hosseinvahdat

توهین به ایران این بار در ترکیه!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بچه ها یکم درمورد ترکیه قضاوت یک طرفانه نکنید من خودم بچه تبریزم وقوم خویشی ازآذربایجان وترکیه داریم والبته چندبار هم به ترکیه رفتم مردم ترکیه به غیراز سایر کشورهای همسایه با مردم ایران مهربانتر وخوشترند اما آنها چند گروه وحزبهایی دارند که هدفهای غیردینی ولایئک رودنبال میکنن شیعیان این کشورحتی تاچندسال اخیر نمیتوانستند مراسم عاشورا بگیرن تا برسه به کارهای غیره ما تمام این تاوانهایی که میدیم از روی دینی هست که بهش ایمان داریم یعنی ما از فلسطین ومظلموها از ته دل حمایت میکنیم حتی جنگ با ابر قدرتها رو به جان دل میخریم اما آنها یه روز سیاست بازی میکنن وروز دیگر باهم غذا میخورند من خودم موندم چه برسه به سیاست مداران کشور اگه دو رو باشیم دینمون اجازه نمیده (رسول خدا میفرماید منافق بدتر از کافراست) واگه تک روهم باشیم باید تاوان پس بدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هیچ ایرانی از اون فیلم هایی که شما نام بردید احساس افتخار نمیکنه بلکه فقط باعث سرافکندگی و شرمندگی ایرانی هستند . [/quote]

باز هم نظرم همانند شما نیست چرا که بیشتر روی موقعیت های و عملکرد انسان نوعی مانور دادند تا ایرانی بودن قضایا
ولی این که این فیلم ناراحت کننده است، بله موافقم

[quote]در آمریکا هیچ فیلم سیاه نما ساخته نمیشه و اونها بشدت بر ساختار و فیلم نامه و ساخت اثر هنری نظارت کامل دارن و هر چی که ساخته بشه در نهایت در جهت تایید فرهنگ آمریکایی هست حتی اگه انتقادی دارند و معضلی رو نشون میدن قصد سیاه نمایی وضع موجود کشورشون رو ندارن بلکه نقد هست و در جهت تقویت ساختارهای فرهنگی کشورشون و رفع نواقص کارشون هست[/quote]

کاش این جمله برای ما صادق بود

[quote]اما آثاری که در سینمای ایران تولید میشه اغلبشون اهانت به پیشینه و فرهنگ و ملیت کشورشون هست . اغلب سینماگرانم هیچ تعلق خاطری به کشورشون ندارن . اونها نه تنها اغلب هیچ واقعیتی رو بیا نمیکنن بلکه اغلب با بزرگ کردن بیش از اندازه واقعی برخی معضلات و آدرس غلط دادن باعث کجی و انحراف و اهانت بیشتر به فرهنگشون میشن .

مثالهایی که در مورد سریال ها زدید نمونه های بسیار خوبی هستن چون اونچه در کلید اسرار و حلالم کن به نمایش در اومد درش شما هیچ نوع نگرش با سوءنیت و ضد دین و یا فمینیستی و اهانت به فرهنگ خودی مشاهده نمیکنید بلکه در جهت تقویت حس شرقی و فرهنگ بومی و حتی دینی هستند اما آثاری که در کشور خودمون ساخته میشن حتی اونهایی که با جنبه مثبت ساخته میشن بدون استثنا دارای رگه های بسیار قوی فمینیستی هستن و رگه های پنهان سکولار در همه اونها نهفته هست و با اهانت های شدید و پی در پی به مردان و پداران و نمایش سوپر من های زن و نمایش زن های فوق بشری و مردهای فوق العاده ضعیف و ترسو و گریه کن و ذاتا بد و خبیث و عامل هر نوع بدبختی و کجی و انحراف و ... و نیز برخورد و تقابل میان خانواده ها و نمایش خانواده های از هم پاشیده بگونه ای که هیچ نوع خانواده سالمی شما مشاهده نمیکنید و جامعه ای دروغگو و دزد و شارلاتان و مادیگرا و منحرف حقه باز و زیرآب زن و ...که همگی غیر واقعی هستند روی اعصاب هر بیننده ای راه میرن و باعث انزجار بیننده حتی بیننده زن میشن .

این نوع آثار که در ایران همه گیر در همه هستند نشان دهنده بیماری غیر قابل علاج و سرطانی روشنفکری در ایران هست . و آثارسینمایی که شما ازشون دفاع کردید علاوه بر داشتن ضعف های نامبرده فوق به مراتب دارای ضعف های شدیدتر و اهانت بارتری هستند و بعلاوه جنبه سکولار و ضدیت اونها با دین کاملا آشکار هست . [/quote]

من نمیگم روشنفکری ، میگم تفکر شعاری
متاسفانه در اکثر فیلم های ایرانی شعار به شدت دیده می شود
آدم های یا سفید اند یا سیاه
برای مثال سریال کلید اسرار یا حلالم کن در مورد آدم های خاکستری بحث می کردند
آدم هایی مثل من و شما، و بدون شعار و با تکیه بر عمق انسانیت هر انسان ( چه غربی چه شرقی، چه ایرانی و چه خارجی)
در صورتی که آدم ها در فیلم های ما اکثرا حالت مصنوعی دارند
من خودم در سریال "نابرده رنج" بوی انسان خاکستری را دوباره شنیدم که آخر سریال دوباره مصنوعی شدند

اما بحث سکولار و فمینیست و نمایش های غیر واقعی گفتین
یک نکته دارد این که ما دارای سه نسل با افکار متفاوت هستیم که همدیگر را درک نمی کنند و تفکراتی یکسان ندارد
از سویی در جامعه ما کاری در بازشناسی جامعه انجام نشده است
در جامعه ما افرادی جامعه را جامعه سال 57 تصور می کنند
عده ای جامعه را همچون غربی تصور می کنند
و عده ای ایده آل می نگرند که همه مخالف جامعه امروز ماست

پدران و مادران ما در خانواده هایی بودن که اولیا در صورت غلط گفتن باز حرفشان حرف آخر بود
از سویی دیگر بچه ها در دنیایی هستند که می گوید هر انسان می بایست سرنوشت خودش را خودش تعیین کند
از آن سو جامعه مدام درصدد انکار مشکلات خود است و بجای درمان و رفع آنها مدام انکار می شود
برای مثال اعتیاد، ایدز مدام در کشور ما انکار می شد و حالا تازه مسئولان فهمیده اند که با آموزش و نشان دادن مشکلات و رفع آنها می شود در مقابل این معضلات مقاومت رفع کرد
و درصدد رفع بر آمد
این ها همه باعث می شود خانواده های ما دچار مشکلاتی شوند که همه ناشی از [b]عدم شناخت خود، خواسته های خود و محیط اطراف[/b] است

[quote]بچه ها یکم درمورد ترکیه قضاوت یک طرفانه نکنید من خودم بچه تبریزم وقوم خویشی ازآذربایجان وترکیه داریم والبته چندبار هم به ترکیه رفتم مردم ترکیه به غیراز سایر کشورهای همسایه با مردم ایران مهربانتر وخوشترند اما آنها چند گروه وحزبهایی دارند که هدفهای غیردینی ولایئک رودنبال میکنن شیعیان این کشورحتی تاچندسال اخیر نمیتوانستند مراسم عاشورا بگیرن تا برسه به کارهای غیره ما تمام این تاوانهایی که میدیم از روی دینی هست که بهش ایمان داریم یعنی ما از فلسطین ومظلموها از ته دل حمایت میکنیم حتی جنگ با ابر قدرتها رو به جان دل میخریم اما آنها یه روز سیاست بازی میکنن وروز دیگر باهم غذا میخورند من خودم موندم چه برسه به سیاست مداران کشور اگه دو رو باشیم دینمون اجازه نمیده (رسول خدا میفرماید منافق بدتر از کافراست) واگه تک روهم باشیم باید تاوان پس بدیم.[/quote]

اصلا بحث توهین به ترک ها و دیگران نیست
بحث سر عدم شناخت خود و نمایش خود در سطح جهانی است
اگر ما خود را در سطح جهانی خوب معرفی می کردیم دیگر این مشکلات پدید نمی آمد یا اگر می آمد خود به خود از بین می رفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینکه فکر میکنید اون فیلم ها درباره انسان نوعی بودند من موندم شما از کجا به چنین نتیجه عجیبی رسیدید ! ! ! فکر میکنم که اصلا پیام فیلم رو نگرفتید

در مورد صحبت کلیشه ای انسان های سفید و سیاه و خاکستری نظری ندارم چون اونو فرار از مسولیت میدونم و مجوز ضمنی برای ارتکاب هر کاری

هنر و سینما مثل یک دانشگاه برای انتقال مفاهیمه و اگه ازش درست استفاده بشه برای تهذیب هست

اما اونچه که ازش استفاده میشه برای فریب و واژگونی اخلاق و ارزش و حقیقت هست و کسی که ازش اینجور استفاده میکنه حتما خودش دارای ضمیری جاهل ، واژگونه و فاسد هست

و دیگر هیچ .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اینکه فکر میکنید اون فیلم ها درباره انسان نوعی بودند من موندم شما از کجا به چنین نتیجه عجیبی رسیدید ! ! ! فکر میکنم که اصلا پیام فیلم رو نگرفتید [/quote]

بحث فطرت انسان ها است. برای همه مردم ربا، دروغ، خوردن مال یتیم، ظلم، دزدی، تهمت و .... بد است
فرقی نمی کند شما آمریکایی باشد یا ایرانی یا چینی یا روس یا اروپایی به هر حال وجدان و فطرت انسان، او را میل به کمک به هم نوع می کند
برای مثال یک نفر غرق می شود فرقی نمی کند چه دینی داری یا اهل کدام دسته ای اگر شنا بلدی می پری و کمک می کنی
این فطرت انسان دوستی است
صندوق صدقه مخصوص ایران نیست در خود آمریکا کلی موسسه خیریه است که غذا به فقرا می دهد و خیلی ها داوطلبانه کمک می کنند
حلالم کن یا کلید اسرار می گفت انسانی ظلمی کرد و خدا در دنیا جوابش را داد یا کمکی در وقت نیاز به کسی کرد و سال ها بعد به جلویش آمد
مثالی که همه مردم دنیا قبول دارند این است که[b] از هر دست بدی از همان دست می گیری[/b]

[quote]در مورد صحبت کلیشه ای انسان های سفید و سیاه و خاکستری نظری ندارم چون اونو فرار از مسولیت میدونم و مجوز ضمنی برای ارتکاب هر کاری [/quote]

انسان خاکستری انسان های جامعه و معمول اند
برای مثال خودم را می گم نماز می خوانم روزه هم می گیرم اما بشرم و خطا می کنم دانسته یا ندانسته ، به کسی ظلم می کنم یا دروغی میگم یا کار خطایی می کنم
گاهی درصدد جبران می آیم گاهی بدتر می کنم
نه آدم مطلقا خوبی چون معصوم هستم نه چون شیطان آدم مطلق بدی هستم
در فیلم هم همین است آدم خاکستری آدم مطلق نیست آدمی است که هم خوب است هم بد، وجدان دارد و او را سرزنش می کند و مدام شیطان سعی در گمراهی اش دارد
همین آدم های پیرامون شما اکثرا آدم های خاکستری اند
کی هست که ادعا کند که هیچ کار بدی نکرده یا هیچ کار خوبی نکرده است
گاهی به گربه خیابانمون غذا می دیم گاهی دنبال گربه می افتیم

-----------------------
متاسفانه یا خوشبختانه انسان ها در شرایط ناراحت کننده احساس هم نوعیشان اوج می گیرد
برای مثال وقتی یک پدر یا مادر برای بچه اش به هر دری می زند احساس هم دردی دیگر انسان ها را بر می انگیزد
شاید این یکی از علت هایی باشد که فیلم های ناراحت کننده از ایران بیشتر تو بورس بودند و بیشتر جایزه می گرفتند
یادم هست یکی از منتقدین سینمایی ایتالیا گفت در حین فیلم جدایی نادر از سیمین گریه کردم
این حس هم نوع پنداری است

در مورد فیلم هایی که در ایران ساخته می شود می توان هزار مثال از خانواده های امروز آورد اما پرداخت ها اصلا خوب نبوده و نتیجه گیری به بدترین وجه شکل گرفته است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما که هیچ ولی مردم ترکیه خوب بی بخار شدن اگر نبود خون شهدا من حتی به اینجور چیزا فکر هم نمیکردم اما 300000 شهید رو نمیتونم فراموش کنم خدایا چه برسر این ملت اومده جوونهای مارو ببین که میرن ترکیه برای ..... و از اون بدتر واردات ما از ترکیه سیاست لجن گونه ترکیه که انگلیس میخاد پیشش لنگ بندازه ما یا باید با امریکا یکی بشیم که همانا خیانت به خون شهداست و ملتی که خیانت کنند نمونش میشه عراق و راه دوم رسیدن به اون قدرت علمی و غیره هستش که یارای مقابله با مارو نداشته باشند اما این مهم باید با همراستا شدن همه مردم بدست اورد
که نه شرایط ... هست ونه من تو این جوونا که خودم جروشون هستم نمیبینم فساد همه جارو برداشته تورم بیداد میکنه فشار دشمنانبه این ملت هر روز بیشتر میشه اگر مدیریت درستی نباشه زیر این فشار میشکنه سکه شد فلان قدر دانشگاها فقط برای مدرک هستش پارتی بازی بیدا میکنه جونها از همه چی زده شدن امید به اینده کم شده عزاداری برای امام حسین شده زنک تفریح بین گنا های بعضی و برای بعضی دیگر ...... یکی رو مشناختم چند ماه پیش با 2 ملیون دارایی رفت یه کشور اقامت گرفت راستی بگم اهل فسق فجور هم نبود بچه مزهبی بود اما رفت اما رفت خدایا به ما کمک کن خود جامعه میهن و تمام دنیا را برای ظهور و استقرار دولت عشق اماده کنیم خدایا ما به خون شهدایمان پایبندیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.