Haj_Rezvan

اسکایپ سرویسی برای پیش‌برد اهداف جاسوسی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='Crow' timestamp='1363726969' post='304695']
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1363725157' post='304684']
[quote name='senaps' timestamp='1363723098' post='304669']
دوست عزیز ناراحتیی وجود نداره.... مشخصا هر سایت و شرکتی موظفه که بر اساس قوانین کشور خودش کار کنه و همونطور که در سردر این سایت هم نوشته شده، یا کلوپ یا اپارات یا خیلی سایت‌های وطنی دیگه، اگر کاربران کار خلافی بکنن، مشخصاتشون تحویل میشه و اگر مراجع بخوان هم مشخصاتشون تحویل میشه و این یه امر بسیار طبیعی هستش...

ولی مسئله اینه که ایا مثلا سرویسی مثل فیس بوق با ۱ میلیارد کاربر رو میان دونه به دونه رصد میکنن؟؟؟ خیر... در این سرویس و سایر سرویس ها، صرفا افراد بخصوص رو زیر نظر میگیرن! و تا وقتی که شرکت های خودی و سازمان های خودی، در این خصوص کاری نکنن، وضعیت همینی می‌مونه که می‌بینید! :)
[/quote]
میثم جان میدونی در طول جنگ سرد آمریکا پروژه ای داشت به نام جارو برقی که در طی اون ماهواره هایی بر روی شوروی همه ارتباطات رادیویی رو شنود میکردند و این ارتباطات بعد ها که کامپیوتر ها پیشرفته تر شدند توسط کامپیوتر آنالیز میشدند !!
الان که غول تکنلوژی شدها بیاد و از طعمه زیبایی به نام فیس بوققق !! بگذره ؟؟
[/quote]

پروژه ای که ایشون فکر می کنم داره اشاره میکنه اسمش جارو برقی نبوده . این پروژه معروف بوده به ibex یا darkgene که جالبه بدونید سایت اصلی و پیشرفته ترین سایت شنود اون موقع ایستگاه های زمینیش داخل ایران (شمال ایران - بهشر و کبکان ) بوده که با اینکه هزینه ساختش رو ایران داده بوده هیچ ایرانی اجازه ورود بهش رو نداشته .
[url="http://www.spyflight.co.uk/darkgene.htm"]http://www.spyflight...uk/darkgene.htm[/url]
[/quote]
پروژه ژن سیاه که بیشتر همکاری بین نیروی هوایی ایران و سی آی ای بود که در طی اون فانتوم های شناسایی ایران به عکس برداری از مناطق مرزی شوروی میپرداختند .
پروژه آیبکس هم که باز هم همون شرایط بالا رو داشت با این تفاوت که پنج ایستگاه زمینی و تعدادی هواپیمای خفاش (هرکولس تغییر یافته ) و یک فروند بوئینگ707 جاسوسی هم وظایف شنود رو در قسمت جنوبی شوروی داشتند !
این پروژه ای که ازش با نام جاروبرقی یاد کردم ، مربوط بود به ماهواره هایی با آنتن های بسیار بزرگ که وظیفه جارو کردن تمامی ارتباطات رو بر فراز قسمت های مرکز شوروی بر عهده داشتند ! اسمش یه چیزه دیگه ای هستش ولی فعلا به خاطر نمیارم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بحث شما و دوست دیگه این بود که از لحاظ فنی امکان پذیر نیست که من عرض کردم نه تنها شدنی بلکه بصورت سرویس های تجاری همین الان در حال بهره برداری هست.
[/quote]

خوب من فکر میکردم که ارتباطات UDP و یا P2P کلا قابل شنود نیستن چون از لاین های ارتباطی بین دو کاربر میگذرن و سروری در کار نیست! :).... ولی ظاهرا روتر های طول مسیر رو فراموش کرده بودم! :)....

[quote]برای [i]مثال [/i]شما لازمه پای همون اسکایپ محض خنده در مورد نقص فنی اخیر f-35 صحبت کنید و به صورت رایگان به لیست usually suspected ها وارد بشید. :)[/quote]

نمونه‌اش رو سریال زیبای پرسن اف اینترست داره نشون میده، ولی من فکر میکنم این مسئله رو به راحتی میشه دور زد یا مختل کرد که همون صحبت کردن با کد هستش! :) البته من زیاد نمی‌دونم هوش مصنوعی در بحث ویس پراسسینگ امروز کجای کار وایساده، ولی با دیدن اپ‌های لبه‌ی تکنولوژی این مسئله مثل سیری اپل یا گوگل ویس سرچ گوگل یا ویس ریکگنشن ماکروسافت یا نرم‌افزار ویندوز صوتی! دانشگاه شریف، فکر نمی‌کنم زیاد پیشرفته باشه....

همونطور که گفتم، اینکه ما ارتباطات ۱ میلیارد یا بیشتر رو بدیم یه کامپیوتر که اگر ازش مطلب بخصوصی اومد بیرون رو زیر نظر بگیره، شنود اطلاعات ملت نیست تقریبا! چون یه چیز شانسی و انجام شده توسط تمام دنیاست! :)...

به نظرم برای ایران هم کاری سهله که از طریق روتر هاش، اطلاعات رو یه دور کلی پایش بکنه...!!!
مخصوصا که یادمه سال قبل(احتمالا وقتی شما بخونی بشه ۲ سال قبل!) حدود ۳۰۰ هزار کاربر ایرانی که از ارتباط SSL‌استفاده میکردن هک شده بودن و ارتباطاتشون مونیتور شده بود به روش من این د میدل! :)...

راستی من چند هفته‌ی پیش، برای یکی از رفقام تو اسکایپ داشتم توضیح میدادم که چطوری باید کینگ رپتور ها رو منهدم کنه!:) البته من تو بازی جنرال داشتم حرف میزدم، ولی تو بحثمون به بازی اشاره‌ای نکردیم!!! تانک های ابرامز رو ببر اونجا و...!!! فک کنم تحت نظرم! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
نکته عجیبی که تو فروم هست اینکه عده ای با اطمینان مسایلی که در موردش اطلاع ندارن رو تایید می کنن
[/quote]
دوست عزیزی که با اطمینان این صحبت رو میکنید، آیا بنده حرف اشتباهی زدم؟ نکنه اینترنت فرزند خلف اینترانت ملی هست که میفرمایید اشتباهه؟!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.