رو قبول می کنه و حتی در مراحل بالاتر حتی قبولش هم می کنه و توی کشور خودش هم راهش میده اما یک اصلی داره و اون اینکه این فرهنگ نباید یک فرهنگ معارض باشه در برابر تفکر حاکم بر خودش .
مثال می زنم مثلا روسری در امریکا تا همین اواخر مشکلی نداشت و در اروپا اما فکر می کنید دلیل فشار برای برداشتن اون چیه برای اینکه فکر می کنن این روسری از حالت یک نماد فرهنگی خارج و تبدیل به یک نوع معارضه و فرهنگ تهاجمی در برابر فرهنگ خودشون شده.
اونها در تمام مصادیق فرهنگی همین روش رو دارن مثلا شما برو در پارک های امریکا نمار بخون و یا نماز جمعه برقرار کن هیچ مشکلی نیست ولی اگر کوچکترین خطری احساس کنن و ببینن که این نوع فرهنگ داره تبدیل به نوعی روش میشه که در آینده مشکل براشون درست می کنه رویکرد جدیدی می گیرن.

و یا نمونه دیگه اینکه امریکا نشون داده با کشورهای سنی مذهب مشکل نداره و اتفاقا دوست میشه چرا؟ برای اینکه اونها همونطوری که من در پیش اشاره کردم خوب می دونن تسنن نوعی فرهنگ خنثی داره و فرد درش اگر مذهبی هم باشه شاید مقاومتی در برابر ساختار ه نمی کنه کما اینکه با اموی اموی بودن و با عباسی و با قجر قجر و با صفوی صفوی و با مصر مبارک مبارکی و با عربستان بهایی بهایی و... در واقع فرهنگ و ظواهر رو دارن اما جریان ساز و مشکل ساز نیستن.

اما رویکرد اونها در مورد فرهنگ ما فرق می کنه و اون بر می گرده به نوع جریان فکری ما .تشیع علاوه بر ظواهر دینی و احکام به نوعی حکومت اسلامی فکر می کنه و در طول تاریخ مطالبش بوده و برای همین این مشکل ساز هست.

اما اونها خوب فهمیدن نمیشه با قدرت نظامی و سیاسی وحتی اقتصادی صرف کاری از پیش برد برای همین نوعی رویکرد صدور تفکر و شکل زندگی غربی رو در پیش گرفتن و اون چیزی نیست جز همون امریکن استایل لایف .
نوعی از زندگی که دین رو تایید می کنه شعایر رو قبول دره و فرهنگ رو همچنین یعنی عملا ظاهر سرجاشه و مشکلی نیست و حتی در نوع جدید امپریالیسم در ظاهر هیچ مشکلی دیده نمیشه ولی رسوخ مرحله به مرحله داره.
یعنی چی مثلا نان ما رو با ورود موسسات مالی حرام می کنن و با تفکر ظاهر مذهبی و شخصی بودن دین و حقوق بشر و.... دین رو به حاشیه خونه ها می برن.و.... این روند اینقدر ادامه پیدا می کنه که بشیم مثل ترکیه یا همون مالزی .در ظاهر همه مسلمان و محجبه و... اما یک حکم اسلامی در جریان نیست .قتل حکمش میشه زندان تجاوز میشه زندان و خلاصه در یک کلام استحاله فرهنگی.

متاسفانه به شدت این رویکرد اونها جواب داده و می تونید در جوامع مختلف با رویکرد جامعه آماری به این برسین مثلا همین سایت.

یه نکته ای هم بگم شاید براتون جالب باشه در طول تاریخ سیطره همیشه نوعی سیطره سیاسی -اقتصادی-نظامی و یا چند از این ها با هم بوده ولی امریکا تنها استعمار گر طول تاریخ بشریت هست که تفکر سیطره تمدنی و فرهنگی روهم به باقی سیطره ها اضافه کرده.
این رو می تونید حتی در گفته های شیخ عمران حسین در مستند فاز ۳ ببینید.

مشکل سیطره هست نه رابطه.و بقای امریکا بر بنای سیطره.

یه نکته دیگه هم یک دوست اشتباه به اون اشاره کرد و اون بقای جمهوری اسلامی بر دشمنی فرضی.این جمله رو در مورد امریکا گفتن و اصل و بنای بقای این کشور بر یک دشمن خارجی هست.
اونها در طول تارخ خودشون همین روند و تفکر رو در پی گرفتن ابتدا از هیتلر خودساخته خودشون توسط پول های پمپاژ شده توسط راکفلرها و راتچیلدها هیتلر ساختن و با دو جنگ جهانی شدن اینی که هستن نمونش و مصداقش رو در همین شبکه من و تو می تونید ببینید .مثلا براوت تا حالا سوال نشده چرا اینها اینقدر به موضوع آلمان نازی و هیتلر می پردازن و چهره ای خشن و خاص ازش نشون میدن؟؟؟
بعد از المان نازی این دشمن جدید شد شوروی و بعد شد تروریسم .یه چیز مبهم و نامشخص و به اسم تروریست و نمودش شد افغانستان و پاکستان و باز صدام و القاعده ای خود ساخته خودشون.
حالا کمی دقیقتر بشیم دوستان همین چند وقت پیش کره شمالی رهبرش در اظهار نظری گفت ما حاضر هستیم با امریکا وارد صلح کامل و رابطه دوستانه بشیم و بعد یه سفر به روسیه داشت.
بعد از اشغال عراق و افغانستان این دشمن باید تغییر می کرد شدن کشورهای محور شرارت یعنی ایران سوریه و کره شمالی (جالبه نه چا روسیه و چین رو نام نبردن) برای اینکه عملا اونها رو حل کردن نهایتا به عنوان کشورهای قوی که گفتن این محدوده جنگل مال تو و این هم مال من و...
اما سوریه رو فعلا مختل کردن از داخل و فعلا از دور خارج شده وکره هم که داره وارد صلح میشه این دشمن و آخرین سنگر فقط ایران هست که باقی مونده و دشمن توهمی این امریکا باید هنوز باشه .
و اگر ایران رو هم به هر شکل حضم کنن یعنی یا تقسیم قدرت باهاش عملا ایران از تفکر خودش و ایدئولوژی خودش کوتاه اومده و اونها به فکر ساختن دشمنی جدید میشن شاید ایندفعه حمله فضایی ها.
اگر اینها ایران رو بتونن حل کنن به راحتی می توننروسیه و چین روبه کل از دور خارج کنن و اونها دیگه عددی نیستن که بخوان کاری بکنن.

دوستان تا ایران رویکردش به روابط بین المللی همین رویکرد ایدئولوژیک هست مطمئن باشین نه سفارت خانه جواب میده و نه امریکا دوست و برادر.

نهایتش این میشه که کشور ما رو مثل شوروی نهایتش با همون استراتژی حمله محدود در طولانی مدت ما رو هم از بین میبرن.نیاز به لشگر کسی هم ندارن فقط کافیه فرهنگی اسلامی انقلابی رو بگیرن نه صرفا اسلام رو و یا دین رو اتفاقا اونها اصلا سر این بخثی ندارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.