Haj_Rezvan

اسکایپ سرویسی برای پیش‌برد اهداف جاسوسی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=#000000][font=tahoma, Arial][size=2][background=rgb(248, 248, 248)]در تاریخ 24 ژانویه امسال بسیاری از شرکت‌های امنیتی‌ دنیا، خبرنگاران و فعالان حقوق کاربران اینترنتی در نامه‌ای سرگشاده به مسئولان شرکت اسکایپ، از این‌ که این شرکت اطلاعات کاربران را در اختیار سازمان‌های جاسوسی قرار می‌دهد شکایت کرده و از آن‌ها خواستند که مواضع امنیتی خود را کاملا شفاف بیان کنند.[/background][/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]به گزارش [url="http://www.gerdab.ir/"][color=#800000][b]گرداب[/b][/color][/url]،[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3] اگر به تازگی یک گوشی هوشمند، لپ‌تاپ، تبلت و یا آی‌پد خریده‌اید،[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]شاید [/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]با سرویس اسکایپ مواجه شده باشید. اسکایپ سرویسی است که همچون دیگر مسنجر‌ها به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق وب‌کم و میکروفون با دیگر کاربران تماس صوتی و تصویری برقرار نماید. تماس تلفنی داخلی در بین کاربران اسکایپ رایگان است ولی اگر کاربر بخواهد تماس خارج از سرویس برقرار نماید یعنی بخواهد با یک خط ثابت و یا موبایل صحبت کند، آن‌گاه هزینه مکالمات او بر اساس مکالمات خارجی محاسبه خواهد شد.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]این امکانات به اضافه امکانات خاص اسکایپ هم‌چون انتقال فایل و ویدیو کنفرانس باعث شده است که بسیاری از کاربران به سمت اسکایپ گرایش پیدا کرده‌اند. اما پیش از استفاده از هر امکاناتی در دنیای آی‌تی بهتر است در مورد آن تحقیقات مفصّلی انجام دهیم و سپس از آن بهره بریم؛ زیرا گاهی این نا آگاهی‌ها باعث می‌شود که در دام‌هایی گرفتار شویم که بیرون آمدن از آن برایمان بسیار گران تمام شود.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]اگر به هر یک از سایت‌های امنیت آی‌تی سری بزنید و کمی در مورد این نرم‌افزار کاربردی در ویکی‌پدیا و سایر منابع جستجو کنید خواهید دید که بسیاری از مدیران شبکه‌های اینترنتی در سراسر دنیا اجازه نمی‌دهند که شرکت‌ها، ارگان‌های دولتی‌، شبکه‌های خانگی و حتی محیط‌های آموزشی از این نرم‌افزار کاربردی استفاده نمایند زیرا از این نکته نگران هستند که اسکایپ علاوه بر استفاده بیش از حد مجاز از پهنای باند، مشکلات امنیتی‌ای نیز برای آن‌ها به وجود آورند.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]در ادامه شواهدی را برای شما ارائه خواهیم کرد که دلایل این نگرانی‌ها را برای شما خوانندگان محترم روشن‌تر خواهد نمود:[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]در تاریخ 24 ژانویه امسال بسیاری از شرکت‌های امنیتی‌ دنیا، خبرنگاران و فعالان حقوق کاربران اینترنتی در[url="http://www.skypeopenletter.com/"]نامه‌ای سرگشاده[/url] به مسئولان شرکت اسکایپ، از این‌ که این شرکت اطلاعات کاربران را در اختیار سازمان‌های جاسوسی قرار می‌دهد شکایت کرده و از آن‌ها خواستند که مواضع امنیتی خود را کاملا شفاف بیان کنند.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]این گروه چنین ادعا کردند که اگرچه اسکایپ در اروپا تاسیس شده است ولی خریده شدن آن توسط مایکروسافت که یک شرکت آمریکایی است باعث شده که اطلاعات بیشتری از طریق این شرکت در اختیار سازمان‌های جاسوسی آمریکا قرار بگیرد و در این میان هر دوی شرکت‌ها یعنی هم مایکروسافت و هم اسکایپ از جواب دادن به سوالات و ادعاهای مطرح شده در این نامه خودداری کرده‌اند.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]"دیلی‌میل" نیز به نقل از "واشنگتن پست" در تاریخ 27 ژولای 2012 اعلام کرد که اسکایپ به طور کاملا موازی با پلیس و آژانس‌های آمریکایی همکاری می‌کند و اطلاعات فضای چت‌روم‌ها، پیام‌های فوری (IM) و کلیه داده‌های رد و بدل شده در این فضا را در اختیار این سازمان‌ها قرار می‌دهد.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]اسکایپ در سال 2011 با داشتن حدود 200 میلیون کاربر در سطح جهان، بوسیله مایکروسافت خریداری شد. اسکایپ(بنا به ادعای خودش)؛ تاقبل از این خرید با مجاری قانوی و قضایی آمریکا همکاری کامل داشته است، اما بعد از انجام این خرید، نه‌تنها این شرکت به مجاری قانونی جواب‌گو نیست بلکه ورود بیشتری در فضای جاسوسی در کشورهای مختلف داشته است.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]بر اساس خبر روزنامه واشنگتن پست، اسکایپ پس از اینکه کاربر هدف، از طریق این نرم‌افزار با دیگر کاربران ارتباط برقرار کند سیستم او را هک کرده و داده‌هایش را جمع‌آوری می‌کند. مایکروسافت که خود ارائه کننده ویندوز برای کاربران در تمام دنیا می‌باشد با خریدن اسکایپ دسترسی به اطلاعات کاربرانش را وسعت بیشتری بخشید. این شرکت همچنین برای افزایش تعداد کاربران اسکایپ؛ در تاریخ 9 ژانویه سال جاری میلادی اعلام کرد که "Windows Live Messenger" را از تاریخ 8 آوریل 2013 از سرویس‌های خود حذف خواهد کرد.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][color=#ff0000][size=4][b]در طی سال‌های اخیر این نرم‌افزار کاربردی به یکی از نرم‌افزار‌های پرکاربرد در جاسوسی از ایران و سایر کشورهای منطقه تبدیل شده است. لذا اگر کاربر این نرم‌افزار هستید و تاکنون اطلاعاتی در مورد این نرم‌افزار نداشته‌اید بهتر است در برقراری ارتباطات خود با کاربرانی که نمی‌شناسید همواره احتیاط کنید؛ خصوصا اگر دانشجو هستید و در دانشگاهی صاحب‌نام در ایران تحصیل می‌کنید و احیانا بر روی پروژه‌هایی مرتبط با تکنولوژی‌هایی نوین کار می‌کنید، احتمال دارد که به عنوان هدفی مناسب از سوی سازمان‌های جاسوسی انتخاب شوید.[/b][/size][/color][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][url="http://www.gerdab.ir/fa/news/12643/%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%DB%8C%D9%BE-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%81-%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C"][size=4][b]http://www.gerdab.ir/fa/news/12643/%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%DB%8C%D9%BE-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%81-%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C[/b][/size][/url][/size][/font][/color]
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]اوه![/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]یعنی سرویس پست الکترونیک hotmail و live بزودی از کار می افته؟ :-( [/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اجازه بده مخالفت کنم....

[quote][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]استفاده بیش از حد مجاز از پهنای باند[/size][/font][/color][/quote]
در حقیقت، در ابتدا که اسکایپ اومده بود، وقتی می‌پرسیدی که خوب چرا سایر سرویس ها نه و اسکایپ اره؟ جواب می‌گرفتی که چون پهنای باند کمتری مصرف میکنه! :)...
در حقیقت، اسکایپ سرویسی میباشه که با مصرف کمترین پهنای باند، بالاترین کیفیت رو به شما میده...! :)...
من نرم‌افزار های مکالمه‌ی صوتی مختلفی رو تست کردم، یکی از بهترین های اونها که اگر بهتر از گوگل ویس نبوده باشه، بدتر نبوده، همین اسکایپه...

در حقیقت، شما با یه اینترنت زپرتی دایل اپ، میتونین با همون کیفیتی با دوستتون در یه قاره‌ی دیگه حرف بزنین که با تلفن ثابتتون با همسایه‌ی بقلی حرف بزنین....

بحث دیگه، سرور نداشتن اسکایپ هستش... صحبت های افراد و متن ها، به سروری در جایی از دنیا نمی‌رن بلکه مستقیم میرن به کاربر هدف!:) (پیر تو پیر عمل میکنه این شبکه...) بنابراین، خوب ارتباط شبیه UDP‌ میباشه با این وجود، بسیار امنه...

[CODE]http://en.wikipedia.org/wiki/Skype_Protocol[/CODE]
جزئیاتی در خصوص پروتکل اختصاصی اسکایپ...

نکته‌ي جالب هردو سرویس گوگل ویس و اسکایپ اینه که تماس کاربران امریکایی و کانادایی با امریکا و کانادا رایگانه! به همین منظور، با یه وی‌پی‌ان که سرورش امریکاست، یه میکروفون، کمی دانش زبان انگلیسی، و سرچ کردن یلو پیج ایالت یا کلان‌شهر مورد علاقه، ساعت جهت تقویت زبان انگلیسی ملت رو سر کار بذارین...!!!
در این خصوص، من قبلا هتل رزرو کردم در ایالت های مختلف، وقت ارایشگاه گرفتم، ماشین خریدم، خونه اجاره کردم و .... که خوب خیلی به زبانم کمک کرده ولی خوب بازم باید کار بکنم چون دوستان میگن بدجوری لهجه دارم! :(

در کل، این وصله ها به اسکایپ نمی‌چسپه! :(
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب میثم جان
صد البته که شما به عنوان یکی از کاربران این سرور نباید به راحتی این موضوع رو قبول کنی...!
اما بحثی که هست این ارتباط شما داره از طریق بستری به نام اینترنت صورت میگیره بستری که بی هیچ بروبگردی زیرنظر پنتاگون و آژانس امنیت ملی آمریکاست(NSA) و فکر نمیکنم پیر تو پیر بودن شبکه زیاد تاثیری داشته باشه چون در اصل ماجرا این اطلاعات حتی اگه توسط سرورهای اسکایپ ثبت نشه توسط سرورهای NSA به راحتی ثبت میشه
به هرحال نمیدونم در مورد NSAو DIA و اشلون چقدر اطلاعات داری اما بهت توصیه میکنم در موردش تحقیق کنی..
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1363378621' post='304170']
اجازه بده مخالفت کنم....

[quote][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]استفاده بیش از حد مجاز از پهنای باند[/size][/font][/color][/quote]
در حقیقت، در ابتدا که اسکایپ اومده بود، وقتی می‌پرسیدی که خوب چرا سایر سرویس ها نه و اسکایپ اره؟ جواب می‌گرفتی که چون پهنای باند کمتری مصرف میکنه! :)...
در حقیقت، اسکایپ سرویسی میباشه که با مصرف کمترین پهنای باند، بالاترین کیفیت رو به شما میده...! :)...
من نرم‌افزار های مکالمه‌ی صوتی مختلفی رو تست کردم، یکی از بهترین های اونها که اگر بهتر از گوگل ویس نبوده باشه، بدتر نبوده، همین اسکایپه...

در حقیقت، شما با یه اینترنت زپرتی دایل اپ، میتونین با همون کیفیتی با دوستتون در یه قاره‌ی دیگه حرف بزنین که با تلفن ثابتتون با همسایه‌ی بقلی حرف بزنین....

بحث دیگه، سرور نداشتن اسکایپ هستش... صحبت های افراد و متن ها، به سروری در جایی از دنیا نمی‌رن بلکه مستقیم میرن به کاربر هدف! :) (پیر تو پیر عمل میکنه این شبکه...) بنابراین، خوب ارتباط شبیه UDP‌ میباشه با این وجود، بسیار امنه...

[CODE]http://en.wikipedia.org/wiki/Skype_Protocol[/CODE]
جزئیاتی در خصوص پروتکل اختصاصی اسکایپ...

نکته‌ي جالب هردو سرویس گوگل ویس و اسکایپ اینه که تماس کاربران امریکایی و کانادایی با امریکا و کانادا رایگانه! به همین منظور، با یه وی‌پی‌ان که سرورش امریکاست، یه میکروفون، کمی دانش زبان انگلیسی، و سرچ کردن یلو پیج ایالت یا کلان‌شهر مورد علاقه، ساعت جهت تقویت زبان انگلیسی ملت رو سر کار بذارین...!!!
در این خصوص، من قبلا هتل رزرو کردم در ایالت های مختلف، وقت ارایشگاه گرفتم، ماشین خریدم، خونه اجاره کردم و .... که خوب خیلی به زبانم کمک کرده ولی خوب بازم باید کار بکنم چون دوستان میگن بدجوری لهجه دارم! :(

[/quote]

یه بار دیگه مطلبو بخون فکر کنم منظورش شما نیستی :winking:
داره میگه دانشمندان و افرادی که روی پروژه های مهم کار می کنند برای ارتباطاتشون از این سرویس استفاده نکنند! ولی شما با خیال راحت استفاده کن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[/quote]

برادر نیاز نیست اینو به رخمون بکشی! خودمون میدونیم که مخاطب این حرف ما نیستیم! :)...

به نظرم یه تریس بزنی سر یکی از ویس چت ها، مشخص میشه که دنیا دست کیه....
از این لحاظ که شوما میگی علی جان که اصلا کلا اینترنت دست اوناست و نباید استفاده بشه...
بحث بحث کد کردن دیتای ارسالیه.... یه زمانی همه میگفتن او وو میگفتیم اقا نکن مشکوکه.... بعدش مشخص شد اصلا دیتا رو کد نمی‌کرده و همینجوری میفرستاده!‌:)....
به هر حال این شرکت ها مثل سایت های خودی(مثلا کلوب یا همینجا هستن...) چون برای ایران هستن و مدیرانش هم حس وطن دوستی دارن، هرجا و هر لحظه احساس بکنن که به سود کشورشونه، اطلاعات رو میدن دست مسئولین به همین سادگی و نیازی نیست که ارتباطات امن باشه یا نه... به همین خاطر، میگم که نمیان ریسک بکنن که شبکه رو در معرض خطر و ابرو ریزی قرار بدن... امروز اسکایپ شاید محبوب ترین نرم‌افزار گفت‌و‌گوی صوتی تصویری در دنیاست....اعتبارش رو همینجوری بدست نیاروده که از دست بده....!!!
نمی‌دونم.... باید یه سری تست انجام بدیم ببینیم چطوری میشه!‌:) به طور معمول، کلی فایر وال و لایه‌ و .... هست و دیتای ایران میره به انگلیس بعد از اونجا دوباره میاد تو و بعد میره بیرون و تو دنیا میچرخه که اون رفتنش به انگلیس برام سوال بوده همیشه و برا خیلی های دیگه....!!
(کلا خودم هم نفهمیدم چی گفتم! بی خیال...)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این فقط یه پروپاگاندا میتونه باشه . تنها تو راشا تودی من اینو خوندم . شاید تو بقیه خبرگزاری ها پیدا نکردم . اگه دیدید لینک بدید .
من خودم استفاده میکنم . و باز میگم فقط یه تبلیغات سیاسی هستش .
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینترنت فرزند خلف آرپانت شبکه مربوط به وزارت دفاع آمریکاس، پس اینهمه طول و تفصیل لازم نیست تا ثابت کنن فلان برنامه جاسوسی هست یا نه!!
در ثانی اگه میخوان رکورد کره شمالی رو بشکنن، نیازی نیست بهانه گیری کنن همینطوری خیلی از سایتها از دسترس خارج هستن، اینها هم روش
شاید هم مقاله سفارشی شرکت مخابراته icon_cheesygrin-بیاد استفتای برخی دلسوووووزان در مورد تماس تصویری رایتل-!! :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1363381541' post='304182']
[quote]
[/quote]

برادر نیاز نیست اینو به رخمون بکشی! خودمون میدونیم که مخاطب این حرف ما نیستیم! :)...

به نظرم یه تریس بزنی سر یکی از ویس چت ها، مشخص میشه که دنیا دست کیه....
از این لحاظ که شوما میگی علی جان که اصلا کلا اینترنت دست اوناست و نباید استفاده بشه...
بحث بحث کد کردن دیتای ارسالیه.... یه زمانی همه میگفتن او وو میگفتیم اقا نکن مشکوکه.... بعدش مشخص شد اصلا دیتا رو کد نمی‌کرده و همینجوری میفرستاده!‌ :)....
به هر حال این شرکت ها مثل سایت های خودی(مثلا کلوب یا همینجا هستن...) چون برای ایران هستن و مدیرانش هم حس وطن دوستی دارن، هرجا و هر لحظه احساس بکنن که به سود کشورشونه، اطلاعات رو میدن دست مسئولین به همین سادگی و نیازی نیست که ارتباطات امن باشه یا نه... به همین خاطر، میگم که نمیان ریسک بکنن که شبکه رو در معرض خطر و ابرو ریزی قرار بدن... امروز اسکایپ شاید محبوب ترین نرم‌افزار گفت‌و‌گوی صوتی تصویری در دنیاست....اعتبارش رو همینجوری بدست نیاروده که از دست بده....!!!
نمی‌دونم.... باید یه سری تست انجام بدیم ببینیم چطوری میشه!‌ :) به طور معمول، کلی فایر وال و لایه‌ و .... هست و دیتای ایران میره به انگلیس بعد از اونجا دوباره میاد تو و بعد میره بیرون و تو دنیا میچرخه که اون رفتنش به انگلیس برام سوال بوده همیشه و برا خیلی های دیگه....!!
(کلا خودم هم نفهمیدم چی گفتم! بی خیال...)
[/quote]نظرات همه دوستان مهمه و به نظر من نبايد به همديگه با ادبيات خشن حرف بزنيم( منظورم دوستيه كه با شما تند حرف زد) اما قبول كنيد كه هر كانال انتقال داده يه فرصت بسيار خوب براي جاسوسيه وبا توجه به اين اين تكنولوژي هم از همونجايي مياد كه دشمنان ما همونجا هستند پس خيلي بايد علاف باشند كه نخواهند ازش استفاده كنند...گر چه كه اين غربيها از آب هم كره مي گيرند....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جاسوسي بودن يا نبودن يه وسيله تكنولوژيك و ارتباطي مثل اسكايپ دقيقا و مطلقا برميگرده به فرد يا افراد استفاده كننده از اون. يعني همون طور كه خود مقاله هم ميگه آدماي كله گنده اي كه سرشون به تنشون مي ارزه. وگرنه بقيه ملت مثلا ميخوان چه چيزي لو بدن؟؟ حرفاي خاله زنكي و خصوصي و ...........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hightech' timestamp='1363468163' post='304252']
اینترنت فرزند خلف آرپانت شبکه مربوط به وزارت دفاع آمریکاس، پس اینهمه طول و تفصیل لازم نیست تا ثابت کنن فلان برنامه جاسوسی هست یا نه!!
در ثانی اگه میخوان رکورد کره شمالی رو بشکنن، نیازی نیست بهانه گیری کنن همینطوری خیلی از سایتها از دسترس خارج هستن، اینها هم روش
شاید هم مقاله سفارشی شرکت مخابراته icon_cheesygrin-بیاد استفتای برخی دلسوووووزان در مورد تماس تصویری رایتل-!! :mrgreen:
[/quote]

[quote name='senaps' timestamp='1363378621' post='304170']
اجازه بده مخالفت کنم....

بحث دیگه، سرور نداشتن اسکایپ هستش... صحبت های افراد و متن ها، به سروری در جایی از دنیا نمی‌رن بلکه مستقیم میرن به کاربر هدف! :) (پیر تو پیر عمل میکنه این شبکه...) بنابراین، خوب ارتباط شبیه UDP‌ میباشه با این وجود، بسیار امنه...

[/quote]

در حد سواد کمم و مطالعات کمی که تو این مورد داشتم لازم دیدم چیزی رو توضحی بدم.

امکان شنود اسکایپ وجود داره ؟
بله . بوده و هست. سال هاست که شرکت های خصوصی که به صورت تخصصی سرویس های intercept به دولت ها ارایه میدن محصولاتی رو برای شنود اسکایپ به "دولت های خاص" میفروشن. معروفترین این شرکت ها rohde & schwarz هست که یک شرکت زیر مجموعه بنام ipoque داره که برای اسکایپ راه حل هایی رو به صورت تجاری ارایه میده.

پس چه تفاوتی با قبل کرده ؟
اسکایپ قبلا توسط یک شرکت اروپایی اداره میشد. الان توسط مایکروسافت اداره میشه که یک شرکت آمریکایی هست . مایکروسافت موظف هست که قوانین ایالات متحده رو در مورد سرویس های ارتباطی رعایت کنه. یکی از این قوانین communications Assistance for Law Enforcement Act هست که تمام سرویس های ارتباطی ( که شامل VoIP ها و سرویس های مبتنی بر اینترنت هم میشه ) سرویسی رو به سازمان های امنیتی ارایه بدن که امکان شنود رو به اون ها بده . این قانون برای این اواخر نیست از سال 94 هر سرویس ارتباطی که توسط شرکت های آمریکایی اداره میشه مجبور هستن این قانون رو رعایت کنن. مایکروسافت به همین خاطر مجبور شده تغییراتی رو تو ساختار اسکایپ اعمال کنه که بتونه همچین سرویسی رو بده. تا اینجا هم در دنیای تکنولوژی-امنیت چیز جدیدی نیست که لازم بشه خبری بشه. نکته ای که اخبار اخیر دارن بهش اشاره می کنن ارایه همین سرویس به کشورهای دیگه مثل روسیه هست که باعث خبرساز شدن این داستان شده.

مدت خیلی زیادی که خواننده این فروم هستم. و مدت کمی هم هست که اکانت ساختم. نکته عجیبی که تو فروم هست اینکه عده ای با اطمینان مسایلی که در موردش اطلاع ندارن رو تایید می کنن. مدت ها هم هست که شاهد زد و خورد در این زمینه تو فروم هستم. تنها تبعات اینطور اظهار نظر ها پایین اومدن اطمینان کاربرها به صحت مطالب هست. تنها چاره هم خود کاربرها هستن که یک مرزی بین اظهار نظر شخصی برای مباحثه و "من میدونم های نگاه از بالا" قایل بشن... امیدوارم کسی ناراحت نشه فقط جهت دلسوزی برای چنین فرومی گفتم.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز ناراحتیی وجود نداره.... مشخصا هر سایت و شرکتی موظفه که بر اساس قوانین کشور خودش کار کنه و همونطور که در سردر این سایت هم نوشته شده، یا کلوپ یا اپارات یا خیلی سایت‌های وطنی دیگه، اگر کاربران کار خلافی بکنن، مشخصاتشون تحویل میشه و اگر مراجع بخوان هم مشخصاتشون تحویل میشه و این یه امر بسیار طبیعی هستش...

ولی مسئله اینه که ایا مثلا سرویسی مثل فیس بوق با ۱ میلیارد کاربر رو میان دونه به دونه رصد میکنن؟؟؟ خیر... در این سرویس و سایر سرویس ها، صرفا افراد بخصوص رو زیر نظر میگیرن! و تا وقتی که شرکت های خودی و سازمان های خودی، در این خصوص کاری نکنن، وضعیت همینی می‌مونه که می‌بینید! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1363723098' post='304669']
دوست عزیز ناراحتیی وجود نداره.... مشخصا هر سایت و شرکتی موظفه که بر اساس قوانین کشور خودش کار کنه و همونطور که در سردر این سایت هم نوشته شده، یا کلوپ یا اپارات یا خیلی سایت‌های وطنی دیگه، اگر کاربران کار خلافی بکنن، مشخصاتشون تحویل میشه و اگر مراجع بخوان هم مشخصاتشون تحویل میشه و این یه امر بسیار طبیعی هستش...

ولی مسئله اینه که ایا مثلا سرویسی مثل فیس بوق با ۱ میلیارد کاربر رو میان دونه به دونه رصد میکنن؟؟؟ خیر... در این سرویس و سایر سرویس ها، صرفا افراد بخصوص رو زیر نظر میگیرن! و تا وقتی که شرکت های خودی و سازمان های خودی، در این خصوص کاری نکنن، وضعیت همینی می‌مونه که می‌بینید! :)
[/quote]
میثم جان میدونی در طول جنگ سرد آمریکا پروژه ای داشت به نام جارو برقی که در طی اون ماهواره هایی بر روی شوروی همه ارتباطات رادیویی رو شنود میکردند و این ارتباطات بعد ها که کامپیوتر ها پیشرفته تر شدند توسط کامپیوتر آنالیز میشدند !!
الان که غول تکنلوژی شدها بیاد و از طعمه زیبایی به نام فیس بوققق !! بگذره ؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[/quote]

بحث شما و دوست دیگه این بود که از لحاظ فنی امکان پذیر نیست که من عرض کردم نه تنها شدنی بلکه بصورت سرویس های تجاری همین الان در حال بهره برداری هست.
ولی مورد دوم که اشاره کردید:
بله . افراد بخصوص زیر نظر گرفته میشن . ولی لیست افراد بخصوص چطور تهیه میشه . پروژه هایی وجود داره که با grant های نجومی سازمان های مثل DARPA نه تنها عین 1 میلیارد کاربر فیسبوک ( که رصدش در ابعاد فعالیت های نظامی ظنز هست ) بلکه تمامی سیگنال ها و ترافیک های ارتباطی به صورت هوشمند پایش میشن. این ها موضوعات علمی - تخیلی فیلم های هالیوودی نیست . مباحثی هست که به صورت علنی اعلام شده . نمونش پروژه XKEYSCORE هست که تو کتاب Deep state که اخیرا چاپ شده بهش مفصل پرداخته شده. یا پروژه ای که دانشگاه تگزاس برای دارپا تولید کرده با اسم EARS که تمامی مکالمات شما از تلفن های بین الملی تا مکالمات گوگل ویس رو به صورت هوشمند "تحلیل" میکنه و تشخیص میده که شما در مقاصد تروریستی دارید یا خیر.
برای [i]مثال [/i]شما لازمه پای همون اسکایپ محض خنده در مورد نقص فنی اخیر f-35 صحبت کنید و به صورت رایگان به لیست usually suspected ها وارد بشید. :)

در مورد بحث "و تا وقتی که شرکت های خودی و سازمان های خودی، در این خصوص کاری نکنن، وضعیت [i]همینی می مونه که می بینید[/i]!" . بنده از افراد مطلع پشت پرده نیستم و نمیدونم کاری شده یا نه و از " همینی می مونه که می بینید" دقیقا هم متوجه نشدم چه چیزی شما دیدید در این مورد . ولی از لحاظ فنی برای کشوری مثل ایران کار زیاد سختی نیست. می تونم در این مورد بحث فنی هم بکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1363725157' post='304684']

[/quote]
میثم جان میدونی در طول جنگ سرد آمریکا پروژه ای داشت به نام جارو برقی که در طی اون ماهواره هایی بر روی شوروی همه ارتباطات رادیویی رو شنود میکردند و این ارتباطات بعد ها که کامپیوتر ها پیشرفته تر شدند توسط کامپیوتر آنالیز میشدند !!
الان که غول تکنلوژی شدها بیاد و از طعمه زیبایی به نام فیس بوققق !! بگذره ؟؟
[/quote]

پروژه ای که ایشون فکر می کنم داره اشاره میکنه اسمش جارو برقی نبوده . این پروژه معروف بوده به ibex یا darkgene که جالبه بدونید سایت اصلی و پیشرفته ترین سایت شنود اون موقع ایستگاه های زمینیش داخل ایران (شمال ایران - بهشر و کبکان ) بوده که با اینکه هزینه ساختش رو ایران داده بوده هیچ ایرانی اجازه ورود بهش رو نداشته .
http://www.spyflight.co.uk/darkgene.htm

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.