Skyhawk

راه کارهای مقابله با موج اول حملات احتمالی آمریکا به ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
این مباحث بارها در تاپیک های مختلف (مثل تاپیک حمله به تاسیسات بوشهر) بحث شده و واقعیت این هست هیچ کشوری در منطقه توانایی دفاع هوایی در مقابل حملات انبوه و همزمان هوایی نداره ...[/quote]
بله ممکنه فرمایش شما صحیح باشه و من هم ادعا نکردم که کشف جدیدی انجام دادم بلکه با استفاده از امکانات موجود سعی کردم ابتکاراتی به وجود بیارم که درصد موفقیت حملات دشمن رو پائین بیاریم چرا که اگه موج اول حمله موفقیت آمیز باشه در موج دوم آسمون کشور به دست دشمن میفته و با استفاده از بمبهای هدایت لیزری و بمب های ارزان سقوط آزاد کشور رو به ویرانه مبدل میکنه!
برای حداکثر موفقیت باید درصد انتظار موفقیت رو 100 در نظر گرفت تا به نتیجه مطلوب رسید وگرنه اگه درصد موفقیت رو 50 بگیرید احتمالا نتیجه مطلوبی دریافت نمیکنید!
صربها در جریان جنگ با ناتو و آمریکا و شکار اف 117 (البته میگن بی 2 همم زدن ! ) که اوج تکنولوژی آمریکا بود اثبات کردن که با استفاده مناسب از تسلیحات و ابتکار میتوان بر پیشرفته ترین تسلیحات غلبه کرد! و همچنین ما هم با شکار حیرت انگیز آرکیو 170 به این واقعیت مهر تائید زدیم!

[quote][b]تصوير سازي مجازي [/b]

[color=#282828][font=tahoma,helvetica,arial,sans-serif]بسياري از موشكهاي دشمن از انواع سنسورهاي ديداري و اپتيك استفاده مي كنند ، براي فريب مو شك هاي دشمن مي توان از انواع پرده هاي دود ، ليزر و طرحهاي استتار استفاده كرد . شايد بتوان براي حفاظت كامل يك منطقه طرحي همچون رنگين كمان را در پرده بزرگي از مه و دود ايجاد كرد تا بطور كلي مانع از ديده شدن هدف توسط موشك دشمن شد . [ نميشه ولي اگه بشه چي مي شه !][/font][/color]
[/quote]

جبار 9
[url="http://www.military.ir/forums/topic/9280-سامانه-دودزاي-پدافند-هوايي-جبار-9/"]http://www.military.ir/forums/topic/9280-سامانه-دودزاي-پدافند-هوايي-جبار-9/[/url]

[quote][b]متحرك سازي سامانه ها و سامانه هاي زره پوش [/b]

[color=#282828][font=tahoma,helvetica,arial,sans-serif]چه ايرادي داره كه ما طرحي داشته باشيم تا بتوانيم تنها ظرف مدت 3 ثانيه راداري مشغول انجام وظيفه همچون رادار اس 200 را به داخل يك پناهگاه بتوني پنهان كنيم ؟[/font][/color][/quote]
پنهان کنیم که چی بشه؟ سیستمی که نشه ازش استفاده کرد به چه دردی میخوره؟
باید دنبال راهکاری بود تا بتوان از این سیستم ها در حین درگیری استفاده کرد !

[quote]نه تنها شکار تانکر بلکه شکار آواکس که عملا دشمن را محدود می کند و دست به عصا رفتار خواهد نمود[/quote]
برای این منظور حتی میشه از اخلاگرهای ضد آواکس استفاده کرد.
معرفی چند سامانه جنگ الکترونیک - بخش دوم
[url="http://www.military.ir/forums/topic/11289-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%8A-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D9%84%D9%83%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%8A%D9%83-%D9%85%D8%B7%D9%85%D8%A6%D9%86%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AF%D9%88%D9%85/"]http://www.military....مطمئنا-بخش-دوم/[/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو این قضیه آواکسها بسیار مهم هستند ، توجه داشته باشید استراتژی عملیات های نیروی هوایی آمریکا (از بمباران تا رهگیری و ...) برخلاف استراتژی شرقی (مبتنی بر رادارهای زمینی) بر پایه ی حمایت راداری هوابرد (آواکس ها) هست ، یعنی اهمییت از میدان به در کردن آواکسها در مقابله با نیروی هوایی آمریکا چند برابر هست و تاکید بر حفظ و عملیاتی نگه داشتن سامانه های موشکی دوربرد مانند S-200 در پدافند ایران و خرید سامانه ی Pelena به همین دلیل هست . از بین بردن قابلیت های آواکس با هر وسیله ای (از انهدام تا اخلال در سامانه های الکترونیکی) عملا دید از بالای فرماندهان و واحدهای هوایی (و حتی زمینی) آمریکا رو از منطقه نبرد از بین میبره .

برای موشک های ضدرادار پیشنهاد صرفا امواج قدرتمند مایکروویو برای پوشش موج راداری اصلی هم هزینه بر هست چراکه تولید امواج راداری با توان بالا نیاز به منبع تغذیه ای در حد یک رادار یا حتی بیشتر میخواد ! اما ارسال هماهنگ امواج با رادار اصلی و بصورت یک دویی تاکتیک موثری هست . سامانه ای مثل سامانه ی Gaztech یا RWE-1 که به رادار اصلی وصل میشه میتونه بخوبی سر جستجوگر موشک رو با Interrupt در امواج رادار اصلی و همزمان تولید Burst های کوتاه امواج راداری فریبنده از فرستنده ی جمر و استفاده از Chaff ، موشک رو منهدم کنه ، احتمال منحرف کردن موشکهای هارم توسط این سیستمها حداقل 85 درصد عنوان شده .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هشتاد درصد تلفات هوایی آمریکا در بیست سال گذشته، مربوط به موشکهای هدایت شونده توسط مادون قرمز بوده است (منبع ویکیپدیا).
میدونید چرا؟
چون آمریکا متخصص از بین بردن پدافند راداری است. هارم و آلارم رو هم اگه بگذارید کنار. پهپادهای استیلت به راحتی روی مناطقی که تشعشعات راداری دارند گردش بلند مدت انجام می دهند و حتی با موشکهای ارزان هدایت لیزری هم میتوانند با شناسایی بصری اپراتور، آنتنهای رادارها و یا کامیونهای مشکوک را هدف قرار دهند.
آمریکا بیشترین عملیات سید را در جهان انجام داده و ثابت کرده به شدت در این عملیات موفق است. همانطور که جنگ تحمیلی به ما تجربیات بسیار ارزشمندی آموخت، عملیات سید در کشورهای مختلف در زمانها و مکانهای متنوع به آمریکا کمک کرده متخصص این گونه عملیات باشد.
پس از انجام سید، مواضع لخت در برابر بمب 500 پوندی جی-دم در حجمهای باور نکردنی قرار می گیرند.
آمریکا مثل ساعت حمله میکند:
0. جمینگ حجیم
1. سید توسط هارم، آلارم و دیگر موشکهای ضد تشعشع
2. شناسایی و علامت گذاری لیزری اهداف توسط پهباد و ....
3. ورود استراتو فورترس و جی-دم
مثل ساعت.

(جمینگ آمریکا باعث از کار افتادن رادار و ... اف4 ها خواهد شد. حتی ارتباط رادیوییشان هم قطع می شود)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام متاسفانه من برای ایران در صورت حمله پیش دستانه آمریکا در مرحله اول کوچکترین شانسی نمیبینم همچنان که برای نیروهای آمریکاییی مستقر در منطقه در صورت حمله پیش دستانه ایران هیچ شانسی نمیبینم من نمیدونم چرا بیشتر دوستان به نیروهای ایران به عنوان یک نیروی تدافعی نگاه می کنند مخصوصا نیروی دریایی که به عنوان خط مقدم درگیری با آمریکا یک نیروی آفندی به تمام معناست متاسفانه این یک حقیقت تلخ است و من به شدت از این روز می ترسم دوستان بر خلاف تحلیل بسیار غلط خیلی از دوستان آمریکا به صورت محدود به ایران حمله نمی کند و من یک حمله وسیع و بیسار وحشیانه را میبینم که قلب نیروی دریایی ما را نشانه گرفته است گواه حرفهاه هم نوع تجهیزات موجود در منطقه است مسئولین هم این را می دانند همیشه این سخن امام پخش می شود که ما بلکه به هر تهدیدی پاسخ خواهیم داد و بعد از حمله هم قبل از اینکه کاری از پیش ببریم با توسل به جامعه بین المللی ایران را مجاب به پذیرش صلح می کنند . در مورد پدافند هم خیلی در صورت حمله پیش دستانه در جنوب خوش بین نیستم آمریکا چندین سال است داره با تمام توان به برسی و تجزیه و تحلیل امواج ما می پردازه خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم تجهیزات ما در جنگ هم مانند رزمایش کار می کنند آمریکا هنوز هم در زمینه الکترونیک و...چند ده سال از ما جلوتر هست من نه آمریکایی هستم نه طرفدار آمریکا تمام حرفم هم این است که ما باید اول حمله کنیم پاینده اد ایران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]هشتاد درصد تلفات هوایی آمریکا در بیست سال گذشته، مربوط به موشکهای هدایت شونده توسط مادون قرمز بوده است (منبع ویکیپدیا).[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]میدونید چرا؟[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]چون آمریکا متخصص از بین بردن پدافند راداری است. هارم و آلارم رو هم اگه بگذارید کنار. پهپادهای استیلت به راحتی روی مناطقی که تشعشعات راداری دارند گردش بلند مدت انجام می دهند و حتی با موشکهای ارزان هدایت لیزری هم میتوانند با شناسایی بصری اپراتور، آنتنهای رادارها و یا کامیونهای مشکوک را هدف قرار دهند.[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]آمریکا بیشترین عملیات سید را در جهان انجام داده و ثابت کرده به شدت در این عملیات موفق است. همانطور که جنگ تحمیلی به ما تجربیات بسیار ارزشمندی آموخت، عملیات سید در کشورهای مختلف در زمانها و مکانهای متنوع به آمریکا کمک کرده متخصص این گونه عملیات باشد.[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]پس از انجام سید، مواضع لخت در برابر بمب 500 پوندی جی-دم در حجمهای باور نکردنی قرار می گیرند.[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]آمریکا مثل ساعت حمله میکند:[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]0. جمین حجیم[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]1. سید توسط هارم، آلارم و دیگر موشکهای ضد تشعشع[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]2. شناسایی و علامت گذاری لیزری اهداف توسط پهباد و ....[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]3. ورود استراتو فورترس و جی-دم[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]مثل ساعت.[/right][/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right](جمینگ آمریکا باعث از کار افتادن رادار و ... اف4 ها خواهد شد. حتی ارتباط رادیوییشان هم قطع می شود) [/right][/font][/color][/quote]

این کلید پیروزی نبرد احتمالی برای ایران است نقط قوت هر کس اگر خوب مطالعه شود نقطه ضعف او می شود
به همین دلیل ایران روی این بحث حساب ویژه ای باز کرده است و شکار آرکیو ظن قدرت مقابله با ایران را ایجاد می کند که البته هیچ دلیلی و سندی مبنی بر توان شکار آواکس توسط ایران وجود ندارد

به همین دلیل است که به نظر من ایران اگر می خواهد آمریکا را شکست دهد باید آواکس را شکست دهد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1345649239' post='266425']
[quote]
[right]هشتاد درصد تلفات هوایی آمریکا در بیست سال گذشته، مربوط به موشکهای هدایت شونده توسط مادون قرمز بوده است (منبع ویکیپدیا).[/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]میدونید چرا؟[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]چون آمریکا متخصص از بین بردن پدافند راداری است. هارم و آلارم رو هم اگه بگذارید کنار. پهپادهای استیلت به راحتی روی مناطقی که تشعشعات راداری دارند گردش بلند مدت انجام می دهند و حتی با موشکهای ارزان هدایت لیزری هم میتوانند با شناسایی بصری اپراتور، آنتنهای رادارها و یا کامیونهای مشکوک را هدف قرار دهند.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]آمریکا بیشترین عملیات سید را در جهان انجام داده و ثابت کرده به شدت در این عملیات موفق است. همانطور که جنگ تحمیلی به ما تجربیات بسیار ارزشمندی آموخت، عملیات سید در کشورهای مختلف در زمانها و مکانهای متنوع به آمریکا کمک کرده متخصص این گونه عملیات باشد.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]پس از انجام سید، مواضع لخت در برابر بمب 500 پوندی جی-دم در حجمهای باور نکردنی قرار می گیرند.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]آمریکا مثل ساعت حمله میکند:[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]0. جمین حجیم[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]1. سید توسط هارم، آلارم و دیگر موشکهای ضد تشعشع[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]2. شناسایی و علامت گذاری لیزری اهداف توسط پهباد و ....[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]3. ورود استراتو فورترس و جی-دم[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]مثل ساعت.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif](جمینگ آمریکا باعث از کار افتادن رادار و ... اف4 ها خواهد شد. حتی ارتباط رادیوییشان هم قطع می شود) [/font][/color][/right]
[/quote]

این کلید پیروزی نبرد احتمالی برای ایران است نقط قوت هر کس اگر خوب مطالعه شود نقطه ضعف او می شود
به همین دلیل ایران روی این بحث حساب ویژه ای باز کرده است و شکار آرکیو ظن قدرت مقابله با ایران را ایجاد می کند که البته هیچ دلیلی و سندی مبنی بر توان شکار آواکس توسط ایران وجود ندارد

به همین دلیل است که به نظر من ایران اگر می خواهد آمریکا را شکست دهد باید آواکس را شکست دهد
[/quote]

آواکس هواپیمایی لخت، بزرگ (از دید راداری عرض می کنم) و بسیار گرانبها و کلیدی است. اما جالب است بدانید ای لقمهای چرب و نرم و هلو! بالاترین نرخ بقاپذیری را ثبت کرده اند. علت:
آنها طراحی شده اند که هدف قرار نگیرند!
به همین سادگی؟ آخر چطور یک هواپیمای مادون صوت، لخت و از همه مهمتر درحال انتشار پیوسته امواج پر قدرت الکترو مغناطیسی را نمی شود با یک صلاح معمولی ضد تشعشع نابود کرد؟!!
1. آواکس یک مجموععه فوق العاده پر توان و گران قیمت جنگ و ضد جنگ الکترونیکی است. به محض مشاهده موشک، حجم خارق العاده جنگ الکترونیکی بر علیه آن شروع می شود. انواع چف و فلیر با گستره بالا در کنار این جنگال، می تواند بقاپذیری بالایی را به ارمقان آورد.
2. امکان ندارد بتوان به آن حمله غیر مترقبه کرد. چون به تمام معنا برای نظارت ساخته شده و هیچ محدودیت مالی و حجمی و ... برایش در نظر گرفته نشده. چشمان تیز بین آواکس تنها به رادارش تکیه ندارد و از سامانه های الکترو اپتیکی پیشرفته هم برخوردار است.
3. پشتیبانی هوایی مناسبی دارد. جنگنده های برتری هوایی معمولا در نواحی استقرار آواکس گشت دارند و یا حد اقل اسکرمبل هستند.

4. و از همه مهمتر اینکه آواکس دور است! آواکس وارد فضای جغرافیایی عملیات نمی شود و در یک محل امن دور مستقر است.
تجربه نشان داده همه دوست دارند آواکس ها را بزنند اما نمیشود!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right]از همه مهمتر اینکه آواکس دور است! آواکس وارد فضای جغرافیایی عملیات نمی شود و در یک محل امن دور مستقر است.[/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]تجربه نشان داده همه دوست دارند آواکس ها را بزنند اما نمیشود! [/font][/color][/right]
[/quote]
برای ایران بحث دوست داشتن نیست باید یا آواکس را کور کند یا هدف قرار دهد و اگر نه باید منتظر تلفات سنگین باشد

من به شخصه اطلاعاتی درباره مقابله با آواکس ندارم ، دوستمون گفتن
[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]برای این منظور حتی میشه از اخلاگرهای ضد آواکس استفاده کرد.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]معرفی چند سامانه جنگ الکترونیک - بخش دوم[/font][/color][/right]

[url="http://www.military.ir/forums/topic/11289-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%8A-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D9%84%D9%83%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%8A%D9%83-%D9%85%D8%B7%D9%85%D8%A6%D9%86%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AF%D9%88%D9%85/"]http://www.military....مطمئنا-بخش-دوم/[/url]

[/quote]

حالا آیا ایران می تواند جلوی آواکس بایستد یا بزندش ؟
این همه روی اف 14 های خود ادعا داریم و روی دوربردی آن؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1345654901' post='266438']
[quote]

[right]از همه مهمتر اینکه آواکس دور است! آواکس وارد فضای جغرافیایی عملیات نمی شود و در یک محل امن دور مستقر است.[/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]تجربه نشان داده همه دوست دارند آواکس ها را بزنند اما نمیشود! [/font][/color][/right]
[/quote]
برای ایران بحث دوست داشتن نیست باید یا آواکس را کور کند یا هدف قرار دهد و اگر نه باید منتظر تلفات سنگین باشد

من به شخصه اطلاعاتی درباره مقابله با آواکس ندارم ، دوستمون گفتن
[quote]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]برای این منظور حتی میشه از اخلاگرهای ضد آواکس استفاده کرد.[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]معرفی چند سامانه جنگ الکترونیک - بخش دوم[/font][/color][/right]

[/quote]

حالا آیا ایران می تواند جلوی آواکس بایستد یا بزندش ؟
این همه روی اف 14 های خود ادعا داریم و روی دوربردی آن؟
[/quote]

تام کت؟؟؟ با تامکت بریم به جنگ آمریکا؟
آمریکا طراح و سازنده اف14 است! اف14های ایران جزو کم توان ترین تام کت ها میباشند (از لحاظ موتور) و آمریکا تام کتهای بسیار به روز تر و تواناتر از اینها را بازنشسته کرده!
تامکتهای ایران برای آمریکا کوچکترین خطری ایجاد نخواهند کرد چون رادار نخواهند داشت ( وقتی آمریکا رادار اینها را طراحی کرده، جم کردنشان برایس بسیار ساده است) و صلاح مرگبار تامکت رادار آن است.
فونیکسهای ایران در مقابل تی یو 16 هم مشکل داشتند و فکر می کنم تکنولوژی خود آمریکا بر علیه خودش آن هم بعد از 30 سال آن هم بعد از هر هفته مرگ بر آمریکا گفتن کارگر نیست.
میگ 29 ها به دلیل آنکه ساخت آمریکا نیستند گزینه بهتری هستند که موشکهای دوربرد و خاص برای سرکوب آواکس هم دارند اما متاسفانه تاریخ نشان داده آمریکا نمی گذارد هواپیمایی در آسمان باقی بماند.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب میسالو عزیز یه سوال :

آمریکا با این قدرت جنگالی که شما میفرمایید ، چرا سنتینلش مثل یک پیشی ملوس در دستان بچه های این آب خاکه ؟![img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/icon_mrgreen.gif[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='misalu2001' timestamp='1345647046' post='266420']
آمریکا بیشترین عملیات سید را در جهان انجام داده و ثابت کرده به شدت در این عملیات موفق است. همانطور که جنگ تحمیلی به ما تجربیات بسیار ارزشمندی آموخت، عملیات سید در کشورهای مختلف در زمانها و مکانهای متنوع به آمریکا کمک کرده متخصص این گونه عملیات باشد.
پس از انجام سید، مواضع لخت در برابر بمب 500 پوندی جی-دم در حجمهای باور نکردنی قرار می گیرند.
0. جمینگ حجیم
مثل ساعت.
[/quote]

درسته که عملیات SEAD و جمینگ در حجم سنگین در عملیات های مختلف درسهای خوبی به آمریکایی ها داده اما طرف مقابل هم تجربیات زیادی از مقابله با تاکتیک های جنگ الکترونیک بدست اوردن که میتونیم از این تجربیات نهایت استفاده رو ببریم ، برای مثال در جنگ ویتنام و برای مقابله با هواپیماهای جمر Wild Weasel ، سرجستجوگر موشک های S-75 (سامانه ای که در ایران با نام صیاد-1 شناخته میشه) با سیستم راداری پسیو راداری جایگزین شد که بدون نیاز به رادار درگیری ، به دنبال منبع امواج (اختلال) میرفت و با این تکنیک هواپیماهای جنگ الکترونیک به اهداف آسیب پذیری تبدیل شدند .

در مورد آواکسها هم این نکته لازم به ذکره که اواکسها اونقدر ها هم نمیتونن از صحنه نبرد دور باشن ، برای مقاصد اخطار هوایی و مدیریت نبرد ، حداکثر فاصله ی آواکس های E-3 Sentry ناتو با توجه به برد رادار AN/APY-1/2 از صحنه حداکثر میتونه 400 کیلومتر دور باشه ، گرچه منهدم کردن آواکسها با توجه به لایه های جنگنده اسکورت و سامانه های ECM تدافعی سخت هست اما اختلال در کار آواکس های E-3 با توجه به سامانه های اخلالگری که ایران خریداری کرده و ساخته کار چندان سختی بنظر نمیاد !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sezar' timestamp='1345647910' post='266422']
سلام متاسفانه من برای ایران در صورت حمله پیش دستانه آمریکا در مرحله اول کوچکترین شانسی نمیبینم همچنان که برای نیروهای آمریکاییی مستقر در منطقه در صورت حمله پیش دستانه ایران هیچ شانسی نمیبینم من نمیدونم چرا بیشتر دوستان به نیروهای ایران به عنوان یک نیروی تدافعی نگاه می کنند مخصوصا نیروی دریایی که به عنوان خط مقدم درگیری با آمریکا یک نیروی آفندی به تمام معناست متاسفانه این یک حقیقت تلخ است و من به شدت از این روز می ترسم دوستان بر خلاف تحلیل بسیار غلط خیلی از دوستان آمریکا به صورت محدود به ایران حمله نمی کند و من یک حمله وسیع و بیسار وحشیانه را میبینم که قلب نیروی دریایی ما را نشانه گرفته است گواه حرفهاه هم نوع تجهیزات موجود در منطقه است مسئولین هم این را می دانند همیشه این سخن امام پخش می شود که ما بلکه به هر تهدیدی پاسخ خواهیم داد و بعد از حمله هم قبل از اینکه کاری از پیش ببریم با توسل به جامعه بین المللی ایران را مجاب به پذیرش صلح می کنند . در مورد پدافند هم خیلی در صورت حمله پیش دستانه در جنوب خوش بین نیستم آمریکا چندین سال است داره با تمام توان به برسی و تجزیه و تحلیل امواج ما می پردازه خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم تجهیزات ما در جنگ هم مانند رزمایش کار می کنند آمریکا هنوز هم در زمینه الکترونیک و...چند ده سال از ما جلوتر هست من نه آمریکایی هستم نه طرفدار آمریکا تمام حرفم هم این است که ما باید اول حمله کنیم پاینده باد ایران
[/quote]

ببین دوست عزیز من کاری ندارم تازه اومدی و از این حرفا دارم مثل یک دوست باهات حرف میزنم و قانعت میکنم که آمریکا هیچ... نیست.
با دنیا کاری ندارم 8 سال دفاعه مقدس از آب و خاک و ناموس رو دیدند یا نه من با اون 75 میلیونی هستم که توی ایران دارن زندگی میکنند و خیلی هاشون از جمله خودم در اون زمان نبودم اما اون رو با تمام وجودم حس کردم که دفاع از وطن چیزی نیست که بگیم بعله 8 سال جنگیدند دیگه مگه چیکار کردند و بخدا قسم که حتی یکی از اقوام بنده حتی یک درصد هم نه جانباز هستند و نه آزاده اینو گفتم که نگی داره از اون ها دفاع میکنه، نه من منظورم وطن است. چرا آمریکا نتونست ویتنام رو تسخیر بکنه؟ چرا آمریکا نتونست کره شمالی رو تسخیر بکنه چرا آمریکا نتونست ایران رو توی 8 سال جنگ نابرابر و خیلی وحشیانه با اون همه امکانتا و بمب شیمیایی و اون همه تسلیحات تسخیر بکنه؟ چرا؟ چون سرباز هاش هیچ امیدی ندارند. شما میتونی بگی آمریکا سرباز هاش توی این همه جنگ برای چی جنگید؟ حتما میگی برای آزادی دنیا! اما من میگم برای هیچ. خیلی ها فیلم سقوط بلک هاوک یا سقوط شاهین سیاه رو دیدند و دیدند که در اون فیلم چه اتفاقی برای آمریکا افتاد. در سومالی مثلا خواست بیاد حمله کنه تا چند نفر رو دستگیر کنه اما تونست؟ دیدید که چگونه سومالیایی ها به چه خاکه سیاهی نشوندنشون. میدونید چرا؟ چون داشتند از خاکشون دفاع میکردند. شما توی متنی که نوشتی یه طوری حرف زدی که آمریکا با اولین حمله ایران رو بیچاره میکنه. واقعا این طرز تفکر شماست؟ یکم با خودتون فکر کنید. ببنید مقدس تر و با ارزش تر از دفاع درمقابل دشمن از میهن توی دنیا هست؟ خوپ آمریکا نیروی دریاییمون رو هدف گرفت نیروی هوایی چی؟ نیروی هواییمون رو هدف گرفت نیروی زمینی چی؟ از اون مهمتر پس بسیج 75 میلیونی چی؟ نه داداش ایران چیزی نیست که بخوایم دو دستی تقدیم کشور تازه بدوران رسیده ای مثل آمریکا کنیم. شما ها که این همه سخن از کوروش کبیر میزنید پس فقط حرفه؟ عملتون کجاست.
در آخر هم میگم من این حرف ها رو برای توهین نزدم و امیدوارم که فکر نکنی من قصد بدی داشتم.
و من الله توفیق
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='komando59' timestamp='1345666402' post='266467']

آمریکا با این قدرت جنگالی که شما میفرمایید ، چرا سنتینلش مثل یک پیشی ملوس در دستان بچه های این آب خاکه ؟![img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/icon_mrgreen.gif[/img]
[/quote]
البته بنده دسترسی به اطلاعاتی فراتر از حد منتشر شده ندارم، اما نظر شخصی من این است که به مانند هر سیستم تازه و پیشرفته ای، سنتینل هم احتمال نقص فنی دارد. احتمالا دچار نقص فنی در سیستم مخابراتی شده است و در راه بازگشت به خانه بوده که به عوارض طبیعی برخورد کرده. این نظر من اصلا هیچ پایه مشخصی هم ندارد.
این چه ربطی دارد به تاکتیک همیشگی آمریکا؟ آمریکا همیشه انطور حمله کرده و نتیجه خیلی موفقی هم داشته ( البته در اشغال کردن، وگرنه بعد از اشغال کردن دیگه کار به آواکس ضدن و ... نمیرسه و بمب کنار جاده ای از همه چی موثر تره!)
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#ff0000]با سلام به دوستان عزیز بنده تاپیکی رو بر حسب تازه وارد بودن اشتباها ایجاد کردم به آدرس: [/color]
[url="http://www.military.ir/forums/topic/22223-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/"]http://www.military....ستراتژیک-ایران/[/url]
[color=#ff0000]اما خب متنش رو که باید در اصل اینجا قرار میدادم میزارم.[/color]

همه شما این جمله حضرت آقا را که فرمودند: "هر حمله ای را با همان سطح پاسخ می دهیم." شنیده اید.
حالا یک سوال ساده
آیا سطح تقابل ایران در جنگ احتمالی با ایلات متحده به سرزمین فلسطین، پایگاه‌های آمریکا در اطراف ایران و یگان دریایی آمریکا خواهد بود یا اینکه (نخندید به من خب تازه کارم) پایگاه‌های استراتژیکی مثل دیگو گارسیا و.. را نیز اهداف حمله متقابل در نظر خواهد گرفت؟
برای حمله به پایگاه دیگو گارسیا ما به موشک‌هایی مابین برد 3500 الی 5000 کیلومتر نیاز داریم.(3500 برای حمله از مناطق جنوب شرقی و 5000 برای حمله از عمق مثل سمنان)
و برای حمله‌ی هوایی ار هواپیماهای سوخو 24 نیز می توانیم استفاده کنیم که در پایگاه شیراز موجود است.
از آن فاصله سوخو‌ها احتیاج به سوخت برای برگشت دارند که می توان با سوخت رسانی دو سری سوخو24‌ که برای سوخت رسانی به فاصله‌ی 1500 کیلومتری از مرزها هستند در دو نوبت رفت برگشت به سوخوهایی که برای بمباران ارسال می شوند سوخت رسانی کرد و البته می توان از روش‌هایی مبتکرانه (مانند حمله به H3) نیز برای سوخت رسانی به سوخو‌ها استفاده کرد.
حالا سوال بر این است که آیا ایران که قطعا تا بحال به برد‌های بالای 2500 و3000 رسیده است(غیر رسمی) و از نظر توانایی، قابلیت رساندن برد‌هایی تا 6000 کیلومتر را نیز دارد، این استراتژی را برای حمله‌ی موشکی در نظر خواهد گرفت؟
یا اینکه ریسک ارسال سوخوها به منطقه‌ای بسیار حساس که احتمال برگشت سوخوها (مانند H3) زیر 10 درصد است، را خواهد نمود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1345667769' post='266475']
[quote name='misalu2001' timestamp='1345647046' post='266420']
0. جمینگ حجیم
مثل ساعت.
[/quote]

درسته که عملیات SEAD و جمینگ در حجم سنگین در عملیات های مختلف درسهای خوبی به آمریکایی ها داده اما طرف مقابل هم تجربیات زیادی از مقابله با تاکتیک های جنگ الکترونیک بدست اوردن که میتونیم از این تجربیات نهایت استفاده رو ببریم ، برای مثال در جنگ ویتنام و برای مقابله با هواپیماهای جمر Wild Weasel ، سرجستجوگر موشک های S-75 (سامانه ای که در ایران با نام صیاد-1 شناخته میشه) با سیستم راداری پسیو راداری جایگزین شد که بدون نیاز به رادار درگیری ، به دنبال منبع امواج (اختلال) میرفت و با این تکنیک هواپیماهای جنگ الکترونیک به اهداف آسیب پذیری تبدیل شدند .

در مورد آواکسها هم این نکته لازم به ذکره که اواکسها اونقدر ها هم نمیتونن از صحنه نبرد دور باشن ، برای مقاصد اخطار هوایی و مدیریت نبرد ، حداکثر فاصله ی آواکس های E-3 Sentry ناتو با توجه به برد رادار AN/APY-1/2 از صحنه حداکثر میتونه 400 کیلومتر دور باشه ، گرچه منهدم کردن آواکسها با توجه به لایه های جنگنده اسکورت و سامانه های ECM تدافعی سخت هست اما اختلال در کار آواکس های E-3 با توجه به سامانه های اخلالگری که ایران خریداری کرده و ساخته کار چندان سختی بنظر نمیاد !
[/quote]
عرض کنم به خدمت استاد خودم جناب چکا:
اگر اختلال در رادار آواکس رو میفرمایید، هرگونه فرستنده رادیویی روی زمین بسیار آسیب پدیره. اجازه بدهید توضیح دهم:
این اخلالگر باید همواره فعال باشد تا بتواند هرگونه اثر قابل توجهی بر جای بگذارد. این باعث می شود خودش به یک طعمه تبدیل شود. اخلال در سیستمهای ارتباطی آواکس هم که نزدیک به محال است. چون رمز قدرتمندی دارد و نشدنی است.
در مورد 400 کیلومتر هم حق با شماست، اما 400 کیلومتر از برد قریب به اتفاق موشکها خارج است پس دور محسوب می شود و خطری متوجه او نیست.
[quote name='mafianews' timestamp='1345667950' post='266476']
[quote name='sezar' timestamp='1345647910' post='266422']
سلام متاسفانه من برای ایران در صورت حمله پیش دستانه آمریکا در مرحله اول کوچکترین شانسی نمیبینم همچنان که برای نیروهای آمریکاییی مستقر در منطقه در صورت حمله پیش دستانه ایران هیچ شانسی نمیبینم من نمیدونم چرا بیشتر دوستان به نیروهای ایران به عنوان یک نیروی تدافعی نگاه می کنند مخصوصا نیروی دریایی که به عنوان خط مقدم درگیری با آمریکا یک نیروی آفندی به تمام معناست متاسفانه این یک حقیقت تلخ است و من به شدت از این روز می ترسم دوستان بر خلاف تحلیل بسیار غلط خیلی از دوستان آمریکا به صورت محدود به ایران حمله نمی کند و من یک حمله وسیع و بیسار وحشیانه را میبینم که قلب نیروی دریایی ما را نشانه گرفته است گواه حرفهاه هم نوع تجهیزات موجود در منطقه است مسئولین هم این را می دانند همیشه این سخن امام پخش می شود که ما بلکه به هر تهدیدی پاسخ خواهیم داد و بعد از حمله هم قبل از اینکه کاری از پیش ببریم با توسل به جامعه بین المللی ایران را مجاب به پذیرش صلح می کنند . در مورد پدافند هم خیلی در صورت حمله پیش دستانه در جنوب خوش بین نیستم آمریکا چندین سال است داره با تمام توان به برسی و تجزیه و تحلیل امواج ما می پردازه خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم تجهیزات ما در جنگ هم مانند رزمایش کار می کنند آمریکا هنوز هم در زمینه الکترونیک و...چند ده سال از ما جلوتر هست من نه آمریکایی هستم نه طرفدار آمریکا تمام حرفم هم این است که ما باید اول حمله کنیم پاینده باد ایران
[/quote]

ببین دوست عزیز من کاری ندارم تازه اومدی و از این حرفا دارم مثل یک دوست باهات حرف میزنم و قانعت میکنم که آمریکا هیچ... نیست.
با دنیا کاری ندارم 8 سال دفاعه مقدس از آب و خاک و ناموس رو دیدند یا نه من با اون 75 میلیونی هستم که توی ایران دارن زندگی میکنند و خیلی هاشون از جمله خودم در اون زمان نبودم اما اون رو با تمام وجودم حس کردم که دفاع از وطن چیزی نیست که بگیم بعله 8 سال جنگیدند دیگه مگه چیکار کردند و بخدا قسم که حتی یکی از اقوام بنده حتی یک درصد هم نه جانباز هستند و نه آزاده اینو گفتم که نگی داره از اون ها دفاع میکنه، نه من منظورم وطن است. چرا آمریکا نتونست ویتنام رو تسخیر بکنه؟ چرا آمریکا نتونست کره شمالی رو تسخیر بکنه چرا آمریکا نتونست ایران رو توی 8 سال جنگ نابرابر و خیلی وحشیانه با اون همه امکانتا و بمب شیمیایی و اون همه تسلیحات تسخیر بکنه؟ چرا؟ چون سرباز هاش هیچ امیدی ندارند. شما میتونی بگی آمریکا سرباز هاش توی این همه جنگ برای چی جنگید؟ حتما میگی برای آزادی دنیا! اما من میگم برای هیچ. خیلی ها فیلم سوپقوط بلک هاوک یا سقوط شاهین سیاه رو دیدند و دیدند که در اون فیلم چه اتفاقی برای آمریکا افتاد. در سومالی مثلا خواست بیاد حمله کنه تا چند نفر رو دستگیر کنه اما تونست؟ دیدید که چگونه سومالیایی ها به چه خاکه سیاهی نشوندنشون. میدونید چرا؟ چون داشتند از خاکشون دفاع میکردند. شما توی متنی که نوشتی یه طوری حرف زدی که آمریکا با اولین حمله ایران رو بیچاره میکنه. واقعا این طرز تفکر شماست؟ یکم با خودتون فکر کنید. ببنید مقدس تر و با ارزش تر از دفاع درمقابل دشمن از میهن توی دنیا هست؟ خوپ آمریکا نیروی دریاییمون رو هدف گرفت نیروی هوایی چی؟ نیروی هواییمون رو هدف گرفت نیروی زمینی چی؟ از اون مهمتر پس بسیج 75 میلیونی چی؟ نه داداش ایران چیزی نیست که بخوایم دو دستی تقدیم کشور تازه بدوران رسیده ای مثل آمریکا کنیم. شما ها که این همه سخن از کوروش کبیر میزنید پس فقط حرفه؟ عملتون کجاست.
در آخر هم میگم من این حرف ها رو برای توهین نزدم و امیدوارم که فکر نکنی من قصد بدی داشتم.
و من الله توفیق
یا علی
[/quote]
برادر مافیا نیوز، شما به خوبی من می دانی که سربازان آمریکا به درد لای جرز دیوار می خ.رند و اکثرا اوباشی هستند که نه جربزه جنگ دارند نه آمریکا آنها را برای جنگ می فرستد. این که می فرمایند ایران شدیدا صدمه می بیند به این معنی است که ایران جنگ را می بازد و تحت بمباران شدید صنایعش و زیرساختهایش را از دست می دهد و اشغال می گردد. آن هم با حد اقل تلفات هوایی. از اینجا به بعد که ایران صدمه جدی دیده است، صدمات آمریکا شروع می شود.
خاور میانه به آتش کشیده می شود و بمب کنار جادهای و مین است که در اختیار همه گروههای مخالف آمویکا در تمام منطقه قرار گرفته است. من یقین دارم دوشپرتاب هم در اختیارشان خواهد بود.
اسراییل مورد حمله گسترده راکتی قرار می گیرد. آمریکا باید جمع کند از منطقه برود ولی در باتلاق گیر کرده و پشت هم تلفات زمینی می دهد.
در نهایت ما بیشتر ضرر می کنیم چون به 40 سال قبل بر می گردیم ولی آمریکا هم ضرر اقتصادی سنگین کرده و دچار رکود بی سابقه شده و در رقابت جهانی از چین عقب می افتد. البته صنایعش را از دست نمی دهد ولی کلا خیلی ضرر می کند.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='misalu2001' timestamp='1345668032' post='266478']
[quote name='komando59' timestamp='1345666402' post='266467']

[/quote]
البته بنده دسترسی به اطلاعاتی فراتر از حد منتشر شده ندارم، اما نظر شخصی من این است که به مانند هر سیستم تازه و پیشرفته ای، سنتینل هم احتمال نقص فنی دارد. احتمالا دچار نقص فنی در سیستم مخابراتی شده است و در راه بازگشت به خانه بوده که به عوارض طبیعی برخورد کرده. این نظر من اصلا هیچ پایه مشخصی هم ندارد.
این چه ربطی دارد به تاکتیک همیشگی آمریکا؟ آمریکا همیشه انطور حمله کرده و نتیجه خیلی موفقی هم داشته ( البته در اشغال کردن، وگرنه بعد از اشغال کردن دیگه کار به آواکس ضدن و ... نمیرسه و بمب کنار جاده ای از همه چی موثر تره!)
[/quote]

دوست عزیز الان دیگه تقریبا همه ی دنیا فهمیدن RQ-170 رو ما کشیدیم پایین بعد این نظر شخصی شما چطور میتونه به وجود اومده باشه ؟ فکر نکردید اگر واقعا نقص فنی بود آمریکا میتونست یه تکذیبیه نسبت به تحت کنترل گرفته شدن این پهپاد توسط ایران صادر کنه ؟ چطوری ناشی از این سقوط به عوارض طبیعی انقدر هواپیما (بنابر عکسها) سالم مونده بود ؟ نظر شخصی هم بلاخره باید دلیل داشته باشه دیگه ! ...

در مورد تاکتیک همیشگی آمریکا هم مثال نقض از شکست و مقابله به مثل نسبت به عملیات های SEAD آمریکا خدمتتون فرمودم ، حتی در همین عراق هم شاهد بودیم اخلالگرهای کوچک صدام چطور سیستم هدایت ماهواره ای بمبهای هوشمند آمریکا رو مختل کردند ، مشکل اون کشورهایی که عملیات های آمریکا توش موفقیت بالا داشته این بود که انسجام و هماهنگی بین عملیات های ضد ECM و ECM وجود نداشت (مثل عراق ، مثل یوگوسلاوی) وگرنه دیدیم که در موارد جزیی چه عملکرد خوبی از خودشون نشون دادند . اما همونطور که در ویتنام قضیه فرق میکرد ، در ایران هم بحث متفاوت خواهد بود ...

.......................................................................................................................

در مورد اخلالگر که همونطور که بنده عرض کردم و شما هم تاکید فرمودید ، اخلالگرها اصولا آسیب پذیر هستند چه Wild Weasel ، چه Pelena I ، اما اگر بخش بعدی عرایض بنده رو میخوندید اخلالگرهای زمینی دستشون به مراتب بازتر هست ، میتونن از سامانه های جمینگ ضد هارم (مثل RWE-1) برای در امان ماندن از حملات SEAD استفاده کنند . (همونطور که این سامانه ها برای حفاظت از رادارها بکار میرن)

در کل عرضم این بود که توانایی اخلال در رادار آواکس (اصلی ترین المان یک واحد هوابرد اخطار و مدیریت) برای ایران شدنی هست ، ناوبری ماهواره ای آواکس با استفاده از GPS هم که توسط ایران قابل اختلال هست . سامانه ی Link 16 در صورت توسعه ی رادارها و جمرهای توان بالای باند L شدنی هست که البته بنا بر اخبار ایران فعلا در دست طراحی داره اینها رو ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.