Haj_Rezvan

پرسونا (Persona)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=#000000][font=tahoma, Arial][size=2][background=rgb(248, 248, 248)]ارتش آمریکا در فضای آن‌لاین و علی‌الخصوص در شبکه‌های اجتماعی از افرادی مجازی باهویت تقلبی استفاده می‌کند؛ که به پرسونا (Persona) معروف هستند. این پرسونا‌ها (اشخاص مجازی) دارای پس‌زمینه‌های اجتماعی با آن‌چنان جزئیات دقیقی هستند که افراد موجود در پروفایل آن‌ها هرقدر جستجو کنند، به این نتیجه خواهند رسید که این فرد در عالم واقع نیز وجود دارد.[/background][/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]به گزارش [url="http://www.gerdab.ir/"][color=#800000][b]گرداب[/b][/color][/url]،[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3] در دنیای امروز شبکه‌های اجتماعی با ارائه اپلیکیشن‌های متفاوت آن‌چنان به درون فضای اجتماع نفوذ کرده‌اند که بسیاری از مردم حتی برای به اشتراک گذاری عکس‌های خانوادگی، چت با دوستان و آشنایان و انجام کارهای روزمره خود به این شبکه‌ها رجوع می‌کنند.[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
اما در این میان، ارتش آمریکا از این شبکه چه بهره‌ای می‌برد؟ در این‌جا جزئیاتی از پشت پرده ایجاد یک نرم افزار ارئه خواهیم داد که نحوه انجام جنگ نرم را در فضای شبکه‌های اجتماعی برای شما روشن خواهد نمود. جنگ نرمی که با بهره گیری از تکنولوژی؛ بسیار دقیق و غیر محسوس کاربر را به سمت موضوع مورد نظر خود سوق می‌دهد.[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
بنابر قرار داد افشا شده و نیز مصاحبه‌های انجام شده با سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده،بیل اسپیکس؛ ارتش آمریکا در فضای آن‌لاین و علی‌الخصوص در شبکه‌های اجتماعی از افرادی مجازی باهویت تقلبی استفاده می‌کند؛ که به پرسونا "Persona" معروف هستند. اخیرا نیروی هوایی آمریکا از سرمایه گذاران بخش خصوصی ([b]این‌کیوتل که تحت نظر CIA می‌باشد[/b]) خواسته است که بر روی ساخت نرم‌افزاری به نام "Persona Management" سرمایه گذاری کنند.[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
این تکنولوژی به اجرا کننده این نرم‌افزار اجازه می‌دهد که فرماندهی ارتشی از افراد دارای هویت‌های تقلبی دیجیتال را برعهده داشته باشد تا از طریق این افراد بتواند با کاربران اکثر شبکه‌های اجتماعی تعامل برقرار کند. این پرسونا‌ها (اشخاص مجازی) دارای پس‌زمینه‌های اجتماعی با آن‌چنان جزئیات دقیقی هستند که افراد موجود در پروفایل آن‌ها هرقدر جستجو کنند، به این نتیجه خواهند رسید که این فرد در عالم واقع نیز وجود دارد.[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
البته یک سرویس پیچیده محافظت از شخصیت مجازی نیز در زیر شاخه این نرم‌افزار تعریف شده است تا در صورت مشکوک شدن یک کاربر به فعالیت‌های آن فرد در پروفایل خود، نتواند به راحتی به واقعیت پشت پرده پی ببرد. آن‌ها در این نرم‌افزار حتی به دنبال این هدف هستند که با بکارگیری فن‌آوری‌های مکان‌یابی، به صورت مجازی مکان ارتباط این افراد را در نقاط مختلف دنیا قرار دهند.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
در این نرم‌افزار حتی این ویژگی در نظر گرفته شده است که به صورت زنده و خودکار حتی زمانی که خود اپراتور اجرا کننده نرم‌افزار نیز بر رفتار این پرسوناها نظارتی ندارد، در مورد حوادث مهم و وقایع مختلف، نظراتی بر روی پروفایل افراد موجود در دایره دوستان این پرسوناها قرار داده‌ شود.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
بر اساس جزئیات بدست آمده از این نرم‌افزار؛ یکی از موارد استفاده از این ارتش تقلبی، زمانی است که در نظرخواهی‌های آن‌لاین نیاز به ایجاد یک اجماع عمومی باشد و یا نیاز باشد که موضوعی مهم در این شبکه‌های اجتماعی مورد هجوم و سرکوب قرار بگیرد.[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
هدف از ساخت این نرم افزار این است که در زمان مورد نیاز؛ آن‌چه مورد نظر مسئولین دولت آمریکاست، در فضای نت و شبکه‌های اجتماعی تبدیل به نظر عموم مردم شود و با توجه به القائات انجام شده در این فضا؛ درک مردم از حوادث نیز به دلخواه آن‌ها تنظیم گردد.[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]
[url="http://www.gerdab.ir/fa/news/12588/%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%A8-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%88%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7"]http://www.gerdab.ir/fa/news/12588/%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%A8-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%88%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7[/url][/size][/font][/color]
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هه هه ماخ! :)
کار جالب و پیش‌پا افتاده‌ای میباشه....

وقتی می‌بینی که یه مطلب چرند! مثلا اومده ۳۰ هزار لایک گرفته و با چه شدتی پخش میشه، به اقایون پرسونا اعتقاد پیدا میکنی!! :)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه ضد حالی اساسی که میشه به پرسوناها زد اینه که فیسبوک اجازه ویرایش پست هارو میده حالا شما بیا یه نظرسنجی راه بنداز مسلمآ این ابزار با ارای مصنوعی خودش نتیجه دلخواهشو بدست میاره حالا شما بیا مطلب رو ویرایش کن و جای گزینه ها رو عوض کن به سادگی در عرض چند ثانیه تمام ارای پرسونا به نفع شما مصادره میشه icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اهمیت ارا دیده شدنش هست!!!
مثلا من و شما اینکارو نمی‌کنیم....!!!
طرف یه صفحه داره که با پرسونا ۲۰۰ هزار لایک براش گرفته، ۴۰۰ هزار نفر هم با توجه به جمعیت بالای لایک‌ها میرن تو....(یا مثلا صفحه‌ی ۱ میلیونی من و تو!! فک کنم یک میلیون لایک داره الان!)....
خیلی راحت یه رای گیری میکنه و هز ۱۰ ثانیه، یه دونه پرسونا میاد رای میده...
ملت همیشه در صحنه هم حتی اگر مخالف باشن، ولی همرنگ جماعت میشن و رای مورد نظر رو میدن...!!!
یه بدبختی هم میاد می‌بینه، میگه عه... از ۴۰۰ هزار نفری که رای دادن، ۳۸۰ هزار نفرش اینجوری فکر میکنن پس لابد درسته! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جوونی هام رفته بودم در کار خطیر برنامه نویسی ، البته آماتور بودم از اونهایی که باید یک کتاب همیشه زیر دستشان باشد ، ولی همون موقع یه چیزی نوشته بودم برای اینکه در یک نظر سنجی با استفاده از سرور های متفاوت بره نظربده !!!!!! البته زیاد کار نمیکرد ، دنگ و فنگ زیاد داشت ! باز هم البته با کمک یکی نوشته بودمش !
همچنین یه زمانی تو این سایت مسابقه دیکدینگ راه افتاده بود ( الان جاش خالیه ، هرکی میتونه پیداش بکنه ، دوباره راش بندازه ) منم یه برنامه نوشتم با ویژوال بیسیک برای دیکدینگ به این صورت که مغز برنامه من باشم ولی برنامه تغییرات و اعمال مورد نظر من رو انجام بده به صورت انتخابی و با قابلیت نگه داشتن هستوری مانند فتوشاپ که میتونی به یک ادیت جامپ کنی ! ، فکر کنم بیش از 200 بار تغییرش دادم ، اون برنامه بهترین برنامه ای بود که نوشتم و الانم بهش افتخار میکنم ، البته باهاش نتونستن حتی یک کد رو دیکد کنم !!
حیف که همون اوایل برنامه نویسی رو گذاشتمش کنار وگرنه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.