Skyhawk

راه کارهای مقابله با موج اول حملات احتمالی آمریکا به ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]الحسین زمان جنگ هشت ساله را با الحسین زمان جنگ طوفان صحرا و آزادی عراق نباید مقایسه کرد. همان طور که شهاب پیشرفت کرد الحسین هم پبشرفت کرد.[/quote]
دوست عزیز فکر کنم این تاپیکی که معرفی کردم را نخواندید. توصیه می کنم حتما بخونیدش. یکی از بهترین روش هایی که ما بتونیم از معلومات شما استفاده کنیم این هست که شما تاپیک های قدیمی تر را مطالعه کنید و بر پایه ی اطلاعات جدیدی که دارید بقیه را مطلع سازید و الا یک مقدار بحث هامون تکرار مکررات میشه.
نزدیک به یک سال قبل یک بحث جامع و بی طرفانه در سایت راجع به صنایع نظامی عراق صورت گرفته که به سبب اون غالب دوستان با توانایی ها و پیشرفت های عراق آشنایی دارند از جمله این مواردی که شما طرح می کنید، من لینک را براتون مجدد میذارم:
[url="http://www.military.ir/forums/topic/16178-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%85/"]http://www.military....ل-از-سقوط-صدام/[/url]
دو لینک دیگه را هم اگر بخوانید که بزرگواری کردید. می شود نور علی نور.
حالا گذشته از این توصیه ی دوستانه و مجدد، در پاسخ به شما باید دوباره تاکید کنم، صنایع عراق پیشرفت خوبی داشت اما به موقع به اونجایی که باید می رسید نرسید. عراق نه اراده ی سیاسی را داشت و نه فرصت کافی پیدا کرد که خودش رو به اندازه ی لازم آماده کنه.
مثلا چندتا از موشک های عراقی واقعا به اهدافشون برخورد کردند؟ یک موردی که شما ذکر می کنید می تونه شانس باشه مثل قضیه ی بانک رافدین.
اصولا چندتا از این موشک های دقیق داشت؟
[quote]سلاح های شیمیایی را می فرمایید استراتژیک؟ [/quote]
سلاح های شیمیایی یکی از این سلاح ها هستند،
ولی عراق ضعیف تر از این حرف ها شده بود به طوری که حتی از داشتن موشک هایی با برد بیش از 300 کیلومتر (الان دقیق یادم نیست 300 کیلومتر بود یا کمی بیش و کم) منع شد و بازرسان این قضیه را هم زیر نظر گرفتند. این موشک ها را هم فقط برای استفاده ی احتمالی علیه ایران برایش کنار گذاشته بودند.
در واقع آمریکا وقتی برای اشغال عراق عمل کرد که از توان نظامی این کشور و ضعفش تقریبا اطلاعات جامعی داشت و زهر اون کشور را پیش تر در عرصه ی سیاسی کشیده بود.
در واقع اشتباهات سیاسی مقدمه ای بر اشتباهات آتی نظامی عراقی ها بود.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1346208224' post='267692']
[quote]الحسین زمان جنگ هشت ساله را با الحسین زمان جنگ طوفان صحرا و آزادی عراق نباید مقایسه کرد. همان طور که شهاب پیشرفت کرد الحسین هم پبشرفت کرد.[/quote]
دوست عزیز فکر کنم این تاپیکی که معرفی کردم را نخواندید. توصیه می کنم حتما بخونیدش. یکی از بهترین روش هایی که ما بتونیم از معلومات شما استفاده کنیم این هست که شما تاپیک های قدیمی تر را مطالعه کنید و بر پایه ی اطلاعات جدیدی که دارید بقیه را مطلع سازید و الا یک مقدار بحث هامون تکرار مکررات میشه.
نزدیک به یک سال قبل یک بحث جامع و بی طرفانه در سایت راجع به صنایع نظامی عراق صورت گرفته که به سبب اون غالب دوستان با توانایی ها و پیشرفت های عراق آشنایی دارند از جمله این مواردی که شما طرح می کنید، من لینک را براتون مجدد میذارم:
[url="http://www.military.ir/forums/topic/16178-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%85/"]http://www.military....ل-از-سقوط-صدام/[/url]
دو لینک دیگه را هم اگر بخوانید که بزرگواری کردید. می شود نور علی نور.
حالا گذشته از این توصیه ی دوستانه و مجدد، در پاسخ به شما باید دوباره تاکید کنم، صنایع عراق پیشرفت خوبی داشت اما به موقع به اونجایی که باید می رسید نرسید. عراق نه اراده ی سیاسی را داشت و نه فرصت کافی پیدا کرد که خودش رو به اندازه ی لازم آماده کنه.
مثلا چندتا از موشک های عراقی واقعا به اهدافشون برخورد کردند؟ یک موردی که شما ذکر می کنید می تونه شانس باشه مثل قضیه ی بانک رافدین.
اصولا چندتا از این موشک های دقیق داشت؟
[quote]سلاح های شیمیایی را می فرمایید استراتژیک؟ [/quote]
سلاح های شیمیایی یکی از این سلاح ها هستند،
ولی عراق ضعیف تر از این حرف ها شده بود به طوری که حتی از داشتن موشک هایی با برد بیش از 300 کیلومتر (الان دقیق یادم نیست 300 کیلومتر بود یا کمی بیش و کم) منع شد و بازرسان این قضیه را هم زیر نظر گرفتند. این موشک ها را هم فقط برای استفاده ی احتمالی علیه ایران برایش کنار گذاشته بودند.
در واقع آمریکا وقتی برای اشغال عراق عمل کرد که از توان نظامی این کشور و ضعفش تقریبا اطلاعات جامعی داشت و زهر اون کشور را پیش تر در عرصه ی سیاسی کشیده بود.
در واقع اشتباهات سیاسی مقدمه ای بر اشتباهات آتی نظامی عراقی ها بود.
[/quote]
بنده مطالعه کرده بودم و به نظرم بی طرفانه نبود و ما کلا چون صدام را دوست نداشتیم دستاوردهایش را هم خیلی حال نمی کنیم بگوییم.
برد مجاز او 150 کیلومتر بود.
کلا عراق برنامه جنگ کلاسیک با آمریکا نداشت و این که در معدود جنگهای کلاسیکش هم شکست خورد به همین دلیل بود.
بنده هم می خواهم دقیقا به همین موضوع برسم که شما می فرمایید:
موشک بالستیک نه خیلی دقیق است و نه خیلی بازدازنده!
بیس تکنولوژی ایران و عراق اسکاد است و صدام هم خیلی خیلی خیلی به الحسین جو اضافه می داد!
ما هم یکم قبول کنیم، اسکاد ساخته شد برای کلاهک اتمی نه کلاهک متعارف و همین هم پایه همه شهابها و الحسینها و ... هست.

(خواهشا نیاید بگید ما ارتقا دادیم و ... قبول دارم ارتقا دادیم. ولی کلاش رو هر قدر ارتقا بدیم قرار نیست بشه اورلیکان.)

(صدام و بعثیون هم خیلی حساب ویژه رو بالستیک داشتند و ارتقا داده بودند و آزمایش می کردند و هرکس می گفت الحسین ممکن است یکم موثر نباشد حسابش با کرام ابکاتبین بود)

(خواهش می کنم بخاطر این پست مرا متهم به خارجی بودن یا ... نکنید. جرات هم نمی کردم بنویسم این را. اینجا اگر بگویی بالای چشم شهاب ابروست به منزله توهین به مقدسات است!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بنده مطالعه کرده بودم و به نظرم بی طرفانه نبود و ما کلا چون صدام را دوست نداشتیم دستاوردهایش را هم خیلی حال نمی کنیم بگوییم.[/quote]
خوب این نقطه نظر شما بسیار عجیب هست. چون کسی که اون مطلب را نوشته بود خودش صنایع نظامی عراق را به شدت تحسین می کرد! ضمن این که منابعش هم ترجمه ی خود متون عراقی ها و متحدینشان بود.
احتمالا با دقت نخوندید.
حالا اشکالی نداره مواردی که در اون مقاله ی بلند بالا به نظرتون بی طرفانه نیست را مورد مورد لینک بزنید من هم ببینم شاید اشتباه از بنده است.

[quote]
[right]برد مجاز او 150 کیلومتر بود.[/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]کلا عراق برنامه جنگ کلاسیک با آمریکا نداشت و این که در معدود جنگهای کلاسیکش هم شکست خورد به همین دلیل بود.[/font][/color][/right]

[/quote]
اصولا بهتره بگیم صدام برنامه ی خاصی برای جنگ با آمریکا نداشت. نه این که بهش فکر نکرده بود بلکه درست این هست که بگیم جدی نگرفته بود قضیه را. وقتی هم که فهمید قضیه جدی شده دیگه کار از کار گذشته بود.
صدام حریف خودش را ایران می دونست و نهایت چند کشور منطقه ای.
[quote]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]موشک بالستیک نه خیلی دقیق است و نه خیلی بازدازنده![/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]بیس تکنولوژی ایران و عراق اسکاد است و صدام هم خیلی خیلی خیلی به الحسین جو اضافه می داد![/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ما هم یکم قبول کنیم، اسکاد ساخته شد برای کلاهک اتمی نه کلاهک متعارف و همین هم پایه همه شهابها و الحسینها و ... هست.[/font][/color][/right]
[/quote]
تشکر از تصحیح اشتباه بنده.
نه دیگه دوست خوب. هر بالستیکی که هر بالستیکی نیست. موشک های ما برخی هاشون سمی بالستیک هستند با کلاهک های جدا شونده.
این پیش فرض شما که ما وابسته به اسکاد هستیم از اساس ایراد دارد.
اسکاد شروع صنعت موشک سازی ما بوده کمی کمتر از 30 سال گذشته. بحث از موضوع ارتقا سال هاست گذشته و ما الان فاز طراحی موشک ها را هم پشت سر گذاشتیم.
الان موشکی مثل سجیل یا فاتح اصولا شباهتی هم به اسکاد ندارند غیر از این که همشون مثل قلم کشیده و درازن.
شما همین استدلال را می توانید بر سر روسیه و آمریکا هم بکوبید! برید اولین موشکی که ساختن را پیدا کنید و بعد بنگ....

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]خواهشا نیاید بگید ما ارتقا دادیم و ... قبول دارم ارتقا دادیم. ولی کلاش رو هر قدر ارتقا بدیم قرار نیست بشه اورلیکان.)[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]صدام و بعثیون هم خیلی حساب ویژه رو بالستیک داشتند و ارتقا داده بودند و آزمایش می کردند و هرکس می گفت الحسین ممکن است یکم موثر نباشد حسابش با کرام ابکاتبین بود[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]خواهش می کنم بخاطر این پست مرا متهم به خارجی بودن یا ... نکنید. جرات هم نمی کردم بنویسم این را. اینجا اگر بگویی بالای چشم شهاب ابروست به منزله توهین به مقدسات است![/font][/color][/right]
[/quote]

دوست خوب مساله ی ملیت شما رو هم اون دوستی که طرح کرد، هم اون دوستی که حدث زد، هم بنده که مدیر این بخش هستم، به نوعی با دلجویی از شما به پایان بردیم، هر چند که اصولا برداشت شما از طرح سوال سوء تفاهم بود. همه هم توضیح دادند که منظورشون چی بود. چرا شما گارد گرفتید در سایت؟ یکم با آرامش تر بحث ها را دنبال کنید و سعی کنید رفتار برادران مومنتون رو حمل بر صحت کنید. این که شما مجدد به موضوع ملیت پس از توضیح و عذر خواهی دوستان بر می گردید خودش می تونه در طرف مقابل نسبت به انگیزه ی شما سوء زن ایجاد کنه.

[color=#000080]اما در مورد طرح بحث راجع به شهاب، این سایت برای این کار هست. بارها راجع به کاریی موشک هایمان بحث شده و مخالفین جزو ارشدترین اعضای سایت هستند. اگر بنا بود که کسی اخراج شود الان شما باید روزها قبل اخراج می شدید. اگر آرشیو سایت را می خواندید، می دیدید که سایت مملو از این گونه بحث هاست. پس از این بابت اصلا نگران نباشید و هیچ ترسی به دلتان راه ندهید اما
از بابت مقایسه ی بچه های سایت و ایران با بعثیون و صدام حتما نگران بشید.
لطفا دیگه چنین مقایسه ای نکنید.
این تذکر را جدی بگیرید به عنوان اولین اخطار.
دفعه ی بعد با هر گونه کنایه ای از این دست برخورد میشه.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1346220672' post='267711']

[color=#000080]از بابت مقایسه ی بچه های سایت و ایران با بعثیون و صدام حتما نگران بشید.
لطفا دیگه چنین مقایسه ای نکنید.
این تذکر را جدی بگیرید به عنوان اولین اخطار.
دفعه ی بعد با هر گونه کنایه ای از این دست برخورد میشه.[/color]
[/quote]

آنتی وار گرامی، برخورد شما با من بسیار حرفه ای بوده و بنده تذکرات شما را راهنمای خود قرار دادم چون دید شما را کاملا مدیریتی و غیر جانب دار دیدم.
اما با این حرف شما مخالفم که من ایرانیان را قیاس با بعثیون کرده ام! (به این معنی که شخصیت و اعتقاد را قیاس کرده باشیم)
از دید اینکه آنها دو چشم داشتند ما هم دو چشم ما قابل قیاسیم و ز دید عقاید مطلق قابل قیاس نیستیم.
اینکه بنده گفتم بیس (تاکید می کنم بیس) تکنولوژی ما یکی بوده به معنی بیس عقیدتی نیست که!
مقایسه تکنولوژی را شما خلط کردید با عقیده.
این که عراق الحسین را رژه می برد و ما شهاب را می بریم مقایسه استراتژی نظامی است و تکیه هردو طرف به بازدارندگی بالستیک نه عقاید سیاسی و اعتقادی.

مسلم است که از بابت اعتقادی هیچ وقت ما قابل قیاس نیستیم و بنده اکراه دارم از بردن نام عقیده صدام و افتخار می کنم به میهنم.

اما اگر احتمال برداشت قیاس عقاید بعثیون با ایرانیان را در پست من می دهید خواهشمندم بفرمایید من پاکش کنم که این برداشت به هیچ وجه مد نظر بنده نبوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست خوب ممنونم از توجهتون.
(من در تلفظ اسم شما مشکل دارم میشه بگید چه عبارتی باید بنویسم، میسالو درست هست؟)

قطعا برداشت بنده از مقایسه ی بچه های سایت با بعثی ها به خاطر عبارت بیس موشک ها و اسکاد نبود. :thinking: این که خیلی برداشت نامربوطی می شود.
بلکه از این تشبیه وحشت داشتن شما از طرح مسائل در سایت مثل طرح آن موضوعات در عراق زمان بعثیون نشات گرفت.
دقیقا این جملات:
[right][u]([b]صدام و بعثیون [/b]هم خیلی حساب ویژه رو بالستیک داشتند و ارتقا داده بودند و آزمایش می کردند و [b]هرکس می گفت الحسین ممکن است یکم موثر نباشد حسابش با کرام ابکاتبین بود[/b])[/u][/right]

[right][u][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif](خواهش می کنم بخاطر این پست مرا متهم به خارجی بودن یا ... نکنید. جرات هم نمی کردم بنویسم این را. [b]اینجا اگر بگویی بالای چشم شهاب ابروست به منزله توهین به مقدسات است![/b]) [/font][/color][/u][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]به هر عنوان من توضیح شما را می پذیرم.[/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ان شاء الله دقیق تر بنویسیم که بعدا موردی برای سوء برداشت پیش نیاد.[/font][/color][/right]
لطفا اگر توضیحی راجع به تدکر داشتید در پی ام بگید.
ممنونم دوست عزیز.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توضیحات دوستان فکر کنم چند بحث برای مقابله با موج اول حمله آمریکا بتوان اشاره نمود

- جنگ الکترونیک و کور کردن ماهواره ها
- پدافند غیر عامل
- انباشت اهداف کاذب برای دشمن به نسبت بالای 3 به 1 هدف واقعی
- بهبود سیستم های پدافندی و تغییر ساختار از ماهیت و کدهای غربی به کدهای غیر شناخته شده و امن
- انهدام ناوگان آمریکا با موشک دریایی برای کاهش توان آفندی دشمن
- تحرک سیستم های پدافندی و تناوب در استفاده
- هدف قرار دادن آواکس ها و سوخت رسانها ( نشد نداره بحث باید است )
- امکان استفقلال تمام واحدها در صورت قطع ارتباط یا شنود دشمن
- احداث پایگاه های هوایی امن که زیر بمباران یا آسیب نبینند یا شناسایی نشوند و امکان مانور برای پرنده های خودی در شرایط امن فراهم گردد
- ( این یکی از خودم است و شاید کمی خنده دار) استفاده از پهباد های مجهز به موشک های حرارتی برای نا امن کردن آسمان برای دشمن و بازپس گیری آسمان بدون از دست دادن هواپیما و خلبان

به نظر دوستان کار دیگر نیز باید انجام شود؟ یا این موارد خوب هستند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
arminheidari
این طرح پهپاد ها رو من 1 بار دیگه مطرح کردم پس طرح جدیدی نیست :thinking: ولی با هجمه دوستان مواجه شدم ، ولی برای این کار لازمه تا چیزی مثل ار کیو رو بسازیم تا بتونه ارتفاع زیاد کنه ! اینطوری برای اهداف بالاتر خودش هم می تونه دماغه رو بده بالا و موشک هاش رو شلیک کنه .......... دقیقا مثل کاری که میراژ ها با تامکت ها می کردند .
البته این نوع پهپاد با موشکش هم خیلی گرون در میاد ! پس باید ازش درست استفاده بشه ولی به مراتب بهتر از از دست دادن خلبان است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]این طرح پهپاد ها رو من 1 بار دیگه مطرح کردم پس طرح جدیدی نیست [/right][/font][/color] :thinking:[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right] ولی با هجمه دوستان مواجه شدم ، ولی برای این کار لازمه تا چیزی مثل ار کیو رو بسازیم تا بتونه ارتفاع زیاد کنه ! اینطوری برای اهداف بالاتر خودش هم می تونه دماغه رو بده بالا و موشک هاش رو شلیک کنه .......... دقیقا مثل کاری که میراژ ها با تامکت ها می کردند . [/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]البته این نوع پهپاد با موشکش هم خیلی گرون در میاد ! پس باید ازش درست استفاده بشه ولی به مراتب بهتر از از دست دادن خلبان است! [/right][/font][/color][/quote]

این طرح در صورت قاببلیت اجرا و اجرا شدن می شود قابلیت نامتقارن در آسمان ، به این صوت که رادارهای متناوب و دیده بان ها محل تقریبی هدف رامشخص می کنند سپس یک گروه وظیفه ارسال پهباد و گشت در منطقه و درگیری را پیدا می کند ، احتمال بازگشت سالم از ماموریت هم بالا است فقط مشکل در نشستن است ، اگر با دید اخلال و انصراف دشمن در بمباران منظر باشد این روش یک روش کم هزینه و پرمنفعت است که جبران کمبود هواپیممای ما تا حدی می کند و با توجه به پهبادهای موجود این روش با سرعت بالا می تواند اجرا شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درست می فرمایید و فقط اگر سقف پروازی کرار رو می دونستیم خیلی خوب میشد ! چون 2 تا بمب می تونه حمل کنه با تغییراتی میشه قابلیت لانچ کردم موشک رو هم به دست بیاره ! و با سرعت خوبی که داره می تونه به سرعت خودش رو به جت هایی برسونه که برای بمباران پایین اومدند و 2 تا موشک رو شلیک کنه و اگه سرعتش میرسه ، با جت ها هم شاخ به شاخ بشه .......... البته این کار ها نیازمند عنصر غافلگیری هستش !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]و اگه سرعتش میرسه ، با جت ها هم شاخ به شاخ بشه .......... البته این کار ها نیازمند عنصر غافلگیری هستش ! [/quote]
دیگه بحث جوانمردی و شجاعت را فراموش کنید حمله از پشت یا کمین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب اگه جت ها سرعتشون زیاد کردند باید به صورت کمین از جلو برند طرفشون تا بتونند بزنندشون چون اگه سرعت ببرند بالای 1 ماخ دیگه نمیشه پهپاد رو زد به جت ! البته میشه رو پهپاد ها کلی جمر قرار داد و سعی کنیم بیشتر موشک هاشون رو جم کنیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب اگه جت ها سرعتشون زیاد کردند باید به صورت کمین از جلو برند طرفشون تا بتونند بزنندشون چون اگه سرعت ببرند بالای 1 ماخ دیگه نمیشه پهپاد رو زد به جت ! البته میشه رو پهپاد ها کلی جمر قرار داد و سعی کنیم بیشتر موشک هاشون رو جم کنیم! [/quote]

قرار نیست که انتحاری شود ، باید پهباد موشک حرارتی شلیک کند و در برود و بعد در نقطه به زمین بنشیند ( حالا با چتر یا هرچیز) و دوباره تجهیز و عملیاتی شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب اگه در این زمان اون جت بمبارانش رو انجام داد چی؟
نمی صرفه یه پهپاد رو از دست بدیم ولی یه تاسیسات از دست ندیم؟ این پهاپد ها جایی کاربرد دارند که پدافند سرکوب شده باشه...........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]خوب اگه در این زمان اون جت بمبارانش رو انجام داد چی؟[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]نمی صرفه یه پهپاد رو از دست بدیم ولی یه تاسیسات از دست ندیم؟ این پهاپد ها جایی کاربرد دارند که پدافند سرکوب شده باشه........... [/right][/font][/color][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]خوب اگه در این زمان اون جت بمبارانش رو انجام داد چی؟[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]نمی صرفه یه پهپاد رو از دست بدیم ولی یه تاسیسات از دست ندیم؟ این پهاپد ها جایی کاربرد دارند که پدافند سرکوب شده باشه........... [/right][/font][/color]
[/quote]

این دیگه سرعت دیدبانی و رادارهای متناوب را طلب می کند ولی فکر نکنم از روبرو درگیر شدن به این راحتی هم باشد و دشمن متوجه می شود در حالی که خوبی پهباد دیده نشدن در رادار است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته اگه تعداد 3-4 عدد پهپاد موجود باشد حرفم رو پس میگیرم ! چون 4 کرار هر کدوم 2 تا سایدواندر یا اسپارو میشه 8 عدد موشک ! که برای 3-4 جت کافیه ............

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.