zed

شهیدعاصمی چه اختراعاتی رابه ثبت رساند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

معاون سردار شهید علیرضا عاصمی گفت:برخورداری از نبوغ فکری از خصوصیات منحصر به فرد شهید عاصمی بود.
به گزارش جهان به نقل از ایسنا، علی حیدری که در مراسم گرامی‌داشت بیست و ششمین سالگرد شهادت سردار شهید علیرضا عاصمی در بقعه متبرکه سیدحمزه(ع) کاشمر سخن می‌گفت، افزود: کاشمری‌ها از داشتن چنین شهیدی باید به خود ببالند. ابتکارات این شهید درعملیات‌های مختلف به خصوص «والفجر1» قابل تحسین بود.

حیدری با اشاره به اینکه آنچه امروز در کشورمان از جمله موشک، تانک و... ساخته می‌شود در ابتدا توسط چنین شهدایی ساخته شده است، بیان کرد: بایستی از نبوغ ایرانی استفاده بهینه کرد.

وی ادامه داد: شهید عاصمی هرکاری را انجام می‌داد برای رضای خدا بود و تجلیل از کسانی که جان عزیر خود را بر سر حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران گذاشتند، کمترین اقدامی است که می‌توان انجام داد.

به گفته وی، سردار شهید عاصمی بیش از 13 طرح، اختراع و ابتکار نظامی از جمله موشک ذوالفقار، آتشبار آر.پی.جی، سیم خارداربر هیدرولیکی و موارد دیگر را در طول جنگ تحمیلی به ثبت رساند.

حیدری یادآور شد: شهید علیرضا عاصمی یک هفته پس از شروع جنگ تحمیلی در سن 17 سالگی با نخستین کاروان اعزامی از کاشمر به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد. در بیشتر رشته‌های نظامی سرآمد بود و بعدها در کسوت فرماندهی تخریب چندین تیپ و لشگر و قرارگاه از جمله قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص)،کربلا،نجف اشرف،لشکر ‪ امام علی(ع) و تیپ 43 ویژه پاسداران آثار فراوانی از خود بر جای گذاشت

وی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان این که هیچ کشوری توان مقابله با ایران را در جنگ سخت‌افزاری ندارد، افزود: اگر آمریکا یک درصد احتمال می‌داد درعملیات نظامی با ایران موفق است، کوتاهی نمی‌کرد. دشمن از نبوغ جوان‌هایی چون عاصمی درهراس است و به خودم می‌بالم که دورانی را در کنار شهید عاصمی خدمت کرده‌ام.

علیرضا عاصمی از سرداران رشید انقلاب در دفاع مقدس بود که در دوران حضورش در مناطق جنگی، فرماندهی تخریب قرارگاه‌های خاتم‌الانبیا، کربلا و نجف را بر عهده داشته است. این سردار سرافراز اسلام در روز 13 دی ماه 1365 در حالی که عضو شورای فرماندهی و مسئول گردان تخریب ویژه پاسداران بود در زمان خنثی‌سازی بمب در منطقه کرمانشَاه و در سن 24 سالگی به درجه رفیع شهادت نایل شد.

پیکر این فرمانده دلاور پس از تشییع بر دستان مردم شهیدپرور کاشمر در کنار آرامگاه شهید مدرس و در جوار مزار برادرشهیدش به خاک سپرده شد.

لينک خبر : http://www.jahannews.com/vdcc40qix2bqep8.ala2.html
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
به گفته وی، سردار شهید عاصمی بیش از 13 طرح، اختراع و ابتکار نظامی از جمله موشک ذوالفقار، [size=5][color=#FF0000][b]آتشبار آر.پی.جی[/b][/color][/size]، سیم خارداربر هیدرولیکی و موارد دیگر را در طول جنگ تحمیلی به ثبت رساند.
[/quote]

علی اصغر خان بیا توضیح بده ببینم این یعنی چه ! hee_hee

دیگه همه جور استفاده از این آر پی چی 7 روی زمین و دریا کردند غیر از ضد هوایی ! :mrgreen:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حیدری یادآور شد: شهید علیرضا عاصمی یک هفته پس از شروع جنگ تحمیلی در سن 17 سالگی با نخستین کاروان اعزامی از کاشمر به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد. در بیشتر رشته‌های نظامی سرآمد بود[/quote]

[quote]علیرضا عاصمی از سرداران رشید انقلاب در دفاع مقدس بود که در دوران حضورش در مناطق جنگی، فرماندهی تخریب قرارگاه‌های خاتم‌الانبیا، کربلا و نجف را بر عهده داشته است. این سردار سرافراز اسلام در روز 13 دی ماه 1365 در حالی که عضو شورای فرماندهی و مسئول گردان تخریب ویژه پاسداران بود در زمان خنثی‌سازی بمب در منطقه کرمانشَاه و در سن 24 سالگی به درجه رفیع شهادت نایل شد[/quote]

[right]بیست و چهار منهای هفده می شود 7 سال. یعنی این بزرگوار در عرض 7 سال در بیشتر رشته های نظامی سرآمد بود؟ به ندرت پیش میاد که کسی در عرض 7 سال در تنها یک رشته سرآمد بشه چه برسه به تمام رشته ها. [/right]
[right]سوال بعدی این هست که کسی که سرآمد تخریب هست چه جوری در زمان خنثا کردن بمب شهید شده؟ کاش یه کم دست از این اسطوره سازی هامون برمی داشتیم و تنها به ذکر واقعیات درباره بزرگانمان (از جمله همین شهید بزرگوار که البته زحمات شایان ذکری هم کشیده اند) می پرداختیم[/right]
  • Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='RezaKiani' timestamp='1357464883' post='292572']
[quote]حیدری یادآور شد: شهید علیرضا عاصمی یک هفته پس از شروع جنگ تحمیلی در سن 17 سالگی با نخستین کاروان اعزامی از کاشمر به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد. در بیشتر رشته‌های نظامی سرآمد بود[/quote]

[quote]علیرضا عاصمی از سرداران رشید انقلاب در دفاع مقدس بود که در دوران حضورش در مناطق جنگی، فرماندهی تخریب قرارگاه‌های خاتم‌الانبیا، کربلا و نجف را بر عهده داشته است. این سردار سرافراز اسلام در روز 13 دی ماه 1365 در حالی که عضو شورای فرماندهی و مسئول گردان تخریب ویژه پاسداران بود در زمان خنثی‌سازی بمب در منطقه کرمانشَاه و در سن 24 سالگی به درجه رفیع شهادت نایل شد[/quote]

[right]بیست و چهار منهای هفده می شود 7 سال. یعنی این بزرگوار در عرض 7 سال در بیشتر رشته های نظامی سرآمد بود؟ به ندرت پیش میاد که کسی در عرض 7 سال در تنها یک رشته سرآمد بشه چه برسه به تمام رشته ها.[/right]
[right]سوال بعدی این هست که کسی که سرآمد تخریب هست چه جوری در زمان خنثا کردن بمب شهید شده؟ کاش یه کم دست از این اسطوره سازی هامون برمی داشتیم و تنها به ذکر واقعیات درباره بزرگانمان (از جمله همین شهید بزرگوار که البته زحمات شایان ذکری هم کشیده اند) می پرداختیم[/right]
[/quote]
جواب سوال اول : خواست خداست ، کور شن حسودا ، بمیرند دشمنها

جواب سوال دوم : بستگی داره که بمب چی باشه . اگر بمب یک بمب ساعتی باشه که معلوم نیست کی منفجر می شه ولی اگر یک بمب باقی مانده از زمان جنگ باشه مثلا یک بمب سقوط آزاد یا یک گلوله خمپاره عمل نکرده قضیه کمی متفاوت خواهد بود ، بطور معمول شرایط آب و هوایی باعث حساستر شدن چاشنی ها می شن و گاهی کوچکترین تکان ، الکتریسیته ساکن یا ... باعث انفجار می شود . البته ممکنه تو اشتباه نکنی اما بغل دستیت اشتباه کنه کلا اولین اشتباه آخرین اشتباه هست

از واقعیت هم نوشتید ، یک واقعیت هم در مورد شما اینه که فهم و شعورت به اندازه سوادت نیست
علی آقا می تونید تشریف بیارید بنده راهم اخراج کنید .
  • Upvote 6
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='BattleMaster' timestamp='1357461557' post='292567']
[quote]
به گفته وی، سردار شهید عاصمی بیش از 13 طرح، اختراع و ابتکار نظامی از جمله موشک ذوالفقار، [size=5][color=#FF0000][b]آتشبار آر.پی.جی[/b][/color][/size]، سیم خارداربر هیدرولیکی و موارد دیگر را در طول جنگ تحمیلی به ثبت رساند.
[/quote]

دیگه همه جور استفاده از این آر پی چی 7 روی زمین و دریا کردند غیر از ضد هوایی ! :mrgreen:
[/quote]

نمیدونم والله!
اولین بار بود همچین چیزی میشنوم!
ولی به نظرم برای راکت آرپی جی فیوز مجاورتی طراحی کرده باشه!!! :cowboy:

راستی آقای رضا کیانی .....
هم جنابعالی و هم خیلی از تئوریسینهای نظامی دنیا هنوز نتونستن بفهمن که ما تو جتگ چه کارها که نکردیم
هنوزهم تو دانشگاههای دنیا موندن که بتونن تحلیل کنن شب والفجر8 چطور از اروند گذشتیم ....
شما هم میتونین با خودتون کلنجار برین و از نظر علمی غیر منطقی در نظر بگیرینش و هزاران موضوع مشابه همین ویرایش شده در توسط rpg7
  • Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سوال بعدی این هست که کسی که سرآمد تخریب هست چه جوری در زمان خنثا کردن بمب شهید شده؟ کاش یه کم دست از این اسطوره سازی هامون برمی داشتیم و تنها به ذکر واقعیات درباره بزرگانمان (از جمله همین شهید بزرگوار که البته زحمات شایان ذکری هم کشیده اند) می پرداختیم[/quote]
اصولا چه ایرادی داره ؟ وقتی بعضی ملت ها از زور نداشتن اسطوره و شاخص در تاریخشون بزرگان بقیه کشورها را میدزدند و اونهایی که داعیه تمدن و سروری بر جهان را دارند ...کارخانه تولید هیرو! و اسطوره سازی دارند
ان هم به یاری جادوی هنر هفتم و به مدد تاریخ مجهول دیگران ! یا کتاب های کمیک استریپ... ...اگر ما بگیم یک جوانی داشتیم که نابغه تخریب بود و اخر هم سر همین کار شهید شد ...ایراد فوق منطقی وارد میشه که چطور نابغه ای بود که موقع خنثی سازی بمب کشته شد ؟حتما نابغه نبوده و یا اصلا ادمی به این نام وجود نداشته و اگر داشته شهید نشده و... اصل گذاره خبری از اساس باطل هست ...افرین! ... البته چطور با یک سخنرانی میشه اسطوره افرینی کرد فرایند مجهولی برای بنده است ؟

باید بیش از پیش به این جمله ناصرالدین شاه اعتقاد پیدا کرد که همه چیزمان به همه چیزمان می اید !...حتما باید 20 سال بگذرد تا یک فیلم نصفه نیمه و پر اشکال برای ادم بزرگی مثل شهید کاوه بسازیم یا 30 سال برای ساختن یک مستند از حسن باقری ..این همه سال باید بگذرد تا یک سریال بسازیم و عباس بابایی را تا سطح خودمان پائین بکشیم ...اگر و تنها اگر ان موقع محکوم به اسطوره سازی نشویم
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب وارجو برادر کیانی شبهه ای مطرح کردن که احتمالا بی جواب نیست پس بهتره صبر و تحمل پیشه کنید .

[right]بیست و چهار منهای هفده می شود 7 سال. یعنی این بزرگوار در عرض 7 سال در بیشتر رشته های نظامی سرآمد بود؟ به ندرت پیش میاد که کسی در عرض 7 سال در تنها یک رشته سرآمد بشه چه برسه به تمام رشته ها.[/right]
[/quote]

جناب کیانی وقتی از دید مادی نگاه کنیم این مسئله شاید مشکل به نظر برسه اما ما تو جنگ اوعجوبه هایی مثل شهید حسن باقری داشتیم و یا در سال های اخیر شهید تهرانی مقدم و همین موارد میتونه شاهدی برای این ادعا باشه!

[quote]
رسول خدا صلى‏الله‏عليه‏و‏آله فرموده‏اند:
العلم نور يقذفه اللّه‏ في قلب من يشاء[1]؛ علم، نورى است كه خدا آن را در دل هر كس كه بخواهد مى‏افكند.
اهل علم بايد بدانند كه درس خواندن يك چيز است و علمى كه خداى متعال مى‏خواهد چيز ديگرى است؛ زيرا، درس و تحصيل، هر اندازه هم دامنه دار و عميق و فراگير باشد، به خودى خود، اين شايستگى را دارد كه تنها مقدمه‏اى براى علم و معرفت باشد. مثلاً اگر شخصى دهها سال درس بخواند و زبان عربى و منطق و فقه و اصول و فلسفه و بلاغت و جز اينها را فرابگيرد به يك سرى اطلاعات دست يافته است، اما آن علمى كه خدا مى‏خواهد و احاديث فراوانى در فضيلت و ارزش آن وارد شده، همان نورى است كه خدا در قلب هر كه خود بخواهد، مى‏افكند.
خداى متعال مى‏فرمايد:
«وَ مَن لَّمْ يَجْعَلِ اللَّهُ لَهُ نُورًا فَمَا لَهُ مِن نُّورٍ»[2]؛ و خدا به هر كس نورى نداده باشد او را هيچ نورى نخواهد بود.
........................................
[url="http://www.shirazi.ir/librari/elm-sudmand/03.htm"]http://www.shirazi.i...-sudmand/03.htm[/url]
[/quote]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
بابا قضیه ار پی جی 7 که خیلی مشهور است با یک نارنجک ترکیب می شد و به صورت یک سلاحه ضد بالگرد استفاده می شد ه است در زمان جنگ . این کار خیلی خطرناک است اما در جنگی که از همه جا تحریم هستید این کار هر چند خطرناک باشد اما گره گشا می شود .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='warjo' timestamp='1357465826' post='292573']

[/quote]
جواب سوال اول : خواست خداست ، کور شن حسودا ، بمیرند دشمنها

جواب سوال دوم : بستگی داره که بمب چی باشه . اگر بمب یک بمب ساعتی باشه که معلوم نیست کی منفجر می شه ولی اگر یک بمب باقی مانده از زمان جنگ باشه مثلا یک بمب سقوط آزاد یا یک گلوله خمپاره عمل نکرده قضیه کمی متفاوت خواهد بود ، بطور معمول شرایط آب و هوایی باعث حساستر شدن چاشنی ها می شن و گاهی کوچکترین تکان ، الکتریسیته ساکن یا ... باعث انفجار می شود . البته ممکنه تو اشتباه نکنی اما بغل دستیت اشتباه کنه کلا اولین اشتباه آخرین اشتباه هست

از واقعیت هم نوشتید ، یک واقعیت هم در مورد شما اینه که فهم و شعورت به اندازه سوادت نیست
علی آقا می تونید تشریف بیارید بنده راهم اخراج کنید .
[/quote]

اگر جسارت نشه پیشنهاد میکنم احترام بزرگترهای سایت رو نگه داریم.

آیا برادر کیانی به این شهید توهین کرد که باید اینگونه پاسخ ایشون رو بدید؟

لابد اگر یکی بیاد بگه عباس بابایی علاوه بر اف14 و اف5 خلبان سی130 و اف4 هم بود باید قبول کنیم و بصورت مصنوعی جایگاه ایشون رو بالا ببریم؟

البته من همیشه مخالفت خودم رو با بکارگیری فرماندهان در خطوط مقدم بیان کردم و الان هم میگم نباید یک فرمانده رده بالا رو فرستاد به خط مقدم حتی اگر خودش اصرار کنه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[right]سوال بعدی این هست که [b][color=#ff0000]کسی که سرآمد تخریب هست چه جوری در زمان خنثا کردن بمب شهید شده؟ [/color][/b]کاش یه کم دست از این اسطوره سازی هامون برمی داشتیم و تنها به ذکر واقعیات درباره بزرگانمان (از جمله همین شهید بزرگوار که البته زحمات شایان ذکری هم کشیده اند) می پرداختیم[/right]
[/quote]

ببخشید جناب کیانی ولی عجب مغالطه ای کردین icon_eek
مثل این می مونه بگیم یارو دکتر متخصص ویروس شناسی بوده ولی اگر اینطور بوده چرا بر اثر ابتلا به یک ویروس مرده icon_eek

بقیه صحبت های شما هم باید بر اساس منطق و دلیل و مدرک باشه شما اول اثبات کنید ایشون نبوده اونم با منطق مثلا بگین فلانی نقل کرده که این آدم تک تیرانداز نبوده بعد از برهان خلف استفاده کنین و بگین خوب پس اینکه بگیم ایشون نابغه تمام علوم نظامی بوده اشتباه هست اینم مثال نقض و اگر این رو اثبات کردین تازه می توننید ادعا کنید که بله دارن اسطوره سازی غلط می کنن.
ولی صحبت های شما از مبنا پایه قوی نداره و بقیه رو سست می کنه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]با سلام خدمت دوستان عزیز. من اصلا درباره شخصیت این شهید بزرگوار و ابعاد توانایی های نظامی ایشان اظهار نظری نکردم. من فقط دارم درباره راوی صحبت می کنم. راوی این ماجرا برای ذکر احوال این بزرگوار می توانست کلمات مناسبتری را بکار ببرند. وقتی که راوی اظهار می کنند که فلان شهید در همه ابعاد نظامی سرآمد بود یعنی چه؟ یعنی در تاکتیک؟ در استراتژی؟ در لجستیک؟ در توپخانه؟ در چی؟ هر کدام از این ها سالها وقت می بره که کسی درش استاد بشه چه برسه به اینکه سرآمد بشه. معنی کلمه سرآمد می دونید یعنی چی؟ یعنی توی دنیا مثلا اگر ده نفر توی کاری خبره باشند این بزرگوار جزو اون ده نفر بوده.[/right]

[quote]
البته من همیشه مخالفت خودم رو با بکارگیری فرماندهان در خطوط مقدم بیان کردم و الان هم میگم نباید یک فرمانده رده بالا رو فرستاد به خط مقدم حتی اگر خودش اصرار
کنه[/quote]

[right]سعید جان شما راست می گید. هر یک از بزرگوارانی که به درجه فرماندهی می رسند(چه سپاه و چه ارتش و ...) مانند یه سرمایه ای هستند برای کشور که کلی هزینه شده تا به اون درجه برسند. و وظیفه فرماندهان بالای سرشون هست که این سرمایه ها رو حفظ کنند. چرا ما باید بیشتر فرماندهان شهید مون از بچه های سپاه توی خط شهید بشن؟ این کار نه منطقی هست و نه درست و نه با هیچ یک از معادلات نظامی جور در نمیاد[/right]
[right]فتح عزیز سلام[/right]
[right]فرمودید که[/right]
[quote]شما اول اثبات کنید ایشون نبوده[/quote]

[right]شما لطف کن دم نماز مغرب از حاج آقای محلتون بپرس حرف بنده حقیر رو تایید می کنند. اصولا یه ضرب المثلی بین علما هست که می گویند الاثبات علی المدعی. یعنی کسی که ادعا می کنه باید اثبات کنه. اگر من گفتم که زمین صاف هست باید حرفم رو اثبات کنم. وقتی درباره صاف بودن یا نبودنش حرفی نمی زنم که اصلا هیچ[/right]

[right]اما یه حرفی هم با دوستان دارم[/right]
[right]دایی بنده در ارتفاعات بازی دراز شهید شدند. سال 61 . حالا فرض کنید که من درباره ایشان متن زیر را بنویسم:[/right]
[right]شهید محمد گل زرند در سال فلان به دنیا آمد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سپاه پاسداران پیوست. ایشان بلافاصله به دلیل استعداد ی که داشت برای آموزش به فلسطین اعزام شد و یاسرعرفات درباره او گفت: آینده نیروهای نظامی ایران در دست این جوان است. با شروع جنگ تحمیلی بر علیه کشور از طرف صدام شهید محمد گل زرند به ایران بازگشت و با سازماندهی نیروهای مردمی به جنگ دشمن شتافت. ایشان چنان توانایی هایی داشت که ژنرال ماهر عبدالرشید درباره او گفت: من تنها در جبهه ای می توانم با ایرانی ها درگیر شود که محمد گل زرند در آن جبهه حضور نداشته باشد و.و .و[/right]
[right]خوب معلوم هست که می خوام خودم رو بالا ببرم دیگه. این که دیگه محاسبه فیزیک نیست که احتیاج به اثبات کردن داشته باشه[/right]
[right]به هرحال من قبلا هم بارها درهمین سایت اعلام کردم( می تونید بگردید و ببینید) کسی که برای این کشور یه قدم برداشته و یه آجر روی آجر گذاشته دستش رو می بوسم چه برسه به این عزیزانی که جان شون رو فدا کردند[/right]
[right]خداوند به همه ما توفیق خدمت بده انشالله[/right]
[right].[/right]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
فتح عزیز سلام
فرمودید که
نقل قول

شما اول اثبات کنید ایشون نبوده

شما لطف کن دم نماز مغرب از حاج آقای محلتون بپرس حرف بنده حقیر رو تایید می کنند. اصولا یه ضرب المثلی بین علما هست که می گویند الاثبات علی المدعی. یعنی کسی که ادعا می کنه باید اثبات کنه. اگر من گفتم که زمین صاف هست باید حرفم رو اثبات کنم. وقتی درباره صاف بودن یا نبودنش حرفی نمی زنم که اصلا هیچ

[/quote]
اون جمله یک کلمه اش افتاده البته سهوا و اونم ((استراتژیک بزرگی )) .
به هر حال تا جایی که یادم میاد من ادعایی مطرح نکردم که بخوام اثبات و یا ردش کنم فقط گوشزد کردم مشکل حرف شما از نظر منطقی چیه همین.
یه بنده خدایی گفت من میگم اینجا مرکز زمینه .یکی پرسید چرا ؟؟؟ گفت چرا نداره باور نداری از همین جا متر کن.
حال هر طور صلاح می دونید.
مشعوف شدم.
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='BattleMaster' timestamp='1357461557' post='292567']
[quote]
[/quote]

[/quote]
سلام
تویه برنامه ای یادمه درمورد ایشون صحبت میشد یه رزمنده گفت:یه موشک سبک طراحی کردبودن(فکرکنم همین ذوالفقار باشه)که ابتدا نزدیک سطح آب حرکت میکرد بعدنزدیک هدف میرفت زیرآب میخوردبه هدف!!برای دژها وسنگرهای تو هور طراحی کرده بودن
بعدش گفت آتشبار آرپی جی رو خودش ساخته بود پشت سرهم رگباری راکت آرپی جی شلیک میکرد!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.