worior

پدافند کوتاه برد بر روی ناو جماران ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[right]جدا نا اميد كنندست كه ميبينم يه همچين مكاني كه ميتونه بهترين و ايده آل ترين مكان براي بسياري از سلاح ها بر روي يه كشتي باشه ، اينچنين اشغال ميشه و اميد و آرزومون رو براي ديدن يه سيستم پدافندي مناسب كم رنگ ميكنه ![/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولش که نگاه کردم خیال کردم hq-7 چینی هست که روی شناور کلاس لوهای چینی نصب شده! چراکه علاوه بر تشابه دو سیستم رادارهای هدایت کننده‌ی مشابه بر روی شناور وطنی قابل مشاهده هست.
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/hq-7_1%7E0.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_hq7naval2a.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/normal_Shenzhen_28DDG_16729.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/normal_IRIB-TV1_12_06_2012_00_08_09_mpg_snapshot_03_44_5B2012_12_06_00_15_075D.jpg[/img]

اما با دیدن تصاویر بعدی! به نظرم همون لانچر راکت غیرهدایت شونده است که برای مقابله با زیردریایی‌ها، مین روبی و کوبیدن اهداف ساحلی کاربرد داره! یا همین لانچرهایی که بروبچ سپاه تو رزمایش باهاش او کشتی داغونه رو میکوبیدن! icon_eek دلتون رو خوش نکنید بردارها! نمیدونم چه محدودیت تکنیکی وجود داره که سیستم های کوتاه برد زمینی که در دسترس هست رو روی شناور نصب نمیکنند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا من که موندم واقعا هاج و واج.....
چقدر باید بگیم بابا این شناورهای ما باید بیشترین تلاش روی پدافند و جنگ الکترونیک و رادارشون باشه.
باشه راکتم خوبه و استفاده داره اما اینجوری آخه؟؟؟؟ icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب فتح واقعا تصور میکنید ما قراره جماران یا سهند رو بفرستیم جلوی نیروی دریایی آمریکا ؟ مگه از تاریخ درس نگرفتیم ؟

شما بهترین پدافند مثل گولکیپر هم روی جماران نصب کنید از پس چندتا هدف بر میاد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب فتح واقعا تصور میکنید ما قراره جماران یا سهند رو بفرستیم جلوی نیروی دریایی آمریکا ؟ مگه از تاریخ درس نگرفتیم ؟[/quote]
از کجای صحبت های بنده این رو برداشت کردید؟؟؟؟

[quote]شما بهترین پدافند مثل گولکیپر هم روی جماران نصب کنید از پس چندتا هدف بر میاد ؟[/quote]
خوب چه باید کرد؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1355341392' post='288096']
[quote]جناب فتح واقعا تصور میکنید ما قراره جماران یا سهند رو بفرستیم جلوی نیروی دریایی آمریکا ؟ مگه از تاریخ درس نگرفتیم ؟[/quote]
از کجای صحبت های بنده این رو برداشت کردید؟؟؟؟

[quote]شما بهترین پدافند مثل گولکیپر هم روی جماران نصب کنید از پس چندتا هدف بر میاد ؟[/quote]
خوب چه باید کرد؟؟؟
[/quote]

از همونجا ! icon_cheesygrin

هیچی بفرستیمش دنبال کاربری که با امکانات پدافندی فعلیمون از پسش بر میاد ... اسکورت ناوگان تجاری ما در آبهای بین المللی !
در جنگ با ابرقدرتی مثل نیروی دریایی آمریکا باید از دیگر قوای ارتش و سپاهمون استفاده کنیم نه نیروی دریاییمون چون واقعا همتراز نیست !
باید مثل آرژانتین در مقابل بریتانیا در نبرد فالکلند عمل کرد منتها نسخه ایرانیش ! ;)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل اول اینه که ما توان اینکار رو داریم در ایران هم شهاب ثاقب داریم هم راپیر داریم و هم تور و هم میثاق ومیشه اونها رو برای اینکار استفاده کنیم.

موضوع بعدی استفاده از تاکتیک های جنگ نامتقارن در حوزه آبی خودمون هست ما در اینجا توان این امر رو داریم و مسمئنا آمریکا و یا هر کشوری دیگه ای دیوانگی نمی کنه در حوزه آبی ما با ما درگیر بشه ولی باید به فکر آینده و موارد دیگری هم بود. این ناوها میخوان در آبراهه های بین المللی رفت و آمد کنن و این لازمه اش توان بالا در تمام زمینه ها هست.فرض کنید در سفری به مدیرترانه به هر دلیل با ناوهای اسرائیلی درگیر بشن.بله ممکن نابود بشن ولی حداقل طوری باشه که تلفاتی هم بزنه وتلفات هم ببینه.

سوال من ناظر بر این بود که با این استدلال شما ما که نباید بگیم چون توان پدافندی ما کمه پس همین دارایی فعلی که در توانان هم هست رو از روی ناوها برداریم بلکه منظور این هست تا اونجایی که توان داریم استفاده مفید کنیم بقیه توکل برخدا.واعدوه لهم..... میگه آنچه در توان دارید.....
وقتی ما توان داریم چرا به جای ۴ محراب ۸ تا لانچر آماده به شلیک نباشه ؟ چرا وقتی می تونیم تعداد قادرها رو ۸ تایی نکنیم و اژدرها رو ۱۰ تایی؟
چرا وقتی امکانش رو داریم روی کلاس موج که کلا ۵ تا هست ۵ تا سامانه کوتاه برد نزاریم حالا از هر رده ای به قول معروف کاچی بهتر از هیچی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]وقتی ما توان داریم چرا به جای ۴ محراب ۸ تا لانچر آماده به شلیک نباشه ؟[/quote]

در جماران 2 موشک آماده شلیک و دو موشک ذخیره هستند!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/jamaaran_05_1006%7E0.jpg[/img]

1- محل نگهداری موشک های ذخیره

2- پرتابگر و موشک های آماده به پرتاب!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید نصب این موشکهای بقول برادران کاتیوشا برای مشغول کردن سیستم دفاعی ناو دشمن باشه !؟

جناب شهاب چه بردی برای این سیستم راکت انداز در نظر میگیرید ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1355343259' post='288105']
[quote]وقتی ما توان داریم چرا به جای ۴ محراب ۸ تا لانچر آماده به شلیک نباشه ؟[/quote]

در جماران 2 موشک آماده شلیک و دو موشک ذخیره هستند!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/jamaaran_05_1006%7E0.jpg[/img]

1- محل نگهداری موشک های ذخیره

2- پرتابگر و موشک های آماده به پرتاب!
[/quote]
مشکل دقیقا همینجاست جناب که به جای سیلوی ذخیره باید همونها هم لانچچر باشن یعنی به هر طرف دو موشک هدفگیری شده باشه.
من بدون در نظر گرفتن اون مخازن ذخیره سر جمع حساب کردم ۴ تا.
حال تازه اینم به نظر من خیلی کم هست.
مثلا میشه جای اون توپ ۴۰ م م رو کلا عوض کرد و یا کمی سکو روعقبتربرد و به جای قایق ها ۴ موشک دیگه هم قرار داد در این صورت فکر می کنم توان پدافندی یه چیزی در حدود ۴ برابر افزایش پیدا می کنه.

[quote]شاید نصب این موشکهای بقول برادران کاتیوشا برای مشغول کردن سیستم دفاعی ناو دشمن باشه !؟[/quote]
مگر بنا رو بر این بزاریم که ناو دشمن به فاصله ۱۰ تا۱۵ ک م ناو خودی رسیده باشه که در این صورت مثل جنگهای دریایی قرن ۱۷ و ۱۸ و ۱۹ اروپا باید با توپ و مثل جک گنجیشکه به جون هم بی افتن.
کلا راکتهایی با این هیکل بیشتر از این بردی ندارن و وقتی هم ناو دشمن به این محدوده رسید دیگه باید تدابیر دیگه ای دید.

[quote]جناب شهاب چه بردی برای این سیستم راکت انداز در نظر میگیرید ؟[/quote]
می دونم بی ادبی هست چون سوال از من نبود ولی بنده رو ببخشید ولی کلا برد اونها ۱۰ تا ۱۵ فکر نکنم بیشتر باشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مشکل دقیقا همینجاست جناب که به جای سیلوی ذخیره باید همونها هم لانچچر باشن یعنی به هر طرف دو موشک هدفگیری شده باشه.
مثلا میشه جای اون توپ ۴۰ م م رو کلا عوض کرد و یا کمی سکو روعقبتربرد و به جای قایق ها ۴ موشک دیگه هم قرار داد در این صورت فکر می کنم توان پدافندی یه چیزی در حدود ۴ برابر افزایش پیدا می کنه.[/quote]

پیشتر نیز فرموده بودید :

[quote]

k98 عزیز جماران ۴ موشک محراب آماده برای شلیک داره.که رو به هر طرف ناو دوتا آماده شلیک هستند.
[/quote]

که اشتباه است! جماران در مجموع چهار موشک پدافندی (2 موشک ذخیره و دو موشک آماده پرتاب) رو حمل میکند و پرتابگر های محراب هم صرفا قادر به نگهداری و شلیک یک موشک هستند! پس دو پرتابگر داریم هر یک دارای یک موشک آماده به پرتاب!

در مورد تعداد موشک ها هم بله حق با شما است و تعداد موشک های پدافندی آماده به پرتاب (2 موشک) بسیار کم است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1355345005' post='288119']
[quote]مشکل دقیقا همینجاست جناب که به جای سیلوی ذخیره باید همونها هم لانچچر باشن یعنی به هر طرف دو موشک هدفگیری شده باشه.
مثلا میشه جای اون توپ ۴۰ م م رو کلا عوض کرد و یا کمی سکو روعقبتربرد و به جای قایق ها ۴ موشک دیگه هم قرار داد در این صورت فکر می کنم توان پدافندی یه چیزی در حدود ۴ برابر افزایش پیدا می کنه.[/quote]

پیشتر نیز فرموده بودید :

[quote]

k98 عزیز جماران ۴ موشک محراب آماده برای شلیک داره.که رو به هر طرف ناو دوتا آماده شلیک هستند.
[/quote]

که اشتباه است! جماران در مجموع چهار موشک پدافندی (2 موشک ذخیره و دو موشک آماده پرتاب) رو حمل میکند و پرتابگر های محراب هم صرفا قادر به نگهداری و شلیک یک موشک هستند! پس دو پرتابگر داریم هر یک دارای یک موشک آماده به پرتاب!

در مورد تعداد موشک ها هم بله حق با شما است و تعداد موشک های پدافندی آماده به پرتاب (2 موشک) بسیار کم است!
[/quote]
اگر توجه می کردید متوجه می شدید که اون نظر ما قبل هست نه الان. من قبلا تفکرم بر این بود که مثل شناور گرز چهار موشک محراب و رو به هر طرف دو موشک آماده شلیک هست و اینکه هر کدوم از اون جعبه ها یک لانچر پرتابه ولی بعد فهمیدم نه اینطور نیست.
خیلی توی ذوقم خورد که این چه نوع مهندسی زمخت و عجیبی هست که گریبان وسایل ارتش رو گرفته اون از نمونه سامانه موشکی مرصاد سوار بر خودرو که سوار کردنش هیهاتی بود و اینم از وضعیت موشک پدافندی جماران.
خوب خیلی سخت بود چهار تا لانچر پرتاب به هر طرف می زاشتن؟؟؟
من که موندم واقعا icon_eek
حالا خدا کنه حداقل داخل ناوهای جدید از تبحرات به شدت نبوغ آمیز به کار نبرن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.