Morteza313

مشکل دلار: شروع کننده جنگ محدود ایران در خلیج فارس

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بعضآ دیده شده ادعاهایی مطرح میشه که تحریم نفت باعث کاهش فروش نفت ایران شده و در نتیجه درآمدات ارزی کشور کاهش یافته. این موضوع صحت نداره . برای مثال فروش نفت ایران در ماه گذشته 100 هزار بشکه بیشتر از میزان مشابه سال قبل بوده. درسته که نفت تحویلی در سواحل ایران کاهش پیدا کرده اما میزان صادرات نفت تغییر چندانی نکرده. ایران با ابزارهای مختلفی جلوی تحریم فروش نفت رو گرفته که یکی از این راهکارها فروش نفت در بنادر ( شهرک ها ) نفتی کشورهای دیگه مثل مالزی هست. در واقع خیلی از کشور هایی که توسط آمریکا از خرید نفت ایران منع شدند همچنان به صورت غیر مستقیم دارند از ایران نفت میخرند! البته این کار هزینه هایی هم برای ایران داشته. مثلآ بیمه نفت کش ها یا مبادله نفت با ارز های دیگه و ... اما در کل هزینهای کمی از این بابت به ایران تحمیل شده که با توجه به افزایش قیمت نفت (بخصوص نفت سبک و با کیفیت ایران.) در بازارهای جهانی میشه گفت تغییری در عایدات ایران بوجود نیومده. این مسئله بخصوص در نطق پیش از دستور رئیس مجلس آقای لاریجانی به وضوح مشهوده.

یه مسئله دیگه مشکلات پیش آمده در مبادلات مالی ایران با سایر کشورهاست . مثلا قطع خدمات سویفیت به ایران .این قبیل تحریمها 2 هدف مختلف داشتند. یکی مردم و دیگری دولت( به خصوص اخلال در واریز درآمدات نفتی) این موارد هم با راهکار های مختلف مثل ایجاد سویفیت ملی ( اسمش یادم رفته!) تا حدود زیادی مرتفع شده. بخصوص در مورد عایدات مالی دولت مشکلی در این زمینه وجود نداره. درمورد مردم هم صرافی ها جای بانک ها رو گرفنتند و میشه گفت تا حالا کارشون تا حدود زیادی موفقیت آمیز بوده. گرچه مردم همچنان با پاره ای از مشکلات در نقل و انتقال ارز دست به گریبانند. اما از اونجایی که دولت بزرگترین منبع نقل و انتقال ارز کشور هست با توجه به آمار های کلان اقتصادی مشکلی از این بابت نداره و اخباری که هر از گاهی توسط رسانه های بیگانه در مورد عایدات نفتی و مبادلات ارزی مطرح میشه درست نیستند و هدف غرض ورزی برای ایجاد جو روانی در کشوره.

اما مورد عجیب در افزایش قیمت ارز در یک هفته پیش هم زمانی با تحرکات خصمانه مرزی بین متحد ما و ترکیه هست. یعنی میشه دلار 3500 تومنی رو التیماتوم غرب به ایران دونست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خاطره ای که امروز مشرق منتشر کرد یک نمونه تاریخی از بحث ما رو نشون میده:

[i]ساعت حدود 9 شب بود. شفيعى در قايقش دراز كشيده بود و استراحت مى‏كرد. نادر روى نقشه كار مى ‏كرد. من هم به ناوچه تكيه داده بودم و بيژن را نگاه مى ‏كردم بيژن داشت رادار را نگاه مى ‏كرد. رسولى هم با دوشكا ور مى ‏رفت. كريمى و محمديا هم موشك را روى دوش گذاشته و آماده عمليات بودند. استينگر برخلاف آرپى جى بود. وقتى موشك آن شليك مى ‏شد بايد دوباره مى‏ رفت مركز و پر مى‏ شد و يكى ديگر از كارتن بيرون مى ‏آوردند.
ناگهان صداى خفيفى مثل صداى ويز ويز زنبور به گوشم خورد. بلافاصله به بيژن گفتم: بيژن، يه صداى ويزويزى داره مى‏ آد.
- پشه است!
- شوخى ندارم. سرتون رو بالا كنيد ببينيد اين صداى چيه؟
از بيژن پرسيدم: نگاه كن تو رادار، ببين كسى از طرف جزيره به سمت ما مى ‏آد؟
- نه.
- به هر حال يك صدايى مى ‏آد.
- من تو رادار چيزى ندارم.
- تو رادار نبايد هم داشته باشى. رادار ما سطحيه.
به نادر گفتم: بلند شو، صدايى داره مى ‏آد.
وقتى همه باهم بلند شديم تا ببينيم چه خبره، صدا شديدتر شد. [b]هنوز چند لحظه بيشتر سپرى نشده بود كه ناگهان هلى‏ كوپتر بزرگى را روى سرمان ديديم كه موشكى به طرفمان پرتاب كرد. موشك آمد و خورد به قايقى كه نصرالله شفيعى در آن بود. من با آرنج دسته موتور را فشار دادم عقب و از ناوچه جدا شديم.علاوه بر موشك، هلى كوپتر شروع كرد به تيرباران ما. موشك دوم از روى سر ما رد شد و داخل آب فرو رفت. به دنبال آن بوديم كه هلى كوپتر را بزنيم. آنقدر هيجان زده بودم كه حتى نگاه نكردم كه چه بر سر قايق نصرالله آمده. به كريمى گفتم: على يارت.[/b]
كريمى سريع چرخيد و موشك را شليك كرد. در كمال ناباورى و شگفتى، موشك استينگر به هلى كوپتر آمريكايى خورد و آن را در هوا منفجر كرد. نور ناشى از انفجار، همه جا را روشن كرد و صداى مهيبى برخاست و قطعات متلاشى شده هلى كوپتر مثل باران باريد روى آب.[/i]

سطح پائین آموزش نیروهای ایرانی و سرعت بالای نبرد قابل توجهه،
حرفی هم از Flare نیست، حتی بعد از شلیک موشک اول
موشک هم به نظر میرسه تاو بوده باشه. اینجا دقت کنید که تحرک تاو از هلفایری که از 6 کیلومتری شلیک می شه بیشتره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1349355687' post='275766']
[quote]
این موشک ارزان، کوچک، فایر اند فورگت و با برد 8 کیلومتر است و قابلیت پرتاب از پهپاد را دارد. بنا بر این مثلا یک هلی کوپتر می تواند 96 تا از اینها حمل کند و در آن واحد با 96 قایق درگیر شود و هزینه بسیار پایینی هم داشته باشد.[/quote]

دقیقا کدام نوع موشکرو میفرمایید ...؛

LOGIR
DAGR
Cirit
APKWS

؟

این شیوه هدایت بر روی راکت های ارزان قیمت اگر راکت هیدرا 70 باشد بیشتر از 3 تا 4 کیلومتر نیست مثل سه نمونه اول ، که دلایلش هم زیاده ، منجمله ...؛

زمان سوزش موتور ام کا 40 این راکت ها حدود 1 ثانیه است ، و با این سوزش موشک تا سرعتی معادل 700 متر بر ثانیه شتاب پیدا میکنه ولی سوزش موتور تا 400 متر فاصله از لانچر ادامه داره و بعد تمام میشه ، و این شتاب رو به کاهش است تا لحظه برخورد ، تقریبا تمامی مسیر بصورت بالستیک طی میشه ، مقدار بسیار کمی مانور پسار بسیار بالایی برای این موشک بوجود خواهد آورد ، و هر چقدر هدف چالاک تر باشه امکان دستیابی موشک به اون کمتر هست ، بهترین تست این موشک ها برای اهداف متحرک از 3.5 کیلومتری برای زدن یک کامیون با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت و بالاترین تستش هم تا 5.1 کیلومتر بوده بالاتر از این محدوده مربوط به اهداف ایستا هست ....
تاریخش هم بخونید ، 8 می 2012
[url="http://www.deagel.com/news/DAGR-Successfully-Engages-Moving-Target-in-Apache-Helicopter-Demonstration_n000010255.aspx"]http://www.deagel.co...n000010255.aspx[/url]

حالا به نظرت این موشک میتونه قایقی که متوسط 80 کیلومتر بر ساعت سرعت داره رو بزنه ؟
یه زمانی قرار بود nlos ls این کار رو بکنه که گویا پروژه اش متوقف شده ، چراش رو نمیدونم اما برنامه موفقی بود ....
[/quote]

منظور بنده:
[b]Low-Cost Guided Imaging Rocket[/b]
و نمونه های اینفرا رد آن.

باید عرض کنم که احتمال قریب به یقین شما درست می فرمایید در مورد برد. (بنده از برد مینیمم هیدرا استفاده کردم و شما اطلاعات بهتری دارید)

عرض کرده بودم در پستم و احتمالا حضرت عالی توجه نفرمودید.
هدایت اکثریت مطلق موشکها، هدایت پروپورشنال است به این صورت که [b]نقطه ای را هدف می گیرد که در زمان اصابت احتمالا هدف در آنجاست.[/b]

در این صورت مطلق سرعت مهم نیست،[b] بلکه میزان مانور مهم است.[/b]

دوباره عرض کرده بودم، هنگامی که سرعت بالا باشد، نمی توان در آب مانور داد. [b]بنا بر این به راحتی شکار می شود.[/b]
آیا پست این حقیر را مطالعه فرموده بودید؟

[quote]
خاطره ای که امروز مشرق منتشر کرد یک نمونه تاریخی از بحث ما رو نشون میده:

[i]ساعت حدود 9 شب بود. شفيعى در قايقش دراز كشيده بود و استراحت مى‏كرد. نادر روى نقشه كار مى ‏كرد. من هم به ناوچه تكيه داده بودم و بيژن را نگاه مى ‏كردم بيژن داشت رادار را نگاه مى ‏كرد. رسولى هم با دوشكا ور مى ‏رفت. كريمى و محمديا هم موشك را روى دوش گذاشته و آماده عمليات بودند. استينگر برخلاف آرپى جى بود. وقتى موشك آن شليك مى ‏شد بايد دوباره مى‏ رفت مركز و پر مى‏ شد و يكى ديگر از كارتن بيرون مى ‏آوردند.
ناگهان صداى خفيفى مثل صداى ويز ويز زنبور به گوشم خورد. بلافاصله به بيژن گفتم: بيژن، يه صداى ويزويزى داره مى‏ آد.
- پشه است!
- شوخى ندارم. سرتون رو بالا كنيد ببينيد اين صداى چيه؟
از بيژن پرسيدم: نگاه كن تو رادار، ببين كسى از طرف جزيره به سمت ما مى ‏آد؟
- نه.
- به هر حال يك صدايى مى ‏آد.
- من تو رادار چيزى ندارم.
- تو رادار نبايد هم داشته باشى. رادار ما سطحيه.
به نادر گفتم: بلند شو، صدايى داره مى ‏آد.
وقتى همه باهم بلند شديم تا ببينيم چه خبره، صدا شديدتر شد. [b]هنوز چند لحظه بيشتر سپرى نشده بود كه ناگهان هلى‏ كوپتر بزرگى را روى سرمان ديديم كه موشكى به طرفمان پرتاب كرد. موشك آمد و خورد به قايقى كه نصرالله شفيعى در آن بود. من با آرنج دسته موتور را فشار دادم عقب و از ناوچه جدا شديم.علاوه بر موشك، هلى كوپتر شروع كرد به تيرباران ما. موشك دوم از روى سر ما رد شد و داخل آب فرو رفت. به دنبال آن بوديم كه هلى كوپتر را بزنيم. آنقدر هيجان زده بودم كه حتى نگاه نكردم كه چه بر سر قايق نصرالله آمده. به كريمى گفتم: على يارت.[/b]
كريمى سريع چرخيد و موشك را شليك كرد. در كمال ناباورى و شگفتى، موشك استينگر به هلى كوپتر آمريكايى خورد و آن را در هوا منفجر كرد. نور ناشى از انفجار، همه جا را روشن كرد و صداى مهيبى برخاست و قطعات متلاشى شده هلى كوپتر مثل باران باريد روى آب.[/i]

سطح پائین آموزش نیروهای ایرانی و سرعت بالای نبرد قابل توجهه،
حرفی هم از Flare نیست، حتی بعد از شلیک موشک اول
موشک هم به نظر میرسه تاو بوده باشه. اینجا دقت کنید که تحرک تاو از هلفایری که از 6 کیلومتری شلیک می شه بیشتره.
[/quote]

بنده که عرض کرده بودم در سرعت بالا!
در سرعت بالا کوچکترین تغییری مسیر نیروی زیادی به جانب کشتی وارد کرده و آن زا قرق می تواند کند. بنا بر این در این سرعتها مانور محدود است.
البته در هر صورت همیشه احتمال خطا رفتن موشک هم هست و با یک مثال خطا رفتن نمی شود قضاوت کرد.

===========================================================================
خواهش بنده ادامه بحث در تاپیک مربوطه است و اگر مدیران صلاح بدانند می توانند منتقل بفرمایند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آیا پست این حقیر را مطالعه فرموده بودید؟[/quote]

بله ،

بنده هم عرض کردم ، بالاترین تست موفق این راکت زدن یک کامیون در حال حرکت با سرعت 40 کیلومتر و فاصله 3.5 کیلومتر بوده ، ...
باید مشخص کنین که راکت حین رسیدن به اون برد چه سرعتی داره ،اگر درست خاطرم مانده باشه توپ 30 میلیمتری آپاچی با سرعتی معادل 870 متر بر ثانیه گلوله هاش رو شلیک میکنه ، اما 1000 متر اول رو در 2 ثانیه طی میکنه و سرعتش رو به کاهش هست و حدود 12 ثانیه طول میکشه تا به 3000 متر برسه که مقوله ای هست مرتبط با ایرودینامیک و پسار گلوله های 30 میلیمتری این توپ ، لیکن در مورد راکت های هیدرا هم به همین صورت هست ، هیدرا موتوری دارد که تنها 1 ثانیه میسوزد و برد راکت را به 400 متر میرساند ، زین پس سرعت راکت رو به کاهش است تا رسیدن به هدف ، توجه داشته باشین که از یک پرتابه سنگین تر ، با قطر 70 میلیمتر و دارای بالک که قطعاپسار بسیار بیشتری دارد روبرو هستید ، هرچند که پایدارکننده ها و بالچه میتوانند شناوری بیشتری فراهم آورند تا برد بیشتری حاصل شود ، و یا اینکه پرتابه به ارتفاع بالایی سوق داده شود که برد بالا برود اما باید دانست که سرعت به شدت فدا میشود و ایضا قدرت مانور ... لذا پرتاب کننده برای این زمان زیاد باید پیش بینی دقیقی از محل رسیدن راکت به هدف انجام دهد ، و کمی مانور گذاشتن قایق بصورت مارپیچ این امکان را از پرتابگر خواهد گرفت ، این موشک ها نخواهند توانست قایق ها را دنبال کنند ، آنهم قایقی که 90کیلومتر بر ساعت برد دارد در همین سرعت موشکی با برد 40 کیلومتر شلیک میکند ...

[img] http://gallery.military.ir/albums/userpics/520634_orig.jpg[/img]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
یه زمانی قرار بود nlos ls این کار رو بکنه که گویا پروژه اش متوقف شده ، چراش رو نمیدونم اما برنامه موفقی بود ....
[/quote]

سلام
شاید هم لغو نشده و به در خفا برنامه رو ادامه دادند تا از اصل غافلگیری ( در زمینه ی سلاح کاربردی ) استفاده کنند !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1349362672' post='275792']
[quote]آیا پست این حقیر را مطالعه فرموده بودید؟[/quote]

بله ،

بنده هم عرض کردم ، بالاترین تست موفق این راکت زدن یک کامیون در حال حرکت با سرعت 40 کیلومتر و فاصله 3.5 کیلومتر بوده ، ...
باید مشخص کنین که راکت حین رسیدن به اون برد چه سرعتی داره ،اگر درست خاطرم مانده باشه توپ 30 میلیمتری آپاچی با سرعتی معادل 870 متر بر ثانیه گلوله هاش رو شلیک میکنه ، اما 1000 متر اول رو در 2 ثانیه طی میکنه و سرعتش رو به کاهش هست و حدود 12 ثانیه طول میکشه تا به 3000 متر برسه که مقوله ای هست مرتبط با ایرودینامیک و پسار گلوله های 30 میلیمتری این توپ ، لیکن در مورد راکت های هیدرا هم به همین صورت هست ، هیدرا موتوری دارد که تنها 1 ثانیه میسوزد و برد راکت را به 400 متر میرساند ، زین پس سرعت راکت رو به کاهش است تا رسیدن به هدف ، توجه داشته باشین که از یک پرتابه سنگین تر ، با قطر 70 میلیمتر و دارای بالک که قطعاپسار بسیار بیشتری دارد روبرو هستید ، هرچند که پایدارکننده ها و بالچه میتوانند شناوری بیشتری فراهم آورند تا برد بیشتری حاصل شود ، و یا اینکه پرتابه به ارتفاع بالایی سوق داده شود که برد بالا برود اما باید دانست که سرعت به شدت فدا میشود و ایضا قدرت مانور ... لذا پرتاب کننده برای این زمان زیاد باید پیش بینی دقیقی از محل رسیدن راکت به هدف انجام دهد ، و کمی مانور گذاشتن قایق بصورت مارپیچ این امکان را از پرتابگر خواهد گرفت ، این موشک ها نخواهند توانست قایق ها را دنبال کنند ، آنهم قایقی که 90کیلومتر بر ساعت برد دارد در همین سرعت موشکی با برد 40 کیلومتر شلیک میکند ...

[img]%20http://gallery.military.ir/albums/userpics/520634_orig.jpg[/img]
[/quote]

بنده که عرض کردم، برد را شما درست می فرمایید. اصلا برد را من مطرح نمی کنم. برد = ایکس = مجهول الهویه.

بنده عرض کردم این هلی کوپتر یا پهپاد می تواند 40 کیلومتر یا بیشتر از ناو فاصله داشته باشد و در یک شعاعی، هرچه قایق بیاید را نابود کند. چون این قایق ها زره ندارند و به علت سرعت بالا مانور هم ندارند = هلو.
شما در نظر بگیرید تعداد زیادی پهپاد هرکدام می توانند تعداد زیادی از این موشک سبک و ارزان را حمل کنند. گرچه این موشکها بر یک ناوچه عملا بی تاثیر اند، اما کاملا برای نابودی قایق کافی اند.
درگیری با تعداد بالا هم برایشان آسان است.

بحث برد را هرچه شما می فرمایید، بنده قبول م کنم.
بحث بنده روی نصب تعداد بالای اینها روی پهپادها و هی کوپتر ها و ... در فاصله چندین کیلومتری از ناو است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بحث بنده روی نصب تعداد بالای اینها روی پهپادها و هی کوپتر ها و ... در فاصله چندین کیلومتری از ناو است.[/quote]

اگر با برد توافق داشته باشید مسئله حل شده است ، ..

در این شرایط باید پرسید که آیا قایق های ما بی دفاع هستند ؟ موشک های ایگلا اس موجود در نیروی دریایی با قابلیت جستجوگر دو طیفی مادون قرمز و ماورای بنفش با برد 6 کیلومتر قراره چکار بکنند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1349365480' post='275800']
[quote]
بحث بنده روی نصب تعداد بالای اینها روی پهپادها و هی کوپتر ها و ... در فاصله چندین کیلومتری از ناو است.[/quote]

اگر با برد توافق داشته باشید مسئله حل شده است ، ..

در این شرایط باید پرسید که آیا قایق های ما بی دفاع هستند ؟ موشک های ایگلا اس موجود در نیروی دریایی با قابلیت جستجوگر دو طیفی مادون قرمز و ماورای بنفش با برد 6 کیلومتر قراره چکار بکنند ؟
[/quote]

شما می دانید که پردیتور و .. اصولا بی صدا و غیر قابل رویت در فاصله دو کیلومتری هستند. در رادار هم به علت کراس سکشن پایین و ارتفاع پست دیده نمی شوند. پس ما چطور اینها را پیدا کنیم؟ تا بماند شلیک کردن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما می دانید که پردیتور و .. اصولا بی صدا و غیر قابل رویت در فاصله دو کیلومتری هستند. در رادار هم به علت کراس سکشن پایین و ارتفاع پست دیده نمی شوند. پس ما چطور اینها را پیدا کنیم؟ تا بماند شلیک کردن.[/quote]

تهدیدات ما چیزهایی فراتر از پریدیتور و ... هستند ، میدونی tal چیه ؟ موشک گریفین ، gbu 53 ، بمب های خوشه ای و .... , ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1349366967' post='275806']
[quote]شما می دانید که پردیتور و .. اصولا بی صدا و غیر قابل رویت در فاصله دو کیلومتری هستند. در رادار هم به علت کراس سکشن پایین و ارتفاع پست دیده نمی شوند. پس ما چطور اینها را پیدا کنیم؟ تا بماند شلیک کردن.[/quote]

تهدیدات ما چیزهایی فراتر از پریدیتور و ... هستند ، میدونی tal چیه ؟ موشک گریفین ، gbu 53 ، بمب های خوشه ای و .... , ...
[/quote]

البته آنها هم به جای خود باقی هستند. مخضوضا گریفین.
اما همین موشک [b]Low-Cost Guided Imaging Rocket[/b] هم کافی است تا سوارم بر علیه ناوها را به شدت زیر سوال ببرد.

پهپادهای امروز ارزان، کوچک و بی صدا با مداومت پرواز بالا هستند و می توانند با تعدادی بالا از قایقها همزمان درگیر شوند.
حقیر معتقدم سوارم = فروق جاویدان!
یک خطای استراتژیک.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پهپادهای امروز ارزان، کوچک و بی صدا با مداومت پرواز بالا هستند و می توانند با تعدادی بالا از قایقها همزمان درگیر شوند.[/quote]

پهباد چیزی نیست که ازش در خلیج فارس برای کنترل سوارم استفاده کنند ، سرعتش کم هست ، توان حمل تجهیزاتش پایینه و گرانقیمت و از لحظه بلند شدن تا نشستن رصد میشه ، اون هم از 250 کیلومتری نه 2 کیلومتری ، ... خدا رادار علیم رو واسه چی آفریده ؟ ا

از پهباد بیشتر برای نظارت و جستجو استفاده میشه ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده اعتقاد دارم تنها راه مقابله با این جنگ اقتصادی و مشکلات دلاری، ریاضت اقتصادی است و با بالا بردن بهای نفت، تمام وارد کنندگان نفت همدست می شوند برای یکسره کردن کار ما.
تجربه نشان داده این کارتلهای نفتی همه جا هستند و اگر کسی پا روی دمشان بگذارد (بخواهد قیمت گذاری را خودش به عهده بگیرد) یک موج جهانی راه می اندازند.

ریاضت اقتصادی هم برای حکومت کاری ندارد گفتنش، اما برای مردم کاری دارد اجرایش.
ریاضت اقتصادی یعنی:
مصرف را پایین بیارید = فشار مضاعف به قشر ضعیف = هدف دشمن در سست کردن مشروعیت در قشر مستضعف.

همش شد آیه یاس؟
نه!
اگر ما این "پیچ" را پشت سر بگذاریم و مردم ما ریاضت کش شده و از تن پروری دست بردارند، کشور به سمت شکوفایی صنعتی می رود.
فی الواقع این خارجی ها دارند به زور بیماری هلندی ما را درمان می کنند!
که اگر موفق شوند، مشکل اصلی در اقتصاد ما را حل کرده اند.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه به صراحت باید گفت که جنگ قدرت برای انتخابات بعد مانع از اجرای هر برنامه ای شده فعلا. خصوصا مابین مجلس و دولت.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک راه حل کاملا کاربردی هست برای جلوگیری از این مشکل بزرگ: اتحاد مردم ایران برای صرفه جویی و ایجاد یک اقتصاد مقاومتی...شماها اشتباه دارین می کنین...راه حل این بحران داخل خود ایرانه...نه خارج از اون.به عبارتی روشن تر ما می توانیم با یک اتحاد و انسجام ملی این مشکل رو حل کنیم...
آمریکائی ها رو عصیانهای اجتماعی و فشار مردم حساب باز کرده اند.
دوستان مطمئن باشند که با کمبود تلوزیون کره ای یا یخچال چینی مردم طوریشون نمیشه( عمده تغییر قیمت روی همین کالاهاست).در زمینه غذا هم ایران یه کشور کاملا خودکفاست که نیاز به اصلاح الگوی مصرف داریم(ببین رهبر مملکت کی اینو گفت).
با این بحرانهای مقطعی هیچ مملکتی دچار سقوط نمیشه.راه حل همبستگی ملت ما و کار و کار و کار هستش.
این تیر شیطان هم به سنگ خواهد خورد.
در ضمن عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.شاید این فرصتی باشد برای ما که ببینیم بدون نفت و کالای تجملی بیخودی هم میشود مملکت رو به پیشرفت رسوند.
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فقط دوستان دقت کنند احمقه اون سیاستمداری که هر جنگی رو بخواد به ورطه جنگ نظامی بکشه. راه حل کنترل و موفقیت در این جنگ هم تغییر عادات دیرین ما ایرانیان عزیزه...پس:
درست مصرف کنیم.کمتر حرف بزنیم.بیشتر کار کنیم.
به خدا قسم همه مشکلاتمون حل خواهد شد.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.