master1986

جنگ نرم - ايران در فيلمهاي هاليوود

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[size=14][quote][color=red]دستگاه هنری و تبلیغاتی کشور از اول انقلاب تا کنون فتح نشده و در دست یک عده روشنفکر غرب زده است .
فیلم نساختن هنرمندان وطنی به این خاطر هست که اونها اصلا اعتقادی به میهن ندارن و مثل آدم های مسخ شده کشور خودشون رو اونور آب میدونن . بنابراین از ساختن فیلم هایی مثا 300 نه تنها نگران نیستند بلکه از خوشحالی ذوق مرگ هم میشن (از خود بیگانگی) . اگر هم فیلمی بسازن قطعا ضد ملی میسازن[/color] البته استثنا هم داریم خیلی کم که بر خلاف جریان رودخانه شنا میکنند .[/quote]
ای بابا نگو برادر

الانه که روشنفکران وطنی این سایت رو مورد آماج حملات کاملا متمدنانه!!! قرار بدن

بهترین فیلمهای این قشر آدمها فیلمهای پوچ افراد مفلوکی مثل عباس.ک - بهمن.ق یا محسن .م هست

هر فیلمی که به شخصیت این مرز و بوم ضربه بزنه

بدتر از اون اینه که صدا و سیما هم که باید [b]مثلا [/b]دانشگاه عمومی جامعه بشه نمیدونه کدوم طرفی باید بره؟

فیلم میسازه به نام ستایش که هرچی آرمان توی جمهوری اسلامی داشتیم رو به سخره میگیره و نشون میده غلطه

فیلم دیگه سایه روشن، که توی اون توزیع مواد مخدر توسط یک زن بخوبی توجیه میشه، یک مادر مهربان و نگران خانواده!!!

فیلم میسازه در باره ی اسطوره ای مثل عباس بابایی که بیشتر به مسخره کردن و روابط عاشقانه زوج نویسنده میگذره تا ایمان - رشادت و دلاوری شهید عباس بابایی[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان فیلم 300 دو ساخته نشده اسم فیلم جنگ خدایان است داستان این فیلم از اسطورهای یونانی گرفته شده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فیلم خیام را دیدی؟
در مورد یکی از اقوام خیامه که در امریکا زندگی میکنه و داستان زندگی خیام را برای نوه اش تعریف میکنه
یک قسمت این فیلم برای اینکه اخر داستانو بفهممه میاد پیش مادر بزرگش که در نیشابوره
وقتی وارد نیاشبور میشه انگار وارد یک شهر طاعون زده عقب افتاده میشه
بچه ها با خاک بازی میکنن و توی خاک نبال چیزی میگردن
فیلم داریوشم چند سال پیش قرار بود بسازن که بخاطر فشار سیاسی ساختش متوقف شد
نمیدونم چرا هر وقتی ایرانیها را میخوان نشون بدن شبیه اعراب باده نشین نشون میدن
سوار بر شتر و عمامه دار .حتی اگه فیلمش برضد ایران نباشه
مثل فیلم شاهزاده ایرانی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
ممنون از تاپيك خوبتون . خيلي اطلاعاتم زياد شد در اين مورد و تازه به گستردگي كاري كه داره بر عليهمون انجام ميشه پي بردم ( چه در داخل و چه در خارج . )

[quote]بهترین فیلمهای این قشر آدمها فیلمهای پوچ افراد مفلوکی مثل عباس.ک - بهمن.ق یا محسن .م هست

هر فیلمی که به شخصیت این مرز و بوم ضربه بزنه
[/quote]
به شدت با اين حرفتون مواقم . برنامه ديشب 7 رو اگه ميديدين در مورد يه فيلم كه تازه شروع به ساخت كرده توضح مي داد و در مورد كسايي كه تاييد و يا انتقاد كردن ميگفت : (( خوب موافقان اين اين فيلم كه دليل موافقتشون معلومه ولي منتقدان اين فيلم چون فيلم به مزاقشون خوش نمي آد ازش انتقاد مي كنند . )) اين فيلم كمي تا قسمتي چپ گرا بود .( دوستان اگه كسي برنامه كامل ديشب رو ديده اگه اشتباه ميكنم در اين مورد بهم بگه و اگه حرف هام درسته توضيح كامل بده ممنون ميشم . )

[quote]فیلم میسازه به نام ستایش که هرچی آرمان توی جمهوری اسلامی داشتیم رو به سخره میگیره و نشون میده غلطه [/quote]
ميشه اين رو كمي توضيح بدين ؟

[quote]فیلم دیگه سایه روشن، که توی اون توزیع مواد مخدر توسط یک زن بخوبی توجیه میشه، یک مادر مهربان و نگران خانواده!!![/quote]
به شدت موافقم

[quote]فیلم میسازه در باره ی اسطوره ای مثل عباس بابایی که بیشتر به مسخره کردن و روابط عاشقانه زوج نویسنده میگذره تا ایمان - رشادت و دلاوری شهید عباس بابایی

[/quote]
و در نهايت خاك بر سر كارگردان و نويسنده و تهيه كننده فيلم كه اين جوري شخصيت يه قهرمان ملي رو به سخره گرفتن و در 80 درصد فيلم حالت هاي عشقولانه عباس و زنش رو نشون ميدن . icon_rolleyes icon_rolleyes :evil:
وقتي شنيدم كه يه همچين سريالي قراره ساخته بشه كلي ذوق كردم و به خانواده ديدنش رو توصيه كردم ولي حالا به شدت از اين فيلم مايوس شدم . ولي در نهايت بدون توجه به اين جور حرفا از همه دست اندر كاراي اين سريال مثلا فاخر تقدير به عمل مياد .

واقعا جاي تاسف هست كه اونا از هيچي يه قهرمان شكست ناپذير ميسازن و ما از يه قهرمان ملي يه هيچي ميسازسم . :lol: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :devil: :cry: :lol:
با ارض معذرت بابت انحراف تاپيك .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=14]برای اینکه متوجه شوید چه تصوری درباره ی ایران در جامعه ی جهانی وجود دارد زیاد لازم نیست تلاش کنید

در قضیه ی پرنده ی RQ 170 کامنت هایی که ذیل اخبار نوشته میشد بخوبی نشانگر دید مردم اقصی نقاط دنیا نسبت به کشور ایران بود

بسیاری از این کشور ها شرایط عمومی کشور ایران را با جایی مثل سومالی و چاد مقایسه میکردند

که البته نوع فیلم هایی که از ایران در جشنواره های کن و ونیز به نمایش در می آید و بصورت [color=red]کاملا اتفاقی!!![/color] جایزه هم میگیرند در این نوع دیدگاه بی تاثیر نیست

اگر شما بجای فیلمهایی که تکنولوژی امریکا را بصورتی بزرگنمایی شده به شما نشان میدهد ، فقط فیلمهای وسترن میدید چه تصوری از این کشور ها داشتید؟

فکر کنید هیچ تصوری درباره ی کشوری ندارید و با فیلمهای تیپ کیارستمی - بهمن قبادی - محسن مخملباف - مجیدی مجیدی مواجه میشوید
[b]
چه فکر میکنید؟؟[/b]

کسانی که بعدها هم فیلم ساختند به نوعی هوشمندانه تر به اسلام و ایران ضربه میزندد مثل این آخری جدایی سیمین از نادر(اسم درستش اینه) که همه دروغ میکن به جز ....

نکته ی آخر نوع اسلامی که در دنیا تصور میکنند ما هم آن را اجرا میکنیم نوع اسلام احمقانه ی امریکایی است که در سرزمین حجاز (ع-ر-ب-س-ت-ا-ن) اجرا میشود
این را از نوع پوشش مادران جاسوسان امریکایی بازداشت شده در ایران که به ایران آمده بودند تشخیص داد که نوع حجابی است که توسط زنان ساکن در سرزمین های عربی استفاده میشود
[align=center][img]http://www.news.niksalehi.com/khabar/135683_352.jpg[/img][/align]

[quote]
[quote]فیلم میسازه به نام ستایش که هرچی آرمان توی جمهوری اسلامی داشتیم رو به سخره میگیره و نشون میده غلطه [/quote]
ميشه اين رو كمي توضيح بدين ؟
[/quote]
برای این مطلب [url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/71863/%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88%D9%82%D8%AA%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D9%85%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D8%AF]اینجا را بخوانید[/url]
[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب هیملر به نظرم اوردن و قلم دادن کردن اقای مجیدی در کنار اقای مخملباف اندکی بی‌انصافی باشه. خیلی اندکی بیش از اندکی!
پاسخی اقای شورجه به (به نظرم جناب مجیدی) دادن بدین مضمون که این همه دولت رفته رفته ابادانی ایجاد کرده چرا فیلمی نمیسازید؟! که حرف نسبتا ناصحیحی هست! قضاوت البته با شما و بقیه.
در هر صورت به قول همین برادر مصطفی خودمون فیلمهای اقای مجیدی معرف خوبی برای ایران نیست.اما طبق دیده ها و شنیده ها شخصیت اقای مجیدی معتقدتر از سیاهنمایی و این حرفهاست.
البته من هم [b]نمیدونم[/b] منظورتون اقای مجیدی هست یا اثارشون. اینا رو هم ببینید شاید نظرتون عوض (تعدیل) بشه.

[url=http://farsi.khamenei.ir/others-report?id=8060] رؤیای سرزمین من، سخنان مجید مجیدی و رهنمودهای رهبر انقلاب[/url]

که متن بالا شرح مفصل بند کوتاهی از دیدار زیر هست:

[url=http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=8061]حاشیه‌نگاری دیدار هنرمندان با رهبر انقلاب[/url]

یا این:

[url=http://www.asreiran.mihanblog.com/post/148]ماجرای فیلمی که رهبر انقلاب را برافروخت[/url]

[img]http://www.fardanews.com/files/fa/news/1387/5/8/20364_833.jpg[/img]

مجید مجیدی به ذکر خاطره ای از اولین دیدار خود با رهبر معظم انقلاب پرداخت.

به گزارش «فردا» و به نقل از ویژه نامه تداوم آفتاب، مجید مجیدی از کارگردانان کشور در خاطره خود می آورد: اولین دیدار من با آقا برمی‌گردد به سال 70 و فیلم بدوک.این فیلم فیلم تلخی باید می‌بود. این فیلم برای من منشا اتفاقاتی هم شد و البته مصداق بسیار خوبی است که تفاوت نگاه آقا را با مسئولین فرهنگی نظام برای شما عرض کنم. این فیلم را به همراه جمعی از هنرمندان و مسئولین در جلسه‌ای که آقا حضور داشتند، دیدیم. فیلم که تمام شد آقا به شدت برافروخته و ناراحت شد.

وی ادامه داد: این عین عبارت آقاست: اگر این فیلم مبتنی بر درام است که حرفی نیست ولی اگر مبتنی بر واقعیات است من حرف دارم. اقای سید مهدی شجاعی که نویسنده فیلمنامه بود، گفت: متاسفانه مبتنی بر واقعیت است و اگر می‌خواستیم همه آن را نشان دهیم فیلم ظرفیت این همه تلخی را ننداشت و بعد مصداق‌هایی را هم آوردیم. و باز یان عین عبارت آقا است که خطاب به مسئولینی که آنجا بودند، گفتند: اگر چنین است چرا به ما نمی‌گویید. چرا به ما گزارش داده نمی‌شود. با همین لحن. که بعدها از ما گزارش خواستند و ما هم گزارش‌هایمان را مکتوب کردیم و فرستادیم و اولین نتیجه‌ آن، این بود که کل مسئولین آن منطقه عوض شدند. می‌خواهم نگاه و برخود آقا را تشریح کنم که می‌دانند هنر متعهد و انقلابی آن است که در آن درد وجود داشته باشد تا مسئولین ببینند و در جهت رفع آنها برآیند.

در ادامه خبرنگار جام جم می گوید: امام جمله‌ای هم دارند و می‌گویند که هنر آن است که سیاهی‌های جامعه را نشان دهد.

و مجیدی در پاسخ با بیان اینکه برخی معتقد بودند این فیلم برای جشنواره‌ها ساخته شده با ماموریت نگاه غربی تاکید می کند: بله، ولی در برابر این برخورد آقا، کسانی که به دنبال نگاه سیاسی بودند اسم این کار را گذاشتند سیاه‌نمایی. همین آقای کلهر که الان مشاور آقای احمدی‌نژاد هستند برای این فیلم نقدی نوشت که مضمون آن این بود که فیلم به سفارش غربی‌ها ساخته شده است.

بنابراین گزارش خبرنگار می گوید: در صورتی که پشت فیلم آدم‌هایی مثل سید مهدی شجاعی و مجید مجیدی که از بچه‌های انقلاب هستند، ایستاده بودند.

که مجید مجیدی در ادامه می گوید: در حالی که وقتی خود آقا که معیار است، نمی‌گوید آقا به چه حقی این فیلم را ساختی، او که رهبر مملکت است و می‌توانند تکلیف کنند که نباید چنین فیلمی بسازی و پرونده کار را ببندند، اما چنین نگفتند. ولی می‌دانید که فیلم توسط وزیر ارشاد وقت توقیف شد. نگذاشتند به جشنواره‌ها برود. فقط به کن رفت و رئیس جمهور وقت نامه‌ای 11 بندی خطاب به من و حوزه هنری نوشت و توضیح خواست. در بند اول این نامه آمده بود که ما این همه سد و سیلو در کشور ساختیم، این همه آبادانی، چرا راجع به این‌ها فیلم نساختید؟ هجمه‌های زیادی به من شد.
[b]
***وی در ادامه در خصوص واکنش شهید آوینی به این فیلم می گوید: شهید آوینی در نمایش خصوصی فیلم را دید. وقتی فیلم تمام شد آنقدر با سرعت از حوزه بیرون رفت که فکر کردم از فیلم بدش آمده است. اما می‌خواست کسی اشکش را نبیند. بعد به من زنگ زد، رفتم پیشش و من را بغل کرد و بوسید. شهید آوینی اولین مدافع این فیلم بود و تنها حامی من او بود. نامه رئیس جمهور وقت را بردم پی سید مرتضی. گفت: ول کن مجید! تو فیلمتو ساختی. گفتم: باید جواب بدهم، گفت: جواب هم می‌دهیم با هم. یک روز مفصل به همراه او نشستیم و به این نامه جواب دادیم و در پاسخ به بند اول آن نوشتیم: شما در همه تاریخ ادبیات ایران در میان آثار شعرای متعهد یک بیت شعر پیدا نمی‌کنید که درباره سد و سیلو و ... باشد. یعنی با زبان بی‌زبانی گفتیم که قرار نیست مجیز گوی شما باشیم و اگر هم دفاع می‌کنیم از کلیت این انقلاب و این کشور دفاع می‌کنیم. هنر فرمایشی که خاصیت ندارد. وظیفه هنرمند هم این نیست. ولی در برابر همه این هجمه‌ها آقا یک پیغامی به من دادنند که اگر قرار باشد کسی انتقاد کند و به چالش بکشاند همین شماها هستید. و در مقابل هم ساختار مدیریت فرهنگی کشور تا آنجا پیش رفت که 3 سال نگذاشتند من فیلم بسازم. بچه‌های آسمان را 3 سال بود نوشته بودم و نمی‌گذاشتند بسازم.***[/b]

گفتنی است ویژه نامه تداوم آفتاب توسط روزنامه جام جم منتشر شده است.
------------------
گفتنی ها گفته شد برادر مجید! در بند اخرستاره دار هم به فرمایش اقای شورجه جواب داده میشه البته حرکت مخلمباف هم تایید نمیشه!!!
و تاپیک هم جسارتا اندکی به انحراف کشیده میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فیلم خیام را دیدی؟
در مورد یکی از اقوام خیامه که در امریکا زندگی میکنه و داستان زندگی خیام را برای نوه اش تعریف میکنه
یک قسمت این فیلم برای اینکه اخر داستانو بفهممه میاد پیش مادر بزرگش که در نیشابوره
وقتی وارد نیاشبور میشه انگار وارد یک شهر طاعون زده عقب افتاده میشه
بچه ها با خاک بازی میکنن و توی خاک نبال چیزی میگردن
فیلم داریوشم چند سال پیش قرار بود بسازن که بخاطر فشار سیاسی ساختش متوقف شد
نمیدونم چرا هر وقتی ایرانیها را میخوان نشون بدن شبیه اعراب باده نشین نشون میدن
سوار بر شتر و عمامه دار .حتی اگه فیلمش برضد ایران نباشه
مثل فیلم شاهزاده ایرانی[/quote] من هم این فیلم را دیدم حرف شما درست است خیلی تصویر و نوع نگاهی هالییودی از ایران ترسیم کردن جالب اینجاست که کارگردان این فیلم یک ایرانی تباره حتا نگاه تحقیر امیز را نسبت ایران را به ایرانی تبارها هم تحمیل کردن به گفته شعریتی علینش کردن . البته نگاه تحقیر امیز به فرهنگهای غیر غربی تیتونیک از نژاد نوردیک و مذهب پروتستانت در هالییود یک سنت تغیر ناپزیر است شما بایید در فکر رشد صنعت سینمایی خود باشید رواج ساخت فیلمهای فاخر در سالهای اخیر نشانه خوبیست همیشه در فکر ان نباشید که دشمن چقدر قویست در فکر ان باشید چقدر ما قوی استیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=14]برادر من این همه متن ؟ همون لینک هم کفایت می کرد

منظور من بیشتر فیلم های این جناب مجیدی بود که پهلو به پهلوی سینمای جشنواره ای بهمن قبادی و عباس کیارستمی میزد

[quote]یعنی با زبان بی‌زبانی گفتیم که قرار نیست مجیز گوی شما باشیم و اگر هم دفاع می‌کنیم از کلیت این انقلاب و این کشور دفاع می‌کنیم. هنر فرمایشی که خاصیت ندارد. وظیفه هنرمند هم این نیست[/quote]
گفته های شما متین، اما یک بار و فقط یک جا فیلمی را نشان بده که در تایید جهت گیری ها و سیاست های کلی نظام و انقلاب بوده باشد (جز یکی دو مورد اوایل انقلاب و درباره ی خود انقلاب در باقی موارد چیزی سراغ ندارم)

این فیلم ساز گرامی که همواره دل در گرو ژانر نکبت!!!! دارد چگونه از کلیت این کشور دفاع میکند؟

[quote]شهید آوینی اولین مدافع این فیلم بود و تنها حامی من او بود[/quote]
فیلمی که می فرمایید و مورد حمایت شهید آوینی بوده من ندیدم

اما بعد آوینی چه شد؟ سمت و سوی آثار مجید مجیدی کدام جهت بود؟ فیلمهایش کدام آبرو را برای این کشور خرید؟ با کدام فیلم از اسلام انقلابی و ایران دفاع کرد؟

شاید رنگ خدا و بچه های آسمان و .... مبلغ اسلام انقلابی بوده اند و یا ابهام و سوء تفاههم های غرب ساخته ای درباره ی انقلاب را برطرف کرده اند

البته این نتیجه گیری بنده ابتر هم نماند و با سمت و سوی جناب مجیدی در انتخابات 88 کاملا اثبات شد ناگفته نماند نفس حمایت از یک کاندیدای خاص بد نیست (هرچند در دراین باره نشانه های انحراف هویدا بود) اما الحاح و ابرام این فیلمساز پرجایزه!!!! بعد از اتفاقات سال 88 نتیجه گیری بنده را بیشتر قریب به واقعیت قرار می دهد[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته برادر فرمایش شما هم متین هست، "منتها چه لزومی داره یک کارگردان با ساخت فیلم وفاداری یا تعهد خودش رو به نظام اثبات کنه؟"
دوما هم اینکه دیدار با رهبری هم مربوط به قضایای پس از انتخابات هست! بنابراین گرایشی که امثال این اقا به کاندید خاصی دارند با سایرین متفاوت هست و البته قابل درک حتی برای شخص رهبری و بنابر این هیچگاه رهبری به این اقایان غضب نمیکنه. اخه درست نیست توی اون بازه‌ی زمانی خاص همه به یک چشم دیده بشن. هرچند من نمیتونم منکر هر گونه انحراف در کسی بشم هیچکس از اشتباه منزه نیست. شما هم به این مسئله اشاره کردید.
بخش دوم به نظرم بحث سرش به جایی نمیرسه اما:

اما سوال اولی بنده به قوت خودش باقیه. مگه ساختن فیلم در ارتباط با مناطق محروم جرمه؟ حالا با ساختن بدوک خود رهبری متوجه شدند و دستور به رسیدگی به وضع ساکنین منطقه دادند و با مسئول ...ی منطقه برخورد کردن خدمت به انقلاب و نظام و مملکت نبود؟!
مگه این اقا مسبب کمبودهاست؟! ایا برای غربی‌ها داره فیلم میسازه؟ سنت شهید اوینی هم سرزدن به مناطق محروم بود. مگه شهید هم برای غرب فیلم میساخت؟ حالا کشوری منزه از کمبود، این اقا میاد خودش مثل بعضی‌ها سیاهنمایی کنه؟! یا برعلیه نظام استفاده‌ی ابزاری کنه؟
بازهم شاید بهتر هست ایشون خیلی پاپی این قشر نشن اما نفس ساختن فیلم‌های اینجوری کاملا درسته و برخورد اینچنینی با هنرمند درست نیست. شما اواز گنجشک ها رو هم اگه خوب ببینی موضوع اصلی یعنی شخصیت اصلی فیلم و برخوردش با شهرنشین‌ها و تغییر رفتارش گریز تلخی هم به فقر میزنه.
بسیار خب برای بنده که فایده ای نداره بقیه راجع به ایشون چی فکر میکنن منتها اینکه سایر مخالفین ایشون در همون قشر که متعهدتر هستند (از کلمه ی مدعی هم استفاده نکردم و نمیکنم) کم کارند یا برخی مسئولین در خواب هفت پادشاه هستند ایرادی به این اقا نیست!
در هر صورت برادر، دعا میکنم من هم جزو اون قشر غربزده نباشم.
موشواره! ی بنده هم خرابه فقط کیبرد دم دستمه! چه زجری داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته برادر فرمایش شما هم متین هست، "منتها چه لزومی داره یک کارگردان با ساخت فیلم وفاداری یا تعهد خودش رو به نظام اثبات کنه؟"
دوما هم اینکه دیدار با رهبری هم مربوط به قضایای پس از انتخابات هست! بنابراین گرایشی که امثال این اقا به کاندید خاصی دارند با سایرین متفاوت هست و البته قابل درک حتی برای شخص رهبری و بنابر این هیچگاه رهبری به این اقایان غضب نمیکنه. اخه درست نیست توی اون بازه‌ی زمانی خاص همه به یک چشم دیده بشن. هرچند من نمیتونم منکر هر گونه انحراف در کسی بشم هیچکس از اشتباه منزه نیست. شما هم به این مسئله اشاره کردید.[/quote]
فکر کنم مساله رو بد رسونده باشم
اولا من هرگز نگفتم که یک کارگردان وفاداری خودش رو به نظام ثابت کنه، ولی تصور میکنم برآیند این فیلمها تصویری به جز تخریب نداره (منعی هم نداره!! این تصور منه)
دوما رفتار حضرت آقا را در این مورد ملاک قرار ندهیم بهتر هست، چون حضرت آقا نماد جذب هستند و تا کسی نخواهد رسما از کشتی انقلاب پیاده شود ، ایشان کسی را طرد نمیکنند نمونه هم بحمدالله کم نداریم رفتار امثال اکبر-هـ و محسن-ر و محمد باقر-ق و .... را در قبال نظام و برخورد آقا را هم در نظر بگیرید

باقیش هم دیگه نمیگم
راستش خسته شدم

خداحافظ(4ever)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باشه برادر مجید، هر طور شما راحتی. هر چند راغب به ادامه دادن نیستی و نظرت کاملا محترمه ولی اجازه بده من همچنان سر حرف خودم پافشاری کنم چون منم فکر کنم بد منظور رسوندم. یه بار دیگه اون تکه ای که بولد کردم توی پست اول و جواب اقا در همون قسمت پر رنگ شده رو بخون شاید نظرت عوض شد.
"اگر کسی قرار باشد انتقاد بکند شما هستید"
نمیگم مثلا ابراهیم حاتمی کیا به گردن مملکت و نظام حق داره، اما اگه گروهی قرار باشه انتقاد کنند همین گروهن (نه امثال مخلملباف) و ابزار تیز و موثری هم در دسترس دارن که نیشش به بعضی ها زخم میزنه.
خداحافظ

برادر حسین، بابت انحراف تاپیک شرمنده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از دوستان به خاطر مشارکت سازنده و مباحثه در مورد موضوع تاپیک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این فیلم شرایط بنظر من از هرفیلم دیگه ساخته شده بدتره
بازیگرهاش حتی بلد نیستن درست فارسی صحبت کنن
حدفشم مستقیم اعتقادات و سنن ایرانیهاست
واقعا افتضاهست
دستشون درد نکنه بچه های پلیس که میگن یک تعدادی از اینهارا گرفتن و جالبه که همشون جزء فرقه بهاییت هستن و البته اصلا جای تعجب نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر میکنم درست این باشه که تیتر تاپیک عوض بشه به جنگ نرم - ایران در فیلمهای ضد وطنی و ضد ملی روشنفکران داخلی .
و یا اینکه تاپیکی به این عنوان را اندازی بشه و یا اینکه هر دو رو با هم ادغام کنن .

ما اینقدر که از این طیف داخلی ضربه خوردیم و می خوریم که کارهای اونور آبی ها اصلا به چشم نمیاد . بشخصه در خانواده خودم اگه فیلمی هالیودی پخش بشه اونقدر نگران نیستم چون تا بچه ام بپرسه چرا اینا اینجوری اند و یا چرا اینطور رفتار میکنن و یا اینجور خاص حرف میزنن فوری میگم اونا خارجی اند و اونجا اینطور فکر میکنن و زندگی میکنن و هزار تا دلیل برای غلط بودن کار و طرز فکرشون میتونم بیارم که تازه میشه یک کلاس درس عملی براش و براحتی میتونم ازش یک نتیجه مثبت بگیرم .

اما چی بگم از خیانت وطنی ( اصطلاح وطن فروش کاملترین لفظ برای اونهاست ) . کسانی که گویا در مریخ زندگی میکنن . دردهای مردم درد اونها نیست ، دغدغه های مردم دغدغه اونها نیست ، عملکرد مردم در آثارشون هیچ جایی نداره ، سنت های مردم تمسخر میشه ، تاریخ کشور تحریف میشه ، جای خوب و بد و زشت و زیبا عوض میشن ، دوست رو دشمن معرفی میکنن و دشمن رو دوست ، بعنوان نقد هر چی فحش بلدن روانه کشور و نظام برآمده از خواست مردم میکنن ،جای مرد و زن رو عوض میکنن ، خانواده در آثارشون متلاشی هست و زندگی خانوادگی مساوی با نکبت و بدبختی ،مردان مساوی با عوامل تمام بدبختی ها ، دین مساوی با تحجر و عقب موندگی ، دفاع از کشور و بیرون کردن دشمن متجاوز به عنوان خشونت معرفی میشه و مدافع کشور به عنوان جنگجوی خشونت طلب غیر منطقی ، فضای کشور تاریک و سیاه نشون داده میشه ، عوامل بدبختی مردم جاش رو در آثار اونها به عوامل خوشبختی داده و عوامل حفظ مردم بعنوان دشمن معرفی میشه و .....

عوامل فرهنگی ما کاملا وصل به جریان اپوزیسون خارج نشین هستند و دائم نون بهم قرض میدن . اگه شما بخواهید در اینجا با کمترینشون برخورد کنید با کمال تعجب خواهید دید که تمامی مخالفین و اپوزیسین در حمایت اونها با تمامی وجود وارد میشن .
نمیدونم اینقدر پستی و رذالت از کجا ناشی میشه . آدمهایی که اونقدر پستند که حتی دشمن آمریکایی مدافع اونها هم تحمل نداره و از خباثت و خیانت اونها متعجب هست و میگه تاریخ به خودش چنین خیانت کارهایی رو ندیده و حالش از اینها بهم میخوره .

در آخر برادر هیملر با نظرتون راجع به مجیدی و امثال ایشون (و تا حدودی حاتمی کیا ) موافقم و من هم نظرتون رو تایید میکنم و برداشت شما رو برای هر کسی که فقط یک نگاه اندک هم به آثار این آقایون بندازه طبیعی و صحیح میدونم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1.دوصد رحمت بر برادر مجید عزیز (صمیمانه میگم) که وقتی بنده رو لایق بحث ندونست خداحافظی کرد و از در نیش و کنایه وارد نشد. بعدش هم اختلاف من و برادر مجید "اساسا" سر نوع این جور انتقادهاست. نظری که ایشون نسبت به اینگونه انتقادها دارن با بنده متفاوت بود که من هم گفتم واسه نظرشون احترام قائلم.

2.برادر رسول محترم مودبانه ترین جواب ممکن در حال حاضر به شما اینه :

چو پرده دار به شمشیر میزند همه را / کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند

3.و اینکه درد، به درد درد گفتن نیست، به دو تا پز روشنفکرانه هم نیست. درد به ذات ادمه. مرد با دردش زندست از انجایی که باز هم شما با همون نگاه یکسان همیشگی به این پست نگاه میکنی اینا بازم برات حکم یه مشت شعار رو داره. الحق هرچقدر سعی کردم به جواب الا پایبند باشم نتونستم. *

4.خوش به حال شما که به فکر درد مردمی. فکر کن من شب رو پر قو میخوابم و چشم به تمام کثافات دور و برم میبندم.حال انکه خداوند به درون سینه ها اگاه هست. لااقل اگر شما اینطور فکر کنی وجدانت راحته که یه بهانه واسه نشنیدن حرف من داری. انشالله عادت من و شما نشه که تا قصد داریم یکی رو بایکوت کنیم دو تا برچسب دهن پرکن بهش بزنیم.

5.چطور اینطور به خودت اجازه‌ی قضاوت راجع به سایرین رو میدی؟! خجالت داره!! نه والله به روشنفکری هم نیست ولی به ضد روشنفکری هم نیست! چون تو دوتا تاپیک با برادر مصطفی جروبحث داشتی خودتو داعیه دار جنبش ضد روشنفکرین غربزده میدونی؟! (بلا نسبت اقا مصطفی و شما البته) تو همون برخورد اول من هم مثل جناب مهدوی ارزو کردم کاش برادر مصطفی دست به نقد شخصیت شما نمیزد لیکن ظاهرا اصلا در اون حد بزرگوار نیستید که کینه به دل نگیرید یا به حساب شناخت نادرست طرف مقابل بگذارید و با رفتار خودتون و نرمخویی سعی کنید تا مخالف رو مجاب به این کنید که نظرش اشتباهه یا در همون مورد مثلا درک نادرستی از شما داره.

6. آینه چون عیب تو بنمود راست / خودشکن آینه شکستن خطاست
یک ضرب المثل بسیار شیوای مازندرانی که برای من و شما گفته شده اینه:
اتا سوزن مره بزن اتا جوالدوزم شره
یک دونه سوزن به من بزن یه سوزن خیلی کلفت هم به خودت

الحق خودم هم ازین همه روده درازی منزجر شدم... ولی خدا رو شکر که به خودم اجازه ندادم به اعتقاداتت توهین کنم.

تو این یه مورد ولی ازت خواهش میکنم چند دقیقه روی این ایه‌ی تکراری فکر کن. این یه مورد رو "خواهش" کردم:

فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ ﴿۱۵۹﴾
پس به [بركت] رحمت الهى با آنان نرمخو [و پرمهر] شدى و اگر تندخو و سختدل بودى قطعا از پيرامون تو پراكنده مى‏شدند پس از آنان درگذر و برايشان آمرزش بخواه و در كار[ها] با آنان مشورت كن و چون تصميم گرفتى بر خدا توكل كن زيرا خداوند توكل‏كنندگان را دوست مى‏دارد (۱۵۹)

*رجوع کن به زندگینامه‌ی مرحوم قیصر امینپور / مجله‌ی اینده سازان (نشریه‌ی انجمن‌های اسلامی) / شماره ی 1 / ابان ماه 90
-------------------------------------
اضافات این پست هم اینکه شما که به درد مردم واقفی بشینی روز و شب غصه بخوری چی حل میشه؟ بازهم نیش این اقایون که برای بار هزارم میگم از اشتباه و انحراف منزه نیستن دو نفرو یه تکونی میده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.