hosseinvahdat

ارتباط با آمریکا آری یا نه؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بنام حضرت دوست
دوستان ياد حرف پدرم افتادم
ميگفت مثال ايران در برابر ابر قدرت هاي جهان مانند پهلوان جواني ميماند كه تازه سر بلند كرده و براي قديمي ها وگنده لات ها شاخوشونه ميكشه
دوستان آمريكا افغانستان رو گرفت و داره منابع و معادنش رو استخراج ميكنه تو عراق داره مثل زالو نفت عراقو ميمكه تو عربستان داره مثل ....از دولت وهابيش باج ميگيره و اونوقت شماره درباره ي دشمنتراشي براي ثبات امريكا سخن ميگوييد ؟
چرا فكر ميكنيد كه ما براي امريكا عددي محسوب نميشويم؟ چند سال پيش كه امريكا نيرو هايش را هم وارد خليج فارس كرد وارتش و سپاه در اماده باش كامل قرار گرفتند رابه ياد داريد؟ آيا اين هم از نظر شما ساختن دشمن است؟
يه تنه جلو همه دنيا ايستاديم وسط اين تحريم هنوزم به هر نحوي هست داره اقتصادمون تنفس ميكنه
چيزايي كه اونا60-70 سال طول كشيده طراحي كنند ما خيلي هاشو در عرض سي سال ساختيم كه باعث ميشه خودشون كف كنن(نگين كره و روسيه و چين و ايناعلمشو دادن كه خودتون ميدونين نه از اين چكمه قرمزا چيزي بهمون ميرسه نه ازاون چشم بادومي ها)
با مادشمنن چون بهشون باج نميديم چون ميگيم پرچم بالاست چون ميگيم شما حق ندارين ظلم كنين چون ميگيم بايد حق مظلوم هارو بگيريم
چون ميبينن وحدت وجود داره و نميتونن شاخمون رو بشكونن ميان رو دانشگاه ها كار ميكنن رو مخ جوون ها كار ميكنن
كه متاسفانه مسوولان اموزشي ما هنوز در خواب غفلت هستند
تازه خونمون رو عوض كرديم رفتم بالا پشت بوم ميبينم از يه ساختمون 11واحدي2 تا انتن صدا سيما وجود داره19-20تا ديش ماهواره
ميرم خيابون بايد مگنوم داشته باشي زن چادري پيدا كني
زمين رو نيگا ميكنم دختره شلوار پوشيده پاچش به مچ پاش نميرسه
داخل خيابون رو نيگا ميكنم ميبينم زنه بزك دوزك همچين از تو ماشين به من نيگا ميكنه كه ميگي سوار هليكوپتر شده
جلومو نيگا ميكنم به پدر مادر فشن تيوي درود وصلوات ميفرستم
ميام خونه ميزنم شبكه يك سريال نيگا ميكنم زنه هنر پيشه دستشو ميزاره رو شيكم اونيكي ميگه اخي حامله اي
تو فاميلا نامحرم بهم دست ميده اگه بهش دست ندم بابام منو خشك خشك ...
ميان مهموني خونه ي ادمو با جكوزي اشتبا ميگيرن بهشون نيگا نكني ميگن گوسفنده
دختر بچه همسايمون به تلفن ميگه (ببخشيد)پي پي اونوقت دستش يه گوشي موبايله دوست پسر هم داره
ننه بزرگم بي بي سي فارسي نيگا ميكنه (به تركي) ميكه به به به به در و گوهر چخيرده
رهبر با تدبير بنده خدا داره فرياد ميزنه بابا تهاجم فرهنگي جنگ نرم هوشيار باشين ملت كه ياد گرفتن همه چيو بندازن گردن نظام و مسوولان برق بره اقوام رييس جمهور فحش ميخورن طلا گرون بشه بازم اقوام درجه يك رييس جمهور فحش ميخورن
سخته كه همه داريم ميبنيم و ميسوزيم كه داره ارزش هامون از بين ميره و خيلي هامون نميتونيم كاري بكنيم و اونايي كه ميتونن هم كاري نميكنن فوقش دوتا كتاب با همكاري وزارت ارشاد وچهار تا مقاله تو روزنامه ها و چند تا محفل انس با قرآن اونا هم زماني انجام شده كه رهبر بيچاره سخنراني كرده

آمريكا دارد مارا به كجا ميبرد؟ ما داريم به كجا ميرويم؟
هركسي كه ذره اي تعصب ايراني بودن داشته و اندكي بر دينش غيرت داشته باشد حاضر نخواهد شد با چنين دشمن كثيفي رابطه داشته باشد
يعني پيشرفت به هر قيمتي؟؟؟ ما چه مناسبت غير اقتصاديي با انان داريم؟
اين همه سال قبل از انقلاب خودمان را به امريكا سپرديم كجا دستمان را گرفت؟؟؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با همه ي وجود بنده از روش رهبر عزيزمان كه همانا صبر و ميانه روي در امور هست حمايت ميكنم بدون باج دادن به امريكا

باتشكر
ارش متفكر
ياحق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من هم مثل شما می دونم توی کشور ما دزدی هست اختلاص هست رشوه هست ظلم هست وولی اینها کین آیا از آمریکا اومدن یا مریخ نه پدران ما هستن و ما هستیم .خوب حالا حرف اینجاست اونها کردن و اشتباه بود ولی در آینده این کشور مال ماست و ما باید بسازیمش اون طوری که حقه. [/quote]
دقیقآ موافقم.
[quote]بنام حضرت دوست
دوستان ياد حرف پدرم افتادم
ميگفت مثال ايران در برابر ابر قدرت هاي جهان مانند پهلوان جواني ميماند كه تازه سر بلند كرده و براي قديمي ها وگنده لات ها شاخوشونه ميكشه
دوستان آمريكا افغانستان رو گرفت و داره منابع و معادنش رو استخراج ميكنه تو عراق داره مثل زالو نفت عراقو ميمكه تو عربستان داره مثل ....از دولت وهابيش باج ميگيره و اونوقت شماره درباره ي دشمنتراشي براي ثبات امريكا سخن ميگوييد ؟
چرا فكر ميكنيد كه ما براي امريكا عددي محسوب نميشويم؟ چند سال پيش كه امريكا نيرو هايش را هم وارد خليج فارس كرد وارتش و سپاه در اماده باش كامل قرار گرفتند رابه ياد داريد؟ آيا اين هم از نظر شما ساختن دشمن است؟
يه تنه جلو همه دنيا ايستاديم وسط اين تحريم هنوزم به هر نحوي هست داره اقتصادمون تنفس ميكنه
چيزايي كه اونا60-70 سال طول كشيده طراحي كنند ما خيلي هاشو در عرض سي سال ساختيم كه باعث ميشه خودشون كف كنن(نگين كره و روسيه و چين و ايناعلمشو دادن كه خودتون ميدونين نه از اين چكمه قرمزا چيزي بهمون ميرسه نه ازاون چشم بادومي ها)
با مادشمنن چون بهشون باج نميديم چون ميگيم پرچم بالاست چون ميگيم شما حق ندارين ظلم كنين چون ميگيم بايد حق مظلوم هارو بگيريم
چون ميبينن وحدت وجود داره و نميتونن شاخمون رو بشكونن ميان رو دانشگاه ها كار ميكنن رو مخ جوون ها كار ميكنن
كه متاسفانه مسوولان اموزشي ما هنوز در خواب غفلت هستند
تازه خونمون رو عوض كرديم رفتم بالا پشت بوم ميبينم از يه ساختمون 11واحدي2 تا انتن صدا سيما وجود داره19-20تا ديش ماهواره
ميرم خيابون بايد مگنوم داشته باشي زن چادري پيدا كني
زمين رو نيگا ميكنم دختره شلوار پوشيده پاچش به مچ پاش نميرسه
داخل خيابون رو نيگا ميكنم ميبينم زنه بزك دوزك همچين از تو ماشين به من نيگا ميكنه كه ميگي سوار هليكوپتر شده
جلومو نيگا ميكنم به پدر مادر فشن تيوي درود وصلوات ميفرستم
ميام خونه ميزنم شبكه يك سريال نيگا ميكنم زنه هنر پيشه دستشو ميزاره رو شيكم اونيكي ميگه اخي حامله اي
تو فاميلا نامحرم بهم دست ميده اگه بهش دست ندم بابام منو خشك خشك ...
ميان مهموني خونه ي ادمو با جكوزي اشتبا ميگيرن بهشون نيگا نكني ميگن گوسفنده
دختر بچه همسايمون به تلفن ميگه (ببخشيد)پي پي اونوقت دستش يه گوشي موبايله دوست پسر هم داره
ننه بزرگم بي بي سي فارسي نيگا ميكنه (به تركي) ميكه به به به به در و گوهر چخيرده
رهبر با تدبير بنده خدا داره فرياد ميزنه بابا تهاجم فرهنگي جنگ نرم هوشيار باشين ملت كه ياد گرفتن همه چيو بندازن گردن نظام و مسوولان برق بره اقوام رييس جمهور فحش ميخورن طلا گرون بشه بازم اقوام درجه يك رييس جمهور فحش ميخورن
سخته كه همه داريم ميبنيم و ميسوزيم كه داره ارزش هامون از بين ميره و خيلي هامون نميتونيم كاري بكنيم و اونايي كه ميتونن هم كاري نميكنن فوقش دوتا كتاب با همكاري وزارت ارشاد وچهار تا مقاله تو روزنامه ها و چند تا محفل انس با قرآن اونا هم زماني انجام شده كه رهبر بيچاره سخنراني كرده

آمريكا دارد مارا به كجا ميبرد؟ ما داريم به كجا ميرويم؟
هركسي كه ذره اي تعصب ايراني بودن داشته و اندكي بر دينش غيرت داشته باشد حاضر نخواهد شد با چنين دشمن كثيفي رابطه داشته باشد
يعني پيشرفت به هر قيمتي؟؟؟ ما چه مناسبت غير اقتصاديي با انان داريم؟
اين همه سال قبل از انقلاب خودمان را به امريكا سپرديم كجا دستمان را گرفت؟؟؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با همه ي وجود بنده از روش رهبر عزيزمان كه همانا صبر و ميانه روي در امور هست حمايت ميكنم بدون باج دادن به امريكا

باتشكر
ارش متفكر
ياحق[/quote]
خوب عزیز دلم مشکل اینجاست که مردم بس که بهشون ظلم شده به همچی بدبین شدند دست خودشون هم نیست شما مردم زمان جنگ رو الان مقایسه کن یک دلی اونا تا الان ؟؟؟
خوب وقتی میبینند همه فشار تحریم ها روشون هست بعد آقای رئیس جمهور میاد به سادگی میگه تحریم ها هیچ اثری نداره فوش هم میدن چون احساس میکنند که اصلآ دیده نمیشند چون احساس میکنند که کسی به فکرشون نیست چون تو دلشون مونده یک بار همین رئیس جمهور بیاد با صداقت بگه ای مردم میدونم فشار رو شما زیاد هست ولی تحمل کنید ، تحمل کنید تا آبادانی کشور برای نسل های آینده ما میدونی با جملات اینچنینی چقدر مردم برمیگردند ؟ میدونی چقدر تاثیر داره ؟ . به خدا مردم ما صداقت میخواهند ! صداقت که باشه 70 درصد کار حله اون زمان امام عامیانه میومد تو جمع مردم وعده وعید میداد ولی بعد از خودش کسی نتونست وعده وعیدهاش رو اجرا کنه مردم از این ناراحتند که چرا راه امام انقدر کج شده .
مردم رو نباید با جملات شعاری گول زد ! یک ماه پیش جنس از تهران خریدیم(دریل) حدود 150.000 تومان حالا زنگ زدیم همون جنس رو میگه 200.000 تومان ، خوب این فشار رو مردم هست ، من تو کار خودم رو میگم مثلآ قطعات دریل ماکیتا تا قبل از تحریم ها مثل آرد تو بازار فراوون بود الان طرف دریلش خراب میشه میگیم برو بخوابونش تا ببینیم اوضاع چی میشه برات قطعه گیر میاد یا نه طرف مجبور میشه جنسشو بخوابونه یه دریل دیگه بخره اگه وضع مالیش هم نرسه که دیگه نور علی نور معلوم نیست کی خرج زن و بچه شو میده . اینا فشار هایی هستند که ما، مردم لمس میکنیم اونوقت آقای رئیس جمهور میاد داد میزنه تحریم ها هیچ اثری نداشتند . اوضاع جوری شده که باید به کشور هایی مثل قطر و چه میدونم اینا که عددی نبودند باج بدیم تا جنس برامون بیارند ، چون مستقیمآ نمیزارند از چین وارد بشه . نتیجه اش بالا رفتن بی سابقه قیمت ها میشه
این متنی که نوشتم از دل مردم بود ، چیزی که خودمون هم خبر داریم و اگه کسی نفی کنه واقعه ظالمه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم میگم روابط با آمریکا اگه قرار بر مبنای مدیریت اونا و همون دهکده جهانی باشه حرامه (بنا به آیات قرآن) ولی آیا نمیشه یه طوری با این لعنتی رابطه داشته باشیم که بتونیم ازش استفاده کنیم و در عین حال مستقل هم باشیم ؟ هرچند در مقابل این خواسته ما باید ببینیم آمریکا چه خواسته هایی داره که 100 درصد اولیش به رسمیت شناختن رژیم نحس اسرائیل هست . الان که فکر میکنم میبینم نه جدآ نمیشه icon_rolleyes ولی ای کاش میشد یه جورایی از این آمریکا سوء استفاده کنیم در جهت اهداف خودمون . :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اين كه ما از مشكلات اقتصادي رنج مي بريم بر كسي پوشيده نيست اما بايد ديد كه آيا ارتباط با آمريكا به اوضاع اقتصادي ما سروسامان مي بخشد؟ اگر بخواهيم با آمريكا حتي ارتباط حداقلي داشته باشيم بايد از مواضعمان كوتاه بيايم. مثلا بايد غني سازي اورانيوم را متوقف كنيم، از مواضع ضد اسرائيلي خود كوتاه بياييم و هزاران كار ديگر كه اين انجام اين امور غير ممكن است. ارتباط ما با آمريكا زماني ميسر است كه آمريكا از مواضع خود كوتاه بيايد. در دوران پهلوي ارتباط با آمريكا از لحاظ اقتصادي نفعي براي ايران نداشت و باعث وابستگي اقتصادي مي شد. اين تحريم ها با وجود اينكه براي ما مشكل آفرين هست اما باعث شده است روز به روز نياز ما به كالاهاي ديگر كشورها كمتر شود و هر روز شاهد خودكفايي در بخش هاي مختلف هستيم و آمار آن نيز روز به روز در حال افزايش است. به نظر بنده در حال حاضر ارتباط با آمريكا امري غير ممكن است و در حقيقت اين ارتباط هم به هيچ وجه باعث لغو تحريم ها نمي شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
opera
جضرت اقا
جنابعالي مغلطه كردي يا من
اصلا معناي مغلطه مي دوني
بنده خدا من ميگم دين به اين مساله ربط نده بعد مياي دين مياري تو بحث رابطه ديپلماتيك
من مغلطه كردم يا شما
ميگي ما نمي خوايم وارد سياست هاي مالي يهود ناپاكي اون بشيم بنا برادعاي شما اما خودمون غرق هزاران كثافت كاري و باند بازي هستيم
مي گم الكي شعار نده خودمون انقدر موجه جلوه نده كه خيلي كارمون درسته

ما هنوز از اصلاح خودمون عاجزيم بعد مي خوايم دنيارو اصلاح كنيم
اشتغل في النفسه
به نفس خودت برس خودتو درست كن همه دنيا درست ميشه اول خودتو بشناس بعد همه دنيا درست ميشه نه اينكه خودت سرتا پا ايراد داري بعد ديگرانو نقد مي كني و مي خواي درستشون كني هزار سال هم موفق نمي شي چون

[size=18]رطب خورده نتواند منع رطب كند[/size]
تو بحث اينكه اوضاع اجتماعي در نقطه اي زندگي ميكنم كه همه چيز با جشمام دارم مي بينيم نه مثل شما كه در مامن امنتون در مدينه فاضله خودتون پاتو گذاشتي رو پات عورد ناشتا ميديد و خودتون مطلع مي دونيد از اوضاع احوال كواكب تا حالا از خونتون بيرون رفتي تو محل هاي ما قدم زدي تا از اين مصاديقي كه شما مي گيد ما به اون بسنده مي كنيم و بحث مي كنيم و شما قبولش نداريد ديدار بفرماييد البته نييايد بهتره امكان دار بچايد خدا نكرده در همون توهمات بموني بهتره وقشنگ تر

اگه جناب عالي مطالب منو درست مي خوندي متوجه ميشدي كه بنده نگفتم با امريكا دوست بشيم
بلكه با اونا رابطه ديپلماتيك داشته باشيم مثل كشور انگلستان كه سفارتش بازه با اينكه از امريكا بدتر به سر ملت ما اورده و داره مباره اگه اون بده اينم بده چطور با اون رابطه بله با اين نه اين سياست يه بام دو هواست اگه اون امپرياليسته اونم هست اگه اون جنايت كاره و استثمار گره اونم هست اگه اون به سر ما بلا اورده اونم اوردهتازه بيشتر اگه اون با يهوده اونم هست اگه اون بر عليه ما توطه ميكنه اونم ميكنه

پس چه طور اون سفارتش بازه اون بسته اين حرفاي علمي كه دوستان بهش استناد مي كنن
چطور برا امريكا صادقه اما برا انگليس صدق نميكنه اونا جا كه ميگيم امريكا دوستان ميگن به اين دلايل امپرياليست و تجارت يهود وغيره......... ميگم چرا انگليس سفارتش بازه
ميگن اخه مصلحت بوده icon_rolleyes :mrgreen: اخه شما بگيد من مغلطه مي كنم يا جنابان عالي

چرا مي خوايد با يه مشت اطلاعات عمومي در مورد امپرياليست و نو امپرياليست ماست مالي كنيد
يا اگر هدف ما حمايت از مردم مظلوم جهان بود چطور در قبال چچن سكوت كرديم چطور با كره شمالي با اون اوضاعش و رفتارش با ملتش دست دوستي داديم
و با سوريه مگه حكومت اسد ديكتاتوري و شاهنشاهي و حكومت از پدر به پسر نيست اين رفتار ما نكنه مصلحته

شما كه اينطور فكر مي كنيد چرا به اين امپرياليست هاي اروپاي نفت مي ديم چرا خاويار پسته و زعفران خودتون مي كنيم تو حلق اين نصراني ها بسه اينقدر شعار
يا زنگي زنگ يا رو مي روم

[size=12]از حرف تا عمل ما كهكشانها فاصله است[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگاه کن دوست عزیز هیچکس ادعا نکرده ایران مشکلی نداره ولی موضع شما در برابر حرفهای من به خاطر گارد دفاعیت هست.

من گفتم ما مشکل داریم و دنیا رو هم قرار نیست ما درست کنیم ما می گیم این اصله این راهه و این درسته.ما داریم مفهوم رو به مردم دنیا می گیم .ما می گیم آقا اصل دین مشکل نداره اصل وعده و سخن خداست بفرمائید بیاین بر این راه خدا حالا ما نتونستیم عالی و کامل باشیم دزد داریم دروغ داریم اقتصادمون مشکل داره و.... اما شما بیاین راه درست رو در کنار داشتن شرف و ناموس دین انجام بدین.
از کجا معلوم یکی نیاد از ما بهتر عمل کنه.؟؟؟؟ آقا ما نتونستیم هیچ کس ادعایی در برخی امور نداره ولی نمیشه که به خاطر یه دستمال قیصریه رو آتیش زد که آقا جون ما دزد داریم پس همه اسلام خواه ها خفه و هیچی نگن .

دوست عزیز شما باید خودت رو کمی روشنتر کنی من برای شما نوشتم : [b]کشوری که چندین هزار ساله بنای حکومتش همیشه دین بوده نمی تونه حکومتی غیر دینی داشته باشه و نمیشه دین رو از معادلاتش جدا کرد.[/b]
خوب شما چطور می خواید معادلات و روابط اقتصادی و سیاسی و علمی این کشور رو خارج از بحث دینی تحلیل کنی .نه که نشه ولی همیشه یه جای کار می لنگه.حالا این منم که به در ودیوار می زنم یا شما .دزدی اختلاس و سیاسی بازی و دروغ و دغل چه ربطی به اصل اسلام راه پاک نبی خدا و مولای دو عالم داره.

من بقیه مطلب رو جواب نمیدم نه اینکه نمی تونم نه به این دلیل که به دلیل گارد شما نتیجه ای جز کل کل و جدل نداره اما من یه سوال دارم از شما خواهشا دیگه بقیه بحث رو ول کنین و همین یه سوال من رو جواب بدین:

شما الان یه روش و راه به ما نشان بده و بگو چه کنیم و عواقب مزایا و نواقصش رو هم بگو .همچنین زمینه ها رو تا بتونیم بحث رو منطقی ادامه بدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ديدي مغلته كردي
من مي گم رابطه ديپلماتيك داشته باشيم مي گي
کشوری که چندین هزار ساله بنای حکومتش همیشه دین بوده نمی تونه حکومتی غیر دینی داشته باشه و نمیشه دین رو از معادلاتش جدا کرد.
اخه مگه الان ما با فرانسه و انگلستان رابطه ديپلماتيك داريم حكومتمون غير دينيه مي گم افتاب بالانس ميزني ناراحت ميشي كفر ادمو در مياري

بابا چرا من نمي تونم متوجه كنمت كه داشتن يه رابطه ديپلماتيك دو جانبه ربطي به اين نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما به من بگو ما اين با انگلستان و فرزانسه رابطه مون چه طوره و چگونه رابطه ديپلماتيك داريم دينمو از دست داديم يا اونا رو متقاعد كرديم كه ما درست مي گيم هيچكدوم به خدا نه ائنا مارو قبول دارن نه ما اونارو ولي رابطه هم داريم هر دوشون هم امپرياليستن هر دوشون حامي صهيونيست پس چيه قضيه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا تو بحث رابطه ما امريكا دچار يه مشكل اساسي هستيم هر موقع كه مي خواد اتفاق بيفته در همون نطفه بخاطز بزرگنماي بيش از اندازه خفه ميشه بابا حضرت محمد ص برا ترويج دينش دو تا نامه به ايران و روم فرستاد اونا رو دعوت كرد به دين يعني اول رابطه اون بر قرار كرد نمي دونست عرب ها بعدا ايرانو فتح مي كنن پس چرا نامه نوشت؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟ اين اولين مشكل هر موقع كه ادم حرف ميزنه مثل الان اينه اوضاع مون ميشيم لايك بي دين بابا ما بچه مسلمونيم جد ابادمون مشخصه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رابطه با آمریکا لزوماً باعث پیشرفت - اقتصادی، علمی، فناوری - ایران نمی‌شه. نگاه کنید به سوریه، سودان، بلاروس و بعضی کشورهای دیگه. کشورهایی که با وجود رابطه با آمریکا پیشرفت کرده‌اند مثل کره‌ی جنوبی، ژاپن، مالزی و ترکیه، عمدتاً متکی بر خودشون پیشرفت کردند و برخلاف تصور رایج ایرانی‌ها، رابطه با آمریکا نقش کوچکی در این پیشرفت داشته (شاید حداکثر مثلاً ۱۰٪). کافیه برید تاریخچه‌ی تحولات اقتصادی این کشورها رو بخونید به جای این که براساس شنیده‌ها و صحبت‌های داخل تاکسی و ادعاهای بی‌منبع سایت‌های خبری این ادعاهای تکراری رو مطرح کنید. ویکی‌پدیای انگلیسی برای این موضوع منبع خوبیه. عامل رشد اقتصادی و فنی اتخاذ سیاست‌های درست اقتصادی و علمی هست و عوامل بعدی مثل روابط خارجی خیلی کمتر نقش بازی می‌کنند.

در مورد ایران هم همین صدق می‌کنه، و همچنین تحریم‌ها: مشکلات اقتصادی ایران عمدتاً ناشی از سیاست‌های غلط و سوء مدیریت دولت‌هاست (که از قبل از انقلاب بوده تا الان - تورم بالا از اوایل دهه‌ی ۵۰ که نفت اهمیت پیدا کرد شروع شد و تا الان بوده) و بخش کوچیکیش به خاطر تحریم‌ها هست. اصولاً اگر دولت‌ها و مجلس‌های ما بهتر عمل می‌کردند (مثلاً هدفمند شدن یارانه‌ها زودتر اجرا می‌شد، قانون کار و تجارت و سایر قوانین ضد بخش خصوصی زودتر اصلاح می‌شد و غیره) آمریکا توانایی تحریم ما رو نداشت. البته همین الان هم تحریم‌های آمریکا اون تأثیری رو که مثلاً روی کره‌ی شمالی یا کوبا یا عراق زمان صدام داشته نداره چون ایران اقتصادش به مراتب از اون‌ها بزرگ‌تر و قوی‌تر هست و کمتر قابل تحریمه.

روابط خارجی فقط وقتی نقش اساسی در اقتصاد می‌گذاره که باعث وقوع یا عدم وقوع جنگ بشه. بنابراین روابط ایران با عراق قبل از شروع جنگ تحمیلی خیلی بیشتر روی اقتصاد ایران تأثیر گذاشته (چون در دوران جنگ، اقتصاد ایران شاید پانزده سال عقب افتاد - کافی است به متغیرهای اقتصادی دهه‌ی شصت یک سری بزنید) تا روابط ایران با آمریکا که باعث جنگ نشده و نخواهد شد. اگر ادامه‌ی روند فعلی باعث جنگ با آمریکا بشه، من قبول دارم که این روند باید اصلاح بشه. ولی مسأله اینجاست که ادامه‌ی روند اصولی فعلی به هیچ وجه باعث جنگ با آمریکا نخواهد شد چرا که ایران آنقدر قوی است که برای آمریکا نمی‌ارزد به ایران حمله کند (بازدارندگی اقتصادی-نظامی-رسانه‌ای).

بنابراین صرف رابطه با آمریکا و تبادل سفیر به نظر من تأثیری در اقتصاد ایران نخواهد داشت، و تحریم‌های آمریکا ادامه خواهد داشت (مثل سوریه). در شرایط فعلی تنها اثر برقراری رابطه با آمریکا دادن پایگاه مجانی به آمریکا در تهران است (سفارتخانه) تا از این طریق راحت‌تر نقشه‌های براندازی نرمش را دنبال کند! الان ببینید سفیر آمریکا در سوریه دارد چه جولان‌هایی می‌دهد. :mrgreen: ضمناً برقراری رابطه با آمریکا وجهه‌ی ایران را به عنوان سردمدار جبهه‌ی مقاومت از بین می‌برد و محبوبیت ایران را در بین مسلمانان خدشه‌دار می‌کند، که یک تهدید امنیت ملی برای ایران است.

با این وجود به نظر من ما باید به ژست‌های اوباما در ابتدای دوره‌ی ریاست جمهوری‌اش جواب عمومی نرم‌تری می‌دادیم که لااقل در بین رسانه‌ها و نخبگان و تحلیلگران آمریکایی اختلاف بیندازیم یا لااقل بهانه‌ی رسانه‌ای آمریکا را (که می‌گویند «ما دست دوستی به ایران دراز کردیم ولی ایران مشتش را باز نکرد») بگیریم. icon_rolleyes به عبارت دیگر با ژست مثبت، پاسخ ژست مثبت اوباما را می‌دادیم. ضرری نداشت، ولی می‌توانست نفع رسانه‌ای-تبلیغاتی داشته باشد.

به نظر من سؤال نظرسنجی این تاپیک خوب نیست! به طور کلی باید با آمریکا رابطه برقرار کنیم (همان‌طور که مسئولان بارها تأکید کرده‌اند که این خط قرمز نیست) اما در شرایط فعلی نه. روابط دوستانه هم به خودی خود خوب است، ولی به شرطی که از مواضع اصولی‌مان مثل استقلال‌طلبی و دشمنی با اسرائیل کوتاه نیاییم (که این یعنی روابط دوستانه با مواضع فعلی آمریکا ممکن نیست!).

مقایسه‌ی آمریکا با چین و روسیه هم قیاس مع‌الفارق است. آمریکا از سی سال پیش فعالانه برای ایران مزاحمت ایجاد کرده (مثلاً چندین بار در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ جلوی خریدهای هسته‌ای کاملاً قانونی ایران را گرفت، قبل از این که فشارهای آژانس و قطعنامه‌های شورای امنیت در کار باشد) ولی چنین رفتاری از چین و روسیه سراغ نداریم. به عبارت دیگر چین و روسیه به ما زور نگفته‌اند، بلکه رابطه‌شان با ما صرفاً معامله‌گرانه بوده (یک چیزی می‌دهند یک چیزی می‌گیرند) ولی آمریکا رابطه‌اش معامله‌گرانه نبوده و خواستار دست برداشتن ما از مواضع اصولی‌مان بوده. مثال می‌زنم: روسیه آمده به ما گفته «[i]من نیروگاه بوشهر را با قیمت گران برایتان می‌سازم چون کس دیگری حاضر نیست این کار را برای شما بکند[/i]» که یک رفتار معامله‌گرانه است. ولی آمریکا نمی‌گوید من برای شما نیروگاه با قیمت گران می‌سازم، گفته «[i]شما اصلاً حق ندارید نیروگاه هسته‌ای داشته باشید[/i]» (البته این را قبلاً می‌گفت وگرنه الان دیگه روش نمی‌شه بگه! :mrgreen: ) که یک رفتار زورگویانه و انحصارطلبانه است. اگر آمریکا همان‌طور که مثلاً با مالزی رفتار می‌کند با ما هم رفتار کند، ما که برای رابطه با آمریکا مسأله‌ای نداریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول باید بگم به دلیل عجله تند نوشتم و اون جمله در واقع می خواستم این باشه:[b]
کشوری که چندین هزار ساله بنای حکومتش همیشه دین بوده نمی تونه روابطش رو خارج از حوزه دین تعریف کنه و نمیشه دین رو از معادلاتش جدا کرد. [/b]

اما دوست عزیز من چیزی میگم شما به جای توجه روی حرف من حرف خودت رو می زنی .
یه نمونه شما الان سه تا پست پشت سر هم دادی خارج از اینکه خلاف قوانین سایت هست نشان از عصبانیت و عجله شما داره.شما الان تنها به این فکر می کنین من رو ببرین توی انزوا و برنده مناظره مثلا بشین و اصلا کارتون بنای بحث منطقی نداره.
خدایی غیر از اینه؟و عصبانی نیستی؟

بگذریم برگردیم به بحث:
من نوشتم :
شما الان یه روش و راه به ما نشان بده و بگو چه کنیم و عواقب مزایا و نواقصش رو هم بگو .همچنین[color=red] زمینه ها[/color] رو تا بتونیم بحث رو منطقی ادامه بدیم.

شما توجه کردین به جمله بالا من عرض کردم زمینه ها رو هم مد نظر قرار بدین.
شما هی میگین رابطه دیپلماتیک ولی زمینه های این رابطه رو در نظر نمی گیرین.یکی از این زمینه ها این هست که یکی از طرفین از حرفش کوتاه بیاد تا یه دریچه باز بشه ما به دلیل تفکر اسلامی و ایدئولوژی دینی نمی تونیم کوتاه بیایم و بگیم خوب ما چکار داریم که امریکا به مردم دنیا ظلم می کنه ما کلاه خودمون رو بگیریم بقیه به ما چه.
این رو قران به ما اجازه نمیده ؟ غیر از اینه و اگر الان غیر از اینه به این دلیل هست که برخی کسان در سیستم هستن که اعتقادی به این روش ندارن .
تازه اگر همین کار رو هم بکنیم خود شما دوست عزیز وجدانن و مردانه فردا نمی آی بگی بابا شما مذهبی ها ادعاتون میشد و مرگ بر آمریکاتون گوش عالم روکر می کرد دیدی چرت می گفتین و وا دادین.

تازه این یکی از موارد هست حالا بشمرین و برین جلو از این همه اصل قرانی.

خوب ما که کوتاه نمیایم و در مقابل آمریکا همکوتاه نمی اد چرا چونکه بقاش در گرو این ایدئولوژی حاکمش هست .اونها هم نمی تونن بگن خوب ایران ما به خاطر این حرفهای شما که به حق و درست هست و حرف خدا دیگه از هیچ کار خلافی نمی کنیم.
پس می بینید عملا زمینه لازم برای رابطه نیست وگرنه صرف یه سفارت خونه که کاری از پیش نمی بره .
سفارت خانه یعنی مرکز دیپلماتیم و نماینده کشوری در کشور دیگه و ما که هیچ تفکر همسویی با اونها نداریم در ضمن سفارت خانه برای بسط همکاری و روابط اقتصادی و سیاسی و... هست خوب ما که اوصلا بر اساس همین تفکر سیستمسیاسی و اقتصادی اونها رو قبول نداریم(حالا هر چند کم کاری کردیم و سیستم جایگزین هم ممکنه نداشته باشیم و این مثل روز روشنه اما داریم سعی می کنیم که بشه ان شا الله) خوب پس بیایم سفارت خانه بزنیم و یا اصلا زدیم حالا چه کار خاصی از پیش رفته؟؟؟؟؟

چون جمله من مشکل داشت توی پست قبلی و حالا تصحیحش کردم پست دوم شما دیگه جوابی نداره و در عین حال همین رو تکرار کنیم که در دنیای کنونی عملا فقط یک کشور امپریال هست وسیطره جو اونم امریکا و این فرق داره با انگلیس و فرانسه و المان .هر چند اونها هم همیشه موش می دونن تا منافع خودشون رو تامین کنن و ما هم برای بقا جبورم همین کار رو با اونها بکنیم.البته ما ابزار کمتری داریم و بیشتر میخوریم تا بزنیم.

اما پست شوم شما دوست عزیز الان در دنیا جریان اطلاعات بازه و ما داریم همین کار رو می کنیم و مردم آمریکا رو تمام دنی رو دعوت می کنیم نه صرفا به دین اسلام و تشیع به راه حق و عدالت و راه خدا حالا چه مسیحیت و یهودیت راستین و چه اسلام .اما ابزار تبیلغات قوی در دست دشمن هست و فعلا ما همیشه در موضع انفعال .در ضمن ما همیشه بیان کردیم حتی با دولت امریکا هم حاضریم هر لحظه وارد گفتگو دوستی بشیم در صورتی که رویه خودش رو عوض کنه .

حضرت نبی خدا هم نامه نوشت و دعوت کرد و ما هم و بزرگان و روحانیون و ... هم دارن دعوت می کنن از اینترنت و ماهوراه و روزنامه بگیر تا سفرهای تبلیغی روحانیون و.... ولی همونطوری که خسرو پرویز نفهمی در آورد اینها هم دارن در میارن و نمی خوان با اینکه راه درست رو میدونن درست حرکت کنن.
ادامه رابطه پیامبر با روم و ایران هم بستگی به تغییر رویه اونها داشت وگرنه ما که می دونیم بجز نامه ها هیج رابطه ای دیگه شکل نگرفت.ولی اونها تغییر رویه ندادن.
ولی همون زمان حبشه با اینکه مسیحی بود رویه و رویکرد حقی داشت بنا بر همین پیامبر هم روابطی کم و بیش باهاشون داشت.

در شمن روابط ما با کشورهای غربی مثل روابط پیامبر با یهودیان مدینه و .... باید بررسی بشه یعنی رابطه با اهل کتاب که ما می بینیم در برخی جاها حتی پیامبر با اونها قراردادهای اقتصادی و نظامی هم می بست.اما آیا سر سپرده اونها میشد و وابسته خیر و تا زمانی که اونها به رابطه پایبند بودن پیامبر همبودو هر وقت اشتباهی می کردن رابطه از بین می رفت و که یا جنگ میشد و یا قطع رابطه.

نامه نوشتن پیامبر بنا بر وظیفه شرعی دستور الهی بود نهایتش اینه که اگر ما هم می خوایم نامه بنویسیم و پیام بدیم و دعوت کنیم لزوما و حتما سفرات که نمی خواد شما توی رادیو جوان هم پیام بدی خیال شما راحت سازمانهای جاسوسی اونها گوش میدن.
پس اگر ما حتی رفتار پیامبر رو هم شبیه سازی کنیم نهایتش میشه یه نامه نه سفارت خانه و ما هم خاطرمون نیست که پیامبر یک نماینده دائم از طرف شاه ایران یا روم داشته .

و اگر بخواهیم بر اساس روابط دیپلماتیک پیامبر هم عمل کنیم این روابط بر اساس منافع نبود به هر شکلش (خواه اقتصادی -خواه سیاسی -خواه نظامی) بر اساس همون دنی بود که خدا براش فرستاده بود و در عین حال روابطش با اهل کتاب هم بر همین اساس بود.

حالا والا غیرتن خود شما بگو با این مثال آخری و اینکه شما گفتین مسلمان ریشه دار هستین و من هم قبول دارم بحث در هر موضوضعی با توجه به اصل مبنا بودن اسلام بدون دخالت دین اصلا معنی داره؟؟؟؟؟ می بینید که حتی شما هم در فطرت به نوعی معتقد به دین هستید ولی آنچنان ظلم و بی عدالتی و به قول خودتون شعار دیدین که اصل دین رو هم با سیاسی بازی و انحرافت برخی (حالا هر کس و هر قشری روحانی مهندس دکتر و... )اشتباه گرفتین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام....
دوستان مشكل اصلى در اين بحث اينه كه،يك عده عقيده دارند كه براى منافع بايد با امريكا رابطه داشت و ايدولوژى رو كنار گذاشت و با هر كس منافع حد اكثرى مان رو تامين كنه رابطه بر قرار كنيم و در جواب افرادى هم كه اين رو مخالف دستورات دينى ما ميدونند يا كه اين كارو خطرناك ميدونند،ميگن كه پس چرا با برخى ديگر از كشورهاى نامسلمان مثل چينو'روسيو كوبا كره شمالى و انگليسو غيره رابطه داريم كه بعضى از اينها تو تاريخ شايد حتى از امريكا بيشتر به ما ضربه زدند،كل اين چند صحفه بحث بين موافقين و مخالفين تقريبا در اين خلاصه ميشه....البته دوستان جوابهاى كاملى رو دادند ولى بنده هم سعى خو

آهم كرد مطالبى رو به دوستان طرفدار رابطه بگم ....

ببينيد من اول به سخنان ايت الاه خمينى در اين زمينه اشاره ميكنم،كه امريكا را شيطان بزرگ خطاب كردند.اين عبارت به ظاهر ساده و شعار گونه،در اصل درك بالاى ايشون از شرايط و اشراف ايشون به عمق وقايع را ميرسونه،به اين شكل كه در حالى كه در آن زمان حكومتى مثل شوروى حضور داشت كه شايد با توجه به بى دينى حكومتى و تاريخ تجاوزات اين كشور به ايران و تحت اشغال داشتن بسيارى از سرزمين هاى اسلامى مثل اسياى ميانه بدتر از امريكا به نظر ميرسيد،البته ون جمله معروف كه هر سه شوروى امريكا و انگليس بد هستند رو فرمودند اما نوك پيكان حملات ايشون متوجه امريكا و اسرايل بود،و عبارت شيطان بزرگ ديگه جايى براى شك نميذاره.
حالا چرا چنين نظرى داشتند؟؟؟براى اين كه ايشون درك كرده بودند كه باطل به معناى واقع و بزرگترين خطر براى اسلام در صهيونيسم تجلى پيدا ميكنه،كه در عصر ما در كالبد نظام سرمايدارى امريكا خودشو نشون ميده.
توجه داشته باشيد گفتم عصر ما به اين دليل كه اين جرثومه فساد از خيلى وقت پيشتر در حال فعاليت است و سابقا در استعمار انگلستان خودشو بروز ميداد و به دلايل مختلف الان اين نقش رو ايالات متحده امريكا بازى ميكنه.
در حقيقت حدف نهايى اين جريان نابودى دين و برگرداندن انسان از بندگى خداست به اين صورت كه انسان چنين تصور كنه كه ديگه نيازى به خدا نداره و كمكم دين رو امرى بيهوده بدونه،كه اين يعنى پيروزى و سيتره شيطان،همون كارى كه شيطان هنگام طرد از طرف خدا قولش رو داد.
حالا كدوم تفكر از چند قرن پيش اين پروژه استحاله دينو تبليغ ميكنه؟؟؟ مدرنيسم
و چه جريانى پشت سر مدرنيسم و گسترش دهنده ون بوده و هست؟؟؟برخى خواهند گفت فراماسونرى،ولى از همه صحيح تر صهيونيسم است،البته نه ون حركتى كه توسط تودر هرزل در سال 1897 بنا نهاده شد،چون ان خود زاييده مدرنيسم بود كه بخشى از دين يهود رو با مبانى سوسياليستى آميخت و ان حركت را تشكيل داد،بلكه ان جريانى مخوفى كه در پس ان يهوديت منحرف قرار داشت و از قرون وسطا با در دست گرفتن دادو ستدهاى مالى و تشكيل بانك(لطفا به ريشه اين كلمه رجوع كنيد)در پى پياده كردن ان طرح شوم بود و پس از انقلاب انگليس در قرن 17 توانست در اين كشور نفوذ كنه و ان را پايگاه فا'اليت هاى خود قرار بده،و سپس با انقلاب فرانسه در اواخر قرن 18 و صادر كردن ان به بقيه اروپا در صدد بر امد كه اين نفوذ را به كل اين قاره گسترش بده،كه اين منجر به اتفاقاتى از جمله شورش هاى ليبرالى سال 1848 در اروپا،تشكيل كشور ايتاليا بر اساس مبانى و قانون اساسى ليبرال با شكست امپراتورى سنتى اتريش در اين كشور،تضعيف امپراتورى عثمانى و جدا كردن تكهايى از ان،همگرايى عجيب دو دشمن ديرينه انگليس و فرانسه به عنوان دو كشور به استلاح دمكرات و ليبرال اروپا بر عليه امپراتوريهاى سنتى و محافظه كار المان و اتريش شد.همچنين ما از قرن 18 كه تاريخدانان ان را قرن روشنگرى مينامند شاهد تولد حركت روشنفكرى بوديم كه تغييرات بزرگى را در افكار فلاسفه ان قرن گذاشت و به تبع در مسائل اجتماعى و فرهنگى،در اصل پايهاى ليبراليسم،فمينيسم و خيلى ايسم هاى ديگه ان موقع گذاشته شد و در يك كلام شاهد سر بر اوردن مدرنيسم بوديم كه پايه و اساس تمام جريانهاى فكرى بعد از ان در اروپا خواهد بود،كه ته كلامش همان نفى بندگى خدا و بى نيازى انسان به خداست البته با سلسله مراطب.بعد از قرن روشنفكرى ميرسيم به قرن 19 و ظهور عقايد متعددى كه از زبان فلاسفه مختلف علنا فكر رو ميبربد به طرف ضديت با خدا.كه تهش ميخوره به كارل ماركس(توجه داشته باشيد كه نام حقيقى ماركس مردخاى است،كه يك نام يهوديست)،و سپس باز ميرسيم به افرادى مثل نيچه كه دم از نعوذبلاه كشتن خدا ميزنند،كه اين باز همزمان ميشه با جنگ جهانى اول و فروپاشى حكومت هاى سنتى المان،اتريش و اسلامى عثمانى.از اينجاست كه اين جريان توجه بيشترى براى استحاله جهان اسلام ميذاره كه البته از همون قرن 19 هم بود و ما تفكر روشنفكرى رو براى اولين بار در ان قرن در ايران ميبينيم اما بعد از جنگ اول جهانى جدى تر ميشه،نمونش انحراف مشروطيت به دست روشنفكران طرفدار انگليس و اشتراكيون(سوسياليست ها)، و بعد هم روى كار امدن اتاترك و رضا شاه.بعد از جنگ دوم جهانى اين جريان كم كم از انگليس پايگاه اصليشو به امريكا منتقل ميكنه و اين كشور ميشه مركز فساد در جهان،سيستميرو پايه گذارى ميكنه كه هم از بعد سياسى(سازمان ملل،شوراى امنيت،حق وتو و ...)،اقتصادى(دلار،بانك جهانى،صندوق بينلمللى پول،سازمان تجارت جهانى)فرهنگى(هاليوود،مك دنالد،كوكا كولا،مد،موسيقى غربى نوين،پرنوگرافى و فرهنگ برهنگى و .......)در صدد به بردگى در اوردن دنيا بر مياد،كه تمام اينها از طريق بازوى نظاميش يعنى ارتش هاى امريكا و كشورهاى اروپايى محافظت ميشه.كه اينجا بخش فرهنگيش خيلى خطرناك تره به طورى كه تلاش زيادى رو براى نابودى فرهنگ هاى بومى به كار ميبره تا انرا با يك فرهنگ واحد جايگذين كنه همون "American way of life" و اين كار رو ان قدر زيركانه با كمك رسانه هاى قوى انجام ميده كه هر كس با اين مخالفت كنه متهم بشه به تحجر و عقب ماندگى....
دوستى فرمودند كه مردم المان،ايرلند و جاهايى كه با امريكا رابطه دارند فرهنگ هاى خودشون را حفض كردند،در حالى كه چنين چيزى اصلا حقيقت نداره و اتفاقا اول اروپا بعد اسيا به شدت تحت تاثير فرهنگ غربى قرار گرفته اند،شما ميتونيد تقريبا در تمام جهان اتاقهايى رو ببينيد كه مردم زير نور هاى رنگارنگ و اهنگ هاى كر كننده مثل شاپانزه ميپرند بالا پايين(همون ديسكو)،يا جوانانى رو از ژاپن تا امريكا لاتين و افريقا و اروپا ببينيد كه اهنگ هاى مشابهى از خانندگان غربى رو گوش ميكنند يا به شكل مشابهى لباس ميپوشند با الگو گيرى از مد غربى و بسيارى از موارد ديگه كه نشون ميده ملل مختلف كاملا در حال فراموشى فرهنگ هاى بومى خود هستند حالا چطور دوستان اعتقاد دارند كه مثلا ايرلند و المانو مالزى فرهنگ خود را حفض كردن نميدونم كافيه ادم يه سر به اين كشور ها بزنه تا عكسش معلوم بشه،و توجه داشته باشيد كه اينها فقط يك سرى موارد ظاهرى نيست،كه بگيم مثلا هالا چه فرقى ميكنه ملت چطور لباس بپوشند يا چه اهنگى گوش بدن بلكه پشت مظاهر يك فرهنگ تمام طرز تفكر يك ملت نهفته است و در واقع روح و هويت يك ملت فرهنگ ان است،پس اگه از ان اينو بگيريم تبديل ميشه به يك ملت بى روح و هويت و ريشه....كه اين دقيقا خواست همون جريان كثيف هست....
البته اينجا يك نكته اى رو اشاره كنم و ان اينكه اين طور نيست كه تمام وقايع تاريخى كه نقل كردم كاملا به دست يهوديت منحرف شكل گرفته،به عنوان مثال انقلاب هاى انگليس و فرانسه پيشزمينه ها و فرايند هاى درون زايى رو داشتند مثل ظلم پادشاهان اين كشورها،فقر و غيره و بسيارى از كارهاى انقلابيون هم به حق بوده اما اين جريان منحرف توانسته در انها رخنه كنه و انها رو به سمتى ببره كه با طرح هاش همسو باشه....
همچنين دوستان توجه داشته باشند كه اينها توهم توتعه نيست،ما در روايات هم داريم كه يهوديت منحرف(توجه كنيد منحرف و نه كل يهوديت كه مورد احترام اسلامه)به دنبال توتعه است،و در برخى روايات امده كه انها حتى به دنبال كشتن عبدلاه پدر پيامبر بودند تا جلوى ظهور اسلام رو بگيرند.....
حالا با اين تفاسير متوجه ميشيم كه چرا امام خمينى امريكا رو شيطان بزرگ خطاب كرد،منظور ايشون اصلا خود دولت ايالات متحده انجور كه ما فكر ميكنيم نبود،بلكه صهيونيسم جهانى يا يهوديت منحرف بود،يعنى در حقيقت ان جريان شيطانى كه از قرن ها به دنبال سيتره بر جهان و دين زداييست،همان جريانى كه مدرنيسم،و از پس ان سوسياليسم و ليبراليسم رو به وجود اورد تا با خدا پرستى و تسليم بودن در برابر خدا مقابله كنه،همان جريانى كه اول سياستهاى انگليس و بعد امريكا را هدايت ميكنه،منتها اين جريان پايگاه اصلى خودش رو ايالات متحده امريكا قرار داده و اركان و مسئولين اين كشور هم از پيروان و يا مهره هاى اين جريان هستند....
حالا چرا ايشون شوروى رو به اين شدت مورد خطاب قرار ندادند؟؟؟خيلى سادست.....
به اين دليل كه شوروى پايگاه و مجرى اصلى اوامر صهيونيسم جهانى نبود.درسته رسما الحاد رو در پيش گرفته بود، كشور فاسدى بود،ظالم بود،مستقيما بر مسلمانان قفقاز و اسيايه ميانه حكم رانى ميكرد و بسيارى از انها را به قتل ميرسوند،اصلا شايد از امريكا و اسرائيل هم بيشتر مسلمان كشته بود ولى با تمام اينها ان خطر تاريخى كه سهيونيسم براى اسلام داشت رو شوروى نداشت،يعنى در ان سير تاريخى كه شرح دادم قرار نميگرفت.البته توجه داشته باشيد كه كمونيسم هم يكى از مواليد مدرنيسم بود و اثلا ماركس هم همون طور كه گفتم يهوديل اثل بود،اما معموريتش رو انجام داده بود و مشخص بود كه دير يا زود از پا در ميومد چون پايگاه اصلى صهيونيسم جاى ديگه اى بود....
همين فرمول رو شما براى چين و ديگر كشور ها به كار ببريد،حتى انگليس.ما با بسيارى از اين كشورها تفاوت ايدولژى و عقيده داريم،با برخى حتى دشمنى،ولى به همون دليلى كه گفتم ميتونيم با توجه به منافع باهاشون روابطمان رو تنظيم كنيم،البته بدون باج دادن....همون كارى كه با شوروى كرديم و مثلا به مجاهدين افغان ضد اين كشور كمك كرديم ولى روابطمون رو كاملا قطع نكرديم.پس ان سخن دوستان مبنى بر تنظيم روابط با توجه به منافع با اين كشورها درسته....
البته اگر اشتباهاتى بعدا صورت گرفته با روسيه و چين و اينكه شايد به اين كشور ها باج داديم اين يك بحث ديگست و بر ميگرده به سو مديريت و غيره اما ان بحث ماهيتى و اساسى رو تقيير نميده....
پس دشمنى ما با امريكا وراى كشتن افراد بى گناه به دست اين كشورو اشغالو بمبو،تانكو بوشو اين حرفاست،اثلا ممكنه يك روزى امريكا اين كارها رو ديگه انجام نده،ولى ان طرح كثيف و شيطانى صهيونيسم استحاله فرهنگى و خدا زدايى رو دنبال خواهد كرد.
پس دشمنى ما با پايگاه اصلى صهيونيزم بينلملليست...
همان شيطان بزرگى كه امام خمينى گفتند......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 برادر من همچين در باره فرانسه و انگلستان صحبت كردي و راحت اونا رو از معادله حذف كردي كه من لحظه اي فكر كردم درباره بوتان و مالديو و جزاير قناري صحبت مي كني
مرد مومن شما كه ادعاي شناخت دشمن داري مي گي اون دو تا چيزي نيستن فقط موش مي دونن فقط امريكا امپرياليسته چرا صورت مساله پاك مي كني وقتي جوابي برا رابطه ما با اونا نداري پايگاه اصلي منافقين كجاست فرانسه يا امريكا از برنامه ريزي ضد ايراني ام اي سيكس خبر داري و جاسوسي هاشو همكاريش با موسادوقتي مي پرسم مي گم چرا با اين دو كشور چرا رابطه اره با امريكا نه مي گي اون دو تا كشور چيزي نيستن پس يا شما دشمن شناس نيستي يا جوابي نداري كه مي دونم نداري نپيچون منو دادا
توچه جلب مي كنم من در مورد انگلستاني صحبت كردم كه 500سال استعمار گر بوده و ساليان سال تجربه هزاران حيله گري داره و باعث تولد دولت يهود در اسراييل هستش تولدش به دست اوناس و داري سياست زير اب كا ه انه اي هست از بس الكي امريكارو شاخ كردن كه از اين غافل ان مي گن فقط موش مدونه icon_rolleyes :mrgreen: :mrgreen: broken_heart icon_idea :waitung: بابا come onبيدار شو كجاي

تو بحث ايدولژيكي كه ميگي با امريكا داريم و مانع هستش نكتهاي بگو تا بحث كنيم

اگه منظورت كودتا 28 مردادامريكا بر عليه مصدقه كه انگلستان بدتر از ائن تو تاريخ به سرمون از دو بار تو جنگ جهاني ب همرا ه همين روسيه كه الان با اون مراوده مالي يه طرفه داريم پدر چندين ميليون ايراني در اوردن
اين كه از اين بقيه دلايتم بگو اگه موضع فلسطين هست

پس چه طور ما از چچني ها در برابر روسيه متجاوز دفاع نكرديم چرااااااااااا مصلخت نبود اونا خونشون از اينا رنگينتر بود لام تا كام حرفي تظاهراتي چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[size=18]من نمي دونم به چه زبوني به اين دوستان بفهمونم كه بابا اگه ما مي گيم با امريكا رابطه ديپلماتيك داشته باشيم نه به منضله دوستي با اونه نه به منضله كوتاه امدن از ايدولوژي اي بابا چرا دوزارياتون كجه نمي گيريد مگه الان ما با كشور اروپايي رابطه سفارتي داريم خودمون باخيم كشتيد مارو كمي مويز و كندر و عسل سعد بخوريد برا تقويت حافظه بي عديله[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنام حضرت دوست
جناب ديز چايلد فرموديد شما و مردم ايران به صداقت احتياج داريد
ولي آيا واقعا جنبه ي آن در بين مردم وجود دارد؟
انتخابات رو كه به ياد داريد
چند شب امدند و چند مناظره انتخاباتي برگزار كردند .
ديديد كه يه عده چطور جري شدند و چه تبعاتي به دنبال داشت.
هر حرفي جايي و هر نكته مكاني دارد .شما نبايد انتظار داشته باشيد كه در جمع مردم عادي بحث هاي تخصصي بيان شود-شما برنامه ي جهش را از شبكه چهار مشاهده ميكرديد؟ميديديد كه چقدر ظريف و باريك درباره ي مسايل اقتصادي گفتمان ميكردند؟
درمورد تحريم ها كه گاها مسوولان پشت ميكروفون چانه شان گرم ميشود و شور حسيني برشان ميدارد .... اشكالي ندارد به قول شما فشار كه روي دوش عمه ي گراميشان نيست كه خوب
خود انهايي كه ما را تحريم كرده اند نيز اعتراف ميكنند كه تحريم ها اثري بر ايران نداشت اين يعني آن اثري كه هدف بود نداشت وگرنه ما الان بايد به دست و پاي دنيا افتاده بوديم ولي ميبيني كه بحمدالله هنوز پرچم بالاست
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
درمورد گراني و تورم با شما شديدا موافقم -- تورم20درصد شده بعد رييس كل بانك مركزي برميگرده ميگه به علت هدفمندي يارانه ها اين عاديه
متاسفانه در خيلي از موارد حرف و عمل مسوولان اقتصادي با انچه كه ميبينيم متفاوت است ---هر روز ميبينيم كه در اخبار ميگويد فلان كس از فلان هزار فرصت شغلي جديد خبر داد انوقت فاميلم فوق ليسانس مملكته بيكاره ميگن هدفمندي يارانه ها فلان تاثير رو داشت فلان فايده رو داشت فلان قدر صرفه جويي شد بعدش ميبينيم كارخونه هاي مملكت دارن كمر شكسته ميشن كه بعد بيان و كار كارشناسي نشدشون رو ماست مالي جديد بكنن و ارايه ي تسهيلات به كارخانجات و نميدونم صرفخ جويي در مصرف انرژي واحد هاي توليدي
بله براي بنده هم سخت است دوست عزيز كه وضع فلاكت بار ملت رو ببينم بعد تو فلان جا بستني400 هزار تومني بفروشن و خانم وزير يه مهموني افطارش 40ميليون تومن بشه و با چند تا دكتر بازديد ميكنه به هركدومشون يه لپتاب 800-900تومني هديه بده
اميدوارم ما انقدر از خودمان لياقت نشان بدهيم كه جاي بعضي ها بنشينيم وبهشون نشون بديم خدمت به مردم يعني چي
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.