babak1985

ناگفته‌های عملیات سپاه درمقابله با پژاک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

میبیخشید ولی من یکی قانع نشدم که چرا نباید سربازانمون از بهترین تسلیحات ساخت داخل که این همه روش مانور تبلیغاتی دادیم و تو بوق کردیم استفاده کنن؟ بابا اینجا پادگان نیست که بگی لابد جلیقه سنگین بوده یا کلاهخود توش گرمه! اینجا میدون جنگه نمیشه با جون آدم ها با این بی نظمی بازی کرد. broken_heart

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من تو اين مناطق تحرك خيلي مهم بود چون منطقه كوهستاني بود اگر تو فيلمي كه در برنامه ي سپاه نشون داد گفتن اگر ماشين تو سربالايي وايستاد سريع از ماشين پياده بشين و اگر تو كوها كه تيراندازي مي كنن داشتن اين تجهيزات ممكنه تعادل را تو سربالاي بهم ميزنه
سردار شهيد حسيني پور چرا اينقدر سنش كم بود يعني تو 29 سالگي سرهنگ شده (چون بعد از شهادت يك درجه مي دن)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]به نظر می‌رسه که سر این موضوع که استفاده نکردن از تکنولوژی مزیت هست یا عیب، اختلاف نظر وجود داره. از یک طرف به نظر میاد که با وجود پیشرفت‌ها، زشته که ما تلفات بدیم و از تکنولوژی استفاده نکنیم. از طرف دیگه، مگر در یک جنگ چریکی، تکنولوژی چقدر تعیین‌کننده است؟ اگر تکنولوژی تعیین‌کننده بود آمریکا در مقابل طالبان و اسرائیل در مقابل حزب‌الله کم نمی‌آورد.

به عبارت دیگه درسته که تلفات می‌دیم، ولی به خاطر فرهنگ «شهادت» این‌ها واقعاً «تلفات» نیستند، بلکه برخلاف سایر ارتش‌ها، موجب تقویت شهادت‌طلبی و روحیه‌ی خودی می‌شوند. استفاده از تکنولوژی برای کاهش تلفات خیلی خوبه، ولی اگر ما نیروهامون عادت کنند که به تکنولوژی تکیه کنند نه به توانایی و روحیه و ایمان خودشون، خدای‌نکرده کم‌کم تبدیل به سربازان بی‌خاصیت و ترسویی می‌شوند که جرأت ریسک کردن و به خطر انداختن خود را ندارند (اتفاقی که برای نیروهای ارتش‌های غربی افتاده - اگه یادتون باشه یکی از ملوانان انگلیسی که چند سال قبل به علت ورود به مرزهای آبی ایران بازداشت شدند، خودش را خیس کرده بود!). با استفاده از تکنولوژی ممکنه تلفات کمتری بدیم و استفاده از تکنولوژی قطعاً لازمه، ولی احتمال پیروزیمون با اتکا به روحیه‌ی شهادت‌طلبی بیشتره تا با اتکا به تکنولوژی، به خصوص در جنگ‌های غیرکلاسیک امروزی. شهادت‌طلبی ما رو شکست‌ناپذیر می‌کنه، ولی تکنولوژی نمی‌تونه به تنهایی چنین کاری انجام بده.

ان شاء الله خداوند این شهیدان والامقام را با شهدای کربلا محشور بفرماید.[/quote]

این چه منطقیه

پس خلبان آف14 و آرف4 و غیره همه ترسو هستند چون تکنولوژی دارند[/quote]اگر با دقت بیشتری مطلب من را می‌خواندید، متوجه می‌شدید که من چنین چیزی نگفتم. چیزی که من گفتم درباره‌ی «عادت کردن به تکیه روی تکنولوژی به جای مهارت و روحیه‌ی فردی» هست. یک خلبان یا هر نظامی دیگه‌ای ممکنه از تکنولوژی در بالاترین سطحش استفاده بکنه ولی روحیه و شجاعت خودش رو هم داشته باشه. از طرفی من در منابع خارجی دیدم که این اتکا به تکنولوژی برای برخی سربازان غربی معضل شده، و جنگ بیشتر براشون حالت بازی کامپیوتری پیدا کرده چون عادت کردن که تکنولوژی بهشون امنیت بده. ولی وقتی در موقعیت واقعاً خطرناکی قرار می‌گیرند که نیاز به شجاعت و تهور داره و از تکنولوژی کاری بر نمیاد، توانایی تصمیم‌گیری رو از دست می‌دن و وحشت می‌کنند. چیزی که من مذمت کردم این بود نه صرف استفاده کردن از تکنولوژی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام دوباره
کلیپی رو که گذاشتید نگاه کردم اگه متوجه شده باشید دست یکی از همین به گفته شما بومی ها یک قبضه سلاح کلاشینکف از مدل تاشو بود که روی دوشش بود فکر نمی کنم که اونها از طرف سپاه پاسداران بوده باشن و ولی چرا اگه اونها محلی هستن پس چرا تونستن تو منطقه جنگی راه پیدا کنن ؟؟؟؟؟؟
طبق کلیپی که خیلی بی کیفیت بود میشد از روی شهدا و خونی که از پیکر مطهرشون رفته بود میشد فهمید که جنس جلیقه هایی که باید از جونشون محافظت میکرده از بهترین نوع جنس درجه چهاره چینی بوده که سپاه از بازار سیاه نمیدونم کجا آباد چین از یه دست فروش خریده وگرنه با پوشیدن تجهیزات استاندارد که بچه های ملت مثل برگ گل روی زمین نمیریزن. تا بعد از بو گرفتن جنازشون که از روی ماسک هایی که همون مثلا محلی ها زده بودن بیان پیکرشونو اونم نه خود همرزماشون یه سری نا شناس مسلح ببرن معلوم نیست ببرن کجا؟؟؟ بعد که من میگم سپاه نظم نداره بعضی ها فکر میکنن سپاه .... استغفر الله[/quote]

[b]نمیدونم بعضی از دوستان با وجود بی اطلاعی چرا نظر میدن و روش هم اصرار دارن

دوستان دیشب تو بهشت زهرا بالاسر مزار شهید بابایی زاده که پیکرش توی همین فیلم هست دو تا از بچه های صابرین اومده بودن. ازشون در مورد این فیلم پخش شده پرسیدیم که گفتن تمام کسانی که توی فیلمن خودی هستن و چندتاشون از پیشمرگ های منطقه بودن و بقیه هم بومی های منطقه هستن که دارن پیکر شهدا رو برمیگردونن عقب

صحبت های جالبی می کردن که واقعا خیلی از نقاط مبهم واسه من روشن شد فعلا کار دارم اگه دوستان خواستن بگن تا بعدا سر حوصله نقل به مضمون حرفای اون دو عزیز رو بنویسم.

[/b]

[b]اینم چندتا عکس از شهید مجتبی بابایی زاده هزار و یکمین شهید شهرستان اندیمشک[/b]

[url=http://download940.mediafire.com/5uk5b5o9eo9g/43h60nnnicfnhnn/491035_gwq07yx2.jpg]http://download940.mediafire.com/5uk5b5o9eo9g/43h60nnnicfnhnn/491035_gwq07yx2.jpg[/url]

[url=http://199.91.152.84/52w265ooaekg/03tbi74e5c640jx/a0x03eam4p8w768urb3a.jpg]http://199.91.152.84/52w265ooaekg/03tbi74e5c640jx/a0x03eam4p8w768urb3a.jpg[/url]

[url=http://download977.mediafire.com/8cc16e0qhbwg/1324hvcp9o0kzqt/bowlgu7h5brdk4x7tehn.jpg]http://download977.mediafire.com/8cc16e0qhbwg/1324hvcp9o0kzqt/bowlgu7h5brdk4x7tehn.jpg[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام دوباره
کلیپی رو که گذاشتید نگاه کردم اگه متوجه شده باشید دست یکی از همین به گفته شما بومی ها یک قبضه سلاح کلاشینکف از مدل تاشو بود که روی دوشش بود فکر نمی کنم که اونها از طرف سپاه پاسداران بوده باشن و ولی چرا اگه اونها محلی هستن پس چرا تونستن تو منطقه جنگی راه پیدا کنن ؟؟؟؟؟؟
طبق کلیپی که خیلی بی کیفیت بود میشد از روی شهدا و خونی که از پیکر مطهرشون رفته بود میشد فهمید که جنس جلیقه هایی که باید از جونشون محافظت میکرده از بهترین نوع جنس درجه چهاره چینی بوده که سپاه از بازار سیاه نمیدونم کجا آباد چین از یه دست فروش خریده وگرنه با پوشیدن تجهیزات استاندارد که بچه های ملت مثل برگ گل روی زمین نمیریزن. تا بعد از بو گرفتن جنازشون که از روی ماسک هایی که همون مثلا محلی ها زده بودن بیان پیکرشونو اونم نه خود همرزماشون یه سری نا شناس مسلح ببرن معلوم نیست ببرن کجا؟؟؟ بعد که من میگم سپاه نظم نداره بعضی ها فکر میکنن سپاه .... استغفر الله[/quote]

برادر جان شما چطوری از روی این کلیپ به این همه نکات طلایی پی بردین ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ اخوی من نسخه با کیفیت این رو دارم ! فقط چند نکته ازش واست می گم :

1 - لباس استتار شهدایی که در فیلم می بینید از مدل مولتی کم امریکایی است ! یکی از مدرن ترین و بهترین و مناسب ترین الگوهای استتار برای شرایط ایران است . شهدا تو چند صحنه کلاه کولار دارند .

2 - جلیقه ضد گلوله هم فقط بهت بگم که 15 سالی است در تولیدش کاملا - 100 درصد - خودکفا هستیم و به چند کشور اروپایی هم صادرات داشتیم ( سطح استاندارد ) .

3 - کوله پشتی هایی که شهدا داشتند هم از مدل بسیار تخصصی و مناسب که کوهنوردهای حرفه ای از اون استفاده می کنند بوده .

این درگیری اونطور که من تو فیلم با کیفیتش دیدم می تونسته کمین خمپاره یا تله انفجاری بوده باشه ! حالا گلوله هم حتما توش دخیل بوده .

این چند نمونه رو داشته باشین :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Picture_008%7E0.jpg[/img]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/Picture_007%7E0.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_Picture_007%7E0.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/Picture_006%7E0.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_Picture_006%7E0.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام دوباره
سلام
متاسفانه هر چی توی نت گشتم کلیپ با کیفیت تری گیر نیاوردم ببخشید./
من تا اون جایی که می دونم به اون افراد محلی که با نیروهای نظامی همکاری می کنن پیش مرگ می کن اینا اول وارد یه منطقه می شن و چون بومی هستن آشنایی کامل به منطقه دارن بعد نیرو های نظامی وارد منطقه می شن
اگه توی کلیپ هم دقت کنین یه خمپاره 60 می بینین که نشون می ده این نیرو ها به احتمال زیاد یه تیم کامل بود که متاسفانه شهید شدن broken_heart

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینم نسخه با کیفیت تر که صداش بهتره
http://www.uploadbaz.com/z9w43c1og4pv

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنا به درخواست چندتا از دوستان که پیغام فرستاده بودن میخوام در مورد این کلیپ و نحوه کمین خوردن و شهادت این عزیزان یه خورده توضیح بدم.
البته منم این صحبت ها رو از دوستان نزدیک شهید مجتبی بابایی زاده که همشهری بنده هستن و همرزم هاش که چندتاشون واسه مراسم شب
چهلم اومده بودن و یکی از کسانی که توی کلیپ هم بالا سر پیکر شهداست نقل میکنم.

توی این پیشروی قراره نیروهای عمل کننده نیمه شب حرکت کنن که بنا به گفته دوستان خود شهید بابایی زاده جزء نیروهای مهاجم نیست ولی با
استفاده از تاریکی هوا و بستن سر و صورت خودش با چفیه قاتی ستون میشه و وقتی نیمه های راه فرمانده متوجه حضور ایشون میشه دیگه کاری
از دستش بر نمیاد. وقتی نزدیک تونل و مخفیگاه های پژاک میشن شهید بابایی هم جزء چند نفره پیش قراوله. مثل اینکه پیشرویه اون شب از قبل و
از طرف یکی از راه بلد ها که جاسوس دوطرفه بوده لو رفته این وسط یک نفرشون بچه ها رو به رگبار میبنده و تو همون ثانیه های اول تله ای که از قبل
کار گذاشتن رو بین بچه ها منفجر میکنن. همونطور که کلنل گفتن کمین هم خمپاره توش استفاده شده هم گلوله و هم تله.
اکثر شهدا از جمله شهید بابایی با گلوله شهید شدن و بقیه هم بر اثر آتش انفجار (توی عکس های پیکرهای شهدا معلومه که بدنشون دچار سوختگی شده)شهید شده

دیگه صدای بچه های پیش قراول از بیسیم نمیاد. بعد از چند لحظه پشت بیسیم میگن : [b]سفر کربلا، یاحسین، استراحت(دلاور کربلا رسیدی ما رو هم دعا کن)
[/b]
و بعدش هم که پیکر ها اون وسط میمونه تا با پیشروی بعدی دوباره پیکرها دست بچه های سپاه میافته و تمام افراد حاضر در فیلم هم وابسته به سپاه هستن.

امشب توی مراسم چهلم شهید بابایی زاده که نمایندگی ولی فقیه در یگان صابرین هم حضور داشت یه دی وی دی پخش شد که عکس های شهدا و فیلم های
تمریناتشون و تجهیزاتشون کامل توش مشخصه.

حجم فیلم حدود 3 گیابایته از دوستان اگه یه آپلود سنتر میشناسه که بشه این حجم رو توش گذاشت بگه تا بزارم.

اون دوستانی هم که از کمبود تجهیزات و نبود جلیقه و کلاه و بی کیفیت بودن و چینی بودن دم میزنن اگه این دی وی دی رو ببینن نظرشون حتما عوض میشه

یا علی
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند نكته قابل توجه دوستان :
1- سپاه از زمان اوايل انقلاب تا كنون در اين مناطق به صورت مداوم عمليات كرده و شناخت اطلاعاتي و عملياتي بهتري از اين مناطق براي اجراي اين عمليات داشت.

2 - اين عمليات قرار بود از خيلي وقت پيش انجام بشه كه مزدوران پژاك اين مهم رو به خوبي دريافته بودن و از هر جهت خودشون رو اماده مقابله كرده بودن.
به عبارت ديگه ميشه گفت نظام جمهوري اسلامي ايران با تقديم سالانه 50 -60 شهيد ( انتظامي - نظامي - مردمي ) كاسه ي صبرش لبريز شده بود كه نهايتا تصميم گرفته شد تسامح كنار گذاشته شود و ريشه ي اين غده سرطاني - كه اگر تسامح بيشتري باهاش ميشد ميرفت كه بدخيم بشه- خشكانده شود .
فقط منتظر شرايط آب و هوايي مناسب بوديم ... تا بزرگترين عمليات نظامي خودمون بعد از جنگ تحميلي رو در اين مناطق به اجرا بذاريم.

3- تلفاتي كه پژاك (در حقيقت پ ك ك ) در اين عمليات متحمل شد در طول چهل سال مبارزه با تركها در يك عمليات متحمل نشده بود با اينكه تركها از انواع پشتيباني هاي سياسي و ... بهره مند بودن.( اعتراف سران پژاك)

4 - در مورد پشيباني هوايي هم .... ( آينده همه چيز رو مشخص ميكنه .... فقط دوستان زود قضاوت نكنن)
5 - مزدوران پژاك به صورت غير مستقيم زير نظر كارشناسان اسراپيلي مستقر در مناطقي از خاك كردستان عراق آموزش ميبينن و زمانيكه دريافتن ايران كاسه ي صبرش لبريز شده با همفكري كارشناسان بعضي دول غربي اقدام به تدوين راهكارهاي سياسي - تبليغاتي و نظامي نمودن بلكه بتونن چند صباحي به عمر كثيف اين گروهك اضافه نمايند.
در همين راستا - بعد سياسي- كردها رو حسابي نسبت به مرزهاشون حساس كردن به طوري كه ....!!!

6- در مورد شهدايي هم كه ما در اين عمليات تقديم كرديم - جداي از تجاربي كه برامون به قيمت از دست دادن اين عزيزان به دست اومد - خدمت دوستان عرض كنم چنانچه ميخواستيم از روش تركها يا روش هاي ديگه اي ... استفاده كنيم به مراتب تلفات سخت تر و نتيجه ي بدتري ميگرفتيم.
دوستان اين مهم رو عنايت داشته باشن كه پ ك ك سالهاست با تركها در حال جنگه و تو جنگ نا متقارن مثل گرگ بارون ديده شده -

[size=7]فقط و فقط اميدوارم يه نمايشگاه از تجهيزاتي كه در اين عمليات دست نيروهاي سپاه افتاد بر پا بشه تا دوستان به عمق پشتيباني غرب از اين مزدوران پي ببرن.[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بنا به درخواست چندتا از دوستان که پیغام فرستاده بودن میخوام در مورد این کلیپ و نحوه کمین خوردن و شهادت این عزیزان یه خورده توضیح بدم.
البته منم این صحبت ها رو از دوستان نزدیک شهید مجتبی بابایی زاده که همشهری بنده هستن و همرزم هاش که چندتاشون واسه مراسم شب
چهلم اومده بودن و یکی از کسانی که توی کلیپ هم بالا سر پیکر شهداست نقل میکنم.

توی این پیشروی قراره نیروهای عمل کننده نیمه شب حرکت کنن که بنا به گفته دوستان خود شهید بابایی زاده جزء نیروهای مهاجم نیست ولی با
استفاده از تاریکی هوا و بستن سر و صورت خودش با چفیه قاتی ستون میشه و وقتی نیمه های راه فرمانده متوجه حضور ایشون میشه دیگه کاری
از دستش بر نمیاد. وقتی نزدیک تونل و مخفیگاه های پژاک میشن شهید بابایی هم جزء چند نفره پیش قراوله. مثل اینکه پیشرویه اون شب از قبل و
از طرف یکی از راه بلد ها که جاسوس دوطرفه بوده لو رفته این وسط یک نفرشون بچه ها رو به رگبار میبنده و تو همون ثانیه های اول تله ای که از قبل
کار گذاشتن رو بین بچه ها منفجر میکنن. همونطور که کلنل گفتن کمین هم خمپاره توش استفاده شده هم گلوله و هم تله.
اکثر شهدا از جمله شهید بابایی با گلوله شهید شدن و بقیه هم بر اثر آتش انفجار (توی عکس های پیکرهای شهدا معلومه که بدنشون دچار سوختگی شده)شهید شده

دیگه صدای بچه های پیش قراول از بیسیم نمیاد. بعد از چند لحظه پشت بیسیم میگن : [b]سفر کربلا، یاحسین، استراحت(دلاور کربلا رسیدی ما رو هم دعا کن)
[/b]

و بعدش هم که پیکر ها اون وسط میمونه تا با پیشروی بعدی دوباره پیکرها دست بچه های سپاه میافته و تمام افراد حاضر در فیلم هم وابسته به سپاه هستن.

امشب توی مراسم چهلم شهید بابایی زاده که نمایندگی ولی فقیه در یگان صابرین هم حضور داشت یه دی وی دی پخش شد که عکس های شهدا و فیلم های
تمریناتشون و تجهیزاتشون کامل توش مشخصه.

حجم فیلم حدود 3 گیابایته از دوستان اگه یه آپلود سنتر میشناسه که بشه این حجم رو توش گذاشت بگه تا بزارم.

اون دوستانی هم که از کمبود تجهیزات و نبود جلیقه و کلاه و بی کیفیت بودن و چینی بودن دم میزنن اگه این دی وی دی رو ببینن نظرشون حتما عوض میشه

یا علی[/quote]سلام
ممنون که توضیح دادی
برای آپلود کردن هم این کارارو بکن
1-چون فرمت دی وی دی حجم زیادی داره با نرم افزار ultra video splitter فرمت تصویری رو عوض کن تا حجمش کم بشه مثلا به mp4 تبدیل کن
2-فایل رو فشرده کن و اونو به قسمت های 100 مگابایتی تبدیل کن (با نرم افزار win rar)
3-توی مدیا فایر یه اکانت رایگان بساز و اونجا آپلود کن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث تو این تاپیک داره اعصاب من رو به شدت خورد میکنه
چون احساس می کنم ممکنه کسی از حرفهام علیه این شهدای بزرگوار سو استفاده کنه بنا بر این سعی می کنم این آخرین پستم باشه:

[quote]
مثل اینکه پیشرویه اون شب از قبل و
کار گذاشتن رو بین بچه ها منفجر میکنن.
[/quote]

کمین خوردن نیروهای ویژه رو ما خصوصا در لبنان دیدیم که چقدر مهلک می تونه باشه اما بازهم این توجیه نیست،

وقتی همچین عملیاتی اجرا میشه قبل از هرگونه ورودی باید جمرهای V/UHF و امواج مخابراتی نصب بشه تا امکان فعال سازی ریموت تله های IED از طرف مقابل سلب بشه.

در همچین پیشروی هایی باید نیروی پیشروی کننده باید یه [b]تاپ کاور شناسایی[/b] داشته باشه، یه پرنده بی سرنشین مجهز به دوربینهای فرو سرخ و رادارهای نفریاب (مثل رازیت) که بتونه قبل از ورود نیروهای خودی به منطقه کمین، افراد کمین کرده و مینها رو شناسایی کنه، وحتی اگر کمین شروع شد بتونه با استفاده از [b]مفهوم شناسایی مسلح[/b] با هدایت آتیش توپخونه ( هدایت شونده یا غیر هدایت شونده) و شلیک موشکهای ضد تانک ( مجهز به سرهای جنگی HE) به مواضع کمین، اصل غافلگیری کمین رو از بین ببره و نیروهای کمین کننده رو فلج کنه

برادرهای بزرگوار، ما اینهمه تهدید مثل پژاک داریم، دنیا هم داره رو این تهدید ها برای فشار آوردن به ما سرمایه گذاری میکنه،

اما شما بفرمائید ما حتی یه بی سرنشین، یا هواپیما یا هلیکوپتر برای ارضای مفهوم شناسایی مسلح داریم؟

تا به حال یه رزمایش نیروی ویژه با شبیه سازی همچین درگیری هایی داشتیم؟ تا نیروهای و فرماندهان آموزش ببینن؟ و ضعفها بررسی بشن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي جالبه ما جليقه ضد گلوله ميسازيم(البته خيلي هم سنگينه) ولي چرا استفاده نميشه خيلي از نيروهاي ما به دليل نداشتن جليقه ضد گلوله به شهادت ميرسن البته اين موضوع بيشتر توي نيروي انتظاميه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر كس و در هر نقطه از اين مرز و بوم براي آرامش و دفاع از وطن تلاش مي كنه واقعا دستش بوسيدن داره چه برسه به قهرمانان و شهدا كه با مقياسهاي بشري نميشه ازشون تشكر و قدرداني كرد

اين عمليات خوبي بود مخصوصا كه تركيه هم مدام ايران رو به حمايت و پرورش پ ك ك و پژاك متهم مي كرد .

بزرگترين عيب اين گروهها ( بغير از اينكه داعيه دار جداي از ايران بودن و جا داره كه بگم هر كس و در هر جايي بخواد يك مشت از خاك ايران رو ازش جدا كنه بايد بسرعت نابود و تار و مار بشه ) اين بود كه به شهروندان عادي هم رحم نمي كردن و مدام در حال بمب گذاري و درگيري هاي پراكنده بودن

خدا كنه نيروهاي مسلح و مخصوصا مردم اجاره ورود دوباره اين گروهها رو به ايران ندن و راهشون همه رقمه سد بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باز هم عده ای بچه های ! ترقه بازمون فرصتی پیدا کردن که به نیروهای نظامی و انتظامی توهین کنن.
آخه شمائیکه شکم پر و تن لش جلوی کامپیوتر نشستی و از دور فرمان لنگش کن میدی در حدی نیستی که از سپاه بازجویی کنی که چرا چرا ......
شعور این رو هم ندیدم که مودبانه سوال کرده باشی و خواستار روشن شدن مطلب باشی.
...............................................
برای دیگر دوستان عزیز که خواستار شفافیت مهلت دادن سپاه و .... هستن یک جمله کفایت خواهد کرد !
امان از ترکیه ، امان از طالبانی ، امان از بارزانی، امان از فشار دو چونه سیاست ....!!!
عاقل را یک اشارت بس است .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.