BattleMaster

فیلم شکار سربازان امریکایی توسط تک تیراندازان عراقی !

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='farhad1124' timestamp='1358375645' post='294339']
پیرو تایید فرمایش دوستان من هم فیلم رد شدن گلوله از کلاه کولار رو دیدم سرباز آمریکایی ادعا میکرد که فقط یک صدای مهیب شنیده بعدا متوجه میشه که گلوله از یه طرف وارد و از کنار کلا خارج شده
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در فیلمی که مربوط بود به تست جلیقه ضد گلوله دراگون اسکین(پوست اژدها) فیلمی از یک سرباز آمریکایی بود در عراق (از زاویه دوربین مجاهدین عراقی) تیر svd به جلیقه سرباز آمریکایی خورد و اون افتاد اما با کمال تعجب پاشد و پشت هاموی سنگر گرفت در فیلم تست در کارخونه با دوقبضه کلاش همزمان بهش شلیک میکردند اما مرمی درش نفوذ نمیکرد
[/quote]
مرمی کلاش داریم تا مرمی ، در همین ایران خودمان هم روش کار شده ، مرمی دوزمانه با مغز تنگستنی کجا و مرمی سربی کجا !!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1358443280' post='294453']
[quote name='ops' timestamp='1358370405' post='294316']
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]تفاوتی نمیکنه ، اگه از سر بخوره و طرف حتی کلاه هم داشته باشه و کلاهه هم سوراخ نشه ، به احتمال زیاد دیگه مثل روز گذشته نمیشه و البته اکثرشون میمیرن ، اگه کلاه بتونه جلوی مرمی رو بگیره ، انرژی گلوله دمار ازروزگار گردن و نخاع آدم درمیاره !![/background][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در ضمن اکثرا از کلاه عبور کرد( البته اگر به سر خورده باشه ) چون ضربه ناشی از دفع یا انحراف مرمی به اندازه ای هست که آدم بتونه تشخیص بده ![/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در مورد دقت هم که بهتره کمی با قناسه تیراندازی بکنید ، اونوقت عیار دستتون میاد : )[/background][/font][/color][/right]
[/quote]
با باقی صحبتها کاری ندارم اما خدا روشکر که در این سایت هم افرادی رو داریم که با انواع تسلیحات نظامی
شلیک کردن هم از برنامه های جدیدی و بعضا محرمانه سپاه باخبرند.
بنده تا الان در مورد خودم چیز دیگری فکر میکردم اما حالا میبینم که ای بابا چقدر عقب هستم.انشالا همه موفق باشیم در هر زمینه ای که داریم فعالیت میکنیم.
[/quote]

متوجه منظور شما نمیشم ، حقیر کجا از سپاه و .. حرف زدم ؟؟ روی صحبتم با شما بود یا ...
اینم روش جدیده ، میاد یه چیزی میگه و میره ...
انشاءالله که توضیح مناسبی داشته باشید !
.....
در مورد قناسه هم باید گفت که بوده در زمان جنگ گلوله قناسه به سر رزمنده اصابت کرده و ایشون خوش شانس بودن زنده موندن ! کار خدا بود البته !
[/quote]
اون قسمت سپاه و غیره بر میگرده به اون یکی دوستمون و خودتون رو به اون راه نزنید لطفا.
اون قسمت شلیک هم بر میگرده به خود شما و بنده گفتم خیلی خوبه که عیارش دست شما اومده.
در مورد شخصی که تیر قناسه به سرش خورده و زنده مونده باید بگم که ایشون یکی از بهترین دوستان این حقیر هستند بنام محمد انیسی.
کاش خودشون بودن و داستان اصابت تیر به ابروی چپشون رو براتون مینوشتن.بگذریم.
در کل بنده این قسمت جمله شما رو که گفتید:
[quote]
اینم روش جدیده ، میاد یه چیزی میگه و میره ...

[/quote]
رو خارج از ادب میدونم و فکر میکردم که اینطور حرف زدن حداقل از شما بعید باشه.
موفق باشید.
در ضمن از دادن پست متوالی هم پرهیز کنید.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1358445866' post='294457']
[quote name='farhad1124' timestamp='1358375645' post='294339']
پیرو تایید فرمایش دوستان من هم فیلم رد شدن گلوله از کلاه کولار رو دیدم سرباز آمریکایی ادعا میکرد که فقط یک صدای مهیب شنیده بعدا متوجه میشه که گلوله از یه طرف وارد و از کنار کلا خارج شده
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در فیلمی که مربوط بود به تست جلیقه ضد گلوله دراگون اسکین(پوست اژدها) فیلمی از یک سرباز آمریکایی بود در عراق (از زاویه دوربین مجاهدین عراقی) تیر svd به جلیقه سرباز آمریکایی خورد و اون افتاد اما با کمال تعجب پاشد و پشت هاموی سنگر گرفت در فیلم تست در کارخونه با دوقبضه کلاش همزمان بهش شلیک میکردند اما مرمی درش نفوذ نمیکرد
[/quote]
مرمی کلاش داریم تا مرمی ، در همین ایران خودمان هم روش کار شده ، مرمی دوزمانه با مغز تنگستنی کجا و مرمی سربی کجا !!!
[/quote]

دوست عزیز
جلیقه ای که در تست کارخونه در برابر تیر کلاش(فرضا مرمی سربی)و در عمل بر اساس فیلمهای آماتور در برابر تیر SVD مقاومت کنه به نظر من قابل اعتماد خواهد بود.
هرچند در تایید فرمایش شما برای کالیبرهای مختلف انواع و اقسام مهمات با مرمی متنوع تولید میشه ایضا مرمیهای ضد مواد(Anti Material) که یکی از اهداف اولیه شون عبور از جلیقه های ضد گلوله و ... هست. ویرایش شده در توسط farhad1124

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]با سلام[/right]
[right]اینه بچه شیرهای شیعه هستند که جرات این کار رو داشتند و آمریکا هم جرات نکرد با اونا در زمان اشغال کاری داشته باشه و یه جورایی مجبور بود به اونها مصونیت بده ولی برای تلافی آمریکا کسی بهتر از سلفیها رو نداره که با کمک اونا بمب گذاری کنه و شیعه ها رو شهید کنه[/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه چیزی رو که دوستان توجه بهش نمیکنن اینه که دوربین دراگانوف یا هر اسلحه دیگه ای ، چه مقدار زوم و چه مقدار میدان دید داره ، مثلا یکسری از دوربین ها که روی همین svd ها استفاده میشن pso-1 نام دارند که 24*4 هستند که به معنای این هست که 4 برابر قدرت بزرگنمایی یا زوم دارند و اون 24 به معنای قطر لنز هست که همون میدان دید معنی میده ، حالا من یه مازور 98 دارم که دوربینش 40*9 هست ( اصل Norconia آلمان ) ........ خوب من با این 40*9 سر زومش مشکل دارم چون کمه ، حالا شما بیا بذار کنار زوم 4 برابر دوربین های استاندارد دراگانوف و گریه کن .......!

داش امین ( کلنل ) اطلاعات خیلی بیشتری از من داره و هر چی میدونم از خودشه ......!

الان دوربین های civil توی آمریکا با زوم 25 برابر هم وجود داره با قیمت بالای 1000 دلار ........ البته من یه leupold پیدا کرد با زوم 18 برابر و قیمت 300 دلار که میخوام برم تو کارش البته اگه اینجا گیر بیاد .......!

پس نتیجه بگیرید که دقت شلیک بسته به نوع دوربین میتونه خطاهای متفاوتی داشته باشه ......!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته فرقشون زمین تا اسمونه!!! ولی من یه دوربین بوشنل ۷*۲۸ رو تفنگ بادیم داشتم که واقعا عالی بود....!!
یه سری از روی یه کوهی، پای کوه بعدی با فاصله‌ی حداقل ۸۰۰-۹۰۰ یه وانت رو باهاش دید زدم!!!(منظور از دید زدن، دیدن ادمای داخلش که سه نفر بود هستش...)

طرف که نمی‌خواد قیافه‌هاشون رو ببینه.... طرف فقط میخواد طرفش رو بهتر ببینه و با دقت بالاتر بزنه...
طرف یه اسلحه برای زدن هدف تا ۵۰۰ متر داره و تو شهر شلیک میکنه و در فاصله‌ی حداکثر ۲۰۰-۱۵۰ متری! استفاده‌ی دوربینش برا اینه که سر طرف رو بیابه... همین و بس!

بعدشم، ۹ برابر بزرگ‌تر کردن یه محیط ۱۰ متر مربعی دقت بالاتری میده یا ۴ برابر بزرگ‌تر کردن یه محیط ۱ متر مربعی؟!

شما باید قدرت قدرت بزرگ‌نمایی بر حسب میدان رو در نظر بگیری!! که دوربین شما داره یه محیط بسیار بزرگ رو ۹ برابر بزرگ میکنه که قطعا جزیات چندانی نمی‌تونه بهتون بده.... در مقابلش، اون ۴ در ۲۴ داره یه محیط تقریبا نصف محیط دوربین شما رو ۴ برابر بزرگ میکنه!! می‌دونین یعنی چی؟!
این برای تک‌تیرانداز خیلی زیاده!!

البته رو این مسئله تحقیق نکردم... دلیل حرفام اینه که من با یه دوربین الکی ۱۵۰ تومنی، ۷*۲۸ چیزی میگیرم شما از یه دوربین گرون و گنده‌ی ۹*۴۰ ظاهرا نمی‌تونی بگیری!!(یا شاید انتظارتون خیلی بالاست؟!)...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ویژگی های دراگانوف

[b] [b]Caliber[/b]: 7.62mm x 54r

[b]Operation[/b]: gas

[b]Locking[/b]: rotating bolt

[b]Feed:[/b] 10-round box magazine

[b]Muzzle velocity[/b]: 830 m/s

[b]Rate of fire[/b]: 650 rds/min[/b]

[b] [b]Barrel Length:[/b] 685 mm[/b]

دوستان ببینین685 میلیمتر طول لوله داره!! وبا کالیبر 7.62*54 چی میشه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1358508105' post='294586']
ویژگی های دراگانوف

[color=#ff0000] [b]Rate of fire[/b]: 650 rds/min[/color][/b]

[/quote]
عجب !!
650 تیر در دقیقه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] البته فرقشون زمین تا اسمونه!!! ولی من یه دوربین بوشنل ۷*۲۸ رو تفنگ بادیم داشتم که واقعا عالی بود....!!
یه سری از روی یه کوهی، پای کوه بعدی با فاصله‌ی حداقل ۸۰۰-۹۰۰ یه وانت رو باهاش دید زدم!!!(منظور از دید زدن، دیدن ادمای داخلش که سه نفر بود هستش...)

طرف که نمی‌خواد قیافه‌هاشون رو ببینه.... طرف فقط میخواد طرفش رو بهتر ببینه و با دقت بالاتر بزنه...
طرف یه اسلحه برای زدن هدف تا ۵۰۰ متر داره و تو شهر شلیک میکنه و در فاصله‌ی حداکثر ۲۰۰-۱۵۰ متری! استفاده‌ی دوربینش برا اینه که سر طرف رو بیابه... همین و بس!

بعدشم، ۹ برابر بزرگ‌تر کردن یه محیط ۱۰ متر مربعی دقت بالاتری میده یا ۴ برابر بزرگ‌تر کردن یه محیط ۱ متر مربعی؟!

شما باید قدرت قدرت بزرگ‌نمایی بر حسب میدان رو در نظر بگیری!! که دوربین شما داره یه محیط بسیار بزرگ رو ۹ برابر بزرگ میکنه که قطعا جزیات چندانی نمی‌تونه بهتون بده.... در مقابلش، اون ۴ در ۲۴ داره یه محیط تقریبا نصف محیط دوربین شما رو ۴ برابر بزرگ میکنه!! می‌دونین یعنی چی؟!
این برای تک‌تیرانداز خیلی زیاده!!

البته رو این مسئله تحقیق نکردم... دلیل حرفام اینه که من با یه دوربین الکی ۱۵۰ تومنی، ۷*۲۸ چیزی میگیرم شما از یه دوربین گرون و گنده‌ی ۹*۴۰ ظاهرا نمی‌تونی بگیری!!(یا شاید انتظارتون خیلی بالاست؟!)...
[/quote]

senaps عزیز فکر کنم ، اشتباه متوجه منظورم شدی و آخر پستت هم خودت اشاره کردی که انتظارم خیلی بالاست چون شما داره با تفنگ بادی شلیک میکنی و بنده با کالیبر سنگین 57*7.92 ......!
آدم که اسلحه قوی دستش میگیره دلش میخواد دوربین خفن روش باشه تا بتونه از نهایت برد گلوله استفاده کنه ....!

در ضمن خودت که بچه ایلامی باید بیشتر از بنده اسلحه قدرتمند به دستت خورده باشه و منظور بنده رو بهتر بفهمی ......! :mrgreen:

در خصوص زوم و این داستان ها خدمتت عرض کنم که یه دوربین 40*9 توانایی اینو داره که یک میدان دید بیشتر رو با زوم یا بزرگنمایی بهتر بهت ارائه بده و اصلا ربطی به مساحت تحت احاطه دوربین نداره .......

یک مثال میزنم ، مثلا شما یه 40*9 رو ببری واسه شکار ، یه هدف تو 900 متری رو واست توی 100 متری نشون میده ولی اگه همون هدف رو با 24*4 نگاه کنی ، 900 متر رو در 225 متری نشون میده ....... در عین حال که 40*9 هم وضوح تصویر بیشتری داره و هم میدان دید بیشتر هم زوم بیشتر .......!

در ضمن توی اسلحه های تک تیرانداز فقط و فقط کالیبر مازور !!!! ( البته شوخیه ، چون مهماتش مدرن نیست و در فواصل خیلی بالا افت انرژی گلولش زیاده ..... ولی در عین حال بسیار قدرتمنده )

57*7.92 !!!!!!

اگه گلوله ضد زرهش وجود داشت ، چی میشد ....... خود مازور ( برنو ) هم طول لوله بلندی داره ( البته بسته به کوتاه - متوسط - بلند ) و هم از همه انرژی گلوله استفاده میکنه چون دیگه سیستم مسلح سازی غیر مستقیم و مستقیم نداره و واقعا یه کالیبر خوب و در عین حال قدیمیه ولی گلولش مدرن طراحی نشده ......
ولی در عین حال خوب چیزیه .......!

البته تا چوب برنو یا همون مازور رو عوض نکنید بدرد تک تیراندازی نمیخوره ( خوشکل نیست ) ....! بماند ....! :winking: ویرایش شده در توسط komando59
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
یک مثال میزنم ، مثلا شما یه 40*9 رو ببری واسه شکار ، یه هدف تو 900 متری رو واست توی 100 متری نشون میده ولی اگه همون هدف رو با 24*4 نگاه کنی ، 900 متر رو در 225 متری نشون میده ....... در عین حال که 40*9 هم وضوح تصویر بیشتری داره و هم میدان دید بیشتر هم زوم بیشتر .......![/quote]

البته اصولا کیفیت و وضوح یک 24*4 باید بیشتر از 40*9 باشه ، این هم دلیل اپتیکی داره .

اگه قطر عدسی رو تقسیم بر بزرگنمایی کنی ، عددی بدست میاد که هرچی به 7 نزدیکتر باشه ، کیفیت و وضوح تصویر بهتر میشه !
خوب 24 تقسیم بر 4 میشه 6 ولی 40 بر 9 میشه 4.4 ! پس کیفیت تصویر 24*4 باید بیشتر باشه ...

برای تست این موضوع می تونید کیفیت یک دوربین دو چشمی 70*10 و 80*20 رو در رصد اجرام آسمانی ( که حتی کمی شفافیت و کیفیت بیشتر معلومه) ببینید .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1358510907' post='294594']
[quote name='rpg7' timestamp='1358508105' post='294586']
ویژگی های دراگانوف

[color=#ff0000] [b]Rate of fire[/b]: 650 rds/min[/color][/b]

[/quote]
عجب !!
650 تیر در دقیقه !
[/quote]

البته .... مقداری برای من نامفهوم!
احتمالا اشتب شده!!!
ولی غرض همون طول و کالیبر سلاح بوده

[quote]
البته اصولا کیفیت و وضوح یک 24*4 باید بیشتر از 40*9 باشه ، این هم دلیل اپتیکی داره .

اگه قطر عدسی رو تقسیم بر بزرگنمایی کنی ، عددی بدست میاد که هرچی به 7 نزدیکتر باشه ، کیفیت و وضوح تصویر بهتر میشه !
خوب 24 تقسیم بر 4 میشه 6 ولی 40 بر 9 میشه 4.4 ! پس کیفیت تصویر 24*4 باید بیشتر باشه ...

برای تست این موضوع می تونید کیفیت یک دوربین دو چشمی 70*10 و 80*20 رو در رصد اجرام آسمانی ( که حتی کمی شفافیت و کیفیت بیشتر معلومه) ببینید .[/quote]
به به به...مهندس اپتیک ما هم اومد :mrgreen:
عجب فرمول هایی میسازن! حالا چرا 7؟
دلیلش چیه؟ raised_eyebrow ویرایش شده در توسط rpg7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا هنوز این چیز ها رو دلیل علمیش رو نخوندم ولی قبلا این رو هنگام خرید دوربین های دوچشمی و تلسکوپ مشاهده کردم ! و هنگامی که داری رصد می کنه برات این مولفه ها خیلی مهمه ! چون یکجا نیاز به میدان دید بیشتر داری (مثلا برای دیدن خوشه پروین) ، یکجا نیاز به زوم زیاد برای دیدن مثلا زحل داریم ! خوب بسته به نیاز باید عدسی های درستی استفاده بشه !

اشتباهی هم که خیلی از افراد تازه کار می کنند اینه که فکر می کنند ، چون فلان تلسکوپ زومش بیشتره لزوما کیفیتش هم بیشتره ! در صورتی که مولفه های زیادی در این مورد وجود داره .

---
نظر شخصی : در طول لوله ی اسکوپ فاصله ای بین محل برخورد پرتو ها و قرار گرفتن عدسی چشمی وجود داره حالا با کم و زیاد کردن این فاصله شما می تونید ، بزرگنمایی رو بیشتر کنید ( و کیفیت رو کم) و یا بالعکس !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید! با اجازه بزرگتر‌ها:
گلوله استاندارد دراگانوف 54mmR*7.62 و از نوع 7N1 هست!
سرعت این مرمی هنگام خارج شدن از لوله ۸۲۳ متر بر ثانیه هست!
وزن این مرمی هم ۱۵۱گرین (۹.۸۱ گرم) هست!
و طبق فرمول انرژی پرتابه که تو فیزیک دوم دبیرستان خوندیم ۳۳۱۹ ژول انرژی داره....!
این انرژی مرمی در لحظه شلیک هست و با توجه به فرمول [font=arial,helvetica,sans-serif][size=3]Trajectory[/size][/font] و ضریب بالستیک این فشنگ این مرمی در فاصله ۳۰۰ متری تقریبا ۲۲۶۵ ژول انرژی خواهد داشت...!
حالا یه جلیقه چه مقدار انرژی رو بر سانتیمترمربع میتونه تحمل کنه! اگر بیشتر از این عدد (۲۲۶۵) بود پس جلیقه جلوی گلوله رو میگیره در غیر اینصورت نه!
البته این اعداد مال گلوله استاندارد هست و قطعا گلوله‌هایی با هسته فولادی یا ... انرژی خیلی بالاتری خواهد داشت...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.