Sorena_Noshad

نفر پیشرفته Ejder ساخت ترکیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]این نفربر بر اساس یکی از طرحهای جنرال الکتریک ارایه شده از اپتکار خبری نیست[/quote]

جان! :evil:

جنرال الکتریک! امکانش هست برای این صحبت خودتون منبعی ارائه کنید از سایتی معتبر؟

تا جایی که بنده اطلاع دارم تنها GPV امریکا در طراحی و ساخت این نفربر به ترکیه مشاوره داده همین!

[quote]کدام نمونه از نفربرهای ترکیه طراحی خودشه که جایگاهی بالاتری داره داشته باشه[/quote]

قبلا مثال هایی زدم برای دوستان از نفربر های ساخت ترکیه ، که در ساخت این نفربر ها کشور های دیگر بیشتر در نقش مشاوره و ایجاد اصلاحات بودن تا طراحی و ساخت و اگر در موارد محدودی طراحی مشترک بوده که ترکیه هم در این طراحی نقش داشته . در ضمن اگر نفربر های ساخت ترکیه رو طراحی غربی بدانیم !!! باز از نفربر های ساخت ایران که طراحی شرقی دارند در جایگاه بالاتری قرار میگیرند حتی نفربر سریر که به تازگی رونمایی شد طراحی بی تی آر 60 روسی رو دارد با تفاوت های اندکی که موتور به قسمت جلو منتقل شده! و تعداد محور ها کمتر شده است![/quote] طرح کاملن مال GPV.است منبع روسی است http://tekhnogun.com/brm001/usa_18.html ترکیه یک نمونه طرح بومی نداره یا رومانی براشون طرح مید یا امریکا یا کره جنوبی من نمیگم شایید در اینده کاری بکنن ولی حالا خبری نیست البته از نفربرهای ایرانی رخش را با نفربر کبرا یادتون نره طرحهای کاملن بومی دارن البته مشابه خارجی هم دارن ولی کوپی نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]طرح کاملن مال GPV.است منبع روسی است http://tekhnogun.com/brm001/usa_18.html ترکیه یک نمونه طرح بومی نداره یا رومانی براشون طرح مید یا امریکا یا کره جنوبی من نمیگم شایید در اینده کاری بکنن ولی حالا خبری نیست البته از نفربرهای ایرانی رخش را با نفربر کبرا یادتون نره طرحهای کاملن بومی دارن البته مشابه خارجی هم دارن ولی کوپی نیست[/quote]

جناب ققنوس زرنگ كجا هستين؟ روسیه! :evil:

منبعي قرار بدين كه قابل مطالعه باشه به انگليسي حداقل نه به روسي!! آن هم از سايتي معتبر ! نه وبلاگ هايي روسي

در ضمن شما عنوان كردين طرح جنرال الكتريک! خوب این GPV یعنی جنرال الکتریک!!! یا شرکتی زیر مجموعه اون ؟؟یا اصلا این GPV چیست؟ یک شرکت ، دفتر طراحی یا یک برنامه؟؟ میشه به این سوالات بنده پاسخ بدین؟؟ تا به اطلاعات بنده هم اضافه بشه

در مورد نفربر کبرا هم که مشخصه نیاز به صحبت ندارد که طرحش از کجا بوده! اما نفربر رخش طراحی خاصی ندارد طرح ساده ای است! نه چندان خاص!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]طرح کاملن مال GPV.است منبع روسی است http://tekhnogun.com/brm001/usa_18.html ترکیه یک نمونه طرح بومی نداره یا رومانی براشون طرح مید یا امریکا یا کره جنوبی من نمیگم شایید در اینده کاری بکنن ولی حالا خبری نیست البته از نفربرهای ایرانی رخش را با نفربر کبرا یادتون نره طرحهای کاملن بومی دارن البته مشابه خارجی هم دارن ولی کوپی نیست[/quote]

جناب ققنوس زرنگ كجا هستين؟ روسیه! :evil:

منبعي قرار بدين كه قابل مطالعه باشه به انگليسي حداقل نه به روسي!! آن هم از سايتي معتبر ! نه وبلاگ هايي روسي

در ضمن شما عنوان كردين طرح جنرال الكتريک! خوب این GPV یعنی جنرال الکتریک!!! یا شرکتی زیر مجموعه اون ؟؟یا اصلا این GPV چیست؟ یک شرکت ، دفتر طراحی یا یک برنامه؟؟ میشه به این سوالات بنده پاسخ بدین؟؟ تا به اطلاعات بنده هم اضافه بشه

در مورد نفربر کبرا هم که مشخصه نیاز به صحبت ندارد که طرحش از کجا بوده! اما نفربر رخش طراحی خاصی ندارد طرح ساده ای است! نه چندان خاص![/quote] اسم شرکت General Purpose Vehicles است در زمینه طراحی و ساخت نفربر فعالیت میکونه این نفربر هم طراحی این شرکته انگلیسی بلد نیستم سایت دارایی اعتبار است وبلاگ نیست در مورد ادوات زرهی است. و البته نفربر اژدر با همکاری گسترده رومانی ساخته شده از شاسی و قطصات نفربرهای БТР TAB-77 ساخت رومانی استفاده شده و نمونه اول هم در رومانی ساخته شده.http://sandro-gagua.livejournal.com/19670.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اسم شرکت General Purpose Vehicles است در زمینه طراحی و ساخت نفربر فعالیت میکونه این نفربر هم طراحی این شرکته انگلیسی بلد نیستم سایت دارایی اعتبار است وبلاگ نیست در مورد ادوات زرهی است[/quote]

پس شرکتی است به نام General Purpose Vehicles و ربطی هم به جنرال الکتریک به گفته شما ندارد!!

و اما درمورد نفربر پارس. FNSS ترکیه در طرح ساخت نفربری چرخدار که قابلیت های مناسبی داشته باشه با شرکت GPV یک تیم تشکیل داد! توسعه طرح و ارائه اون توسط صنایع ترک صورت گرفت و مشاوره و اصلاح طرح بر عهده شرکت امریکایی بود و در نهایت تولید در صنایع ترک صورت میگیرد! این نفربر توسط ترکیه با نام پارس و توسط شرکت امریکایی همکار با نام GPV Captain شناخته میشود!

این مطلبی بود که بنده اطلاع داشتم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اسم شرکت General Purpose Vehicles است در زمینه طراحی و ساخت نفربر فعالیت میکونه این نفربر هم طراحی این شرکته انگلیسی بلد نیستم سایت دارایی اعتبار است وبلاگ نیست در مورد ادوات زرهی است[/quote]

پس شرکتی است به نام General Purpose Vehicles و ربطی هم به جنرال الکتریک به گفته شما ندارد!!

و اما درمورد نفربر پارس. FNSS ترکیه در طرح ساخت نفربری چرخدار که قابلیت های مناسبی داشته باشه با شرکت GPV یک تیم تشکیل داد! توسعه طرح و ارائه اون توسط صنایع ترک صورت گرفت و مشاوره و اصلاح طرح بر عهده شرکت امریکایی بود و در نهایت تولید در صنایع ترک صورت میگیرد! این نفربر توسط ترکیه با نام پارس و توسط شرکت امریکایی همکار با نام GPV Captain شناخته میشود!

این مطلبی بود که بنده اطلاع داشتم![/quote] حتم تو سایتهای ترکها این مطالب را خواندید شاید شاتل فضای هم طرح ترکیه بوده نه دوست من طرح کاملن امریکای است ترکها تحت لیسانس تولید میکنن The GPV or General Purpose Vehicles company has developed a family of armored personnel carrier. These are available in 4x4, 6x6, 8x8 and 10x10 configurations. To date no production orders were placed on this armored vehicles family. ReadMore

The GPV Captain can accommodate various weapon systems, including one- or two-man turrets and remotely controlled weapon stations.

All-round protection is against 7.62-mm rounds. Armor thickness of the GPV Captain depends on customers requirements. Hull can be manufactured from aluminum or titanium and other materials. Vehicle has a V-shaped hull for improved mine protection. Suspension components were designed to brake free in a blast. This reduces acceleration into the hull. The GPV Captain is fitted with NBC protection system.

The GPV Captain has a crew of two and provides accommodation for 14 troops. Space is provided for gear and equipment stowage.

Troops enter and leave the vehicle through the side doors or rear ramp.

The GPV Captain APC is powered by a Caterpillar C7 diesel engine, developing 350 hp. Vehicle is also fitted with a three-cylinder diesel auxiliary power unit, developing 21 hp. It is mainly used to power heating and air conditioning or to recharge the main engine batteries. The GPV captain has an active hydropneumatic suspension system. It enables to adjust ground clearance electronically or to lean vehicle in any direction. Ground clearance is adjusted depending on road conditions. This armored personnel carrier is fitted with a central tyre inflation system. Vehicle is fully amphibious without preparation. On water it is propelled by spinning it's wheels. Hydrojets are offered as an option. The GPV Captain can be airlifted by the C-130 Hercules transport aircraft.

Variants

GPV Sergeant 4x4;

GPV Sergeant 4x4;

GPV Commander 6x6;

GPV Marshal 6x6, was developed to replace the Commander 6x6;

GPV Captain 8x8;

GPV Colonel 8x8;

GPV General 10x10;

FNSS Pars, a family of armored vehicles developed by Turkish FNSS company in cooperation with GPV.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حتم تو سایتهای ترکها این مطالب را خواندید شاید شاتل فضای هم طرح ترکیه بوده نه دوست من طرح کاملن امریکای است ترکها تحت لیسانس تولید میکنن[/quote]

هر چند بحث کردن با شما رو بی فایده میدانم! اما شما منابعی روسی قرار دادید که برای ما غیر قابل خواندن است و این سایت هم که فیلتر است http://sandro-gagua.livejournal.com/19670.html هدف شما از اینکه از این دست منابع قرار میدهد کاملا مشخصه!

در مورد مطالبی که به زبان انگلیسی قرار دادین باز به این نکته اشاره شده همانطور که گفتم این نفربر با همکاری ساخته شده و نقش شرکت امریکایی رو عرض کردم چون شرکت ترک است که سازنده نهایی است و منطقی نیست که به قول برخی از دوستان در طراحی هیچ نقشی نداشته و صرفا دریافت کننده بوده! دو نفربر GPV captian و FNSS پارس در حقیقت یکی هستند و در نتیجه همکاری که قبلا عرض کردم به ساخت رسیده اند!

FNSS Pars, a family of armored vehicles developed by Turkish FNSS company in [color=red]cooperation with GPV[/color]

بنده در مورد تشکیل تیم دو شرکت ترک و امریکایی مطلب رو از این سایت نقل کردم

http://www.military-today.com/apc/pars.htm

که نوشته :

The Pars (Leopard) armored personnel carrier is a new design developed by Turkish FNSS company, teamed with the US GPV

و اما نفربر Ejder که شما فرمودید شاسی رومانیایی دارد. خدمت شما عرض کنم که نفربر TAB-77 خود بر پایه نفربر روسی BTR است! واین که طراحی نفربر TAB-77 کجا و نفربر Ejder کجا!

و مطالبی رو که شما در مورد نفربر Ejder فرمودید بنده در این منبع نمیبینم!(مطلالب در مورد شاسی و قطعات رومانیایی) فقط از همکاری صحبت شده

http://www.military-today.com/apc/ejder.htm

تفاوت ها مشخص است!! این که از شاسی مشابه استفاده کنه دردلیل بر رومانیایی بودن نیست بلکه همکاری مشترک است .

متاسفانه در این سایت اکثریت ترکیه رو هیچ میدانند و کملا وابسته در مورد تانک آلتای شاهد بودیم! چون با شرکت های آلمانی یا امریکایی همکاری بوده شد تانک امریکایی !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Goebbels عزیز
البته من اطلاعات کاملا دقیقی راجع به این پروژه ندارم ولی میتونم حدس بزنم انجام این پروژه به چه شکل بوده.

Cooperation خیلی معنا داره، و معمولا تو این جور روابط میشه پی به چگونگی این Cooperation و ماهیت این پی برد.

ضمن اینکه وقتی صحبت شرکت مشاور میشه، معمولا به این معنی نیست که صرفا مشورت میده یا به قول شما اصلاح می کنه طرح رو!
اتفاقا در پروژه های مهندسی عمدتا شرکت مشاور کار طراحی محصول رو به طور کامل و به طور تفصیلی انجام میده و اون رو تحویل شرکت کارفرما میده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]Goebbels عزیز
البته من اطلاعات کاملا دقیقی راجع به این پروژه ندارم ولی میتونم حدس بزنم انجام این پروژه به چه شکل بوده.

Cooperation خیلی معنا داره، و معمولا تو این جور روابط میشه پی به چگونگی این Cooperation و ماهیت این پی برد.

ضمن اینکه وقتی صحبت شرکت مشاور میشه، معمولا به این معنی نیست که صرفا مشورت میده یا به قول شما اصلاح می کنه طرح رو!
اتفاقا در پروژه های مهندسی عمدتا شرکت مشاور کار طراحی محصول رو به طور کامل و به طور تفصیلی انجام میده و اون رو تحویل شرکت کارفرما میده.[/quote]

میشه حدس خودتون رو مطرح بفرمایید

بحث ما پروژه نظامی است و کشوری که قراره سازنده طرح نهایی باشد و بر اساس نیاز های خودش طراحی خواهد کرد.!! نه پروژه های مهندسی راه و ساختمان یا سایر پروژ های مهندسی !!! امریکا نیاز های ترکیه رو بهتر میداند یا خود ترک ها؟ علاوه بر این توانایی اجرایی کردن طرح هم باید باشد یا نه؟ پس وقتی قراره در کشوری تجهیزات نظامی ساخته بشه اون هم با همکاری نه تولید با مهندسی معکوس یا تحت لیسانس منطقی نیست که در طراحی کلی مشارکت نداشته باشد! در حالی که ترکیه هم توان طراحی زرهی را دارد و شرکت های خوبی در زمینه زرهی در ترکیه فعالیت میکنند .در مورد طرح های نظامی ترکیه بیشتر بحث همان اصلاح و مشاوره است!تا طراحی کلی توسط سایرین! یک نمونه در همکاری کشور ها مثلا همکاری امریکا در ساخت تانک جگوار چین! که این کشور در بحث تانکها توانایی طراحی دارد نمونه اون هم موجوده ولی با امریکا همکاری میکند و اونها طرح چینی ها رو اصلاح میکنند و مشاوره فنی میدهند!پیشنهاد میدهند نه تمام طراحی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]Goebbels عزیز

اتفاقا در پروژه های مهندسی عمدتا شرکت مشاور کار طراحی محصول رو به طور کامل و به طور تفصیلی انجام میده و اون رو تحویل شرکت کارفرما میده.[/quote]

بحث ما پروژه نظامی است! و کشوری که قراره سازنده طرح نهایی باشد!و بر اساس نیاز های خودش طراحی خواهد کرد.امریکا نیاز های ترکیه رو بهتر میداند یا خود ترک ها؟ علاوه بر این توانایی اجرایی کردن طرح هم باید باشد یا نه؟ پس وقتی قراره در کشوری تجهیزات نظامی ساخته بشه اون هم با همکاری نه تولید با مهندسی معکوس یا تحت لیسانس منطقی نیست که در طراحی کلی مشارکت نداشته باشد! در مورد طرح های نظامی ترکیه بیشتر بحث همان اصلاح و مشاوره است!تا طراحی کلی توسط سایرین! مثلا همکاری امریکا در ساخت تانک جگوار چین! که این کشور در بحث تانکها توانایی طراحی دارد نمونه اون هم موجوده ولی با امریکا همکاری میکند و اونها طرح چینی ها رو اصلاح میکنند و مشاوره فنی میدهند!پیشنهاد میدهند نه تمام طراحی![/quote]

یک نمونه مشابه همکاری ها ، مثل قضیه موتور ملی ایران خودرو هست. تازه موتور ایران خودرو برند مشابه خارجی هم نداره و مالکیت برند کاملا در اختیار خودشه. ولی می دونیم این موتور توسط آلمانی ها طراحی شده و مهندسان ایران خودرو ناظر پروژه بودند که این هم خودش یعنی مشارکت. ضمن اینکه با وجود راه اندازی خط تولید این موتور با تیراژ نسبتا بالا، الان تازه ایران خودرو سعی می کنه که با همکاری قطعه سازانش بلکه بتونه قطعات این موتور رو ساخت داخل کنه.

[quote]بحث ما پروژه نظامی است! و کشوری که قراره سازنده طرح نهایی باشد!و بر اساس نیاز های خودش طراحی خواهد کرد.امریکا نیاز های ترکیه رو بهتر میداند یا خود ترک ها؟[/quote]

بنده منکر این موضوع نشدم، ولی ربطی هم نمی بینم، شما می تونید نیازهاتون رو سفارش بدید تا براتون طراحی کنن و حتی بسازن و با برند خودتون تحویل بدن.( البته این بدان معنا نیست که در این موضوع هم حتما همینطور هست ).

من یه جایی درباره این محصول می خوندم که بعد از طراحی این محصول تازه ترکیه با کمک دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی تصمیم به داخلی سازی این محصول و قطعات و سیستم هاش کرد .

[quote]در مورد طرح های نظامی ترکیه بیشتر بحث همان اصلاح و مشاوره است![/quote]

من اصراری در مورد اینکه شما حرفهای من رو بپذیرید رو ندارم، ولی در این مورد اگه میخواید حرفتون رو بپذیرم منبع موثق و بی طرفی رو معرفی کنید اون هم منظورم در این پروژه خاص نیست چون شما کلی در مورد تمامی پروژه ها صحبت کردید که اتفاقا بر خلاف شما فکر میکنم ، تصور من استفاده مستقیم از تکنولوژی همکاران خارجی هاست. اگه همکاری فقط در حد اصلاح و مشاوره ( که البته ابتدا باید این اصطلاح "مشاوره" رو در امور مهندسی تعریف کنید) بود احتمال قریب به یقین اصلا صحبت همکاری هم مطرح نمیشد و می گفتن خودمون توسعه دادیم محصول رو.

چون چندان دقیق از چند و چون این پروژه اطلاع ندارم علاقه ای ندارم که یک بحث کش دار و نه چندام مهم و البته مفید رو اینجا ادامه بدم.

بحث دوستان اینجا این نیست که ترک ها هیچی حالیشون نیست، ولی وقت بحث مقایسه با ایران پیش میاد ، صحبت دوستان اینه که امکان بهره گرفتن از کمک خارجی هست که این امکان رو بهشون میده که مثلا همچین محصولی تولید کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بگذریم جناب M-ATF بنده به خوبی از طرز فکر دوستان نسبت به ترکیه آگاهی دارم و اينكه اصولا چون در حال حاضر كشوری مايل به همكاري با ما نيست پس همکاری کشورها رو با همدیگر مردود میدانیم!! در بحث تانک آلتای هم همین بحث ها پیش آمد . برای برخی اصلا بحث ترکیه نیست در مورد همه اینگون فکر میکنند! بگذریم بنده هم مثل شما دیگر مایل به ادامه این بحث نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ترکیه که هیچی از خودش نداره!!!

تانک میسازه با کمک شرق،نفربر میسازه با کمک غرب![/quote]
درسته ترکیه هواپیماهای بی سرنشینو با کمک اسراییل وتانکها وزرهپوشها رو با فرانسه وآلمان جنگندههاشو با آمریکا خیلی مقرون به صرفه است به همین دلیل میتونه طرحهای مختلفی رو ارائه بده چون این خاصیت افراد زیرکه. یعنی مثل کشورهای عربی نیست که فقط یه مدل از اف15 درخواست کنن اف 22 و 35 رها کردن چسبیدن به اینها نمدونن که اگه اف 14 اگه درست باشه یعنی به روز از لحاظ رادار وموشک فونیکس نمتونه کاری کنه بالاخره ماهم اوایل بار وسها خوب بودیم وهمینطورچینو کره شمالی یکمی قطعنامه ودرمواقعی کارشکنی روسها تمام کارهای ساخت افتاده به گردن وزارت دفاع. :evil: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بگذریم جناب M-ATF بنده به خوبی از طرز فکر دوستان نسبت به ترکیه آگاهی دارم و اينكه اصولا چون در حال حاضر كشوری مايل به همكاري با ما نيست پس همکاری کشورها رو با همدیگر مردود میدانیم!! در بحث تانک آلتای هم همین بحث ها پیش آمد . برای برخی اصلا بحث ترکیه نیست در مورد همه اینگون فکر میکنند! بگذریم بنده هم مثل شما دیگر مایل به ادامه این بحث نیست[/quote] دلیل نمیشه که از اسراییل و امریکا هم خوشمون نمیاد کسی تکنولوژی انها را زیر سوال برده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]Goebbels عزیز

بحث ما پروژه نظامی است و کشوری که قراره سازنده طرح نهایی باشد و بر اساس نیاز های خودش طراحی خواهد کرد.!! نه پروژه های مهندسی راه و ساختمان یا سایر پروژ های مهندسی !!! امریکا نیاز های ترکیه رو بهتر میداند یا خود ترک ها؟ علاوه بر این توانایی اجرایی کردن طرح هم باید باشد یا نه؟ پس وقتی قراره در کشوری تجهیزات نظامی ساخته بشه اون هم با همکاری نه تولید با مهندسی معکوس یا تحت لیسانس منطقی نیست که در طراحی کلی مشارکت نداشته باشد! در حالی که ترکیه هم توان طراحی زرهی را دارد و شرکت های خوبی در زمینه زرهی در ترکیه فعالیت میکنند .در مورد طرح های نظامی ترکیه بیشتر بحث همان اصلاح و مشاوره است!تا طراحی کلی توسط سایرین! یک نمونه در همکاری کشور ها مثلا همکاری امریکا در ساخت تانک جگوار چین! که این کشور در بحث تانکها توانایی طراحی دارد نمونه اون هم موجوده ولی با امریکا همکاری میکند و اونها طرح چینی ها رو اصلاح میکنند و مشاوره فنی میدهند!پیشنهاد میدهند نه تمام طراحی![/quote] که گفته ترکها طرح نهای را ارایه دادن اول امریکا نمونه را ساخت یکی از انواع ان را ترکها ارتقا دادن انهم با همکاری امریکایها حتا مستقلن خودشون نمیتونن ارتقا بدن چین توانشو داره ولی ترکیه نداره البته من هیچ محصول مستقل چینی ندیدم تانکهاشون همشون ارتقا داده شده تانکهای روسی است ولی همین برزیل افرقای جنوبی خوشون طرح دادن ولی فن اوریشون بالاتر نیست ترکیه در صنعت زرهی چیزی در حد پاکستان اردن و عربستان است حالا یک خورده بالاتر یا پاینتر کاری ندارم ولی حالا ایران در تمامی طرحاشون کاملن بومی کار انجام میدن ازتانک ذلفقار تا نفربر رخش و کبرل حالا معمولی بودن رخش چی معنی داره نمدونم یا اینکه از کبرا فقد دو عکس داریم نبایید منکر پروژه باشیم یا اینکه نمونهای بهتری در راه است و نهایتن نفربر اژدر درسته طرح بدنه ان شبی نفربرهای غربی است ولی شاسی نفربر رومانی و قتعات ان اینکه من از منابه روسی استفاده میکنم به دلیل تسلت من به زبان روسی است شما از من منبه خواستید منهم دادم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب GAGNUS دو پست متوالی خلاف قوانین است!

[quote]که گفته ترکها طرح نهای را ارایه دادن اول امریکا نمونه را ساخت یکی از انواع ان را ترکها ارتقا دادن انهم با همکاری امریکایها حتا مستقلن خودشون نمیتونن ارتقا بدن چین توانشو داره ولی ترکیه نداره البته من هیچ محصول مستقل چینی ندیدم تانکهاشون همشون ارتقا داده شده تانکهای روسی است ولی همین برزیل افرقای جنوبی خوشون طرح دادن ولی فن اوریشون بالاتر نیست [color=red]ترکیه در صنعت زرهی چیزی در حد پاکستان اردن و عربستان است [/color]حالا یک خورده بالاتر یا پاینتر کاری ندارم ولی حالا ایران در تمامی طرحاشون کاملن بومی کار انجام میدن ازتانک ذلفقار تا نفربر رخش و کبرا حالا معمولی بودن رخش چی معنی داره نمدونم یا اینکه از کبرا فقد دو عکس داریم نبایید منکر پروژه باشیم یا اینکه نمونهای بهتری در راه است و نهایتن نفربر اژدر درسته طرح بدنه ان شبی نفربرهای غربی است ولی شاسی نفربر رومانی و قتعات ان اینکه من از منابه روسی استفاده میکنم به دلیل تسلت من به زبان روسی است شما از من منبه خواستید منهم دادم[/quote]

البته بنده حقیر بی سوادترینم اما دوست عزیز از همان قسمتی که در صحبت های شما با قرمز مشخص کردم عمق اطلاعات شما معلوم است! پس با شما بحثی ندارم. کسی که ترکیه ، پاکستان ، عربستان و اردن رو در یک سطح قرار بده آن هم با یک خورده بالاتر یا پایین تر !!!! اصلا نباید باهاش بحث کرد!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]جناب GAGNUS

کلا در صحبت های شما تناقض زیاد دیده میشه.

این پست شما در تاپیک معرفی نفربر مصری است

[quote]برای مصر بد نیست در میان کشورهای اسلامی مصر اردن عربستان پاکستان ترکیه جزو کشورهای پیشرو در صنعت زرهی نظامی استن یگانه کشور اسلامی که خارج از استاندارتهای جهان اسلام فعالیت میکونه در زمینه سلاح زرهی ایران است[/quote]

جالب اینجاست که شما در اون تاپیک مصر و اردن و عربستان و پاکستان و ترکیه را در زمینه زرهی بالاتر از ایران فرض کردید ، اما در این تاپیک دارید ایران رو بالاتر از اون کشورها فرض می کنید.

این سیاست یک بام و دو هوای شما هم خیلی جالبه. البته عجیب نیست. با اون جبهه گیری های شما در تاپیک ناقوس ها برای که به صدا در می آیند ، چندان هم عجیب نیست.

تاپیک قفل شد.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.