SAEID

پیشینه خوب آمریکا در روابط با ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ياد بگيريم كه مسئولانه و بي طرفانه قضاوت كنيم ، هم من و هم شما .

واقعا درست گفتي آقا پرويز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پرویز جان بله درسته ولی منظور شما از بیان این مطالب چیست؟ گویا از وزیر نفت هم بیشتر اطلاعات دارید! صدور انقلاب چه ربطی به زور دارد؟ شما فقط یک مورد مثال بزن که طی 28 سال گذشته ما خواسته باشیم با زور انقلاب را صادر کنیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر كردي دليل اصلي شروع جنگ چي بود آيا فكر كردي واقعا هرچي ميگن درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درست صدام رو تحريك كردن ولي با چي ما دايما مي گفتيم ما مي خواهيم كربلا و قدس رو آزاد كنيم :| :| icon_cool فرض كن يكي بگه من مي خوام تهران رو آزاد كنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه فكر ميكني كه اين حرف اينقدر اهميت نداره به اين توجه كن كه از وقتي كه احمدي نژاد سياست هاي ضد اسراييلي خودش رو اعلام كرده تعداد بيانيه ها و تحريمها عليه ايران چقدر زياد شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعيد ، نميخوام بحث بسوئي منحرف بشه كه فرياد واي سياسي شد بلند بشه ، ولي بفرمائيد تحريك اقليت شيعه در كشورهاي ديگه ، آموزش و ارسال اسلحه براي اين گروهها ، راه انداختن نا آرامي هاي سياسي در كشورهاي همجوار رو شما چه ميناميد ، چرا وقتي نظام خودش به اين امر معترفه و حتا در اهداف تعين شده براي سپاه قدس علنا آمده كه ديگه جاي انكار نداره ، ارسال سلاح توسط كاروان حجاج به عربستان كه به جنجالي سياسي مبدل شد رو مگر آز ياد برديد ، مسلما اين اسلحه ها براي برپائي جشن چهارشنبه سوري نبود ، صد ها نوشته سخنراني و بيانيه در اين مورد وجود داره ، سخنراني اين فرد كه فكر ميكنم عباسي باشه رو تمام دنيا ديدند و شنيدند ، اگر وقت نداشتيد نگاه كنيد در يو توب پره ، من نميفهمم مگر چنين چيزي قابل انكاره كه شما از من مدرك ميخواهيد ، عوامل ما هم درهمه اين كشور ها شناخته شده اند ، حكمتيار در افغانستان ، فضل اله و نصراله در لبنان ، در بحرين هم يكي هست كه احتمالا شما اسمش رو ميدونيد ، در عراق ، در عربستان ،در افريقا بخصوص در سودان كه حظور علني داريم ، نكنه بدر خواست مردم افغانستان بوده كه حكمتيار با پرتاب بيست هزار راكت كابل رو ويران كرد ، آرزو ميكنم شما سفر آزادي به خارج داشته باشيد و از مردم اين كشورها نظرشون رو در باره اين عوامل و ايران بپرسيد ، مطمعنم كه يكه خواهيد خورد ، پسر من با يك دانشجوي شيعه لبناني در دانشگاه فني مونيخ همكلاسه ، من با اين جوان زياد صحبت كردم ، فكر نكنيد اين جوان شب تا صبح در ديسكوتك ها و بارهاي مونيخ در راهه ، جواني است بسيار معتقد و مومن ، نمازش دير نميشه و مسلماني است به معني واقعي خالص و مخلص ، بيشتر مردم لبنان و از جمله شيعيان علارقم سرمايه گذاري هنگفت جمهوري اسلامي در لبنان ، اصلا نظر خوبي بما ندارند و خودشان را قربانيان بازيهاي سياسي ما ميدانند ، اينها معتقدند كه حل اختلافات اعراب و اسرائيل در گروي اهداف سياسي ايرانه ، معني اين حرف اينه كه بدون دخالت ايران اعراب و اسرا ئيل سالها پيش به يك راه حل سياسي ميرسيدند ، در و ديوار منطقه شيعه نشين بيروت پر از علائم سپاه پاسداران و رهبران جمهوري اسلامي است ، فكر ميكنيد در بلند مدت اين براي ما هزينه نخواهد داشت ، لبنان يك كشور كثير المذهب و كثير المله است ، مسيحيان ، دروزي ها و سايرين چه ميگويند وقتي پايتخت كشورشان پر از پوستر مقامات سياسي يك كشور ديگر است ؟ شما خودتان چه احساسي داشتيد اگر سرتاسر بلوچستان پر از عكسهاي مشرف بود ، همان حق ميهن دوستي كه براي خودتان قائليد براي ديگران هم قائل باشيد ، بهر حال مسئله صدور انقلاب حتي بزور واقعيتي است كه انكار شما عوضش نميكند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد رضاخان با شما موافقم.بايد ميومد و قاجاريهاي ... رو نابود مي كرد و وضع ايران رو تغيير ميداد.ولي با دين مردم نبايد در افتاد. در مورد محمد رضا كه واقعا يك سياستمدار (بند باز) بود با شما موافقم :| با فروختن ناموس ايران به غربيها و اجراي كاپيتولاسيون(كه رضاخان هرگز ان را قبول نكرد) و فروش نفت زير قيمت خدمت بزرگي به ايران كرد.اگر شما كه هم اندازه ي جد ما سن داريد كمي از تهران خارج ميشديد و به روستاها سري ميزديد ميفهميديد كه پول نفت توي جيب چه كساني ميره.پدر بزرگ من در يك قدمي وزارت بود اگر اسمش رو هم بخواهيد براتون ميفرستم شايد بشناسيد.نميدونيد چه چيزهايي تعريف ميكنه.با اينكه به خاطر كار در رژيم گذشته حقوق اونو قطع كردند از گفتن واقعيت در مورد هر دو رژيم هيچ ترسي نداره.از بين بردن كردهاي شورشي چپي در زمان محمدرضا و سكوت غربيها در ان زمان و فشارهايي كه امروز به خاطر تكرار همان كار به ما وارد ميكنند مثال خوبي براي نوع دوستي غربيها ميتواند باشد.فكر ميكنم اقا پرويز كه با اونها ارتباط دارند بهتر اونها رو بشناسند.چرا امروز به كشورهاي عربي كه در اونها زنها حتي حق اتومبيلراني هم ندارند هيچ فشاري نمياورند؟ ارتش قدرتمند ما هم در حمله ي نيروها ي راس الخيمه يك كشته داد و هيچ عربي را از بين نبرد.هدف قراردادن مردم در كوچه و خيابان هنري نيست وگر نه ارتش باتيستا و پينوشه خيلي از ارتش محمدرضا قويتر بودند.ساختن ورزشگاه و چند مجسمه و برگزاري چند جشن گران قيمت و مراسم كاملا هنري شيراز( كه تاثير مهمي بر فرهنگ برخي افراد گذاشته) كار برجسته اي نيست. همين مردك بود كه باعث نابودي فرهنگ و هنر ايراني شد(اگه اسلامو تخفيف بديم) ميتوانيد موسيقي ايران در زمان رضاخان و پسرش را مقايسه كنيد. ----------------------- اگر فكر ميكنيد صدام به خاطر حرفهاي ما به ايران حمله كرد بايد به چند نكته توجه كنيد. 1-صدام با ايران پهلوي هم مشكل مرزي داشت. 2-ما از ابتداي انقلاب شعار ازادي كربلا را نميداديم(ولي ازادي قدس خير). ---------------------- به نظر من هم ما نبايد وكيل مردم بعضا بي عرضه ي عرب باشيم.چند روز پيش در تلويزيون يك پيرزن فلسطيني بعد از اينكه ماجراي فرار خانواده اش از فلسطين را تعريف كرد با وقاحت تمام گفت : پس اين مسلمانان كجا هستند كه ما رو به سرزمينمون برگردونند؟ يعني ما بايد به خاطر بيعرضگي چند عرب ملت ايران را به جنگي وارد كنيم كه پايان خوبي ندارد.اقايان با وضعي كه امروز ديده ميشود ازادسازي قدس فقط از دست خود امام زمان(عج) برميايد و بس. ولي به حزب الله كمك ميكنيم تا چشم بعضيها از كاسه بيرون بياد. -------------------- روسها هم مثل امريكاييها و كلا بقيه ي اجانب غير قابل اعتماد هستند ولي علت اينكه در حد كمكهاي نظامي به هند به ما كمك نميكنند تحريمهاي ماست.اگر ما موفق به برقراري رابطه با امريكا شويم حداقل از خطر روز افزون جنگ و محدوديتهاي تجاري خلاص ميشويم.و ميتوانيم با ازادي عمل بيشتري به فعاليت مشترك نظامي با غرب و شرق دست بزنيم. بايد از تجربه ي ديگران استفاده كنيم تا راه رفته را دوباره نرويم.متاسفانه راههاي رفته ي زيادي را رفته ايم.مثلا به پيشرفت نظامي چين توجه كنيد: چين در دهه ي 60 سلاح دهه ي 60 را كپي ميكرد و در دهه ي 70 سلاح همان دوره را.و امروز هم كه توانايي توليد سلاحهاي كاملا داخلي را دارد.ولي ما با توليد تانك T-62 و هليكوپتر COBRA و هواپيماهاي دهه هاي 70/60 (با نام جديد) تنها سرمايه را دور ميريزيم. در حالي كه سلاحهاي غربي قديمي ميسازيم سلاحهاي قديميتر شرقي هم مونتاژ ميكنيم.تصويري از رزمايش ارتش در اختيار دارم كه در ان 4 سرباز در حال پريدن از وانت تويوتاي ارتش هستند.يكي از انها RPG-7 يكي G-3 A-3 ديگري AK-47 و اخري MG-3 در دست دارند.اين يك فاجعه است.سربازان عادي ارتش ما به اندازه ي شورشيان افريقايي تسليحات حمل ميكنند.از بسياري امكانات نظامي قديمي هم در ارتش خبري نيست. ببخشيد كه از موضوع خارج شدم.اگر مايليد در مورد قدرت نظامي ايران صحبت كنيم به قسمت G-3 بولپاپ در سلاحهاي انفرادي رفته و نظر دهيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سالار جان چرا شما فقط یک کلمه من رو بهش تکیه می کنی؟
من که به صورت واضح از استفاده از بقیه کشورها هم حرف زده بودم icon_cool درضمن معیارهای بردگی در دوران امروز به صورت تازه ای در آمده و دیگر خبری از زنجیر و حلقه نیست. از چیزهای دیگری استفاده می کنند که نه جسم ما بلکه روح ما رو به بردگی می کشند و این صد پله از قبلی بد تره.

يعني ما بايد به خاطر بيعرضگي چند عرب ملت ايران را به جنگي وارد كنيم كه پايان خوبي ندارد.اقايان با وضعي كه امروز ديده ميشود ازادسازي قدس فقط از دست خود امام زمان(عج) برميايد و بس.

انشاء الله به زودی :|

ولي به حزب الله كمك ميكنيم تا چشم بعضيها از كاسه بيرون بياد.

این رو با حال اومدی :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان يك مساله كاملا مشخص است كشوري كه آنقدر پول و قدرت و عرضه !! دارد كه ده ها هزار نيرو از آن طرف دنيا به حركت در مي آورد و در كمتر از دو هفته يك كشور را اشغال مي كند بايد تحمل چند حمله مثلا تروريستي را هم داشته باشد. (البته تروريسم به تعبير آمريكايي ها) و مطمن باشيد برايش مهم نيست كه چند سرباز يا تانك از دست مي دهد چون در عوض به اهداف مهمتري دست پيدا مي كند. كشوري مثل ايران بايد از منافعش دفاع كند حالا چطور دفاع كند جاي بحث دارد اين دفاع ممكن است با وارد شدن به حياط خلوت آمريكا در آمريكاي جنوبي اتفاق بيافتد يا با جاسوسي و ارسال سلاح به مردم عراق براي دفاع از خودشان و ناموسشان :| ايران با آمريكا مي تواند بهتر از اين تعامل داشته باشد. واقعيت اين است الان كساني كه يك عمر فرياد مرگ بر آمريكا سر مي دادند و كساني را كه مي خواستند پاي مذاكره با آمريكا را باز كنند متهم به وطن فروشي مي كردند به وضعيتي رسيده اند كه خود مي بينند چاره اي جز مذاكره با آمريكا نيست مساله اي كه خود آمريكا هم به اين نتيجه رسيده است و اگر نباشد فشار لابي صهيونيزم در آمريكا و تندروهايي مثل چني و ... كه دم از جنگ مي زنند اين اتفاق دور از ذهن نيست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب Reichsmarschall ( ميبخشي دوست من ، Reichsmarschall درست تره )
اگر منظور شما نوشته هاي من بود لازمه توضيحي بدم ، اولا من متوجه اين كنايه شما نشدم ( فكر ميكنم اقا پرويز كه با اونها ارتباط دارند بهتر اونها رو بشناسند ) شايد هم بي نظر گفته باشيد ، ثانيا من اين نكته كه ( رضا شاه و پسرش با دين مردم در افتادند ) و يا ( اسلام رو از بين بردند ) رو زياد ديدم ، ببين دوست من در گذشته اين تاكتيك كه ( هدف وسيله را توجيح ميكند ) تنها از جانب كمونيست ها مورد استفاده قرار نميگرفت ، مذهبيون بارها و بارها از اين تاكتيك بر عليه حكومت سابق سود بردند كه بي رحمانه ترينش جنايت سينما ركس آبادان بود ، سالها قبل از انقلاب دولت براي صرفه جوئي در مصرف انرژي با استفاده از تجربيات اروپائي ها اقدام به تغيير ساعات در زمستان و تابستان كرد ، بسياري از روحانيوني كه امروز دستي در حكومت دارند با تحريك بازاريان اقدام به تعطيل بازار كرده و با اين اقدام مخالفت كردند ، روي منابر ميگفتند كه شاه ساعات رو تغيير داده كه نماز خواندن مردم بهم بخوره و اين يعني ضديت با اسلام ولي بعد از انقلاب ديديم كه پس از چند سال اين تغيير ساعات تابستاني و زمستاني دو باره برقرار شد ، البته آقاي احمدي نژاد هم دوباره ياد قديم افتاد و دو باره با اين تغيير مخالفت كرد و حال ميبينيم كه متوجه شده اند كه اين كار ضروري است و بنفع كشور كه در نتيجه در آينده تغيير ساعات قانوني خواهد شد ، ماجرائي را كه تعريف ميكنم از پدرتان بپرسيد حتما بخاطر دارند ، زماني كه ما دبستاني بوديم در تمام ماه رمضان تا افطار هيچ گونه موسيقي اي از راديو پخش نميشد ، چون ميدانستند كه در صورت پخش موسيقي فرياد يا اسلاما بهوا بلند خواهد شد و مملكت بهم ميريزد ، پس از چند سال راديو پيش از ظهر ها بمدت دوساعت راديوي كشورهاي عربي مسلمان مانند مصر ، اردن ، عربستان و مراكش را رله ميكرد و گوينده هر ده دقيقه اعلام ميكرد ( شنوندگان عزيز برنامه اي را كه ميشنويد مستقيما مثلا از راديو قاهره رله ميشود ) كه به اين مردم حالي كنند كه كاتوليك تر از پاپ نشوند و وقتي كشورهاي عربي مسلمان تمام روز موسيقي دارند چنين اقدامي از سوي راديو ايران مبارزه با اسلام نيست و در آخر دوست من سازندگي در گذشته به چند تا مجسمه و ورزشگاه محدود نميشد ، اين كمي بي انصافي است ، ميدونيد تا چند سال قبل از انقلاب ايران چقدر از بابت فروش نفت گيرش ميامد ، آيا ميدونيد كه در آمد ايران از فروش نفت بعد از انقلاب تا امروز بسيار بيشتر از پولي است كه كشور از زمان كشف نفت توسط دارسي تا انقلاب از نفت عايدش شده ، مذهب هميشه براي كسب قدرت مورد سوء استفاده قرار گرفته ، آيا ميدونيد كه بخش اعظم روحانيون قبل از انقلاب از مخالفين فعال راكتور بوشهر و انرژي اتمي بودند ، بنده با چشم خودم ديدم كه گروهي از مردم بوشهر به رهبري چند روحاني چند روزي قبل از پيروزي انقلاب چه بلائي بسر بعضي از تاسيسات بوشهر آوردند ، در شيراز جلوي چشم مردم گروهي به خانه هاي بهائيان در اطراف آرامگاه سعدي حمله كردند ، ما ميديديم كه يخچال ، آب گرم كن و حتي در و پنجره اين خانه ها روي كول مردمه و دارند اين خانه ها را غارت ميكنند و گروهي هم با قلم و سطل رنگ مشغول نوشتن اين جملات روي در و ديوار هستند ( اين سند جنايت ساواك است ، بنا براين براي چنين اظهار نظر هائي كمي احتياط كنيد چون هنوز هم هدف وسيله را توجيح ميكند ! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من اقا پرويز 1-بنده اطلاعي از زبان الماني ندارم و اين اسم هم به انگليسي نوشته شده. 2-از اون جمله هم منظوري نداشتم و اگر توهين به نظر مياد پاكش ميكنم. 3-با ( هدف وسيله را توجيح ميكند ) كاملا موافقم. 4-متاسفانه اقدامات ناشايست برخي روحانيون يا روحاني نمايان بعد از انقلاب باعث بي اعتمادي مردم(نه تمام انها) به اين لباس شده.حال انكه در هر قشري خوب و بد وجود دارد. ولي عيب پاكان زود بر مردم هويدا ميشود---------مويي اندر شير خالص زود پيدا ميشود 5-در مورد مشاهدات شما از غارت اموال بهاييان بنده اصلا براي بهاييان متاسف نيستم ولي براي مردمي كه اموال ديگري را به نام دين خدا غارت ميكنند متاسفم.يادمان نرود حضرت علي(ع) درباره ي زني يهودي كه ماموران حكومتي در مملكت اسلام جواهراتش را به زور گرفته بودند چه فرمودند.ولي بهاييان جزو اهل كتاب نيستند. 6-در مورد جنايات ساواك هيچ شكي ندارم.چون عموي خودم مدتي در زندان كميته ي مشترك زنداني بود و شكنجه ميشد.نميگويم الان هيچ شكنجه و زنداني نيست.چون يك كشور را بايد با قدرت اداره كرد.ولي بايد توجه كنيد كه وقتي دانشجويان (بخوانيد اراذل و اوباش) با وقاحت در مقابل پليس مي ايستند و با انها درگير ميشوند تمام غربيها فرياد دموكراسي سر ميدهند ولي در زمان محمدرضا هيچ ايرادي به جنايات رژيم نميگرفتند. 7-در مورد بعضي تندرويهاي كوركورانه و متحجراته در اول انقلاب تا حدي با شما موافقم.ولي همين تندرويها و اعدامهاست كه به يك انقلاب قدرت ميدهد.البته شاهي كه امريكاييها او را جاي پدرش بگذارند به اين چيزها(در ابتدا) نياز ندارد.هيچ كس امروز به جنايات انقلابيون فرانسه ايراد نميگيرد (وحتي ان را ميستايند) ولي از انقلاب روسيه و چين چه بدگوييها كه نميكنند.چرا؟ چون به عقيده ي انان هرچه از غرب دور شويم به خشونت و وحشيگري نزديك شده ايم. 8-كارهاي رضاخان به جز در افتادن با دين را قبول دارم.او بر عكس پسر مفلوكش يك مرد خودساخته بود. اميدوارم هر دوي ما منطقي تر با هم روبرو شويم.اگر مايليد PM بفرستيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس از چند سال راديو پيش از ظهر ها بمدت دوساعت راديوي كشورهاي عربي مسلمان مانند مصر ، اردن ، عربستان و مراكش را رله ميكرد و گوينده هر ده دقيقه اعلام ميكرد ( شنوندگان عزيز برنامه اي را كه ميشنويد مستقيما مثلا از راديو قاهره رله ميشود ) كه به اين مردم حالي كنند كه كاتوليك تر از پاپ نشوند و وقتي كشورهاي عربي مسلمان تمام روز موسيقي دارند چنين اقدامي از سوي راديو ايران مبارزه با اسلام نيست

جناب پرویز خان یک جوری از مسلمانی مصر ، اردن ، عربستان و مراكش صحبت می کنید که انگار این جماعت آخر تقوا و پرهیزکاریند. مسلمانی که در برابر ظلم به دیگر مسلمانان سکوت کند ایمانش به درد عمه اش می خورد پس لطفا دین خدا را با این چنین مسلمانانی قیاس نفرمائید. در ضمن برای رفع این مشکل از پایه باید یادآوری کنم که فلسفه روزه تزکیه نفس است نه فقط گرسنگی و تشنگی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد محمد رضا كه واقعا يك سياستمدار (بند باز) بود با شما موافقم با فروختن ناموس ايران به غربيها و اجراي كاپيتولاسيون(كه رضاخان هرگز ان را قبول نكرد) و فروش نفت زير قيمت خدمت

بزرگي به ايران كرد

در مورد ناموس يه سري به امارات بزن نزديك خيلي ها رفتن يا نه ساعت 12 شب تا بيرون برو

نفت هم كه وضعيتش الان معلومه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد محمد رضا كه واقعا يك سياستمدار (بند باز) بود با شما موافقم با فروختن ناموس ايران به غربيها و اجراي كاپيتولاسيون(كه رضاخان هرگز ان را قبول نكرد) و فروش نفت زير قيمت خدمت

بزرگي به ايران كرد

در مورد ناموس يه سري به امارات بزن نزديك خيلي ها رفتن يا نه ساعت 12 شب تا بيرون برو

اصلا ربطی به موضوع بحث نداشت. اگر کسی گناه گذشتگان را مرتکب شد مسئولیت گناه از دوش گذشتگان پاک نمیشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم اصلا نگفتم پاك ميشود فقط گفتم حالا هم كار چنداني براي اين كشور نمي شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بزرگي به ايران كرد

جملات زیر از کتاب جناب علم یا غار شاه است.خودتان قضاوت کنید!

در ص ۱۵۶ کتاب خاطرات علم آمده، عربها شرابخوار نبودند اما جناب علم کمال عنایت را برای در اختیار گذاشتن دختران ایرانی برای آنها داشت. زمانی که سلطان قابوس آمد و رفت شاه از علم پرسید: در این دو شبه خوش گذرانی چه کرد؟ عرض کردم:‌ هر شبی چهار پنج خانم در اختیارش بود (در خارج کاخ) اما چه کرد نمی‌دانم. فرمودند: تازه داماد احیانا ناخوش نشود. عرض کردم: خیر دخترهای ایرانی تمیز شده‌اند و او هم خیلی آنها را دوست دارد .

واقعن اسف بار بوده! ببینید خیلی ها بخاطر زیر سوال بردن الان ایران و توجیه زمان شاه می یان و دائم از وجود یه عده .... در امارات صحبت می کنند.اولن باید پرسید با تبلیغات چه کسانی سرمایه و ناموس ایرانی به آنجا می رود؟ با تبلیغات چه کسانی سالی 5 میلیون ایرانی رو به اونجا می کشند؟ بله با تبلیغات همونهایی که دائم برای کوبیدن جمهوری اسلامی از وجود چنین دخترانی در دبی می گویند. خوب توی دبی آلمانی هم هست که به اینکار مشغوله! روس و چینی و هلندی و هندی و مصری و افریقاییو اوکرانی و ترکیه ای ........ و انگلیسی و فرانسوی هم هست! مثل این میمونه که بگن هیچ ایرانی نباید قاچاقچی مواد باشه و اگر بود کار جمهوری اسلامی است!

در نوشته بالا دقت کنید که شاه ممکلت دستور ناموس فروشی و ... کشی می دهد به جناب علم آنهم برای سلطان قابوس!

یه طوری از زمان شاه میگن مثل اینکه فقط خودشون اون موقع بودند و هیچ کی دیگه نبوده! واقعن این گذشته پرستی و گذشته گرایی اونهم بصورت رویای و دروغین کی میخواد ملت مارو ول کنه!

زمان شاه هم نزدیک بود بین ایران و عراق جنگ بشه!ایا شاه هم صحبت از صدور انقلاب میکرد؟ و جناب شاه با استفاده از امریکا اونقدر این عربها رو تحقیر کرد و اونقدر خودش رو به اسرائیل بی همه چیز چسبوند که فکر کردند ما اژدها هستیم و منتظر فرصت برای گرفتن انتقام بودند.

کدوم پیشینه خوب؟ اینکه آمدند و آثار باستانی رو بردند توی موزه هاشون؟ اینکه هر کاری کردند پولش رو چند برابر گرفتند؟ چیکار کردند برای ما؟ سد ساختن؟ خوب پولشو دادیم.دانشجو رفت درس خوند؟ مگه مجانی رفت؟ جنگنده دادند؟ خوب پولشو گرفتند.اونهم بدون اینکه اجازه بدن متخصصین ما ازشون سر در بیارن که اینچا چی بودند.آقا هر کاری که کردند چند برابر پولشو گرفتند و نفع بردن.مواد اولیه بردند محصول دادند بدون اینکه تکنو لوژی انتقال بدهند.بازار مصرف مون رو بهشون دادیم.حالا چرا یه عده ای نسبت بهشون احساس دین می کنند؟ قرار بود تا سال 61 مستشاراشون توی ایران از 50000 تا به 160000 نفر افزایش پیدا کنه!! می دونید این یعنی چی؟ یعنی اینکه کشور ما عملا" در اشغال بود.

حالا بریم سر اصل موضوع. اگر مشکل امریکا با ما معمولی بود تا حالا حل شده بود.این مشکل حل نمیشه مگر اینکه ایران یه تکون اساسی به خودش بده. برادر آقای رفسنجانی در مصاحبه ای با پرس تی وی گفت که امریکا با وجود اینکه 30 سال از انقلاب ایران می گذرد هنوز نتوانسته قبول کند که در ایران یک انقلاب اتفاق افتاده و شرایط فرق کرده.

رابطه با همه خوب است.اما باید زمانی فرا برسد که امریکا واقعن خواهان رابطه باشد.به قول رهبر انقلاب امریکا رابطه نمی خواهد ، سلطه می خواهد ، امریکا دوست نمی خواهد ، نوکر بی جیره و مواجب می خواهد!

اگر بتوانیم رابطه منطقی و عاقلانه با همه کشورهای دنیا(بجز کشورهای جعلی) داشته باشیم این خیلی خوب است و می توانیم از همه برای پیشرفت خودمان استفاده کنیم ، نه اینکه انتخاب های محدود داشته باشیم.و کسی هم مخالف این مسئله نیست.ولی باید ببینیم بهای آن چقدر است.اگر به قیمت مستعمره شدن مثل مصر و عربستان و ... باشد فکر نکنم کسی موافق مستعمره شدن باشد آنهم بعد از این که این همه شهید دادیم و سختی کشیدیم در راه استقلال.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر ايران ( همين نظام جمهوري اسلامي!!) و ايالات متحده آمريكا به خوديه خود رها شوند و كسي چوب لاي چرخشان نگذارد... آمريكا بهترين منافع رو توي منطقه از دوستي و همكاري ( نه سلطه يا نوكري يا..) با ايران ميبينه. و ايران هم بهترين و قدرتمند ترين شريكش رو توي مساءل اقتصادي سياسي نظامي همين آمريكا خواهد يافت! اما كي نميگذاره اين رابطه شكل بگيره؟ اسراييل -> لابي اسراييل در آمريكا : ايپك .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.