cheka

زیردریایی Sarov ، خفاشی که زیر آبهای شمالی زندگی میکند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

یعنی این زیردریایی هم کلاس کیلو هست :mrgreen:
بنظر وزنش خیلی بیشتر از 2300 هست
حالا از اینا گذشته دوستان من شنیدم تو دانشگاه مالک اشتر یه سری تحقیقات گسترده روی تکنولی API داره صورت میگره یعنی ما میتونیم تا مثلا 4 تا6 سال دیگه یه زیردریایی تو کلاس کیلو با این تکنولوجی بسازیم icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا روسها در فن اوري زيردريايي بهترين هستن اينو همه دنيا ميگه. مثال غول بي شاخو دم روسها كه كلاس كورسكه نزديك به 200 متر طول داره كه در دنيا بينظيره.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مثال غول بي شاخو دم روسها كه كلاس كورسكه نزديك به 200 متر طول داره كه در دنيا بينظيره.[/quote]
درست نیست. بزرگترین زیردریایی های عملیاتی حال حاظر، زیر دریایی های کلاس Typhoon هستند که حدود 175 متر طول دارند. ضمناً، Kursk نام یک زیردریایی ( از کلاس Oscar II ) است نه یک کلاس زیردریایی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من که بهترین زیر دریایی های جهان رو المانی ها میسازند
ضمنا محدودیت های قانونی المان رو هم در نظر بگیرید
اون زیردریایی که مشترک با ایتالیا ساختند که شاهکار بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یعنی این زیردریایی هم کلاس کیلو هست :mrgreen:
بنظر وزنش خیلی بیشتر از 2300 هست
icon_rolleyes[/quote]

2300 تن برای حالت شناور در سطح آبه و وزن (Displacement) در حالت زیر آب این زیردریایی 3950 تن هست . ولی در کل اینطور که معلومه وزن برابر Kilo داره ، علتش شاید حمل نکردن تسلیحات (موشک و اژدر و ...) هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من که بهترین زیر دریایی های جهان رو المانی ها میسازند
اون زیردریایی که مشترک با ایتالیا ساختند که شاهکار بود[/quote]

درسته اون زير دريايي كه شما منظورتون هست كلاس Type 212 نام داره و از تركيب موتور ديزل و سلول سوختي AIP و PEM استفاده ميكنه. كلاس دلفين هم فوق العادست كه همان كارخانه Howaldtswerke ميسازدش.http://en.wikipedia.org/wiki/Type_212_submarine
البته نميشه به طور كلي گفت بهترين زيردرياييهارو آلمان ميسازه در بعضي كلاسها بله ولي آلمان كجا ميتونه زيردرياييهايي مثل كلاس Los Angeles و Seawolf و Ohio و Virginia بسازه؟؟؟
روسها هم بايد برن دعا كنن اون بلايي كه سر kursk اومد سر بقيه زيردرياييهاشون نياد icon_rolleyes
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]به نظر من که بهترین زیر دریایی های جهان رو المانی ها میسازند
اون زیردریایی که مشترک با ایتالیا ساختند که شاهکار بود[/quote]

درسته اون زير دريايي كه شما منظورتون هست كلاس Type 212 نام داره و از تركيب موتور ديزل و سلول سوختي AIP و PEM استفاده ميكنه.[/quote]

البته ترکیب موتور اتمی الکتریکی با سلول سوختی بسیار پیشرفته تر از دیزل الکتریکی و سلول سوختی هست و در حال حاضر بجز Sarov زیردریایی دیگری این تکنولوژی رو بصورت عملیاتی ندارد .

ضمنا از اینجور بلاها در مورد زیردریایی های آمریکایی هم کم نیامده (البته اگر نسخه ی رسمی حادثه ی Kursk رو قبول کنیم) نمونه اش زیردریایی USS Thresher و البته برخورد زیردریایی USS Hartford با ناو آمریکایی در سال 2009 .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

ضمنا از اینجور بلاها در مورد زیردریایی های آمریکایی هم کم نیامده (البته اگر نسخه ی رسمی حادثه ی Kursk رو قبول کنیم) نمونه اش زیردریایی USS Thresher و البته برخورد زیردریایی USS Hartford با ناو آمریکایی در سال 2009 .[/quote]

بله درسته ولي با چه كيفيت و كميتي؟ اگه حوادثي كه براي ناوگان زير سطحيه آمريكا افتاده رو با همتايه روسيش مقايسه كنيم ميبينيم كه چه بلايي سر هر دوشون افتاده:
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Lost_nuclear_submarines
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Russian_submarine_accidents
در مورد حادثه kursk تئوريهاي زيادي مطرح شده حتي تئوريهاي توطئه معروف آمريكايي ولي اين تاثيري بر روي اصل مساله نميذاره و هر كدوم از اين تئوريها رو كه بخواهيم قبول كنيم نتيجه گيري در مورد تكنولوژيه به كار رفته در اين زيردريايي رو بدتر ميكنه و كار رو خراب تر.ببخشيدا ولي به قول معروف ميگن خ....ل.....ا رو هر چي بيشتر هم بزني بو گندش بيشتر بلند ميشه icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]

ضمنا از اینجور بلاها در مورد زیردریایی های آمریکایی هم کم نیامده (البته اگر نسخه ی رسمی حادثه ی Kursk رو قبول کنیم) نمونه اش زیردریایی USS Thresher و البته برخورد زیردریایی USS Hartford با ناو آمریکایی در سال 2009 .[/quote]

بله درسته ولي با چه كيفيت و كميتي؟ اگه حوادثي كه براي ناوگان زير سطحيه آمريكا افتاده رو با همتايه روسيش مقايسه كنيم ميبينيم كه چه بلايي سر هر دوشون افتاده:
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Lost_nuclear_submarines
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Russian_submarine_accidents
در مورد حادثه kursk تئوريهاي زيادي مطرح شده حتي تئوريهاي توطئه معروف آمريكايي ولي اين تاثيري بر روي اصل مساله نميذاره و هر كدوم از اين تئوريها رو كه بخواهيم قبول كنيم نتيجه گيري در مورد تكنولوژيه به كار رفته در اين زيردريايي رو بدتر ميكنه و كار رو خراب تر.ببخشيدا ولي به قول معروف ميگن خ....ل.....ا رو هر چي بيشتر هم بزني بو گندش بيشتر بلند ميشه icon_rolleyes[/quote]

دوست عزیز با یکم مطالعه متوجه میشید فقط همین سانحه ی غرق شدن USS Thresher (صرف نظر از اینکه مثل حادثه ی کورسک تئوری های مختلفی ، تا دخالت شوروی هم در موردش اظهار شده) با کشته شدن تمام 129 نفر خدمه اش ، از نظر تعداد تلفات در رتبه ی بالاتری نسبت به تعداد تلفات کورسک (118 نفر) قرار میگیره . تازه زیردریایی Kursk بعد از سانحه باز بیرون آورده شد . اما USS thresher رو هنوز بعد از 40 سال هنوز در نیاورده اند !

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/38/USS_Thresher%3B0859306.jpg/300px-USS_Thresher%3B0859306.jpg[/img]

بماند بقیه سانحه های زیردریایی های آمریکایی از جمله سانحه ی زیردریایی آمریکایی USS Scorpian با 99 نفر کشته و ... توجه داشته باشید این سوانح مرگبار نیروی دریایی آمریکا در زمان جنگ سرد و دورانی که تمام تجهیزات نظامی در حال آماده باش بودند و میلیون ها دلار صرف ارتقا و نگهداری آنها میشد . در حالیکه حادثه ی کورسک پس از جنگ سرد و در دوره ای که روسیه بدلیل مشکلات اقتصادی بودجه ی کمی برای نگهداری از تجهیزات نظامی (بخصوص زیردریایی ها) اختصاص میداد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دوست عزیز با یکم مطالعه متوجه میشید فقط همین سانحه ی غرق شدن USS Thresher (صرف نظر از اینکه مثل حادثه ی کورسک تئوری های مختلفی ، تا دخالت شوروی هم در موردش اظهار شده) با کشته شدن تمام 129 نفر خدمه اش ، از نظر تعداد تلفات در رتبه ی بالاتری نسبت به تعداد تلفات کورسک (118 نفر) قرار میگیره . تازه زیردریایی Kursk بعد از سانحه باز بیرون آورده شد . اما USS thresher رو هنوز بعد از 40 سال هنوز در نیاورده اند ![/quote]

برادر گرامي دقيقا به خاطر همين تو پست قبليم عبارت *كميت و كيفيت* رو به كار بردم چرا چونكه اهميت يك زيردريايي بسته به كلاس اون و نوع ماموريت و منطقه عملياتي و طول مدت زمان ماموريت و مهماتي كه حمل ميكنه تعريف ميشه و از تاكتيكي تا استرات‍ژيك تغيير ميكنه.
در مورد كميت : شوروي و روسيه كنوني با 6 زيردرياييه هسته ايه غرق شده شاهكار كردن در مقابل آمريكا 2 تا از دست داده.
در مورد تعداد كشته ها از روسيه به ترتيب :
k-8 با 52 نفر كشته
k-27 با9 نفر كشته و 83 نفر مجروح كه عمدتا مبتلا به سرطان شده و در سالهاي پس از آن مردند
k-141 kursk با 118 نفر كشته
k-159 با 9 نفر كشته
k-219 با 6 نفر كشته
k-278 با 47 نفر كشته
مجموع:241 نفر مستقيما و 324 نفر غير مستقيم(با احتساب 241+83 نفر سرطاني)

در مورد آمريكا:
uss scorpion با 99 نفر
uss thresher با 129 نفر
مجموع:228 نفر
اين از كميت و حالا در مورد كيفيت:
در ناوگان روسيه زيردرياييهاي k-8 k-27 k-159 فقط به اژدر مجهز بودند و در هنگام عمليات يدك كشي غرق شدن.:mrgreen: icon_rolleyes
k-141 kursk علاوه بر اژدر به موشك هاي كروز ضد كشتي مسلح بود و در عمليات تمريني غرق شد.
k-219 كه يك زيردرياييه استراتژيك و حامل 16 موشك SLBM از نوع R-27 بود و در هنگام ماموريت رزمي غرق شد.
K-278 علاوه بر اژدر به موشك كروز مجهز بود و در ماموريت رزمي غرق شد.

در ناوگان آمريكا هر دو زيردريايي فقط به اژدر مجهز بودند و در آزمايش واقعيه نفوذ به اعماق غرق شدند.
اون زير درياييه KURSK هم خود روسها تجهيزات و علمشو نداشتند تا از آب بكشنش بيرون دست به دامن غربيها شدند و بالاخره شركت هلنديه Mammoet و Smit international كشيدش بيرون والا تا حالا 100 بار زير آب پوسيده بود و الان تو همه دنيا بايد ماهيه راديواكتيو ميخورديم
:mrgreen:
http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_submarine_K-141_Kursk

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز من فکر کنم یکم بحث به حاشیه رفت ، قبل از ادامه ی بحث باید اشاره کنم که اصل حرف من این بود که زیردریایی های ارتش آمریکا هم سوانح در ابعاد سانحه ی کورسک داشته اند و غرق شدن زیردریایی USS Thresher با 129 خدمه که بر طبق آمار خودتون[b] مرگبارترین سانحه ی زیردریایی نظامی عصر مدرن [/b]به حساب میاد ، تایید کننده ی حرف بنده هست و بقول شما ، این جزییات و شرایط حادثه [i]"تاثیری روی اصل مساله نمیگذارد"[/i] . (13 نفر اختلاف در کشته های دو طرف هم مقدار چندان زیادی نیست!)

اما در مورد آمار و ارقامتون ، پیشنهاد میکنم منابع معتبرتری از ویکیپدیا بعنوان رفرنس مطالعه کنید چون اطلاعاتش چندان دقیق نیست . برای مثال زیردریایی K-27 غرق نشد ، بلکه قسمت راکتور دچار ذوب جزیی شد و بعد از این سانحه بازنشسته اش کردند ، در صفحه ی ویکیپدیای مربوط به خود زیردریایی K-27 هم این موضوع ذکر شده . (آمار تلفات دو کشور در سوانحی که منجر به غرق شدن زیردریایی نشده بیشتر از این اعداد هست) در مورد بالا کشیدن زیردریایی کورسک هم باز برای کورسک یکی پیدا شد بیاردش بالا ، اما نه لاشه ی زیردریایی Scorpian و نه Thresher تا الان از کف دریا بیرون نیامده اند (احتمالا هزینه اش برای پنتاگون صرفه ی اقتصادی نداشته!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز من فکر کنم یکم بحث به حاشیه رفت ، قبل از ادامه ی بحث باید اشاره کنم که اصل حرف من این بود که زیردریایی های ارتش آمریکا هم سوانح در ابعاد سانحه ی کورسک داشته اند و غرق شدن زیردریایی USS Thresher با 129 خدمه که بر طبق آمار خودتون[b] مرگبارترین سانحه ی زیردریایی نظامی عصر مدرن [/b]به حساب میاد ، تایید کننده ی حرف بنده هست و بقول شما ، این جزییات و شرایط حادثه [i]"تاثیری روی اصل مساله نمیگذارد"[/i] . (13 نفر اختلاف در کشته های دو طرف هم مقدار چندان زیادی نیست!)

اما در مورد آمار و ارقامتون ، پیشنهاد میکنم منابع معتبرتری از ویکیپدیا بعنوان رفرنس مطالعه کنید چون اطلاعاتش چندان دقیق نیست . برای مثال زیردریایی K-27 غرق نشد ، بلکه قسمت راکتور دچار ذوب جزیی شد و بعد از این سانحه بازنشسته اش کردند ، در صفحه ی ویکیپدیای مربوط به خود زیردریایی K-27 هم این موضوع ذکر شده . (آمار تلفات دو کشور در سوانحی که منجر به غرق شدن زیردریایی نشده بیشتر از این اعداد هست) در مورد بالا کشیدن زیردریایی کورسک هم باز برای کورسک یکی پیدا شد بیاردش بالا ، اما نه لاشه ی زیردریایی Scorpian و نه Thresher تا الان از کف دریا بیرون نیامده اند (احتمالا هزینه اش برای پنتاگون صرفه ی اقتصادی نداشته!)[/quote]

اصلا به قول شما بي خيالش هر دوشون زياد بلا سرشون اومده ولي جدا از بحث زيردريايي ميخوام يه مثال بزنم كه ربطي به تجهيزات نظامي نداره ولي دقيقا مرتبط به نفس موضوع مورد بحث ماست.
من اقوام نزديكي دارم كه سالها در مناطق شماليه كشور از جمله مرزهاي مشترك با شورويه سابق زندگي ميكرده اند مثل آستارا و جلفا.يادم مياد تو بازارچه هاي مرزي ساكنان شوروي كه در ميانشون هم آذري بود و هم روس ميامدند و داد و ستد كالا ميكردند و خريد و فروش .
هيچ وقت يادم نميره اين جنس هاي روسي فقط قيافه و هيكل داشت و الكي گنده . يه دفعه فاميلمون برام شلوار كتون روسي آورد كه خيليم ازش تعريف ميكرد و ميگفت اصل اصله.
آقا نشون به اون نشون كه اول مهر اونو پوشيدم 1 ماه قبل عيد داغون شده بود يا 1000 تا مثال ديگه كه خودم لمس كردم.
حالا شما خداييش بيا اين كيفيت رو تو همه چي تاميم بده و كلي تر نگاه كن. من اين ضرب المثل مشت نمونه خروار اگر برام ثابت نشده بود هيچ وقت همچين حرفي نميزدم.
بابا جنس روسي روسيه ديگه :mrgreen:
خوشحال ميشم اگه يكم در مورد كيفيت محصولات روسي و غربي با مصداقش بيشتر با هم بحث كنيم.ممنون :mrgreen:
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز مثال شما نه ربطی به بحث داشت و نه در کل میشه از کیفیت کت و شلوار به کل محصولات یک کشور کیفیت رو تعمیم داد !

هر کشوری صنایع مخصوص به خودش رو داره . سیاست صنعتی و اقتصادی کمونیسم شوروی اصولا اهمییت به صنایع مهم و حیاتی بود تا صنایع لوکس (Luxury) ، پیشنهاد میکنم در این مورد ، فیلم مناظره ی خروشچف و نیکسون (که به "مناظره ی آشپزخانه" معروف هست) رو مشاهده بفرمایید !

خوشحال میشم در یک تاپیک مخصوص در این باره صحبت کنیم .

[img]http://www.history.com/images/media/slideshow/richard-nixon/richard-nixon-kitchendebate.jpg[/img]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.