elo

خاطرات من و دزدان دریایی!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
اما همه چیزشون امریکایی بود همه چیزشون از جوراب و پوتین و لباس گرفته تا نوع جنگ افزار و تجهیزاتشون
هیکلا هم آآآآآآآآ این هوا !!!!!!
خوش هیکل و شیک و مجهز و یه چیزی برای خودشون که ابدا توی مخیله هیچکدوممون نمیگنجید!!!
همه با جلیقه ضد گلوله و کلاه تاکتیکی و دوربین دید در شب و تمام تجهیزات امریکایی با یکی یک ام 16 اصل با یکی یک ام9 رو کمر و یکی یک ام پی 5 چسبیده به سینه و واکی تاکیهای موتورولای هندس فری و...
خلاصه چیزی بودن واسه خودشون دوتا اسنایپر 12/7 و حتی چندین موشک انداز یکبار مصرف ای تی 4 داشتم شاخ درمیآوردم چندین جعبه هم مهمات همراهشون بود دوتا هم مسلسل سبک 7.62 !!

[/quote]

دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس؟ بالاخره افتخار ما اینکه که در تولید تجهیزات خودکفاییم یا عشقمون اینه که کوماندوهامون تجهیزات آمریکایی دارند. واقعا نمیدونم چی بگم :-(
  • Upvote 4
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hossein9' timestamp='1362897497' post='303527']
[quote]
اما همه چیزشون امریکایی بود همه چیزشون از جوراب و پوتین و لباس گرفته تا نوع جنگ افزار و تجهیزاتشون
خوش هیکل و شیک و مجهز و یه چیزی برای خودشون که ابدا توی مخیله هیچکدوممون نمیگنجید!!!
همه با جلیقه ضد گلوله و کلاه تاکتیکی و دوربین دید در شب و تمام تجهیزات امریکایی با یکی یک ام 16 اصل با یکی یک ام9 رو کمر و یکی یک ام پی 5 چسبیده به سینه و واکی تاکیهای موتورولای هندس فری و...
خلاصه چیزی بودن واسه خودشون دوتا اسنایپر 12/7 و حتی چندین موشک انداز یکبار مصرف ای تی 4 داشتم شاخ درمیآوردم چندین جعبه هم مهمات همراهشون بود دوتا هم مسلسل سبک 7.62 !!

[/quote]

دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس؟ بالاخره افتخار ما اینکه که در تولید تجهیزات خودکفاییم یا عشقمون اینه که کوماندوهامون تجهیزات آمریکایی دارند. واقعا نمیدونم چی بگم :-(
[/quote]
منم این صحبت‌هایی که جناب elo فرمودن رو تائید میکنم!
سال ۸۶ در جریان تمرین لشکر ۳۰ پیاده گرگان در منطقه عمومی داشلی برون (استان گلستان) سه/چهار نفر از بچه‌های ارتش رو دیدم که دقیقا با همین تجهیزات بودن! ظاهر‌ا تیم حفاظت فرمانده نیروی زمینی بودن...
فقط واکی تاکی که استفاده می‌کردن موتورولا نبود! فکر کنم icom بود...! البته خبری از اسنایپ ۱۲.۷ و ای‌تی‌۴ و... نبود! فقط تجهیزات انفرادی داشتن...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر از برادر الو بابت زحماتی که میکشند حقیقتا دست مریزاد :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

[quote]

[/quote]

[/quote]

برادر من این حرف شما صحیح نیست سطح تکنولوژی تسلیحات ما با نمونه های آمریکایی یکی نیست!

دو سال پیش از کرمان با قطار میرفتم تهرون که توی کوپه با یه بنده خدای سپاهی همراه شدیم با توجه اینکه تقریبا همسن بودیم و علاقه مشترک به بحث نظامی شروع به صحبت کردیم این بنده خدا میگفت دوربین های دید در شب آمریکاییو حتی اگه چندین ساعت به چشم بزنی اذیتت نمیکنن ولی نمونه های ایرانی بعد از حدود یکی دو ساعت چشمو خسته میکنن

این یه چیز عادیه چون تکنولوژی تحقیقات بودجه وووو.... اونا از ما بالاتره طبیعیه که جنس بهتری تولید میکنن

ما هم برای نیروهای ویژه مون برای کارایی بهتر از بهترین های دنیا استفاده میکنیم
تکاوران دریایی ارتش هم همگی از لباس ها و پوتین های آمریکایی استفاده میکنن بقیشو نمیدونم

البته حالا که برادر الو بحثو باز کردن منم جرئت(؟) میکنم اینو بگم که یه بنده خدا از اقوام که قبلا با بنده کامپیوتر میخوند باباش سپاهی بود بواسطه همون سال گذشته رفت نیروی دریایی سپاه شد تفنگدار

البته رو مخش زیاد کار کرده بودن که به اصطلاح اطلاعات نده اما بعضی چیزای بقول خودش بی ارزشو گاهی دهن لقی میکرد مثلا میگفت جدیدا به تکاورها یه ست اسلحه کمری و تهاجمی جرمنی اصل!!! با تمام لوازم مثل لیزر پوینتر چراغ قوه دوربین دید در شبو روز دادن که روی هم دوتاشون 4 کیلو وزن ندارن و لگدشون در حد صفره!!!

البته وقت نشد بیشتر ازش بپرسم ولی فکر میکنم منظورش یو اس پ و ج 36 بود
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام !

میگم خوب شد elo اون اول گفت من خیلی مطالب رو نمیگم ! پس دوستان شما هم برای اثبات نظریاتی که دارند( و میشه تایید کردشون) لطف کنند برخی مسایل رو اصولا بروز ندن ... مثلا کی رو دییدم یا فلانی رو دیدیم، دوستان باورشون شد شد نشد لازم نیست برخی مسایل رو که نباید ... مطرح کنیم !

مثلا من الان ست کامل امریکایی رو دارم باید بگم بله فلان طور هست و ... ، خوب همین بازار گمرک رو شما برو ، اگر اهل دل باشی اسلحه ام 16 خود امریکا هم تحویل ت میدن( برادر کلنل شاک و بنده و... گشتیم ، یه چیزایی دیدیم اصلا مخ مون از سوت گذشت به ولادت مجدد به دنیا رسید !)

اینکه تجهیزات ایران باشه یا امریکایی اصولا مهم نیست ... مهم اینه که هست و استفاده میشه ... و درست هم توسط نیروهای خبره استفاده میشه ...( و لزومی نداره ایرانی اصل درجه یک بگم هست یا نیست ؟ یا بگم امریکایی اصل درجه یک هست ؟ یا پاکستانی درجه یک هست ؟ و....)

فقط بدونید هست ... همین

الو جان مثل همیشه عقاب قلب منی تو ! مرسی از خاطراتی که ما رو شریک ش کردی .... انشالله همیشه سلامت باشی ... کماکان مشتاق دیدارت ... انشالله نمایشگاه مطبوعات !

یا حق
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در تکمیل صحبت های دوستان، میخواستم بگم سگ بزنه به گمرک ایلام(مهران!) که اون نزدیکی ها نمیشه حتی یه جفت جوراب عمریکایی خرید چه برسه به ست لباس و کوله و چاقو و ...!! ولی برادران کرمانشاهی برات میزنن، ادم حاضره سرش قسم بخوره که این رو خود کوماندو‌های دلتافورس و سی‌آی‌ای می‌پوشیدن تا دیروز و اینا نوش بوده رسیده دست این عزیزان!!! :)...(یه چار تا قسم هم میخوره و زبون بازی میکنه که فک کنی اصل امریکاست!).....

ادم می‌مونه چیکار کنه واقعا...!!!!

به هر صورت، این کوماندو‌های انگلیسی و امریکایی که یکی دوبار گیر افتادن، تجهیزات خوبی رو به دستمون رسوندن و لباس مباس هم که فت و فراون تو مرزها هستش....!!! فقط گمرک ایلام باز بشه منم یه دست بخرم که عقده‌ای شدم! :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1362906907' post='303543']
تشکر از برادر الو بابت زحماتی که میکشند حقیقتا دست مریزاد :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

[quote]

[/quote]

[/quote]

برادر من این حرف شما صحیح نیست سطح تکنولوژی تسلیحات ما با نمونه های آمریکایی یکی نیست!

دو سال پیش از کرمان با قطار میرفتم تهرون که توی کوپه با یه بنده خدای سپاهی همراه شدیم با توجه اینکه تقریبا همسن بودیم و علاقه مشترک به بحث نظامی شروع به صحبت کردیم این بنده خدا میگفت دوربین های دید در شب آمریکاییو حتی اگه چندین ساعت به چشم بزنی اذیتت نمیکنن ولی نمونه های ایرانی بعد از حدود یکی دو ساعت چشمو خسته میکنن

این یه چیز عادیه چون تکنولوژی تحقیقات بودجه وووو.... اونا از ما بالاتره طبیعیه که جنس بهتری تولید میکنن

ما هم برای نیروهای ویژه مون برای کارایی بهتر از بهترین های دنیا استفاده میکنیم
تکاوران دریایی ارتش هم همگی از لباس ها و پوتین های آمریکایی استفاده میکنن بقیشو نمیدونم

البته حالا که برادر الو بحثو باز کردن منم جرئت(؟) میکنم اینو بگم که یه بنده خدا از اقوام که قبلا با بنده کامپیوتر میخوند باباش سپاهی بود بواسطه همون سال گذشته رفت نیروی دریایی سپاه شد تفنگدار

البته رو مخش زیاد کار کرده بودن که به اصطلاح اطلاعات نده اما بعضی چیزای بقول خودش بی ارزشو گاهی دهن لقی میکرد مثلا میگفت جدیدا به تکاورها یه ست اسلحه کمری و تهاجمی جرمنی اصل!!! با تمام لوازم مثل لیزر پوینتر چراغ قوه دوربین دید در شبو روز دادن که روی هم دوتاشون 4 کیلو وزن ندارن و لگدشون در حد صفره!!!

البته وقت نشد بیشتر ازش بپرسم ولی فکر میکنم منظورش یو اس پ و ج 36 بود
[/quote]

[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1362908950' post='303553']
سلام !

میگم خوب شد elo اون اول گفت من خیلی مطالب رو نمیگم ! پس دوستان شما هم برای اثبات نظریاتی که دارند( و میشه تایید کردشون) لطف کنند برخی مسایل رو اصولا بروز ندن ... مثلا کی رو دییدم یا فلانی رو دیدیم، دوستان باورشون شد شد نشد لازم نیست برخی مسایل رو که نباید ... مطرح کنیم !

مثلا من الان ست کامل امریکایی رو دارم باید بگم بله فلان طور هست و ... ، خوب همین بازار گمرک رو شما برو ، اگر اهل دل باشی اسلحه ام 16 خود امریکا هم تحویل ت میدن( برادر کلنل شاک و بنده و... گشتیم ، یه چیزایی دیدیم اصلا مخ مون از سوت گذشت به ولادت مجدد به دنیا رسید !)

اینکه تجهیزات ایران باشه یا امریکایی اصولا مهم نیست ... مهم اینه که هست و استفاده میشه ... و درست هم توسط نیروهای خبره استفاده میشه ...( و لزومی نداره ایرانی اصل درجه یک بگم هست یا نیست ؟ یا بگم امریکایی اصل درجه یک هست ؟ یا پاکستانی درجه یک هست ؟ و....)

فقط بدونید هست ... همین

الو جان مثل همیشه عقاب قلب منی تو ! مرسی از خاطراتی که ما رو شریک ش کردی .... انشالله همیشه سلامت باشی ... کماکان مشتاق دیدارت ... انشالله نمایشگاه مطبوعات !

یا حق
[/quote]

سلام
با سخنان شما موافقم ولی منظور من چیزی بالاتر از دو دست لباس و دو تا تفنگ بود. الان به این فکر فرو رفتم که آیا واقعا تجهیزاتی که به اسم ساخت ایران نمایش داده می شوند [b]و بسیار شبیه به یک سری تجهیزات خارجی هستند[/b]، واقعا ایرانی هستند؟!! به من حق بدهید که وقتی دو تا داستان این طوری می خوانم به یک سری از دانسته هایم شک کنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
می‌شه در این مورد کمی‌ توضیح بدین????

[color=#ff0000]سرمهندس و کاپتان هندی کشتس هم شوکه شده بودن و میگفتن اگر همه نیروهای شما در این سطح هستن، شما برترین نیروی رزمی دنیا رو دارین حتی از یانکیها هم سرترین (متاسفانه چند سفر بعد نظرشون کاملا برگشت!!!)[/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من نمیدونم ، من باید به سواد خودم و کلنل شاک شک کنم یا دوستان ! icon_eek :kiss: :clown:

دوستان ، یعنی بعد یک عمر کار ... هنوز ماها نمیدونیم چی اصل امریکا هست چی اصل پاکستانه و ... ؟؟؟؟

بهم برخورد اساسی !!!

کلنل .... کلنل ؟ کجایی ببینی چی بارمون کردند !

انشالله ماه دیگه من میرم گمرک تهران ... دوستان هرکسی مایل هست با بنده بیاد ... اگر کاری نکردم خودش رو معرفی نکنه فارابی با دیدن برخی وسایل ... هرچی خواست به ادیب بگه !

آه این خط ، آه اینم نشون fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1362935061' post='303595']
سلام

من نمیدونم ، من باید به سواد خودم و کلنل شاک شک کنم یا دوستان ! icon_eek :kiss: :clown:

دوستان ، یعنی بعد یک عمر کار ... هنوز ماها نمیدونیم چی اصل امریکا هست چی اصل پاکستانه و ... ؟؟؟؟

بهم برخورد اساسی !!!

کلنل .... کلنل ؟ کجایی ببینی چی بارمون کردند !

انشالله ماه دیگه من میرم گمرک تهران ... دوستان هرکسی مایل هست با بنده بیاد ... اگر کاری نکردم خودش رو معرفی نکنه فارابی با دیدن برخی وسایل ... هرچی خواست به ادیب بگه !

آه این خط ، آه اینم نشون fi_lone_ranger
[/quote]

من خودم زیاد گمرک رفتم ولی‌ دنبال لباسم بیشتر اگر مارو قابل بدونین ما در خدمتیم آقا
چیزی که من رویت کردم لباسای ‌ست بود کامل کامل از پوتین بگیر تا جلیقه کوله زانو بند حتی یه بار لباس غواصی دیدم ساعتهای تک تیرانداز‌ها بود که نفهمیدم کار کردشو کلاه کامپوزیت دوربین دید در شب که روی کلاه نصب می‌شه که البته مال ۲ سال پیش بود که امسال یه کی‌ از بلوچها اونجا بود که بهش گفتم میاری برام چون بدجور به درد شکار شب میخوره قاطی‌ کرد گفت بگو ۱۰کیلو تریاک میارم اونو نه نه نه اصلا.
یکم که تحقیق کردم فهمیدم از سپاهیا می‌ترسن مثل بنز ماشالا خودش هیولا بود رو پیشونیش قشنگ حک‌ شده بود قاچاقچیه آدم خور ولی‌ تا میگفتی‌ سپاه بهتون گیر میده چشاش روی موزائیک‌های کف رژه میرفت دست پاشو گم میکرد
کلا من امسال دیگه با گمرک حال نکردم آقا یه چاقو تاشو شکاری تا شناس نباشی‌ رو نمیکنن
الان ۶ ماه یه دستکش بدون پنجه آمریکای شده کیمیا میگن اگر باشه بالای ۵۰ قیمتشه
بیشتره لباسا هم ۹۰%پارچشو از پاکستان میارن مخصوصا شاخ برگ‌ها رو اینجا میدوزن تحویل ملت میدن
۲ سال پیش یه پارچه استتار تانک سبز لجنی خریدیم متری ۱۰ چه کیفیتی زیرش تور محکم آلی‌ الان همین پارچه استتار‌های پاکستانی‌ یا ایرانیشو رو با قیچی گرد گرد میبرن ۱۸ میدن که نسبت به اونی که ما خریدیم یه جک یکم جنسش بهتر باشه یا برزنتی تا ۴۰ هم میره
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من، من نگفتم که شما نمی‌دونی.... من میگم که تو گمرک شهر ما نیست و امیدوارم مثل گمرک شهرهای بالا(مشهد اق کلنل و فک کنم کردستان شما!) باشه...

اون مثال تولیدی های وطنی هم برا این بود که بگم شبیه به اونا کلی جنس میزنن و به اسم جنس واقعی قالب میکنن به ملت که باید بلد باشی وگرنه جنس وطنی و ساخت همون شهر رو به قیمت و به اسم جنس خارجی میندازن بهت! :)....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

یزدان جون پس خبرت میکنم اگر بیام ، چند نفره گشتن تو بازار تهران حالش بیشتره !

senaps جان ما مخلصتیم، من بچه کردستان نیستم ... اینورم ... !

ضمن اینکه ، گمرک تهران ! نه شهر خودمان !!!

ضمن اینکه توضیحات رو برادر یزدان دادند و تایید میکنم .... اگر آشنا داشته باشی به قول یکی از رفقا انبار مهمات ژ3 و ... تقدیمت میکنند ! ولی ما چون این چیزا واسمون عادی هست ! بیشتر در نخ تجهیزات مدرن هستیم ...

یزدان جان گفت ، مثلا من یه عینک مخصوص و خیلی درجه یک ، ضدگرد و غبار و .... دیدم ، طرف رفیق مون شده بود ... رک گفت درجه یک پاکستان هست که با درجه یک امریکا برابری میکنه .... حتی لنز و ... اصلی رو که نوشته بود ساخت پاکستان هم داد دستم ... گفت سی هزار منصرف شدم چون مارک و اسم امریکا مهمتره ! rolling_on_the_floor
به هرحال .... !

میگن جوینده یابنده ست و بهتون قول میدم ، اینقدر تعجب میکنید از پیدا کردن بعضی چیزا در جایی که حتی روح شیطان هم ! فکرشو نمیکنه اونجا باشه که دیگه ....

من یه کلاه خود کاملا سریال بندی شده ! حالا نمیگم ماله کجا .... تو همونجا دیدم ... اصل اصل هم بود .... کلنل هم دیده از نوع کولار اصلی ش فکر کنم البته ... اینی که من دیدم قابل نبود زیاد ! ...... بگذریم

اگر خواستید روزی برید خرید وسایل امریکایی و ... خبر بدید ، یه چند نکته کلنل شاک بهتون بگه یه چند تا هم من ... شک نکنید تا ببینید میدونید اصل امریکاست ...

مثلا پوتین های امریکایی رو به عینه دیدم و میدونم که تمام مشخصات و حتی در برخی موارد اسم طرف براساس برچسبی توی پوتین شون هست.... اگر کسی کربلا توفیق داشت بره میتونه بره نگاه کنه ... دسته دوم فروشی هاشون پوتین نو میدن 35 هزار تومن ، ببخشید البته قیمت قبل وضع داغون ریال خودمون هست الان شده 95 هزار همون سی و پنج تومن ...

به هرحال ............ !!

شرمنده عقاب جان وسط مبحث حرفات ما نطق میریم !

من دیگه اضافه برسازمان نمیگم ...

البته انحراف هم نبود زیاد ... فقط میخام بگم ، اهل دل باشی و پول هم داشته باشی و ... حتی لازم نیست سازمان رزم واست بخره ... خودت میری مثل خیلی ها که خودشون میرن میخرن ... :applause: fi_lone_ranger fi_lone_ranger fi_lone_ranger
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه جالب.... پس من اول به فکر یافتن رفیق بین دوستان گمرک نشین باشم بعد خرید! :)...!!!

[quote]
البته انحراف هم نبود زیاد ... فقط میخام بگم ، اهل دل باشی و پول هم داشته باشی و ... [b]حتی لازم نیست سازمان رزم واست بخره ... خودت میری مثل خیلی ها که خودشون میرن میخرن[/b] ... :applause: fi_lone_ranger fi_lone_ranger fi_lone_ranger
[/quote]

این جمله‌ی دوم که بولد کردم، یعنی من عاشق شدم الان.... اگر تا حالا یه صدم اینچ به این فکر بودم که شاید نظامی شدن و اینا بد باشه و بهتره به فکرش نباشم و تلاش اضافی نکنم، این جمله دیگه بحث دل و مغز رو به پایان رسوند...!!! خدا کنه این هفته همون چیزی بشه که من فکر میکنم.... خدایا این دفعه رو هم کمکم کن که دربست نوکرتم به مولا و به طور قطع بزرگ‌ترین ارزوی یکسال و نیم اخیرم رو براورده کردی...........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب الو واقعاً لذت بردم
بی صبرانه منتظر قسمت بعدی خاطراتتون هستم .
چندسؤال:
در متن فرموده بودید که :
[color=#FF0000]سرمهندس و کاپتان هندی کشتس هم شوکه شده بودن و میگفتن اگر همه نیروهای شما در این سطح هستن، شما برترین نیروی رزمی دنیا رو دارین حتی از یانکیها هم سرترین (متاسفانه چند سفر بعد نظرشون کاملا برگشت[/color]
[color=#000000]چرا بعد از چند سفر نظرشون کاملاً برگشت ؟ [/color]

[right]و اینکه:[/right]
[quote name='elo' timestamp='1362425208' post='302835']
.......عجیب و غریب ترین سفر شرکت ما بعد از جنگ بود همه مثیبتها رو تجربه کردیم (البته تا امسال، چون سفر امسال ما چیزی بود برای خودش که متاسفانه اجازه ندارم لام تا کام درباره اش حرف بزنم امسال همه چیزهایی رو که یک دریانورد شاید در 30 سال هم نبینه در 10 ماه دیدیم)
[/quote]
مگه چه اتفاقاتی افتاده که نمی تونید در موردش حتی چند کلمه حرف بزنید ؟
اگه صلاح دونستید یه کوچولو توضیح بدید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.