BattleMaster

فیلم شکار سربازان امریکایی توسط تک تیراندازان عراقی !

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]تفاوتی نمیکنه ، اگه از سر بخوره و طرف حتی کلاه هم داشته باشه و کلاهه هم سوراخ نشه ، به احتمال زیاد دیگه مثل روز گذشته نمیشه و البته اکثرشون میمیرن ، اگه کلاه بتونه جلوی مرمی رو بگیره ، انرژی گلوله دمار ازروزگار گردن و نخاع آدم درمیاره !![/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]در ضمن اکثرا از کلاه عبور کرد( البته اگر به سر خورده باشه ) چون ضربه ناشی از دفع یا انحراف مرمی به اندازه ای هست که آدم بتونه تشخیص بده ![/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]در مورد دقت هم که بهتره کمی با قناسه تیراندازی بکنید ، اونوقت عیار دستتون میاد : )[/background][/right][/font][/color][/quote]
با باقی صحبتها کاری ندارم اما خدا روشکر که در این سایت هم افرادی رو داریم که با انواع تسلیحات نظامی
شلیک کردن هم از برنامه های جدیدی و بعضا محرمانه سپاه باخبرند.
بنده تا الان در مورد خودم چیز دیگری فکر میکردم اما حالا میبینم که ای بابا چقدر عقب هستم.انشالا همه موفق باشیم در هر زمینه ای که داریم فعالیت میکنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1358369697' post='294310']
[quote]البته این گلوله ها بیشتر به ناحیه صورت و بین چشمان شلیک میشوند تا پیشانی که کلاه ازش محافظت میکنه و صورت هم که دیگه وحشتناکه چون با کوچکترین کالیبر فوری میپاشه (آموزش های جدید سپاه هم در همین زمینه هست )[/quote]

متوجه نمیشم.یعنی شما فکر کردید شخصی که در حال شلیک هست انقدر دقیق میتونه از اون فاصله چند اینچ رو تمییز قائل بشه؟؟فکر کردید با چه سلاحی داره شلیک میکنه
و از چه فاصله ای؟؟
در مورد آموزش های جدید سپاه!!!! هم بنده اطلاعاتی ندارم.پیشنهاد میکنم شما و هر کسه دیگه اطلاعاتی دارین نزد خودتون نگه دارین که مشکلی پیش نیاد برادر!!!
[/quote]

وظیفه یک اسنایپر این هست که با دقت شلیک کنه (البته در فواصل نسبتا کوتاه) اگه همین چند اینچ ها رو نتونن رعایت کنن که دیگه وای به حالشون در واقع فرق یه اسنایپر با یه سرباز معمولی که مثلا یه ژ-3 داره هم همین چند اینچ هاست وگرنه با کلاش هم هیچکسی که دوتا خشاب توی عمرش شلیک کرده باشه نمیزنه 3 متری هدف....

در مورد آموزش های سپاه هم احتیاجی به گفتن شما نبود بنده به شرایط واقف هستم فقط یک اشاره نمودم که اونا هم میدونن کلاه کولار یعنی چی همین!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]وظیفه یک اسنایپر این هست که با دقت شلیک کنه (البته در فواصل نسبتا کوتاه) اگه همین چند اینچ ها رو نتونن رعایت کنن که دیگه وای به حالشون در واقع فرق یه اسنایپر با یه سرباز معمولی که مثلا یه ژ-3 داره هم همین چند اینچ هاست وگرنه با کلاش هم هیچکسی که دوتا خشاب توی عمرش شلیک کرده باشه نمیزنه 3 متری هدف....[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]در مورد آموزش های سپاه هم احتیاجی به گفتن شما نبود بنده به شرایط واقف هستم فقط یک اشاره نمودم که اونا هم میدونن کلاه کولار یعنی چی همین!!![/background][/right][/font][/color][/quote]

ارجاع داه میشود به پست قبلی خودم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام
گلوله دراگانوف از کلاه رد میشه
در یه عکس مربوط ب چندسال پیش سرباز خوش شانس انگلیسی دیدم که گلوله دراگانوف از جلو سرش وارد شده و از سمت چپ کلاه خارج شده بود
یعنی از دوطرف سوراخش کرده
حرف من برمبنای اون عکس ها هست و متاسفانه پیداش نمیکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Shabro' timestamp='1358370908' post='294320']
باسلام
در یه عکس مربوط ب چندسال پیش سرباز خوش شانس انگلیسی دیدم که گلوله دراگانوف از جلو سرش وارد شده و از سمت چپ کلاه خارج شده بود
[/quote]

دوست من از کلاه رد میشه یعنی اینکه دقیقا از چه کلاهی رد میشه؟؟؟
نکته ای که هیچ کدوم از دوستان از ابتدای تاپیک به اون توجهی نکردن.
نوع کلاه و الیاف و فیبر و مواد بکار رفته در اون هست که اهمیت داره.
مثلا در عکس زیر میتونید تاثیر گلوله 7.62 رو بر روی یک کلاه ببینید:البته همراه صاحبش
http://militarytimes.com/blogs/gearscout/files/2009/04/041909mc_helmet_web_800-640x426.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیشه به سبک قرون وسطی کلاه کولاری طراحی کرد که کل سر و صورت رو بپوشونه و فقط دو تا سوراخ کوچیک برای دیدن داشته باشه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیرو تایید فرمایش دوستان من هم فیلم رد شدن گلوله از کلاه کولار رو دیدم سرباز آمریکایی ادعا میکرد که فقط یک صدای مهیب شنیده بعدا متوجه میشه که گلوله از یه طرف وارد و از کنار کلا خارج شده
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در فیلمی که مربوط بود به تست جلیقه ضد گلوله دراگون اسکین(پوست اژدها) فیلمی از یک سرباز آمریکایی بود در عراق (از زاویه دوربین مجاهدین عراقی) تیر svd به جلیقه سرباز آمریکایی خورد و اون افتاد اما با کمال تعجب پاشد و پشت هاموی سنگر گرفت در فیلم تست در کارخونه با دوقبضه کلاش همزمان بهش شلیک میکردند اما مرمی درش نفوذ نمیکرد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1358371030' post='294322']
[quote name='Shabro' timestamp='1358370908' post='294320']
باسلام
[/quote]

دوست من از کلاه رد میشه یعنی اینکه دقیقا از چه کلاهی رد میشه؟؟؟
نکته ای که هیچ کدوم از دوستان از ابتدای تاپیک به اون توجهی نکردن.
نوع کلاه و الیاف و فیبر و مواد بکار رفته در اون هست که اهمیت داره.
مثلا در عکس زیر میتونید تاثیر گلوله 7.62 رو بر روی یک کلاه ببینید:البته همراه صاحبش
[url="http://militarytimes.com/blogs/gearscout/files/2009/04/041909mc_helmet_web_800-640x426.jpg"]http://militarytimes...800-640x426.jpg[/url]
[/quote]
البته این عکس نمیتونه واقعا تاثیر کالیبر 7.62 بیان کنه!
چون باید فاصله هم مشخص باشه و هم نوع سلاح
البته 7.62 کلاش کجا و 7.62 دراگانوف :cowboy:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته اين کليپ قديمي هست.
اسلحه مورد استفاده تک تيرانداز برخلاف چيزي که دوستان فکر ميکنند
يک کلاشينکف تغيير داده شده( لوله کمي بلندتر و با دوربين هست)!
و قدرتش به اندازه دراگانوف نيست.
تيم هاي تک تيرانداز که يکي از معروف ترينشون "جوبا" که بيشترين شکار توي فيلم
مربوط به اين بابا هست از اين تفنگ استفاده ميکنند, چون کوچکتر هست و براحتي پنهان
ميشه. تکنيک تيراندازي اين هست که تيم اتک تير انداز درون يک
ون مستقر ميشند و از درون ون به سوي هدف تيراندازي ميکنند و بلافاصله
بعد از شليک محل رو ترک ميکنند. در محيط شلوغ و پر ترافيک شهري تشخيص اينکه
شليک از کجا انجام شده سخت هست و تعقيب و حتي شليک به سوي ون سختر!

در ضمن اگر دقت کنيد جليقه ضد گلوله جان خيلي از اونها رو نجات داد البته متاسفانه!
در ضمن جليقه ها از بجاي استفاده از الياف کولار از صفحات سراميکي استفاده ميکنند.
که باعث ميشه از کلاهخود کولار ايمن تر باشند. حتي گلوله دراگانوف هم اگر از
نوع معمولي باشه نه ثاقب, بعد از خوردن به سراميک کاملا له ميشه و آسيبي به سرباز نميرسه.

البته اوايل تک تيراندازهاي عراقي سعي ميکردند سربازان آمريکايي رو به قتل
برسونن که با توجه به حفاظت نقاط حساس بدن اين کار سخت و نشانه گيري سر هم
سخت تر بود. بعدا تکنيک خودشون رو تغيير دادند که اين يکي بيشترين صدمه رو
به آمريکايي ها زد و اون هم نشانه گيري دست و پا و بويژه زانوي سربازان بود!
چون سرباز زخمي خرج بيشتري روي دست آمريکا ميذاشت!
و اگر گلوله به زانو يا مفصلي ميخورد که کلا باعث معلوليت ميشد.
بعدا حتي گلوله ها رو عمدا دستکاري ميکردند تا در هنگام برخورد, گلوله از هم بپاشه
و قسمت بزرگي از پا و دست کنده بشه!
اين روش خيلي بهتر و موثر تر از کشتن سربازان بود....!
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Stuka' timestamp='1358396161' post='294351']

البته اوايل تک تيراندازهاي عراقي سعي ميکردند سربازان آمريکايي رو به قتل
برسونن که با توجه به حفاظت نقاط حساس بدن اين کار سخت و نشانه گيري سر هم
سخت تر بود. بعدا تکنيک خودشون رو تغيير دادند که اين يکي بيشترين صدمه رو
به آمريکايي ها زد و اون هم نشانه گيري دست و پا و بويژه زانوي سربازان بود!
چون سرباز زخمي خرج بيشتري روي دست آمريکا ميذاشت!
و اگر گلوله به زانو يا مفصلي ميخورد که کلا باعث معلوليت ميشد.
بعدا حتي گلوله ها رو عمدا دستکاري ميکردند تا در هنگام برخورد, گلوله از هم بپاشه
و قسمت بزرگي از پا و دست کنده بشه!
اين روش خيلي بهتر و موثر تر از کشتن سربازان بود....!
[/quote]

درسته در فیلمی که لینکش رو میزارم حرف شما کاملا مشهوده طالبان به زانوی سرباز شلیک میکنند
http://www.prochan.com/view?p=5d8_1342554878
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه....
من فکر میکردم در فاصله‌های نزدیک، کلاه و جلیقه فقط از از‌هم‌پاشیدگی بدن جلوگیری میکنن و نه حفظ جون طرف...

اخرش من موندم، ایا جلیقه‌ی ضد گلوله در فواصل نزدیک کاربرد داره یا نه؟!( بحث جلیقه‌های مورد استفاده‌ی کنونی هستش و کاری به سری های قبلی ندارم!)... البته همچنین کلاه‌ها...
اینجوری که خیلی بده که؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته 7.62 کلاش کجا و 7.62 دراگانوف[/quote]

دقیقا، 120 درصد تایید میشه، خصوصا با مرمی مغزی فولادی.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای درک بهتر اندازه گلوله ها تصویر زیر رو ببینید(فشنگ تیربار پی کا و svd یکیه)

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10176/7_76.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10176/thumb_7_76.jpg[/IMG][/url]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1358369697' post='294310']
متوجه نمیشم.یعنی شما فکر کردید شخصی که در حال شلیک هست انقدر دقیق میتونه از اون فاصله چند اینچ رو تمییز قائل بشه؟؟فکر کردید با چه سلاحی داره شلیک میکنه
و از چه فاصله ای؟؟
[/quote]
بستگی به فرد تیرانداز و سلامت اسلحه و دقت دوربین داره!
یه دراگانوف دقیق در فاصله ۴۰۰ متری گروپی در حد ۲ اینچ میده!
این مطلب رو هم در نظر داشته باشد که واسه تیراندازی داخل شهر ۴۰۰ متر فاصله خیلی زیادیه و خیلی اوقات فواصل برای هدف گیری کمتر از این هست...
البته باز هم پیشکسوتان بهتر میدونن...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1358370405' post='294316']
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]تفاوتی نمیکنه ، اگه از سر بخوره و طرف حتی کلاه هم داشته باشه و کلاهه هم سوراخ نشه ، به احتمال زیاد دیگه مثل روز گذشته نمیشه و البته اکثرشون میمیرن ، اگه کلاه بتونه جلوی مرمی رو بگیره ، انرژی گلوله دمار ازروزگار گردن و نخاع آدم درمیاره !![/background][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در ضمن اکثرا از کلاه عبور کرد( البته اگر به سر خورده باشه ) چون ضربه ناشی از دفع یا انحراف مرمی به اندازه ای هست که آدم بتونه تشخیص بده ![/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]در مورد دقت هم که بهتره کمی با قناسه تیراندازی بکنید ، اونوقت عیار دستتون میاد : )[/background][/font][/color][/right]
[/quote]
با باقی صحبتها کاری ندارم اما خدا روشکر که در این سایت هم افرادی رو داریم که با انواع تسلیحات نظامی
شلیک کردن هم از برنامه های جدیدی و بعضا محرمانه سپاه باخبرند.
بنده تا الان در مورد خودم چیز دیگری فکر میکردم اما حالا میبینم که ای بابا چقدر عقب هستم.انشالا همه موفق باشیم در هر زمینه ای که داریم فعالیت میکنیم.
[/quote]

متوجه منظور شما نمیشم ، حقیر کجا از سپاه و .. حرف زدم ؟؟ روی صحبتم با شما بود یا ...
اینم روش جدیده ، میاد یه چیزی میگه و میره ...
انشاءالله که توضیح مناسبی داشته باشید !
.....
در مورد قناسه هم باید گفت که بوده در زمان جنگ گلوله قناسه به سر رزمنده اصابت کرده و ایشون خوش شانس بودن زنده موندن ! کار خدا بود البته !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.