Recommended Posts

[quote]همین چند روز پیش بود یه بوئینگ در رودخانه سقوط کرد

حالا یکی دیگه[/quote]

عزيزم هواپيمايي كه در رودخانه هودسن فرود امد
متعلق به هواپيمايي يونايتد ايرويز و از نوع ايرباس آ 320 بود نه بويينگ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عزیزان کمبود سوخت همش بهانه است! این ها توجیهاتی برای صنعت به گل نشسته هواپیمایی آمریکاست! هرچند روز یکبار یک بوئینگ سقوط می کنه یا دچار نقص فنی می شه! نکنه همه اینها کمبود سوخت داشتند؟! icon_cheesygrin[/quote]

شايد فكر كنين كه هواپيماها امكانات فراواني ندارند
ولي واقعيت اين هست كه هواپيماها فوق العاده به لحاظ ابزاري پيشرفته و كامل هستند
اما مشكل اينجاست كه هواپيما در حين اوجگيري و فرود دچار نوعي ناپايداري ذاتي است
در حين فرود وضعيت دراماتيك تر است.
اگر دقت كرده باشين اغلب حوادث ر حين تيك آف و يا اپروچ و لندينگ رخ مي ده.
درمورد اين هواپيماي ترك احتمالا" خلبان كاهش سرعت زيادي داشته و يا به دليل كاهش ارتفاع دير هنگام مجبور به تقرب با شيب بالا شده و نتونسته بين سرعت نزول و توان موتور تعادل برقرار كنه
اغلب خلبانها اوجگيري مجدد در صورت تقرب نادرست رو افت كلاس مي دونن كه كاملا غلط هست و بايد در صورت نياز مجددا تقرب صورت بگيره

به لحاظ ايراد در هواپيما بيشترين احتمال كاركرد نا صحيح بالچه هاي زير بال كه مساحت بال رو در حين فرود و صعود تغيير مي دن ممكنه علت اصلي باشه چون نرخ نزول و صعود به غير از موتور در اختيار اين ابزار هاست.

براي اون دوستاني كه فكر مي كنن 737 نا امنه بايد بگم بالاي 5000 فروند ازش ساخته شده
مشكل اينجاست كه در حين فرود و يا اوجگيري شانس جبران خطا و يا ايراد وجود نداره
به خصوص در مورد موتور و بالچه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز فکر می کنم دوستمون داشت راجب سانحه ی لندن صحبت می کرد! در هر حال من فکر نمی کنم همه ی خلبان ها طی چند هفته اخیر ناشی شده باشند!! خلبان ترک هم مسلماً اولین بارش نبوده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا اول از دلایل فنی سقوط اطلاع 100 درصد کسب کنید بعد کمپانی سازنده رو زیر سؤال ببرید .

بوئینگ 737 بیش از 40 ساله که داره در این عرصه کار می کنه و به قدری خوب قابلیت هاش رو ثابت کرده که حتی ناسا هم از این هواپیما در حال استفاده کردنه .

حالا این هواپیما افتاده دلیل نقص این هواپیما نمی شه .

حالا اگر یه خودروی سمند ترمزش ببره دلیل این می شه که این خودرو بره پی کارش و بدرد بوق زدن می خوره ؟؟؟!؟!؟!؟ :lol:

همه ی سقوط ها هم به خاطر نقص فنی هواپیما نیست . شما از کجا می دونی مشکل از خلبانان نبوده ؟

[quote]هرچند روز یکبار یک بوئینگ سقوط می کنه [/quote]

همشهری عزیز icon_cheesygrin

این دلیل نمی شه که بگیم هواپیما های بوئینگ هواپیما های نامناسبی هستند . تا حالا بیش از 6 هزار فروند از این هواپیما ساخته شده و نه تنها در خطوط هوایی بلکه در خطوط نظامی و ارتشی هم در حال تردد هست . حالا این هواپیما در بین 6 هزار فروند یک فروند سقوط کرده امر کاملا عادی هست . البته نا گفته نماند که این هواپیما هم سوانح کمی هم نداشته ولی خوب این دلیل مناسبی برای انکار ویژگی های خاص این هواپیما نیست .

___________________________________________________-

ماده واحده :

این هواپیما اولین بارش نیست که به 3 تکه تقسیم شده و قبلا هم اگر یادتون باشه دو سال پیش در چین هم یک بوئینگ 737 به سه تکه تقسیم شد که فکر کنم اون هم به دلیل سقوطش بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از هادی جان
پس اون ایر باس بود!

درست می گی کرکس جان عزیز
بهرحال سقوط هم خودش عامل تکامل هست!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان طبق آخرين اخبار هرسه نفر كادر اصلي پرواز ( خلبان ؛ كمك خلبان ؛ مهندس پرواز )
كشته شدن كه خلبان هواپيما آمريكايي بودن در كل بين 5 الي 10 امريكايي فعلا در اين هواپيما كشته شدن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان،

این هواپیمای بیچاره مشکل سوخت پیدا کرده، نه اینکه سوخت نداشته، یعنی اینکه سوخت به موتور نمی رسیده.

و خلبان با تجربه آن، هواپیما را بر روی دم فرود آورده و به همین خاطر هواپیما دو سه تکه شده.

اگر با دماغه فرود می آمد، تلفات بیشتری میداد.

و چون سوخت به موتورها نمی رسیده، هواپیما آتش نگرفته !

[color=blue]اما دوستان، من در این عجبم که چرا رسانه های ایران و حتی تو این سایت، کوچکترین اشاره به ناموفق ماندن آمریکا در [b]در مدار قرار دادن [/b]ماهواره خود در همین چند روز پیش نشد !!!

حتی این دوست عزیزمون هم ( [b]آقای لیچ [/b]) سر و صدا راه نینداخت که آی فلان و بهمان بیایید ببیندید ایران توانست و آمریکا نتوانستicon_cheesygrin [/color]

البته من از عضو های قدیمی هستم و کما بیش با دوستان آشنا هستم وخدمت یکا یک دوستان ارادت دارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوست عزيز خوش آمدين به سايت ميليتاري :lol:
اگر مي تواني بيشتر توضيح بده
من خودم اطلاعات زيادي تو سايتاي ديگه پيدا نكردم icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برج مراقبت باعث سقوط هواپيماي تركيش اير شد

خبرگزاري فارس: يكي از خلبان هاي با تجربه تركيه ادعا كرد مركز كنترل ترافيك هوايي و برج مراقبت عاملين اصلي سقوط هواپيماي خطوط هوايي تركيه در فرودگاه آمستردام هلند هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس روزنامه يني شفق تركيه با درج اين مطلب نوشت فوزي آلتون بولاك يكي از خلبانان ماهر تركيه ادعا كرد برج مراقبت فرودگاه آمستردام هلند خلبان هواپيماي ساقط شده تكيرداغ متعلق به خطوط هوايي تركيه را به اشتباه هدايت و جهت دهي كرده است.
وي افزود هلندي ها براي سرپوش گذاشتن روي اشتباه برج مراقبت مكالمات خلبان هواپيما و برج مراقبت را از بين برده اند.
اين خلبان با تجربه با اشاره به وضعيت ديد مناسب بر روي باند فرودگاه و نبود تندباد و هرگونه عامل محدود كننده ديگر قبل از نزديك شدن هواپيماي خطوط هوايي تركيه به باند فرودگاه آمستردام گفت دو دقيقه قبل از اين هواپيما يك فروند بوئينگ 777 در اين باند فرود آمده كه اين امر براي ايجاد ورتكس (گردباد) بر روي باند كافي است و هواپيماي ساقط شده در درون اين تلاطم توده هوا كنترل خود را از دست داده و سقوط كرده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8712091066

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
.

[align=center][size=18]Orbiting Carbon Observatory OCO[/size][/align]

سلام

ميخواستم این خبر را در قسمت اخبار قرار بدم ولی خیلی مودبانه بهم گفتند : برو خدا روزیت رو جای دیگه بهت بده، منهم اومدم اینجا icon_cheesygrin

[b]ناسا[/b] در روز سه شنبه، بیست و چهارم فوریه قصد داشت ماهواره ایی به مدار زمین بفرستد که مقدار گازهای گلخانه ایی را اندازه بگیرد و به زمین اطلاع دهد.

اما اندکی پس از پرواز این موشک، دماغه حامل ماهواره از موشک جدا نشد و موشک همراه ماهواره به اعماق اقیانوس سقوط کردند.

و تلاش برای پیدا کردن لاشه این موشک در اعماق اقیانوس همچنان ادامه دارد.

قبل از اینکه سر و صدا راه بیاندازید، بیایید اینهم منبعش :lol: :

[color=blue][url]http://www.nasa.gov/home/hqnews/2009/feb/HQ_09-039_OCO_failure.html[/url][/color]

اما در این یکی سایت ویدیوش را هم میتوانید ببینید. ( البته سایت به زبان فرانسوی است ولی ویدیوش به زبان انگلیسی )

[color=blue][url]http://www.lemonde.fr/planete/article/2009/02/24/la-mission-du-satellite-americain-charge-d-etudier-les-gaz-a-effet-de-serre-a-echoue_1159605_3244.html[/url][/color]

[b]با آرزوی پیروزی و شادکامی برای ایران و ایرانیان[/b]

.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب اینکه چیز عجیبی نیست . تا حالا ده ها ماهواره و موشک از طرف برترین قدرت های موشک سازی و ماهواره سازی جهان که روسیه و آمریکا هستند به فضا پرتاب شده که حتی یکیش من یادمه که در اقیانوس اطلس فرود اومد .

شاتل کلمبیا بدترین مثال از این اشکالات بود . در جلوی چشمان خود رئیس جمهور امریکا بار ها و بار ها چک شد ول یبا رفتن به فضا منفجر شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منکه نگفتم چیزه عجیبیه !

من گفتم [b]عجیبه که حرفی ازش نیست [/b]!

وقتی راجع به یه هواپیمای ناقابل، تاپیک ( به قول ایرانیها :-) باز میکنید، عجیبه که راجع به این موضوع سکوت میکنید icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center]شبکه خبري «سي.بي.اس» مدعي شد[/align]

[align=center][size=18]اطلاعات امنيتي بالگرد اختصاصي اوباما در دستان ايران[/size][/align]

يک شرکت کامپيوتري در آمريکا که در زمينه امنيت شبکه و اينترنت فعاليت مي‌کند، مدعي شده که ايران توانسته است با نفوذ به درون سيستم امنيتي بالگرد باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا، اطلاعات مهندسي و ارتباطاتي آن را به دست آورد.

سرويس بين‌الملل «تابناک» ـ يک شرکت کامپيوتري در آمريکا که در زمينه امنيت شبکه و اينترنت فعاليت مي‌کند، مدعي شده که ايران توانسته است با نفوذ به درون سيستم امنيتي بالگرد باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا، اطلاعات مهندسي و ارتباطاتي آن را به دست آورد.

شبکه خبري «سي.بي.اس» با طرح ادعاي بالا گزارش داد: با نفوذ در اين سيستم، اطلاعات نظامي به آدرس يک سايت ايراني انتقال داده شده است.
«باب بوبک» از کارخانه «سي.او.سي» مي‌گويد: آنان فايلي پيدا کرده‌اند که داراي اطلاعاتي درباره قطعات الکترونيک بالگرد اوباما بوده است.

کارخانه «تي ورسا» نيز که به صورت آنلاين، به اشتراک گذاردن فايل‌ها در شبکه اينترنت را رصد مي‌کند، بر اين باور است که اين انتقال، احتمالا به وسيله فايل شيرينگ انجام گرفته است.

گفتني است، به نظر مي‌رسد طرح چنين ادعايي در نگاه بدبينانه، مي‌تواند مسأله‌ساز باشد؛ زيرا رخدادهاي بعدي و احتمالي براي بالگرد رئيس‌جمهوري آمريکا، حتي به استناد همين خبر به ظاهر معمولي، متوجه يک ايراني خواهد شد. البته نکته ديگر اين است که اين شبکه خبري از سايت ايراني که اين اطلاعات برايش فرستاده شده، سخني نگفته است.

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=38861

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چقدر حرفه ای هستی تو دیگه!!
داشتم خبر رو ترجمه می کردم!!بزارم رو سایت!! icon_cheesygrin

اِ چه جالب این پست الکی 600 امین پست من شد!!! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.