nasirirani

نصیر-1؛اولین سامانه ستاره یاب ملی براى تعيين موقعيت ماهواره ها رونمايي شد

Recommended Posts

[quote]شاید اطلاعات من درست نباشه ولی استفاده از این سیستم در موشک امکان پذیر نیست چون به علت سرعت زیاد و لرزش های شدید عملا تطابق امکان پذیر نیست ... طرحش در آمریکا در دهه 60 شکست خورد البته می گم شاید اطلاعات من به روز نیست ...
[/quote]

شما کلا تو همه تاپیک ها ساز مخالف میزنی دوست عزیز واقعا جالبه و قابل تامل .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]شاید اطلاعات من درست نباشه ولی استفاده از این سیستم در موشک امکان پذیر نیست چون به علت سرعت زیاد و لرزش های شدید عملا تطابق امکان پذیر نیست ... طرحش در آمریکا در دهه 60 شکست خورد البته می گم شاید اطلاعات من به روز نیست ...
[/quote]

شما کلا تو همه تاپیک ها ساز مخالف میزنی دوست عزیز واقعا جالبه و قابل تامل .[/quote]

از توجه و تذکرتون سپاسگزارم برادر ...
البته در مورد عنوان این تایپیک که درباره ماهواره بود تایید میشه ... دوستان زیر این تاپیک عنوان کردن میشه این سیستم رو واسه موشک هم استفاده کرد که من یک مستند قبلا دیده بودم در مورد تاماهاک که می گفت واسه موشک استفاده از این سیستم امکان پذیر نیست ...
در مورد تذکرتون باید خدمت دوست عزیز عرض کنم که نمی دونم نظرم درست هست یا نه ولی من اصولا زیر تاپیک هائی که از دید خودم درست هست چیزی اضافه نمی کنم چون بنظرم اسپم میاد تایید الکی ... اگه در مورد یک تاپیک نظر مخالف داشته باشم نظر می دم ... البته شما درست می گین شاید فکر کنم باید تجدید نظر کنم تشکر یا تایید یک تایپیک رو هم انجام بدم تا تبدیل به مخم مخم مخالفم نشم ... big_grin ... از توجهتون جدا ممنونم واسه کارگشا بود و ارزشمند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]شاید اطلاعات من درست نباشه ولی استفاده از این سیستم در موشک امکان پذیر نیست چون به علت سرعت زیاد و لرزش های شدید عملا تطابق امکان پذیر نیست ... طرحش در آمریکا در دهه 60 شکست خورد البته می گم شاید اطلاعات من به روز نیست ...
[/quote]

شما کلا تو همه تاپیک ها ساز مخالف میزنی دوست عزیز واقعا جالبه و قابل تامل .[/quote]

از توجه و تذکرتون سپاسگزارم برادر ...
البته در مورد عنوان این تایپیک که درباره ماهواره بود تایید میشه ... دوستان زیر این تاپیک عنوان کردن میشه این سیستم رو واسه موشک هم استفاده کرد که من یک مستند قبلا دیده بودم در مورد تاماهاک که می گفت واسه موشک استفاده از این سیستم امکان پذیر نیست ...
در مورد تذکرتون باید خدمت دوست عزیز عرض کنم که نمی دونم نظرم درست هست یا نه ولی من اصولا زیر تاپیک هائی که از دید خودم درست هست چیزی اضافه نمی کنم چون بنظرم اسپم میاد تایید الکی ... اگه در مورد یک تاپیک نظر مخالف داشته باشم نظر می دم ... البته شما درست می گین شاید فکر کنم باید تجدید نظر کنم تشکر یا تایید یک تایپیک رو هم انجام بدم تا تبدیل به مخم مخم مخالفم نشم ... :| ... از توجهتون جدا ممنونم واسه کارگشا بود و ارزشمند ...[/quote]

big_grin icon_arrowd icon_arrowd

[quote]
یادمه برادر سعید در موردش یه حرف هایی زده بود و گفته بود در [b]قدیم [/b]به علت اینکه[b] قدرت و سرعت پردازش[/b] محدود بود ، نمی تونستند به درستی از این شیوه استفاده کنند و برای همین رفتن سراغ روش های دیگر هدایت موشک های قاره پیما ... [/quote]

سلامی دوباره ...
در کل شما که انتظار نداری جنابان آمریکایی بیایند و خیلی راحت تمام مشخصات موشک استراتژیکشون رو که بار اصلی حملات اولیه ی آمریکا رو به دوش می کشه رو تو یه مستند برای کل جهان لو بدهند !!

در ضمن ، فکر نکنم ارتفاع پروازی تام هاوک اونقدر باشه که بتونه به درستی از این سیستم استفاده کنه !!! این سیستم بیشتر برای موشک هایی قابل استفاده هست که از جو خارج می شوند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شاید اطلاعات من درست نباشه ولی استفاده از این سیستم در موشک امکان پذیر نیست چون به علت سرعت زیاد و لرزش های شدید عملا تطابق امکان پذیر نیست ... طرحش در آمریکا در دهه 60 شکست خورد البته می گم شاید اطلاعات من به روز نیست ... [/quote]

موشک های آمریکایی که از هدایت ستاره ای استفاده میکنند

UGM-133 Trident II
تولید 1987- در خدمت

LGM-118 Peacekeeper
1986-2005

LGM-30 Minuteman

میتونیم نتیجه بگیریم که این سیستم برای هدایت موشک های بالستیک کاملا مفید بوده و طی 40 سال توسط آمریکا استفاده شده و همچنان مورد اتکا هست.
تنها سیستم های هدایت مبتنی بر GPS باعث شدن که اهمیت این سیستم کمتر بشه و به تدریج جایگاه خودش رو از دست بده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]شاید اطلاعات من درست نباشه ولی استفاده از این سیستم در موشک امکان پذیر نیست چون به علت سرعت زیاد و لرزش های شدید عملا تطابق امکان پذیر نیست ... طرحش در آمریکا در دهه 60 شکست خورد البته می گم شاید اطلاعات من به روز نیست ... [/quote]

موشک های آمریکایی که از هدایت ستاره ای استفاده میکنند

UGM-133 Trident II
تولید 1987- در خدمت

LGM-118 Peacekeeper
1986-2005

LGM-30 Minuteman

میتونیم نتیجه بگیریم که این سیستم برای هدایت موشک های بالستیک کاملا مفید بوده و طی 40 سال توسط آمریکا استفاده شده و همچنان مورد اتکا هست.
تنها سیستم های هدایت مبتنی بر GPS باعث شدن که اهمیت این سیستم کمتر بشه و به تدریج جایگاه خودش رو از دست بده[/quote]

ممنون منطقی هست همه این موشک ها از جو خارج میشن و در طی مسیر مثل یک ماهواره هستن مقاومت هوا و لرزش و کاهش دید ندارن میشه استفاده کرد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه نکته جالب تر اینکه خبر مربوط به ماهواره نصیر توسط آقا نصیر خودمون منتشر میشه قابل تامله big_grin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][color=red]نصیییییییییییییییییییییییر! تبریک![/color][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس اینکه از این سیستم در موشک قاره پیما استفاده میشه شکی نیست ولی یه سوال

این سیستم هدایت به نسبت سیستم اینرسیایی و سیستم جی پی اس در چه حدی هست big_grin icon_arrowd

یعنی الان مثلا روسیه برا هدایت موشک توپول و حتی همین امریکا برا هدایت موشک قاره پیماشون فقط از سیستم جی پی و اس و گلوناس استفاده میکنن یا از تلفیقی از روشهای فوق icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.