ALI

بررسی نفربر مصری EIFV

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ایران با توجه به بودجه کم دفاعی اش هدفش بر روی تانک های ارزان، با قدرت آتش بالا و قابل تعمیر در صحنه نبرد است و تانک های واقعا عالیش نسبت به کل تانک هایش زیاد نیست
این کار واقعا منطقی است

برای مثال همسایه ها و کشور های اسلامی کنار خودمان را نگاه کن
ما با هرکدام از کشور ها وارد جنگ زرهی بشویم آنها باید موشک گران هوایی صرف تانک ارزان ما بکنند که زره واکنش گر هزینه آنها را هم بیشتر می کند
اما ما موشک ارزانمون نفری خودمان را خرج تانک گران آنها می کنیم اگرچه ما انهدام کامل نمی کنیم اما با توجه به ضعف تعمیرات این کشورها و نیاز به عقب بردن تانک این کار کم از زدن ندارد
تازه ممکن است تانک دست خودمان هم بیفتد

واقعیت این می باشد که استراتژی ایران از زمان شاه استفاده از کبری و تاو برای شکار تانک های عراقی بود
حالا نمی دانم استراتژی کبری هنوز صادق است یا نه اما استراتژی موشک هایی نظیر توفان از نوع انفرادی را مطمئنم

کشورهای اسلامی و ترکیه مشکل شدید عدم تجربه را دارند و فکر کنم ایران مصر و اسرائیل تجربه خوبی برای استفاده از تانک ها دارند البته ایران تخصص اصلی اش مقابله با تانک است
مصر و اسرائیل در جنگ هایشان تجربه های زیادی را در بحث زرهی یاد گرفتند بویژه در نبرد های صحرای سینا

بعد از جنگ عراق و سی سه روزه می شود گفت که دیگر عصر طلایی تانک ها جای خود را به سلاح های ضدزره داده است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]جناب GAGNUS

من که از حرفهای شما چیزی دستگیرم نشد. بهتره که این بحث رو همین جا خاتمه بدیم. چون با شناختی که از شما دارم ، با توجه به پست های شما مشخص است که به زبان فارسی هیچ تسلطی ندارید و به همین خاطر ادامه این بحث ها هم نمی تونه راه به جایی ببره. چون اصولی ترین و پایه ای ترین عنصر گفتگو ، یعنی زبان مشترک ، در این گفتگو ها وجود ندارد.

پس بنابراین بنده صحبت رو با شما ادامه نمی دم. شما نیز لطف کنید و صحبتتون رو تموم کنید.

[quote]تعداد ام 113 ها به طور تقریبی در ایران چقدره؟[/quote]
احتمالا کمتر از 300 دستگاه

[quote]تعداد آبرامز های ارتش مصر؟[/quote]
حدود 1000 دستگاه تانک فعال و عملیاتی
مصر بعد از آمریکا بزرگترین کاربر آبرامز است.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

میزان فاصله ی برجک با بدنه بسیار زیاده ( از نظر من ) ، فکر کنم این فاصله نقطه ضعف تانک از نظر زرهی باشه !

در کل از نظر من دارند مصر رو یه جورایی بازی می دند ، بزرگترین دشمن نظامی مصر اروپا و همچنین اسرائیله که اونها نیروی هوایی قدری دارند و تانک و نفربر عملا کار خاصی نمی تونه براشون کنه !!!

نمی گم بده ولی این تانک ها نفر برها عملا جای پدافند پیشرفته و سامانه های موشکی رو نمی نه برای مصر بگیره ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در کل از نظر من دارند مصر رو یه جورایی بازی می دند ، بزرگترین دشمن نظامی مصر اروپا و همچنین اسرائیله که اونها نیروی هوایی قدری دارند و تانک و نفربر عملا کار خاصی نمی تونه براشون کنه !!!

نمی گم بده ولی این تانک ها نفر برها عملا جای پدافند پیشرفته و سامانه های موشکی رو نمی نه برای مصر بگیره ....[/quote]

نکته خوبی بیان کردید باید سوال خودم را اصلاح کنم

اسرائیل چقدر مرکاوا در مقابل مصر دارد؟
اسرائیل چه میزان کبری و هواپیمای شکارچی تانک دارد؟

مصر چه سیستم پدافند هوایی برای حراست از تانک هایش دارد؟ تا بلای جنگ شش روزه روی تانک هایش در نیاید

اسرائیل با یکم تقریب به 53 کبری و نزدیک 50 آپاچی در اختیار دارد این جدا از هواپیما های شکارچی تانک چون کفیر می باشد
http://en.wikipedia.org/wiki/Apache_helicopter
http://en.wikipedia.org/wiki/AH-1_Cobra

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

در مورد آبراماز هم باید بگم ، این ها آبراماز های داونگرید شده هستند در حد ام1 های آمریکایی و عملا در برابر تانک های اسرائیلدر جنگی به صورت کلاسیک ( جنگ نامتقارن که یه چیز دیگه هست و اصلا فکر نکنم ارتش مصر روش سرمایه گذاری کرده باشه ) شانسی نداره

در مورد سیستم های پدافندی و توپخانه ی موشکی هم تقریبا مطئنم چیزی نداره که بخواد باهاش جلوی اسرائیل رو بگیره !!! یعنی آمریکا اجازه بهش نداده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]رژیم صهیونیستی حدود 320 مرکاوا مارک 4 در اختیار دارد و البته بیش از 1300 دستگاه نیز از انواع مرکاوا مارک 2 و 3 به همراه بیش از 1000 دستگاه تانک های ام 60 پاتن که به استانداردهای سابرا و ماگاچ 6 و 7 ارتقا یافته اند.

به طور مسلم توان زرهی مصر کوچکترین خطری هم برای اسرائیل نخواهد داشت. جدای از توان ضد زره رژیم صهیونیستی ، وجود هواپیماهای ضد تانک مثل کفیر و اف 16 آی را نباید فراموش کرد. یک اف 16 قادر به حمل 18 موشک ضد تانک بریمستون است. (هرچند اسرائیل فعلا بریمستون در اختیار ندارد) حالا خودتون توان ضد تانک اسرائیل را محاسبه کنید.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=darkblue]رژیم صهیونیستی حدود 320 مرکاوا مارک 4 در اختیار دارد و البته بیش از 1300 دستگاه نیز از انواع مرکاوا مارک 2 و 3 به همراه بیش از 1000 دستگاه تانک های ام 60 پاتن که به استانداردهای سابرا و ماگاچ 6 و 7 ارتقا یافته اند.

به طور مسلم توان زرهی مصر کوچکترین خطری هم برای اسرائیل نخواهد داشت. جدای از توان ضد زره رژیم صهیونیستی ، وجود هواپیماهای ضد تانک مثل کفیر و اف 16 آی را نباید فراموش کرد. یک اف 16 قادر به حمل 18 موشک ضد تانک بریمستون است. (هرچند اسرائیل فعلا بریمستون در اختیار ندارد) حالا خودتون توان ضد تانک اسرائیل را محاسبه کنید.[/color][/quote]
به اینها اضافه کنید کلی اپاچی و کبرا بهینه سازی شده که مسلح به انواع وسایل شکار ضد تانکن و...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.